Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Michalovce - 30. srpna 2020   19:00

Žilina
Žilina
17' Kurminowski  • 40' Ďuriš  • 49' Myslovič  • 61' Kiwior  • 68' Bičachčjan  • 73' Kurminowski
6:2
(2:0)
Michalovce
Michalovce
56' Žofčák   • 65' Begala
Žilina
Petráš – Vallo, Kiwior, Minárik (C) (66. Kopas), Sluka – Bičachčjan, Fazlagić (66. Gono), Myslovič (66. Bernát) – Ďuriš (72. Kaprálik), Kurminowski, Iľko (62. Rusnák).
Teplan – Kopas, Kaprálik, Bernát, Gono, Paur, Rusnák.
Dohál – Hancko, Košecký
Pod Dubňom, Žilina
1 192 diváků
Michalovce
Marković – Kolesár, Soler, Spoljaric, Vojtko – Begala, Neofytidis, Ivanov – Žofčák (C) (74. Vovkun), Kountouriotis (46. Gríger), Phillips (46. Popovits).
Dehtiar – Vovkun, Vaško, Popovits, Mendez, Lukčo, Gríger.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Domácí jsou tak druzí o šest bodů za stoprocentní Dunajskou Stredou. V příštím kole se představí na hřišti Seredi. Michalovce zatím vstřelily pouze tři branky (byť gól kapitána Žofčáka z přímého kopu na bližší tyč byl výstavní) a ve Fortuna lize je najdeme na předposledním místě před Trenčínem. Se šestnácti obdrženými góly disponují nejhorší ofenzivou slovenské nejvyšší soutěž a v dalším kole budou hrát doma právě proti Trenčínu.
Žilina přestřílela Michalovce 6:2. Prvních sedmnáct minut bylo vyrovnaných, pak domácí po správně nařízené penaltě převzali iniciativu. Ve druhém poločase prakticky dominovali a mohou slavit po dvou prohraných zápasech a vypadnutí z Evropské ligy tři body.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 20:10.
90+3'
90+2'
Rozhodčí přerušil hru kvůli faulu Valla z pravé strany na polovině hřiště proti Ivanovovi.
90+1'
Adrián Kaprálik si na pravé straně namířil do tří hráčů, ale pak si balón až moc předkopl a vykopávat bude Matej Marković.
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Sluka sklepl balón zleva na střed a Vallo vystřelil pouze doprostřed branky.
90'
Rusnák získal roh z levé strany.
89'
Vojtko (Michalovce) je prvním karetně potrestaným hráčem zápasu, když vyfasoval žlutou kartu za faul na Kaprálika z levé strany.
88'
Dimitrios Popovits překopl branku levou nohou a pálil opravdu hodně nad břevno.
87'
Gríger vyskakoval u vzdálenější tyče, domácí se ubránili a vzápětí fauloval Kaprálik Solera.
87'
Begala postrčil míč na levou stranu, kde si jej vyměnil Vojtko s Ivanovem, načež Kaprálik se dotkl balónu rukou a píská se tak zkrácený roh proti Žilině.
86'
Střela levačkou z pravé strany šla k bližší tyči do rukou brankáře Markoviće.
85'
Domácí se osvobodili u zadní tyče a míč skončil až na hranici hostujícího vápna na kopačce Markoviće.
84'
Sluka srazil centr Kolesára z pravé strany na roh, rozehrává Popovits.
82'
Špatná rozehrávka hostů! Kaprálik přenechal nahrávku z levé strany na středu Bičachčajnovi, ale Marković chytil jeho pokus.
81'
Matej Marković vyhodil míč na pravou stranu, ale zpracování spoluhráče nebylo dobré.
80'
Dimitrios Popovits centroval na zadní tyč, kam mu nabíhal spoluhráč do druhé vlny, ale byl zablokovaný.
79'
Po autu Kolesára zlobil obranu Popovits na pravé straně až přišel faul a Bičachčjan zakopl míč, klidně mohl dostat žlutou kartu.
78'
Georgios Neofytidis šel na levé straně do brejku dva na jednoho s Grígerem, vzal to sebe a přehodil Petráše směrem vedle přední tyče!
77'
Sledovali jsme dlouhou kombinaci Žiliny. Následně nepřihrával Sluka z levé strany pod sebe úplně ideálně na Kopase.
76'
Kolesár centroval zprava, obrana nepustila k balonu Grígera.
74'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Igor Žofčák, přichází Artem Vovkun.
73'
Žilina právě vstřelila branku!
Tahle přestřelka nekončí! DAWID KURMINOWSKI natáhl k zakončení z pravé strany z dvaadvaceti metrů přes obránce a vymetl bližší horní roh brány. Markovič jen zůstal stát.
73'
Přímo před zraky rozhodčího došlo na hranici středového kruhu k nedovolenému zákroku na Ivanova.
72'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Adrián Kaprálik.
71'
Dimitrios Popovits táhl útok po pravé straně, na zádech měl Ďuriše, následovalo zakončení ze střední vzdálenosti vysoko nad branku.
70'
Ján Bernát se neprosadil na levé straně.
68'
Dawid Kurminowski si seběhl do levé poloviny hrací plochy a přenesl hru na pravou stranu, kde si proti Solerovi hodil VAHAN BIČACHČJAN míč na levačku a trefil se k delší tyči!
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Myslovič, přichází Ján Bernát.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Minárik, přichází Adam Kopas.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Enis Fazlagić, přichází Miroslav Gono.
65'
Michalovce daly gól! Při rohu zleva se natlačil Kolesár k přední tyči proti Bičachčjanovi, následně dorážel MATÚŠ BEGALA mezi levou rukou a tělem Petráše.
65'
Kolesár vybojoval míč na pravé straně a poslal centr přes Sluku do malého vápna, na ten ale nedosáhl Popovits.
64'
Adam Gríger se hnal středem sám na Petráše. Myslovič jej marně stíhal, ale posléze mu nevyšla klička proti brankáři Žiliny!
63'
Odpískán faul Popovitse na levé straně na Sluku a standardku si staví Vahan Bičachčjan.
62'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Matúš Rusnák.
61'
JAKUB PIOTR KIWIOR si narazil s Kurminowskim na levé straně a z velkého vápna zakončoval přes Kolesára po zemi přesně k zadní tyči.
61'
Gríger sváděl souboj na ose hřiště s Minárikem, ale míč padal do velkého vápna a rukavic Petráše.
60'
Po několika odrazech rozehrává Soler.
58'
Ivanov vyhrál jeden na jednoho při rohu domácích z pravé strany na přední tyč.
57'
Ránu Žofčáka z levé strany do kratší šibenice vyráží brankář Petráš a nikdo z hostujících hráčů se poté k míči nedostává.
57'
Gríger se natlačil před Mínarika a nechybělo mnoho, aby šel sám na brankáře. Petráš ale doběhl vyběhl středem a odkopl balón.
56'
Michalovce daly gól! IGOR ŽOFČÁK to trefil krásně! Pravačkou přes pět vyskakujících domácích hráčů ve zdi k bližší tyči. Petráš se ani nepohnul!
55'
Rozhodčí píská další faul na Grígera, tentokráte na pravé straně těsně před šestnáctkou domácích a Petráš tak musí stavět zeď.
54'
Minárik držel na levé straně Grígera při přihrávce Žofčáka.
53'
Patrik Myslovič střílel z pravé strany, ale míč neměl pořádnou razanci a byla to snadná práce rukama pro Markoviće.
52'
Patrik Iľko zůstal ležet na zemi po souboji se soupeřem, ale je v pořádku a hra ani nebyla přerušena moc dlouho.
51'
Prudká střela Neofytidise z levé strany končí vedle zadní tyče.
50'
Gríger faulován na levé straně Fazlagičem, hosté zahrávají standardku.
49'
Vallo pronikl pravou stranou až do velkého vápna a ve skluzu přes tři protihráče sklepával pod sebe. PATRIK MYSLOVIČ uklidil balón z první placírkou k levé tyči – 3:0.
48'
Benaga neměl ideální první dotek s míčem po nahrávce Popovitse na pravé straně.
46'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Ricardo Phillips, přichází Dimitrios Popovits.
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Christos Kountouriotis, přichází Adam Gríger.
46'
Michalovce vstoupily velice dobře do zápasu a drtivou část prvního poločasu byly Žilině vyrovnaným soupeřem. Ten poločasový výsledek je pro hosty dost možná krutý... Domácí vstřelili první gól po správně nařízené penaltě, když Kurminowski zasekl balón ve vápně a byl faulovaný. Sám si postavil míč a skóroval do protipohybu brankáře. Druhá branka přišla, když Dávid Ďuriš využil hlavou u zadní tyče výborného centru Sluky. Nicméně až na takových pět posledních minut sledujeme vyrovnanou partii. Hostům funguje hlavně levá strana a zaslouží pochvalu.
Ofsajdy – 0:0
45+1'
45'
Vojtko obral o míč Ďuriše a zaútočil po levé straně proti Fazlagičovi. Domácí se stačili vrátit do obrany, načež nacentroval zprava Kolesár na osu vápna a Christos Kountouriotis zakončoval z první přes Kiwiora výrazně vedle pravé tyče.
44'
Nákop z pravé strany byl dost nepřesný a vykopávat tak může Marković.
43'
Žilina kontroluje závěr poločasu.
42'
Christos Kountouriotis fauluje rukama na pravé straně domácího Kiwiora, což se Žilině hodí.
40'
Sluka odcentroval z levé strany vápna přes Kolesára do pravé části šestnáctky, kde se DÁVID ĎURIŠ pověsil do vzduchu, vystoupal nad obránce a zakončil hlavou do kratšího spodního rohu brány. Marković skákal po balónu a neměl daleko k tomu, aby ho levou rukou vytáhl do bezpečí.
40'
Rozehrávka nakrátko. Vahan Bičachčjan poté mířil centrem z levé strany k přední tyči, kde byl připravený brankář Marković.
39'
Dawid Kurminowski poslal zajímavý centr z pravé strany na zadní tyč, ale hlava Solera nepustila k balónu Bičachčjana, následovat bude roh Mysloviče.
38'
Myslovič si pomohl faulem z pravé strany po ztrátě balónu, hosté rozehráli pod sebe na Markoviće.
37'
Fazlagič převzal míč na středu a roztáhl hru na levou stranu, tam dobře vystoupil pravý obránce Kolesár.
36'
Vallo se dostal před Phillipse na pravé straně a nahrál do velkého vápna, kde byl Kurminowski. Marković míč vyrazil, ale ten se od země odrazil za záda brankáře hostů. Letící balón měl poté v šestnáctce dostal nečitelnou trajektorii a domácí fotbalisté při snaze o dorážku promáchli.
34'
Christos Kountouriotis si netroufl na souboj proti dvěma hráčům, a tak přihrál na pravou stranu. Následný centr odvrátil hlavou Vallo, ale na balónu pokračuje Zemplín.
33'
Není to tak, že by Žilina nějak výrazně přehrávala Michalovce...
32'
Vahan Bičachčjan posunul míč z otočky na ose hrací plochy do pravé poloviny šestnáctky a levačka Mysloviče zakončila přes obránce vedle vzdálenější tyče!
31'
Soler sehrál akci se Žofčákem, ale Phillips měl daleko k balónu na středu, ten propadl do vápna na kopačku Petráše.
30'
Patrik Myslovič přihrál z osy hřiště na pravou stranu, Dávid Ďuriš vystřelil levačkou do před sebou postaveného Vojtka.
29'
Ricardo Phillips se zbavil na levé straně obránce a vyslal nástřel do malého vápna, následně pálil Ivanov k bližší tyči, kde přesouvající Petráš chytil balón do rukou.
28'
Vahan Bičachčjan krásně obešel Neofytidise na středu, ale na hranici šestnáctky jej zastavila obrana hostů.
26'
Patrik Iľko fauloval na levé straně a z prostoru mimo šestnáctku bude rozehrávat Matej Marković.
25'
Sledujeme vyrovnané utkání.
24'
Christos Kountouriotis si vyměnil balón s Vojtkem na levé straně a odcentroval. Následně vypálil Neofytidis z jedničky nad branku.
23'
Narážečku Fazlagiče se spoluhráčem na levé straně ubránila hostující defenziva.
22'
Vahan Bičachčjan prováhal možnost přihrávky mezi dva obránce na nabíhajícího Ďuriše na pravé straně a posléze mu nevyšla klička.
21'
Myslovič střílel levačkou z osy hřiště pod břevno po posunutí Ďuriše z pravé strany, ale Marković zasáhl skvěle rukou.
20'
Michalovce drží balón na své obranné polovině.
19'
Sudí se dotkl balónu a míč rozhodčího patří domácímu Kiwiorovi.
17'
DAWID KURMINOWSKI si počkal na pohyb Markoviće a trefil pravačkou levý dolní roh brány ze svého pohledu do protipohybu brankáře hostů.
16'
Kurminowski byl faulovaný při zasekávačce v pravé polovině vápna a přehození míče na levačku, správně nařízená penalta pro Žilinu!
16'
Penalta proti hostům!
15'
Skvělá nahrávka Mysloviče po pravé straně, kam zaběhl Vahan Bičachčjan. Obrana soupeře jej vůbec nezachytila a najednou byl zničehonic sám před brankářem, jenže Marković vykopl jeho vyloženou šanci levou nohou!
14'
Žilina se zatím hledá, nyní pokazila rozehrávku a darovala hostům autové vhazování.
13'
Patrik Myslovič poslal dlouhou nahrávku na pravou stranu na Davida Ďuriše a vykopávat bude Matej Marković.
12'
Šlapák na nohu rozehrávajícího brankáře Markoviće v podání Kurminowskiho z levé strany. Rozhodčí domluvil domácímu útočníkovi a ten může být rád, že neviděl žlutou kartu.
11'
Hosté přenesli hru na levou stranu, kde Phillips narazil na nohu Valla a následoval faul na Ďuriše.
10'
Vallo si nezpracoval z výskoku křižnou nahrávku u pravé lajně a je z toho tak ztráta Žiliny.
9'
Kolesár prohrál jeden na jednoho na pravé straně, ale Zemplín ještě vhazuje.
8'
Vojtko byl při presinku z levé strany až moc aktivní rukou proti Ďurišovi a je tak pískáno.
7'
Hosté zatím nehrají vůbec špatně.
6'
Phillips upadl na levé straně, ale rozhodčí zákrok pustil a balón tak drží domácí fotbalisté.
5'
Minárik ukončil kombinaci na půli přihrávkou na pravou stranu na Mysloviče, ten pokazil pas na Ďuriše.
4'
Soler odhlavičkoval výkop Petráše, ale hosté nevymysleli nic zásadního na pravé straně.
3'
Vojtko poslal nebezpečný centr z levého křídla, balón skončil o fous vedle zadní tyče, ale krajní bek hostů určitě procvičil nervovou soustavu žilinských fanoušků.
3'
Ivanov si na středu hřiště vynutil faul Fazlagiče. Žofčák rozehrál nakrátko na levou stranu.
2'
Minárik dobře pracoval tělem z pravé strany proti Kontouriotisovi, vzápětí nahrávka do vápna hostů propadla až za branku.
1'
Žilina ve žlutozeleném, Michalovce v modrých trenýrkách a bílých dresech.
1'
Michalovce povede s kapitánskou páskou bývalý hráč Sparty Igor Žofčák.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kiwior, Minárik (C), Sluka – Bičachčjan, Fazlagić, Myslovič – Ďuriš, Kurminowski, Iľko.
Náhradníci: Teplan – Kopas, Kaprálik, Bernát, Gono, Paur, Rusnák.

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Kolesár, Soler, Spoljaric, Vojtko – Begala, Neofytidis, Ivanov – Žofčák (C), Kountouriotis, Phillips.
Náhradníci: Dehtiar – Vovkun, Vaško, Popovits, Mendez, Lukčo, Gríger.

Rozhodčí: Dohál – Hancko, Košecký.
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se oba celky utkaly dvakrát. Poprvé z toho byla remíza 1:1, v druhém duelu si už ale vedla lépe Žilina, která zvítězila 5:0. Hosté tak mají dnes svému soupeři co vracet.
MFK Zemplín Michalovce

Michalovce se po odehraných čtyřech duelech nacházejí na jedenáctém místě tabulky se ziskem tří bodů. Zatím se jim nedaří dostat se výše. Po třech prohrách v řadě za sebou, kdy postupně padli s Trnavou, Slovanem Bratislava a Senicou naposledy zabrali a doma porazili 1:0 Zlaté Moravce. Na tento úspěch by chtěli navázat dnes na hřišti Žiliny, ale rozhodně je nečeká žádná procházka růžovým sadem.
MŠK Žilina

Hráči dnes domácí Žiliny jsou v tabulce na čtvrtém místě a dosud zapsali šest bodů za dvě výhry nad Senicou a Trenčínem. Naopak s Nitrou a týmem z Pohronie prohráli. V týdnu ještě sehráli předkolo Evropské ligy, kde ale padli 1:3 po prodloužení s týmem TNS z Walesu. Dnes na domácí půdě budou chtít Žilinští poprvé bodovat doma. Čeká nás zajímavý zápas, který si nenechte ujít.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu páté kolo slovenské Fortuna ligy a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy MŠK Žilina a MFK Zemplín Michalovce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.