Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Senica - 31. října 2020   17:00

Žilina
Žilina
25' Kurminowski  • 41' Asanović(vl.)  • 63' Bičachčjan
3:1
(2:1)
Senica
Senica
35' Vallo (vl.)
Žilina
Petráš – Rusnák (72. Kaprálik), Kopas, Minárik (C), Sluka – Gono, Bičachčjan (72. Bernát), Gamboš (89. Myslovič) – Vallo, Kurminowski (80. Javorček), Ďuriš (80. Jibril).
Teplan – Nemčík.
Prešinský – Poláček, Roszbeck
Pod Dubňom, Žilina
Senica
Fryšták – Addo, Nemec, Asanović, Kopečný – Yenne (67. Šimčák), Totka (67. Eneji) – Gallovič, Fotr (88. Niarchos), Piroska (C) – Malec.
Slančík – Ólafsson, Mašulovič.

Fotbalisté Žiliny porážejí Senici pošesté v řadě a své skóre z této impozantní série zaokrouhlili na 20:2. Zároveň se osamostatnili na třetí příčce slovenské ligy, kde je může ještě dostihnout po zítřejší dohrávce Ružomberok.
V zápase s otevřeným hledím nebyla nouze o nebezpečné útoky, brankářské zákroky i kuriózní góly. Na bránu směřoval zřídka vídaný počet 21 střel.
Skóre otevřel ve 25. minutě ze skvělé kombinace čtyř hráčů špičkou kopačky Kurminowski. Pak si dal nevídaného vlastence domácí Vallo, který si ve skrumáži po přímém kopu snad spletl brány. Vlastní gól zanedlouho vsítil také senický Asanović, o jehož nohy odrazil prudkou zpětnou přihrávku Rusnák.
Po přestávce padl už jen jeden gól, z pokutového kopu po faulu na Kurminowského jej vstřelil Bičachčjan. V nastavení pak ještě zachránila Fryštáka od čtvrtého gólu tyč.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:12. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:19.
90+2'
90+2'
Z brejku mohl naopak zvýraznit náskok domácích Minárik, hosty zachránila při jeho křížné střele tyč!
90+1'
Juraj Piroska našel z trestného kopu Tomáše Malce, kterému pěkně sedl volej nízko nad zemí, ovšem na čáře trefil přesně prostor, kde stál Samuel Petráš.
90+1'
Ladislav Prešinský nastavuje dvě minuty.
90'
Z rohu šestnáctky přestřeluje také Gallovič a troufám si tvrdit, že tím zhasla poslední jiskřička naděje pro fotbalisty ze Záhorí.
89'
Po rychle vhozeném autu střílel z otočky z 15 metrů nepřesně právě čerstvý Niarchos.
89'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Martin Gamboš, přichází Patrik Myslovič.
88'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Oskar Fotr, přichází Ioannis Niarchos.
Český útočník již po přestávce nebyl tolik vidět, jako v první půli.
87'
Roh se vzápětí opakoval, ale i podruhé se domácí ubránili.
86'
Výborný Šimčákův centr od levé lajny našel před bránou Miloše Kopečného, jehož ránu z voleje zblokoval na roh Javorček.
85'
Žlutou kartu dostává Taofiq Jibril (MŠK Žilina). Nigerijec nesmyslně zakopnul míč po odpískání.
83'
Bernát poslal míč do uličky Jibrilovi, nigerijský náhradník chtěl akci vyšperkovat patičkou, té se však zmocnili hostující fotbalisté.
83'
Nakopávaný míč končí v rukavicích Tomáše Fryštáka. Bývalý brankář Bohemians zakládá rychlou rozehrávkou akci Senice, ovšem jeho spoluhráči se daleko nedostali.
80'
Další dvojnásobné střídání v mužstvu MŠK Žilina: dohráli Dávid Ďuriš a střelec otevíracího gólu Dawid Kurminowski, na hřiště míří Taofiq Jibril a Dominik Javorček.
78'
Poprvé v zápase Senica z rohu ohrozila bránu. Asanovićovu hlavičku chytá na čáře Petráš.
77'
Trio žlutozelených odstavilo Adda od míče jen za cenu dalšího rohu.
76'
Senica se ještě snaží vyburcovat k náporu, po několika pokusech dua Kopečný – Piroška je z celé akce po pravém křídle jen vhazování.
74'
V pokutovém území přistrčil Kurminowski hlavou míč Bernátovi, který po lehkém střetu upadl, ale další penaltu Ladislav Prešinský pro domácí nenařídí.
72'
Také trenér MŠK Žilina sáhl k dvojnásobné změně: ze hřiště odcházejí Vahan Bičachčjan a Matúš Rusnák, místo nich nastupují Ján Bernát a Adrián Kaprálik.
71'
O půl minuty později z dálky vysoko přestřeluje Adam Kopas (Žilina).
71'
Míč si postavil opět Piroska, jeho roh odvrací nejstarší hráč Žiliny, 23letý Ján Minárik.
70'
Piroska předložil míč Enejimu, který si zasekl kolem Sluky a mladý žilinský obránce tečuje jeho ránu na roh.
69'
Po rychlé narážečce našel Miloš Kopečný centrem na malém vápně jen domácího Gamboše, druhý pokus českého krajního obránce směřuje zase do Petrášových rukavic.
67'
Současně je tu i další střídání Senice: Marko Totka opouští hřiště, nahradil ho Moses Eneji.
67'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Tenton Yenne, přichází Milan Šimčák.
67'
K otřesenému Kurminowskému spěchají na trávník lékař a masér MŠK Žilina. Faulující Addo se mu omlouvá, polský kanonýr snad bude v pořádku.
66'
Yenne se protáhl kolem Sluky a zpětnou přihrávkou našel Pirosku, nejzkušenější fotbalista na trávníku zakončil z dobré pozice jen doprostřed brány, kde stál připravený Petráš.
65'
Piroskův roh odhlavičkovali žlutozelení z malého vápna a odkopávají přes půl hřiště do rychlého brejku, Kurminowského pokus o jesličky vystihl Totka.
63'
Žilina právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu šoupl míč k levé tyči VAHAN BIČACHČJAN, Fryšták skákal na opačnou stranu.
62'
Nemec v pokutovém území nešikovně strčil do zad Kurminowského a rozhodčí píská penaltu pro Žilinu!
61'
Odražený míč vrací Gallovič vysokou svící jen Petrášovi do koše.
61'
Miroslav Gono oběma rukama zezadu vyvedl z rovnováhy rozběhnutého Totku, trestný kop provede Senica.
59'
Z druhého rohu se Žilinští neprosadili.
58'
Sluka hledal centrem Kurminowského, před ním zasáhl Asanović a odvrací míč na roh. Balon se chorvatskému obránci lehce otřel i o ruku, ale ani teď Ladislav Prešinský neusoudil, že by měl pískat penaltu.
58'
Dávid Ďuriš to koupil od Pirosky přes kotníky zezadu, od půlící čáry rozehrávají domácí pouze do šířky.
54'
Po chvilce se již dostal do zakončení dlouhán Malec, hlavička to však byla velice nepřesná.
54'
Senický tlak vyvrcholil centrem zleva, který odhlavičkoval z malého vápna Branislav Sluka.
52'
Petráš podržel vedení „Šošonů“ dvěma zákroky během pár vteřin. Addovu střelu vyrážel před Malce a následně měl i trochu štěstí, když ho senický hrot zblízka trefil.
51'
Žlutou kartu dostává Marko Totka (FK Senica). Ramenem sestřelil ve výskoku do obličeje Bičachčjana.
49'
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (FK Senica).
48'
Miloš Kopečný si navedl míč na střed a předal do volného prostoru Nemcovi, jehož přihrávka do vápna nebyla přesná.
46'
Fotbalisté Žiliny odcházejí do šaten spokojenější, jejich mírnou převahu zužitkoval ve 25. minutě po několika dobrých zákrocích českého brankáře Fryštáka z krásně sehrané kombinace polský kanonýr Kurminowski. Nešťastného vlastence si sice v 35. minutě vsítil domácí Vallo, ale totéž se podařilo šest minut nato senickému Asanovićovi, o jehož holenní chrániče dostal míč do sítě Rusnák.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 5:3, střely mimo 3:2, rohy 1:1, fauly 8:10, ofsajdy 2:2.
45'
44'
Žilina ubránila roh, přešla do protiútoku, ale Adam Kopas nakopává míč šajtlí přes ochrannou síť až na prázdnou tribunu.
44'
Hosté vybojovali v předposlední minutě svůj první roh.
42'
Senica mohla znovu vyrovnat, Samuel Petráš se vrhl po Piroskově přízemní střele a jednou rukou ji vyškrabuje.
41'
Je tu opět vlastní gól. Po pravém křídle potáhl míč Matúš Rusnák, jeden na jednoho obešel Nemce a prudkou zpětnou přihrávku si na malém vápně nešťastně srazil do vlastní sítě ANTONIO ASANOVIĆ.
40'
Petráš vyběhl na pozici falešného libera a pomáhá Žilině s rozehrávkou.
37'
Další trestný kop Senice vyhlížel dost podobně. Asanović z úhlu střílel z voleje do Petrášových chráničů, ovšem vzrušení bylo zbytečné, neboť praporek pomezního již byl v té chvíli nad hlavou.
35'
Senica dala gól! Autorem naprosto nepochopitelné vlastní branky je KRISTIÁN VALLO.
Po trestném kopu vyškraboval brankář Petráš Asanovićovu hlavičku před svého spoluhráče, který si na malém vápně nikým neobtěžován zpracoval míč, načež jej snad pod vlivem nějakého zatmění mysli napálil přímo do vlastní sítě.
34'
Marko Totka (Senica) přenáší hru zleva velmi nepřesně, z protější strany vhazuje Žilina aut.
33'
Premiérový rohový kop dnešního zápasu žádnou nebezpečnou situaci nevyvolal.
32'
Z pravé strany pálil na bližší tyč Rusnák po parádní křížné přihrávce arménského šikuly Bičachčjana, český brankář Senice se opět musel vrhnout po své levici a vyrazit na roh.
31'
Bičachčjanův nákop odhlavičkoval Addo jen ke Gambošovi, který vysoko přestřeluje senickou bránu.
29'
Oskar Fotr zachytil přetažený centr a vracel míč do šestnáctky, kde ho Juraj Piroska prodloužil jen na kopačky žlutozelených.
28'
Centrovaný míč uklízí z pokutového území hostů Totka.
26'
Domácí „Šošoni“ jsou při chuti, slabou střelou doprostřed brány ovšem Fryštáka neohrozili.
25'
Po dvou bezchybných kolmicích se dostal k přízemnímu centru zleva Ďuriš, míč si na malém vápně našel DAWID KURMINOWSKI a špičkou natažené nohy napnul síť.
24'
Vahan Bičachčjan si narážel na velkém vápně s Rusnákem, jeho přihrávku však vystihl Tenton Yenne.
22'
Senický Marko Totka nestihl míč na hrací ploše, centroval již ze zámezí.
20'
Branislav Sluka našel od postranní čáry v senické šestnáctce Matúše Rusnáka, který si chladnokrevně posadil dva obránce a mezi nimi pálil z 10 metrů, další jistý zákrok si na čáře připsal Tomáš Fryšták.
19'
Žilinský Gamboš schytal do obličeje vysokou nohou, následný trestný kop poslal Kopas z 30 metrů vedle brány.
18'
U pravé postranní čáry se vyšponoval do vzduchu Matúš Rusnák, ale příliš vysoký křížný pas na hřišti nezachytil a míč jen tečoval do zázemí.
17'
Svižně rozběhnutou akci Senice zakončil z 25 metrů nepříliš prudce Juraj Piroska, spíše jen příjemně protáhl brankáře Petráše.
14'
Piroska našel nadýchaným zpětným centrem uprostřed šestnáctky Fotra, který hlavičkuje vysoko nad žilinskou bránu.
14'
Právě Nemec zhatil protiútok Senice nepřesnou kolmou přihrávkou.
12'
Žlutou kartu dostává Jakub Nemec (FK Senica).
12'
Vahan Bičachčjan však našel v pokutovém území jen hlavu dvoumetrového Malce.
11'
Rusnákovi se nepodařilo přesně odcentrovat, přesto z akce vzešla pro Žilinu zajímavá příležitost, když zbytečně fauloval Addo.
8'
Žilinská akce končí útočným faulem, z protiútoku se naopak Yenne nechal nachytat v ofsajdu.
5'
Do Ďurišovy rány z levé strany šestnáctky se vrhl skluzem Addo, odražený míč napálil už přímo na bránu Gamboš a skokem k tyči musel nebezpečnou situaci uhasit brankář Fryšták.
3'
Dawid Kurminowski si před šestnáctkou obhazoval Asanoviće a hlasitě reklamoval jeho ruku, rozhodčí však nastřelení zblízka do ruky u těla neposoudil jako přestupek.
2'
Skvělý slalom předvedl hostující Oskar Fotr, po průniku přes několik hráčů však zakončil po zemi k tyči příliš slabě a Petráš si bez potíží střelu pokryl.
1'
Hráči Žiliny nastupují před prázdný stadión s umělou trávou v tradičních žlutých dresech a zelených trenýrkách, Senica hraje v červeno-modré kombinaci.

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Kopas, Minárik (C), Sluka – Gono, Bičachčjan, Gamboš – Vallo, Kurminowski, Ďuriš.
Náhradníci: Teplan – Javorček, Kaprálik, Myslovič, Jibril, Bernát, Nemčík.

FK Senica: Fryšták – Addo, Nemec, Asanović, Kopečný – Yenne, Totka – Gallovič, Fotr, Piroska (C) – Malec.
Náhradníci: Slančík – Šimčák, Ólafsson, Niarchos, Eneji, Mašulovič.

Rozhodčí: Prešinský – Poláček, Roszbeck.
Vzájemné zápasy
Oba celky se utkaly hned v srpnovém prvním kole ligového ročníku a Senica doma s Žilinou vybuchla po bezbrankovém poločase 0:4 (79. a 83. Bičachčjan, 59. Ďuriš, 64. Paur). Tento zápas jen potvrdil trend posledních sezón, i s úplně změněným kádrem dosáhla Žilina na páté vítězství proti Senici v řadě se zdrcujícím celkovým skóre 17:1.
FK Senica (3-2-6, 11:21, 9. místo)
Hosté se vymanili z pásma sestupu, když za poslední tři kola získali dvěma vítězstvími více bodů než za prvních osm. Minulý týden v Žiaru nad Hronom prožili opačný příběh než dnešní soupeř, v závěrečné půlhodině otočili z 0:1 na 2:1. Vyrovnával svým prvním gólem v sezóně český útočník Oskar Fotr. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Tomáš Malec, světoběžník, který v sezóně 2015/16 hrál za Sigmu Olomouc. V kádru celku za Záhorí je i zkušený Juraj Piroska, který se krátce mihnul ve Spartě, brankářskou jedničkou je od letního přestupu z Bohemians Tomáš Fryšták a z Českých Budějovic v Senici hostuje obránce Miloš Kopečný.
MŠK Žilina (5-1-5, 27:21, 3. místo)
Po loňském krachu a rozpuštění téměř celého kádru hraje Žilina ligu s velmi mladým výběrem s věkovým průměrem necelých 21 let a dosahuje překvapivě dobrých výsledků. Za suverénním duem DAC – Slovan je po polovině základní části třetí, ale s pouze jednobodovým náskokem na sedmou Nitru. Minulý týden prohrála Žilina v Ružomberku 1:2 gólem z nastavení, když ještě deset minut před koncem vedla.
Střelecky jsou disponováni Polák Dawid Kurminowski (9 gólů) a Armén Vahan Bičachčjan (7 gólů).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.