Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Pardubice - 17. dubna 2019   18:00

Brno
Brno
16' Michal Škoda  • 42' L. Krejčí  • 68' Růsek
3:1
(2:1)
Pardubice
Pardubice
36' Kovář
Brno
Halouska – Kotula, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský (72. Přichystal), Bariš, L. Krejčí, Šumbera – Michal Škoda (85. Pachlopník), Magera (63. Růsek).
Floder – Jakub Šural, Pachlopník, Bartolomeu, Růsek, Přichystal, Zikl.
Klíma – Kotalík, Pfeifer
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
2856 diváků
Pardubice
Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík (86. Šafařík), Kovář, Jeřábek (C), Tischler, Sokol (72. Huf) – P. Černý (60. Toml).
Šmíd – Zukal, Toml, Kopřiva, Šafařík, Huf, Březina.

Všem fanouškům dobrého fotbalu přeji pěkný zbytek večera a zase někdy u fotbalu na počtenou.
Je dobojováno. Zbrojovka naprosto po zásluze vítězí 3:1 a momentálně atakuje barážové pozice. V nahuštěné tabulce bude aktuálně na třetím místě, což je vzhledem k nepovedenému podzimu velký úspěch. Jaro mají Brňané vcelku dobré a hra o 1. ligu bude ještě zajímavá. Dnešní klíčovou výhru zařídil Škoda, Krejčí a střídající Růsek, který svůj tým uklidnil a nadechující Pardubice definitivně zmrazil.
90+2'
90+1'
Ještě jeden roh pro Zbrojovku, která za potlesku diváků dokončuje toto utkání. Vypadá to, že bude na třetím místě a tím pádem je ve hře o baráž.
90'
Nastavují se dvě minuty nad plán dnešního zápasu.
90'
Žlutou kartu dostává Jiří Piroch (FK Pardubice).
89'
Halouska musel zakročit po přetaženém centru Tomla. Ten ani nepočítal, že se míč bude kroutit do sítě, brněnský brankář se musel vydrápat k horní tyčce.
88'
Na dnešní utkání bylo vydáno 2856 vstupenek.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Dan Šafařík.
85'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Ondřej Pachlopník.
83'
Centr Šumbery na Škodu sice prošel, ale vysoký útočník a bratr kanonýra Slavie nezakončil ideálně. A právě Michal Škoda půjde za chvíli do kabin.
82'
Škoda dnes poněkolikáté uplatnil svou váhu a výšku a protlačil se přes dva beky. Prosek v poslední moment ještě natáhl nohu a poslal malou domů Letáčkovi.
80'
Brněnská lavička chystá třetí a poslední střídání. Na zelený pažit půjde na zhruba deset minut Ondřej Pachlopník.
79'
Šumbera si o něco později naběhl za obranu a píská se ofsajd. Divákům se tohle rozhodnutí příliš nepozdává.
78'
Standardka Pardubic nebyla dobře rozehraná. K míči se následně dostal Halouska a rozehrává od své brány.
76'
Pěknou kombinaci Zbrojovky na pravé straně táhnul Kotula, k zakončení Škody však nedošlo.
75'
Nyní dostal před vápnem prostor Ladislav Mužík, ale jeho hlavička šla hodně vedle.
74'
I s nastavením něco kolem dvaceti minut do konce mače, Zbrojovka kontroluje hru i výsledek.
72'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází David Huf.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Jakub Přichystal.
72'
Kouč Šustr chystá druhé střídání, na plac půjde rychlík Přichystal.
71'
Už se zdálo, že Pardubice soupeře zatlačí, ale Zbrojovka ukázala zkušenost a když bylo potřeba, zapla na vyšší rychlostní stupeň.
70'
Halouska likviduje přetažený centr Sokola, i když trochu kostrbatě.
68'
Brno právě vstřelilo branku!
Ve hře se pokračovalo a domácí vedou již o dvě branky. Střídající ANTONÍN RŮSEK dostal až příliš mnoho prostoru, navíc výtečně obral o míč obránce. Posléze se dostal do finálního zakončení a přízemní střelou k levé tyči překonává marně se natahujcího Letáčka.
67'
Každopádně Brňané musí začít hrát a přidat na aktivitě. Pokusil se o to Štěpanovský, který si chtěl vykoledovat penaltu, ale rozhodčí ukazuje, aby se pokračovalo ve hře.
65'
V útoku jsou stále hráči Pardubic, teď to byl střídající Toml, který vystřelil přízemní ránu a jeho pokus byl tečován na roh. Po něm byly k vidění zmatky a nepřesná střela Čelůstky.
64'
Hlavička Tischlera šla hodně mimo, pak chtěl ještě tečovat Piroch, ten už byl v ofsajdu.
63'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lukáš Magera, přichází Antonín Růsek.
62'
Šejvl si nabíhal za obranu Zbrojovky, ta si na něj musela dávat pořádný pozor. Ve druhém poločase jsou hosté konečně ve hře a jsou daleko více vidět i v útočné činnosti.
61'
První korekci v sestavě udělal kouč Jaroslav Novotný, v brzké době se dá čekat i úprava v sestavě Zbrojovky. U střídačky je poměrně rušno.
60'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Martin Toml.
58'
Kovář byl zhruba v podobné pozici a vzdálenosti jako před chvíli Magera a dopadl podstatně hůř. Míč poslal slabě a navíc do míst, kde stál gólman Halouska.
58'
Trestný kop také pro hostující mužstvo.
57'
Roh zahrávaly také Pardubice a domácí se museli bránit. Několik nebezpečných centrů pochytala brněnská defenziva.
55'
Náběh Štěpanovského brankář Letáček správně odhadl a byl u míče o něco dřív než slovenský fotbalista.
54'
K míči se postavil kapitán Lukáš Magera a pořádně protáhl brankáře Letáčka, který musel plachtit k pravé tyči. Stihl to včas a nadvakrát zakročil.
53'
Šumbera vybojoval dvadvacet metrů před vápnem trestný kop. V rámci možností to nejlepší, co mohl udělat, protože jeho přihrávka za obranu nenašla Škoda a ani Mageru.
52'
Šejvl stáhnul Škodu, který by postupoval dál na brankáře, hostuící hráč ihned vyfasoval žlutý kartonek.
51'
Žlutou kartu dostává Martin Šejvl (FK Pardubice).
50'
Šumbera ho ale přetáhl a následoval faul Štěpanovského, který takticky přerušil rodící se brejk Pardubic.
49'
Magera vybojoval míč a bude z toho roh pro brněnský tým...
48'
Na place zůstal ležet Ladislav Krejčí, už se zdálo, že bude potřebovat ošetřit, ale mladý záložník pokračuje ve hře.
47'
Hosté poprvé v tomto poločase zahrozili. Z pravé strany centroval Jeřábek a k hlavičce se propracoval Daniel Kovář. Míč však šel doprostřed brány, kde stál připravený Halouska.
46'
Oba trenéři zatím ponechávají stejnou sestavu, k žádnému střídání tedy nedošlo.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl hned tři gólové situace. Zbrojovka šla do vedení po střele Michala Škody od tyče do brány. Následně neustále tlačila a vytvářela si šance. Jenže druhá branka nepřišla a naopak přišel první útok Pardubic. Po něm se k jediné střele utkání dostal Kovář a propálil Halousku. O šest minut později bylo ale zase veseleji v brněnském táboře. Po centru Eismanna se k hlavičce dostal Krejčí a určil tak stav 2:1 pro Brno.
45+1'
44'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec poločasu.
44'
Blíží se konec prvního poločasu, Zbrojovka i nadále dělá svému soupeři velké problémy.
42'
Druhý gól je tady. Brňané rozehráli roh na krátko, po ose Šumbera – Eismann si naběhl na malé vápno LADISLAV KREJČÍ a jeho hlavička končí v pardubické svatyni. Zbrojovka se rychle otřepala z vyrovnání a troufám si tvrdit, že se dočkala i zaslouženého druhého gólu.
42'
Ovšem aktivně hrající Štěpanovský měl obrovskou šanci. Prodral se důrazně do vápna a Letáček musel zasahovat. Míč nejprve vyrazil před sebe, odkud jej poté poslal do bezpečí jeden z obránců.
41'
Škoda mohl ve vápně uplatnit svůj důraz v zakončení. Nestalo se.
40'
Pět minut před koncem poločasu je tu další ofsajd domácího týmu.
38'
Tohle Zbrojovku může samozřejmě hodně mrzet, neboť byla do vyrovnání jasně lepší, Pardubice se prakticky k ničemu nedostaly.
36'
Pardubice právě vstřelily branku!
Vůbec první akce hostů končí gólem. Před vápnem jsme sledovali vzájemný souboj, který zůstal nepotrestán, byť oba hráči zůstali na hřišti. Hra pokračovala, za velké vápno se dostal DANIEL KOVÁŘ a jeho tvrdá rána z poměrně ostrého úhlu a na přední tyč skončila v Halouskově síti. Brněnský brankář pozdě reagoval, jako kdyby čekal přerušení hry.
34'
Kotulův centr neproletěl do vápna. Zbrojovka pokračovala v akci dál a obléha velké vápno. Pardubický Jeřábek poté práskl do míče a jen odkopl co nejdál míč od své brány.
32'
Šumbera si počínal v osobním souboji nedovoleně, Zbrojovka dnes již potřetí docílila branky, ale podruhé nebyla pro některý přestupek neuznána.
30'
Na hřišti zůstal ležet Vraštil, rozhodčí ale kartu nakonec neudělil. Zbrojovka pokračovala ve hře a ke střele z voleje se dostal Krejčí. Pokus to nebyl vůbec špatný, ovšem dva metříky by to ještě chtělo.
29'
Šumbera poslal míč přímo do rukavic Letáčka. To ovšem domácím nevadí a pokračují dál v aktivním napadání.
28'
Tlak Zbrojovky se neustále zvětšuje, další roh a tím pádem další nebezpečí. Krátce předtím střílel Bariš, ale opět u toho byly pardubické bloky.
27'
Po delší době byly Pardubice na návštěvě u brněnské brány, žádnou nebezpečnou pozici si však nevytvořily.
26'
Roh Šimona Šumbery udělal solidní závar v pardubickém vápně, nakonec se v něm zorientoval Magera, ale obranu soupeře nepropálil. Následně se k míči dostal Letáček a rozehrává od své brány.
24'
Eismann vybojoval na levé straně hřiště další roh pro svůj domácí tým.
22'
Stále se hraje na útočné polovině Zbrojovky, která v utkání jasně dominuje.
21'
Domácí jsou jasně lepší, Škoda hýří aktivitou a nyní mohl přidat i druhou branku. Jenže místo střely na malém vápně hledal spoluhráče Mageru, k tomu se však míč nedostal. Obrana Pardubic se dokázala v hodině dvanácté zorientovat a pohlídat tuto šanci.
19'
Brňané dál tlačí svého soupeře, snaží se hrát aktivně. Škoda vybojoval slibnou standardku pro Brno.
18'
Vzápětí vstřelili domácí další gól, ale tentokrát se hra přerušila pro ofsajd. Magera si zaběhl za obranu a zakončil střelou do sítě. Ovšem gól neplatí. Zbrojovku však brzký gól uklidnil a momentálně je to ona, kdo dominuje na hřišti.
16'
Je tu první gól po poměrně nenápadné akci. A vlastně po vůbec první větší, kterou hosté soupeři dovolili. Domácí Štěpanovský se prodral středem hřiště, po pravé straně se mu nabízel MICHAL ŠKODA, který si naběhl do vápna a krásnou ránou propálil pardubického brankáře Letáčka. Střela šla navíc od tyčky do brány.
14'
I na brněnské straně jsme sledovali rohový kop, ve vápně však nenašel prudký centr adresáta.
13'
A vůbec to nekopnul špatně. Čelůstka zahrál ostrý centr do vápna, kam naskakoval Černý, ten míč lehce tečoval. Halouska musel celou akci důsledně kontrolovat.
12'
Hosté budou kopat první roh zápasu. K míči jde Tomáš Čelůstka.
11'
Teď se konečně otevřel prostor v pardubické obraně, jenže Bariš nepřesným centrem nikoho nenašel a kouč Šustr mu hned vyčetl špatnou myšlenku.
10'
Zbrojovka napadá rozehrávku soupeře, ale i ona nemá zatím dobrou přechodovou fázi. Není moc kudy propracovat se přes houštinu pardubických hráčů.
9'
Momentálně jsou u míče hosté z Pardubic, ale zatím se jim nedaří přejít na útočnou polovinu a jejich kombinace končí ve středu hřiště.
7'
Šumberův přetažený centr z levé strany hledal ve vápně dvě brněnské věže – Mageru se Škodou, ale míč byl i pro ně hodně vysoký.
6'
Nyní hosté dobře pohlídali rozběhnutého Škodu na levé straně hřiště.
5'
Vypadá to, že Pardubice budou od začátku trpělivě čekat na chyby a spoléhat na brejky. Zatím pouze brání.
3'
Pokračujeme ve hře, ale i další nákop Pardubic neměl potřebnou kvalitu a přesnost. U míče tak je znovu Brno.
2'
Do míče opřel slovenský fotbalista Bariš, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Provedení mohlo být určitě lepší.
2'
První možná zajímavá situace před brankou Pardubic. Zbrojovka bude kopat standardku.
1'
První nákop ihned po rozehrávce předvedly Pardubice, Halouska bude rozehrávat od své brány.
1'
Výkop budou mít hostující Pardubice.
Tribuny jsou zaplněny jen z části, asi by si tento duel, kde jde o důležité body, zasloužil o něco větší návštěvu. Odhadem něco kolem 1500 možná 2000 tisíc fandů zde může být.
Počasí ideální pro fotbal, hráči právě nastupují na výborně připravenou hrací plochu. Za pár chvil utkání vypukne.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Kotula, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský, Bariš, L. Krejčí, Šumbera – Michal Škoda, Magera.
Náhradníci: Floder – Jakub Šural, Pachlopník, Bartolomeu, Růsek, Přichystal, Zikl.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík, Kovář, Jeřábek (C), Tischler, Sokol – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Zukal, Toml, Kopřiva, Šafařík, Huf, Březina.

Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Pfeifer.
„Určitě máme před sebou kvalitního soupeře. Je vidět, že Brno baží po tom, aby se do 1. ligy vrátilo,“ říká pardubický trenér Jaroslav Novotný. „Snad poprvé v sezóně se Zbrojovka dostala na dostřel míst, na kterých bude moci o postup bojovat, bude chtít si ještě vylepšit pozici. Ale uspět chceme i my, nechceme se vracet s prázdnou," odhodlaně říká lodivod pardubického týmu.
První vzájemný duel mezi těmito soupeři skončil nerozhodně 1:1. „Dlouhodobě hrají dobrý a ofenzivní fotbal, hráči jsou omlácení druhou ligou, řada z nich má i prvoligové zkušenosti. Určitě to není tým, u kterého bych řekl, že je sfoukneme jako nic. Bude to těžký soupeř a bude záležet na tom, jak se na ně dovedeme připravit.

Navíc ostatní týmy mají vždy o motivaci postaráno, proti Zbrojovce předvedou maximální výkon. Pardubice máme nasledované, jejich hráče známe, primárně se ale i tentokrát chystáme na naši hru a na to, co předvedeme my," prohlásil pro web Zbrojovky kouč Pavel Šustr.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké středeční odpoledne přeji z městského stadionu na Srbské v Brně. Dnes nás čeká vložené 23. kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže a v něm na sebe narazí sousedé z tabulky. Pátá Zbrojovka má aktuálně šestatřicet bodů a stále může myslet na případnou baráž. To samé však platí i pro Pardubice, které jsou sedmé a v tabulce mají pouze o bod méně, než jejich moravský soupeř.