Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Fiorentina - 25. dubna 2019   20:45

Atalanta
Atalanta
14' Iličić  • 69' Gomez
2:1
(1:1)
Fiorentina
Fiorentina
3' Muriel
Atalanta
Gollini – Palomino, Djimsiti, Masiello – Gosens, de Roon, Freuler (58. Pašalić), Castagne – Iličić (85. Mancini), Zapata, Gomez
Calvarese – Peretti, Carbone
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezella, Ceccherini, Biraghi – Benassi (78. Simeone), Veretout, Gerson (65. Dabo) – Chiesa, Muriel, Mirallas (88. Mirallas)

Dobojováno! Fotbalisté Atalanty pokračují ve fantastické sezóně, když postupují do finále Coppa Italia, v němž si zahrají s Laziem Řím.

Poté, co ve čtvrtfinále hladce přehráli hvězdný Juventus Turín 3:0, postupují přes Fiorentinu po výsledcích 3:3 na trávníku soupeře a 2:1 doma, rozpoutali tak bouřlivé oslavy na vyprodaném stadiónu.
90+4'
90+3'
Skvělá atmosféra doprovází závěr zápasu na Stadio Atleti Azzurri d'Italia, domácí fanoušci už slaví postup do finále.
90+3'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gosens, přichází Pessina.
90+1'
Po následném Veretoutově rohu byla Murielova střela odražena ke Chiesovi, ten z dálky výrazně míjí domácí branku.
90+1'
Střelu Veretouta domácí zeď nadzdvihla nad břevno.
90+1'
Rozhodčí Calvarese oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Giovanni Simeone v souboji s Castagnem vybojoval standardní situaci v blízkosti pokutového území Atalanty a to bude velmi nebezpečná pozice.
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Mirallas, přichází Fernandes.
87'
Duván Zapata mohl přidat další trefu Atalanty, když se probil za záda nedůrazného Pezelly, zblízka ale nepřekonal brankáře Lafonta!
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Iličić, přichází Mancini.
84'
Iličić rozhodně dnes dohrál, sedl si na zem a vyžaduje ošetření.
83'
Josip Iličić se při střeleckém pokusu srazil s Federicem Chiesou a následně signalizuje ke střídačce, že bude potřebovat střídat.
83'
Do odraženého míče se opřel Iličić, jeho rána si ale neproklestila cestu až k Lafontovi.
83'
Castagneho centr Ceccherini srazil za branku Fiorentiny, další roh pro Atalantu.
82'
Josip Iličić trefil čtyřčlennou zeď hostujícího týmu.
81'
Další faul hostů, Ceccherini v osobním souboji objal Zapatu kolem krku a to už bude zajímavá standardní situace pro Atalantu.
80'
Žlutou kartu dostává Mirallas (ACF Fiorentina).
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Benassi, přichází Simeone.
78'
Benassiho centr do pokutového území si sice dokázal zpracovat Chiesa, Mirallas se pak ale neprosadil přes domácí zadáky.
77'
Muriel pronikl z pravého křídla do pokutového území a následně zakončoval levačkou, jeho ránu ale zablokoval bránící Palomino.
75'
Po standardní situaci Fiorentiny došlo k závaru před Gollinim, hostující snahu ale zakončil Federico Chiesa ránou vysoko nad břevno.
74'
Prvním žlutě napomenutým hráčem Atalanty je Gosens za zákrok na Mirallase.
72'
Alejandro Gomez potáhl míč po útočné polovině, při kličce Pezellovi jej hostující stoper podrazil za cenu žluté karty.
71'
Duván Zapata vybojoval faul ve středu hřiště, přesně to teď domácímu týmu vyhovuje.
70'
Postupová matematika nyní jasně hovoří pro Atalantu, Fiorentina k postupu bude muset vstřelit hned dvě branky!
69'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta se výrazně přibližuje k postupu! ALEJANDRO GÓMEZ střílel od rohu pokutového území do středu branky, Lafont si ale vybral velmi slabou chvíli a míč si srazil do vlastní sítě!
68'
Iličić se pokusil proniknout po pravém křídle, kde byl nedovoleně atakován a Atalanta bude zahrávat nebezpečně vyhlížející standardní situaci.
67'
Gosensovu zprvu nepříliš nebezpečnou přihrávku do pokutového území hosté trochu riskantně nechali proletěl předbrankovým prostorem, domácí fotbalisté se k zakončení nedostali.
65'
Rohových kopů ve druhém poločase přibývá zběsilým tempem, Atalanta zahrávala již svůj pátý po změně stran, soupeř se jim ale dobře brání.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gerson, přichází Dabo.
63'
Prudkou střelu Pašaliće brankář Lafont vyráží do bezpečí.
63'
Zapata připravil střeleckou příležitost pro Iličiće, ten střílel jen do bránícího Ceccheriniho.
62'
Gosens u postranní čáry neobelstil pozorného Milenkoviće, domácí ale ještě budou moci vhazovat.
61'
Následný roh nepřinesl starosti pro mladého brankáře Fiorentiny.
61'
Duván Zapata zády k brance převzal přihrávku Iličiće a jeho tečovaná rána z otočky končí těsně vedle branky Lafonta!
59'
Standardní situaci Atalanty se hosté ubránili, Gosens pak z dálky pálil velmi nepřesně.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Freuler, přichází Pašalić.
57'
Dalšímu rohu Fiorentiny už se Atalanta ubránila s větším klidem.
56'
Po následném rohu se ve strkanici neprotlačil k míči brankář Gollini, Mirallas se pak opřel do odraženého míče, ovšem mířil mimo branku a domácí fotbalisté navíc tečovali míč za branku.
55'
Po skvělém výkopu brankáře Lafonta si volný míč zpracoval Muriel a domácí defenziva pak měla potíže, aby odehrála míč alespoň na rohový kop.
54'
Od praporku se pak domácí nedokázali prosadit, na opačné straně pak vedl rychlý kontr Chiesa, svůj pas ale nepropasíroval až na volného Mirallase.
53'
Zapatovu přihrávku před branku srazil na rohový kop bránící Nikola Milenković.
51'
Gerson na pravém křídle nedokázal obelstít Masiella, ten se hostujícímu Brazilci postavil do cesty a nepustil jej do pokutového území.
51'
Z následného rohového kopu už se Atalanta nedokázala nijak prosadit.
50'
Alejandro Gomez prudce střílel z hranice pokutového území a velmi nebezpečnou ránu k tyči Lafont vyráží!
49'
Biraghiho centr lapil Pierluigi Gollini a domácí brankář už se dívá, komu by rozehrál.
48'
Zapata tentokrát už byl v akci v pokutovém území Fiorentiny, kde šikovně přiťukl míč Gosensovi, ten ale nezvládl první dotyk a balón si ukopl za brankovou čáru.
47'
Fiorentina nadále atakovala pokutové území soupeře, hostující snaha ale končí nedovoleným zákrokem na Duvána Zapatu.
47'
Hosté rozebrali defenzivu Atalanty a Benassi se objevil zcela osamocen před Gollinim, ten mu ale stačil zmenšit střelecký úhel a Benassiho ránu dokázal vyrazit!
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté Atalanty Bergamo hrají s Fiorentinou po prvním poločase 1:1, když na brzkou vedoucí branku hostujícího Luise Muriela odpověděl z pokutového kopu Josip Iličić. Po oboustranně velmi hbitém úvodu pak tempo hry přeci jen opadlo a do přestávky už se skóre nezměnilo.

Připomínám, že první zápas ve Florencii skončil 3:3 a za současného stavu by tak postupovala Atalanta Bergamo, postupová tajenka ale zůstává otevřena a můžeme se těšit na zajímavý druhý poločas.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Calvarese k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Po elegantním rychlém přechodu domácích do útoku si Iličić v pokutovém území vyměnil míč se Zapatou, střelec vyrovnávající branky pak ale vysoko přestřelil.
43'
Další centr Gosense znovu hledal Zapatu, ten se ale opět do zakončení neprotlačil.
42'
Hosté rozehrávají od obranného kvarteta, při dobrém napadání domácích fotbalistů pak byli donuceni i k přihrávce brankáři Lafontovi.
40'
Gosens hledal centrem zleva před brankou Duvána Zapatu, kolumbijský kanonýr byl ale důkladně pokryt hostujícími zadáky.
38'
Na výborný centr Castagneho ke vzdálenější tyči si naskočil Gosens, v tísni ale nedokázal hlavičkovat směrem na branku!
36'
Iličić si u postranní čáry nedokázal dobře zpracovat dlouhý nákop z hloubi pole a míč mu odskočil do zámezí.
35'
Další Gomezův centr ke vzdálenější tyči už vypadal o poznání nebezpečněji, Gosens se ale do zakončení neprotlačil a navíc mu je pískán útočný faul.
34'
Gomez se prokličkoval po útočné polovině k rohu pokutového území, pak ale nepřesně centroval před branku.
33'
Další nedovolený zákrok Martena de Roona, nizozemský reprezentant ve středu hřiště atakoval Federica Chiesu nad rámec fotbalových pravidel.
31'
Luis Muriel domácí branku vysoko přestřelil.
30'
Mirallas vybojoval standardní situaci po faulu de Roona nedaleko pokutového území Atalanty a to by mohla být i palebná pozice pro hosty.
29'
Castagne hledal svým centrem před brankou Fiorentiny Duvána Zapatu, ten byl pokryt pozorným Ceccherinim.
27'
Fiorentina se usadila u pokutového území Atalanty, Chiesa ale místo střely volil přihrávku a tím překvapil i své spoluhráče, protože ji adresoval do území nikoho.
26'
Na trávníku se začíná přiostřovat, tentokrát se terčem tvrdého zákroku stal Josip Iličić, slovinský fotbalista bude muset být ošetřen.
24'
Po ostrém souboji Mirallase s Freulerem nastala drobná rozmíška obou aktérů, situace už je uklidněna a po Belgičanově faulu mohou rozehrávat domácí.
22'
Na opačné straně z dobrých třiceti metrů pálil Veretout, ten netrefil branku o několik metrů.
21'
Gomez potáhl míč po ose hřiště a před pokutovým územím se odhodlal ke střeleckému zakončení, mířil ale zhruba půl metru nad břevno Lafontovy branky.
20'
Domácí rozehráli nakrátko a Castagne pak centroval tentokrát do Gersona.
19'
Centr Castegneho Biraghi srazil za vlastní branku, je z toho další roh pro Atalantu.
18'
Další faul hostů, tentokrát byl ve středu hřiště nedovoleně atakován Freuler.
16'
První žlutou kartu zápasu vidí Ceccherini, jenž se nechal obehrát Iličićem u postranní čáry a pak zcela bez míče soupeře viditelně přidržel.
14'
Míč si vzal JOSIP ILIČIĆ a prudkou ránou k pravé tyči nedal Lafontovi šanci zasáhnout!
13'
Iličićovu přihrávku si v pokutovém území zpracoval Alejandro Gómez, ten byl podražen a rozhodčí Calvarese okamžitě ukazuje na penaltový bod!
13'
Penalta pro Atalantu!
12'
Už to mohlo být o dvě branky! Veretout se ve středu pole šikovně vyhnul Freulerovi a běžel zcela osamocen na brankáře Golliniho, toho ale z úhlu nedokázal prostřelit!
11'
Gómezův centr od rohového praporku se neujal, míč se pak oklikou vrátil k argentinskému fotbalistovi, i s jeho druhým centrem si ale defenziva Fiorentiny poradila.
11'
Castagne v souboji s Ceccherinim vybojoval první rohový kop Atalanty v dnešním zápase.
10'
Iličić se zprvu dokázal uvolnit na útočné polovině, pak ale místo přihrávky volil pokračování svého průniku a proti početní převaze už narazil.
8'
Gersonova přihrávka vnější šajtlí nedorazila až k adresátu Federicu Chiesovi, odraženého míče se pak ještě zmocnil Kevin Mirallas, ten ale zprava nedokázal dobře odcentrovat.
7'
Duván Zapata si naběhl na dlouhý nákop na levé křídlo, následně si v pokutovém území hledal střelecký prostor, přes dobře bránící hosty se ale k zakončení nedostal.
6'
S centrem Gosense si poradil brankář Lafont a teprve dvacetiletý brankář zachytil míč do svých rukavic.
5'
A další šance Fiorentiny! Federico Chiesa se probíjel za záda domácích zadáků, ve finální fázi ale nezvládl dobře zakončit a branku minul.
4'
Domácí akce po pravé straně končí těsným ofsajdem Iličiće.
3'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina sehrála rychlou brejkovou akci a již ve třetí minutě se ujímá vedení! LUIS MURIEL si naběhl za domácí obranu na skvělou přihrávku Federica Chiesy a tváří v tvář Gollinimu domácího brankáře obstřelil!
1'
Úvodního výkopu se ujala domácí Atalanta a je rozehráno!
1'
Před utkáním přítomní uctili památku Mina Faviniho, bývalý ředitel akademie Atalanty tento týden zemřel v 83 letech.
Domácí Atalanta se před vyprodanými tribunami představí v tradiční modro-černé kombinaci, hosté oblékli bílou sadu svých dresů.
V Bergamu už před úvodním hvizdem panuje skvělá atmosféra, Atalanta by se vyjma boje o Ligu mistrů ráda prosadila i v domácím poháru.
Do finále postoupí vítěz dnešního zápasu, v případě remízy 0:0, 1:1 či 2:2 by se pak z postupu radovala Atalanta, pokud se zopakuje remíza 3:3, tak uvidíme prodloužení a v případě nerozhodného výsledku s vyšším počtem branek by si finále zahrála Fiorentina.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Palomino, Djimsiti, Masiello – Gosens, de Roon, Freuler, Castagne – Iličić, Gomez, Zapata
Náhradníci: Beriša, Rossi – Barrow, Colpani, del Prato, Ibanez, Mancini, Pašalić, Pessina, Piccoli, Reca

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezella, Ceccherini, Biraghi – Benassi, Veretout, Gerson – Chiesa, Muriel, Mirallas
Náhradníci: Brancolini, Ghidotti – Beloko, Dabo, Fernandes, Graiciar, Hancko, Hugo, Laurini, Norgaard, Simeone, Vlahović

Rozhodčí: Calvarese – Peretti, Carbone.
V prvním semifinálovém střetnutí fanoušci viděli hned šest branek, a jelikož se hrálo vyrovnané utkání, tak se oba celky rozešly za vyrovnaného stavu. Do dvougólového vedení unikla Fiorentina, která na začátku druhého poločasu příznivý stav přišla. Atalanta duel chvíli kontrolovala, ovšem dnes hostující celek s vypětím všechny sil zápas vyrovnal.

Fiorentina – Atalanta BC 3:3

Branky: 33. Chiesa, 37. Benassi, 79. Muriel – 16. Gomez, 19. Pasalič, 58. Roon.

Karty: 28. Hugo (FIO) – 36. Mancini (ABC), 40. Toloi (ABC), 45+1. Hateboer (ABC)

Držení míče: 44 % : 56 %. Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:14.
Vítám všechny fanoušky kopané u semifinále italského poháru, který má na programu odvetné střetnutí. V něm se představí Atalanta Bergamasca Calcio a ACF Fiorentina. Uvidíme, který z celků se probojuje do finále, v němž narazí na Lazio Řím, které včera vyřadilo AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.