Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Cremonese - 27. dubna 2023   21:00

Fiorentina
Terracciano – Dodô, Milenković, Igor (64. Ranieri), Biraghi (C) – Castrovilli (83. Amrábat), Barák – Mandragora, González (90+1. Kouamé), Cabral – Ikoné (64. Sottil).
Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Brekalo, Duncan, Jović, Lu. Martínez, Saponara, Terzić, Venuti.
Marinelli – Bresmes, Perrotti
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Cremonese
Sarr – Ločošvili, Ferrari, Quagliata (68. Buonaiuto) – Sernicola (C), Pickel, Meïté, Galdames, Ghiglione (46. Valeri) – Okereke (56. Dessers), Afena-Gyan (70. Castagnetti).
Saro, Carnesecchi – Acella, Ricci, Benassi, Bianchetti, Ciofani, Vásquez.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:14.
Je konec! Fiorentina uhrála s Cremonese bezgólovou remízu, která bohatě stačí k postupu do finále Coppy Italia. Ten Viola naposledy vyhrála před 22 lety.

Domácí dnes s přehledem hájili dvougólový náskok z utkání na hřišti soupeře. Fotbalisté Cremony nepředvedli nic, čím by domácí nějak výrazněji zneklidnili. Nevytvořili si žádnou větší šanci. O moc lépe na tom nebyla ani Fiorentina, ovšem to jejím slavícím fanouškům momentálně vůbec nevadí. Ve finále se Fialky střetnou s milánským Interem.
90+5'
90+5'
Byl z toho centr, který přizvedl do autu brankář Fiorentiny Terracciano.
90+4'
Ještě standardka pro hosty. Dodô fauloval u postranní čáry.
90+4'
Christian Kouamé zamířil s míčem k rohovému praporku a tam šetřil pro domácí cenné sekundy.
90+2'
V hledišti Stadio Artemio Franchi panuje skvělá atmosféra. Fanoušci Violy už slaví postup do finále Coppy Italia.
90+1'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Christian Kouamé.
89'
Ani snaha Cyriela Desserse hostům nepřinesla nic zásadního. Bude se kopat od brány Fiorentiny.
88'
Po průniku Sottila přišel centr Biraghiho, pro který si došel hostující brankář Sarr.
87'
Domácí drží míč na svých kopačkách a kontrolují hru.
85'
Domácí dělí už jen několik minut od postupu do finále národního poháru. Fiorentina je také stále ve hře v Konferenční lize, takže z toho může být úspěšná sezóna.
83'
Rohový kop Biraghiho. Cabral jeho centr prodloužil na vzdálenější tyč, kde nedosáhl nabíhající Riccardo Sottil.
83'
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Sofján Amrábat.
82'
Hostující Leonardo Sernicola nedovoleně zastavil Cristiana Biraghiho. Dostal žlutou kartu.
81'
Gaetano Castrovilli se dostal s míčem až k pokutovému území. Už chtěl střílet, ovšem pak přišel čistý obranný zákrok hráče Cremonese.
81'
Fialoví odvracejí míč daleko od své šestnáctky.
81'
Antonín Barák pomohl obraně a zablokoval centr. Roh pro Cremonu.
80'
Hosté se ubránili a sami dostávají míč dopředu.
79'
K rohovému kopu Castrovilliho se nedostal brankář Sarr. Za ním číhal Nicolás González, míč ale přizvedl na roh bránící hráč.
78'
Průnikem na pravé straně se prezentoval Dodô, který pro domácí získává další roh.
77'
Hosté to začínají otevírat. Fiorentina vytěžila z dalšího brejku roh. Ten byl byl rozehrán nakrátko. Poté přišel centr a odražený míč k Rolandovi Mandragorovi. Ten střílel nad bránu.
75'
Domácí zaútočili do otevřenější obrany soupeře. Arthur Cabral předal míč Nicolásovi Gonzálezovi, jenž si balón navedl na levačku a jeho technický pokus skončil vedle vzdálenější tyče.
73'
Hosté zahrozili po rohovém kopu! Charles Pickel a brankář Fiorentiny Terracciano byli u míče v podstatě ve stejnou chvíli a balón se z jejich souboje odrazil vedle brány! Hosté reklamují, že by měli zahrávat roh, sudí ale viděl poslední dotek od Pickela.
72'
Domácí v klidu kontrolují situaci. Do konce zbývá zhruba dvacet minut.
70'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Michele Castagnetti.
68'
ze hřiště odchází Giacomo Quagliata, přichází Cristian Buonaiuto.
67'
Na další roh těsně nedosáhl Sottil. Jeden z hráčů se pak dostal k odraženému míči, ale střelu zablokovala defenziva.
66'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Rolanda Mandragory byl přetažený. Hostující obrana odklidila míč do zámezí a kopat se bude z druhé strany.
64'
A je to tu. Igora nahrazuje Luca Ranieri. Domácí pak provedli ještě jednu změnu. Jonathana Ikoného vystřídal Riccardo Sottil.
64'
Na trávníku zůstává domácí stoper Igor. Zdá se, že možná nebude schopen pokračovat.
63'
Felix Afena-Gyan dostal míč na pravé křídlo. Do šestnáctky s ním neprošel a hosté se musejí spokojit s autovým vhazováním.
62'
Fotbal nic moc a tak se publikum baví samo. Domácí kotel zpívá chorály a užívá si, že se Viola pravděpodobně dostane do finále poháru.
61'
Hodina hry za námi. Fiorentina stále nedává soupeři šanci zmírnit ztrátu z prvního utkání. Cremonese dosud neohrozilo její bránu.
59'
Domácí stoper Igor si prohlédl žlutou kartu za faul ve středovém kruhu.
58'
Hosté ztratili míč ve středu hřiště a dopředu postupoval Jonathan Ikoné. Ten se snažil vysunout Arthura Cabrala, který byl ale ubráněn a Fialky budou jen vhazovat.
57'
Domácí zahrávali standardní situaci. Centr Biraghiho prodlužoval před bránu Milenković. Sarr si pak míč stáhl ze vzduchu.
56'
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Cyriel Dessers.
55'
Dobrá narážečka domácích, po níž se zleva vřítil do šestnáctky Cristiano Biraghi. Ten nasadil jesličky Sernicolovi, ovšem poté ztroskotal na čistém skluzu Ločošviliho.
53'
Antonín Barák fauloval Leonarda Sernicolu a hosté budou rozehrávat.
52'
Antonín Barák musel ke střídačkám, kde si vyměnil dres. Ten se zřejmě roztrhl při nějakém souboji, kdy ho soupeř za jeho oděv zatáhl.
51'
Jonathan Ikoné rozehrál míč doprava na Dodôa a vydal se do šestnáctky. Tam mezitím přilétl centr jeho spoluhráče. Stříhat nůžky zkoušel Cabral, balón však odvrátil obránce Cremonese.
49'
Nicolás González neobešel u postranní čáry Okerekeho. Viola bude vhazovat.
46'
Míč dolétl až k domácímu brankáři Terraccianovi. Ten zatím nepospíchá s rozehrávkou.
46'
ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Emanuele Valeri.
46'
První poločas odvety semifinále Coppy Italia mezi Fiorentinou a Cremonese gól nenabídl. Domácí v poklidu hájí dvougólový náskok z prvního utkání a soupeře zatím k ničemu nepustili. Sami ale nikam nepospíchají, volí spíše kombinace na jistotu a tak zatím nesledujeme zrovna záživný fotbal. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45+1'
45+1'
Centr Nicoláse Gonzáleze z levé strany nalezl Gaetana Castrovilliho, který hlavičkoval nad bránu.
45'
Blíží se konec první půle. Za několik desítek sekund se dozvíme, kolik času rozhodčí nastaví.
43'
Po centru Dodôa se míč odrazil k Rolandovi Mandragorovi, jehož střela zpoza šestnáctky prosvištěla vedle hostující brány.
42'
Ikoné si vyměnil míč s Dodem. Ten pak odcentroval na hlavu bránícího hráče Cremony.
41'
Hosté budou rozehrávat po faulu Antonína Baráka na Ločošviliho.
39'
Dodô vběhl do šestnáctky po narážečce s Barákem. Tam se složil příliš ochotně k zemi a obdržel žlutou kartu za filmování.
38'
Felix Afena-Gyan se rozběhl dopředu na levém křídle. Ve skluzu mu odebral míč Nikola Milenković.
36'
Oba borci budou po ošetření pokračovat ve hře.
35'
Na hrací ploše zůstali ležet domácí Nicolás González a hostující Charles Pickel. Rozhodčí krátce po jejich střetu přerušil hru a povolal na trávník lékaře obou týmů.
33'
Domácí dávají míč svému brankáři Terraccianovi. Napadání předstíral jen Pablo Galdames, ostatní hráči Cremony vyčkávají.
32'
Nikola Milenković to vyzkoušel z dálky. Navíc trefil jen protihráče.
31'
Po nepovedeném centru Mandragory míč skončil v zámezí. Vhazují hosté.
29'
VAR ještě řešil, zda Ločošvili nezahrál rukou, ale vše bylo podle pravidel. Roh domácích byl odvrácen. Poté přišel další centr a hlavička Igora, která se obloučkem snesla do náruče Sarra.
27'
Zajímavá akce domácích! Gaetano Castrovilli posílal z levé strany před bránu přízemní centr. Našel Arthura Cabrala, který musel zakončovat patou a jeho pokus navíc zablokoval skluzující Ločošvili. Bude z toho roh.
26'
Domácí už snad dvě minuty drží míč na kopačkách. Nyní přišla přihrávka dozadu až na stopery.
24'
Pokračuje fotbal v poklidném tempu. Je znát, že Fiorentina si zajistila solidní náskok v prvním zápase a dnes pospíchat nemusí. A Cremonese zatím nepůsobí jako tým, který by měl manko vymazat.
21'
Paolo Ghiglione trefil skluzem nohy Nicoláse Gonzáleze. Hostující hráč dostal žlutou kartu.
20'
Arthur Cabral si udělal prostor přistrčením Giacoma Quagliaty. TO mu u rozhodčího neprošlo a hosté tak budou rozehrávat.
18'
Těžký míč směřoval k pravé postranní čáře na Antonína Baráka. Ten zvládl vybojovat alespoň aut.
18'
Viola zase drží míč a v pohodovém tempu kombinuje na polovině soupeře.
16'
Roh Fiorentiny. K hlavičce se prodral Nikola Milenković, který míč poslal vedle levé tyče Sarrovy brány, který situaci kontroloval.
14'
Hosté vybojovali svůj první roh. K hlavičce se dokonce dostal Luka Ločošvili, ale míč skončil jen v rukavicích Pietra Terracciana.
13'
Tempo hry není nijak závratné. Je znát, že domácí nemusejí pospíchat.
11'
Fialky pokračují v obehrávání útočné poloviny. Hráči Cremonese přitom potřebují dotahovat dvougólové manko.
9'
Jonathan Ikoné postupoval dopředu na pravém křídle. Soualiho Meïté ho ale přistrčil a domácí fotbalista skončil i s míčem v autu.
8'
Hostující brankář Sarr byl po malé domů okamžitě atakován Arthurem Cabralem a moc nescházelo, aby mu domácí útočník balón vypíchl! Rozehrávku gólmana Cremony snad i tečoval.
7'
Rohový kop Castrovilliho. Jeho centr byl přetažený. Na levém křídle míč doběhl Biraghi.
6'
Jonathan Ikoné přebíral dlouhý pas na pravém křídle. Míč si hůře zpracoval a hostující obrana vše vyřešila.
5'
Paolo Ghiglione nepříjemně nakopl Biraghiho. Ten se zvedal těžce, schytal to někam do choulostivých míst.
4'
Rozehrával Cristiano Biraghi. Jeho centr na zadní tyči si stáhl ze vzduchu brankář Mouhamadou Sarr.
3'
Z pravé strany odcentroval Dodô. Před nabíhajícím Cabralem odvrátil na roh stoper Ferrari.
2'
Hosté se ubránili. Po zisku míče pak vyrazil dopředu David Okereke. Jeho průnik byl ale včas zastaven.
1'
Antonín Barák posílal z pravé strany přízemní centr do prostoru malého vápna. Hostující obrana odkopává na roh.
1'
Fiorentina rozehrála zápas. Její hráči si zatím v klidu vyměňují míč. Nemusejí nikam pospíchat.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Castrovilli, Barák – Mandragora, González, Cabral – Ikoné.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Amrábat, Bianco, Brekalo, Duncan, Jović, Kouamé, Lu. Martínez, Ranieri, Saponara, Sottil, Terzić, Venuti.
Trenér: Vincenzo Italiano

US Cremonese: Sarr – Ločošvili, Ferrari, Quagliata – Sernicola (C), Pickel, Meïté, Galdames, Ghiglione – Okereke, Afena-Gyan.
Náhradníci: Saro, Carnesecchi – Acella, Ricci, Benassi, Bianchetti, Buonaiuto, Castagnetti, Ciofani, Dessers, Valeri, Vásquez.
Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Marinelli – Bresmes, Perrotti.
1. zápas: US Cremonese – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
Fiorentina udělala velký krok směrem k postupu do finále, neboť v úvodním semifinálovém utkání uspěla na stadiónu Cremonese výsledkem 2:0.

Důležitý první gól vstřelil ve 20. minutě Arthur Cabral, jenž skóroval hlavou po výborném centru Biraghiho z levé strany. Domácím udělal v 63. minutě v honbě za vyrovnáním výraznou čáru přes rozpočet Emanuel Aiwu, který sice zblokoval ránu Cabrala a zabránil tak inkasované brance, jenže pravou rukou, takže následovalo vyloučení a penalta, s níž si Nicolás González poradil s velkým přehledem. Fialky sice v závěrečné čtvrthodinovce už přesilovku ze hry využít nedokázaly, ale litovat nemusí, pozici pro odvetu totiž mají více než solidní.

Branky: 20. Cabral, 75. González (pen.)

US Cremonese: Sarr – Aiwu, Bianchetti (63. Sernicola), Vasquez – Pickel, Castagnetti (46. Buonaiuto), Benassi (76. Ločošvili), Meïté, Valeri – Tsadjout (46. Dessers), Ciofani (C) (67. Afena-Gyan).
Náhradníci: Carnesecchi, Saro – Galdames, Ghiglione, Quagliata.

ACF Fiorentina: Teracciano – Dodô, Martínez Quarta, Igor, Biraghi (C) – Amrabat, Mandragora (86. Castrovilli), Barák (70. Bonaventura) – Ikoné (86. Brekalo), Cabral (83. Jović), González.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Duncan, Kouamé, Ranieri, Sottil, Terzić, Venuti.
ACF Fiorentina:
Fiorentina je v tabulce Serie A aktuálně desátá. Na boj o pohárové příčky už to tedy asi nebude. Viola je ale stále ve hře také v Konferenční lize, v jejímž čtvrtfinále vyřadila polský Lech Poznaň. Na postup stačila i čtvrteční domácí porážka 2:3, jelikož v Poznani vyhrála 4:1. O víkendu hráči Fiorentiny prohráli 2:3 na Monze, byť tam už ve 13. minutě vedli 2:0. V Coppa Italia začali fialoví až v osmifinále. Doma zdolali 1:0 Sampdorii, ve čtvrtfinále pak rovněž před svými fanoušky porazili 2:0 Turín.
US Cremonese:
Cremonese se nachází až na devatenáctém místě tabulky Serie A. Na záchranu tento celek ztrácí už osm bodů. Situaci nevylepšil ani poslední zápas na půdě Udinese, odkud si celek z Cremony odvezl porážku 0:3. O to větším úspěchem je postup do pohárového semifinále. Poměrně neznámý klub v prvních dvou kolech zvládl domácí souboje s druholigovými týmy Ternany a Modeny. Za pozornost pak stojí další skalpy. Hráči Cremonese totiž dokázali vyhrát na penalty na půdě lídra Serie A z Neapole a ve čtvrtfinále zvítězili 2:1 na hřišti AS Řím. Do finále poháru už ale má Cremona poměrně daleko a fanoušci klubu by ho raději asi i vyměnili za záchranu v nejvyšší soutěži, kterou klub zřejmě po jediné sezóně opustí.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu a především toho italského! Tento týden jsou na programu odvety semifinále Coppa Italia. Druhého finalistu určí souboj Fiorentiny a Cremonese. Domácí Viola má nakročeno mnohem lépe. První duel na začátku dubna totiž na hřišti soupeře ovládla 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.