Ostravští tak poprvé v letošní sezóně dosáhli na body. Z Liberci si odváží i s trochou štěstí bod za remízu 1:1. Domácí sice byli po většinu zápasu lepší, ale nedokázali proměňovat své šance a to zapříčinilo zbytečnou ztrátu. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dne.
90+2
Domácí se snaží ještě něco vymyslet, ale kombinace se jim vůbec nedaří.
90
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
89
Hosté střídají, ze hry odstupuje Foltýn a místo něj nastupuje Stránský.
88
Baník právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dočkali. Kolář fauloval ve vápně a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Toho se ujal zkušený DOMINIK KRAUT a v poklidu uklidil míč k levé tyči.
87
Domácí hrají poslední minuty velmi takticky a drží míč na polovině soupeře odkud nemůže přijít žádné ohrožení. Ani pokažená kombinace nemusí Liberecké tolik mrzet.
85
Ostravané už moc času nemají a tak se snaží o další útočný výpad. Ten ale včas zastavil kapitán Soběslav, který předvedl obětavý obranný zákrok.
84
Hosté se dostali do dobré příležitost, ale z té nebylo v konečném účtování vůbec nic. Ve finální přihrávce před branku selhal Hrdlička, od kterého míč putoval pouze za lajnu.
82
Ostravští fotbalisté prohráli posledních deset utkání v řadě a ani dnes ve městě pod Ještědem to nevypadá, že by si domů nějaké body odvezli.
80
Mezitím se nám na libereckém stadionu rozběhla závěrečná desetiminutovka. Tu začali domácí aktivně, když střílel Dydowicz, který však trefil pouze připraveného Andrejka.
77
Ze hry odchází také Pyclík, který přepustí své místo Chromečkovi.
77
I hosté se rozhodli vystřídat. Na hřiště se podívá Hrdlička, který vystřídá Holzera.
76
Liberec znovu střídá. Ze hry odchází Ndiaye, který přenechá své místo Černému.
75
Druhou branku měl na hlavě znovu Ndiaye. Ten se krásně položil do centrovaného balonu, avšak přesně zamířit nedokázal
73
Ostravská družina bude muset více útočit a otevřít svoji hru. Toho málem využil Ndiaye, který se marně pokoušel probít přes poslední obranou hradbu.
71
Útočný faul předvedl Dominik Kraut, za což je potrestán žlutým napomenutím.
70
Domácí fotbalisté se tak dočkali vytoužené branky. I když trochu se štěstím tak přeci jen liberecká juniorka vede a zdá se, že bude chtít přidat i další přesné zásahy.
68
Liberec právě vstřelil branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavil Ndiaye. Ten však nedal, když ho Andrejko vychytal. Naštěstí pro domácí se balon odrazil k dobíhajícímu FILIPU DROBíLKOVI, který dotlačil míč za záda gólmana.
67
Ostravský Andrejko inkasuje žlutou kartu.
67
Dydowicz se probíjel vápnem a byl faulován brankářem. Liberec bude kopat penaltu.
67
Drobílek se dostal až k zakončení, ale jeho pokus z pravé strany vápna postrádal razanci a brankář Andrejko ji v poklidu lapil.
65
Dnešní utkání sleduje 80 diváků.
64
Liberec střídá potřetí. Odstupuje Hadaščok, kterého vystřídá Kmoníček.
62
Domácí tlak pokračuje, i když má občasné výpadky. O jeden takový se postaral Dydowicz, který nepřesně rozehrál a nabídl kulatou pomůcku soupeři.
60
Drobílek chtěl oslovit svojí přihrávku za beky nabíhajícího Daniela. K tomu se ale balon nedostal po jednom z dobrých zákroků ostravské obrany.
59
Liberečtí mladíci se však z tlaku dokázali vymanit a sami se pokoušeli udeřit. Střela Daniela kousek za vápnem však gólové parametry neměla.
57
Hosté si zřejmě vzali ponaučení z pasivního prvního poločasu a v posledních minutách svého soupeře přehrávají. Tentokrát přišel nebezpečný centr do šestnáctky, na ktrerý však nikdo v bílém dresu nedosáhl.
55
První vážnější šance hostujícího Baníku, která zaváněla brankou. Za hostující obranou se ocitl osamocený Kraut, ale bohužel se pro hosty nacházel v ofsajdu a tak brankář Kolář ani nemusel zasahovat.
53
Ndiaye svedl souboj s Pyclíkem a byl úspěšnější. Po souboji, který se odehrál na půlicí čáře, tak budou hráči v modrých dresech vhazovat.
52
O exekuci rohového kopu se postaral Daniel. Jeho centr do šestnáctky však nikoho ze spoluhráčů nenašel a Ostravané se osvobodili.
50
Druhá půle tedy začala, stejně jako skončil poločas první. Domácí družina je častěji v držení balonu a na své konto si bude připisovat další gólové příležitosti.
48
Velká šance Erika Daniela, který se řítil sám na brankáře Andrejka. Zvolil ale špatné řešení situace a pokoušel se udělat ostravskému brankáři kličku. Ta se mu ale vůbec nepovedla a bylo rázem po domácí šanci.
47
Liberecká družina se ihned se začátkem druhého poločasu vrhla do útočení. Domácí kombinace však ztroskotala na dobře bránícím Barankovi.
46
Trenér Chytrý sáhl hned k dvojitému střídání. V druhém případě odchází ze hřiště Morozenko, který přepustí své místo Dydowiczovi.
46
Domácí střídají. Do hry se podívá záložník Drobílek, který vystřídá Jánošíka.
46
Druhý poločas začne přibližně v 14:03.
Na Městském stadionu v Liberci jsme zatím sledovali nepříliš hezkou fotbalovou podívanou. Domácí fotbalisté jsou sice lepšími a vytvořili si pár slibných šancí, ty ale zatím zůstali nevyslyšeny. Ostravané se po většinu prvního poločasu jen bránili a branku Koláře ohrozili pouze jedinkrát.
45
Poslední sekundy první půle se odehrávají převážně na polovině hřiště. Oba týmy už zřejmě čekají na konečný hvizd arbitra Nenadála.
43
Příliš dlouho Ostravané na polovině libereckých fotbalistů nesetrvali. O míč přišli po nepřesné rozehrávce Holzera, který se pokoušel oslovit Foltýna.
42
Hosté se snad podruhé v dnešním zápase dostali na polovinu soupeře, kde zatím zdárně kombinují a pokouší se o nějakou chytrou myšlenku.
40
I družina ze severu Moravy zatím pálí slepými. Spíše ragbyový kop předvedl Kraut, který znovu poslal míč o dobrých pět metrů nad domácí branku.
39
Liberečtí čarostřelci se zatím hodně zastřelují. Další pokus o hrožení ostravské branky, který skončil hodně mimo.
38
Střela Jánošík ostravskou klec ohrozit nemohla. Přízemní střela sice letěla někam do míst u pravé tyče, ale chyběla jí razance a tak si s ní Andrejko bez problémů poradil.
36
Ostravský Kraut se chopil exekuce přímého volného kopu. Ale raději ho měl přenechat někomu jinému, protože následná střela na branku skončila až na tribuně.
34
Hráči v bílých dresech podruhé v dnešním zápase vystřelili na branku Koláře. Střela Vrťa však mířila hodně mimo a domácímu brankáři vrásky rozhodně nepřidělala.
33
Ostravská družina je v poslední minutách hodně v útlumu a jsou to domácí, kdo nebezpečně hrozí. Ke střele se dostal Morozenko, ale nedokázal zacílit přesně.
31
Další šance domácích fotbalistů, která měla skončit brankou. Coufal hezky odcentroval do vápna a našel přesně hlavu Hadaščoka. Ten se ale do centru nepoložil ideálně a branku netrefil.
30
Na liberecké Městském stadionu má za sebou první půlhodinu hry. Hosté z Ostravy se zatím do žádné vetší šance nedostali. Liberec zahrozil pouze jedinkrát po ráně Hadaščoka.
28
Liberecká družina začíná přidávat na tempu a znovu nebezpečně zahrozila. Jeden z domácích fotbalistů vypálil, ale svojí ránu namířil pouze do boční sítě.
27
Z následného rohu ale domácí fotbalisté nic nevytěžili. Ten skončil pouze v rukavicích ostravského brankáře, který bude rozehrávat.
26
Konečně jsme se dočkali prvního vážnějšího ohrožení. Hadaščok se ocitl sám na hranici vápna a vypálil. Gólman Andrejko se měl co ohánět, aby vyrazil alespoň na rohový kop.
25
Liberečtí fotbalisté sice dopravili míč do branky, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné. Sudí posoudil předchozí faul jako nedovolený a hosté budou rozehrávat.
23
Morozenko s Hadaščokem to měli proti dvojnásobné přesile hodně těžké a podle toho také celá akce dopadla. Ostravští si dokázali poradit s libereckou dvojicí a míč získali.
21
Efektivní zákrok předvedl Váňa před dotírajícím Danielem. Ten se již dostával do zakončení, ale k němu přeci jen nedošlo po obětavém zákroku hostujícího kapitána.
20
Dva ostravští fotbalisté se srazili na hranici šestnáctky. Toho mohl využít Daniel, který hledal na zadní tyči volného Coufala. Nepřesný pas však k hráči v modrém dresu nedoputoval.
18
Konečný hledal dlouhým nákopem nabíhajícího Kundrátka. Ten se ale k míči vůbec nedostal, protože přihrávka ostravského obránce byla příliš dlouhá.
17
Ostravský Kraut natáhl ke střele kousek za hranicí domácí šestnáctky. Brankář Kolář musel zasáhnout a balon vyrazit mimo tři tyče.
15
Zatím sledujeme hodně opatrné utkání z obou stran. Oba týmy se zatím do žádné větší příležitosti nedostaly a tak na první vážnější příležitost čekáme.
13
Pokorný zastavil jako poslední domácí obránce rozbíhajícího se Pyclíka. To nezůstalo bez povšimnutí hlavního rozhodčí a ten odpískal nedovolený prohřešek.
12
Rychlý brejk libereckých fotbalistů táhl Morozenko. Ten ale nezvolil ideální myšlenku a balon pouze odevzdal na kopačky Ostravanů.
10
Andrejko svým odkopem sice hledal někoho ze svých spoluhráčů , ale nenašel. Ti se v momentě přihrávky nacházeli v ofsajdu a tak nemohli pokračovat.
9
Na balon si poprvé v dnešním utkání sáhl i domácí strážce svatyně Kolář. Ten si v poklidu došel pro vysoký centr a stáhl ho ze vzduchu do svého držení.
8
Rychlonohý Ndiaye nebyl až tak rychlý jak se v některých útočních výpadech může zdát. Přihrávku od Morozenka dostihl pouze za postranní čarou.
7
Centr Coufala z pravé strany doletěl sice až k Jánošíkovi. Ten si ale načechraný bochánek špatně zpracoval a o balon přišel.
5
Hostující Foltýn se ocitl před brankou ve slibné pozici. Střela mu však nesedla a končí hodně vysoko nad Kolářovou brankou.
4
První útočná akce liberecké juniorku končí za brankovou čarou. Dlouhý pas od Daniela byl až příliš dlouhý a Hadaščok jej na hřišti nezastihl.
3
I ostravská družina se poprvé dotkla míče. Baranek ho však neudržel dlouho a po souboji s Morozenkem o herní pomůcku přišel.
2
Domácí mají výkop. První dotyk s balonem provedl nová posila libereckých Hadaščok, který jinak nastupuje za A tým.
1
Obě mužstva nastupují na hrací plochu. Domácí v modrých dresech a hosté v bílých.

FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karamatič, Beníšek, Soběslav, Daniel, Jánošík, Pokorný, Hadaščok, Ndiaye, Morozenko.

FC Baník Ostrava: Andrejko - Baranek, Konečný, Váňa Marek, Vrťo, Pyclík, Kraut, Holzer, Foltýn, Juranek, Kundrátek.

Rozhodčí: Nenadál - Hock, Martínek.
Liberecká družina je na tom o něco lépe než její dnešní soupeř. Mladíci z města pod Ještědem okupují 14. místo se ziskem 10 bodů, který získali za tři výhry a jednu remízu. Minulý týden se liberecká juniorka představila na půdě hradeckých Votroků, kde se nedokázala ani jednou prosadit a prohrála 0:2.
Ostravané zatím v letošním ligovém ročníku hodně tápou. Z devíti zápasu nedokázali vyhrát ani jednou a nezískali ani jediný bod. To pochopitelně stačí až na poslední místo tabulky. V poslední ligovém kole hostili ostravští fotbalisté lídra tabulky z Brna. Ten dokázal bez větších problémů v Ostravě uspět a to výsledkem 3:0.
Liberecký Městský stadion bude hostit zápas juniorské ligy. V něm se střetne domácí FC Slovan Liberec, který přivítá ostravský Baník
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.