Konfederační pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chile : Německo - 2. července 2017   20:00

Chile
Chile
0:1
(0:1)
Německo
Německo
21' Stindl
Chile
Bravo (C) – G. Jara, Medel, Isla, Beausejour – Aránguiz (81. Sagal), M. Díaz (53. L. Valencia), P. Hernández – E. Vargas (81. Puch), Arturo Vidal, Alexis Sánchez.
Mažic – Ristič, Djurděvič (všichni Srbsko)
Krestovskij, Petrohrad
Německo
ter Stegen – Ginter, Mustafi, Rüdiger – Kimmich, Rudy, Goretzka (90+1. Süle), Hector – Stindl, Draxler (C) – Werner (79. Can).

Tak ačkoliv Němci nepřijeli rozhodně v nejsilnějším složení do Ruska, tak berou zlato! Po vítězství na mistrovství světa v Brazílii je tady další trofej pro zřejmě výjimečnou generaci německého fotbalu. Arturo Vidal je v slzách, ale jako první podal Němcům ruku. Právě on a Alexis Sánchez patřili mezi tahouny chilské reprezentace. Jenže fatální hrubka M. Díaze darovala Německu jediný gól zápasu. Werner si vychutnal Brava, násleovala přihrávka před zcela prázdnou branku, kde Lars Stindl rozhodl toto finále. V tom byli Chilané asi lepším mužstvem, ale fotbal se hraje na góly a ne na územní převahu a vyložené šance.
Německo je vítězem Konfederačního poháru FIFA 2017. Ve finále zdolali Němci Chile 1:0.
90+5'
90+5'
Po centru Isly z pravé strany se Němci ubránili.
90+5'
Bravo nakopával míč dopředu v době, kdy do konce nastavení zbývá nějakých dvacet sekund.
90+5'
Alexis Sánchez střílel, nebyla to vůbec špatná střela, ale ter Stegen vyrazil míč směřující k pravé tyči německé branky!
90+3'
Stindl držel Medela, to byl začátek akce Chilanů. Následně přišel faul na Valenciu! Standardní situace z dvaceti metrů z levé strany pro Chile.
90+3'
Standardní situaci si vzal Bravo, nakonec Vidal zvítězil v hlavičkovém souboji, ale nikdo z Chilanů se nedostal poté k míči. Ten uzmul pouze ter Stegen.
90+2'
Němec Rudy fauloval Chilana Vidala při akci Chile po pravé straně. Je z toho karta pro Rudyho.
90+1'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Niklas Süle.
90+1'
Bravo nakopl míč z vlastní poloviny do ohně, ale Německo se ubránilo. Zatímco je jisté, že sudí nastaví pět minut!
90'
Chilanům tečou nervy. Na hřišti se objevil dokonce i Löw. Medel vzal Cana do kravaty, několik chilských hráčů se vrhlo na Cana. Ten ovšem nakonec dostal kartu za zdržování hry.
89'
Sánchez ztratil balon na pozici levého záložníka , a tak šel do rychlého kontru Can.
88'
Draxler – Goretzka – Kimmich. Přesně takhle Němci postupovali do útoku, ale Draxler ve složité pozici hlavičkoval z penalty do náruče Brava.
88'
Bravo dobře četl hru. Sánchez ovšem neměl klid na kostruktivní rozvinutí akce Chile. Následně přišla přihrávka na Vidala, ale jeho centr se dostal pouze k německým hráčům.
87'
Poslední minuty mají Němci vše pod kontrolou. Drží balon na svých kopačkách. A dobře brání svůj jednogólový náskok.
87'
Kimmich zrychlil hru po pravé straně na Stindla, Vidal odstrčil soupeře od balonu. Penalta se nepískala!
86'
Hector nebyl podle soudu rozhodčího Mažiče faulovaný, Chilané vhazovali z pravé strany, ale po pár sekundách ztratili balon.
86'
Faul jednoho z Chilanů dostal mužstvo v bílém ke standardní situaci, kterou evropský celek rozehrál křížem.
85'
Od Brava začala další akce Chile, pokračovala přes Vidala, ale skončila po přenesení hry na levou stranu. Míč mají momentálně Němci na polovině hřiště.
84'
Sánchez centroval z levé strany na přední tyč, kde byl ter Stegen hodně nejistý, Puch naservíroval balon na penaltu Sagalovi, který z penalty zakončoval nad branku Německa!
84'
Další centr na přední tyč, ale výsledek je totožný stejně jako před chvílí. Míč je momentálně na polovině hřiště, kde jej na pravé straně drží zřejmě Isla.
83'
Po centru na bližší tyč, byl další centr zablokovaný Stindlem. Německo bude čelit rohu Chile z pravé strany.
83'
Stindl presoval, ale byl sám, kdo napadal rozehrávku chilské reprezentace. Chilané posléze vybojovali roh z pravé strany.
82'
Valencia střílel z pravé strany, ter Stegen vyrazil míč pouze před sebe, ale neinkasoval. Následně nevyšla Canovi akce po pravé straně.
81'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Ángelo Sagal.
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Eduardo Vargas, přichází Edson Puch.
80'
Ani Valencia a ani Vidal nezakončili, takže německá reprezentace jde do útoku po pravé straně, konkrétně se jedná o Goretzku.
80'
Aranguiz střílel z pravé strany křížem, ter Stegen vyrazil na roh z levé strany.
79'
Víceméně posledních patnáct minut se hraje hlavně na polovině německého mužstva. Naposledy si pro nákop soupeře sáhl bez problémů ter Stegen.
79'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Emre Can.
78'
Že by byl Beausejour jistý na pozici levého beka, to se říci nedá. Následně byl zezadu faulovaný Vidal.
77'
Alexis Sánchez pokračuje v chilském tlaku, zatímco Can by se měl dostat již brzy do hry a měl by být součástí prvního německého střídání ve finále.
77'
Po rohovém kopu z levé strany, který si vzal Valencia, byla střela Isly z dvaceti metr sražena. Chilané se posléze snadno dostali k balonu.
76'
Žlutou kartu dostává Eduardo Vargas (Chile).
75'
Obrovské nasazení Vidala a Sáncheze přineslo pouze zakončení hráče Arsenalu nad branku německého mužstva. Ale ten tlak Chile je obrovský.
74'
Ginter s Mustafim sice vystoupili proti Vargasovi, ale ten se ve středu vápna obtočil, jenže po špatně umístěné střele si zákrok připsal brankář ter Stegen!
74'
Vargas nahrál Vidalovi, chilský tlak pokračuje i nadále a Němci to budou mít velice složité. Rozhodně nemají v tomto finále navrch!
73'
Sánchez na Islu na pravou stranu, ale pravý bek Chile byl s balonem již v zámezí. Takže ter Stegen bude vykopávat od své branky.
73'
Stindl nenašel Wernera, ale Valencia nepřihrál přesně Islovi na pravou stranu. I tak zůstává Chile nadále u balonu a svírá Německo.
72'
Tlak chilské reprezentace se stupňuje, Němci se pouze zřídka dostávají dopředu.
72'
Alexis Sánchez nejprve poslal míč z levé strany do ohně, následně si hráč Arsenalu našel balon ve vápně, ale jeho pokus byl zablokovaný.
71'
V kontextu celého zápasu je to mužstvo Chile, kdo více drží balon a sice poměrem 62:38 ( v procentech).
71'
Isla nakopával, k míči se poté na pravé straně dostal Valencia. Chilané drží svého soupeře pod tlakem.
70'
Aránguiz si dobře pokryl míč tělem, a tak mohl z pravé strany vhazovat Isla. Následně se těžiště hry přesunulo na levou stranu, kde je Vidal.
70'
Chilané jsou hodně frustrovaní, momentálně jsme byli svědky faulu na Stindla na polovině hřiště.
69'
Po rohu z pravé strany rozehrál Vargas a směřoval na zadní tyč, kde si Němci pokryli Hernándeze. Posléze jsme viděli faul na Goretzku.
68'
A právě Sánchez si v rychlosti narazil balon se spoluhráčem. Ale Chilané, i přes velký tlak, zatím nezakončili svojí kombinaci střelou na branku Německa!
68'
Beausejour byl faulovaný na pozici levého beka jedním z Němcům. U míče momentálně Arturo Vidal, posléze Alexis Sánchez.
67'
Werner byl velice aktivní při presinku, dva němečtí hráči si tak mohli vyměnit balon v rychlosti, ale ani jeden z nich nezakončil z dvaceti metrů.
66'
Po cemntr z levé strany se k míči na zadní tyči nedostal bek Mustafi. A tak Chile může kombinovat i s Bravem na vlastní polovině.
65'
Jara ovšem za to, že zasáhl Kimmicha loktem, dostává pouze žlutou kartu.
64'
Je vidět, že Jara zasáhl loktem Kimmicha, tohle je skoro na červenou kartu!
64'
Srbský arbitr Mažič právě rozhodl, že do akce je povoláno video!
63'
Stindl poslal do útočné fáze Wernera, toho fauloval pravý bek Chile Jara. Němci budou mít ovšem pouze autové vhazování z levé strany.
62'
Druhý poločas finále se zatím nehrae v takovém tempu jako například úvodu souboje o titul. Momentálně budou Němci vhazovat z levé strany.
62'
Valencia rozehrál z levé strany, ale v malém vápně se k zakončení hlavou nedostal nikoho z jeho spoluhráčů.
61'
Arturo Vidal vybojoval se svými spoluhráči roh z levé strany. Marc André ter Stegen byl s balonem už v autu.
60'
Po zakončení hlavou, jehož autorem byl Beasejour spadl míč do náruče ter Stegena. A tak Němci kombinují na vlastní polovině, Chilané ovšem dobře presují.
59'
Kimmich si Vidalem si jasně vyměnili názory. Hráč Německa se pustil do křížku s Bravem, následně se do všeho pustil zmiňovaný chilský útočník. Je z toho karta pro Vidala a Kimmicha.
58'
Centr z pravé strany zasáhl hlavu Mustafiho, po zakončení německého beka se evropské mužstvo neprosadilo, ale zůstává u balonu.
57'
Alexis Sánchez samzřejmě v diskusi s pomezním rozhodčím. Ale takové debaty akorát ztrácí koncentraci chilského reprezentanta.
56'
Vargas fauloval Hectora, Němci bez větší námahy kombinují, nakonec přenášejí hru na pravou stranu kde zřejmě Beasejour fauloval Kimmicha.
56'
Po rohu z pravé strany na přední tyč se Němci dostali až k ter Stegenovi, který Němcům pomohl s rozehrávkou.
55'
Beasejour ukázal na pozici levého beka, jak se dá jednoduše ztratit míč. Po zbrklé ztrátě obránce Chile, zakončoval Draxler z levé strany na zadní tyč, ale pokus německého kapitána šel těsně vedle pravé tyče!
55'
Draxler to celé začal, ale momentálně to je Bravo, kdo začíná rozehrávku chilské reprezentace.
53'
Ve druhém poločase zatím platí, že Němci se směrem dopředu moc neženou. Avšak mužstvo v červeném nevytěžilo zatím nic ze svého tlaku.
53'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Marcelo Díaz, přichází Leonardo Valencia.
53'
Alexis Sánchez se pustil s vervou a důrazem mezi tři německé borce, ale ani přímočarost hráče Arsenalu nepřinesla srovnání.
52'
Tak těžší to snad ani nemohl Isla mít na pozici pravého beka. Na tento balon prostě dosánout nešlo, a tak má Německo zcela zadarmo vhazování.
52'
Souhra Vargase s Islou vedla zatím pouze k autovému vhazování z pravé strany, po kterém centruje Vidal do země Nikoho.
51'
Beasejour se po levé straně neprosadil, Alexis Sánchez nechává vyniknout svůj charakter a samozřejmě si (marně) myslel, že byl jeho spoluhráč faulovaný.
50'
Celkem zmatky panovaly v rozehrávce Chilanů. I tak může nahrát Draxler Goretzkovi, následně si ovšem míč tělem pohlídá Bravo. Právě brankář Chile bude vykopávat.
50'
Bek Isla zapsal chilský zisk, jenže Chilanům to není nic platné, protože Rudy je faulovaný.
49'
Medel tentokráte získal míč na pozici beka pro chilské mužstvo, ale už to jsou Němci, kdo tvoří hru po levé straně.
48'
Alexis Sánchez se snažil najít centrem z levé strany Vargase, ale k chilskému spoluhráči se balon na zadní tyči nedostal. I tak červení drží bílé pod tlakem.
48'
Těch hrubek chilské reprezentace v rozehrávce přibývá, tu poslední přidal Medel, ale Němci toho rychlým kontrem nevyužili.
47'
Chilané rozehráli nakrátko, ale sudí Mažič nepískl. Následně mužstvu trenéra Pizziho nevyšel signál nakrátko.
47'
Momentálně jsou na tahu Chilané. Kteří po faulu na Vidala budou kopat volný přímý kop zhruba z třiceti metrů, kde jsou hned tři hráči v červeném.
46'
Bravo byl v tísni, a tak brankáři chilské reprezentace nezbylo než pouze odevzdat míč Němcům.
46'
Rozehrávku druhého poločasu obstaralo mužstvo v bílém. To momentálně kombinuje na polovině hřiště.
46'
Po prvním poločasu mají k výhře blíže fotbalisté německé reprezentace. Ta byla v v úvodním dějství horším celkem, ale dokázala se prosadit. M. Díaz udělal na pozici rozehrávajícího fotbalisty velkou hrubku, následovala přihrávka Wernera z levé strany na Stindla, který před zcela prázdnou branku zajistil mistrům světa 2014 vedení 1:0. Chilané tahají většinu akcí po pravé straně přes obránce Islu. Samozřejmě je k vidění velké množství emocí. Přece jen je na hřišti třeba Arturo Vidal a také Alexis Sánchez. Ale právě po faulu záložníka Bayernu Mnichov se mohla pískat penalta. Jenže sudí Mažič tak neučinil po šlapáku chilského útočníka.
45+1'
45'
Ačkoliv nejsou Vánoce, tak Chilané darovali málem Německu další branku. Další fatální chyba jednoho z Chilanů dostala Němce do přečíslení, kdy Draxler dostal míč na levou stranu, Goretzka chtěl zakončovat mezi nohama Brava.
44'
Stindl se krásně zbavil bránícího hráče na pravé straně, Kimmich šel posléze ochotně k zemi, ale Beasejour jej rozhodně nefauloval.
43'
Mustafi s Vidalem se pustili do křížku, uvidíme, jestli hráč Chile ukáže své emoce později v průběhu zápasu v souboji se zmiňovaným něměckým obráncem.
43'
Chilská kombinace začala u pravého beka Isly, k tomu se míč vrátil po přihrávce Vidala, ale zatím Chilané nevytěžili střelu na branku Německa z tohoto tlaku.
42'
Hernández fauloval při akci Německa po levé straně. U míče Hector na pozici levého beka.
41'
Beasejour podklouzl, následně fauloval na pozici levého beka, sudí Mažič nechal Němcům výhodu, Chilané se včas vrátili do defenzivy.
40'
Ten chilský presink je daleko akttivnějíší než německý. I tak mohlo evropské mužstvo tvořit hru po levé straně, kdy zřejmě Werner dostal dobrou přihrávkou do dobré pozice Juliana Draxlera, ten střílel razantní střelou vedle levé tyče.
39'
Arturo Vidal zůstal ležet na zemi při akci chilské reprezentace po levé straně. Vhazovat ovšem bude Německo z pravé strany.
38'
Po centru jednoho z Němců přišel zcela zbytečný faul Vidala na Goretzku na pravé straně. Šlapák chilského útočníka v šestnáctce ovšem neznamená pokutový kop evropského celku.
38'
Goretzka přenesl hru na levou stranu na Wernera, ten si chtěl obhodit bránícího hráče soupeře, chtěl si navést balon na pravou nohu. Němci budou pokračovat rohem z levé strany.
37'
Sánchez sice vyhrál souboj s Kimmichem na levé straně, ale Němci už jsou za balonem a budou čelit autovému vhazování chilské reprezentace z levé strany.
36'
Julian Draxler získal pro mužstvo v bílém balon, Beasejour nechal zakončit velice nebezpečně Goretzku z pravé strany křížem vedle levé tyče! Velká šance německého mužstva.
36'
Po centru Aranguize z pravé strany se M. Díaz na polovině hřiště rozhodl pro jistotu v podobě přihrávky dozadu k Bravovi.
35'
Většina akcí chilské reprezentace jde přes pravého beka Islu, ale mužstvo v červeném celkem málo centruje.Sice více drží balon, ale to nemá váhu.
34'
Do akce musel lékařský štáb Chile, ale vše se obejde bez vážnějších následků a Aránguiz může bez důkladnějšího ošetření pokračovat.
34'
Julian Draxler fauluje Aránguize, sudí Mažič posléze domlouvá kapitánovi německého výběru, ale karta to pro německého záložníka nebude.
33'
Ztrátou Stindla končí německá snaha o druhou branku v zápase. Ale nic podstatného se nestalo, protože už je to opět evropské mužstvo, kdo má balon u nohou.
33'
Fanoušci týmu, který jako první inkasoval ve finále, vypískali rozehrávku brankáře ter Stegena. Podstatnější je, že Němci vhazují na pravé straně.
32'
Arturo Vidal zapsal svojí třetí střelu a i nyní šla střela chilského útočníka z těžké pozice z dvaceti metrů mimo tři tyče.
31'
Alexis Sánchez fauloval Stindla zezadu. Veškeré diskuse útočníka Chile s rozhodčím Mažičem neměly potřebnou váhu.
31'
Následně si pro balon došel ter Stegen. Ale nepřesná rozehrávka německé reprezentace dostala míč k Bravovi.
31'
Vidal na Islu na pravé straně, ale centr chilského beka byl zablokovaný.
30'
Draxler nepohlídal soupeře na pravé straně, a i proto můžou Chilané kombinovaat na vlastní polovině. Německý obranný blok je opět celkem pasivní.
30'
Ginter centroval z pravé strany, ale míč už je momentálně na kopačkách Alexise Sáncheze na levé straně.
29'
Němec Rudy byl faulovaný Rudym na polovině hřiště. Německo pochopitelně nikam nepospíchá, nežene se směrem dopředu.
28'
Sánchez nahrál Vidalovi, ten mu míč vrátil, hráč Arsenalu posléze centrem z pravé strany nenašel spoluhráče na zadní tyči.
28'
M. Díaz udělal další velkou hrubku na polovině hřiště, stejně jako při prvním gólu finále, nyní ovšem Werner netrestal jako ve 21. minutě. Hráč Německa ztratil balon.
27'
Němec Julian Draxler přihrál svému spoluhráči Wernerovi pouze do ofsajdového postavení.
27'
Nákop za obranu německé reprezentace sebral Marc André ter Stegen, kterého posléze spoluhráči oslovili, a tak si brankář mužstva v bílém zahrál nohama.
26'
Aranguiz faulovaný na polovině hřiště, a tak chilská reprezentace kombinuje v poklidu, aniž by ji Německo nějakým způsobem presovalo.
25'
Arturo Vidal samozřejmě finále prožívá, záložník chilské reprezentace debatoval s rozhodčím Mažičem.
25'
Julian Draxler ukázal, že rychlost mu není cizí, německý záložník ovšem neobešel bránícího Medela.
24'
Chilská psychika asi dostala velkou ránu do vazů, nicméně Isla si vyměnil balon se spoluhráčem, ale jeden z Chilanů se nedostal k zakončení zhruba na penaltě po přihrávce chilského beka z pravé strany pod sebe.
23'
Německou akci přerušil pomezní sudí, který správně viděli postavení jednoho z Evropanů v ofsajdu.
21'
Německo právě vstřelilo branku!
Klasické, asi nejen fotbalové, nedáš – dostaneš. Chile po dvacet minut lepším mužstvem ve finále, ale do vedení jde Německo. Nejprve Alexis Sánchez v obrovské šanci nepřehodil ter Stegena. Následně při rozehrávce jihoamerického mužstva neměl M. Díaz vůbec přehled o rozehrávce, Werner jej bez větší námahy připravil o balon, Bravo byl pouze v roli diváka, brankář Chile pouze sledoval jak německý záložník přihrává z levé strany před zcela prázdnou branku a LARS STINDL naprosto v pohodě pravou nohou poslal mistry světa z roku 2014 do vedení!
20'
Tohle byla obrovská šance mužstva v Jižní Ameriky! Arturo Vidal střílel z dvaceti metrů, ter Stegen byl nejistýa vyrazil balon pouze před sebe, následně Alexis Sánchez nepřekonal v jasné šanci brankáře Barcelony!
19'
Celé to začal po signálu po pravé staně Alexis Sánchez, Isla si v rychlosti vyměnil balon se spoluhráčem, ale zakončení obránce chilské reprezentace nebylo přesné.
18'
Goretzka fauloval Vidala, a tak se mužstvu v červených dresech naskýtá zajímavý volný přímý kop z pravé strany. Ter Stegen si postavil dva hráče do zdi.
18'
Zřejmě Alexis Sánchez rozehrál standardní situaci chilské reprezentace, ale centr neměl výšku. Nicméně Chilané zůstávájí na polovině Němců.
17'
Aranguiz s Vidalem vybojovali rohový kop z levé strany pro mužstvo z Jižní Ameriky.
17'
Mužstvo španělského trenéra velice jednoduše kombinuje, je jisté při kombinaci na polovině německého soupeře.
16'
Ale prakticky vzápětí získali míč chilští soupeři, Alexis Sánchez tvořil hru na levé straně, svěřenci kouče Pizziho, následně přišli o balon vinou špatného prvního doteku s balonem v podání Vargase na pozici pravého záložníka.
16'
Míč se stěhue na kopačky německého celku.
15'
Julian Draxler si vzal první rohový kop německého celku na starost, německý kapitán Mustafi byl na penaltě, ale z těžké pozice hlavičkoval mimo branku Chile.
14'
Gorezka zvolil přihrávku křížem na pravou stranu, kde Stindl centroval do ohně, Bravo nešel ven z branky, německá akce bude pokračovat rohem z pravé strany.
14'
Chilané skutečně aktivní a v úvodu finále Poháru konfederace mají o něco více ze hry.
13'
Jenže chyba německého celku dala míč soupeřům, konkrétně Vargas střílel po kličce po zemi, ale ter Stegen celkem jednoduchým zákrokem znemožnil Chilanům úvodní branku finále.
13'
Arturo Vidal se stáhl na pozici prvého záložníka, ale Němci se bez větších problémů dostali k míči.
12'
Alexis Sánchez centroval na přední tyč pravou nohou, následně byli Němci nuceni hrát přes ter Stegena. Ten neměl vůbec klid na konstruktivní rozehrávku německého mužstva.
11'
Alexis Sánchez byl opět aktivní, ale situaci z pohledu Německa zachránil Mustafi, od beka evropského mužstva šel míč na první rohový kop finále z levé strany.
11'
Alexis Sánchez se seběhl na polovinu hřiště pro balon a i on se z pozice útočníka zapojil do chilské kombinace. Tu nakonec zakončil Vargas střelou z pětadvaceti metrů mimo tři tyče.
10'
Levý bek Beausejour byl tím, kd zahájil chilskou akci. Ale Chilané jsou hodně trpěliví na vlastní polovině a čekají, kdy povolí blok evropského týmu.
9'
Svěřencům kouče Löwa nevyšla kolmice směřující za obranu soupeře. Ale následovala snadná ztráta jihoamerického týmu.
9'
Utkání se zatím hraje poměrně v tempu, Chilané jsou aktivní, dobře presují.
8'
Odehráno je necelých osm minut a zatím německá reprezentace méně drží balon a také se dá říci, že mistr světa 2014 neměl žádnou větší příležitost.
7'
Arturo Vidal dostal hodně místa ke druhé střele chilské reprezentace v zápase, ale i tento pokus z pětadvaceti metrů šel vedle levé tyče, špatně umístěná střela hráče Bayernu Mnichov.
7'
Mužstvo španělského kouče Pizziho drží balon na své polovině, ale vtom uskočil Vargasovi hrací předmět.
6'
Je vidět, že Sánchezovi a spol. motivace nechybí. Právě spoluhráč Petra Čecha z Arsenalu debatoval se srbským rozhodčím Mažičem.
6'
Bravo se zapojil do chilské kombinace, ale jak už bylo řečeno, tak Německo celkem pasivní při presinku.
5'
To Němci jsou o poznání pasivnější, co se týče presinku, pouze jeden z hráčů v bíločerném napadal rozehrávku soupeře. U míče Jara.
4'
Těžiště hry se přesunulo na pravou stranu, kde Němci měli k dispozici přímý kop, ale chyba v rozerhrávce evropského mužstva přisoudila míč Chile.
4'
Marc André Ter Stegen zapsal pouze nepřesný nákop pravou nohou, jeden ze stoperů Chile si pohlídal situaci, následně přišel další ofsajd jihoamerického mužstva.
3'
Chilané jsou namotivovaní a chtějí na mužstvo v bílých dresech vletět od úvodních minut. Momentálně byl ovšem Vargas na levé straně v ofsajdu.
2'
Mužstvo v červeném se prezentovalo aktivním presinkem, země z Jižní Ameriky vystoupila ve třech hráčích proti rozehrávce evropského týmu.
2'
První střela zápasu a má jí na svědomí Alexis Sánchez, jeho pokus z levé strany z dvaceti metrů skončil vedle levé tyče.
1'
Ter Stegen si poprvé zahrál, zapojil se do německé kombinace nohama. Jenže brankář Barcelony pouze odevzdal míč Chilanům.
1'
Svěřenci kouče Pizziho kombinují na vlastní polovině, následně se snaží prosadit po levé straně, ale budou to Němci, kdo bude vhazovat.
1'
Výkopem Chilanů začalo finále mezi Chile a Něměckem!
1'
Chile kompletně v červeném.
Němci v bílých dresech a černých trenýrkách.
Hymny obou zemí jsou za námi.
Základní jedenáctky obou mužstev nastupují na hrací plochu.

Chile: Bravo (C) – G. Jara, Medel, Isla, Beausejour – Aránguiz, M. Díaz, P. Hernández – E. Vargas, Arturo Vidal, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Herrera, Toselli – Mena, Roco, F. Silva, Fuenzalida, Sagal, P. Díaz, Gutiérrez, Rodríguez, L. Valencia, Puch.

Německo: ter Stegen – Ginter, Mustafi, Rüdiger – Kimmich, Rudy, Goretzka, Hector – Stindl, Draxler (C) – Werner.
Náhradníci: Trapp, Leno – Plattenhardt, Henrichs, Wagner, Demirbay, Can, Younes, Süle, Sané, Brandt, Demme.

Rozhodčí: Mažic – Ristič, Djurděvič (všichni Srbsko).
Německo

Německá reprezentace vstupovala do tohoto turnaje jako jeden z největších favoritů. Hlavní trenér Joachim Löw nevzal na tento turnaj velkou řadu hráčů a šanci tak dostali méně známý hráči, jako například Timo Werner, Leon Goretzka či Sebastian Rudy.

Středoevropský stát si zahrál ve stejné skupině, tedy proti Chile, Austrálii a Kamerunu. Svůj první duel na tomto turnaji sehráli s Austrálií, kde nakonec vznikla překvapivá přestřelka se šťastnějším koncem pro německou reprezentaci. Zmiňovaný druhý zápas proti Chile skončil remízou 1-1. Poslední skupinové utkání proti reprezentaci Kamerunu skončilo dle očekáváním vítězstvím Němců poměrem 3:1.

Německo tak obsadilo první místo skupiny B a dle pravidel tohoto turnaje se utkalo s druhým týmem opačné skupiny – Mexikem. Svěřenci Joachim Löwa měli od úvodních minut výrazně navrch a odměnou jim byly hned dva vstřelené góly. Mexiko tak čelilo přetěžké situaci – muselo dohánět dvoubrankové manko. I přes územní převahu Mexičanů to byli nakonec Němci, kteří přidali třetí branku. V závěrečných minutách ještě stačilo Mexiko alespoň snížit, i tak ale mělo závěrečné slovo Německo, které tak zvítězilo 4:1.
Chile

Velmi příjemným překvapením letošního Konfederačního poháru je reprezentace Chile. Stát z Jižní Ameriky narazil ve skupinových bojích na reprezentace Německa, Austrálie a Kamerunu.

Hned první duel proti africkému zástupci z Kamerunu byl hodně vyrovnaný. Zápas nakonec rozhodla závěrečná desetiminutovka, ve které dali Chilané dvě branky a připsali si tak tři body do tabulky. Druhý duel sliboval opravdu báječnou podívanou, neboť se proti Chile postavila reprezentace Německa, tedy zároveň jeho dnešní soupeř. Obhájce Copy Américy vstoupil do utkání živěji a po zásluze se dostal do vedení. Jenomže do konce prvního dějství dokázalo Německo vyrovnat, což byla zároveň poslední branka tohoto duelu. Závěrečné střetnutí proti Austrálii mělo jasného favorita. Australané ale svůj poslední zápas na tomto turnaji neponechali náhodě a dosti překvapivým způsobem obrali Chile o dva body.

Chile tedy postoupilo ze své skupiny z druhého místa, což znamenalo, že se utká s prvním celkem ze druhé skupiny. Tam číhalo nevyzpytatelné Portugalsko, tedy vítěz posledního EURA. Duel těchto dvou celků nenabídl branku ani po 120 minutách a na řadu tak přišly pokutové kopy. Tam byli úspěšnější Chilané, a to díky fantastickému Bravovi, který zneškodnil všechny tři pokutové kopy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Konfederační pohár se chýlí ke konci a my budeme společně sledovat finálový zápas mezi Chile a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.