Staněk – Matějů, Kulhánek, Šural (11. Pokorný), Knejzlik – Takács (C)- Sáček, Michalik – Černý, Pulkrab (60. Zajíc), Mihálik (81. Trubač).
Stadion Střelnice (Jablonec)
Bělorusko
Sčerbitsky – Chvalko, Volkov, Pavlovets, Pechenin – Klimovič – Bessmertny, Gromyko (90.+4 Ivanov), Berezkin, Antilevski (61. Šibun) – Kiyko (63 Ševčenko).
Dzhigero, Chizh, Ivanov, Ševčenko, Šibun, Šišlov

První utkání Čechů v kvalifikaci na ME 2019 je minulostí. V 8 minutě se dokázal prosadit Václav Černý, jehož brankou se čeští hráči utěšovali zřejmě po celou dobu utkání. I přes nějaké nastřelení brankové konstrukce nedokázali další branku vsítit a přišlo to nejvíce nechtěné. V nastavení druhé půle, po rohovém kopu, kdy už dokonce šel do pokutového území soupeře i brankář, Bělorusové dokázali vyrovnat. Šibun se opřel do odraženého míče a překonal vše, co mu stálo v cestě. Bělorusko si tedy celkem nečekaně z jablonecké Střelnice odváží bod za remízu 1:1.

Oba aktéři dnešního střetnutí hrají následující kvalifikační utkání s Chorvatskem.

Tohle je pro dnešní den ode mně vše, díky za pozornost a někdy příště, například u jednadvacítky, na počtenou.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Gromyko, přichází Ivanov.
90+3'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro český národní tým do 21 let strašně kruté!.. Po centru od rohového praporku se dostal dokonce ke střele hlavou brankář Ščerbitsky, jeho pokus ještě dokázala domácí obrana odvrátit, následnou střelu MICHAILA ŠIBUNA ale nedokázal zastavit ani brankář Staněk a hráči Běloruska si tak z dnešního utkání, po nepřesvědčivém výkonu, odvezou bod.
90+2'
Václav Černý se tentokrát pokusil o přízemní střelu po Zajícově přihrávce. Jeho pokus smiřovaný na zadní tyč ale neměl razanci, zřejmě je ještě cítit něco z minula.
90+1'
Sudí dnešního utkání přidává 4 minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Bělorusové už hrají pouze na dva obránce, čeští hráči se naopak zatáhli.
89'
Václav Černý se při běhu k míči nečekaně zastavil, kulhal a nemohl dále hrát. Nyní se už ale rozběhl, tak doufejme, že to byla pouze nějaká křeč.
88'
Žlutou kartu dostává Klimovič (Bělorusko).
87'
Machalik byl na útočné polovině faulován, za což je Klimovič po zásluze odměněn.
86'
Přetažený centr skončil na hlavě Pavlovce, kterého pokud ale nebyl nijak razantní, ani přesný.
85'
5 minut před koncem základní hrací doby budou mít hosté příležitost k ohrožení domácí branky od rohového praporku. Takács zahrál do zámezí.
84'
Češi rozehrávali další standartní situaci, Václavu Černému dnes ale centrované míče nejdou. U míče jsou opět hráči hostí, kterých kombinace ale zřejmě nevede k ničemu.
82'
O střelu ze střední vzdálenosti se pokoušel Gromyko, jeho pokusu ale chybělo vše potřebné ke vstřelení branky.
80'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Mihálik, přichází Trubač.
79'
Sáček se snažil proniknout až k brankové čáře v pokutovém území hostů, možná se snažil i dojít pro penaltu, jelikož noh tam bylo dost. Nakonec byl ale obrán zcela čistě.
78'
Další příležitost mohli mít čeští hráči od rohového praporku, Černý ale trefil prvního hráče před sebou.
77'
Mihálik se postavil k přímému kopu, jeho střelu vyrazil Ščerbitsky jen před sebe, kam si nabíhal Zajíc. Ten ale svoji dorážku trestuhodně nedokázal zkrotit a míč narval do horní tyče!
76'
Vynikající příležitost budou mít domácí! Václav Černý byl faulován nějakých 5 metrů od hranice vápna hostů.
75'
Na druhé straně z nějakých 28 metrů napřáhl Berezkin, jeho projektil zaplachtil na bližší tyč, kde si ale i s problémy poradil Staněk, který tak drží český tým s jednobrankovým náskokem!
74'
Čeští hráči se teď celkem snadno dostávají na polovinu soupeře, následná střela Václava Černého ale minula branku!
72'
Další obrovská šance našeho národního týmu do 21 let! Po pohledné kombinaci centroval Knejzlik, na jehož míč si naskočil Ščerbitsky. Ten ale míč v pádu upustil zpět na trávník a naskytl tak jedinečnou šanci Zajícovi na vstřelení branky. Ten jí ale pohrdl a míč napálil jen do obránce!
70'
Na vlastní polovině byl ale faulován Takács, Staněk tak může rozjet další akci Lvíčat.
69'
Machalik to tentokrát přehnal s razancí při přihrávce na pravé křídlo na nabíhajícího Václava Černého, míče se tak zmocňují takřka zadarmo hosté.
68'
Češi se snaží kombinací kolem vápna hostů najít nějakou skulinku, která by vedla k druhé brance utkání, zatím ale marně, naopak míč ztrácí.
66'
Tak Staněk podržel český tým od vyrovnávacího gólu! Střídající Ševčenko výborně počkal na levé straně, poté přihrál zcela volnému Gromykovi do vápna domácích, ten dokázal i vystřelit a jeho projektil nádherně vychytal Staněk!
64'
Další šanci si dokázali vytvořit hosté, konkrétně Pečenin, který si navedl míč na střed hřiště a jeho střelu musel krotit až Staněk!
63'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Kiyko, přichází Ševčenko.
62'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Antilevski, přichází Šibun.
61'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Pulkrab, přichází Zajíc.
60'
Další vynikající šance českého výběru! Michalik nikým nehlídaný a osamocený prošel celou obranou Běloruska, na hranici vápna vystřelil a jeho pumelici s velkými potíži vyrazil Ščerbitsky!
59'
Z levé strany strany nádherně poslal střílený přízemní centr do vápna hostů Knejzlik, na něj jen těsně nedosáhl Pulkrab! Mohlo být takřka hotovo.
58'
Po celkem pohledné kombinaci hostů se o centrovaný míč směrem do pokutového vápna pokusil Bessmertny, jeho pokus ale našel jen a pouze připraveného Staňka.
56'
Další akce hostů skončila pouze u brankáře Staňka, který se po nepovedené přihrávce na Berezkina moc nenadřel.
55'
Na hřišti se to začíná přiostřovat, souboje jsou opravdu na pěst. Pěkných útočných akcí je ale čím dál méně.
54'
Obrovskou šanci měli domácí! Takács unikl po pravém křídle, pokusil se o přízemní centr na druhou stranu, ten byl tečován a dostal se až k Mihalíkovi. Jeho taktéž přízemní střelu ale vynikajícím zákrokem zneškodnil Ščerbitsky!
53'
Dlouhý aut do vápna domácích nenadělal obraně Čechů žádné problémy, navíc se po útočném faulu jednoho z hostujících hráčů dostávají k míči.
52'
Kiyko se vrátil zpět na hřiště, načež Bělorusové získali míč po svoji kontrolu a mohou tak rozjet další útočnou akci.
51'
Nyní se už opět hraje, čeští hráči drží míč na polovině soupeře, kde s rozvahou kombinují a hledají možné skulinky v obraně hostí.
49'
Po tvrdém souboji ve vápně domácích, kde byl Staněk nucen vyboxovat míč po povedeném centru, zůstal ležet Kiyko. Hra je tedy na chvíli přerušena a Běloruský hráč se jen těžce zvedá z trávníku.
48'
Žlutou kartu dostává Takács (Česko).
48'
Po levém křídle unikl Mihálik, jeho následný centr ale byl přetažený, následovala ztráta míče a nedovolený zákrok Takácse, kterého prohřešek nevyjde bez trestu.
46'
Češi začali druhé dějství celkem rozpačitou kombinací, i tak ale drží míč na svých kopačkách.
46'
První dějství utkání mezi výběry Česka a Běloruska do 21 let je minulostí! Tuto část dnešního utkání kvalifikace ME 2019 lépe zvládli čeští hráči, kteří si do druhé půle odnesou náskok jedné branky. Tu vstřelil už v 8. minutě po nádherné individuální akci a několika chybách Běloruské obrany Václav Černý. Na tuto ránu nedokázal nikdo z Čechů navázat, ani nikdo z Bělorusů odpovědět. Do druhé půle tak půjdou rozhodně spokojenější hráči v červených dresech.

Druhá půle začne přibližně v 19:02.
45+1'
45+1'
Další, další a další ofsajdové postavení v podání Běloruského celku. Kdyby se hrálo na ofsajdy, Češi by odcházeli do kabin se svěšenými hlavy z debaklu 0:4.
45'
Mihálik se snažil proniknout k brance hostů po levém křídle, ve finální fázi poslední kličky si ale míč ukopl a následně už nedostihl.
44'
Centrovaný míč od rohového praporku z pravé strany byl ale přetažený, načež nestačil doskočit ani jeden bránící, ani útočící hráč.
43'
Po Takácsově obraném zákroku budou mít hosté možnost rohového kopu!
43'
Další nedovolený zákrok v podání Václava Černého, který u pomezní čáry poslal k zemi Klimoviče.
42'
Čeští hráči zvýšili aktivitu i v napadání rozehrávky soupeře, což ale zatím vyproudilo pouze v nedovolený zákrok.
40'
Tak ne! Místo nějaké šance na straně Čechů se dostali do šance hráči Běloruska. Kiyko se dokonce dostal ke střele, kterou reflexivně vyrazil Staněk, to vše ale za cenu dalšího ofsajdového postavení!
39'
Češi se snaží uklidnit hru a jejich kombinací na vlastní polovině hřiště se jim to rozhodně daří. S chladnou hlavou tak mohou vytvořit další útočné akce.
38'
Žlutou kartu dostává Pavlovec (Bělorusko).
38'
Centr od rohového praporku nenadělal domácí obraně příliš vělké problémy, navíc se pak při snaze o zisk míče dopustil faulu Pavlovec, který byl oceněn žlutým kartónkem!
37'
Klimovič z levé strany centroval na Antilevskiho, ten se ale špatným driblinkem dostal hodně daleko od Staňkovy branky. Jeho následná střela byla ztečována na roh.
36'
Po více než 1/3 utkání mají čeští hráči jednobrankový náskok, který nenarušila ani další z pohledných kombinací na hranici vápna Bělorusů.
34'
Největší šanci Bělorusů kuriózně zavinili naši obránci společně s brankářem Stankěm, kteří se nedohodli na míči, nakonec jej ale Staněk ukryl v rukavicích!
33'
Po dlouhé době, kdy se hrálo pouze na středu hřiště, se dostal k míči Michal Sáček, ten si dokráčel bez problémů až do vápna, kde ho ale čistě obral o míč Pavlovec.
31'
Václav Černý si táhl míč po levé straně vápna hostí, míč přihrál na Machalika, který jej ztratil a umožnil tak Bělorusům další útočnou akci. Ta ale nedopadla lépe, než jejich předchozí.
30'
Další ofsajdové postavení v řadách Bělorusů, u míče tak buodu pokračovat hráči v červených dresech.
28'
Čeští hráči se snažili napadat rozehrávku soupeře, chybělo tomu ale něco jako rychlost, dravost, která v celku chyběla i prozatimních 28 minutách.
27'
Sledujeme stále kombinační hru Bělorusů na vlastní polovině, jakoby si ani neuvědomovali, že ztrácí jednu branku.
25'
Když už se hráči Běloruska dostanou na polovinu soupeře, většinou buď ihned ztratí míč, nebo jako tentokrát, je to pouze za cenu porušení pravidel. Tentokrát tomu zamezil ofsajd.
24'
Čeští hráči i po nepovedeném rohovém kopu a následném akci na hranici vápna drží míč na svých kopačkách, vše je ale jakési rozpačité, bez potřebného klidu.
22'
Mihálik se snažil o střelu z celkem velkého úhlu, tu mu ale zblokovala obrana Běloruska, která zatím funguje kromě inkasované branky pečlivě.
21'
První rohový kop zahrávali i hosté, ti jej zahráli na krátko, kiyko se ale snažil ještě míč prostrčit více do vápna, na což si dala obrana domácích velký pozor.
20'
Češi v poklidu a s rozvahou kombinují na vlastní polovině, kromě hry s brankářem můžeme vidět a slyšet hlasité podporování od českých fanoušků, na které tu v Jablonci zřejmě zvyklí nejsou.
19'
Útočným faulem na polovině Česka se prezentoval Klimovič, Lvíčata tak mají míč opět pod voji kontrolou.
19'
Z toho ale nebylo ani to nejmenší ohrožení hostující svatyně, Václav Černý se totiž z této pozice snažil odcentrovat na vzdálenější tyč, což mu nevyšlo podle jeho představ.
18'
Celkem pohlednou kombinaci českého týmu jsme mohli vidět v blízkosti vápna hostů, ta ale střelu nepřinesla, za to byl jeden z hráčů v červeném faulován, tudíž budou mít čeští hráči zajímavou příležitost přímého komu z nějakých 22 metrů!
17'
Mihálik se snažil o průnik po levé straně hřiště, míč se mu ale u brankové čáry zamotal mezi nohama a skončil až u Ščerbitskyho.
15'
Centrovaný míč ze standartní situace, kterou měli hosté z Běloruska vyšel na prázdno, jelikož jej skryl bezpečně Staněk. Následný protiútok byl ale nebezpečnější, i když výkop Staňka Černý nezachytil, neměl od něj daleko!
14'
Na polovině Lvíčat byl faulován Gromyko, hosté tak budou mít možnost zajímavé standartní situace.
13'
Další z akcí Bělorusů skončila pouze v zámezí, ze kterého bude vhazovat míč do hry Knejzlik.
12'
Hráči Běloruska se opět usadili na polovině Česka, jejich útočné akce jsou ale takřka bezhlavé a bez nápadu na finální přihrávku.
11'
Jakub Šural bohužel nakonec pokračovat nemůže, jelikož po předchozím zákroku má nějaké problémy s kolenem.
11'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Šural, přichází Pokorný.
10'
Čeští hráči se touto vstřelenou brankou dostali do hry, následně byl na polovině hřiště faulován zřejmě Takács.
8'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se dostávají do vedení a čí jinou zásluhou, než Václava Černého?! Několik chyb Běloruské obrany mělo za následek zisk míče pro český tým. Míč dostal na levou nohu VÁCLAV ČERNÝ, který si výborně na hranici vápna několika pohyby tělem pohrál s brankářem a posadil míč přímo do pravého dolního rohu branky!
7'
S táhlým centrem z následné standartní situace ale nebylo nic, obrana v červených dresech udolala.
7'
Karel Krejzlík se dopustil nedovoleného zákroku na polovině hřiště, zatím to skončilo bez karty, je to pro něj ale zřejmě poslední varování.
6'
Vypadá to, že Šural bude moct pokračovat v utkání, což je určitě po tvrdém souboji z druhé minuty utkání pozitivní zpráva.
5'
Čeští borci se nemohou dostat ze své poloviny, kde kombinují hráči hostí. Ti se ale nikam nehrnou.
2'
Uprostřed hřiště se do tvrdého souboje pustili obě 15. Zatím co se Kiyko ihned zvedl, se Šuralem to vypadá hůře, snad ale bude vše v pořádku.
1'
Míče se po rozehrávce ujali hráči Běloruska, kteří v poklidu kombinují na vlastní polovině.
1'
Hráči jsou již nastoupeni na trávníku, slyšíme nějaké pokřiky a zanedlouho utkání začne!

Česko: Staněk – Matějů, Kulhánek, Šural, Knejzlik – Takács (C)- Sáček, Michalik – Černý, Pulkrab, Mihálik.
Náhradníci: Pokorný, Provod, Řezáč, Stejskal (B), Suchan, Trubač, Zajíc.

Bělorusko: Sčerbitsky – Chvalko, Volkov, Pavlovets, Pechenin – Klimovič – Bessmertny, Gromyko, Berezkin, Antilevski – Kiyko.
Náhradníci: Dzhigero, Chizh, Ivanov, Ševčenko, Šibun, Šišlov

Rozhodčí: Lasha S..
Bělorusko U21

Tým Běloruska má na rozdíl od českého výběru odehrané již dvě utkání v kvalifikaci na ME 2019! Obě utkání dopadla zřejmě podle papírových předpokladů, i když je jisté, že proti celku ze San Marina by si Bělorusové představovali větší střeleckou aktivitu. I tak ale z tohoto utkání brali všechny 3 body za vítězství 1:0, které proměněným pokutovým kopem zajistil Dmitri Antilevski.

Druhé kvalifikační utkání, ve kterém vyzvali tým z Řecka už tak dobře nedopadlo. I přesto, že byl tým Řecka mírným favoritem, utkání bylo zcela jednoznačné. Tomu také napomohla červená karta Bělorusů už v 50. minutě, i tak byl ale výkon domácích podprůměrný. Ony střely v poměru 6:17 napovědí dost.

Špatné rozložení tohoto mladého týmu z Běloruska dotvrzuje i nedávné přátelské utkání, ve kterém obdrželi debakl od Rusů v poměru 0:7!
Česko U21

Čeští hráči do 21 let dnešním utkáním teprve otevřou své cesty do finálového turnaje v Itálii. Jako jediný účastník skupiny 1 mají na svém kontě 0 bodů, to ale proto, že v ní ještě neodehráli jediné utkání.

Ve čtvrtek 31.8.2017 odehráli Lvíčata přátelské utkání se svými vrstevníky z Turecka. Nominace proběhla již před tímto utkáním, tudíž byla sestava plná. Utkání po proměněném pokutovém kopu Václava Černého z 36. minuty a Umuta Božoka z 69. minuty, skončilo utkání remízou 1:1.
Přeji vám krásný úterní podvečer! V právě probíhající fotbalové, reprezentační pauze, jsme již byli svědky nezdaru našeho "A" týmu, který se nedokázal udržet v bojích o nadcházející MS. Do kvalifikačních bojů ME 2019 ale k prvnímu utkání nastoupí Česká reprezentace do 21 let! Lvíčata budou tyto boje absolvovat ve skupině 1, kde se postupně utkají s výběry Běloruska, Chorvatska, San Marina, Moldavska a Řecka. Česká reprezentace do 21 let dnes otevře svůj výlet do Itálie, svým prvním utkáním proti mladíkům z Běloruska!

Jak se Lvíčata pokusí českým fotbalovým nadšencům vrátit pevné nervy po prohrané kvalifikaci "A" týmu, to se dozvíme již v 18:00!