Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Litva - 5. června 2019   20:30

San Marino
San Marino
0:3
(0:2)
Litva
Litva
7' Kloniūnas   • 29' Dubickas   • 60' Čyžas
San Marino
Mi. De Angelis – Cecchetti, Moretti, Valentini, Muccioli – Michelotti (C) (84. Ceccaroli) – Pancotti (57. Liverani), Dolcini, Tomassini, Raschi (85. Quaranta) – Babboni (46. Ma. De Angelis).
Hasanov – Huseynov, Hashimov (všichni AZE)
San Marino Stadium, Serravalle
Litva
Krapikas (C) – Antanavičius (84. Banevičius), Kloniūnas, Armalas, Stočkūnas – Šešplaukis, Mėgelaitis (84. Uzėla), Utkus (74. Milašius) – Jankauskas (74. Ramanauskas), Dubickas, Čyžas (63. Vareika).

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 0:2. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:3.
Utkání končí jasným výsledkem. Litva vítězí 3:0, protože byla ve všem lepší. San Marino hlavně ani jednou nevystřelilo na branku. I jiné statistiky vypadají hrůzostrašně, a tak hosté naprosto zaslouženě vítězí a připisují si první tři body dö tabulky.
90+5'
90+4'
Už se vůbec nic neděje, rozhodčí navíc za chvíli ukončí celý zápas.
90+2'
Hosté ještě rozehrávali jeden rohový kop, ale ten už nic nebezpečného přinést nemohl.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Asi naposledy si v tomto zápase zahrál Krapikas. Ten ještě jednou rozehrál od své branky.
89'
Hosté se ještě protlačili do vápna, ale tam už se k zakončení nedostali.
88'
Oba týmy už toho mají plné zuby, na konec zápasu už se jen čeká.
85'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Jacopo Raschi, přichází Filippo Quaranta.
84'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Riccardo Michelotti, přichází Mattia Ceccaroli.
84'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Domantas Antanavičius, přichází Renatas Banevičius.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Linas Mėgelaitis, přichází Karolis Uzėla.
84'
Litva by klidně přidala ještě jednu branku, ale rozhodně se o to nesnaží za každou cenu.
82'
Milašius se celým vápnem prokličkoval až k zakončení, ale míč poslal přímo do Mirca De Angelise.
80'
Krapikas si právě připsal jeden z nejtěžších zákroků v zápase. A poté je na zemi další domácí hráč.
79'
Další sanmarinský hráč zůstává ležet na trávníku, a opět je to kapitán Michelotti.
77'
Litva si připisuje další střelecký pokus, ale tentokrát to gólem neskončilo.
74'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Edgaras Utkus, přichází Titas Milašius.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Eligijus Jankauskas, přichází Matas Ramanauskas.
72'
Střídat se nebude a ve hře se tak pokračuje. Míč mají na kopačkách hosté.
70'
Další ošetření na straně domácího týmu. Uvidíme, jestli to bude třetí střídání.
69'
San Marino je po delší době u míče a ještě se snaží směrem dopředu něco vymyslet.
66'
Jeden ze sanmarinských hráčů si vyžádal ošetření a hra tak musí být na delší chvíli přerušena.
65'
Stále se hraje na stejné části hřiště. Hostům se dopředu nechce a domácí jsou zase líní na napadání.
64'
Litevští hráči si přihrávají na své polovině, dopředu moc nespěchají.
63'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Svajūnas Čižas, přichází Matas Vareika.
62'
Už je rozhodnuto, a tak se utkání spíše dohrává. Ani jeden tým už nehraje na sto procent.
60'
Litva právě vstřelila branku!
Přesně půl hodiny před koncem základní hrací doby přichází třetí litevské zasáh! Jankauskas skvěle uvolnil SVAJŪNASE ČYŽASE, který se ze středu vápna bez problémů prosadil střelou k levé tyči.
58'
Třetí litevskou branku mohl přidat Čyžas, ale tentokrát se předvedl skvělým zákrokem Mirco De Angelis.
57'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Samuel Pancotti, přichází Alessandro Liverani.
55'
Rychlou litevskou kombinaci ukončil důrazným odkopem sanmarinský obránce.
54'
Nákop Mirca De Angelise byl hodně nepřesný, takže jeho spoluhráči rychle ztratili balón.
53'
Další nákop domácích tentokrát Litevci jen tak tak pokryli. Do hry se musel dokonce opět zapojit Krapikas.
52'
Sanmarinčané jsou rychle zpět u balónu, ale přes aktivní napadání Lity se jim nepovedlo rozehrát.
51'
Litevci navíc následně faulují. Domácí následně nakopli až do soupeřícího vápna, kde si s míčem po dlouhé době zahrál Krapikas.
50'
Žlutou kartu dostává Edgaras Utkus (Litva).
50'
Litva už je zase zpět u balónu a zase se celkem rychle žene dopředu. Nákopem to však tentokrát nevyšlo, míč skončil až u Mirca De Angelise.
49'
Hosté to dopředu zkouší přes pravou stranu. Tam přišla moc dlouhá přihrávka, která se nakonec odrazila od litevského hráče do autu.
48'
San Marino však zase velmi rychle ztratilo míč. Soupeři darovalo autové vhazování.
47'
Litva na nic nečeká a ihned se vydává do útoku, ale tam vzápětí zasu fauluje.
46'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Daniele Babboni, přichází Marco De Angelis.
46'
V prvním poločase se dost pravděpodobně rozhodlo o dnešním vítězi. Litva je ve všech ohledech lepší, dokonce dvakrát skórovala, a drží tak klidné dvoubrankové vedení. Naopak San Marino se nedostalo do žádné větší šance a většinu času zatím strávilo na své polovině. Je tedy dost nepravděpodobné, že by se vůbec gólově prosadilo.
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
45+1'
45'
Hosté už jen kombinují kolem půlící čáry. Moc už se toho asi nestane.
44'
Litva to směrem dopředu ještě zkouší, ale samozřejmě už nechce skórovat za každou cenu.
43'
San Marino v tomto poločase už nechce inkasovat, a proto dává do obrany všechny své zbývající síly.
42'
Další litevský faul přerušuje hru, ale ani tentokrát to domácím nepomohlo ke skórování.
41'
Naopak San Marino se tlačí do zakončení za každou cenu, ale zatím se nemůže dostat ani přes půlící čáru.
40'
První poločas už se asi dohraje v klidu. Litva nechce nic riskovat, od soupeře jako San Marino rozhodně nechce inkasovat.
39'
Míč se chvíli pohyboval v sanmarinském vápnu. Tam tentokrát dominovali domácí hráči, kteří postupně uklidili míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
38'
Jankauskas se pokoušel o lob soupeřícího gólmana, ale branku přestřelil o několik metrů.
37'
San Marino se zkouší pomocí přesné kombinace dostat dopředu, ale nakonec vše pokazil nepřesný nákop.
36'
Po nákopu přišla rychlá litevská hlavička, ale Mirco De Angelis si tentokrát dokázal poradit.
35'
Hosté nadějně kombinovali kolem soupeřící šestnáctky, ale nakonec zase zbytečně faulovali.
34'
Teď si sanmarinská obrana vůbec nerozuměla, Michelotti totiž poslal míč do rohový kop pro Litvu.
33'
Hraje se v poklidném tempu. Výrazně aktivnější je stále Litva, která se opět pokouší o úspěšnou ofenzivu.
32'
Žlutou kartu dostává David Tomassini (San Marino).
32'
Po delší době jsou domácí u míče. Rovnou se s ním dostali až k vápnu, ale tam jim litevská obrana nedovolila zakončení.
31'
Roh se tentokrát hostům nepovedl, což jim vůbec nevadí. Přece jen vedou o dva góly.
30'
Litva v tlaku pokračuje, získává další rohový kop.
29'
Zničehonic je tu druhá branky Litvy! Hosté rychle rozehráli rohový kop nakrátko. Následně centroval Jankauskas, který dokázal najít EDGARASE DUBICKASE. Ten se hlavičkou neomylně prosadil.
27'
Hosté hrají opravdu hodně tvrdě. Opět totiž úplně zbytečně faulují, což jim moc nevadí, protože San Marino opět nedokázalo nic vymyslet.
26'
Mirco De Angelise už odkopávání nemůže bavit, v posledních pěti minutách totiž odkopával snad pětkrát.
25'
Sanmarinský brankář odkopával hlavně co nejdál od své branky. Litva se tak rychle dostala zpět k míči a kupodivu i do útoku, ale tam přišel jen nepřesný centr.
24'
Dlouhý nákop Litvy končí až za brankovou čárou, což znamená další odkop pro Mirca De Angelise.
23'
Hosté se následně stahují až na svou polovinu, kde si v klidu nějakou chvíli jen tak přihrávají.
22'
Proti centru Mėgelaitise skvěle zasáhl sanmarinský brankář, který tak zamezil nebezpečné šanci.
21'
San Marino opět u míče moc dlouho nevydrželo. Naopak Litva si s balónem ráda pohraje.
20'
Další litevský faul, tentokrát hrál nedovoleně Jankauskas, který si pomohl při hlavičkovém souboji.
19'
Stočkūnas se zkusil prosadit střelou z velké dálky, ale Mirca De Angelise to vůbec neohrozilo.
18'
Sanmarincům nemopohl ani přímý kop. Ihned potom získala míč Litva, které samozřejmě nikam nespěchá.
17'
Až teď se to povedlo, Mėgelaitis totiž fauloval na středu hrací plochy.
16'
San Marino postupně vytlačilo svého soupeře ze své poloviny, ale míč stále nemůže dostat pod kontrolu.
15'
Litva drží míč co nejdéle na svých kopačkách, nechce riskovat žádný zbytečný brejk.
14'
Domácí se po dlouhé době přiblížili soupeřícímu vápnu. Tam raději zaúřadoval Krapikas.
13'
Blízko dalšímu gólu byl Utkus, ale ten svou střelou mířil jen do připraveného Mirca De Angelise.
12'
San Marino se s míčem nemůže dostat ani ze své poloviny. Litevský tlak se tak každým okamžikem stupňuje.
9'
Další útok Litvy chtěl vézt Dubickas, ale toho rozhodčí nachytali v ofsajdovém postavení.
7'
První větší litevská šance je okamžitě využita. Po přihrávce Šešplaukise míč dopravil do sítě EDVINAS KLONIŪNAS.
5'
Po žluté kartě samozřejmě přišel přímý kop. Ten domácí v klidu odvrátili na rohový kop. Následně i ten dokázali ubránit.
5'
Žlutou kartu dostává Diego Moretti (San Marino).
1'

San Marino: Mi. De Angelis – Cecchetti, Moretti, Valentini, Muccioli – Michelotti (C) – Pancotti, Dolcini, Tomassini, Raschi – Babboni.
Náhradníci: Marconi, Colonna – Quaranta, Ma. De Angelis, De Biagi, Sartini, Liverani, Zucchi, Ceccaroli.

Litva: Krapikas (C) – Antanavičius, Kloniūnas, Armalas, Stočkūnas – Šešplaukis, Mėgelaitis, Utkus – Jankauskas, Dubickas, Čyžas.
Náhradníci: Šarkauskas – Kažukolovas, Lukošiūnas, Uzėla, Banevičius, Ramanauskas, Vareika, Paulauskas, Milašius.

Rozhodčí: Hasanov – Huseynov, Hashimov (všichni AZE).
San Marino
Od San Marina se samozřejmě nic neočekává. V předchozí na kvalifikaci na ME 2019 skončilo beznadějne na posledním místě skupiny 1, a to když prohrálo všech deset zápasů a vstřelilo jedinou branku. Menší zajímavostí je, že Sanmarinčané vstřelili jediný gól právě Čechům, protože i tehdy bylo Česko i San Marino ve stejné skupině. Češi však obě utkání bez problémů zvládli. Jednou vyhráli 3:1 a podruhé 2:0.
Litva
Litva rozhodně také není kandidátem na postup, ačkoliv si v předchozí kvalifikaci počínala mnohem lépe než San Marino. Litevci hráli ve skupině 3. Tam získali osm bodů za dvě výhry, dvě remízy a osm proher. Vstřelili však méně gólu než poslední Faerské Ostrovy, přesněji sedm. Litva se tak určitě pokusí o překvapení, ale na lepším než třetím místě ve skupině asi nebude.
Zdravím všechny fotbalové nadšence. Pomalu začíná kvalifikace na ME U21 2021, dnes se odehraje teprve šestý celkový zápas. A pro českou jednadvacítku to bude důležité utkání, protože s oběma dnešními týmy se střetne. Dnes se spolu utká San Marino a Litva. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.