Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Bosna - 19. listopadu 2019   17:00

Wales
Wales
71' Cullen
1:0
(0:0)
Bosna
Bosna
Wales
Ratcliffe – A. Lewis, Cabango, Cooper, Norrington-Davies – Burton (73. Stirk), Evans (C) – Cullen, Johnson (60. Taylor, 90+4. Mooney), Broadhead – Harris.
Kominis – Akrivos, Buxbaoum (všichni Řecko)
Racecourse Ground (Wrexham)
Bosna
Kovačević – Beganović, Šerbečić, Mujakić, Miličević – Ćavar (C), Mustedanagić (87. Čeliković), Danilović – Bojo (79. Čoko), Demirović, Ćatić (72. Hadžić).

Zápas o jednom gólu. Přesně takový se odehrál na stadionu Racecourse Ground ve městě Wrexham, kde reprezentace Walesu do 21 let udolala v kvalifikačním utkání o EURO Bosnu a Hercegovinu. Vítězství domácímu týmu vystřelil v 71. minutě Liam Cullen.
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.
90+5'
90+5'
Ve vypjatém konci je potrestán i člen poraženého výběru Nihad Mujakić (Bosna a Hercegovina).
90+5'
V samotném závěru mají domácí problém s disciplinou a na scéně se tak stále častěji objevuje Georgios Kominis. Ten teď vytáhl kartu pro Harrise, který předtím nedovoleně atakoval Daniloviće.
90+4'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Terrence Taylor, přichází Daniel Mooney.
90+2'
Terrence Taylor (Wales) skolil Šerbečiće a v karetní hře posouvá svůj celek do vedení 4:3.
90'
Poslední tři minuty bosenské naděje.
87'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Zinedin Mustedanagić, přichází Jasmin Čeliković.
86'
A do karetního mariáše se přidal také Benjamin Cabango (Wales). Skoro to vypadá, jako by týmy hrály o to, kdo nasbírá více karet.
85'
Další žlutá karta. Po faulu na Evanse je za darebáka označen Zinedin Mustedanagić (Bosna a Hercegovina). Tak nám ty prohřešky neustále přibývají.
84'
Cullen (Wales) měl na kopačce uklidňující gól, ale skvělý Kovačević ho o něj připravil.
82'
Tím protivníkem byl Ryan Stirk (Wales) a právě jeho Demirović zfauloval. Stirk si to ovšem nenechal líbit a za oplácení je potrestán také on.
82'
Ermedin Demirović (Bosna a Hercegovina) se po svém faulu dostal do křížku s jedním ze soupeřů a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
81'
Domácím se daří držet balon daleko od své branky.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Petar Bojo, přichází Gabrijel Čoko.
77'
Pozičně dobře hrající Wales nepouští soupeře do zakončení. Ratcliffe tak má v bráně klid.
75'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
74'
Ofsajd a v něm Harris (Wales).
73'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Robbie Burton, přichází Ryan Stirk.
72'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amar Ćatić, přichází Benjamin Hadžić.
71'
Wales právě vstřelil branku!
No vida, tak nám to střelecké trápení přeci jen skončilo! Na vrcholu blaha je LIAM CULLEN. Důležitý první gól vstřelil dvacet minut před koncem. Hosté tak mají na odpověď ještě čas.
69'
Ten se dvakrát nepovedl. Po odvráceném centru totiž vznikl brejk, který zakončoval Bojo (Bosna a Hercegovina). Měl ale smůlu, trefil pouze obránce.
68'
Wales bude kopat roh.
65'
Před chvilkou faulovaný Robbie Burton (Wales) se za faul na svou osobu pomstil na Ćatićovi. Také jemu proto řecký sudí ukázal žlutou kartu.
64'
Z nařízené standardky mířil Taylor (Wales) mimo.
63'
A pochvaly se nedočká ani Amar Ćatić (Bosna a Hercegovina), který po faulu na Burtona uviděl žlutou kartu. Hráč nizozemského PSV Eindhoven se tak stal prvním potrestaným hráčem utkání.
62'
O to, aby se hra nevrátila do starých kolejí, zabojoval Taylor (Wales). Za tento ledabylý pokus ho trenér sice moc nepochválí, ale aspoň to zkusil.
60'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Terrence Taylor.
60'
59'
Na druhé to byl Danilović (Bosna a Hercegovina), kterého vychytal Ratcliffe. Hra ale konečně nabrala spád, což je pro její pokračování jedině dobře.
58'
Mé přání se chystal vyslyšet Broadhead (Wales), jenže Kovačević mu v tom kvalitním zákrokem zabránil.
57'
Druhý poločas stále bez jediné střely. Tak moc bych si přál, aby se to co nejdříve změnilo.
55'
Odpověď už znám: osvobozujícím odkopem. Domácí tým tak bude muset začít od píky.
54'
A Wales opět útočí. Sám jsem zvědavý, jak kombinační souhra v okolí šestnáctky dopadne.
52'
Lewisův centr dopadl k penaltovému puntíku. Poté vznikla skrumáž, ze které se hosté ztěží vymotali.
51'
První roh v zápase pro Wales.
49'
Rozhodčí přerušil hru kvůli nedovolenému zákroku Ćatiće. Hrát tak mohou domácí.
48'
A zatím se nese v podobném duchu jako ten předchozí. Vázne to, vázne...
46'
Druhý poločas začal v sestavách beze změn.
46'
Máme za sebou jakýsi odpočinkový poločas. Snad vyjma jeho začátku, kdy se hráči obou týmů snažili hrát fotbal. Postupem času totiž jako by je přestal bavit. Útočili sporadicky, a když už vystřelili, tak široko daleko od jedné či druhé branky. Doufejme tedy, že druhá půle nabídne atraktivnější podívanou.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:3.
45'
43'
Mile překvapit mě chtěl Broadhead (Wales), ale skončilo to stejně jako předtím u jeho protivníků. Kovačević tak byl v bráně úplně zbytečný.
40'
A podobně dopadl Ćatić (Bosna a Hercegovina). Tak se mi zdá, že hráči mají zásobníky prázdné. Snad je během blížící se přestávky doplní ostrými náboji. V to, že by skórovali ještě předtím, totiž nevěřím.
38'
Změnit to mohl Šerbečić (Bosna a Hercegovina). Ze standardky nařízené po Cabangově faulu na Demiroviće však nebyl schopen trefit terč.
37'
Zatím sledujeme poměrně nudné utkání. Žádný roh, žádná karta, ale především ani žádný gól.
35'
A další faul. Ćavar (Bosna a Hercegovina) se postavil do cesty Johnsonovi, kterého povalil na zem.
33'
Bosňan Mujakić si přímo před zraky řeckého rozhodčího vyšlápl na Harrise. Kartu za to ale nedostal.
31'
Po půlhodině se na ukazateli skóre nic nezměnilo.
30'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
28'
Hráči obou zemí se horko těžko prosazují, ale při 4°C se jim ani nedivím. Já bych umrznul.
26'
Toho oddechu už bylo dost. Hosté proto zaveleli k akci po levé straně, odkud odcentrovali do vápna. Tam už čekal Ćavar, ale netrefil míč nejlépe.
24'
Týmy se v držení míče střídají, nicméně ani jeden z nich si nedokáže vypracovat další příležitosti.
22'
Po něm hra zabředla doprostřed hřiště.
19'
A získaný balon použili domácí k zakončení. Jmenovitě Harris, který si však nepřesně srovnal mušku. Kovačević se tak nemusel bát a provede odkop.
18'
Ćavar (Bosna a Hercegovina) fauloval Cullena. Sice na vlastní polovině, ale hned u půlící čáry.
16'
Wales zaútočil podél levé postranní čáry. Míč zatoulaný do zámezí vhodí zpátky do hry právě tento tým.
15'
Statistika držení míče: 49% : 51%.
13'
Jednu práci už má za sebou i Ratcliffe. Brankáře Walesu neváhal zaměstnat Ćavar. Hraje se nahoru-dolů a přesně takhle se nám to zamlouvá.
11'
A vznikl rychlý kontr. Při něm se do finální fáze dostal Evans (Wales), proti němuž Kovačević dobře zasáhl. Jednalo se o první zákrok utkání.
10'
A našli ji. Jenomže centr, na který si v rohu vápna sbíhal Bojo, domácí defenziva odvrátila včas.
9'
A tak hraje Bosna, jejíž reprezentanti usilovně hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
7'
Nakonec ho získal Wales, ale daleko s ním nedošel.
6'
Zápasový děj se přesunul doprostřed hřiště. Právě tam teď vrcholí urputné souboje o míč.
4'
Wales tak raději uklidňuje situaci.
3'
Hosté zkusili zaútočit ještě jednou a tentokrát byli neskutečně blízko k tomu, aby dali gól! Těsně vedle tyče pálil Mujakić.
2'
Následný protiútok, který soupeř táhl prostředkem hřiště, skončil také nezdarem.
1'
A hned se vydali dopředu. Na pravé straně operující Burton (Wales) však přes svého strážce neprošel.
1'
Zahajovací výkop provedli domácí fotbalisté.
1'
Reprezentanti obou zemí oficiálně nastoupili na hřiště. Na stadionu Racecourse Ground ve městě Wrexham teď zazní státní hymny.

Wales: Ratcliffe – A. Lewis, Cabango, Cooper, Norrington-Davies – Burton, Evans (C) – Cullen, Johnson, Broadhead – Harris.
Náhradníci: Przybek – Williams, Coxe, Mooney, Taylor, Stirk, Vale, Clifton, J. Lewis. Trenér: Paul Bodin.

Bosna a Hercegovina: Kovačević – Beganović, Šerbečić, Mujakić, Miličević – Ćavar (C), Mustedanagić, Danilović – Bojo, Demirović, Ćatić.
Náhradníci: Zlomislić – Šabanović, Šabanadžović, Čeliković, Maksimović, Hadžić, Čoko, Vrhovac, Brkić. Trenér: Vinko Marinović.

Rozhodčí: Kominis – Akrivos, Buxbaoum (všichni Řecko).
Postupový klíč

Společně s pořadateli (Maďarsko a Slovinsko) postoupí na závěrečný turnaj devět vítězů skupin a nejlepší tým z tabulky druhých týmů. O čtyři zbylá účastnická místa se bude bojovat v baráži.

Bosna a Hercegovina

To Bosna má po třech odehraných zápasech vyrovnanou bilanci. Země z Balkánského poloostrova zničila při svém kvalifikačním startu Moldavsko (4:0), aby následně narazila na soupeře nejobávanější. V Belgii ještě dokázala ukopat cennou remízu (0:0), ale na Německo už v domácím prostředí nestačila (0:2).
Wales

Wales vstoupil do kvalifikace překvapivým domácím vítězstvím nad Belgií (1:0) a vše nasvědčovalo tomu, že by mohl být označen za černého koně. Další dva zápasy však tyto spekulace vyvrátily. Wales totiž nejprve před svými fanoušky schytal od Německa debakl (1:5) a pak prohrál i v Rumunsku (1:2).
Kvalifikace na "malé" EURO je rozjetá na plné obrátky. To platí i pro skupinu č. 9, ve které dojde na souboj Wales – Bosna a Hercegovina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.