Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Francie - 4. září 2020   19:00

0:2
(0:1)
Francie
Francie
38' Beriašvili (vl.)  • 90+2' Édouard
Gruzie
Gugešašvili – Tabatadze, Beriašvili (76. Kapianidze), Asatiani, Andronikašvili – Samurkasovi (C) (62. Mekvabišvili) – Dartsmelia, Kutsia (87. Kukhianidze), Spanderašvili (76. Bugridze), Azarov – Ardazišvili (62. Guliašvili)
Strukan – Perica, Radič (všichni Chorvatsko)
Tengiz Burjanadze Stadioni (Gori)
Francie
Lafont – Dagba, Koundé, Kamara, Maouassa (79. Bard) – Reine-Adélaïde (C) (27. Dina Ebimbe), Guendouzi, Caqueret – Nordin (73. Soumaré), Gouiri (72. Mbeumo), Diaby (72. Édouard)

Skončil zápas mezi Gruzií a Francií. Hosté si po výhře 2:0 připisují zasloužené tři body a výrazně se přibližují přímému postupu na ME do 21 let. O góly se postaral stoper Beriašvili svým vlastencem a v nastaveném čase druhé půle také útočník Édouard. Gruzie tak v kvalifikaci prohrála počtvrté v řadě.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:0. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:9.
90+5'
90+4'
Utkání se už jen víceméně dohrává. Gruzie už zřejmě nemá dostatek sil k tomu, aby s tímto zápasem ještě něco udělala.
90+2'
Francie právě vstřelila branku!
Favorit své vedení navyšuje na rozdíl dvou branek. Z penalty se prosazuje střídající útočník ODSONNE ÉDOUARD, jenž brankáři nedal šanci zakročit. Vystřelil k pravé tyči ze svého pohledu, zatímco Gugešašvili skočil na stranu opačnou. 0:2.
90+2'
Bude se kopat penalta! Mbeumo byl faulován brankářem Gugešašvilim, který si za svůj nedovolený zákrok vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Centrovaný míč ale jen prosvištěl vápnem. K žádné teči nedošlo.
89'
Soumaré fauloval na své polovině za cenu žluté karty. Gruzie bude mít k dispozici standardní situaci.
87'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kutsia, přichází Sergo Kukhianidze.
85'
Hned dva rohové kopu po sobě teď rozehráli hosté. Při tom druhém bylo ve vápně rušno, střela z otočky ale zamířila do boční sítě.
83'
Obrovskou šanci měl na kopačce střídající Édouard. Dokázal si naběhnout za obranu, oblafnout brankáře a poté ještě přihrát Guendouzimu. Ten mu míč vrátil a prvně jmenovaný hráč mířil do brány. Brankář Gugešašvili ale konečky prstů tuto střelu vytáhl nad bránu.
82'
Gruzie si chce vynutit tlak, ovšem Francouzi podnikají rychlé brejky. Zatím však žádný z nich nebyl dotažen do úspěšného konce.
81'
Caqueret rychle posouval míč na střed, kde stál Guendouzi. Kapitán hostů ale zamířil jen těsně vedle zadní tyče.
79'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Christ-Emmanuel Maouassa, přichází Melvin Bard.
79'
Dina Ebimbe zakončoval z prvního doteku na hranici penaltového puntíku. Jeho rychlou střelu ale hostující obránci srazili do bezpečí.
78'
Hra se už přenesla na opačnou polovinu. Francie chce něco vymyslet středem hřiště.
77'
Tabatadze načechral z pravé strany vynikající centr, proti kterému musel Lafont vyrazit ze své brány. Míč nakonec stačil vyboxovat před dobíhajícím útočníkem.
76'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Ilja Beriašvili, přichází Luka Kapianidze.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nugzar Spanderašvili, přichází Irakli Bugridze.
75'
Rozběhla se nám poslední patnáctiminutovka dnešního duelu. Francouzi to zkusili rychlou akcí po pravé straně, ale čerstvý Soumaré svůj finální pas nenačasoval nejlépe.
73'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Boubakary Soumaré.
72'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Odsonne Édouard.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Bryan Mbeumo.
71'
Guliašvili velice sympaticky vypálil levačkou k bližší tyči. Lafont ale situaci přečetl a míč zachytil.
70'
Gruzie musela odvrátit do zámezí rychlý kontr, který hosté podnikali po levém křídle. Diabyho kličkovaná ale ztroskotala u posledního bránícího hráče.
67'
Gruzie zkoušela překvapit po pravé straně, ale přenesení hry nakonec bylo o kousek delší, než být mělo.
66'
Azarov zůstal ležet na zemi po kontaktu s Dagbou. Domácí hráč tak vybojoval cenný faul.
65'
Francouzi mají hru pod kontrolou. Momentálně si přihrávají okolo půlící čáry. Zatím je však nutno podotknout, že fotbal ve druhé půli není nikterak záživný.
64'
Forvard Gouiri se jen těsně nedostal k centrovanému míči ze strany. Natahoval nohu, ale zhruba o půl metru nezakončil.
63'
Caqueret chtěl střílet z hranice vápna, ale napálil pouze nohu bránícího hráče.
62'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Davit Samurkasovi, přichází Anzor Mekvabišvili.
62'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Rati Ardazišvili, přichází Giorgi Guliašvili.
62'
Chvíli se hrát nebude. Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů, který má s největší pravděpodobností křeče.
60'
Domácí získali míč a nyní kombinují na vlastní polovině. Francie se ale do presování nepouští, drží totiž příznivý jednobrankový náskok.
59'
Caqueretův centr se až do vápna nevlezl. Před šestnáctkou Gruzie totiž bylo přehuštěno.
58'
Také Gruzie to zkusila rychlou přihrávkou směrem dopředu. Obránce Koundé ale situaci pohlídal tím, že při osobním souboji zapracoval tělem.
56'
Už se znovu pokračuje ve hře. Křížný pas na levou stranu ale přesný nebyl. Diaby si balón doběhnout nestačil.
54'
Gruzie se ale ubránila. Hned poté však došlo k francouzskému faulu, po kterém zůstal jeden z domácích hráčů ležet na trávníku.
53'
Bude se kopat další rohový kop. Po dalekonosné ráně musel zasahovat Gugešašvili, jenž neposedný míč vyrazil nad bránu.
52'
Jeden z hostujících hráčů se snažil propálit hráz těl v bílých dresech v předbrankovém prostoru. Přes obránce Beriašviliho ale míč neprošel.
50'
Další rozehrávka hostů míří přes stopery. Také brankář Lafont, jenž dnes moc práce nemá, se zapojil.
48'
Domácí velice sympaticky pod tlakem neodkopli, ale situaci se snažili vykombinovat. To se jim nakonec opravdu povedlo.
48'
Francie začala také druhou půli velice aktivně. Gruzie se zatím jen brání.
47'
Po rohovém kopu byl míč odvrácen. Azarov se ale k balónu neprobil, svého soupeře totiž fauloval.
47'
Francouzi získali míč a ihned se hnali dopředu. Diabyho akce po levém křídle ale úspěšná nebyla, přesto se bude kopat roh.
46'
První poločas skončil. Vedení se zaslouženě ujala Francie, která si vytvořila několik šancí už v úvodu střetnutí. Poté se nechala lehce ukolébat a už ani zdaleka tak aktivní nebyla. Ve 37. minutě ale hosté otevřeli skóre. Centrovaný míč si do sítě srazil domácí zadák Beriašvili.
45+3'
45+3'
Gruzie už zřejmě chce, aby první poločas skončil. V závěru první půle totiž Francouzi tlačí.
45+2'
Centr z levé strany přistál v náruči domácího brankáře, ten se za chvíli pokusí rozehrát.
45'
Nad rámec řádné hrací doby první půle se budou nastavovat tři minuty.
44'
Zakončující Koundé minul branku o poměrně hodně čísel. Záhy tak rozehraje od své brány brankář Gugešašvili.
43'
A vzápětí přichází další roh hostů. Míče se ujímá křídelník Moussa Diaby.
42'
Jeden z domácích hráčů se ale velice rychle vyšplhal do vzduchu. Svou hlavičkou bez problémů odvrátil.
41'
Francie rozehraje rohový kop. Po vstřelené brance má hru plně pod kontrolou.
39'
Další útok podnikla Francie po levé straně. Diabyho centr ale zas tolik přesný nebyl.
38'
Gruzie z tohoto přímého kopu inkasuje. ILJA BERIAŠVILI si srazil střílený centr z pravé strany do vlastní sítě. Brankář Gugešašvili na rychlou změnu směru prostě reagovat nemohl. 0:1.
37'
Guendouzi byl faulován těsně před pokutovým územím Gruzie. Francie tak rozehraje přímý volný kop ze zajímavé pozice.
36'
Jeden z hostujících hráčů velice nebezpečně centroval z levé strany. Balón ale na poslední okamžik odvrátil Asatiani.
36'
Pozitivní zprávou pro Gruzii ale je, že v posledních minutách se herně Francouzům naprosto vyrovnala.
35'
K míči se postavil Dartsmelia, jenž pálil z obrovské dálky. Rána mu ale vůbec nesedla a nakonec skončila minimálně pět metrů nad bránou.
34'
Dobrou práci odvedl Ardazišvili, jenž díky faulu na svou osobu vybojoval standardní situaci.
33'
Guendouzi si předkopl míč na dlouhou nohu a posléze se rozhodl přenést hru na levý kraj zálohy. Pobídka na Diabyho ale byla až příliš dlouhá.
31'
Francie se už znovu dostala na útočnou polovinu. Teď to zkouší po své levé straně
30'
Při centru ale došlo k útočnému faulu. Chorvatský sudí Strukan celou situaci moc dobře viděl a po rychlém hvizdu tak nařídil odkop poblíž brány Lafonteho.
29'
Po odrazu od stopera Kamary dokázali domácí vybojovat svůj vůbec první rohový kop v dnešním zápase.
28'
Dartsmelia si dělal prostor poblíž nebezpečné zóny. Ze své kopačky vyprodukoval sice centr, ale ten skončil na nohách pohotových bránících hráčů.
27'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
26'
Zraněn je kapitán Reine-Adélaïde. Až teď opustil hrací plochu a co nevidět přenechá své místo už připravenému Dinu Ebimbemu.
24'
Bude se zřejmě střídat. Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a momentálně je v péči lékařů.
22'
Také domácí ale čím dál tím častěji drží míč. Dokázali přečíst francouzskou souhru a nyní podnikají také něco i oni.
22'
Žlutou kartu dostává Iuri Tabatadze (Gruzie).
21'
Francie opět uklidnila hru a zkouší to postupně po levé straně. Obrana domácích ale funguje celkem dobře.
20'
Gruzie se pokusila o rychlý kontr. Přihrávka ze středu hřiště směrem do strany si však s přesností nepotykala.
19'
Guendouzi si něco nahlas vyříkával s Ardazišvilim, jenž jej poslal nedovoleným způsobem k zemi.
18'
Maouassa se sice chtěl zapojit do útočení, ale zpracování celkem těžké přihrávky nezvládl. Balón se tak dokutálel až k brankáři Gugešašvilimu.
17'
Centrovaný míč mířil po zemi. Jednalo se spíše o takovou střílenou přihrávku, kterou ale středopolař Guendouzi dokázal odvrátit.
16'
Těsně před šestnáctkou hostujícího celku ale došlo k nedovolenému zákroku na Ardazišviliho. Gruzie se vůbec poprvé v utkání dostává tak blízko k francouzské bráně.
15'
Centr ze strany skončil na hlavách bránících hráčů. Hosté to zkusili rychlou kombinací po pravé straně pokutového území.
14'
Stoper Beriašvili raději odvrátil průnikovou přihrávku hostů do zámezí. Francie bude pokračovat autovým vhazováním.
13'
Tentokrát se ale Gruzie bez úhony ubránila. Úvod zápasu ale jednoznačně patří favoritovi dnešního utkání.
12'
Tlak celku v modrých dresech nekončí. Znovu se bude rozehrávat od rohového praporku.
10'
Na centr si naskočil Koundé, jenž zakončoval z těsné blízkosti. Brankář Gugešašvili ale výborně zasáhl, a proto ani nyní první branka nepadla.
9'
Po faulu domácích se bude rozehrávat standardní situace.
7'
Tvrdá rána hostujícího Nordina z pravé strany skončila na tyči. Krajní útočník Francie si navedl míč na střed, aby mohl vystřelit levačkou. Chtělo to jen být o trochu přesnější.
6'
Po rohovém kopu hostů, který rozehrál Diaby, se k hlavičce dostal stoper Koundé. Nezakončoval však z úplně ideální pozice, a proto balón skončil mimo.
5'
Maouassa chtěl něco vymyslet na levé straně, jenže přesnou přihrávku na svého spoluhráče nenačasoval. Domácí dokázali zablokovat dráhu přihrávky.
4'
Začátek zápasu je velmi opatrný. Francie kombinuje na své polovině a zatím rozhodně nikam nespěchá.
3'
Míč se dostal za postranní čáru na polovině domácích. Ti tak budou mít k dispozici autové vhazování.
2'
Gruzie se dostala hned v první minutě pod tlak. Akce hostů po levé straně ale úspěchem neskončila.
1'
Gruzie dnes nastupuje v bílých dresech. Francouzi v dresech modrých.

Gruzie: Gugešašvili – Tabatadze, Beriašvili, Asatiani, Andronikašvili – Samurkasovi (C) – Dartsmelia, Kutsia, Spanderašvili, Azarov – Ardazišvili
Náhradníci: Mamardašvili – Kapianidze, Kavtaradze, Kukhianidze, Burjanadze, Jinjolava, Guliašvili, Bugridze, Dzebniauri

Francie: Lafont – Dagba, Koundé, Kamara, Maouassa – Reine-Adélaïde (C), Guendouzi, Caqueret – Nordin, Gouiri, Diaby
Náhradníci: Bertaud – Diallo, Bard, Badiashile, Mbeumo, Diakite, Soumaré, Édouard, Dina Ebimbe

Rozhodčí: Strukan – Perica, Radič (všichni Chorvatsko).

6. Lichtenštejnsko, 5 zápasů, 3 body
Přeji příjemný páteční podvečer při sledování textového přenosu z kvalifikace na ME do 21 let. Dnes budeme sledovat duel kvalifikační skupiny 2 mezi Gruzií a Francií. Úvodní výkop je naplánován na 19:00. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.