Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Dánsko - 8. září 2020   18:00

Sev. Irsko
Sev. Irsko
0:1
(0:0)
Dánsko
Dánsko
75' Olsen
Sev. Irsko
Pajac – Zobenica, Durak
The Showgrounds - Ballymena
Dánsko

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:11.
Žádné drama se nekoná dámy a pánové. Dánové si hru zkušeně pohlídali u branky soupeře. Drtivou převahu Dánska nakonec rozhodla jediná penalta, která byla po právu odpískaná v 74. minutě po zákroku Larkina. Protože Skov Olsen se proměněním tohoto pokutového kopu stal jediným střelce utkání, vítězí Dánové v Severním Irsku 0:1 a udělali tak důležitý krok k postupu na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let.
90+4'
90+3'
Ti jsou pochopitelně proti a dlouhým nákopem chtějí přenést hru před branku. Míč však končí až za brankovou čárou Dánska.
90+2'
Dánové se rozhodli tyto minuty odehrát na půlce domácích.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Daramy se nyní protáhl až k brance a po odrazu míče za brankovou čáru to byl evidentně on, kdo se dotkl naposledy míče. Přesto se kope rohový kop a sám Daramy nic nepřiznal.
89'
Z patové situace se nakonec vymanili domácí, kteří však končí na hodně nepřesném centru Parkhouse.
88'
Vidíme opět hru ve středu hřiště.
87'
Po rohovém kopu se útočným faulem provinil Daramy.
86'
Kerr s míčem na noze nyní uklidnil hru a trpělivě čeká na spoluhráče. Nakonec se ale rozhdl překvapivě pro samostatnou akci, výsledkem je rohový kop a zásah Hazarda.
85'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Lavery, přichází O´Neill.
84'
Nepříliš pěkná podívaná plná soubojů ve středu hřiště je aktuálně k vidění na travnaté ploše.
83'
Po hlavičkované míč nakonec zkrotil do rukavic Christensen.
82'
Důrazná obrana domácích soupeře odzbrojila. Irové naopak na druhé straně vybojovali roh.
81'
Dánové se opět dostávají k míči.
80'
Dánové přestávají atakovat domácí celek.
79'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Holse, přichází Sery.
78'
Domácí se zmohli pouze na dlouhý odkop.
77'
Dánsko kontroluje hru i míč.
76'
Dánové nepřestávají tlačit.
75'
Dánsko právě vstřelilo branku!
ANDREAS SKOV OLSEN nekompromisně poslal míč na pravou stranu. Hazard který tipnul stranu opačnou, byl bez šance.
74'
Po zahraném rohovém kopu Larkin podrazil soupeře v malém vápně a kromě penalty si vysloužil žlutou kartu.
74'
Byla nařízena penalta proti domácímu celku.
73'
Nyní Larkin za cenu sebeobětování odvrátil míč na roh.
72'
Dánové opět utvořili házenkářský zámek.
71'
Irové se zmocnili míče, o který přichází ve vápně po rychlém brejku Scott.
70'
Holse se zpoza vápna pokoušel zakroutit míč na vzdálenější tyč. Ten však opět míjí branku.
69'
Dlouhý nákop Irska končí na kopačkách soupeře.
68'
Irové si skoro opět srazili míč do vlastní branky. Ten se však pouze odrazil k osamocenému Skov Olsenovi, který pálí nepochopitelně mimo.
67'
Dánové stále dobývají Irskou obranu, avšak stále neúspěšně.
66'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kitten, přichází Damsgaard.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Dunwoody, přichází Parkhouse.
65'
Míč se z rohového kopu zakroutil až za brankovou čáru mimo branku.
64'
Na druhé straně Dánové vybojovali rohový kop.
63'
Lavery nyní podnikl sólo podél postranní lajny. Jeho střela snad i kvůli malému zbytku sil po dlouhém sprintu míří mimo branku.
62'
....a 21 hráčů na půlce Irska. Poměrně často opakující se jev.
61'
Dánové opět na míči....
60'
Nyní si z ojedinělé akce vybojovali Irové rohový kop.
59'
Dánům se daří odvracet útoky soupeře pouze částečně, jelikož míč téměř nikdy nepřejde polovinu.
58'
Dánové jsou opět všichni na půli soupeře.
57'
Hazrd nyní vyboxoval míč ven z vápna.
56'
Dánové opět tlačí na pilu a vybojovali rohový kop.
55'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Amos, přichází Scott.
54'
Amos je zraněný a odstupuje ze hry. Irové buou hrát krátkou dobu o 10 lidech.
53'
Irové se nyní dostali k míči na delší dobu a po narážečce od Dunwoodyho se ke střele dostal McCalmont. Ten však posílá míč kamsi k Bohu.
52'
Irové se tentokráte ubránili míčem do hry. Dánové však zastavují míč ještě před půlí a přidávají další útok.
51'
Další roh pro Dány, tentokráte z druhé strany.
50'
Několik odrazů míče ve vápně znamená další roh.
49'
Po rohovém kopu se hvězdou a ústřední postavou opět stává Hazard. Ten však podle všeho vyběhl s míčem mimo hřiště a tak si hosté roh zopakují.
48'
Dánové se ubránili a hned tvrdou střelou zahrozil Skov Olsen. Hazard vyráží tvrdou střelu na roh.
47'
Lavery padá mezi vápnem a postranní lajnou po souboji z Ibsenem a rozhodčí píská faul.
46'
Nebezpečné útoky: 17-38
Myslím, že ani nebudu moc přehánět, když napíši, že 1. poločas se odehrával pouze na jednu branku. Christensen na rozdíl od svého protějšku příliš práce neměl a to ani při výkopech od branky. Na druhé straně Dánové minimálně třikrát zahrozili opravdu nebezpečným útokem a kolikrát ke změně skóre jim scházelo štěstí či větší předvídavost. Oba týmy nakonec do šaten odcházejí za bezbrankového stavu, což Irové musí zatím brát všemi deseti.
45+2'
45'
Riis se najednou zjevil osamocen za obranou soupeře a ve vápně si míč zpracoval na prsa a z první vypálil těsně nad.
44'
U vlastního pokutového území se k míči vhazováním dostávají hosté.
43'
Velice nepřesně zahraný roh vyhání Iry až na půlku.
42'
Irové se však rychle dostali k centru, který jim vysloužil rohový kop.
41'
Dánové ve středu pole opět získávají míč.
40'
Skov Olsen si udělal kličku na střed a z hranice vápna posílá míč mimo branku.
39'
Dánové jsou opět nastěhovaní komplet na půli Irska. Jen Christensenovi se musí ve své bráně stýskat.
38'
Nyní vidíme ve středu hřiště spoustu důrazných soubojů.
37'
Dánové nyní vytáhly vysoký pressing, který evidentně dělá Irům problém.
36'
Nyní po souboji jeden z hráčů Irska přichází o míč a rázem musí zelení reagovat dlouhým odkopem z velkého vápna.
35'
Irové si užívají chvíle s míčem a nikam se neženou.
34'
Nyní se však jeden z hostů provinil útočným faulem.
33'
Dánové si opět přisvojili kulatý nesmysl.
32'
Míč přelétl všechny hráče a dopadl přímo na kopačku evidentně nepřipraveného a zaskočeného Ibsena, který tak nezakončil.
31'
Amos nyní srazil rukou střelu jednoho z Dánů. Ruka však byla v pozici, které je ještě rozhodčím tolerována a tak uvidíme pouze rohový kop.
30'
Ke střele se dostal Klitten, který ačkoliv soupeři střelou nasadil jesle, míč posílá za branku kolem hranice malého pokutového území.
29'
Hraje se dál. Po míči rozhodčího pokračují ve hře Dánové.
28'
Hazard má z ničeho nic problém v oblasti oka, s největší pravděpodobností se jedná o mušku.
27'
Vlastní nepřesností však o něj rázem přicházejí.
26'
Dánové s přehledem odvracejí rohový kop zelených a získávají míč pod kontrolu.
25'
Lavery se na vápně obtočil kolem svého strážce a po pár krocích do vápna se pokusil o střelu. Ta však byla sražena na roh.
24'
Carstensen nyní vybojoval rohový kop.
23'
Dánští stopeři mají opět míč po kontrolou a předávají si ho na středovém kruhu.
22'
Další dánský pokus končí na vápně na irské obraně.
21'
Nepřesná přihrávka končící v zámezí nakonec ukončila Dánské snažení.
20'
Těm se však daří vytlačit hráče v červeném zpět na půlku.
19'
Dánové opět ohrožují branku Irů.
18'
Po dlouhém nákopu se však na opačné straně prodral do vápna kolem brankové čáry Lavery, který po kontaktu s (zřejmě) Nelssonem padá. Píšťalka rozhodčího zůstává němá.
17'
Utkání se opět odehrává ve středu hřiště. Míč mají však pod kontrolou Dánové.
16'
Dánové se nyní pokoušel překonat obranu vzduchem, zadní čtveřice Irů se však zdárně ubránila.
15'
Irům se nyní daří udržet míč kolem půlky hřiště, tedy v dostatečné vzdálenosti od branky.
14'
Holse našel mezi stopery Dreyera, který z 20 metrů střílí nad.
13'
Dánsko je opět na míči.
12'
Irové si užívají míče a pomocí série vhazování postupují postupně vpřed.
11'
Nejvýše vyskočil Hazard a uklidil míč do rukavic.
10'
Dreyer našel zpětnou přihrávkou do vápna Riise. Jeho střela však byla zblokována na rohový kop.
9'
Dánové jsou opět u míče a 21 hráčů se pohybuje pouze na Irské polovině.
8'
Irové se následně brání pouze odkopem na půlku. Další pokus o Dánské prosazení však končí příliš dlouhou přihrávkou, která končí v rokou Hazarda.
7'
Irové se vymanili z tlaku. Následný centr Laveryho však končí daleko za bránou.
6'
Dánsko je u míče a opět tlačí na domácí obranu.
5'
Jeden z Dánů zakončuje hlavou nad břevno.
4'
Rohový kop pro Dánsko.
3'
A Dánové začali zhurta. Po ubráněném přímém kopu se z rychlého protiútoku dostal do vápna Dreyer, který přihrával míč na penaltu. Jeden z domácíh hráčů si tuto přihrávku skoro srazil do vlastní brány a poté po různých odrazech od brankáře a domácích hráčů se k zakončení dostal Andersen, ale ani ten nedokázal prozvlnit domácí síť.
2'
Výkopu se ujali domácí fotbalisté.
1'

Severní Irsko: Hazard – Marron, Toal, Larkin, Amos – Galbraith, McCalmont, McCann – Kerr, Lavery, Dunwoody
Náhradníci: Balmer, Bonis, Boyd-Munce, Donnelly, Gallagher, Gartside, O´Naill, Parkhouse, Scott

Dánsko: Christensen – Carstensen, Nelsson, Ibsen, Klitten – Holse, Andersen, Nartey – Skov Olsen, Riis, Dreyer
Náhradníci: Vindahl-Jensen – Bech Sörensen, Damsgaard, Daramy, Hjulmand, Isaksen, Moller Madsen M., Sery Larsen, Sorensen

Rozhodčí: Pajac – Zobenica, Durak.
V prvním vzájemném zápase této kvalifikace Dánové porazili Iry 2:1 a to ještě před vlastními diváky. Ti Irští dnes přítomni nebudou, neboď se toto utkání odehraje bez diváků. Touto výhrou Dánové potvrdili dominanci ve vzájemných zápasech, která čítá skóre 4:0 pro dány v této kategorii.
Na druhé straně Dánsko si dnešním vítězstvím může vysloužit jistotu účasti v tabulce druhých týmů. Dánsko má se 14 trefami nejvíce vstřelených branek v této skupině a spolu s dnešním soupeřem se dělí o druhé až třetí místo v počtu obdržených branek. Střelecky se domácí mohou opřít o nejproduktivnějšího hráče skupiny Skov Olsena, který má průměr branku na zápas. Dánové se aktuálně vezou na vlně, která činí 9 zápasů bez prohry.
Severní Irsko v pátek vyhrálo na Maltě 0:2 a udrželo si tak naději na postup. K udržení reálné naděje na postup však dnes musí vyhrát, jelikož Rumunsko na druhé pozici hraje dnes na Maltě a je zde předpoklad 3 bodového zisku. Výhrou na Maltě Irové ukončili 7 zápasové čekání na výhru, která přišla především díky neproduktivitě Irů, která se projevuje i v tom, že tento tým je po Maltě druhým nejhorším týmem skupiny B v počtu vstřelených branek. Naopak 6 inkasovaných branek ve stejném počtu utkání je v tomto ohledu řadí na druhou příčku.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z fotbalové kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, ve kterém se proti sobě postaví Severní Irsko a Dánsko.