Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Itálie - 8. září 2020   18:30

Švédsko
Švédsko
12' Almqvist  • 29' Almqvist  • 51' Henriksson
3:0
(2:0)
Itálie
Itálie
Švédsko
Dahlberg – Beijmo, Henriksson, Isherwood, Kahl – Bengtsson, Erlingmark, Ingelsson (C), Karlsson (90. Björkengren) – Irandust (78. Nygren), Almqvist (78. Crona).
Godinho – Teixeira, Alves (POR)
Kalmar Arena, Kalmar
Itálie
Carnesecchi – Adjapong (68. Casale), Del Prato, Gabbia, Pellegrini (68. Sala) – Maleh (46. Varnier), Carraro (87. Colpani), Zanellato – Sottil (46. Scamacca), Pinamonti, Cutrone (C).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 20:10.
Švédové zaznamenali třetí výhru a po šesti z deseti zápasů jim v první kvalifikační skupině patří čtvrté místo. Italové zůstávají druzí s tříbodovým mankem na Irsko, oproti kterému mají ještě jeden zápas k dobru.
Je dobojováno! Italové v probíhající kvalifikaci před dneškem ani jednou neinkasovali. Na švédské půdě jim ale obrana vůbec nefungovala, což jasně dokumentovaly dva inkasované góly z protiútoků od Almqvista. Krátce po změně stran zvýšil Henriksson už na 3:0. Švédové od té chvíle přenechali iniciativu soupeři, nicméně pod vytrvalým tlakem nekapitulovali ani jednou.
90+4'
90+3'
Pinamonti zaútočil po levé straně, jenže finální pas do ohně mu hned nejbližší překážka srazila za postranní čáru.
90+2'
Patrick Cutrone se poctivě vracel do obrany, jenže se nevyvaroval jasného přidržení Karlssona.
90+1'
Portugalští rozhodčí dali Italům na vstřelení čestné trefy další čtyři minuty nastaveného času.
90'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází John Björkengren.
89'
Zápas se už jenom dohrává. Chvíli před koncem druhého poločasu se chystá další střídání na straně Švédska.
87'
Žlutou kartu dostává Benjamin Nygren (Švédsko).
87'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Carraro, přichází Andrea Colpani.
86'
Scamacca dokázal přes dvoučlenný blok nastřelit míč na přední tyč. Podle všeho ale trefil vlastního spoluhráče, protože se chystá odkop od Dahlbergovy branky.
85'
Leo Bengtsson přepadl přes skloněného protihráče. Míč připadl domácím, kteří ho do pěti vteřin zase odevzdali.
83'
Po chybě Italů u půlící čáry se domácím nechtělo přímočaře vpřed. Místo toho došlo na hodně nepřesné přenesení k levé pomezní čáře.
82'
Frustrovaný Niccolo Zanellato šel hodně tvrdě do Ingelssona. Moc dobře přitom věděl, že žluté kartě neunikne.
81'
Marco Sala hezky nabídl míč do křídla, jenže tam byl jeho kolega Varnier učebnicově pohlídán.
80'
Gabbia rozehrávkou rohového kopu nic nebezpečného nevymyslel. Deset minut před koncem už je vesměs jasné, že italové na body nedosáhnou.
79'
Cutrone moc dobře věděl o Scamaccovi, který byl na zadní tyči úplně sám. Kahl jeho přihrávku napříč malým vápnem každopádně odkopl do autu.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Edvin Crona.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Daleho Irandust, přichází Benjamin Nygren.
77'
Švédové si svou pasivitou skutečně koledují o nějaký problém. Proti nákopu Zanellata jim ale zkušeně pomohl Dahlberg, jenž sebral míč před Cutronem.
75'
Ani teď se hosté čestného úspěchu nedočkali. Pinamonti předčil Isherwooda v souboji o skvěle nakoplý balón, ale pak vypálil jen do vnější strany boční sítě.
73'
Andrea Pinamonti nebezpečně prodloužil centr zprava. Dahlberg to k míči ale neměl daleko a skokem doprava jej schoval do své náruče.
71'
Trpělivá kombinace Italů skončila centrem z úrovně brankové čáry. K žádnému zakončení to ale nevedlo.
69'
Scamacca přihrával na pravém kraji před Del Prata, kterému se však nepovedlo v konkurenci Erica Kahla získat ani rohový kop.
68'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Marco Sala.
68'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Claud Adjapong, přichází Nicolò Casale.
67'
Italové to za stavu 0:3 v žádném případě nezabalili. Naopak teď mají jednu z nejlepších pasáží v celém utkání.
66'
Praporek pomezního rozhodčího zůstal dole, přestože Patrick Cutrone možná přebíral přihrávku po ose hřiště v ofsajdu. Italové své manko přesto nezkorigovali, Dahlberg přízemní střelu lapil.
65'
Carnesecchi dobře přečetl hru a byl u kolmice Karlssona ještě před blížícím se hráčem ve žlutém dresu Švédska.
64'
Italové udělali chybu v rozehrávce. Míč ztratili ještě na vlastní polovině, nicméně Kahl v darované akci vystřelil velmi slabě do připraveného Carnesecchiho.
63'
Karlssonův centr byl odvrácen na Bengtssona, který si troufl vypálit z dobrých třiceti metrů, ale míč proletěl z jeho pohledu vedle pravé tyče.
62'
Dobré krytí míče od domácího kapitána Ingelssona, kterého Andrea Pinamonti fauloval za žlutou kartu.
61'
Na hraně vápna stojící Scamacca sklepl míč pro Zanellata, který z jedničky nepropálil obranný val stojící mezi ním a gólmanem Švédů.
60'
Pinamonti neměl ani trochu prostoru u pravé postranní čáry. Eric Kahl tam resolutně odpálil balón do zámezí.
59'
Rohový kop Italů zrealizoval Luca Pellegrini. Propadlý centr skončil až u Zanellata, který ze střední vzdálenosti už podruhé hodně minul.
58'
Vcelku brzká žlutá karta za zdržování pro brankáře Pontuse Dahlberga, který hodně otálel s provedením výkopu.
57'
Marco Carraro stihl v ostrém skluzu odehrát míč, takže mu rozhodčí odpustili faul na zasaženého Irandusta.
56'
Gianluca Scamacca se omlouvá spoluhráčům za ukvapenou střelu z dálky, která byla velice nepřesná. Dahlberg v klidu vykopává.
55'
Hosté museli svůj brejk takřka zastavit. Nyní už kombinují proti kompaktnímu defenzivnímu valu.
54'
Ingelsson vhodil dlouhatánský aut na malé vápno. Rozhodčí ale viděli útočný faul a Italové se rychlou rozehrávkou dostali do protiútoku.
53'
Carnesecchi zakopl míč jen těsně před napadajícím Almqvistem. Italové jsou vzadu opravdu hodně nejistí.
51'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že se první kvalifikační skupina pořádně zamotá! Irandust kopl roh z pravé strany na GUSTAVA HENRIKSSONA, který ustál souboj s obráncem. V tom si šťastně zpracoval míč na střelu a ve finále neměl problém vypálit mimo dosah Carnesecchiho.
50'
Zřejmě to byl Andrea Pinamonti, který zafungoval jako zeď. Právě on musí být ošetřen.
49'
Karlssonova střela z levé strany neprošla přes zeď. Do odraženého míče se pak z velké dálky opřel Beijmo a Carnesecchi s obtížemi vyškrábl letící projektil nad břevno.
48'
Zajímavý zámek Švédů u branky soupeře. Vše končí standardní situací za Cutroneho sražení Irandusta.
47'
Nově příchozí Scamacca se napoprvé uvedl nedovoleným zákrokem, kterého se dopustil v boji s Ingelssonem.
46'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Marco Varnier.
46'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Gianluca Scamacca.
46'
Italové trávili v první půli výrazně více času na útočné polovině, ale góly padaly jen na druhé straně. V obou případech šlo o rychlé protiútoky, které dvěma přesnými zásahy vyřešil Pontus Almqvist. Nefungující obrana Italů pak povolila ještě několik dalších šancí, ale Carnesecchi už potřetí neinkasoval. Největší šanci Italů měl Patrick Cutrone, jehož nůžky překazila až horní tyč.
45'
45'
Jedinou kaňkou na straně Švédska jsou dvě žluté karty. Tu druhou nyní dostal za faul na Zanellata August Erlingmark.
44'
Další možnost přišla jen o pár vteřin později. Karlsson tvrdě vypálil ze strany a Carnesecchi měl co dělat, aby u pravé tyče vyrazil letící projektil na roh.
44'
I bez zakončení to u Carnesecchiho hodně smrdělo třetím gólem! Irandustův centr propadl na zadní tyč a Italové měli velké štěstí, že zapomenutý Isherwood nedokázal zareagovat tak rychle, aby dorazil míč do sítě.
43'
Felix Beijmo byl na pravém křídle v obklíčení dvou hráčů, takže zisk rohového kopu musí považovat za úspěch.
42'
Kahl odrazil Sottilův centr na roh, který se po zásahu Isherwooda opakoval. Italové se přesto k ničemu nedostali, protože v boji před brankou fauloval Zanellato.
41'
Napodruhé to bylo po centru Pellegriniho zajímavější. Obrana nedostala míč do bezpečí a Cutrone díky tomu vypálil nůžkami do břevna!
40'
Italové dostanou druhou standardku z prakticky stejné pozice. Sottil skončil na kolenou kvůli nedovolenému zákroku Ingelssona.
39'
Luca Pellegrini zprava napálil míč do malého vápna, ale dobře postavený Kahl ho rychle vrátil za postranní čáru. Je z toho aut Adjaponga.
38'
Znovu je pískáno proti brance Pontuse Dahlberga. Právě před tu poletí po faulu Kahla na Sottila centrovaný míč.
37'
Švédská obrana se při zakládání útoku dostala pod značný tlak. Dahlberg to po malé domů vyřešil nákopem doprostřed hřiště, kde Irandust fauloval Del Prata.
35'
Riccardo Sottil se na pravém okraji velkého vápna krásně otočil kolem Karlssona, ale ve finále Dahlbergovu bránu hodně přestřelil.
34'
Bengtsson utekl po pravé straně a přízemním centrem nadělal velké zmatky v italské obraně. Po drobném přiťuknutí pálil Irandust, ale míč proletěl vedle Carnesecchiho pravé tyče.
33'
Italové hezkou kombinací připravili Zanellatotovi střelu z hranice pokutového území. Pozice to byla parádní, jenže zakončení z prvního doteku letělo několik metrů nad bránu.
32'
Gustav Henriksson poslal do kotrmelců Pinamontiho. Sudí na jeho faul koukal ze dvou metrů a ocenil ho žlutou kartou.
31'
Adjapong ztratil míč v rychlé přechodové fázi. Brejk Švédů se tentokrát nekonal, pravého beka Italů zachránil odpískaný faul.
29'
V devětadvacáté minutě vedou hráči ve žlutém už o dva góly! Po zneškodněném centru Pinamontiho přišel odkop doprostřed hřiště, kde propadl Adjapong. Karlsson v protiútoku dvou hráčů ještě posunul míč na PONTUSE ALMQVISTA a ten precizně zavěsil ze svého pohledu k levé tyči.
28'
K exekuci trestňáku z nějakých šestadvaceti metrů se postavil Luca Pellegrini, který ale napálil jen některého z hráčů ve zdi.
27'
Marco Carraro skončil na zemi po faulu domácího kapitána Ingelssona. Vše se připravuje k rozehrávce přímého kopu.
26'
Přímo z rohu nevytěžili Italové nic. To samé platilo i po zpackaném autu Adjaponga, míč uvede do hry domácí Eric Kahl.
25'
Dahlberg se snažil chytit míč na koncové čáře. V souboji s Cutronem se ho ale dotkl jako poslední a to znamená rohový kop.
24'
Z italského pohledu všechno vyřešil Carnesecchi, který si doběhl pro nákop z kopačky Karlssona.
23'
Cutrone si pomohl faulem na Karlssona, takže domácí budou moci poslat do šestnáctky nákop z hloubi pole.
22'
Sottil poslal prudký centr na přední tyč. Švédové se snadno ubránili apo faulu prvně jmenovaného na Almqvista si mohli definitivně oddechnout.
21'
Felix Beijmo srazil Pellegriniho pokus o centr na rohový kop.
20'
Dahlbergovi nevyšla blesková rozehrávka. Bengtsson míč ve hřišti nechytil a vhazovat budou Italové.
19'
Marco Carnesecchi zůstal bez práce. Během centru Karlssona totiž došlo k útočnému faulu Isherwooda na Del Prata.
18'
Rohový kop pro Švédy...
17'
Italy inkasovaný gól značně rozhodil. Nyní se nechytli ani dlouhým nákopem, který propadl do náruče Dahlberga.
16'
Pellegriniho to tradičně táhne po levé straně do útoku. Už podruhé si ale míč ukopl a Švédové jej doprovodili do autu.
15'
Ze standardní situace už domácí nezahrozili. Henrikssonovi se po centru Irandusta nepovedlo nasměrovat míč mezi tyče.
14'
Další starosti pro gólmana Carnesecchiho, který s problémy vyrazil na roh střílený centr Karlssona.
12'
První šance domácího týmu končí vedoucím gólem! Irandust skvěle vyřešil svou akci proti třem obráncům. Zleva přihrál směrem k zadní tyči a PONTUS ALMQVIST jednoduše dorazil balón do takřka prázdné brány.
10'
Italové jsou zatím mnohem aktivnější. Už několik minut krouží kolem vápna, kde po tvrdším zákroku na Sottila budou alespoň vhazovat.
8'
Prudký centr proletěl přes zahuštěný prostor až do míst, kde nebyl nikdo, kdo by mohl vypálit na Dahlbergovu branku.
7'
Zanellato roztáhl hru doleva na Pellegriniho, kterého nekompromisním faulem zastavil s šestkou hrající Bengtsson.
6'
Pellegrini si dal při kličce na hraně vápna míč daleko od nohy. Švédové jej zvládli odkopnout z vápna do míst, kde Zanellato fauloval Irandusta.
5'
Právě domácí gólman musel poprvé do akce, když se rozhodl zastavit letící centr z levého kraje. O pár sekund později propadl balón k jeho protějšku Carnesecchimu.
4'
Kahl odstrčil Sottila, který tahal míč podél pravé postranní čáry. Hrát se bude proti brance Pontuse Dahlberga.
3'
Švédové vybruslili z nepříjemného napadání. S míčem se přesunuli na pravé křídlo, jenže pak se dobrovolně vrátili zpět na půlku.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

Švédsko: Dahlberg – Beijmo, Henriksson, Isherwood, Kahl – Bengtsson, Erlingmark, Ingelsson (C), Karlsson – Irandust, Almqvist.
Náhradníci: Rönning – Jallow, Ekdal, Björkengren, Hellborg, Nygren, Hussein, Wålemark, Crona.

Itálie: Carnesecchi – Adjapong, Del Prato, Gabbia, Pellegrini – Maleh, Carraro, Zanellato – Sottil, Pinamonti, Cutrone (C).
Náhradníci: Plizzari – Varnier, Melegoni, Scamacca, Casale, Maggiore, Sala, Esposito, Colpani.

Rozhodčí: Godinho – Teixeira, Alves (POR).
Itálie

Hostující jednadvacítka je v kvalifikační skupině na druhém místě, ale i tak je ve vynikající výchozí pozici směrem k zisku místenky na šampionát hraný v Maďarsku a Slovinsku. Italové mají odehrány o dva zápasy méně než první Irsko, na které ztrácí tři body. V pěti utkáních ani jednou neinkasovali a ztratili jen dva body za remízu 0:0 se zmíněným Irskem. Poslední zápas Italové odehráli v listopadu loňského roku. Nad Arménií zvítězili jasně 6:0.
Švédsko

Domácí před pěti lety vyhráli evropský šampionát v České republice. Další generace do jednadvaceti let už takovou sílu neukazují. Švédové dost možná nepostoupí na závěrečný šampionát už podruhé za sebou, neboť v první kvalifikační skupině sídlí až na čtvrtém místě. Z pěti zápasů vyhráli svěřenci Roland Nilssona jen dva, když porazili Island a Lucembursko. Odvetu hranou na Islandu už Švédové nezvládli. I proto ztrácí jen na druhé místo tabulky sedm bodů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na příští mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Švédskem a Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.