Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Slovensko - 4. září 2020   19:00

Švýcarsko
Švýcarsko
9' Zeqiri  • 36' Okafor  • 70' Ndoye  • 76' Zeqiri
4:1
(2:1)
Slovensko
Slovensko
42' Tupta
Švýcarsko
Köhn – Lotomba, Rüegg (C), Zesiger, Van Der Werff – Toma (Jankewitz), Domgjoni, Bajrami (59. Pusic) – Zeqiri (82. Stojilković), Guillemenot (70. Ndoye), Okafor (59. Imeri).
Jacot – Sidler, Ndoye, Jankewitz, Guidotti, Imeri, Pusic, Muheim, Stojilković
M. K. Kristoffersen – D. W. Rasmussen, O. Kronlykke (všichni Dánsko)
LIPO Park - Schaffhausen
Slovensko
Šipoš – Sluka, Mesík, Oravec, Vallo (46. Fábry) – Herc (C), Bednár (81. Bernát), Myslovič (46. Ďuriš ((72. Brenkus)) – Tupta, Strelec, Chobot (71. Kovaĺ).
Petráš – Kopas, Fabiš, Ďuriš, Brenkus, Bernát, Kovaĺ, Kadák, Fábry

Ihned v úterý se oba celky utkají znovu, tentokrát na půdě Slovenska a uvidíme, jestli Slováci dokážou vymyslet lepší herní taktiku na svého soupeře.
Švýcarsko je jedním ze tří týmů v kvalifikaci stále neporaženo. Vedle nich o body ještě nepřišli Nizozemci a Anglie.
Slovensko mělo světlé chvilky, kdy dokázalo zahrozit, ale proti konstantně dobře hrajícímu soupeři nakonec nemělo šanci na úspěch. Za stavu 2:1 pro Švýcarsko měli Slováci možnou šanci, jak alespoň remizovat. Nicméně Švýcaři dali ve druhé polovině druhého poločasu tři branky a zcela rozhodli o svém vítězství.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 10:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:16.
90+3'
90+2'
Švýcarsko drží míč na polovině soupeře a již je jasné, že si připíšou páté vítězství v řadě, tudíž zůstávají v kvalifikaci neporaženi.
90'
Tři minuty se nastavují nad rámec základní hrací doby.
89'
Slovensko operuje na levé straně a i když prohrává tří brankovým rozdílem, stále se sympaticky snaží.
88'
Druhý pokus odhlavičkoval obránce na přední tyči.
88'
Švýcaři zahrávali rohový kop, kdy centr propadl do vápna a je z toho další roh. Tentokrát z druhé strany.
86'
Slovensko zahrávalo standardní situaci, ze které však nedokázalo ohrozit Köhna, který již nemá tolik práce jako na začátku druhého poločasu.
85'
Žlutou kartu dostává Zesiger (Švýcarsko).
84'
Slovensko se ještě snaží dlouhými centry dostat do útoku, ale defenzíva Švýcarska nemá problémy centry sbírat.
82'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Zeqiri, přichází Stojilković.
81'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Bednár, přichází Bernát.
80'
Přímá střela ze standardní situace a tvrdá rána končí ve zdi. Mesík schytal tuto tvrdou ránu do hlavy a hra je přerušena. Mesík však vypadá v pořádku a bude moci pokračovat.
80'
Žlutou kartu dostává Oravec (Slovensko).
78'
Vypadá to, že ani Slovensko neutne vítěznou sérii Švýcarů! Avšak budiž jim k dobru, že dokázali Švýcarům vstřelit branku, neboť je to por ně teprve třetí inkasovaná branka a to po pěti odehraných duelech.
76'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ANDI ZEQIRI, který dostal do vápna přesnou přihrávku a prostřelil Šipoše v jeho brance. Touto brankou si nejspíše Švýcarsko pojistilo dnešní vítězství.
73'
S blížící se koncovkou zápasu to budou mít Slováci již poměrně těžké, vzhledem k tomu, že si ve druhém poločase moc šancí nevytvořili. Navíc jsou v posledních deseti minutách horším týmem.
72'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ďuriš, přichází Brenkus.
71'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Chobot, přichází Kovaĺ.
70'
Autorem branky je DAN NDOYE, který sotva vběhl na hřiště a už se prosazuje! Hráč Švýcarů zahrával standardní situaci, kdy střelou orazítkoval břevno, míč následně skončil před brankou a Ndoye byl u něj nejrychleji a hlavičkou dorazil do prázdné branky!
70'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Guillemenot, přichází Ndoye.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Toma, přichází Jankewitz.
69'
Žlutou kartu dostává Mesík (Slovensko).
67'
Nyní to s útokem Slovenska vypadalo nadějně, ale nakonec míč končí na kopačkách soupeře.
66'
Ten defenzíva Slováků výborně přečetla a dostávají míč k polovině hrací plochy. V posledních minutách se hosté dostávají opět pod menší tlak a již dlouho neohrozili branku Köhna.
65'
Fabiš nyní čistým skluzem zastavil pronikajícího soupeře. Bude následovat rohový kop Švýcarska.
63'
O další zakončení, tentokrát hodně nad branku, se pokoušel (nedávno střídající) Pusic.
62'
Rychlé protiútoky Švýcarska dělají Slovensku problémy. Nyní po jednom z nich vystřelil Guillemenot a jen o kousek minul pravou tyč!
61'
Po hodině hry stále platí jedno brankové vedení Švýcarska. Slovenský celek hraje rozhodně vyrovnanější partii se svým soupeřem, než tomu bylo v prvním poločase.
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Okafor, přichází Imeri.
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Bajrami, přichází Pusic.
59'
Zeqiri upadl v souboji ve vápně, ale hlavní arbitr ihned rozpažil, že tentokrát nebude pískat pokutový kop! Mesík dobře ubránil Zeqiriho.
57'
Bajrami přiťukl míč na střed hřiště, odkud pálil z první jeho spoluhráč, ale trefil bránícího soupeře.
56'
Chobotova střela, který mířila doprostřed branky, Köhn připraven a chytá.
55'
Nakonec se sami Slováci vyhnali až na svou polovinu a pokouší se o další útočnou zteč.
54'
Slovenský celek nyní u míče a snaží se něco vymyslet směrem dopředu. Po odraženém centru se ujmou autového vhazování.
53'
Chobot si nabíhal na centr z pravé strany, který vypadal, že bude špatný, ale moc nechybělo, aby samotný centr skončil u zadní levé tyčky!
52'
Aktivní Zeqiri se opět připomněl. Avšak tentokrát poslal míč hodně nad branku. Druhý poločas je zatím vyrovnaný od obou stran.
50'
Z malého vápna se nyní k zakončení dostal Ďuriš, který však trefil prostor , kde byl připraven Köhn.
49'
Zeqiri to zkoušel podobně jako jeho soupeř. Tak obstřelil zeď, ale jen o kousek minul levou tyčku!
48'
Kapitán Herc fauloval těsně před šestnáctkou a pro Švýcary se nabízí zajímavá standardní situace. Téměř totožné místo, odkud dalo Slovensko snižující branku.
46'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Myslovič, přichází Ďuriš.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Vallo, přichází Fábry.
46'
Švýcarsko bylo po celý první poločas lepším týmem. Do vedení se dostali díky pokutovému kopu. Následně přidali další branku a klidně mohli vést i 4:0. Dokonce jednou trefili brankovou konstrukci. Slovensko dokázalo snížit ze standardní situaci a poté o něco zlepšilo svou hru, uvidíme, jestli jim to vydrží i do druhého poločasu a potrápí ještě favorita utkání.
45+1'
45+1'
Běží nám nastavený čas, nastavuje se jedna minuta.
45'
Dobrý míč do vápna nyní poslal jeden ze slovenských hráčů. Přihrávku skluzem eliminuje obránce Švýcarska.
45'
Běží nám poslední minuta prvního poločasu. Švýcarsko má míč na svých kopačkách.
43'
Uvidíme, jestli tato branka nakopne slovenský celek k lepšímu výkonu. Zatím těží z minima maximum.
42'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je LUBOMÍR TUPTA, který to vzal na sebe a hezkou střelou obstřelil zeď a umístil míč do pravé šibenice. Velmi perfektně zahraná a využitá standardní situace.
40'
Van Der Werff těsně před šestnáctkou zajel do soupeře a je prvním potrestaným hráčem. Slovensko nyní bude zahrávat velmi slibnou standardní situaci!
40'
Po delší době se míč objevil u brankáře domácích, ten jej však v pohodě chytá a hned rozehrává na své spoluhráče.
38'
Z rohového kopu Švýcaři nezahrozili a bude následovat odkop od branky Slovenska.
37'
Šipoš se opět musel činit ve své brance, když skokem ke své levé tyčce vyrazil dobrou střelu soupeře!
36'
No a z pravé strany přišel centr do vápna, kde NOAH OKAFOR perfektně zpracoval míč na své hrudi a následně z voleje trefil míč k levé tyčce.
35'
Okafor byl dobře bráněn na levé straně a proto volil zpětnou přihrávku na střed hřiště a Švýcaři to zkusí po pravé straně.
34'
Kombinace týmu helvetského kříže na polovině hrací plochy.
32'
Rüegg nedokázal projít z pravé strany do vápna a obránce mu odkopl míč do autu. Švýcaři však budou stále u míče a vymýšlet další cestu k brance soupeře.
31'
Zeqiri byl nyní v jasně viditelném ofsajdu, což následně potvrdil i hlavní sudí svou píšťalkou.
30'
Půl hodina hry je minulostí a Švýcaři zatím kontrolují stav zápasu. Nicméně nyní hraje Slovensko, které se snaží o vyrovnání.
27'
Chobot nic nevymýšlel a šel s míčem rovnou do vápna. Jeho střelu srazil soupeř do autu.
26'
Toma z levého úhlu vyslal prudký centr, který šel spíše přímo na brankáře a Šipoš nadvakrát musel krotit tento prudký centr.
25'
Domácí začínají pořádně spalovat své šance, nicméně už se ženou s dalším útokem.
24'
Třetí gól Švýcarska, který však není! Zeqiriho střelu dokázal Šipoš ještě vyrazit. Následovala dorážka Guillemenota, který měl před sebou doslova prázdnou branku a čas. Nicméně z první napálil míč do břevna!
21'
Švýcaři jsou zatím jasně lepším týmem a již klidně mohli vést dvou brankovým rozdílem. Ze strany Slovenska toho k vidění zatím moc není.
20'
Zeqiri se rozběhl a dokázal zpracovat dlouhou přihrávku. Doběhl až do vápna, kde se přihrávkou pokoušel najít nabíhajícího Bajramiho, který by nejspíše uklízel míč do odkryté branky. Avšak do přihrávky vložil nohu jeden z vracejících se obránců a měl velké štěstí, že si míč nesrazil do vlastní branky!
19'
Guillemenot patičkou pokoušel posunout prudkou přihrávku z pravé strany, ale míč se mu až příliš zamotal pod nohy a končí v zázemí.
18'
Rychlý útok Švýcarska, který mohl končit druhou brankou, ale na poslední chvíli jeden z obránců dokázal zastavit a vyvézt míč.
17'
Přihrávka zpět na Šipoše, který posílá míč na pravou stranu, ale ani tudy cesta Slováků nevedla a jejich soupeř se ujímá míče.
16'
Dobrý úmysl švýcarského hráče, když poslal míč do uličky. Avšak nabíhající spoluhráč měl k míči poměrně daleko. Šipoš následně odkopává míč do zázemí.
14'
Slovenský tým po své inkasované brance přidal a nyní se jim daří kombinovat s míčem.
13'
Vallo se směle dostával s míčem na hranici šestnáctky, podařilo se mu dostat až do vápna, kde chtěl prostrčit přihrávku, to už se mu nepovedlo.
11'
Tupta střílel z levé strany a měl dobrou šanci k rychlému vyrovnání. Köhn však jeho pokus vyrazil!
9'
Autorem branky je ANDI ZEQIRI, který bezpečně poslal míč tvrdou ranou do branky a posílá svůj tým do vedení.
8'
Švýcarský hráč se pokoušel doběhnout zdánlivě ztracený míč v zázemí, když byl zezadu poslán Vallem na trávník a hlavní arbitr odpískal penaltu.
8'
Byla nařízena penalta pro Švýcarsko!
7'
Vysoký centr dokázal jeden z hráčů hlavičkou prodloužit na branku, ale nepřesně. Další hráč Švýcarska se ještě pokoušel odcentrovat z levé strany, ale nakonec přihrává k polovině hřiště.
6'
Lotomba sbírá kousek před půlkou nepřesný odkop hostujícího brankáře a v poklidu rozehrává do zadních řad.
5'
Kombinace domácích na pravé straně. Nakonec míč končí v zázemí a Švýcaři budou vhazovat aut.
4'
Další zakončení Švýcarska, které však nyní putovalo mimo tři tyče.
3'
Švýcaři od úvodní minuty mají míč pod kontrolou a ihned ukazují svému soupeři, že to budou oni, kteří budou diktovat tempo hry.
2'
Slovenský celek se pokoušel o útok, ale byl zastaven za půlkou hřiště.
1'
První dobrá šance na straně Švýcarska, kteří ihned v první minutě dokázali vystřelit na branku soupeře. Střílel Toma, ale jeho přízemní pokus chytil Šipoš.
1'

Švýcarsko: Köhn – Lotomba, Rüegg (C), Zesiger, Van Der Werff – Toma, Domgjoni, Bajrami – Zeqiri, Guillemenot, Okafor.
Náhradníci: Jacot – Sidler, Ndoye, Jankewitz, Guidotti, Imeri, Pusic, Muheim, Stojilković

Slovensko: Šipoš – Sluka, Mesík, Oravec, Vallo – Herc (C), Bednár, Myslovič – Tupta, Strelec, Chobot.
Náhradníci: Petráš – Kopas, Fabiš, Ďuriš, Brenkus, Bernát, Kovaĺ, Kadák, Fábry

Rozhodčí: M. K. Kristoffersen – D. W. Rasmussen, O. Kronlykke (všichni Dánsko).
Švýcarsko
Švýcaři jsou zatím ve své kvalifikační skupině neporaženi! Z dosavadních čtyř zápasů vsítili celkem jedenáct branek a pouze dvě branky inkasovali. Na záda jim dýchá Francie, která má o tři body méně a je na druhém místě. Švýcarsko již Francii jednou porazilo, což jim dává velký příslib k tomu, že by mohli postupovat z prvního místa. Nicméně do konce kvalifikace je ještě dostatek zápasů a vše se může změnit.
Slovensko
Slováci mají ve skupině šest bodů a to za dvě výhry – 3:2 Gruzie a 4:2 s Lichtenštejnskem. Jejich skóre je vyrovnané 11:11. Dnes je čeká důležitý zápas a v případě výhry, by se mohli bodově dotáhnout na druhou Francii. Nicméně je proti Švýcarsku nečeká lehký oříšek, navíc dnes hrají s nimi první duel v rámci této kvalifikace a ihned v úterý (8.9.) budu hrát odvetné utkání!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.