Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Střely na branku: Arménie 6:4 Bulharsko.
Střely celkem: Arménie 13:7 Bulharsko.
Držení míče: Arménie 58% ─ 42% Bulharsko.
Pořadí v tabulce se dnes ještě může změnit. Na programu jsou zápasy: Dánsko – Itálie a Malta – Česko.
Díky dnešnímu vítězství se Arménie v tabulce posunula na 3. příčku a na svém kontě má 12 bodů. Bulharsko zůstává se 13 body na 2. pozici.
Rozhodčí Brych ukončil dnešní utkání, ve kterém Arménie porazila Bulharsko 2:1. Domácí tým byl aktivnější, důraznější a vítězství si zasloužil. První gól padl před koncem prvního poločasu a postaral se o něj Özbiliz, který svým protihráčům dnes dělal velké problémy a patřil k nejaktivnějším fotbalistům na hřišti. Bulhaři hráli v deseti, ale zbraně nesložili. Popov zahrával v 61. minutě volný přímý kop a nádhernou trefou vyrovnal na 1:1. O 2 minuty později si nechal dát druhou žlutou kartu Djakov, a předčasně tak musel odejít do sprch. Hosté tak dohrávali zápas v devíti fotbalistech a neměli to vůbec jednoduché. Arménie na svého soupeře vyvíjela tlak a v 87. minutě se dočkala vedoucí branky, o kterou se zasloužil důrazný Movsisjan.
Konec zápasu.
90+4
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Artur Sarkisov, přichází David Manojan.
90+4
Žlutou kartu vyfasovali Minev a Movsisjan.
90+4
Žlutou kartu vyfasovali Minev a Movsisjan.
90+2
Stojanov si připsal výtečný zákrok a zlikvidoval jedovatý pokus. Pak se odražený balon dostal k Sarkisovovi, jenž vystřelil z první, ale branku netrefil.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
87
Arménie právě vstřelila branku!
JURA MOVSISJAN to neměl vůbec jednoduché, ale zvládl to bravurně. MOVSISJAN nastartoval své rychlé nohy, předběhl dva protihráče a ve velkém vápně se dostal k balonu. Stojanov vyběhl z branky a chtěl MOVSISJANOVI zabránit ve střele, ale to se mu nepodařilo. Arménský útočník brankáře chytře obhodil a přesnou trefou poslal Arménii znovu do vedení.
86
Arménie rozehrála nakrátko a branku hostujícího týmu neohrozila.
85
Na pravém křídle se uvolnil Mchitarjan, jenž si připravil na pravačku a poté jej odcentroval. Nicméně protihráč mu pokus srazil na rohový kop.
82
Bulharsko se dostalo na soupeřovu polovinu, kde vytěžilo rohový kop. Nicméně Arménie se ubránila bez potíží. Připravený Berezovskij vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný míč si stáhl do rukavic.
81
Na pravé straně obdržel přihrávku Movsisjan, ale jednoduché to neměl. Obtěžoval ho protihráč a Movsisjan neměl skoro žádný prostor ke střele, přesto to zkusil, ale branku netrefil.
80
Arménie se snaží na soupeřově polovině, ale oslabené Bulharsko rozehrávku aktivně napadá a statečně se brání.
78
Faulovaný byl Mkrtčjan, jenž si výborně pokryl míč. Rozehrávat bude Arménie.
76
Kouč Penev udělal poslední změnu v sestavě: hrací plochu opustil Georgij Milanov, kterého vystřídal Jordan Hristov.
75
Mkrtčjan se výborně uvolnil a poté vystřelil zpoza vápna, avšak jeho pokus branku těsně minul, a stav skóre se tak nezměnil. Scházel opravdu kousíček a Arménie mohla jít znovu do vedení.
74
Útočnou akci domácích fotbalistů přerušilo ofsajdové postavení.
72
V obrovské šanci se ocitl Pizzelli, ale ten svoji šanci promarnil a tutovku neproměnil. Pizzelli obdržel přihrávku do velkého vápna, kde měl spoustu prostoru i času, ale arménský hráč neváhal ani minutu a bez rozmyšlení vystřelil. Jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil hodně vysoko nad brankou.
69
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Emil Gargorov, přichází Christo Zlatinski.
69
Popov se ocitl v šanci, ale tentokrát úspěšný nebyl, protože brankář Berezovskij mu nedal šanci.
66
Volný přímý kop si vzal na starost Pizzelli, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla, a stav skóre se tak nezměnil.
65
Bulharsko musí dohrát dnešní utkání pouze v devíti hráčích.
63
Svetoslav Djakov vyfasoval dnešní druhou žlutou kartu, a tak musí odejít ze hřiště. Djakov nehrál fair play a vyšlo ho to draze.
61
Bulharsko právě vstřelilo branku!
A máme vyrovnáno! IVELIN POPOV zaznamenává gól na 1:1 a vrací Bulharsko zpět do hry. POPOV si vzal na starost volný přímý kop a provedl to skvěle, brankář Berezovskij se natahoval marně a inkasované brance nezabránil. POPOVOVA střela byla rychlá a velmi prudká.
60
Faulovaný byl Milanov a Bulharsko dostane výhodu standardní situace. Arménie se musí bránit.
59
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Stanislav Manolev, přichází Alexandar Tonev.
54
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Aras Özbiliz, přichází Marcos Pinheiro Pizzelli.
54
Zanev odcentroval míč do vápna, kde se ke střele dostal Popov, ale Berezovskij si připsal výtečný zákrok a ubránil svůj tým před inkasovaným gólem. Popovova střela byla opravdu velmi prudká, ale Berezovskij to zvládl.
52
Bulharsko zahrávalo rohový kop, ale Arménie se ubránila bez potíží a podnikla okamžitý protiútok. Na pravém křídle byl osamocený Sarkisov, jenž obdržel přihrávku, připravil si míč na střelu a poté zakončil. Brankář Stojanov si připsal výtečný zákrok a zneškodnil stoprocentní gól.
51
Movsisjan zahrával volný přímý kop, ale jeho pokus mířil přesně do těch míst, kde byl Stojanov.
50
Žlutou kartu za nedovolený zákrok vyfasoval Svetoslav Djakov.
50
Manolev byl v obrovské šanci, ale z bezprostřední blízkosti gól nedal.
49
Bulhaři podnikli zajímavou útočnou akci, ale tu zastavil ofsajd, ve kterém uvízl Gargorov.
48
Arménie se pohybovala na útočné polovině a poté zakončila celou akci střelou, avšak tato střela byla nepřesná a postaral se o ni Mchitarjan. Stojanov zasahovat nemusel, protože balon skončil asi metr nad brankou.
46
Gargorov se dostal do zajímavé pozice, sebral odražený balon a dostal se s ním do velkého vápna, kde měl spoustu prostoru i času. Nicméně Gargorov váhal a poté o míč přišel.
46
Míč do druhého poločasu uvedlo Bulharsko.
46
Začal druhý poločas.
Hráči jsou zpět na hrací ploše, a druhý poločas tak začne za malou chvíli.
Střely na branku: Arménie 2:1 Bulharsko.
Držení míče: Arménie 61% ─ 39% Bulharsko.
Bodurov musel odejít ve 44. minutě předčasně do sprch a Bulharsko bude hrát ve 2. poločase pouze v deseti hráčích.
Rozhodčí Brych ukončil první poločas, ve kterém si oba celky dokázaly vytvořit zajímavé příležitosti. Nicméně brankáři Stojanov a Berezovskij si připsali výtečné zákroky a jedovaté pokusy zneškodnili. Vypadalo to, že prvních 45 minut skončí bezbrankovou remízou, ale dopadlo to jinak. Ve 44. minutě vyfasoval červenou kartu Bodurov a Arménie dostala výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Özbiliz a výstavní trefou poslal domácí tým do vedení. Bulhaři byli od první minuty zaskočeni hrou Arménie, zřejmě takovou aktivitu nečekali.
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas skončil.
45+1
Arménie právě vstřelila branku!
Volný přímý kop si vzal na starost ARAS ÖZBILIS a provedl to opravdu výtečně. Ze své kopačky vyslal technickou střelu, která nádherně zaplavala do branky a brankář Stojanov zůstal pouze zírat. ÖZBILIS to kopl opravdu skvěle, závidět by mohl i Ronaldo.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Sám na branku se řítil Özbiliz, kterého nedovoleně zastavil Nikolaj Bodurov a sudí ho potrestal červenou kartou. Následuje volný přímý kop ve prospěch Arménie.
40
Velký kus práce na pravé straně odvedl Özbiliz, jenž nastartoval své rychlé nohy, předběhl svého protihráče a zastihl míč na hrací ploše. Poté udělal několik kliček a obehrál svého protihráče, dostal se s míčem do vápna a poslal jej před branku. Nicméně Stojanov byl pozorný a balon lapil do rukavic.
38
Faulovaný byl Zanev, a hosté tak dostali výhodu standardní situace. Nicméně Ivanovova střela nebezpečná nebyla.
36
Výtečný zákrok si připsal Berezovskij, jenž vychytal Popova, a ubránil tak svůj tým před inkasovaným gólem. Popov obdržel výbornou přihrávku za obranu a před sebou už měl jen brankáře, ale ten byl opravdu skvělý a nebezpečnou střelu zneškodnil.
35
Bulharsko podniklo útočnou akci podél levé postranní čáry, ale nebezpečné nebylo. Do vápna si nabíhali Milanov a Gargorov, ale přihrávka se k nim nedostala. Výborně zasáhl jeden z domácích obránců, jenž přihrávku zastavil a získal míč pro svůj tým.
34
Arménie zahrávala rohový kop, ale pro Bulharsko to žádné nebezpečí neznamenalo.
32
Hosté toužili po vstřelené brance, ale vstřelit ji nedokázali. Přihrávku za obranu dostal Gargorov, jenž měl před sebou už jen brankáře, ale překonat ho nedokázal. Navíc sudí mu odmával ofsajd, a tak bylo všechno snažení zbytečné.
31
Bulharsko se zmocnilo míče a postupně se s ním přesouvá na soupeřovu polovinu.
29
Volný přímý kop si vzal na starost Mchitarjan, jenž ze své kopačky vyslal zajímavou střelu, ale hosté ji úspěšně zablokovali. Mchitarjan se opět dostal k balonu a ze své kopačky vyslal další střelu, avšak i tentokrát se Bulhaři ubránili. Nicméně Mchitarjan se k balonu dostal ještě jednou a prezentoval se zajímavou střelou, ale i tentokrát neúspěšně.
28
Mchitarjan si výborně pokryl míč, ale protihráč ho fauloval a Arménie dostane výhodu standardní situace.
27
Po delší době se k míči dostali Bulhaři, kteří se pohybují na soupeřově polovině. Míč na střelu si navedl Milanov a zkusil to z větší vzdálenosti, avšak jeho pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
26
Arménie zůstává u balonu a pohybuje se s ním na soupeřově polovině. Bulhaři vypadají zaskočeně.
25
Nicméně domácí tým z rohu nevytěžil vůbec nic. Hosté se ubránili bez potíží a nadvakrát centrovaný míč odhlavičkovali do bezpečí.
25
Aktivní Arménie na svého soupeře vyvíjela tlak a vybojovala rohový kop.
24
Útočnou akci podél pravé postranní čáry podnikla také domácí Arménie, avšak jeden z bulharských obránců včas zasáhl a míč odkopl do autu.
23
Hosté to opět zkoušeli z pravé strany, ale ani tentokrát úspěšní nebyli.
22
Bulhaři podnikli útočnou akci podél pravé postranní čáry, odkud pak přišel nepřesný centr a balon skončil v zámezí. Následuje autové vhazování ve prospěch domácích fotbalistů.
19
Arménie rozehrála rohový kop nakrátko a poté poslala do vápna zajímavý centr, avšak Bulharsko se ubránilo bez potíží a míč odkoplo daleko od své branky.
18
Brankář Stojanov teď vytasil parádní zákrok a ubránil svůj tým před inkasovaným gólem, který měl na kopačce Özbiliz. Arménský záložník ustál souboj s protihráčem, navedl si míč na kopačku a prudkou střelou pořádně vystrašil Stojanova. Nicméně bulharský brankář se vyznamenal a míč vyrazil na rohový kop.
18
Gadžev si došel pro faul a hosté okamžitě rozehráli. Nicméně Arménii žádné nebezpečí nehrozilo, protože hosty doprovázela nepřesnost.
17
Arménie se s míčem dostala na útočnou polovinu, ale poté přišla nepřesná přihrávka a útočná akce domácích skončila.
16
Nepříjemně faulovaný byl Özbiliz, a domácí hráči tak budou rozehrávat.
16
V blízkosti středového kruhu se s míčem pohybuje Bulharsko, ale domácí tým nepříjemně rozehrávku napadá.
15
Prozatím se hraje mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Hra je v těchto momentech velmi vyrovnaná.
14
Z pravé strany přilétl do vápna zajímavý centr, ale Milanov se k němu nedostal, a branku domácích tak neohrozil.
13
Zraněný Robert Arzumanjan nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Valerik Aleksanjan. Doufejme, že Arzumanjanovo zranění nebude vážné.
12
Milanov pokračuje ve hře.
12
Berezovskij měl po menší nedůraznosti rušno před svoji svatyní, ale jeho spoluhráči mu pomohli a svůj tým ubránili.
11
Vypadá to, že Robert Arzumanjan nebude moci pokračovat ve hře.
9
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
9
Robert Arzumanjan vyfasoval za faul na Milanova žlutou kartu.
9
U obou hráčů probíhá ošetření.
8
Na trávníku zůstávají ležet dva fotbalisté. Z domácího týmu je to Arzumanjan a z hostujícího celku Milanov.
7
Domácí fotbalisté chtěli přenést hru na pravou stranu, kde se pohyboval Sarkisov, ale ten si přihrávku zpracovat nedokázal a o míč přišel.
7
Arménie získala autové vhazování na soupeřově polovině, a Bulharsko se tak musí nadále bránit.
6
Milanov se vrátil na zelený pažit a pokračuje ve hře.
6
Hra po krátkém přerušení pokračuje, zatím však bez Milanova.
5
Milanov zůstal ležet na hrací ploše a potřebuje ošetřit. Hra je tedy přerušena.
4
Arméni se dostali na soupeřovu polovinu podél pravé postranní čáry, ale ke střele se nedostali. Do vápna sice přilétla velmi zajímavá přihrávka, ale nikoho z domácích fotbalistů nenašla.
4
Arménie začala aktivněji a nyní se s míčem pohybuje v blízkosti středového kruhu.
2
Arménie rozehrála nakrátko a postupně se prokombinovala k soupeřově šestnáctce. Nicméně poté přišla nepřesná přihrávka do velkého vápna, kde byl pozorný Popov a balon odkopl do bezpečí.
2
Faulovaný byl Mkrtčjan a Arménie dostane výhodu standardní situace.
2
Bulharsko obléklo dresy bílé a trenýrky zelené.
1
Domácí Arménie hraje v červených kompletech.
1
Arménie se s míčem dostala na soupeřovu polovinu, ale tam přišla nepřesná přihrávka a domácí tým o balon přišel. Zanev odvrátil míč do autu.
1
Utkání právě začalo.
-4
Hlavní rozhodčí Brych přivedl dnešní aktéry na zelený pažit a nyní následují státní hymny obou zemí.
Úvodní sestavy:

Arménie: Berezovskij ─ Hovhannisjan, Arzumanjan, Mchojan, Hajrapetjan ─ Özbiliz, Mchitarjan, Mkrtčjan, Ghazarjan ─ Sarkisov ─ Movsisjan.
Náhradníci: Kasparov, Beglarjan, Aleksanjan, Voskanjan, Avagjan, Malakjan, Pizzelli, Manojan, Papikjan, Dašjan, Adamjan.

Bulharsko: Stojanov ─ Minev, Ivanov, Bodurov, Zanev ─ Manolev, Gadžev, Djakov, Popov ─ Milanov ─ Gargorov.
Náhradníci: Michajlov, Alexandrov, Minev, Milanov, Hristov, Tonev, Zlatinski, Slavčev, Marquinhos, Deley, Rangelov, Hristov.

Rozhodčí: Brych ─ Borsch, Lupp.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Arménie 3.23, kurz na remízu pak 3.41 a kurz na výhru Bulharska 2.4.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Felix Brych, na čarách mu budou asistovat Mark Borsch a Stefan Lupp. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Tobias Welz.
To Bulharsko je na tom lépe a se 13 body se v tabulce nachází na 2. pozici. Bulharští fotbalisté třikrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a jednou byli poraženi. Dosavadní skóre je 13:6.
Arménie odehrála 8 zápasů, ze kterých vytěžila celkem 9 bodů a v tabulce se nachází na 5. příčce. Arménští hráči třikrát zvítězili, ani jednou neremizovali a pětkrát byli poraženi. Dosavadní skóre je 8:10.
Dobrý podvečer, dnes máme na programu kvalifikační utkání na mistrovství světa, které se bude hrát v Brazílii. V rámci skupiny B na sebe narazí mimo jiné i Arménie a Bulharsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud