Irsko se ve druhém poločase střelecky probudilo a začalo sázet jeden gól za druhým. Ve 46. minutě parádně napřáhl Marc Wilson, na nějž o 7 minut později navázal hlavičkou Jonathan Walters. Zápletka se zrodila v 68. minutě, kdy snížil Hansen a probudil tak davy příchozích na tribunách. Už už se schylovalo k vyrovnání, když v tom si jako blesk z čirého nebe srazil míč do brány Justinussen, chtě zasáhnout míč před akrobaticky zakončujícím McGeadym. Vítězství pak ještě pojistil Darren O'Dea. Irsko se tak v tabulce dotáhlo na druhé Švédsko, zatímco Faerské ostrovy zůstávají poslední bez zisku bodu. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a někdy příště na počtenou.
90+2
Šanci na zkorigování výsledku teď měl Fródi Benjaminsen. Jeho zakončení hlavou se mezi 3 tyče nevešlo.
90+1
A do třetice střídání také na irské straně. Keith Andrews odchází, David Meyler naopak.
90
Albánec Lorenc Jemini nastavil 3 minuty nad rámec hrací doby.
88
Irsko právě vstřelilo branku! Jak jednoduché. Aiden McGeady načechral balon od rohového praporku a DARREN O'DEA jej uklidil ke vzdálenější tyči, do protipohybu Nielsena. Irsko vede o tři góly.
88
Gunnar Nielsen vytáhl famózní zákrok proti střele Aidena McGeadyho ze zákrytu.
87
Ten rozehrál Walters. Před jeho centrem vyrostla zeď jménem Erling Jacobsen.
87
Shane Long faulován. Irové zahrají volný přímý kop.
86
Jonathan Walters teď ukličkoval sám sebe. Po krásných jesličkách, jež nasadil jednomu z domácích hráčů, se zbytečně pustil do další trojice hráčů.
85
Shane long vyrazil na zteč.
84
Arnbjorn Hansen čeřil vody v irském vápně. Jeho hlavička končí za bránou.
80
Samuelsen ze slibného přímáku napral míč do zdi.
81
Třetí střídání domácích. Johan Edmundsson zasedne na lavičku a zbylých 10 minut si zahraje Hjalgrim Elttor.
80
Na hřiště přichází pohotový forvard West Bromwiche Shane Long. Nahradí legendu Robbieho Keana.
79
Fródi Benjaminsen byl sražen k zemi metr a půl před šestnáctkou. Příležitost pro domácí jak se vrátit do zápasu.
78
Irové teď zatlačili domácí na vlastní polovinu navzdory tomu, že nejsou u míče.
76
Keiran Westwood sebral míč před dotírajícím Edmundssonem.
73
Irsko právě vstřelilo branku! Po McGeadyho pokusu o nůžky si míč do vlastní branky srazil POL JOHANNUS JUSTINUSSEN. V nejnevhodnější chvíli se stal smolařem zápasu.
72
Robbie Keane se snažil vybojovat penaltu. Udělal to však až příliš okatě.
71
Simon Cox teď zazdil velkou šanci. Z voleje napálil odražený míč vedle.
70
Patičkou uvolnil Samuelsen Jacobsena. Na zadní tyči nikdo nečíhal.
69
Arnbjorn Hansen vidí za bujaré oslavy své branky žlutou kartu.
68
Faerské ostrovy právě vstřelily branku! Naes si centr z prava zopakoval, tentokráte nohou, a přesně našel ARNBJORNA HANSENA, který umístil míč k tyči. Westwood dělal co mohl, na tuhle hlavičku byl krátký. A najednou zde máme drama!
67
Jónas Thór Naes předvedl další dalekonosné vhazování. Na hlavičku si naskakoval Edmundsson. Nebyl dostatečně důrazný.
65
Walters zpět na hřišti a hned se zapojil do kombinace s Coxem.
64
McGeady chtěl napodobit Wilsona a stejným způsobem si navedl míč nastřed. Celá akce byla ale až příliš podobná té Wilsonově, po jeho střele tak míč končí nad.
63
Walters se nechá ošetřit a na chvíli tak nezasáhne do zápasu.
62
Aiden McGeady vykouzlil oblouček k zadní tyči. Tam není nikdo v zeleném dresu.
61
Dále stahuje kouč Lars Olsen Daniela Udsena. Jeho místo zaujme Arnbjorn Hansen.
61
Dvojnásobné střídání Faeřanů. Odmar Færø přepouští na hřiště Erlinga Davidssona Jacobsena.
60
James McCarthy není zcela v pořádku po Hanssonově šlapáku.
58
Jonathan Walters a jeho útočné choutky. Narazil jako tank do zdi do Odmara Færa.
56
Robbie Keane je při chuti. Jeho pokus levačkou těsně proklouzal kolem levé tyče.
53
Irsko právě vstřelilo branku! Marc Wilson ocentroval, JONATHAN WALTERS hlavičkoval přesně k tyči a ačkoliv se po balonu natahoval ještě Robbie Keane za účelem tečování, míč skončil v síti bez jeho doteku. Gunnar Nielsen loví podruhé míč ze své sítě.
52
Robbie Keane opět v hlavní roli. Tentokrát se po Wilsonově přihrávce dostal do vápna, odkud přihrával pod sebe. Nikdo z jeho spoluhráčů nabídku nevyužil.
50
Irové šli do přečíslení 4 na 3. Robbie Keane, v jehož držení se míč ocitnul naposledy, z toho vytěžil pouze nepřesnou ránu.
47
Robbie Brady přenechává své místo na zeleném pažitu Simonu Coxovi.
46
Irsko právě vstřelilo branku! MARC WILSON se dvěma kličkami uvolnil přes dvojici domácích a z 20 metrů poslal míč do levé šibenice. Nádherná individuální akce z čirého nebe.
46
Irové teď zamčeli domácí jedenáctku na vlastní půlce.
46
První poločas nám nabídnul svižný fotbal "nahoru, dolu." K vidění bylo nevelké množství šancí, zejména na straně Irska. S ubíhajícím časem začali vystrkovat růžky i Faeřané, z čehož pramenily dvě velké šance. Nejblíže gólu byl přesto Keith Andrews po nadějné hlavičce, již vytěsnil konečky prstů Gunnar Nielsen. Uvidíme, zda Irové postupem času získají očekávanou převahu. Druhá půle začne přibližně ve 21:00.
45
Lorenc Jemini první poločas nenastavil ani o vteřinku a bezprostředně po vypršení první pětačtyřicetiminutovky foukl do píšťalky.
44
Keith Andrews vyprášil rukavice Gunnaru Nielsenovi. Před bránu si sbíhal úplně volný Robbie Keane.
43
Daniel Udsen si vykoledoval faul metr před půlící čarou.
42
Na Bradyho centr si nabíhal O'Dea. Míč z úhlu nezasáhl.
41
Robbie Keane byl v hlavičkovém souboji faulován Hanssonem.
40
Hra se zdržuje ve středu hřiště a ani jeden z týmů se ne a ne prosadit dopředu.
38
Tak to byla tutovka. Po krásné Holstově přiťukávačce byl tváří v tvář Westwoodovi Edmundsson. Šanci prováhal.
36
Pól Justinussen napřáhl z dálky a jeho projektil vůbec nevypadal špatně. Míč ještě tečoval jeden z Irů, tzn. rohový kop.
35
Další standartka pro Faeřany. Tentokráte méně nadějná.
34
Baldvinsson vracel do ohně, kde už číhal John O'Shea.
33
Daniel Udsen byl sražen k zemi a Seveřané zahrají volný přímý kop.
32
Domácí obrana se elegantně dostala z úzkých a za sérii narážeček si vysloužila potlesk.
31
Edmundsson ve výskoku fauluje Colemana. Domácím fandům se posouzení sudího Jeminiho nelíbí.
30
McGeady si nerozuměl s Robbiem Keanem a Faeřané jdou do protiútoku.
29
Seamus Coleman si obhodil domácího zadáka, ovšem míč již na hrací ploše nezastihl.
28
Símun Samuelsen vypalil z dálky. Střela končí na parkovišti.
27
Nadějný Keanův centr se snesl na hlavu Keitha Andrewse. Perfektní zákrok vytáhl Gunnar Nielsen.
25
Jónas Thór Naes vhodil míč do vápna, kde se nikdo z jeho spoluhráčů neprosadil. Domácí však zahrají rohový kop.
24
I mistr tesař se někdy utne. Aiden McGeady nezpracoval skákavou přihrávku u postranní čáry.
23
Krásnou fotbalovou akci předvedli Irové. Robbie Keane centroval a Robert Brady se prezentoval volejem ze vzduchu. Střelu zblokoval jeden z dvojice stoperů domácích.
22
Zde už čeří vody Aiden McGeady se svými obávanými centry. Na jeden takový si teď vyskočil Keith Andrews a div, že míč neskončil v síti.
21
Irové se sledem autových vhazování propracovali na polovinu soupeře.
20
Marc Wilson oslovil Jonathana Walterse. Na toho byla kolmice příliš prudká.
18
Daniel Udsen teď stříleným centrem nadělal spoustu starostí gólmanovi Sunderlandu, Keiranovi Westwoodovi. Ten míč jen tak tak vyškrábnul.
16
Aiden McGeady čaruje za půlící čarou. Nakonec si vybral Walterse. Přes něj se míč dostal k Johnovi O'Shea, jenž nakopl míč dopředu. Tam stála pouze domácí obrana.
15
Jóan Edmundsson se málem dostal ke střele. Nepřišel si na Darrena O'Deu.
13
První velká šance Irů. Aiden McGeady centroval z levé strany a Keith Andrews úplně osamocen na penaltě hlavičkoval těsně vedle levé Nielsenovy tyče.
13
Jonathan Walters hledal Aidena McGeadyho.Ten byl dobře strážen domácím stoperem.
12
John O'Shea teď trochu zmateně odhlavičkoval míč za sebe a domácí zahrají svůj první rohový kop.
12
Ofsajd a v něm Robbie Keane.
11
McCarthy horizontálně přenesl hru na McGeadyho. Ten se už individuelně neprosadil.
9
Keith Andrews se málem dostal ke střele ve vápně Faerských ostrovů. Náhradní brankář Manchesteru City, Gunnar Nielsen, nakonec zasahovat nemusel.
8
Marc Wilson si elegantně poradil s Edmundssonem a následně i Hanssonem.
7
Robert Brady vyzkoušel štěstí a vystřelil z levé strany. Jeho střela zpoza vápna se snesla za bránu.
6
Edmundsson se provinil šlapákem na Seamuse Colemana.
5
Robbie Keane hledal Jonathana Walterse. Před ním skvěle zasáhl Faero.
3
McCarthyho přihrávku vystihl na půl hřiště Rógvi Baldvinsson a rozehrál míč do strany, kam si seběhl Jóan Edmundsson. Ocentrovat se mu nepodařilo.
2
Domácí vyrazili za výrazného povzbuzování z tribun do útoku.
2
O'Dea hlavičkoval nepřesně.
1
Po Colemanově centru budou mít Irové k dispozici první rohový kop.
1
-1
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše. Irové se shromáždili do kolečka k pověstému pokřiku.

Faerské ostrovy: Nielsen - Færø, Justinussen, Næs, Samuelsen, Benjaminsen, Udsen, Baldvinsson, Hansson, Holst, Edmundsson

Trenér: Lars Christian Olsen

Irsko: Westwood - O'Dea, O'Shea, McGeady, Coleman, Wilson, McCarthy, Andrews, Brady, Keane, Walters

Trenér: Giovanni Trapattoni

Rozhodčí: Jemini - Barushi, Koka.
Počasí na Faerských ostrovech dnes fotbalu příliš nepřeje, avšak hráči budou od první minuty na správné zahřívací teplotě a myslím, že fanoušci obou týmů taktéž.
Irové se dnes budou moci opřít o navrátivšího se Robbieho Keana, jenž dvěma góly rozhodl poslední vzájemné střetnutí těchto zemí. Celkově se v historii Faerské ostrovy s Irskem utkaly pouze dvakrát, a to v roce 2004, respektive 2005.
Pěkný, byť deštivý, den u fotbalu. Jeden ze dvou třetích zápasů skupiny C v kvalifikaci na MS 2014 nás zavede na 62. rovnoběžku, do faerského Tórshavnu. Zavítá sem mančaft Irska, který si bude chtít proti domácímu výběru zlepšit už tak pošramocené renomé.
Svěřence kouče Trapattoniho v pátek deklasovala německá Nazionalelf 1:6, a co víc - v jejich domácím stánku, Aviva Stadiu, kde s tímto celkem drželi neporazitelnost 33 let.
Faerské ostrovy pro změnu za poslední 3 roky, tj. v posledních 20 zápasech, dokázaly zvítězit pouze jednou, a to v červnu loňského roku proti Estonsku.
Favoritem tak dnes bude Irsko, o čemž svědčí i soupisky a papírové předpoklady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.