Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Švédsko - 13. listopadu 2017   20:45

Itálie
Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva (76. Bernardeschi), Florenzi, Jorginho, Parolo, Darmian (64. El Shaarawy) – Gabbiadini (64. Belotti), Immobile.
Perin, Gollini – Astori, Belotti, Bernardeschi, Éder, De Rossi, El Shaarawy, Gagliardini, L. Insigne, Rugani, Zappacosta.
Lahoz – Cebrián, Díaz (všichni Španělsko)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro) (Milán)
Švédsko
Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson (72. Rohdén), Johansson (19. Svensson), Seb. Larsson, Forsberg – Toivonen (54. Kiese Thelin), Berg.

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 13:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:15.
Je konec! Itálie nakonec nedokázala ve dvojzápase ani jednou skórovat. Naopak Švédové těžili z jediné branky z úvodního střetnutí, což znamená, že mohou slavit postup na mistrovství světa! Sledovali jsme velice jednoznačnou podívanou, avšak Švédové se prezentovali úpornou defenzívou. Itálie to měla zkrátka hodně složité, navíc chybělo i potřebné štěstíčko.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Robin Olsen (Švédsko).
90+4'
Švédové se brání, jak jen mohou. Odkopy, fauly, zdržování. Do konce zápasu už zbývá opravdu málo času!
90+3'
Další velice sporná situace v hostující šestnáctce! V závaru dle italských hráčů zahrál jeden ze Švédů rukou, penalta se ale ani tentokráte pískat nebude.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (Itálie).
90+2'
Švédsko je nyní s míčem na útočné polovině, kde alespoň na chvíli pošetřilo cenné vteřiny. Domácí se ale vrhají na opačnou stranu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
86'
Švédsko je pod drtivým tlakem! Itálie pořádně sevřela svého soupeře a kýženou branku měl na kopačce El Shaarawy. Reflexivní zákrok ale vytasil Olsen.
85'
Aktivní Florenzi rozehrával další volný kop, který poslal pouze na hlavu jednoho z protihráčů. Ten odhlavičkoval míč daleko ze šestnáctky.
84'
Olsen si dával s výkopem hodně načas, sudí Lahoz tuto prodlevu ale nebude trestat. Na druhé straně byl Berg přichycen v ofsajdu.
83'
Ojedinělá výstraha ze strany hostů. Nejdříve se Thelin nedokázal prodrat k hlavičce, poté napálil Berg míč směrem k fanouškům.
82'
Střídající Belotti si po jednom ze zákroků v šestnáctce ustlal na zemi, španělský sudí ale gestem dává najevo, že se o faul nejednalo.
81'
Máme před sebou závěrečných deset minut. Italský výběr je hodně blízko neúčasti na mistrovství světa, naopak hosté stále pečlivě brání.
80'
Akce ještě pokračovala, po odhlavičkování se k míči dostal Florenzi, jehož ukvapená střela neměla nárok na zasažení sítě.
79'
Chiellini je ve druhém poločase hodně při chuti. Další z řady netradičních úprku k šestnáctce vyšel dokonale, centr ale opět sebral jeden ze Švédů.
78'
Mimo jiné, oba lodivodi už využili všechny své střídání. Závěrečné minuty tohoto napínavého duelu se tak obejdou bez delšího přerušování.
77'
Candreva poslal do šestnáctky o něco lepší centr, jeho kolegové se ale dopustili útočného faulu. Konkrétněji se nedovoleně provinil Belotti.
76'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Federico Bernardeschi.
76'
Svojí připravenost musel prokázat hostující brankář Olsen, do jehož prostoru směřovala štiplavá střela. Stav je ale stále bezbrankový.
75'
Italové to zkusili tentokráte po pravé straně, kde zaúřadoval Candreva. Pravý křidelník si hodil balón kolem protihráče a poté odcentroval mimo Belottiho dosah.
74'
Barzagli vyslal průnikovou přihrávku na Belottiho, který lehce prodloužil na Immobileho. Domácí kanonýr ale nepochodil s další přihrávkou.
73'
Florenzi rohový kop se točil hodně nepříjemně do přímo do brány, nakonec ho ale stačil odhlavičkovat tuším, že Lindelöf.
72'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Marcus Rohdén.
71'
Utkání se dostalo do závěrečné dvacetiminutovky. Itálie stále marně tápá při snaze o vstřelení kýžené branky. Povede se jí to nakonec?
69'
Žlutou kartu dostává Isaac Kiese Thelin (Švédsko).
67'
Florenzi si přichystal centr šajtlí a do dráhy letu míče strčil nohu Lustig. Míč se od jeho končetiny odrazil na horní konstrukci.
66'
Žlutou kartu dostává Mikael Lustig (Švédsko).
65'
Candreva dokázal odcentrovat do šestnáctky, kde míč letěl kolem Granqvista. Ten balón nezasáhl, a tak Immobile zakončoval hodně vedle.
64'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Stephan El Shaarawy.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Andrea Belotti.
63'
Candreva si rovnal balón na levou nohu a poté vyprodukoval střelu. Ta byla evidentně tečována a Itálie bude zahrávat další roh.
62'
K dalšímu protiútoku zavelel Thelin, který si to namířil proti dvojici protihráčů. Bonucci to udělal velmi dobře, neboť Thelinovu střelu dokázal srazit.
61'
Hosté se vrhli do rychlého kontru, který táhl kanonýr Berg. Ten celou akci zpackal nepřesnou kolmicí na Forsberga. Je tam po slibné příležitosti.
60'
Velmi dobře to udělal Immobile, který se protáhl kolem protihráče a poté nabíjel do druhé vlny na Chielliniho. Jeho slabá rána nemohla ohrozit branku.
59'
Švédové se posunuli na polovinu svého protivníka, kde ale nepředvedli nic světoborného. Candreva tak vhodí míč zpět do hry.
58'
Parolo přihrál Gabbiadinimu, který roztáhl hru na pravé křídlo na Candrevu. V době centru ale v šestnáctce fauloval právě forvard Southamptonu.
57'
Chiellini se znovu rozhodl vyvézt balón, který chtěl posunout na levou stranu na Darmiana. Razantní přihrávku ale nemohl levý bek zastihnout.
56'
Útočné manévry Švédska bychom napočítaly na prstech jedné ruky. Hosté se zkrátka nikam netlačí a spíše se soustředí na pečlivou defenzívu.
55'
Posléze vyprodukoval křižný pas Darmian, který ho poslal pouze na nohu Lustiga. Ten ve spolupráci s Olsenem dopravil míč na opačnou stranu.
54'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Isaac Kiese Thelin.
53'
O něco blíže k šestnáctce se příbližil také Chiellini, který okamžitě poslal do vápna centr. Ten ale přistál pouze v rukavicích Olsena.
52'
O malý moment později to zkoušel indiviudálně Gabbiadini, který moc daleko nedošel. Posléze se nedovoleného zákroku dopustil Immobile.
51'
Darmian to zkoušel průnikovou přihrávkou někam do území, kde se měl pohybovat Immobile. Kanonýr římského Lazia se ale na poslední chvílí hnul opačným směrem.
50'
Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že Lustig šel do souboje hodně neohroženě. Hraniční záležitost v úvodu druhého dějství.
49'
Candreva si přichystal balón na centr, který poslal na zadní tyč na osamoceného Florenziho. Ten nebyl dle výroku sudího faulován.
48'
Italové začali opět dlouhým držením míče, po kterém se u kulatého nesmyslu vystřídali snad všichni hráči v modrém.
47'
Hlavní sudí odstartoval druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
První poločas je u konce a zatím jsme neviděli žádnou branku. Itálie sice měla výraznou územní převahu, na jejím kontě jsou ale pouze zahozené šance. Švédové jsou pouze zalezlý kolem své šestnáctky a tlaku tak budou muset čelit ještě další poločas. Nutno připomenout, že Itálie potřebuje za každou cenu vstřelit minimálně jednu branku!
45+3'
45+3'
Vypadá to, že branu v prvním dějství neuvidíme. Míč je totiž ve středu hrací plochy a navíc probíhá poslední minuta...
45+1'
Florenzi se zjevil na levé straně úplně sám, své následné zakončení poslal pouze do nohy Olsena. Domácí pořádně svírají soupeře!
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
41'
Švédsko začíná být až příliš pasivní. Naopak domácí stále buší do svého soupeře. Před malou chvíli zakončoval Parolo vysoko nad.
40'
Itálie byla blízko! Immobile dostal ideální přihrávku, po které už propálil Olsena. Na brankové čáře ho ale zastoupil jeden z kolegů.
39'
Candreva oslovil rozeběhnutého Gabbiadiniho, jehož zpětná nabídka do vápna byla odvrácena pouze za cenu autového vhazování.
38'
Pomalu a jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, určitě se bude také něco nastavovat.
37'
Švédové se zmocnili míče, konkrétněji to byl Berg, jenž zpracovával balón zády brance. Po několika vteřinách do něj narazil Chiellini a je tak pískán faul.
36'
Candreva rozkmital své nohy a poté si navedl míč na střelu. Ukvapené zakončení nakonec orazítkovalo pouze nohu protihráče.
35'
Darmian opět operoval u levé autové čáry, kde se mu nepovedlo zpracovat těžkou přihrávku. Jeho snahu ocenil také domácí lodivod.
34'
Claesson si poradil v souboji s Darmianem čistým způsobem, což se nelíbilo domácím příznivcům. Švédsko se ale rychle zbavilo míče.
33'
Po delší době se dostal k míči také Candreva, který okamžitě přihrál Gabbiadinimu. Domácí forvard byl pod tlakem, i přesto přelstil dvojici hráčů v žlutém.
32'
Gabbiadini přihrál na hranici šestnáctky Parolovi, který byl hodně rychle dostoupen. Italové stále narážejí na velmi dobrou obranu soupeře.
31'
Ani tentokráte se Barzaglimu nepovedlo úspěšně přihrát. Před malým momentem hledal na druhé straně Florenziho, přihrávce dal ale příliš málo razance.
30'
Barzagli nyní hodně zariskoval, když přihrávku na Chielliniho poslal pouze k protihráčům. Posléze se Forsberg dožadoval odpískání penalty, načež mu sudí vysolil žlutý kartónek za protesty.
29'
Bonucci si odnesl z předchozího souboje nějakou menší bolístku, avšak na nic vážného to nevypadá. Itálie bude hrát chvíli v deseti.
28'
Urostlý Toivonen nedokázal ani v tomto případě přehlavičkovat protihráče, načež na druhé straně vytasil důležitý obranný zákrok Granqvist.
27'
Darmian měl na levé straně spoustu času na centr. Levý záložník či obránce ale zamířil pouze do nohou napadajícího Claessona.
26'
Akce žlutě zvýrazněných hráčů ještě pokračovala. Jeden z hostů napřáhl zpoza šestnáctky ke stele a Buffon v domácí svatyni musel prokázat svojí připravenost.
25'
Larsson se chopil rozehrávky volného kopu, který poslal ke vzdálenějšímu rohu šestnáctky. Tam se v hlavičkovém souboji nedokázal prosadit Lustig.
24'
A ten byl zahraný obdobným způsobem. Nabídka opět mířil na hlavu Bonucci, který ani v tomto případě nedokázal kloudně zakončit.
23'
Itálie se svižnou kombinací dostala k opačné šestnáctce, kde si po zablokovaném centru vybojovala další roh.
22'
Žlutou kartu dostává Andrea Barzagli (Itálie).
21'
Po delší době se dostal k míči Parolo, který pouze vrátil balón na vlastní polovinu. Tam v tuto chvíli úřaduje robustní Bonucci.
20'
Hostujícího lodivoda postihla v úvodu utkání hned první nepříjemnost. Musel totiž sáhnout k vynucemému střídání, s Johanssonem to vypadalo bledě.
19'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jakob Johansson, přichází Gustav Svensson.
19'
Na hrací ploše se nyní válí hostující Johansson, který si sám ublížil při snaze zachytit balón. Hostující středopolař je nyní v péči lékařů.
14'
Gabbiadini si přichystal rohový kop z levé strany, který poslal na přední tyči. Tam hlavičkoval Barzagli vysoko nad horní konstrukci.
13'
Italové nyní hodně zariskovali. Jeden z domácích přihrával na Buffona, který byl ihned napadán Bergem. Domácí brankář tak musel rychle jednat.
12'
Z hlouby pole tak zahrávali hosté standardní situaci, kterou nedokázal stopit Toivonen. Poté se k míči nedostal ani Berg.
11'
Bonucci se ve spolupráci s Chiellinim dokázal dostat za půlící čáru, následný pokus o přenesení hry na Darmiana ale nebyl povedený.
10'
Žlutou kartu dostává Jakob Johansson (Švédsko).
9'
Žlutou kartu dostává Giorgio Chiellini (Itálie).
9'
Italové mají v úvodu utkání podle očekávání výraznou územní převahu. Naopak hosté se k míči zatím moc nedostávají.
8'
Candreva měl na pravém křídle spoustu času na centr, který se mu vůebc nezdařil. Poté se ještě k zakončení dostal Florenzi, Olsen mohl zůstat ledově klidným.
7'
Jorginho převzal přihrávku od Barzagliho a vzápětí hledal útočného parťáka Immobileho. Ten si s těžkou přihrávkou nedokázal poradit.
6'
Toivonen nedokázal uspět v hlavičkovém souboji, následně tentýž hráč promáchl při pokusu o zasažení míče. Bonucci to nyní udělal velmi dobře.
5'
Poprvé se s míčem seznámil také velezkušený Buffon, který ho pouze posunu na levou stranu na svého kolegu z Juventusu Chielliniho.
4'
Barzagli vyslal dalekonosný pas na Immobileho, který si dle výroku sudího pomohl útočným faulem. Na hrací ploše skončil kapitán Granqvist.
3'
Hned první útočná akce Italů nevedla k ničemu nebezpečnému, první ofenzivný výpad mají za sebou také Švédové. Ovšem taktéž neúspěšně.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Itálie: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Florenzi, Jorginho, Parolo, Darmian – Gabbiadini, Immobile.
Náhradníci: Perin – Astori, Belotti, Bernardeschi, Éder, De Rossi, El Shaarawy, Gagliardini, L. Insigne, Rugani, Zappacosta.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Johansson, Seb. Larsson, Forsberg – Toivonen, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Durmaz, Guidetti, Helander, Krafth, Kiese Thelin, M. Olsson, Rohdén, Sema, Svensson..
Švédsko

Naopak Švédové neměli do posledního zápasu jistotu postupu. Vítězem skupiny se sice stala Francie, nicméně boj o druhé místo se konal až v rozhodujícím zápase, kdy se proti Švédsku představilo Nizozemsko. Švédové měli před tímto kláním přeci jenom jistější pozici. Nizozemci totiž potřebovali zvítězit drtivým rozdílem, přičemž k postupu nestačila ani výhra 2:0. Švédsko se ve skupinové fázi opíralo o střelecké služby Markuse Bega, který se prezentoval osmi úspěšnými zásahy.
Itálie

Fotbalisté Itálie se nacházeli ve velice zajímavé skupině, společně i s ambiciózním Španělskem. Právě celek z Pyrenejského poloostrova se stal vítězem této skupiny, neboť nasbíral úctyhodných osmadvacet bodů. Druhá skončila právě Itálie, která získala o pět bodů méně. Dvě ze tří ztrát přišly právě proti Španělsku, se kterým Itálie nejdříve remizova 1:1. V odvetném utkání ale podlehla jasně 3:0. Domácí celek dnešního utkání se opírá o velmi dobrou formu Cira Immobileho, který ve skupině nasázel šest branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci baráže o mistrovství světa 2018 se proti sobě představí Itálie a Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.