Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Polsko - 31. března 2021   20:45

Anglie
Anglie
19' Kane  • 85' Maguire (Stones)
2:1
(1:0)
Polsko
Polsko
58' Moder  (Milik)
Anglie
Pope – Walker, Maguire, Stones, Chilwell – Phillips, Rice, Foden (87. R. James) – Mount, Kane (88. Calvert-Lewin), Sterling (89. Lingard).
B. Kuipers (Nizozemí)
Wembley Stadium, Londýn (VB)
Polsko
Szczęsny – Bednarek, Glik, Helik (54. Jóźwiak) – Bereszynski, Krychowiak, Moder, Rybus (86. Reca) – Świderski (46. Milik), K. Piątek (76. Augustyniak), P. Zieliński (87. Grosicki).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:1.
Střely mimo: 2:2.
Rohy: 7:0.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 10:17.
Zápas nám skončil a Anglie ho přece jen dokázala dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém poločase bylo ze začátku lepší Polsko, které se dostalo do tempa a nepouštělo Anglii tolik k míči a do šancí, jako v poločase prvním. To hlavně díky rychlému gólu již ve 47. minutě. Jenže Poláci nevyužili šance a druhou branku nepřidali. Nakonec se prosadila Anglie, dokonce střední obránce Maguire, který z halfvoleje poslal míč do branky v 86. minutě po rohovém kopu. Anglie tak má další tři body do tabulky, v součtu tedy devět, a je samozřejmě na první pozici. Polsko se propadlo až na čtvrtou, jelikož ho po dnešních výhrách předběhlo Maďarsko i Albánie.
90+5'
90+4'
Nakonec to s Chilwellem nevypadá tak vážně, jako na první pohled. Hráč je již zpátky na nohou a bude pokračovat.
90+3'
Nepěkná zpráva pro Anglii. Chilwell se dostal do souboje s Jóźwiakem, při kterém upadl a pravděpodobně se poranil. Lékaři běží na trávník.
90+2'
Všichni do útoku. Tak by se asi nyní dala popsat taktika hostujícího týmu. Většina hráčů je "nasáčkováná" u vápna a jen čeká na dlouhý nákop některého z obránců.
90+1'
Anglie vybojovala rohový kop. Jesse Lingard se ho ujal, ovšem neposlal ho do vápna, nýbrž ho rozehrál na krátko e svému spoluhráči. Následně si ho ale přebralo Polsko.
90'
Sudí k tomuto zápasu nastaví ještě čtyři minutky nad standardní hrací dobu.
89'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jesse Lingard.
88'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Dominic Calvert-Lewin.
87'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Kamil Grosicki.
87'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Reece James.
86'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Maciej Rybus, přichází Arkadiusz Reca.
85'
Domácí opět překlápí skóre na svou stranu! Po rohovém kopu si na hranici hřiště našel míč Stones, který ho hlavičkoval k penaltě. Tam si doběhl HARRY MAGUIRE, který to k překvapení všech vyzkoušel. Vypálil z halfvoleje a i přestože Szczesny se míče dotkl, zastavit ho nedokázal.. Asistence: John Stones.
84'
Mount si vyžádal míč a vzal to na sebe. Vypálil z hranice vápna, ovšem do trajektorie míče naběhl jeden z hostů a tuto střelu zablokoval.
83'
Anglie se opět po nějakých dvaceti minutách dostala do tempa. Nyní předvádí skvělou kombinaci u pokutového území soupeře, který nestíhá.
81'
Dlouhý nákop Krychowiaka dopředu na Zielinského nemohl vyjít. Míč na Zielinského byl až přespříliš dlouhý a skončil u Rice.
80'
Jóźviak předvedl parádní kličku na soupeře ve středovém kruhu. Jenže následně zakopl a míč ztratil. Anglie se dostala k šestnáctce.
79'
Harry Maguire si připsal další faul, když bránil Arkadiusze Milika. Sudí opět zůstává chladný a kartu neuděluje, i když to k ní přímo vybízelo.
78'
Anglie po své útočné snaze vybojovala alespoň rohový kop. Toho se ujal Phillips, ale opět nikoho ze svých spoluhráčů uvnitř šestnáctky nenašel.
77'
Sterling běžel s míčem podél levé autové čáry. V jedné chvíli si ho ale až moc předkopnul a toho využil Bereszynski, který předvedl skvělý obranný zákrok.
76'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Rafał Augustyniak.
75'
Bednarek držel svého soupeře při souboji a nakonec mu při odebírání míče ještě trošku šlápl na nohu. Sudí odpískal. Bude z toho další "přímák", tentokrát ale z dálky.
73'
Přímý volný kop rozehrál Foden, ale trefil pouze hlavu Bednareka ve zdi. Ten si vzdychl, ale ve hře ho to neomezí. Inu, byla to pořádná šlupka.
72'
Foden předvedl hezkou kontrolu míče. Nakonec ho zastavil až Glik před šestnáctkou, ovšem pomohl si faulem a tak z toho bude velmi dobrý trestný kop.
71'
Walker skvěle naservíroval míč do šestnáctky Sterlingovi. Ten neměl moc prostoru a tak chtěl pálit z první, ale nastřelil jen jednoho z několika polských obránců, kteří byli v těsné blízkosti.
70'
Zielinski parádně vybojoval míč. Následně ale zkazil přihrávku. DO trajektorie pasu se dostal Foden, jenž okamžitě do útoku vyslal Rice.
69'
Phil Foden se hnal po pravé straně, až došel na začátek malého vápna, odkud pak poslal ne úplně povedenou střelu, kterou vyrazil Szczesny.
68'
Harry Kane chtěl napadat rozehrávku polského brankáře. Proti němu tak nakonec zvolil skluz, kterým podkopl brankáři nohy. Neuvěřitelné, že za toto sudí neudělil kartu.
67'
Milik se prezentoval povedeným centem z levé části vápna na hranci toho malého. Tam se k míči prodral Piatek, který ale obloučkem po hlavičce branku netrefil.
66'
Angličané míč poslali do hry z autu. Ovšem pouze ke kopačkám Modera. Ten ho pak přesunul hlavou ke spoluhráči, který ho však už nezískal.
65'
Lavin Phillips si na starost vzal standardku Anglie. Od rohového praporku ale dlouhým centrem ve velkém vápnu nenašel žádného svého spoluhráče.
64'
Rychlonohý Sterling se parádně protáhl mezi dvěma hráči a dostal se do vápna. Chtěl si obejít i Szczesného, jenže ten se proti němu parádně rozeběhl a míč odrazil do zámezí.
63'
Po zisku míče poslal jeden z hráčů domácího výběru do šance Harryho Kanea. Ten ho dále naservíroval do vápna, jenže tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
62'
K přímému volnému kopu se opět postavila dvojička Foden – Phillips. Tentokrát míč rozehrál právě Phillips dlouhým nákopem do vápna, který byl však odvrácen.
60'
Maciej Rybus se provinil velmi tvrdým faulem. Nizozemský sudí mu domlouvá, s kartami ale zatím dnes šetří. Už jich rozhodně mohl udělit víc, než jednu.
58'
A je srovnáno! Obrovskou chybu vyrobil v obraně tým Anglie. Stones se nechal obrat Milikem, který jednoduše míč přesunul na JAKUBA MODERA, jenž po několika krocích parádně zakončil Pope byl bezmocný. Asistence: Arkadiusz Milik.
57'
Anglie vhodila míč do hry, ovšem zatáhla si ho do své obrany, kde si s ním zatím jen přihrává a nevydává se do útoku.
56'
Bednarek přenesl hru na pravé křídlo. Tam ovšem Zielinski jen posunul míč za autovou čáru a vhazovat bude domácí tým.
55'
Harry Maguire na hranici pokutového území zahrál rukou poté, co se z prapodivné pozice míč k němu odrazil od Piateka. Sudí ale penaltu neodpískal.
54'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Michał Helik, přichází Kamil Jóźwiak.
53'
Hra se dost vyostřila. Nyní se provinil Krzystof Piatek. Toho si všiml hlavní arbitr zápasu a hru rychle přerušil. Nevyhodnotil to ale jako faul an žlutou kartu.
52'
Moder vzal míč na středu hřiště, kousek s ním popošel a následně vyslal Milika do úniku po levém křídle. Útočník Neapole byl ale nakonec o balon obrán.
51'
Phillips zezadu přistoupil k Zielinskému a šlapákem ho fauloval. Sudí ale odpískal předchozí faul jiného anglického hráče.
50'
Phillips a Foden se postavili k rozehrání volného přímého kopu. Ten nakonec rozehrál druhý jmenovaný, ale míčem přestřelil vápno a poslal ho až do zámezí.
49'
Mason Mount sprintoval s míčem, ale třiceti tří letý veterán Kamil Glik do něj tělem strčil a Mount odletěl bezmála dva metry. Sudí píská faul.
48'
Phil Foden zachraňoval situaci na poslední chvíli. Milik už už chtěl jít do samostatného úniku na branku, kterou střeží Pope. Foden zasáhl v poslední milisekundě.
47'
No, tak tohle bylo opravdu rychlé. Necelou minutu po startu druhého poločasu a vystřídání za svůj faul vidí žlutou kartu Arkadiusz Milik (Polsko).
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Świderski, přichází Arkadiusz Milik.
46'
Skončil první poločas, který nám přinesl jednu branku, a to ve prospěch Anglie. Ta byla jednoznačně lepší, Polsko pořádně k ničemu nepustila a sama si tvořila jednu šanci za druhou. Po nehezkém faulu na Sterlinga Kuipers odpískal penaltu, kterou Harry Kane chladnokrevně proměnil a poslal tak domácí do vedení.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jen jediná minutka nad standardní hrací dobu prvního poločasu.
44'
Moder vybojoval ve středovém kruhu míč, jenže se o něj hned v následujícím okamžiku velmi nepřesnou přihrávkou připravil.
43'
Bereszynski zaskočil za obranu hostů, když parádně zablokoval nebezpečný pozemní centr Raheema Sterlinga. Následně míč odkopl za půlící čáru.
42'
V hlavičkovém souboji kapitánů byl úspěšnější Harry Kane. Ten ale zezadu od Glika inkasoval tvrdou hlavičku a s bolestí spadl k zemi. Po chvíli je již opět na nohou.
41'
Skrumáž hráčů obou týmů bojovala o míč před brankou Poláků. Nakonec se ale nakopnutý míč odrazil až přes polovinu a hosté vyrazili do útoku.
40'
Přihrávkou do běhu chtěl vyslat Foden na branku Sterlinga. Ten se ale nedokázal k míči dostat rychleji, než brankář polského národního týmu.
38'
Szczesny odkopával od branky a málem vyslal Piatka do úniku. To by ale bývalý strajkr AC Milán musel umět dobře zpracovat míč. Ten mu od nohy odletěl a obrana Albionu už pak těžkou práci neměla.
37'
Philips parádně oklamal soupeře a jak se říká, "poslal ho na párek". Následně přenesl hru k Declanu Ricovi na pravé straně, který ale míč ztratil.
36'
Míč za obranu směřoval Krychowiak. Naběhl si na něj Swiderski, který ale nevyskočil dostatečně vysoko a tak ho nedokázal hlavou usměrnit na branku.
35'
Mason Mount chtěl rychle s míčem vyběhnout za obranu soupeře, ale pomohl si faulem a ten nizozemský sudí viděl. Píská se útočný faul.
34'
Bereszynski se dostal do souboje s anglickým fotbalistou. Následně inkasoval tvrdou ránu. Po faulu spadl na zem a nyní se drží za koleno. Lékařské ošetření snad ale nebude nutné.
33'
Anglie vhodila míč od pravé autové lajny. Phillips s ním zamířil až k pokutovému území, ale tam už byl zastaven připraveným Rybusem.
32'
Chilwell si narazil s Mountem, který byl již u vápna. Jenže následně se mu míč odrazil od nohy a zamířil do zámezí. Takže celá akce skončí jen odkopem Szczesného.
31'
Harry Kane dostal skvělý pas na hranici velkého vápna. S míčem kousek popoběhl a následně vyslal skvělou střelu do dolní části branky, kterou ale Szczesny parádním zákrokem vyrazil.
29'
Opět Sterling! Ten se zase vytáhl velmi rychlým sprintem, při kterém dokonce ve vápně oklamal několik hráčů, ale už nedokázal vystřelit.
27'
Šance Anglie vypadala nadějně. Raheem Sterling ale finální přihrávku zleva na malé vápno nevyslal úplně dobře a ta byla nakonec zastaveny dobrým obranným zákrokem.
26'
Nyní naopak faul na druhé straně. Provinil se Jakub Moder, jenž ale taky od hlavního arbitra zápasu Kuiperse zatím žlutý kartonek neuvidí.
25'
Mason Mount přebral herní pomůcku a sprintoval s ní směrem k velkému vápnu Polska. Nemohl se ale dostat přes soupeře a tak si musel pomoci faulem, který sudí jasně viděl.
24'
Swiderski se dostal k míči těsně před autovou čárou. Následně ho odcentroval do vápna, jenže tam už míč nikdo z jeho spoluhráčů nezískal.
23'
Polsko nyní dlouho drželo míč na kopačkách. Míč si vyměňovalo u vápna soupeře, ovšem nakonec tato snaha nevyústila ani v žádnou střelu.
22'
Maciej Rybus si vzal na starost volný přímý kop. Rozběhl se, do míče dal razanci, ale jeho centr stejně končí jen na hlavách obrany.
21'
Harry Maguire se řítil za soupeřem, který byl v držení míče. Místo odebrání ho ale dosti nehezky "zajel". Sudí mu za jeho faul kartu neudělí, ovšem výrazně mu domluví.
19'
Southgatův výběr jásá a samotný trenér také. Anglie jde v úvodní dvacetiminutovce do vedení. HARRY KANE se postavil k penaltě a míč poslal přímo do středu branky. Szczesny skočil do strany a neměl na míč nárok.
18'
Raheem Sterling sprintoval s míčem k vnější brankové čáře, ovšem přiběhl k němu Michal Helik a podrazil ho. Jasný faul, toto bude penalta!
17'
Phil Foden skvělým presingem vybojoval míč před šestnáctkou polského týmu. Následná přihrávka vzduchem už mu ale nevyšla.
16'
Anglie nakonec vybojovala alespoň rohový kop. Kalvin Phillips ho rozehrál a to dlouhým centrem na vzdálenější tyč. Našel ale jen hlavy soupeřových obránců.
15'
Chilwell se opět s míčem objevil na levé straně na hranici vápna, odkud dloubáčkem nacentroval míč na úroveň penalty, ale ani tentokrát neuspěl.
14'
Rozhodčí Kuipers razantní hvizdem zastavil hru, protože se Declan Rice dopustil nehezkého faulu na protihráče ve středu hřště.
13'
Raheem Sterling si udělal prostor na pravé straně a odcentroval do vápna. Jeho míč ze vzduchu ale hlavou uklidil Kamil Glik, kapitán Beneventa Calcio.
12'
V podobné akci, jako byl před chvílí Piatek, se nyní ocitl i Phil Foden. Ovšem potkal ho stejný osud. Pomezní sudí praporkem naznačil ofsajd a hlavní to stvrdil fouknutím do píšťalky.
11'
Benjamin Chilwell na dostal pas na levou stranu, chvíli sprintoval a následně míč odpálil centrem do pokutového území. Tam ho ale odklidila defenzíva Polska.
10'
Krzysztof Piatek si naběhl pro míč za obranu soupeře a už už chtěl vystartovat sám na branku. To mu ale zatrhl sudí, jenž odmával ofsajd.
9'
Foden na sebe opět upoutal pozornost. Krásně se obtáhl kolem jednoho z obránců, předkopl si míč a chtěl zamířit do úniku. To se mu ale nakonec nepovedlo.
8'
Chilwell dostal míč na levou stranu vápna, odtamtud ho nasměroval na úroveň penalty k Fodenovi, ale ten ho hlavičkoval až přespříliš vysoko.
7'
Foden sebral míč na polovině a dostal ho až do vápna. Tam ho předla Moutovi, který si "udělal" dvakrát jednoho z protihráčů, ale následně nezakončil.
5'
Phillips rozehrál nepřímý volný kop za půlící čárou. Ten následoval po faulu Krychowiaka. Anglie se ale s míčem stáhla před své vápno.
4'
Jeden z Angličanů fauloval Rybuse u autové čáry na levé straně. Sudí ovšem neodpískal a domácí mohli dopředu.
3'
Anglie kombinuje na útočném polovině kolem šestnáctky. Polsko zatím působí nesehraně. Nepresuje, dělá chyby a dává soupeři velmi hodně prostoru.
2'
Úvodní výkop je za námi. Obstaral ho výběr domácího Albionu. Ten oblékl bílé dresy a modré šortky. Polsko má také klasickou variantu, červené dresy a bílé šortky.
1'

Anglie: Pope – Walker, Maguire, Stones, Chilwell – Phillips, Rice, Foden – Mount, Kane, Sterling.
Náhradníci: D. Henderson, Johnstone – Bellingham, Calvert-Lewin, Coady, Dier, R. James, Lingard, Mings, Shaw, Trippier, Watkins.

Polsko: Szczęsny – Bednarek, Glik, Helik – Bereszynski, Krychowiak, Moder, Rybus – Świderski, K. Piątek, P. Zieliński.
Náhradníci: Fabiański, Niemczycki – Augustyniak, Dawidowicz, Grosicki, Jóźwiak, Kowalczyk, Kozłowski, Milik, Płacheta, Reca, Szymański.

Rozhodčí: B. Kuipers (Nizozemí).
ANGLIE – POLSKO

Anglie je po dvou zápasech v čele skupiny. Je jediným týmem, který získal ze dvou zápasů ve skupině I plný počet bodů. Dominance se zatím promítá i ve skóre. Anglie nastřílela již sedm branek, a přitom žádnou neinkasovala. Ovšem pět gólů nastřílela fotbalovému trpaslíkovi ze San Marina.

Polsko je zatím na druhé pozici. Na úvod skupiny hrálo při přestřelce s Maďarskem vyrovnaně a získalo tak bod. Následně už jednoznačně zvítězilo nad Andorrou a připsalo první výhru. Se čtyřmi body je tedy nyní druhé, za Anglií. Úplně stejný počet bodů a skóre má však i třetí Maďarsko. Polsku bude pravděpodobně chybět nejlepší hráč a legenda Robert Lewandoski vinou zranění. To by mohl být velký problém.