Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Lucembursko - 11. listopadu 2021   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
82' Salahli (E. Mahmudov)
1:3
(0:0)
Lucembursko
Lucembursko
67' Rodrigues   • 78' S. Thill  (Rodrigues) • 90+1' Rodrigues  (Martins)
Ázerbajdžán
Mahammadalijev – Mutallimov, Medveděv (C), Mustafazade, Krivocjuk – Salahli (86. A. Abdullajev), E. Mahmudov, Garajev – Emreli (86. Alaskarov), Šejdajev (68. Renat Dadašov), Ozobić (68. Ahmedzadeh).
Schüttengruber – Brandner, Steinacher (všichni Rakousko)
Baku National Stadium (Baku)
Lucembursko
Schon – Jans (C) (72. Bohnert), Chanot, Carlson, Pinto – O. Thill (88. Olesen), Martins, Barreiro, Sinani (72. S. Thill) – Borges Sanches (57. Deville), Rodrigues.

To je ode mě vše, mějte se fajn a někdy zase na počtenou!

Lucembursko – Irsko (v neděli od 20:45)
Portugalsko – Srbsko (v neděli od 20:45)

Skóre se začalo hýbat až po změně stran, a to celkem čtyřikrát. V 67. uklidnil své spoluhráče Gerson Rodrigues, na jeho trefu ještě navázal střídající Sebastien Thill a všichni už si mysleli, že je po zápase. Jenže Ázerbájdžánci nesložili zbraně a deset minut před koncem je Azer Salahli vrátil na dostřel. Plamínek naděje hořel až do nastavení, kdy ho svým druhým gólem v utkání uhasil Gerson Rodrigues – 1:3.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:12.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:10.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Maxim Medveděv (Ázerbájdžán).

Medveděv ve výskoku trefil Devilleho loktem.
90+3'
O znovu zdramatizování zápasu se snažil Araz Abdullajev, ze střední distance však přestřelil.
90+1'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Všem spekulacím učinil přítrž GERSON RODRIGUES! Právě on si už v nastaveném čase naběhl do volného prostoru na Martinsovu geniální přihrávku patou a svou druhou trefou v zápase zrežíroval lucemburské vítězství.
90'
Žlutou kartu dostává Emin Mahmudov (Ázerbájdžán).

Potrestán byl za zatažení Gersona Rodriguese.
88'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Mathias Olesen.

Dvacetiletý záložník zažívá debut v seniorské reprezentaci.
87'
Výměnu hráčů si připravil i trenér Holtz.
86'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Azer Salahli, přichází Araz Abdullajev.
86'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Namik Alaskarov.
84'
Rozhodčí nás ještě chvíli napínal s technologií VAR. Opakované záběry ale porušení pravidel neprokázaly, takže kontaktní gól je opravdu regulérní.
82'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Tak pozor, Ázerbájdžán ještě nesložil zbraně! Jen co Mahmudovův centr z rohového kopu dosedl na hlavu AZERA SALAHLIHO, pokračovat dál přes chumel hráčů do sítě. S tímhle nemohl zkoprnělý Schon nic dělat, balon byl totiž umístěn přesně k tyči. A zápletka je na světě!
81'
Roh pro Ázerbájdžán.
78'
Hosté přidávají pojistku! PO dlouhé přihrávce od středové čáry táhl na levé straně akci Gerson Rodrigues. Jeho kolmici pouštěl Deville mezi rozkročenými nohama za sebe na SEBASTIENA THILLA, jenž z úrovně penaltového puntíku zavěsil míč nechytatelně pod břevno – 0:2.
76'
Čtvrt hodiny před koncem prohrává oslabený Ázerbájdžán s Lucemburskem 0:1.
75'
74'
A potom přesunuli hru do středu hřiště, kde doteď probíhají usilovné bitvy o míč.
73'
Domácí se ubránili Thillově centru z volného kopu.
72'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Sebastien Thill.
72'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Florian Bohnert.
70'
Vyrovnání měl na kopačce Rustam Ahmedzadeh, ale Ralph Schon mu ho včasným výběhem vzal! Z bezprostřední blízkosti se prostřelit nenechal.
68'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ramil Šejdajev, přichází Renat Dadašov.
68'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Rustam Ahmedzadeh.
67'
Nedáš – dostaneš! GERSON RODRIGUES se v pokutovém území dostal k odhlavičkovanému míči, který akrobaticky dopravil do sítě! Tenhle kop přes hlavu se útočníkovi francouzského Troyes opravdu povedl, paráda!
66'
Nečekané varování pro lucemburskou obranu! Emin Mahmudov po přízemním centru zleva trefil patou vnější část tyče.
64'
A nezměnil to ani Danel Sinani.
63'
Lepší mušku měl Christopher Martins, ale tentokrát zakročil Šahruddin Mahammadalijev. Stále marně hledají hosté cestu do sítě.
61'
Přesto míč zůstal na jejich kopačkách a při dobývání pokutového území vypálil z kroku Maxime Chanot. Bohužel pro Lucembursko nepřesně.
60'
Z následného rohu hosté nic nevytěžili.
60'
59'
Seřízená mířidla neměl ani Maxime Chanot. Brankáře přinutil k zákroku až Olivier Thill, ve střední vzdálenosti od branky si zpracoval míč tělem a volejem mířeným pod břevno protáhl Mahammadalijeva. Pěkný pokus!
58'
Dva metry před šestnáctkou zkusil Christopher Martins štěstí ranou z voleje. Ta nabrala špatnou faleš a stočila se směrem od levé tyče.
57'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Yvandro Borges Sanches, přichází Maurice Deville.
56'
Připravuje se první střídání, u postranní čáry už netrpělivě přešlapává Maurice Deville. Koho lucemburský reprezentant nahradí?
55'
Lucembursko opět v útoku. Za dlouhým nákopem spěchal Maxime Chanot, ale vyběhnutý Šahruddin Mahammadalijev měl balonu o dva kroky blíž.
54'
Rodriguesův nebezpečný centr vytáhl Šahruddin Mahammadalijev na rohový kop. Po jeho provedení pálil Yvandro Borges Sanches z hranice šestnáctky do horních pater tribuny.
52'
Exekutor standardky Emin Mahmudov napálil míč do ve zdi stojícího Carlsona.
51'
V soubojích na zemi zahrál Maxime Chanot nešikovně rukou, tu mu navíc jeden z protihráčů přišlápl a podle výrazu v obličeji trpí nesnesitelnou bolestí.
49'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zjevně řídil Yvandro Borges Sanches, Lucembursku to však štěstí nepřineslo.
48'
Žlutou kartu dostává Dirk Carlson (Lucembursko).

Jeho ostrý loket poznal Filip Ozobić.
47'
Lucembursko se chce uklidnit co nejrychlejším gólem. Za tímto účelem pálil zevnitř vápna Danel Sinani, jeho volej o zem skončil vedle branky.
46'
Začátek druhé půle se obešel bez střídání.
46'
Do zápasu vstoupil lépe Ázerbájdžán, Emreliho křižnou ránu ale Ralph Schon vychytal. Hosté o sobě poprvé dali vědět v 19. minutě, kdy Sinani zakroutil svou standardku do tyče. Jen o dvě minuty později došlo k situaci, která ovlivnila celý zápas. Mutallimov totiž karatistickým kopem sejmul Oliviera Thilla a za surovou hru dostal ten nejpřísnější trest. Od tohoto momentu bylo Lucembursko na koni, ale do přestávky si žádnou větší šanci nevytvořilo. Nové příležitosti k tomu bude mít se začátkem druhé půle.
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:2.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Azer Salahli (Ázerbájdžán).
45'
Olivier Thill se s tím vůbec nepáral a zakončil přímo z nařízené standardky. Šahruddin Mahammadalijev zasahovat nemusel, za míčem, který letěl mimo branku, se pouze ohlédl.
44'
Žlutou kartu dostává Mahir Emreli (Ázerbájdžán).
43'
Na druhé straně se kopal roh. Thillův pas našel Christophera Martinse, jenž v dobré pozici vysoko přehlavičkoval domácí branku.
41'
Ázerbájdžánci zřejmě mají nakázáno střílet už na dostřel branky. Jak jinak si vysvětlit Emreliho dalekonosnou a hlavně hodně nepřesnou ránu.
40'
Jenže Lucembursko přišlo o míč, takže Thill raději už v zárodku kontru fauloval Ozobiće.
38'
Stažená ázerbájdžánská obrana trpělivě vyčkává, s čím na ni vyrukuje soupeř.
36'
Na opačné straně jsme byli svědky rohového kopu. Na centr z něj si šplhal Azer Salahli, nicméně hlavička mu vůbec nesedla.
35'
Zmíněný brejk domácí tým ustál na jedničku, další útok už ne tak dobře. Ke střele se totiž dostal Olivier Thill, ale bohužel pro něj neměl přesnou mušku.
33'
Něco s tou pasivitou udělat chtěl Ramil Šejdajev. Jeho individuální schopnosti však na Barreira nestačily a přišla ztráta míče, po které musel celý Ázerbájdžán zařadit rychlou zpátečku.
32'
Jednou takovou byl nákop na Oliviera Thilla, tomu gólman Mahammadalijev sebral balon před nosem.
31'
Jak můžeme vidět, obraz hry se po vyloučení Mutallimova úplně změnil. Zatímco Ázerbájdžán urputně brání, jeho soupeř vymýšlí další a další akce.
30'
Držení míče: 42% : 58%.
28'
Lucembursko zůstává na útočné polovině. Ostrý centr vyboxoval Mahammadalijev k nohám Borges Sanchese, který bez přípravy minul zařízení.
26'
Proniknout za ni chtěl Gerson Rodrigues, ale svůj náběh potřeboval lépe načasovat.
25'
Oslabená ázerbájdžánská defenziva brání zónově.
23'
Naštěstí to ani v tomto případě nebylo nic vážné a Olivier Thill pokračuje bez větší újmy na zdraví.
22'
Faulovaný Olivier Thill se svíjí v bolestech a všem je jasné, že bude potřeba ošetření.
21'
Červenou kartu dostává Tellur Mutallimov (Ázerbájdžán).

Obrovská komplikace pro Ázerbájdžán! Tellur Mutallimov karatistickým kopem na ruku sejmul Oliviera Thilla a už ve 21. minutě oslabil svůj tým.
19'
Vůbec ne špatně! Nařízenou standardku šel kopnout Danel Sinani, tomu se podařilo zleva obstřelit zeď a zároveň zakroutit míč do bližší pravé tyče! Teď stáli při Ázerbájdžánu všichni svatí.
18'
Po Krivocjukově faulu na Barreira má Lucembursko k dispozici standardku poblíž pravého rohu vápna. Jak s touto situací naloží?
16'
Statistika držení míče úplně nekoresponduje s tím, co vidíme na hrací ploše. Ázerbájdžánský náskok z prvních minut Lucembursko úspěšně stahuje a tímto tempem se statistika brzy otočí v jeho prospěch.
15'
Držení míče: 53% : 47%.
14'
Hosté nepřestávají diktovat tempo hry. Na pravou stranu vápna byl vyslán Leonardo Barreiro, přihrávka pod sebe mu však nevyšla.
12'
Jenže po Krivocjukově faulu na Barreira se Ázerbájdžán musel ještě více stáhnout. Naštěstí pro něj Danel Sinani při centru nikoho v bílém dresu nenašel.
11'
Lucembursko dlouho drží míč a domácí fanoušci pískotem dávají najevo svou nespokojenost. Ázerbájdžán rozhodně musí přidat na aktivitě.
9'
Dobrá zpráva pro domácí. Zranění Medveděva nebylo vážné, ošetřený hráč už stojí na svých nohou a pomáhá spoluhráčům v obraně.
8'
Maxim Medveděv si v souboji s Rodriguesem přivodil nějakou bolístku, Ázerbájdžán se na chvíli musí obejít bez něj.
7'
Lucembursko opět u balonu a tentokrát už v zakončení. Ze střední distance střílející Danel Sinani napálil obránce Mustafazadeho.
5'
Hosté kontrovali jenom ofsajdem, ve kterém byl přistižen mladičký Borges Sanches.
3'
Daleko větší rozruch vzbudil na druhé straně Mahir Emreli! Reprezentant Ázerbájdžánu střílel v pokutovém území přes vracejícího se Janse levačkou na zadní tyč, Schonovi tím nadělal nemalé starosti.
2'
Jenže po ztrátě míče přišel brejk, na jehož konci stál Gerson Rodrigues. Ten pozdravil brankáře nepříliš razantní střelou po zemi.
1'
Míč rozpohyboval Mahir Emreli. Po tomto úkonu se Ázerbájdžánci posunuli dopředu v očekávaní první útočné akce.
1'
Po nástupu na hřiště zahráli hráčům hymny. Teď už mají všechny oficiality za sebou a můžou se plně soustředit na duel, jehož rozehrávku obstarají domácí.
Ázerbájdžán bude hrát na tři útočníky. Všichni prošli Karabachem a dva z nich jsou jeho současnými zaměstnanci. Výjimkou je Mahir Emreli, toho od nové sezony znají fanoušci Legie Varšava.
Vedle zkušeného Gersona Rodriguese postavil Luc Holtz do útoku teprve 17letou naději lucemburského fotbalu, tou je Yvandro Borges Sanches.

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Mutallimov, Medveděv (C), Mustafazade, Krivocjuk – Salahli, E. Mahmudov, Garajev – Emreli, Šejdajev, Ozobić.
Náhradníci: Balajev, Dženetov – A. Abdullajev, Ahmedzadeh, Alaskarov, Renat Dadašov, Çelik, Dinijev, Mustafajev, Sejdijev, Husejnov, Hasanalyzade.

Lucembursko: Schon – Jans (C), Chanot, Carlson, Pinto – O. Thill, Martins, Barreiro, Sinani – Borges Sanches, Rodrigues.
Náhradníci: Kips, Martin – Bohnert, Deville, Malget, Omosanya, Selimovic, Pimentel, S. Thill, Skenderovic, Veiga, Olesen.

Rozhodčí: Schüttengruber – Brandner, Steinacher (všichni Rakousko).
Dobrý podvečer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Ázerbájdžán – Lucembursko, který se odehraje v rámci kvalifikace mistrovství světa.

Hlavní rozhodčí: Manuel Schüttengruber.
Asistenti: Roland Brandner a Robert Steinacher.

Čtvrtý rozhodčí: Julian Weinberger.
VAR: Harald Lechner a Sebastian Gishamer.

Všichni rozhodčí pocházejí z Rakouska.
Lucembursko svede boj s Irskem o třetí místo. Rozhodnout ho může dokonce už před vzájemným střetnutím, potřebuje k tomu porazit Ázerbájdžán a očekávanou prohru svého rivala ve večerním utkání s Portugalskem. Bez ohledu na to, jak to celé dopadne, je už nyní jasné, že působení své reprezentace v probíhající kvalifikaci bude lucemburský fanoušek hlavně díky senzační výhře v Irsku hodnotit pozitivně.
Ázerbájdžán má jistotu posledního místa a zároveň poslední šanci vyhrát. V sedmi zápasech to nedokázal, jen jednou se mu překvapivě podařilo zabodovat v Irsku. Jinak stát z oblasti Kavkazu kráčí od porážky k porážce. Ta poslední se dostavila na půdě vedoucího Srbska a znamenala definitivní přikování v suterénu tabulky. Okusí Ázerbájdžán konečně radost z vítězství, anebo odevzdá body dalšímu soupeři?

3. Lucembursko – 6 bodů (5:14), bilance 2-0-4
5. Ázerbájdžán – 1 bod (4:15), bilance 0-1-6

Zbývající zápasy:

Ázerbájdžán – Lucembursko (11. listopadu od 18:00)
Irsko – Portugalsko (11. listopadu od 20:45)
Lucembursko – Irsko (14. listopadu od 20:45)
Portugalsko – Srbsko (14. listopadu od 20:45)
Poslední letošní sraz fotbalových reprezentací je tady, boje o postup na mistrovství světa vrcholí! Ve skupině A jsou karty rozdány jasně: Srbsko si to rozdá s Portugalskem o přímý postup, Irsko, Ázerbájdžán a Lucembursko skončí. Právě poslední dva jmenované celky čeká vzájemný zápas, který vám podrobně přiblížíme ve čtvrtek od 18 hodin.