Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Malta - 30. března 2021   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
62' Perišić (Barišić) • 76' Modrić  • 90' Brekalo (Perišić)
3:0
(0:0)
Malta
Malta
Chorvatsko
Livaković – Juranović, D. Vida (C), Ćaleta-Car, Melnjak (57. Barišić) – Kovačić, Badelj (54. Modrić) – Pašalić (54. Brekalo), Vlašić, Oršić (78. Lovrić) – Budimir (54. Perišić).
L. Kalinić, Sluga – Vrsaljko, Barišić, Perišić, Lovren, Brekalo, Modrić, Brozović, Uremović, Lovrić.
Tschudi – Josipović, Sbrissa (všichni SUI)
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Malta
Bonello – Shaw, Pepe, S. Borg (C) (67. Z. Muscat) – J. Mbong (67. Corbalan), Guillaumier, Kristensen (81. Gambin), Camenzuli – Teuma, S. Pisani – Satariano (46. Nwoko).
Calleja Cremona, Galea – Agius, Grech, Nwoko, P. Mbong, Montebello, Corbalan, N. Muscat, Gambin, K. Micallef, Z. Muscat.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:12.
Utkání je u konce a favorit zápasu nakonec vyhrál celkem pohodlně o tři branky. Převaha Chorvatska byla po přestávce ještě výraznější, hrálo se prakticky na jednu branku a výsledkem byly tři góly za zády hostujícího brankáře. Jako první se v 62. minutě trefil po ideálním centru Ivan Perišić, v 76. minutě proměnil pokutový kop Luka Modrić a skóre na konečných 3:0 uzavřel v 90. minutě Josip Brekalo. Chorvatsko si tak připsalo tři body a má jich na prvním místě tabulky šest, Malta je s jedním bodem na posledním místě.
90+3'
90+3'
Do centru z pravé strany se rybičkou položil Lovrić, svůj reprezentační debut ale gólem nevyšperkoval, hlavička šla vedle levé tyče.
90+2'
Už se zase hrálo na opačné straně, ve vápně upadl Nikola Vlašić, svému pádu ovšem hodně přidal a za simulování dostal žlutou kartu.
90+1'
Přímý kop Malty, centr se však v pokutovém území stal snadnou kořistí obrany domácích.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
A je definitivně jasno. Přihrávk uza obranu dostal Perišić, z levého křídla perfektně poslal pas na vápno, kde si právě naběhl JOSIP BREKALO a na něj už zívala odkrytá branka. Neměl problém ji trefit a je to 3:0.
89'
Další kombinace domácích, ti si závěr zápasu užívají v klidu a pohodě.
88'
Barišić sice zpracoval dlouhý nákop od půlky, nedostal se ale do pozice, ze které by mohl centrovat, nebo dokonce vystřelit.
87'
Juranović přenechával Brekalovi, ten byl ovšem pod důkladným dozorem hned dvou hráčů a k průniku do šestnáctky se nedostal.
86'
Už to vypadá, že závěr se pouze v klidu dohraje, hosté na velké útočení dnes nemají a domácí mají pohodlný náskok.
85'
Centr z levé strany našel Vidu, ten mohl už sám zakončovat, rozhodl se ale sklepávat pod sebe a to už obrana Malty pokryla.
84'
Velká malá domů na Livakoviće, ten se tak po dlouhé době setkal alespoň na chvíli s míčem.
83'
Perišić kombinuje s Kovačićem, Chorvaté se pomaličku sunou vpřed.
82'
Máme tu kratičkou pauzu, na trávníku ležel domácí Brekalo, probíhalo jeho ošetřování.
81'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Bjorn Kristensen, přichází Luke Gambin.
81'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal domácí Domagoj Vida.
80'
Chorvatsko se po druhé brance už dopředu nežene tak aktivně, snaží se hrát více ve středu.
79'
Lovrić se hned zapojil do útočení, byl ovšem zachycen v ofsajdové pozici.
78'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Kristijan Lovrić.
77'
Na domácí lavičce se chystá poslední střídání, do hry půjde Kristijan Lovrić.
76'
Míč si na penaltový puntík postavil LUKA MODRIĆ, pohledem si zkontroloval brankářův pohyb a hravě zakončil do odkryté části branky. Favorit utkání vede 2:0.
75'
Penalta pro domácí tým! Na centr od rohového praporku si naskočilo duo obránců Malty, Nwoko zasáhl míč rukou a rozhodčí neváhal ani okamžik.
74'
Rohový kop Chorvatska, dnes pátý. U míče je Mislav Oršić.
72'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu hostující.
70'
Po opravdu hodně dlouhé době se do útoku vydala i Malta, na pravém křídle měl chvíli prostor Nwoko, jenže jej zakřižoval Vida a míč uklidil do autu.
69'
Juranović se snažil přesprintovat Zacha Muscata, ten si jej ale pohlídal, udržel na zádech a nechal prolétnout míč mimo hrací plochu.
67'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Joseph Mbong, přichází Juan Carlos Corbalan.
67'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Steve Borg, přichází Zach Muscat.
65'
Z dálky to zkoušel Perišić, jeho táhlý pokus prolétl vysoko nad brankou Malty.
64'
Domácí v další akci, nyní zakončoval z první Vlašić, není mu ale zatím přáno, i tentokrát vystřelil kousek vedle branky.
62'
A vyplatilo se! Míč doputoval na levou stranu, kde měl dost času i prostoru na centr Borna Barišić, našel na malé vápno si nabíhajícího IVANA PERIŠIĆE a ten zblízka nekompromisně zakončil za zkoprnělého Bonella – 1:0.
61'
Vlašić neprošel středem, Chorvaté ale stále pokračují v útočení.
59'
Trochu se nám na trávníku přitvrdilo, rozhodčí ale zatím zvládá vše ukočírovat bez žlutých karet.
57'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Melnjak, přichází Borna Barišić.
57'
Už je po standardní situaci, centr byl odvrácen ještě před první tyčí.
56'
Roh pro Chorvaty, rozhodčí před rozehráním ještě uklidňuje hráče v šestnáctce.
54'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Brekalo.
54'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Ivan Perišić.
54'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Luka Modrić.
53'
Na centr si na malém vápně naskočil Pašalić, hlavičkovat však vysoko nad.
52'
Faul na Pašaliće, Chorvatsko bude rozehrávat přímý kop z pravé strany.
50'
Tak tohle už po gólu volalo. Pašalić si dokázal zpracovat dlouhý pas vzduchem, najednou se ocitl před gólmanem, kterého chtěl přelobovat, jenže Bonello to vystihl a oblouček zastavil!
49'
Chorvaté se po pauze pustili do aktivní hry, hosté pouze brání.
47'
I v úvodu druhé půle měl domácí Vlašić šanci otevřít skóre, po Juranovićově přihrávce z pravé strany měl kolem sebe prostor, jenže jeho střele scházela razance a navíc šla přesně doprostřed branky, kde byl připravený Bonello.
46'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Alexander Satariano, přichází Kyrian Nwoko.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, která sice přinesla počáteční nápor domácích, kdy blízko úspěchu byli zejména Vlašić a Pašalić, o kousek jim to ale nevyšlo. S postupem času se tlak otupil, Malta zlehka vyrovnala hru a hlavně nepouštěla hráče Chorvatska do vážného zakončení. A jelikož ani hosté na Livakoviće nebyli schopni něco vymyslet, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43'
Následoval přímý kop, centr na Ćaletu-Cara, jenže ten si při hlavičkovém sklepnutí počínal až příliš agresivně a byl mu odpískán útočný faul.
42'
Odpískaná ruka hostujícího Guillaumiera, tomu u sudího neprošly protesty, že jej míč zasáhl do ramene.
41'
Příliš prudká přihrávka na Vlašiće, ten se k míči nedostal a Malta se z vlastního vápna vykombinovala rychlou narážečkou.
39'
Chorvatům to směrem kupředu přestalo jít, stále naráží na dobře organizovanou obranu hostů.
37'
Vše je už zase připraveno ke hře, Bonello se vrací mezi tyče a hosté si ohou oddechnout, střídat nebude potřeba.
36'
Máme tu krátkou pauzu, neboť Bonello je po střetu stále na zemi a probíhá ošetřování jeho žeber.
35'
Nevyšlo to ani po přímém kopu z levé strany, po kontaktu Vidy s Bonellem se pískal útočný faul Chorvatska.
34'
Malta už brání v těsném bloku na hranici pokutového území a domácí se nemohou přes tento val výrazněji prosadit.
32'
Vlašić byl ve vápně v celkem dobré pozici na střelu, jenže Bonello je zatím stoprocentní a drží svému týmu remízový výsledek.
31'
Bonello musel bleskově reagovat na prudkou malou domů, nesměl jít po míči rukou a tak volil lehce krkolomný odkop. A povedl se mu na výbornou.
29'
Zprava se dopředu pustil Joseph Mbong, byl ale zastaven ještě před případným centrem před Livakoviće.
26'
V posledních vteřinách se toho na trávníku zrovna moc neděje, i domácí tým se utápí v nepřesnostech.
24'
Domácí tým teď posílá centr za centrem před brankáře, obrana Malty má co dělat s odvracením.
22'
Technická střela Oršiće z levého rohu šestnáctky skončila přesně u Bonella. Malta může jít do protiútoku.
21'
Chorvaté teď nikam nepospíchají, v poklidu kombinují ve středu hrací plochy a vyčkávají na vhodný okamžik k výpadu.
19'
Hráči Malty vehementně reklamovali, že Juranović zahrál v pokutovém území rukou a měla se pískat penalta. Měli pravdu, rozhodčí ale nechali pokračovat ve hře!
18'
Hosté se po dlouhé době dostali na útočnou polovinu, tam však míč ztratili a už se zase vhazuje na opačnou stranu.
16'
Chorvatům nevyšel ani další rohový kop, tentokrát se dokonalým zákrokem blýskl Bonello, který si centr stáhl do rukavic.
14'
Blízko gólu byl po centru z pravé strany Pašalič, když se jeho oblouček po hlavičce snesl přesně na břevno Bonellovy branky! Budimirovi pak pokus o případnou dorážku vůbec nevyšel, byl odstaven od míče.
13'
Roh pro domácí. Centr skončil hned u první tyče, kde jej odvrátil Alexander Satariano.
11'
Centr nevyšel podle představ, od hranice pokutového území se zrodil kontr Malty, který zakončil střelou z levé strany Mbong, na Livakoviće si ale nepřišel, ten míč lapil pohotovým zákrokem na zemi.
10'
Po faulu na Kovačiće tu je přímý kop pro Chorvatsko, na přímou střelu to ale ještě není.
9'
Už to vypadalo, že Mbong najde prostor pro centr, jeho spoluhráči byli ale dobře obsazení a tak se celá akce Malty změnila v návrat k půlce.
8'
Malta se už rozkoukala na trávníku, nedělá v obraně chyby a dokonce se sama pouští do náznaků útočných akcí.
7'
Neuspěl ani Melnjak, ten svou přihrávku vzduchem poslal mimo dosah svého útočníka, už se rozehrává od Bonellovy branky.
6'
Oršić se nechal na levém rohu pokutového území snadno odstrčit od míče, k centru před branku se tak nedostal.
5'
Vida teď sám rozvíjel útočnou akci přihrávkou na středovou řadu, chybělo mu ale více přesnosti.
4'
Domagoj Vida udržel na zádech dotírajícího útočníka a nechal proskákat míč za brankovou čáru.
3'
Hráči Malty se ještě prakticky nedostali k míči a pouze sledují poklidné kombinace soupeře.
2'
V první opravdu velké šanci se objevil Vlašić, když si naběhl za obranu, zasekávačkou si udělal prostor a ihned zakončoval po zemi k bližší tyči. Minul pouze o decimetry!
1'
Hned v úvodu se po vypíchnutí míče hnal na branku Budimir, gólman Bonello byl ale u něj jako první a celou akci nechal vyšumět do zámezí.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, na řadě jsou národní hymny a poté už začne samotný zápas.
Zápas na Stadionu HNK Rijeka začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Lionel Tschudi, kterému budou na pomezí asistovat Sladan Josipović a Matthias Sbrissa. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Lukas Fähndrich. Všichni pánové jsou ze Švýcarska.
Poslední vzájemné zápasy

Oba celky se střetávají celkem často v rámci kvalifikací na ME, či MS. Naposledy se tak stalo v říjnu 2015 a Chorvaté vyhráli na Maltě po gólu Perišiće 1:0,

Malta

Hostující tým se v úvodním kole představil na svém stadionu proti Rusku a překvapení se nekonalo. Na góly Dzjuby a Fernandese sice dokázal zareagovat Mbong, jenže za Rusy pak v závěru skóroval ještě Sobolev a duel skončil výsledkem 1:3. Ve druhém kole hrála Malta na Slovensku a už v 19. minutě vedla po gólech Gambina a Satariana o dvě branky. Rodilo se velké překvapení, jenže po pauze Slovensko zabralo, trefili se Strelec a Škriniar a favorit vybojoval alespoň bod za remízu 2:2. Malta je po dvou odehraných zápasech s jedním bodem na posledním místě skupiny

Odehrané zápasy

Malta – Rusko 1:3
Slovensko – Malta 2:2
Chorvatsko

Domácí tým neměl do kvalifikační skupiny dobrý vstup, v derby proti Slovinsku prohrál na venkovním hřišti 0:1, náladu si pak ale Chorvaté vylepšili v domácím utkání s Kyprem. I zde padla jedna branka, dal ji Pašalić a chorvatský národní tým vyhrál 1:0. S třemi body je tak na třetím místě skupiny H.

Slovinsko – Chorvatsko 1:0
Chorvatsko – Kypr 1:0
Dobrý večer u třetího kola evropské kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny H mezi Chorvatskem a Maltou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.