Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Česko - 24. března 2021   20:45

Estonsko
Estonsko
12' Sappinen (Vassiljev) • 86' Anier (Puri)
2:6
(1:4)
Česko
Česko
18' Schick  (Darida) • 27' Barák  (Schick) • 32' Souček  (Darida) • 43' Souček  (Schick) • 48' Souček  (Kadeřábek) • 56' Jankto  (Darida)
Estonsko
Aksalu – Lilander, Paskotši, Pürg, Antonov (74. Puri) – Õigus, Vaštšuk (82. Frolov) – Poom, Vassiljev (C) (73. Anier), Alliku (74. Kirss) – Sappinen (88. Roosnupp).
Anastasios Papapetrou – Tryfon Petropoulos, Iordanis Aptosoglou (všichni Řecko)
Arena Lublin, Polsko
Česko
Pavlenka – Kadeřábek, O. Čelůstka (85. Zima), Kúdela, Bořil – Provod (65. Vydra), Darida (C), Souček, Jankto (65. Masopust) – Barák (65. Pekhart) – Schick (79. Holeš).

S konstatováním, že národní tým přehrál Estonsko a hattrickem se předvedl Tomáš Souček, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Český národní tým vstoupil do kvalifikace o mistrovství světa vysokým vítězstvím! Ovšem asi málokdo čekal, že Jiří Pavlenka bude tahat dvakrát balon ze své branky. Jenomže favorit duelu nasázel soupeři šest gólu, a tak si může říct, že úvod kvalifikace zvládl na výbornou. Po poločasové přestávce přidali svěřenci Jaroslava Šilhavého dva zásahy, o které se postarali Jakub Jankto a hattrick dokonal Tomáš Souček.

Už v sobotu čeká Českou republiku favorit skupiny, tedy Belgie. Do duelu nebudou moci nastoupit hráči Bundesligy, a tak se sestava hodně pozmění. Doufejme, že naše reprezentace ambiciózního soupeře potrápí, případě si připíše nějaký ten bod.
90+3'
90+3'
V poslední minutě nastavení přišel Zimův faul, Estonsko tak bude mít ještě jednu příležitost ke změně stavu zápasu. Jiří Pavlenka musel být na pozoru! Jenže centr mířil jen na první tyč, kde výborně zapracoval Tomáš Pekhart.
90+2'
Elegantně si Matěj Vydra obhodil soupeře vzduchem a snažil se před něj dostat, podle řeckého rozhodčího s faulem. A tak v akci nemohl pokračovat Tomáš Souček, jenž přispěchal spoluhráči na pomoc.
90+1'
Znovu přistupuje k postranní lajně čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Ondřej Kúdela vystoupil ze stoperské dvojice a snažil se přihrát na krajního obránce, jenomže přihrávka byla nepřesná. Do nastaveného času půjde Estonsko s balonem na kopačkách.
89'
Kráčíme k závěrečnému hvizdu a je tu další faul Estonska! Pavla Kadeřábka totiž v hlavičkovém souboji trefil Michael Lilander.
88'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Mark Oliver Roosnupp.
86'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Také Estonsko nám předvedlo pěknou akci a zaslouženě za ní dává druhou branku! Na pravé straně se rozeběhl Sander Puri, který poslal výbornou přihrávku před branku, kde se rychle otočil HENRI ANIER, jenž o pravou tyč poslal balon za brankovou čáru. Bohužel autor gólu nebyl dostoupen, takže se stav zápasu znovu změnil! Asistence: Sander Puri.
85'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ondřej Čelůstka, přichází David Zima.
85'
Jan Bořil sice nezvládl zpracování, ale tělem se k míči vrátil a dal jej pod sebe, kde se nacházel Tomáš Souček. Jeho pokus zpoza šestnáctky zamířil kousek nad břevno, pěkný pokus záložníka West Hamu.
84'
Nákop za českou obranu si pohlídal Ondřej Kúdela, následně reprezentace přišla o balon, a tak se vydal napadat rychlonohý Matěj Vydra. Ovšem Mikhel Aksalu nezaváhal a z jedné přihrál do strany.
82'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Bogdan Vaštšuk, přichází Andre Frolov.
81'
Vladimír Darida přihrával do pokutového území, kde si pro penaltu chtěl dojít Matěj Vydra, jenž pádu velmi přidal. Mikhel Aksalu rychle stáhl ruce, i proto může kopat od brány.
80'
Za rozhodnutého stavu jdeme do poslední desetiminutovky normální hrací doby! Národní mužstvo se znovu nachází na útočné polovině, kde trpělivě kombinuje.
79'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Tomáš Holeš.
79'
Na pravé straně se tentokrát pohyboval Lukáš Masopust, jenž mířil za obranu, ale nacházel se v ofsajdovém postavení. Jaroslav Šilhavý připravuje další střídání.
78'
Je velmi pravděpodobné, že hráči z Bundesligy dnes odehrají celé utkání. Na hranici šestnáctky přihrával Vladimír Darida, jenomže k balonu se nedostal Tomáš Pekhart. Estonský brankář to měl k míči o něco blíže.
76'
Vladimír Darida přenesl hru na levou stranu, kde se zpracování nevydařilo Bořilovi! Následně hra byla přehrána napravo, odkud se centr příliš nevydařil Pavlu Kadeřábkovi.
75'
U postranní lajny se kličkou z nesnází dostával Matěj Vydra, jenž byl faulován. Česká reprezentace je tak znovu u balonu a představuje nám další postupnou akci.
74'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Alliku, přichází Robert Kirss.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ilja Antonov, přichází Sander Puri.
73'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Henri Anier.
72'
Česká republika rozehrávala rohový kop a na první tyči naskakovali Tomáš Pekhart a Tomáš Souček. Jenomže míč vyboxoval Mikhel Aksalu a navíc českému útočníkovi byl odpískán faul.
71'
Opakovaný záběr ukazoval, že Ondřej Čelůstka asi hrál rukou. Pokud vezmeme ale v potaz zákroky především na Patrika Schicka tak zjistíme, že penalty se dnes pískat nebudou.
70'
Tomáš Souček přihrával na střed, kde si míč zpracoval do pohybu Patrik Schick, jenž skončil na zemi. Estonsko se hnalo před branku České republiky, kde přihrávku před branku dával Markus Poom, ale skvěle skluzem zapracoval Ondřej Čelůstka!
68'
Tvrdou ránu z levé strany šestnáctky vyslal Bogdan Vaštšuk, jehož pokus vytáhl Jiří Pavlenka na břevno! Následně za hranice vápna pálil Rauno Sappinen, jehož první snažení bylo zablokované a druhé mířilo zase nad branku! Tohle je ale obrovské varování pro národní tým!
67'
Rauno Alliku vybojoval na pravé straně alespoň autové vhazování, které vhodil Ilja Antonov. Jenže národní tým akci rychle zastavil, avšak málem došlo k chybě Masopusta, jenž riskantně přihrával na Ondřeje Čelůstku!
66'
Další akci českého národního týmu zastavil Konstantin Vassiljev, který míč okamžitě odehrál k Ondřeji Kúdelovi. Hostující celek se tak znovu usazuje na útočné polovině.
65'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Lukáš Masopust.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Matěj Vydra.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Tomáš Pekhart.
64'
Hráči v modrých dresech se po dlouhé době nacházeli na útočné polovině, avšak Michael Lilander pokazil přihrávku. U postranní lajny už jsou přichystáni Lukáš Masopust a Matěj Vydra.
62'
Standardní situaci rozehrál Konstantin Vassiljev, který poslal míč na levou stranu šestnáctky, kde hlavičkový souboj vyhrál Karl Rudolf Õigus. Odražený balon si ale našel Ondřej Kúdela, který jej odpálil do bezpečí.
61'
Antonín Barák přizvedl centr ze strany a na zadní tyči se znovu nacházel Jakub Jankto, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Na české lavičce už se svléká Matěj Vydra, jenž posílí útočnou fázi.
60'
Na levé straně se nacházel rozeběhnutý Jakub Jankto, který přihrával před branku, kde se pěknou patičkou prezentoval Patrik Schick. Avšak Mikhel Aksalu byl připravený zasáhnout.
59'
Důslednou prací se k míči dostal Jan Bořil, který viděl nabíhajícího Patrika Schicka, který už mířil za obranu. Obránci Slavii se ale pas nepovedl, i proto se na sebe hodně zlobí.
58'
Národní tým je znovu u balonu a opět se nachází na útočné polovině. Od postranní lajny odcentroval Pavel Kadeřábek, jenž našel jen soupeře. Českému celku je odpískán faul, protože nohu zvedl příliš vysoko Vladimír Darida.
56'
Česko právě vstřelilo branku!
Tohle už je exhibice národního týmu! Pavel Kadeřábek přihrál do vápna, odkud na zadní tyč nahrával Vladimír Darida. Situaci na zadní tyči zavíral JAKUB JANKTO, který z úhlu prostřelil estonského brankáře – 1:6. Asistence: Vladimír Darida.
54'
Lukáš Provod přihrával na útočné polovině nepřesně a do akce se hnal aktivní Rauno Alliku, jenž následně vyslal směrem dopředu spoluhráče. Ovšem výborně zapracoval Ondřej Čelůstka, který Sappinena vytlačil k postranní lajně.
53'
Přenesení hry Estonska zamířilo napravo, kde si míč zpracoval Ilja Antonov, jehož pas mířil do velkého vápna. Jenomže tam se faulu dopustil Karl Rudolf Õigus, který zboural Pavla Kadeřábka.
52'
Tentokrát chyboval Pavel Kadeřábek, když přihrával na střed a do šestnáctky se hnal Rauno Alliku. Jenomže čeští obránci se velmi dobře vrátili a nepříjemnou situaci zažehnali.
51'
Velmi dobře pracuje Pavel Kadeřábek, jenž se nacházel v náběhu. Ovšem krajní obránce se svázal se soupeřem a míč opustil hrací plochu.
50'
Po souboji Raunoa Allikua a Jana Bořila se balon dostal mimo hrací dobu. Oba se přihlásil o to, že hrál ten druhy, bude se kopat od branky Estonska.
48'
Estonsko schytalo nepopulárního "bůra" a záložní West Hamu slaví hattrick! TOMÁŠ SOUČEK vybojoval míč pro Pavla Kadeřábka, který byl sám před brankářem a mohl vystřelit! Jenomže místo toho vymyslel lahůdkovou přihrávku na již zmíněného spoluhráče, jenž měl snadnou úlohu! Asistence: Pavel Kadeřábek.
48'
Při pohledu na trávník to vypadá, že ani jeden z trenérů nevystřídal.
47'
Na hranici šestnáctky se nacházeli Vladimír Darida, Lukáš Provod i Tomáš Souček. Jenže tento prostor byl přehuštěný, a tak se Estonsko ubránílo odkopem. Následně reprezentace hledala Patrika Schicka, ale balon doputoval k brankáři.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, řecký rozhodčí Anastasios Papapetrou dal totiž pokyn k jeho zahájení. Uvidíme, s jakými pokyny se oba celky vrátily na zelený pažit.
46'
Vše se pomalu už opět chystá k pokračování zápasu, na programu je totiž druhé poločas. Doufejme, že se dočkáme dalších branek, především českého národního týmu! Pojďme se dál bavit fotbalem.
Až do dvanácté minuty se hrálo velmi opatrně, ale první branka odšpuntovala celé střetnutí a především výkon České republika. V obraně chyboval Ondřej Čelůstka, a tak se sám na Pavlenku hnal Rauno Sappinen, jenž to vyřešil brilantně a poslal Estonsko do vedení. Jenomže domácí celek přestal hrát a zatáhl se do hlubokého bloku, což naše reprezentace využila. Nejprve se prosadil Patrik Schick, kterého po devíti minutách napodobil Antonín Barák. Svěřenci Jaroslava Šilhavého se dostali do vedení, což jim ještě nestačilo, a tak si slovo vzal včera vyhlášený český fotbalista roku. Tomáš Souček se nejprve prosadil hlavou a následně také střelou zpoza šestnáctky a dal průběžnému výsledku aktuální podobu – 1:4!
45+1'
45+1'
Tomáš Souček znovu nastartoval akci české reprezentace, když roztáhl hru na levou stranu. Velmi velkou rychlost předvedl Jakub Jankto, který dlouho otálel s centrem a následně přihrávkou trefil bránícího soupeře.
45'
K postranní lajně přichází čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se bude hrát ještě šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby prvního poločasu.
43'
Národní tým hraje velmi dobře a užívá si utkání! Patrik Schick zpracoval pas na prsa a vybídl ke skórování záložníka West Hamu! TOMÁŠ SOUČEK se zpoza šestnáctky napřáhl a utaženou ránu usměrnil přesně za vzdálenější tyč. Je vidět, že Souček je opravdu v pohodě a patří ke žhavému zboží! Asistence: Patrik Schick.
43'
Ondřej Kúdela a Tomáš Souček to nesehráli dobře, zejména první jmenovaný nezvládl přihrávku na střed. Jenomže akce domácího celku znovu rychle skončila.
42'
Estonsko znovu míč pouze odevzdalo a čeká na vlastní polovině, Národní tým se tak znovu dostal snadno na útočnou polovinu, kde opět přišlo přenesení na Jana Bořila.
41'
Vstupujeme do poslední pětiminutovky prvního poločasu. Česko znovu kombinovalo na útočné polovině a vypracovalo si velkou příležitost! Jan Bořil přihrával před branku, kde byl mezi dvěma soupeři Patrik Schick, jenž zamířil těsně vedle pravé tyče!
39'
Na druhé straně přihrával do strany Markus Poom, jehož snažení bylo nepřesné. Ilja Antonov se sice snažil udržel míč na hrací ploše, což se mu nepovedlo, a tak se bude muset se svými spoluhráči znovu bránit.
38'
Tomáš Souček přenesl hru na levou stranu, kde se přihrávkou prezentoval Jan Bořil. Následně hrál Jakub Jankto, který měl proti sobě soupeře, a tak neodcentroval. Po chvíli přišla ztráta a také faul naší reprezentace.
37'
Po inkasované brance se čeští hráči rozhýbali a aktuálně drží dění ve svých rukách. Téměř neustále se totiž hraje na polovině domácího mužstva.
35'
Pěknou akci sehráli naši fotbalisté, kteří se radovali z další branky, avšak Ondřej Čelůstka byl v ofsajdu! Antonín Barák už mohl vystřelit, ale pokus mu spíše nesedl, a tak zaúřadoval obránce pražské Sparty. Bohužel se nacházel kousíček za obranou!
34'
Národní tým vymyslel pas za obranu, kam si zabíhal Patrik Schick, jenž měl na zádech soupeře. Český útočník tak počkal na spoluhráče! Následně vystřelil Lukáš Provod, jehož pokus ze střední vzdálenosti byl sražen na roh!
32'
I český fotbalista roku se zapisuje mezi střelce zápasu! K rohovému praporku přispěchal Vladimír Darida, jehož centr mířil na první tyčku, kde vyplul TOMÁŠ SOUČEK. Záložník West Hamu pak hlavou uklidil míč za bezmocného Mikhela Aksalua – 1:3! Asistence: Vladimír Darida.
32'
A znovu Rauno Alliku, jenž se pokusil o centr, který nemohl Jiřího Pavlenku ohrozil. Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu hrací plochy, kde Lukáš Provod vybojoval rohový kop!
31'
Napadání našeho reprezentačního bylo skvěle, jelikož Estonsko bylo zahnáno až k vlastnímu brankáři. Následně přišel pas k postranní lajně, kde Jan Bořil pod sebe sroloval Raunoa Allikua.
30'
Tentokrát jsme se zakončení nedočkali a na druhou stranu se vydal Rauno Sappinen, jehož nedovoleně zastavil Pavel Kadeřábek. Estonsko se bude pokoušet něco vymyslet.
29'
Další přihrávka mířila před branku, kde se po balonu natahoval marně Jakub Jankto. Pro míč se vydal Mikhel Aksalu, který s ním zamířil mimo hrací plochu. Česká republika bude rozehrávat další roh!
27'
Krásná akce národního týmu a rázem se česká reprezentace dostává do vedení, zaslouženě! Centr zprava zpracoval Patrik Schick pro ANTONÍNA BARÁKA. Ten se u pravé tyče elegantně otočil a po zemi zamířil přesně – 1:2 Asistence: Patrik Schick.
26'
Nalevo se nacházel Jakub Jankto, jehož přetažený centr se snažil vrátit před branku Pavel Kadeřábek. Ovšem nepovedlo se, a tak uvidíme pouze odkop od branky Estonska.
25'
Národní tým velmi často přenáší hru, tento prvek se objevil také nyní! Po chvíli mířil balon před branku, kde se rychle otočil Patrik Schick, jehož pokus zastavil Maxim Paskotši. Následně přesně nezamířil ani Vladimír Darida!
24'
A znovu je v akci Jan Bořil, který poslal pas na hrot, kde hlavičkový souboj prohrál Patrik Schick. Estonsko se ubránilo odkopem, a tak se česká reprezentace znovu hnala do akce. Jenže Barákova přihrávka zamířila k domácímu brankáři.
23'
Velmi dobře hraje Vladimír Darida, který tentokrát přenesl hru na levou stranu, kde se nacházel kapitán Slavie! Jan Bořil si zpracoval balon na prsa a vystřelil z hranice velkého vápna, prostor branky o metr minul.
22'
Tomáš Souček poslal vysoký balon na pravou stranu, kde se po něm natáhl Pavel Kadeřábek, jehož hlavička putovala do šestnáctky, kde číhal Patrik Schick, ale také brankář Mikhel Aksalu, jenž byl úspěšnější.
21'
Po vyrovnávací brance jsou naši hráči při chuti! Ze střední vzdálenosti se napřáhl Vladimír Darida, který trefil Patrika Schicka, od něhož zamířil balon asi metr vedle pravé tyče!
20'
U postranní lajny byl faulován Lukáš Provod a Česká republika velmi rychle rozehrála. Svěřenci Jaroslava Šilhavého vymysleli centr z levé strany, avšak zakončení Pavla Kadeřábka bylo velmi slabé a navíc mířilo do rukavic brankáře.
18'
Je to dobré, česká reprezentace totiž velmi rychle vyrovnala! Zprava odcentroval Vladimír Darida a PATRIK SCHICK odmítl soupeře a pravou nohou uklidil balon do spodního rohu branky. Mikhel Aksalu se sice po zakončení natahoval, ale nemohl být ve správném prostoru včas! Asistence: Vladimír Darida.
16'
Obrovskou chybu předvedl Henri Pürg a Jakub Jankto se hnal na hranici šestnáctky, odkud minul pravou tyčku. Mladý záložník byl sice faulován, ale znovu se jen kope od branky Estonska!
15'
Za patnáct minut si Česká republika nevytvořila žádnou vyloženou příležitost! Nic nezměnil ani Pavel Kadeřábek, jehož centr na Schicka neprošel. Následně fauloval Ondřej Čelůstka, jenž dohrál autora jediného gólu.
14'
Z pravé strany odcentroval Vladimír Darida, který hledal jediného útočníka české reprezentace! Ovšem Patrik Schick byl zatažen za rameno, ale pokutový kop se nepíská. Útočník Leverkusenu se hodně zlobí na řeckého sudího.
12'
Tohle je šok pro českou reprezentaci a Estonsko se ujímá vedení! Konstantin Vassiljev prodloužil hru za českou obranu, kde vůbec nereagoval Ondřej Čelůstka! Sám na brankáře Pavlenku mířil RAUNO SAPPINEN, jenž přesně mířil mezi brankářovy nohy – 1:0. Asistence: Konstantin Vassiljev.
11'
Česká reprezentace zabojovala a centr letěl před branku, kde naskakoval Patrik Schick. Ovšem útočníka Leverkusenu přeskočil Henri Pürg a národní tým rozehrával rohový kop. Jenže zakončení bylo nepřesné a navíc se do hry vložil řecký rozhodčí!
10'
Hráči v zelených dresech znovu kombinují na útočné polovině, kde je před šestnáctkou poněkud přelidněno! Lukáš Provod se pokusil o přihrávku na Jankta, ale obrana znovu zapracovala na jedničku.
9'
Nejprve domácímu celku nevyšel centr z levé strany a následně zastavil akci favorita zápasu. Estonsko tak kombinuje kolem středového kruhu.
8'
Vladimír Darida si ze středu naběhl na levou stranu, kde ho pasem přes beka hledal Jan Bořil. Kapitána české reprezentace si ve skluzu pohlídal stoper Henri Pürg.
7'
Na pravé straně se rozeběhl Rauno Sappinen, jenž měl proti sobě Ondřeje Čelůstku, a tak přihrával zpátky, což ještě podtrhl Ilja Antonov. Estonsko se nacházelo znovu až za půlící čáru a následně neuspěl prvně jmenovaný.
6'
Akce domácího celku byla zastavena hlavním rozhodčím, jelikož Rauno Alliku si trefil ruku. Česká reprezentace se vrací k míči a bude moci znovu trpělivě kombinovat, avšak Estonsko je hodně zatažené.
5'
Ondřej Kúdela přenesl hru na levou stranu, kde byl znovu aktivní Jan Bořil, který hledal Jakuba Jankta. Následný Daridův centr byl sražen na rohový kop. Centru se chopil český kapitán, ovšem žádného spoluhráče na první tyči nenašel.
4'
Nejprve Jan Bořil zastavil akci soupeře a následně Jiří Pavlenka předal míč na pravou stranu, kde se nacházel Lukáš Provod. Česká reprezentace se znovu rychle přesunula na útočnou polovinu, kde vybojovala pouze autové vhazování.
2'
Dlouhé vhazování předvedl obránce pražské Slavie Jan Bořil, který hledal záložníka West Hamu. Ovšem Tomáš Souček tentokrát před brankou domácího mužstva neuspěl.
2'
Estonsko do dnešního střetnutí nastoupilo v modrých dresech, naopak naše reprezentace se oblékla do zelené sady. Právě Česko se nachází u míče a kombinuje na útočné polovině.
1'
Jdeme na to! Řecký rozhodčí pan Anastasios Papapetrou zahájil dnešní střetnutí a výkopu se chopilo Estonsko, které předvedlo nákop do strany. Avšak Jan Bořil si situaci pohlídal a pustil balon mimo hrací plochu.
1'
Řečtí rozhodčí, česká reprezentace i Estonsko u se nacházejí na zeleném pažitu, kde za malou chvíli dojde k losu mezi kapitány, jimiž jsou Konstantin Vassiljev a Vladimír Darida. Pojďme se už pomalu soustředit na samotné utkání.
Pohodlně se usaďte, za pár okamžiků začínáme! Za malý moment se totiž už bude vše schylovat k úvodnímu výkopu! Doufejme, že národní potvrdí roli favorita a vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa vítězně!

Estonsko: Aksalu – Lilander, Paskotši, Pürg, Antonov – Õigus, Vaštšuk – Poom, Vassiljev, Alliku – Sappinen.
Náhradníci: Pechter, Vallner – Subka, Villota, Kaljumäe, Puri, Anier, Kirss, Frolov, Roosnupp, Kase, Dõmov.

Česko: Pavlenka – Kadeřábek, O. Čelůstka, Kúdela, Bořil – Provod, Darida, Souček, Jankto – Barák – Schick.
Náhradníci: Vaclík, Mandous – Zima, Coufal, Matějů, Pavelka, Krmenčík, Masopust, Pešek, Vydra, Holeš, Pekhart.

Rozhodčí: Anastasios Papapetrou – Tryfon Petropoulos, Iordanis Aptosoglou (všichni Řecko).
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, v němž česká reprezentace vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa a vyzve Estonsko. Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme.
Z důvodu pozitivních testů na Covid-19 muselo Estonsko povolat několik hráčů ze své soutěže, ale také trenéra. Thomase Häberliho nahradil Martin Reim a z týmu vypadli také téměř všichni legionáři.
Z tábora české reprezentace

"Nechtěl bych podceňovat mužstvo Estonska, máme k němu respekt. Ale pokud se chceme poprat o postup na mistrovství světa, musíme tady prostě vyhrát," řekl Šilhavý na tiskové konferenci v polském Lublinu.

"Samozřejmě pro soupeře to není příjemné. My s tím máme zkušenosti z podzimu. Víme, jaké to je. Ale pro nás se nic nemění. Nechceme se tím nechat rozhodit, koncentrujeme se na sebe. Přijeli jsme předvést kvalitní výkon, potvrdit roli favorita a odvézt si tři body,"uvedl hlavní trenér reprezentace.

"Zatím ještě neplánujeme, kdo bude hrát proti jakému soupeři. Samozřejmě, budu tam vynucené změny, protože kluci z Německa mohou hrát jen první zápas. Budeme se rozhodovat podle toho, v jakém rozpoložení budeme. Může nastat varianta, že po zápase s Estonskem ještě někoho povoláme. Uvidíme podle zdravotního stavu, někteří hráči měli drobné šrámy," zamyslel se ještě.

Zdroj: fotbal.cz

Střetnutí budou rozhodovat řečtí sudí! Hlavním rozhodčím bude Anastasios Papapetrou, jehož kolegy na čarách jsou Tryfon Petropoulos a Iordanis Aptosoglou.

Šestatřicetiletý rozhodčí pravidelně vede utkání řecké nejvyšší soutěže a rozhodně se nebojí tasit žluté karty. V posledních čtyřech duelech Super League 1 vytáhl osmnáct žlutých karet, jednu červenou a nařídil také jeden pokutový kop. Anastasios Papapetrou vedl také kvalifikační duel o Evropskou ligu, v němž udělil sedm žlutých karet a sledoval vítězství Malmö nad Honvédem.

Poslední souboj na evropské scéně vedl řecký sudí v rámci hlavní soutěže Evropské ligy, když v prosinci rozhodoval souboj německého Hoffenheimu a belgického Gentu. Tentokrát tasil žlutou kartu pouze třikrát, od té doby se mimo Řecko neukázal.
Vzájemná utkání

Poslední střetnutí mezi českou reprezentací a Estonskem se odehrál v červnu roku 2004, kdy se radoval náš národní tým z vítězství 2:0, tehdy se jednalo o přátelské utkání. Oba soupeři odehráli tři duely, a vždy se radovali čeští hráči.

06.06.2004 Česká republika – Estonsko 2:0 (přátelské utkání)
05.06.1999 Estonsko – Česká republika 0:2 (kvalifikace na Euro)
14.10.1998 Česká republika – Estonsko 4:1 (kvalifikace na Euro)
Estonsko

Pokud budeme hledat outsidera naší kvalifikační skupiny, bude jím Estonsko a Bělorusko. Ovšem to jsou pouze papírové předpoklady a je jasné, že se jim budou chtít oba celky vzepřít. Svěřenci Thomase Haberliho prohráli osm z devíti posledních zápasů o dvě a více branek, ovšem od kvalifikace na mistrovství světa 1994 nikdy neskončili na poslední příčce skupiny. Pokud se budeme věnovat žebříčku FIFA, je Estonsko na 108. pozici a nejzajímavějším je Rauno Sappinen, jenž vsítil poslední čtyři z pěti branek reprezentace.

Českému publiku bude jistě znám Siim Luts, který nastupoval za Bohemians 1905 a severočeské Teplice. V naší nejvyšší soutěži odehrál jednačtyřicet zápasů, ale nikdy se mezi střelce nezapsal.

Poslední soutěžní utkání odehrálo Estonsko s Gruzií, střetnutí skončilo bezbrankovou remízou. Pokud bychom se podívali do statistik zápasu zjistíme, že svěřenci Thomase Haberliho byli horším týmem.
Česká republika

Naše reprezentace bude v utkání plnit roli favorita, vždyť se v Lize národu probojovala do elitní skupiny, kde narazí na opravdové giganty. Jednoho má také ve své kvalifikační skupině, je jím ambiciózní Belgie. Český národní tým se nachází v žebříčku FIFA na dvaačtyřicáté pozici a postupně se prokousává vzhůru. Jaroslav Šilhavý povolal také čtvetřici hráčů z německé Bundesligy, kteří odehrají pouze souboj s Estonskem. Reprezentace se následně nebude moci spolehnout na Jiřího Pavlenku, Pavla Kadeřábka, Vladimíra Daridu a střelce Patrika Schicka. Dále v nominace chybí letenský kapitán Bořek Dočkal, jenž byl nejdiskutovanějším jménem.

Poslední soutěžní utkání odehrála česká reprezentace 18. listopadu loňského roku, kdy se v plzeňské Doosan Aréně odehrálo střetnutí se Slovenskem. Národní tým přehrál východního souseda 2:0. když se mezi střelce zapsal Tomáš Souček a Zdeněk Ondrášek.

Nominace národního týmu

V pondělí opustili nominační sestavu Ondřej Kolář, Tomáš Kalas a také Alex Král. Naopak dodatečně byl pozván Václav Jemelka.

Brankáři: Mandous, Pavlenka, Vaclík.
Obránci: Bořil, Coufal, Čelůstka, Holeš, Jemelka, Kadeřábek, Kúdela, Matějů, Zima.
Záložníci: Barák, Darida, Jankto, Masopust, Pavelka, Pešek, Provod, Malínský, Souček.
Útočníci: Krmenčík, Pekhart, Schick, Vydra.
Již zmíněný souboj se neodehraje v Estonsku, nýbrž v Polsku na stadionu Arena Lublin, která má kapacitu pro 15 500 diváků! Ovšem kvůli pandemii Covid-19 se bude hrát bez fanoušků!

Na stadionu, jenž byl dokončen v roce 2014, se hrálo mistrovství Evropy hráčů do 21 let!
Vítám vás u prvního duelu naší reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa, prvním soupeřem bude Estonsko. Podaří se České republice poprvé bodovat? Zmíněný duel startuje ve středu ve 20 hodin 45 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.