Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Francie - 16. listopadu 2021   20:45

Finsko
Finsko
0:2
(0:0)
Francie
Francie
66' Benzema  (Mbappé) • 76' Mbappé  (Digne)
Finsko
Hrádecký /C/ – Uronen (72. Taylor), Ivanov, Väisänen, O'Shaughnessy (82. Pohjanpalo), Hämäläinen – Nissilä (82. Valakari), Schüller (64. Forss), Kamara – Pukki, Lod.
Joronen, Eriksson – Arajuuri, Toivio, Tenho, Jensen, Granlund, Niskanen.
Guida – Giallatini, Preti (ITA)
Olympijský stadión, Helsinki
29 485 diváků
Francie
Lloris /C/ – Koundé (57. Coman), Upamecano, Zouma – Dubois (46. Pavard), Tchouaméni, Rabiot (86. Veretout), Digne – Diaby (57. Benzema), Griezmann (67. Guendouzi), Mbappé.
Costil, Aréola – Lenglet, Ben Yedder, Kanté, L. Hernández, T. Hernández.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:4.
Fotbalisté Francie protáhli sérii bez porážky na 18 zápasů a hladce vyhrávají svou kvalifikační skupinu, když zopakovali zářijovou domácí výhru 2:0. Naopak finské naděje se v závěrečné půlhodině zřítily, když kromě vlastní porážky nepomohla ani Bosna a Hercegovina, která porážkou 0:2 pouští do baráže Ukrajinu.
Zápas příliš krásy nepobral, kromě obou gólových akcí se hrála především taktická partie bez větších příležitostí.
90+3'
90+3'
Finsko se pokouší o zázrak. Valakariho střela se odráží od bránícího Guendouziho na roh.
90+1'
Francie vybojovala v prvních vteřinách nastavení rohový kop.
90'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Odražený míč po přímém kopu napálil vysoko nad břevno střídající Valakari.
89'
Lod rozehraje trestný kop z levé strany po faulu Guendouziho, který zezadu povalil Pukkiho. Ještě před tím sudí umravňuje strkající se hráče v šestnáctce.
88'
Lucas Digne centroval již z prostoru z hrací plochou.
87'
Digneho kroucený pas mohl Hrádecký sebrat, ale nedohodl se s Hämäläinenem, který nakonec raději před Guendouzim volil odkop do autu.
86'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Jordan Veretout.
85'
Finové jsou vytlačeni až na vlastní půlku. Mezitím se v Bosně stav mění na 0:2, domácí potřebují alespoň jeden z těchto mačů dotáhnout k remíze, ale jejich naděje už visí na vlásku.
84'
Finsko nakonec nevyužilo sérii dvou rohů.
83'
Hämäläinen vyslal velmi povedený centr z levého křídla, Digne ho raději rybičkou odvrací na roh.
82'
Dvojnásobné střídání v týmu Finska: ze hřiště odcházejí Daniel O'Shaughnessy a Urho Nissilä, přicházejí Joha Pohjanpalo a Onni Valakari.
81'
Dnešní utkání sleduje 29 485 diváků.
80'
Lukáš Hrádecký vyráží před sebe Mbappého pumelici z 20 metrů.
76'
Francie právě vstřelila branku!
Teď už se finské naděje upínají především k zápasu v Zenici. KYLIAN MBAPPÉ si po levé čáře oběhl Väisänena, zachytil Digneův kolmý pas a sólo zakončil přesnou trefou na zadní tyč.
75'
Domácí vybojovali levokřídelní souhrou rohový kop. Lod však spoluhráče nevyzval k zakončení.
72'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Robert Taylor.
72'
Pro Finsko teď vedou do baráže dvě cesty. Buď vyrovnají proti Francii sami, nebo jim musejí pomoct fotbalisté Bosny a Hercegoviny vyrovnáním proti Ukrajině.
70'
Dayot Upamecano odebral míč ve vápně hraničním způsobem Pukkimu.
67'
Střídání v týmu Francie: sedmý kvalifikační gól už nepřidá Antoine Griezmann, debut v reprezentaci si odbyde Matteo Guendouzi.
66'
Skvěle sehraná akce ještě vzdaluje domácím postupové naděje. Přes Grizemanna a Rabiota putoval míč rychle nalevo, tam si KARIM BENZEMA po náběhu do šestnáctky narazil s Mbappém a jeho křížné střele ještě pomohla za Hrádeckého záda smolná teč finské kopačky.
64'
Střídáním posiluje Finsko ofenzívu: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, záložníka nahrazuje útočník Marcus Forss.
63'
Finům se naskytla možnost brejku, jenže to by Lod musel potáhnout k bráně a ne vymýšlet dloubáček placírkou z první přímo na kopačky hostujícího Zoumy.
62'
Špatná zpráva pro Finy přišla z bosenské Zenice, kde se Ukrajina ujala vedení. Tento výsledek ji posouvá do baráže právě na úkor Finů, kteří tak potřebují zvýšit obrátky.
61'
Aurélien Tchouaméni stahuje za dres Nissiläho.
59'
Další Benzemův náběh zmařil ofsajd.
58'
Benzema se mohl okamžitě zapsat mezi střelce, když mu míč sklepl tísněný Griezmann. Ránu k bližší tyči ovšem Hrádecký vystihl.
57'
Didier Deschamps reaguje na žalostný výkon ofenzívy Francie dvojnásobným střídáním: ze hřiště odcházejí Moussa Diaby a Jules Koundé, přicházejí Karim Benzema a Kingsley Coman.
54'
Francouzští zadáci si zdlouhavě přihrávají na vlastní polovině hřiště. Diváci pískají.
51'
Pukkimu utíká do zámezí míč, o který obral Tchouaméniho.
49'
Daniel O'Shaughnessy si otírá míč ručníkem před autovým vhazováním, které poté posílá sice úctyhodně daleko, jenže jen na hlavu hostujícího Koundého.
47'
Finsko zahájilo aktivně. Lod sklepl míč pod sebe Uronenovi, kterému skákavá střela tolik nesedla a Lloris pohledem sledoval její dráhu několik metrů vedle zařízení.
46'
Do druhé půle nastoupila Francie s jednou změnou v sestavě, kde schází Léo Dubois a na jeho místo přišel Benjamin Pavard.
46'
Statistiky první půle:

Držení míče 41% – 59%, střely na bránu 1:1, střely mimo 5:4, rohy 2:0, ofsajdy 1:1, fauly 2:1.
Bez branek a také zcela bez šancí uběhl první poločas v Helsinkách. Hosté zahájili územním tlakem, Finsko postupně vyrovnalo hru a v závěrečných minutách převzalo iniciativu. Zůstalo však u nesmělých náznaků.
45'
44'
Druhý roh domácích prodloužil hlavičkovým líznutím vedle zadní tyče Schüller.
43'
Zřejmě ve svalu píchlo po došlápnutí Duboise a volá si zdravotní pomoc.
43'
Domácí hráči v závěru poločasu převzali iniciativu, jenže sbírají přesné přihrávky hlavně na vlastní polovině hřiště.
40'
Rohový kop Finska se odráží z šestnáctky. Za velkým vápnem zachytává míč Lod a pokouší se ho vrátit, zpracování však zakulhalo.
39'
Pukki zkoušel dloubnutím prostrčit míč na Loda, kterého před velkým vápnem hosté odzbrojili. Z druhé vlny vystřelil Uronen a Upomecano srazil jeho ránu na roh.
37'
Hraje se jen od vápna k vápnu, obě mužstva se snaží hlavně neudělat chybu. Finům zatím remíza vzhledem k průběžnému výsledku z Bosny stačí k baráži.
34'
Hugo Lloris vyrazil proti nákopu na Pukkiho mimo šestnáctku a byl u míče dřív než útočník Norwiche.
33'
Domácí se po vhozeném autu dostali ke kombinaci, dnes typické spíše pro soupeře. Zakončil ji opět holohlavý vousáč Pukki zpoza šestnáctky nad břevno.
31'
Trestný kop Finska rozehrál Robin Lod jen do Llorisových rukavic.
30'
Teemu Pukki si udělal prostor uvnitř šestnáctky a protáhl Llorise, který ovšem na střelu dobře viděl a zasahuje s jistotou.
29'
Konečně se dostali hosté do zakončení. Griezmann posunul míč na Mbappého, který z 22 metrů dobrou střelou minul pravou tyč.
28'
Francouzi staticky a pomalu bez střelby obléhají domácí území, obrázek hry se dlouhou dobu vůbec nemění.
25'
Další zdlouhavé obehrávání domácí šestnáctky pročísl Mbappé, který obešel Kramperu. Jeho střílený centr vyboxoval Hradecký před Duboise, který sklepl míč Griezmannovi. Kanonýr Francie však technickou střelu ze záklonu posílá nad břevno.
22'
První domácí střelu vyslal po Lodově přihrávce ze střední vzdálenosti několik metrů vedle brány Glum Karmara.
21'
Lukáš Hrádecký zachytil Raviolův dlouhý pas a vyslal spoluhráče vpřed. Až u praporku na pravém křídle zastavuje Upamecano průnik Urha Nissiläho.
20'
Hosté dlouhé minuty obehrávají vápno soupeře, snaží se dostat do zakončení, proti organizovanému bloku však nemají kudy.
17'
Sledujeme velmi opatrný a vyčkávací úvod zápasu, žádná šance zatím k vidění nebyla. Finsko hraje ze zajištěné obrany, ale zatím mu Francouzi nedovolili dokončit nějaký z pokusů o brejk.
14'
Po hodně nejistém výběhu brankáře Llorise se k vyboxovanému míči dostal Pukki a vracel ho pod sebe do ohně. Přihrávku však vystihl skluzem Koundé.
12'
Digne si naběhl na Griezmannův pas a ze střední vzdálenosti vyslal zleva odvážný pokus nízko nad trávníkem, který se však mezi tyče nevešel.
11'
Finové podle očekávání hlavně běhají bez míče. Z tribun se ozývá mohutné skandování „Suomi!“
9'
Žlutou kartu dostává Rasmus Schüller (Finsko).
7'
Na druhé straně v postavení mimo hru Pukki, který se utkává s Griezmannem přímo na hřišti o trůn střelců kvalifikační skupiny.
6'
Další francouzskou akci zastavil ofsajd Diabyho.
5'
Digneovi se podařilo až napodruhé prostrčit míč na penaltovou značku Diabymu, který připravil Hrádeckému rozchytávací zákrok slabou střelou doprostřed.
5'
Domácí Kramara fauloval Tchouameniho, z jejich souboje ale asi žádný incident pro právníky nekouká.
3'
Francouzi se neprosadili po levém křídle. Digneovu narážečku Finové vystihli a favorit přenáší hru napravo.
1'
Domácí hrají před zaplněným hledištěm v dresech podoby finské vlajky, tedy bílých se světle modrým křížem, hosté jsou až na červené stulpny v tmavomodrém.
1'

Finsko: Hrádecký (C) – Uronen, Ivanov, Väisänen, O'Shaughnessy, Hämäläinen – Nissilä, Schüller, Kamara – Pukki, Lod.
Náhradníci: Joronen, Eriksson – Arajuuri, Toivio, Tenho, Taylor, Jensen, Granlund, Valakari, Forss, Pohjanpalo, Niskanen.

Francie: Lloris (C) – Koundé, Upamecano, Zouma – Dubois, Tchouaméni, Rabiot, Digne – Diaby, Griezmann, Mbappé.
Náhradníci: Costil, Aréola – Pavard, Lenglet, Veretout, Ben Yedder, Coman, Kanté, Guendouzi, Benzema, L. Hernández, T. Hernández.

Rozhodčí: Guida – Giallatini, Preti (ITA).
Francie je aktuálně v základní hrací době neporažena již 17 zápasů v řadě, jejím posledním přemožitelem (nepočítaje penaltový rozstřel se Švýcarskem na evropském šampionátu) bylo právě Finsko. Stalo se v přátelském utkání před rokem a pěti dny v Saint-Denis.
Francouzi soupeři oplatili porážku 7. září stejným poměrem 2:0 v kvalifikaci dvěma góly Antoine Griezmanna.
Ten se dělí o čelo tabulky střelců s domácím Teemu Pukkim, tak uvidíme, zda se dočkáme jejich přímého souboje na hřišti.
Francie oslavila přímý postup na mistrovství světa, kde bude obhajovat zlaté medaile, již v sobotu demolicí posledního Kazachstánu 8:0.

Ve skupině dosud nenašla přemožitele, ovšem třikrát ztratila body za remízy – dvakrát s Ukrajinou a jednou s Bosnou a Hercegovinou.
Kompletní kádr francouzské reprezentace tvoří hráči elitních klubů silné evropské ligové pětky, ale dá se předpokládat, že za rozhodnutého stavu v kvalifikaci dostanou v Helsinkách příležitost méně vyzkoušení fotbalisté.
Finsko se po nevýrazných výkonech výhrami v Kazachstánu 2:0 a zejména sobotním triumfem 3:1 v Bosně góly Forsse, Loda a O´Shaughnessyho vyšvihlo na druhé místo ve skupině o dva body před Ukrajinu a účast v baráži má ve svých rukou.

Pokud Ukrajina v souběžně hraném utkání vyhraje v Bosně dvoubrankovým rozdílem, nezbývá Finům než zvítězit.

Naopak při bodové ztrátě Ukrajiny mohou seveřané slavit bez ohledu na vlastní výsledek.

Nejzamotanější situace nastane při výhře Ukrajiny o gól. V takovém případě může stačit Finsku k postupu i remíza, musí ale nastřílet stejně branek jako jeho východoevropský konkurent.

Proti Francii se musejí domácí obejít bez levého obránce Raitaly, který pyká za vyloučení v minulém kole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.