Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Kazachstán - 4. září 2021   15:00

Finsko
Finsko
60' Pohjanpalo (Uronen)
1:0
(0:0)
Kazachstán
Kazachstán
Finsko
Hrádecký (C) – L. Väisänen, Arajuuri, O'Shaughnessy – Alho, Valakari (78. Nissilä), Schüller (90+2. Sparv), Taylor (78. Kairinen), Uronen – Pohjanpalo (80. Jensen), Pukki (90+2. Forss).
Ivanov S. (RUS)
Olympiastadion (Helsinky)
Kazachstán
Šackij – Maročkin, Jerlanov, Alip – Vorogovskij, Tapalov, Orazov (63. Tagybergen), Tajkenov (72. Kuat) – Žukov (81. Žarynbetov), Tattybajev (63. Vasiljev), Ajmbetov (C) (72. Šušenačev).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný zbytek dne.
Utkání je za námi. Finové ve druhém poločase přece jen potvrdili roli favoritů a do tabulky si připisují tři body. O výsledku 1:0 rozhodl v 60. minutě přesnou hlavičkou domácí útočník Joel Pohjanpalo. Ve zbytku zápase Finové bez problémů bránili svůj náskok a Kazaši tak odjedou domů s prázdnou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:13.
90+5'
90+4'
Ještě naposledy hledá Kazachstán cestu k bráně. Centrovaný míč z levého křídla ale končí pouze v rukavicích brankáře Hrádeckého. Hosté už to nestihnou.
90+3'
Domácí tým zahrával z pravého křídla standardní situaci, míč ale mířil přesně na brankáře Šackého, který jej vyrazil pryč z pokutového území.
90+2'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Tim Sparv.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Marcus Forss.
90+1'
Konkrétně nás čekají ještě čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Samat Žarynbetov (Kazachstán).
90'
Pomalu nám začíná nastavení a hosté tak mají už pouze pár minut k tomu, aby s výsledkem zápasu ještě něco dokázali udělat.
88'
Snaha o střelu z velké vzdálenosti Kazachstánu radost nepřinesla. Hrádecký mohl zůstat v klidu, protože míč mířil vedle brány.
87'
O chvíli později byl tento domácí fotbalista zfaulován a musí k němu být přivolána lékařské pomoc.
86'
Nyní vhazoval na úrovni pokutového území Alho, o dlouhý aut se ale nepokoušel a zahrál ho radši na jistotu na kratší vzdálenost.
85'
Po kazašském výpadu už se domácí tým opět drží na útočné polovině, což mu určitě vyhovuje. Naopak Kazachstánu začíná pomalu docházet čas.
83'
Na útočení Finové zatím nerezignovali a snaží se vstřelit pojistku. Centr z levého křídla ale obrana Kazachstánu dokázala bez problémů ubránit.
82'
Teď už ale máme na trávníku i čerstvé síly domácího týmu. První střídání Finska ale přišlo až v 78. minutě, což je poměrně neobvyklé.
81'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Georgij Žukov, přichází Samat Žarynbetov.
80'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Fredrik Jensen.
78'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Onni Valakari, přichází Urho Nissilä.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robert Taylor, přichází Kaan Kairinen.
77'
I další snaha o přihrávku za obranu byla finským obráncem zastavena. O chvíli později pak bude Hrádecký odkopávat od své brány.
76'
Žlutou kartu dostává Temirlan Jerlanov (Kazachstán).
75'
Do konce zbývá o něco málo více než patnáct minut a Finové se stále drží ve vedení. Kazachstán nejspíš není úplně zvyklý kombinovat a tvořit, proto pro něj není lehké se dostávat do šancí.
73'
Finský trenér zatím ani jednou nesáhl ke střídání. Asi se mu nechce zasahovat do osvědčené sestavy. Aby ovšem hosté nezačali mít brzo navrch fyzicky...
72'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abat Ajmbetov, přichází Artur Šušenačev.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Maksat Tajkenov, přichází Islambek Kuat.
70'
Kazachům se stále nedaří vytvořit si nějakou brankovou příležitost a Finové i nadále svůj náskok bez problému brání.
67'
Jsou to ovšem oni, kdo nyní více hraje s míčem. Jeden z centrů byl odvrácen obráncem, ten druhé zase chycen brankářem Hrádeckým.
66'
Kromě tvrdého zakončení z úvodu poločasu hostující fotbalisté zatím nevystřelili. S takovou se jim vyrovnávací branku vstřelit nepodaří.
64'
Žlutou kartu dostává Nikolai Alho (Finsko).
63'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Aidos Tattybajev, přichází Vladislav Vasiljev.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ramazan Orazov, přichází Aschat Tagybergen.
62'
Žlutou kartu dostává Ramazan Orazov (Kazachstán).
62'
Hostující tým tak bude muset trošku pozměnit přistup, pokud chce dnes bodovat. Finům se naopak vyplatila jejich trpělivost a nyní jsem na cestě za třemi body.
60'
Finsko právě vstřelilo branku!
Teď už se domácí tým ale dočkal a ujímá se tak vedení. Uronenův centr z levého křídla dopadl na hlavu JOELA POHJANPALA, jehož skvěle umístěnou hlavičku z větší vzdálenosti Šackij nedokázal zastavit.
59'
Finové jsou v posledních chvílích opět lepším týmem. Kazaši ale i nadále dobře brání a domácí tak může mrzet, že nevyužili nějaké své šance. Pár jich totiž měli.
57'
Další šance Finska. Nyní střílel Pukki levačkou pomalou střelu k pravé tyči. Gólman by nedokázal zasáhnout, míč ale bránu o kousek minul.
56'
Teď už ale přišla a byla to dobrá šance. Znovu zakončoval aktivní Onni Valakari, brankář Šackij ale dnes chytá spolehlivě a ani následující rohový kop v bráně neskončil.
55'
Jediná střela na bránu druhého poločasu přišla v úvodu ze strany hostů. Míč ale mířil přesně na bránu, na další čekáme.
53'
Zatím to poměrně hodně připomíná remízový zápas. To by ale v této kvalifikační skupině nebyla žádná novinka. Ze všech týmů si totiž výhru připsala pouze Francie.
51'
Ze strany Kazachstánu to ale není v úvodu druhého poločasu špatné. Tyto minuty jsou totiž vyrovnané, ani jeden z týmů nemá převahu.
49'
Na druhé straně se ke střele rozhodl Valakari, vystoupili proti němu ale dva bránící hráči a jeho pokus zablokovali.
47'
Teď už ale opět kombinují Kazaši a Hrádecký dokonce musel zsahoavt proti tvrdé střele. Míč ale mířil přesně na něj.
46'
Druhý poločas rozehráli Kazaši, míč se ale velmi rychle dostal na kopačky soupeře.
46'
První poločas zápasu je za námi. Domácí tým byl po většinu času aktivnější a hrál více na míči, ke gólu mu to ovšem nestačilo. Dobře hraje hlavně dvojice Valakari a Pukki. Kazachstán se do ofenzivy dostával zejména okolo patnácté minuty a pak v závěru, pořádnou šanci si ale nevytvořil.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavil pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Na druhé straně centroval zprava opět Ahlo, našel pouze hlavu obránce a Šackij tak nemusel vůbec zasahovat.
44'
Hostující tým se na konci poločasu opět trochu ofenzivně probral a nyní se on drží více na útočné polovině.
43'
Tajkenov nyní vypálil z levé strany zpoza pokutového území, míč ovšem letěl vedle vzdálenější tyče a Hrádecký tak celou situaci pouze zkontroloval.
42'
Kazaši se ale po delší době dostali alespoň k finské bráně, už jsme to od nich totiž dlouho neviděli. Hrádecký zatím ovšem nemusel řešit nic složitého.
41'
Kazaši dostali k dispozici standardní příležitost po faulu na Tajkenova na levém křídle, centrovaný míč ale domácí obraně příliš starostí nenadělal.
40'
Teemu Pukki si s míčem sběhl do zajímavé pozice na hranici pokutového území, jeho střelecký pokus ale gólové parametry úplně neměl, protože minul bránu.
39'
V tomto případě to Šackij neměl složité. Alho centroval z pravého křídla, ve vápna se však ani jeden z jeho spoluhráčů nenacházel.
38'
Od Finů je to v ofenzivě ovšem čím dal lepší a je nesjpíš jen otázkou času, kdy se dostanou do nějaké gólové příležitosti.
37'
Další náznak zajímavé šance Finska. Po Pukkiho pěkném přistrčení centroval z pravého křídla Valakari. Jeden z Finů ale ještě sklepl míč na Taylora, proti jehož střele včas vystoupil obránce.
36'
Z následného rohového kopu si pak Finové žádnou šanci nevypracovali a Šackij bude odkopávat od své brány.
35'
Šackij vyboxoval míč pouze k Taylorovi, který míč poslal zpoza vápna do bránu. Domácí gólman dokázal skvěle zasáhnout. Z opakovaného záznamu ale bylo vidět, že by míč zamířil těsně nad břevno.
34'
Tento nákop kazašskému útočníkovi do běhu neměl moc šancí na úspěch. Letěl totiž až příliš daleko a míč tak skončil až u Hrádeckého.
33'
Finové jsou po výpadku okolo patnácté minuty zápasu opět lepším týmem na hřišti. Obraně Kazachstánu se ale daří soupeře zatím celkem v klidu bránit.
31'
Dobrá práce obránce Kazachstánu, který dobře vyhodnotil situace a nechal míč jen dojet až za postranní čáru. V opačném případě by se totiž dostal do úzkých.
30'
Valakari měl hodně místa na pravém křídle. Nakonec si s míčem naběhl až do pokutového území, ideální okamžik pro střelu ale prováhal. Jeho pokus totiž byl zpomalen tečí obránce a Šackij to tak neměl příliš složité.
29'
O'Shaughnessy se z pozice obránce pokusil o střelu z větší vzdálenosti. Míč ale nedoletěl ani do pokutového území, protože byl zablokován soupeřem.
28'
Už několik minut jsme neviděli žádný kazašský útok nebo výpad. Zdá se ovšem, že je hostující taktika být takto zatažený a neriskovat nebezpečný protiútok soupeře.
27'
Finská převaha na držení míče je už opravdu zpět, kromě dobré šance Valakariho to však zatím Finům k ničemu jinému úplně nestačí.
26'
Centrovaný míč Uronena z levého křídla našel pouze hlavu obránce, který míč odvrátil do zámezí.
25'
Po dobré kazašské pasáži už se hosté zase trochu stáhli do obrany a nechávají hrát svého soupeře, který opět kombinuje a snaží se najít cestě k bráně.
24'
V posledních minutách je aktivní domácí záložník Valakari, který byl teď poslán k zemi soupeřem. Zas tak hrozné to ale nebylo a rozhodčí tak nad udělením karty snad ani neuvažoval.
23'
Musím ale konstatovat, že se hraje poměrně čistě. Nedovolených zákroků jsme moc neviděli, jestli vůbec nějaký.
22'
Mezi oběma týmy ale zatím nenajdeme příliš rozdílů. Kromě úvodní převahy Finů vidíme vyrovnaný zápas.
21'
Centr od rohového praporku pak pro hostující obranu složitým oříškem nebyl. Finové ovšem konečně poprvé zahrozili a byla to skvělá šance.
20'
Pukki přihrál na levou stranu pokutového území Valakarimu, střelu domácího záložníka z dobré pozice ale dokázal vyběhnutý Šackij vyrazit na rohový kop!
20'
V současných chvílích je to na držení míče 51 : 49 na procenta pro Finy. Domácí převahu už tak není velká.
19'
Na druhé straně se ke střele zpoza pokutového území odhodlal Onni Valakari. Trefil ovšem pouze záda svého spoluhráče Pukkiho.
18'
Akce Kazachstánu však pokračovala. Další centr se pokusil lapit Hrádecký, míč mu ale při pádu vypadl. Celé to nakonec zakončil Orazov, který z pravé strany vápna bránu přestřelil.
17'
Další rohový kop Kazachstánu zahrával znovu Orazov. Tentokrát však našel pouze hlavu jednoho z bránících Finů.
16'
Procentuální statistika držení míče se opravdu pomalu začíná vyrovnávat. Nyní šel brankář Hrádecký trochu ze své branky, aby z hranice pokutového území odkopl míč do bezpečí.
15'
Od Finů se zatím není úplně ideální. Svou převahu v posledních minutách už trochu ztratili a do šancí se vůbec nedostávají.
14'
Centr Orazova od rohového praporku musel Hrádecký celkem složitě vyrážet, nakonec to ale zvládl. Vzápětí pak přišla nepřesná kazašská střela z velkého úhlu, která trefila pouze boční síť.
13'
Kazaši se pomalu osmělují a nyní se i oni drželi nějakou dobu na míči. Nakonec to dopadlo tak, že dokonce vybojovali rohový kop.
12'
Jednoduchá práce pro brankáře hostujícího týmu proti sraženému pokusu Alha z pravé části pokutového území z úhlu.
11'
Nyní už se u míče opět nacházejí Finové. Musím ovšem říct, že Kazaši ze svého ojedinělého utkání zahrozili trochu více.
10'
K Ajmbetovovi se dostával míč do pokutového území, domácí kapitán ale ani nezakončil, protože se mu balon zamotal mezi nohama.
9'
První ofenzivní akce také z pohledu Kazachstánu. Žukov centroval do vápna z pravého křídla, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
8'
Stále je to hodně jednotvárné. Šanci ani střelu jsme ovšem zatím k vidění nedostali.
7'
Domácí tým zahrával standardní situaci z pravého křídla. Míč letěl do pokutového území na bližší tyč, nebyl ovšem pro kazašskou defenzivu příliš nebezpečný.
6'
Z úvodních minut zápasu již můžeme, jak to bude během zápasu vypadat. Finové kombinují i nadále a Kazaši se budou soustředit hlavně na obrana a příležitostně se vydávat do protiútoků.
5'
Dlouhé vhazování letělo do pokutového území Kazachstánu. Brankář Šackij si situaci pohlídal, vyskočil nejvýše a jednoduše sebral míč.
4'
Domácí fotbalisté zatím mnohem více drží tým, jejich soupeř se do útoku zatím prakticky nedostal. Ke střelám to z pohledu Finska ale nevede.
3'
Je ale pravda, že Kazaši již dokázali během kvalifikace remizovat s favorizovanou Ukrajinou a s Francií prohráli pouze o dva góly. Jednoduché to tak pro Finsko nebude.
2'
Dá se očekávat, že domácí tým dnes bude favoritem a měl by mít převahu. Navíc je hnán fanoušky na stadionu.
1'
Finové se ujali úvodní rozehrávky zápasu a hned se vydali do útoku. Celá situace ale končí pouze odkopem od kazašské brány.
1'

Finsko: Hrádecký (C) – L. Väisänen, Arajuuri, O'Shaughnessy – Alho, Valakari, Schüller, Taylor, Uronen – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Eriksson, Joronen – Forss, N. Hämäläinen, Ivanov, Jensen, Kairinen, Nissilä, Raitala, Soiri, Sparv, Toivio.

Kazachstán: Šackij – Maročkin, Jerlanov, Alip – Vorogovskij, Tapalov, Orazov, Tajkenov – Žukov, Tattybajev, Ajmbetov (C).
Náhradníci: Nepohodov, Sejsen – Astanov, Bystrov, Kuat, Logviněnko, Malyj, Šušenačev, Tagybergen, Vasiljev, Žarynbetov, Kasym.

Rozhodčí: Ivanov S. (RUS).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.