Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Ázerbajdžán - 1. září 2021   20:45

Lucembursko
Lucembursko
8' Pinto (Sinani) • 28' Rodrigues
2:1
(2:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
67' E. Mahmudov
Lucembursko
Moris – Jans (C), Mahmutović, Carlson, Pinto (76. Veiga) – Martins – Barreiro, S. Thill (90+2. Deville), O. Thill (74. Bohnert) – Sinani (90+3. Skenderovic), Rodrigues.
I. Peljto – S. Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH)
Stade de Luxembourg (Lëtzebuerg (Luxembourg)).
Ázerbajdžán
Mahammadalijev – A. Husejnov (46. Krivocjuk), Haqqverdi, Medveděv (C), Salahli (68. Sadychov), Bajramov – Ibrahimli (46. Alaskarov), Garajev (74. Nurijev), E. Mahmudov – Ozobić, Ghorbani (46. Emreli).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:11.
Ve druhé půli padl jediný gól a postarali se o něj hosté, kterým se povedlo po krásně provedeném přímém kopu skórovat, ovšem druhý zásah už nepřidali. Naopak domácí se mohli vrátit do dvoubrankového trháku, ale ani oni už žádný zářez nepřidali. Mrzet je to nakonec moc nemusí, připisují si druhé vítězství v kvalifikaci a v tabulce skupiny A mají šest bodů. Bod ztrácí na druhé Srbsko, které má ovšem utkání k dobru, a čtyři na vedoucí Portugalsko, které se dnes hodně natrápilo s outsiderem z Irska, kterého porazilo 2:1 gólem C. Ronalda v 90+6. minutě utkání.
Ázerbájdžán si potřetí za sebou připisuje těsnou a hodně smolnou prohru, podruhé poměrem 1:2. Po třech kláních tak má na kontě stále nula bodů.
90+5'
90+5'
Höccet Haqqverdi špatně načasoval svůj centr, přetažený míč zaletěl pouze do zámezí.
90+3'
Gerson Rodrigues mohl definitivně rozhodnout, jeho prudké zakončení hlavou však odrazil rovněž hlavou u levé tyče stojící Emin Mahmudov.
90+3'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Aldin Skenderovic.
90+2'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Sebastien Thill, přichází Maurice Deville.
90+1'
Namik Alaskarov se chytil do ofsajdu, jeho tým přichází o míč.
90+1'
Nastavují se pouze čtyři minuty, čekal jsem minimálně pět.
90'
Žlutou kartu dostává Anton Krivocjuk (Ázerbájdžán).
89'
Tural Bajramov střílel po rohovém kopu ze svého pohledu vedle levé tyče. Domácí tak mohou šetřit časem.
88'
Obrovská šance hostů na srovnání. Rahim Sadychov naběhl za domácí obranu a prakticky sám před brankářem na pravé straně střílel prudce na jeho vzdálenější tyč, ovšem Anthony Moris včas padl na zem a balón vyrazil. Výtečný zákrok.
87'
Enes Mahmutović spíše vlastní vinou skončil na trávníku a na nohy se mu moc nechtělo. Uvidíme, kolik bude rozhodčí nakonec nastavovat minut.
85'
Hodně přetažený centr letí za vzdálenější postranní čáru. Takto to hosté jistě nezamýšleli.
85'
Domácí zastavili akci hostů pouze za cenu rohového kopu, kterému budou čelit.
84'
Danel Sinani střílel z otočky příliš vysoko nad. Původně se zdálo, že míč tečoval bránící soupeř, ale nařízen je odkop od brány.
83'
Domácí drží balón daleko od své svatyně a natahují čas.
81'
Žlutou kartu dostává Florian Bohnert (Lucembursko).
81'
Šahruddin Mahammadalijev vybíhá rychle z brány k pravému rohovému praporku k balónu a rozehrává. Jeho týmu se čas krátí, ale stále ho má dost na vstřelení jednoho gólu.
79'
Namik Alaskarov upadl v pokutovém území, ale k nelibosti hostů a jejich kouče se penalta nepíská.
79'
Hosté přenesli hru na svoji stranu, s rozehrávkou pomáhá i strážce jejich svatyně.
78'
Anatolij Nurijev zkusil střelu z dálky, ale ta se mu moc nepovedla, balón proletěl vedle pravé tyče domácí svatyně.
76'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Mica Pinto, přichází Eric Veiga.
75'
Hra je přerušena, na trávníku je ošetřován Mica Pinto.
74'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Florian Bohnert.
74'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Anatolij Nurijev.
73'
Přihrávku z pravé strany se nepovedlo využít ani dvěma hostujícím fotbalistům, kteří si naběhli k bráně.
73'
Tural Bajramov střílel levačkou na vzdálenější horní roh, ovšem bránu vysoko přestřelil. Chystá se první změna na domácí straně.
71'
Málem se domácí dostali zpět do dvoubrankového trháku, avšak rychlý Šahruddin Mahammadalijev byl včas u balónu a ač mu odkopl úplně nevyšel, dokázal míč odehrát do bezpečí.
70'
Příliš prudkou přihrávku nedokázal jeden z hostů zpracovat, balón mu utíká do autu.
68'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Azer Salahli, přichází Rahim Sadychov.
67'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, tak tohle byl krásný gól. EMIN MAHMUDOV poslal míč kolem stojící zdi a zatočil jej přesně k bližší tyči a do horní části domácí svatyně. Anthony Moris s tímto zakončením tak zcela nepočítal a už nestačil na balón dosáhnout. Nádhera, klobouk dolů před hráčem Ázerbájdžánu.
66'
Hosté budou rozehrávat volný přímý kop.
66'
Žlutou kartu dostává Christopher Martins (Lucembursko), který stáhl k zemi Filipa Ozobiće.
64'
Namik Alaskarov si nepohlídal postavení, ofsajd.
63'
Skoro sem to zakřikl, Mahir Emreli měl před sebou odkrytý prostor, vyrazil za balónem, ovšem nakonec trefil jen bránícího obránce, od kterého se míč odrazil do zámezí.
62'
Hosté teď kombinují na své polovině, dál se dostat nemohou.
60'
Laurent Jans se snažil na úrovni penalty o střelu, ale byl od míče čistě odstaven, takže Šahruddin Mahammadalijev mohl zůstat v klidu.
59'
Málem se povedlo Ázerbájdžánu zahrozit, ovšem po ruce Turala Bajramova je veškerá snaha jeho hráčů zbytečná.
57'
A do třetice, tentokrát Gerson Rodrigues vyrobil celkem zbytečný útočný faul.
57'
Další faul domácího mužstva, avšak daleko od jeho svatyně.
56'
Dlouhý balón do šestnáctky domácího celku se snesl přímo do náruče vyběhnutého Morise, který následně zůstává ležet na trávníku. Kontakt s protihráčem sice proběhl, ale nic strašného to nebylo, spíš je v tom taktika.
55'
Špatně si teď Lucemburčané přihráli u středové lajny, soupeř bude vhazovat.
53'
Příliš přetažený centr hostů z pravého křídla moc problémů domácímu mužstvu nenadělal.
52'
Ze skrumáže ve velkém vápně se podařilo domácím hráčům odkopnout míč do bezpečí.
51'
Tural Bajramov byl chycen do ofsajdové sítě.
50'
Šahruddin Mahammadalijev se natáhl a centrovaný míč rychle sebral do svých rukou.
47'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Filip Ozobić (Ázerbájdžán).
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ismajil Ibrahimli, přichází Namik Alaskarov.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ali Ghorbani, přichází Mahir Emreli.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Abbas Husejnov, přichází Anton Krivocjuk.
46'
První půle končí, domácí zatím vedou zaslouženě o dva góly. Jsou efektivnější v zakončení, o něco aktivnější i nebezpečnější. Hostům naopak chybí přesnost, dosud si nevytvořili žádnou pořádnou gólovou šanci. Napraví to ve druhém dějství?
45+2'
45+1'
Málem se hostující hráči dostali v závěru ještě do šance, ovšem obrana Lucemburska si poradila.
45+1'
První půle bude prodloužena o jednu minutu.
45'
Domácí rozehráli roh a k zakončení se dostal jeden z nich, míč ale nasměroval vedle brány.
44'
Málem se Lucemburčané dostali do přečíslení, ovšem protivník odkopl balón včas do bezpečí.
43'
Hosté jsou zatím v rozehrávce hodně nepřesní, další jejich centr končí pouze u domácího gólmana.
42'
Stejný hráč si o chvíli později nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové sítě.
40'
Slušná šance domácího celku, Gerson Rodrigues dostal přihrávku na střed a ihned střílel, rána mu ale moc nesedla a Šahruddin Mahammadalijev tak stihl včas padnout na pravou stranu a balón zastavit před brankovou lajnou. tohle klidně mohl být gól.
38'
Až nyní se povedlo zakončit po zemi Ozobićovi, ovšem Anthony Moris byl na správném místě a míč ukryl do náruče.
37'
Hosté drží balón daleko od soupeřovy svatyně, cestu k ní ne a ne najít.
36'
Enes Mahmutović při svém obranném zákroku utrpěl nějaký šrám, po ošetření odchází za postranní lajnu. Rozhodčí si nakonec rozmyslel i svůj verdikt a místo přímého kopu bude rozehrávat domácí gólman.
34'
Zcela jasný faul na domácí straně, po kterém bude Ázerbájdžán zahrávat přímý kop.
32'
Pěknou souhru předvedli domácí hráči, Laurent Jans se poté snažil poslat centr z pravého křídla, ale míč byl odražen do zámezí.
30'
Ofsajd a v něm evropská země.
29'
Útok hostů byl zastaven pozornou domácí obranou, která svému gólmanovi zatím hodně usnadňuje práci.
28'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
GERSON RODRIGUES to provedl naprosto zkušeně a míč poslal po zemi do pravého dolního rohu brány. Šahruddin Mahammadalijev sice stranu vystihl, ale na přesnou střelu neměl šanci dosáhnout.
27'
Žlutou kartu dostává Abbas Husejnov (Ázerbájdžán), který v pokutovém území fauloval Leonarda Barreira. Následuje tedy penalta.
24'
Teď už ale brankář hostů musel zasáhnout, Olivier Thill střílel po zemi a strážce svatyně asijské země jej uklidil do náruče. Pravda, zas tak těžký zásah to nebyl.
24'
Akce na jeden dotek malému státu ze západní Evropy nevyšla, Danel Sinani přihrávku nezachytil.
22'
Hosté si v útoku špatně přihráli a odražený míč doputoval k brankáři Lucemburska. Ten nikam nepospíchá.
21'
Laurent Jans prováhal správný okamžik ke střele, míč až příliš zbytečně dlouho držel na kopačkách a nakonec o něj přišel.
19'
Domácí pomalu postupovali směrem k bráně a nakonec se ke střele z dálky odhodlal Sebastien Thill, zakončoval však vedle bližší tyče. Spoluhráčem se pak gestem omluvil za ukvapenost.
16'
Laurent Jans prudký pas nestačil doběhnout, balón mu utekl za lajnu.
15'
Anthony Moris si vyběhl pro volný míč a sebral jej do rukou.
13'
Domácí faulovali a míč musí odevzdat. Enes Mahmutović může být rád, že nevidí žlutou kartu.
11'
Hosté se snaží odpovědět, ale přes obranu soupeře se jim nedaří dostat se do zakončení.
8'
Domácí jdou do vedení. MICA PINTO si zpracoval Sinaniho přihrávku a levé straně a poté levačkou vyslal přízemní střelu na hostujícího brankáře. Ten trochu zaváhal se svým zásahem a míč mu prošel pod tělem.
7'
Gerson Rodrigues v další šanci, ale brankář jeho pokus pokryl.
4'
Gerson Rodrigues a po něm Danel Sinani minuli hostující bránu.
3'
Danel Sinani hlavičkoval na pravé straně vedle bližší tyče hostující brány.
1'

Lucembursko: Moris – Jans (C), Mahmutović, Carlson, Pinto – Martins – Barreiro, S. Thill, O. Thill – Sinani, Rodrigues.
Náhradníci: Schon, Kips – Malget, Bohnert, Deville, Skenderovic, Muratovic, Rupil, Borges Sanches, Holter, Delgado, Veiga.

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – A. Husejnov, Haqqverdi, Medveděv (C), Salahli, Bajramov – Ibrahimli, Garajev, E. Mahmudov – Ozobić, Ghorbani.
Náhradníci: Bajramov, Jannatov – Mustafajev, Alaskarov, Emreli, Šejdajev, Badalov, Taškin, Nurijev, Krivocjuk, Chalilzade, Sadychov.

Rozhodčí: I. Peljto – S. Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH).
Posledních pět vzájemných zápasů

Lucembursko – Ázerbájdžán 0:0
Ázerbájdžán – Lucembursko 1:2
Ázerbájdžán – Lucembursko 1:1
Lucembursko – Ázerbájdžán 1:2

Dnešní soupeři na sebe naráží na mezinárodním poli v poslední době poměrně často a vždy se jedná o velmi vyrovnané zápasy.
Ázerbájdžán

Hosté také dosud odehráli dva duely, ze kterých si neodnesli jediný bod, na druhou stranu hráli s nejsilnějšími mančafty skupiny a byly to velmi vyrovnané zápasy. V tom prvním zajížděli na Pyrenejský poloostrov, kde trápili favorita z Portugalska, který vyhrál 1:0 díky vlastnímu gólu protivníka, poté nestačili doma na Srbsko, jemuž podlehli 1:2. Srbové se dostali po čtvrt hodiny hry do vedení, ale Ázerbájdžán dokázal po necelé hodině utkání vyrovnat. O aspoň bod za remízu přišel devět minut před koncem základní hrací doby, kdy inkasoval druhý a zároveň rozhodující gól.
Lucembursko

Domácí tým má na svém kontě zatím dva zápasy s bilancí jedné výhry a jedné porážky. V prvním klání zajížděl na hřiště Irska a gólem Rodriguese z 85. minuty dokázal oproti předpokladům vyhrát 1:0. Následně na svém stadionu přivítal favorizované Portugalsko, proti kterému se dokonce ujal po půl hodině hry vedení, ovšem těšně před odchodem do kabin o něj přišel a ve druhém dějství už skóroval pouze soupeř, který nakonec zvítězil 3:1.
Budeme sledovat souboj týmů ze skupiny A, kterým náleží spíše role outsiderů a jejich postup by se rovnal malému fotbalovému zázraku. Jsou to Lucembursko a Ázerbájdžán. Favoritem tohoto utkání je evropský mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.