Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Černá Hora - 11. října 2021   20:45

Norsko
Norsko
29' M. Elyounoussi (S. Strandberg) • 90+6' M. Elyounoussi
2:0
(1:0)
Černá Hora
Černá Hora
Norsko
Nyland – Holmgren Pedersen, S. Strandberg, Hanche-Olsen (89. Gabrielsen), Meling – P. Berg – Daehli (64. B. M. Johnsen), Ödegaard (C) (81. Gregersen), M. Elyounoussi, Hauge – Thorstvedt (64. Veton Berisha).
Myhra, Grytebust – Lode, Gabrielsen, Fossum, Veton Berisha, Ryerson, Gregersen, Aursnes, Björkan, D. Johnsen, Omoijuanfo.
Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko)
Ullevål, Oslo
Černá Hora
Šarkić – Vešović, Vujačić, Tomašević, R. Radunović (82. Bećiraj) – Kosović (46. Osmajić), Šćekić (76. Jovović), M. Janković – Marušić, Jovetić (C), Hakšabanović (66. Djurdjević).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:9.
Máme za sebou velmi dynamické utkání, které zvládli mnohem lépe domácí Norové! Zvítězili díky dvěma gólům Mohammeda Elyounoussiho 2:0. Hráč Southamptonu tak skvěle zastoupil zraněného Haalanda.
Radost Norům trochu kazí výsledek z Lotyšska, kde Turci rozhodli o vítězství v deváté minutě nastavení.
Černohorcům se povedlo v druhé půli vyrovnat hru, ale bohužel platí to, že bez střely na bránu nelze očekávat dobrý výsledek.
Děkuji za pozornost!
90+6'
90+6'
Norsko právě vstřelilo branku!

Nádherná střela MOHAMMEDA ELYOUNOUSSIHO! Ten se dostal k míči na hranici vápna, připravil si ho na pravou nohu a nechytatelně zakončil k tyči – 2:0!
90+5'
Elyounoussi si opět hrál s míčem a vybojoval další aut.
90+4'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává za protesty Marko Vešović (Černá Hora).
90+3'
Elyounoussi si vykoledoval faul a k tomu se ještě na zem posadil Holmgren Pedersen. Další desítky vteřin pro domácí.
90+2'
Norové ale s přehledem odvrací jeden centr za druhým.
90+2'
Jedna z posledních možností Černé Hory. Většina hráčů se šikuje k vápnu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Stian Gregersen (Norsko).
90'
Rozhodčí Kovács nastavuje dalších 5 minut.
90'
Žlutou kartu dostává Vladimir Jovović (Černá Hora).
90'
Elyounoussi si hraje s míčem u rohového praporku a vybojoval aut.
89'
Standardní situace pro Norsko. Žádný spěch nečekejme.
89'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Andreas Hanche-Olsen, přichází Ruben Gabrielsen.
87'
Další ošetřování norského hráče. Tentokrát je to Hanche-Olsen. Tady už se hraje o čas.
87'
Odbočka k jinému zápasu ve skupině. Turci hrají v Lotyšsku těsně před koncem 1:1 a Norové by se tak mohli výrazně přiblížit jistotě prvních dvou míst ve skupině!
84'
Berisha nepřesnou přihrávkou na Johnsena pokazil útok Norska. Na trávníku mezitím zůstal po souboji ležet Biger Meling a nechává se ošetřovat.
83'
Černá Hora naopak posiluje ofenzivu a čeká nás asi zajímavá poslední část zápasu.
82'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Risto Radunović, přichází Fatos Bećiraj.
81'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Stian Gregersen.

Tvořivého záložníka tedy střídá defenzivní štít.
81'
Opět Jovetić, opět mimo.
80'
Jovetić začíná čím dál víc zpomalovat hru Černé Hory, přichází o míče a nepřesně zakončuje. Čekalo se, že to bude on, kdo bude dnes případně klíčem k výhře hostů, ale je to zatím přesně naopak.
79'
Norové už se začínají trochu víc soustředit na defenzivní činnost. Nechtějí riskovat tři body, i když cítí, že mají možnosti vstřelit soupeři další gól.
76'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Vladimir Jovović.
74'
Osmajić se uvolnil a tvrdě vypálil. Střele však scházela přesnost.
73'
Dennis Johnsen se prodral do vápna a po své střele reklamuje ruku obránce Tomaševiće. Zlobí se taktéž trenér Solbakken. Ze záznamu jde ale vidět, že měl hráč Černé Hory ruku u těla.
73'
Žlutou kartu dostává za zdržování hry brankář Örjan Nyland (Norsko).
72'
Radunović hledal od rohového praporku Jovetiće. Ten opět netrefil bránu.
71'
Vešović si přichystal míč na levou nohu, ale bude to pouze roh pro Černou Horu.
70'
20 minut pro hosty na to, aby udělali něco s výsledkem a udrželi si tak šanci na boj o Mistrovství světa v Kataru.
68'
Elyounoussi dobře převzal mí ve vápně, ale bohužel pro něj ztratil rovnoháhu a o šanci k zakončení přišel.
67'
Norové jsou opět na delší dobu u míče. Berisha dobře doběhl míč, nahrával Johnsenovi, ten ale nedokázal ocentrovat.
66'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází Uroš Djurdjević.
64'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mats Daehli, přichází Dennis Johnsen.
64'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Veton Berisha.
63'
Žlutou kartu dostává Adam Marušić (Černá Hora).
63'
Žlutou kartu dostává Risto Radunović (Černá Hora).
62'
A další rohový kop. Tentokrát zahrával Radunović. Norové situaci zvládli a šli dopředu. Taktický zákrok předvedl právě exekutor Radunović.
61'
Započala poslední půl hodina utkání a hra má vynikající tempo. Šance jsou na obou stranách. Nyní roh pro Černou Horu.
59'
Fantastický pas Jovetiće na Adama Marušiće, který byl u míče dřív než obránci i brankář Nyland, ale nezpracoval dobře a Norové tak stále vedou.
58'
Ödegaard našel centrem Elyounoussiho. Střelec jediného gólu hlavičkoval před bránu, ale Černohorci odvrátili do bezpečí.
57'
Akce Norska šla nejprve po pravé straně přes Elyounoussiho. Ten hru přenesl na druhou stranu na Daehliho, který si udělal prostor, ale pálil pouze do brankáře.
56'
Sledujeme nyní fotbal plný soubojů, kdy si ani jeden z týmů nedává prostor.
54'
Jankovićův roh je norskou obranou odvrácen. Hosté ale pokračují v akci.
53'
Po sporném zákrok na Ödegaarda postupovali Černohorci dopředu a Marušić už už před bránou hledal Jovetiće, k tomu ale míč nedoputoval.
51'
Velká příležitost domácích! Elyounoussi si šel pro druhý gól, ale jen těsně minul prudkou přihrávku před bránu, kterou ho hledal Biger Meling.
50'
Hosté mají zatím v druhé půli balón víc na svých nohou. Další střelu má na svém kontě Jovetić, ale opět mimo.
49'
Žlutou kartu dostává Igor Vujačić (Černá Hora).
49'
Domácí obraně se podařilo míč odvrátit a protiútoku zabránil faulem Vujačić.
48'
Standardní situace pro Černou Horu. Zahrávat bude Hakšabanović.
47'
Thorstvedt se diví odpískanému faulu. Je pravda, že v tom byl trochu nevinně, ale šlápl soupeři na nohu.
46'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nebojša Kosović, přichází Milutin Osmajić.
46'
První polovinu hry máme za sebou. Naprosto zaslouženě vede domácí Norsko, které zejména do nějaké 30. minuty jednoznačně ovládalo utkání a výsledkem byla trefa Elyounoussiho. Poté se hra trochu vyrovnala, ale hosté jsou stále bez střely na bránu. Uvidíme, jestli do druhé půle přijdou týmy s nějakou změnou v sestavě.
45+2'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Hauge hledal ve vápně nabíhajícího Elyounoussiho, ale přihrávka byla moc dlouhá.
42'
Holmgren Pedersen u zbytek Norů se hodně diví, že jeho souboj s Hakšabanovićem nebyl vyhodnocen jako faul. Rozhodčí na lajně měl na souboj dobrý výhled a jasně dal najevo, že o faul se nejednalo.
41'
Další kombinace Černohorců před vápnem Norska a zakončení Jovetiće. Útočník Herthy Berlín pálil opět vedle.
39'
Zbývají poslední minuty prvního poločasu a hra se vyrovnala. Černá Hora se dostává čím dál častěji k vápnu Norska.
36'
Černá Hora dobře kombinovala u vápna Norska, akci poté přerušil ofsajd.
35'
Do vápna domácích se dostal Marko Janković. Byl ale dobře zblokován a bude to odkop od brány.
34'
Saed Hakšabanović vybojoval míč a snažil se najít ve vápně Jovetiće. Obrana Norů byla ale proti.
32'
Černá Hora se absolutně nemůže dostat do hry. Opět přišla laciná ztráta míče.
29'

Domácí jdou do vedení! Hauge poslal dlouhý míč do vápna hostů, kde ho takřka z čáry vracel před bránu Strandberg a našel přesně hlavu MOHAMMEDA ELYOUNOUSSIHO! Pro toho už nebyl žádný problém rozvlnit síť a vstřelit tak svůj osmý gól za reprezentaci – 1:0!
28'
Další roh pro domácí.
27'
Skvělá kombinace Norska po pravé straně! Pedersen si vyměnil míč s Daehlim a druhý jmenovaný mířil krásně k tyči. Skvělý zákrok ale vytáhl Šarkić.
25'
První střela na bránu je tu. Kristian Thorstvedt vystřelil daleko zpoza hranice vápna, ale střela neměla dostatečnou razanci.
23'
Jovetić pálil hned po převzetí balónu, ale střela nejlepšího střelce černohorské historie šla mimo.
21'
Pedersenovi teď zbytečně utekla lehká přihrávka a míč tak získávají hosté.
21'
Jsme takřka v polovině první půle a stále jsme neviděli střelu na bránu.
19'
Domácí jsou zatím aktivní hlavně po pravé straně, kde podniká rychlé náběhy Pedersen z Feyenoordu Rotterdam.
17'
Hra se teď velmi zrychlila a hosté tvrdě dohrávají každý souboj. Po jednom z nich zůstal na trávníku kapitán Ödegaard. Vypadá už ale v pořádku.
15'
Hakšabanović podnikl souboj s Pedersenem a zlobí se, že hosté nebudou kopat roh. Opakovaný záběr ale potvrdil, že rozhodčí měl pravdu.
14'
Černá Hora poprvé delší chvíli s míčem na polovině Norska. Uvidíme, jestli hosté něco vymyslí.
12'
Držení míče je prozatím 70 % ve prospěch Norska.
11'
Gólman Šarkić skvěle přečetl hru a vyběhnutím přerušil akci domácích.
10'
Thorstvedt dostal prostor před vápnem hostů, ale pálil vysoko nad.
9'
Norsko zatím diktuje tempo hry, ale ne a ne se dostat k ohrožení branky.
6'
Norové podle očekávání v kombinaci spoléhají zejména na záložníka Arsenalu, Martina Ödegaarda.
5'
Roh ohrožení branky Černé Hory nepřinesl.
4'
Ödegaard krásně založil akci Norska, ale Hauge poté neprošel do vápna. Roh pro domácí.
2'
Holmgren Pedersen s míčem běžel po pravé lajně, ale byl zastaven obranou hostů a byl z toho pouze aut pro Nory.
1'
Stadion je solidně zaplněn a utkání bude doprovázet kvalitní atmosféra. Každý dotyk hostů s míčem zatím doprovází pískot.
1'
Obě mužstva už nastupují na hrací plochu. Norové nastoupí v klasické červené. Černohorci oblékli pro tento zápas bílé dresy. Nyní už je čas na hymny obou zemí.

Norsko: Nyland – Holmgren Pedersen, S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – P. Berg – Daehli, Ödegaard (C), M. Elyounoussi, Hauge – Thorstvedt.
Náhradníci: Myhra, Grytebust – Lode, Gabrielsen, Fossum, Veton Berisha, Ryerson, Gregersen, Aursnes, Björkan, B. M. Johnsen, Omoijuanfo.

Černá Hora: Šarkić – Vešović, Vujačić, Tomašević, R. Radunović – Kosović, Šćekić, M. Janković – Marušić, Jovetić (C), Hakšabanović.
Náhradníci: Mijatović, Dragojević – Drešković, Božović, Mugoša, Bećiraj, Jovović, M. Vukčević, Osmajić, Ivanović, Djurdjević.

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko).
Norsko

Norové jsou na dostřel vedoucím Nizozemcům, ale musí se dívat i za sebe, kde jsou těsně za nimi kromě Černohorců hlavně Turci. Poslední kvalifikační utkání sehráli Norové právě v Istanbulu, kde se s domácími rozešli smírně a nedokázali jim tak odplatit bolestivou domácí prohru 0:3 ze začátku celé kvalifikace.
Norská marodka je velmi rozsáhlá. Trenér Ståle Solbakken bude postrádat tuto skupinu hráčů: Kristoffer Ajer, Erling Haaland, Alexander Sørloth, Andre Hansen, Joshua King, Fredrik Midtsjø a Sander Berge.
Vykartován je záložník Sampdorie Morthen Thorsby.
Hlavně absence Haalanda a Sørlotha je velkým oslabením ofenzivní síly.
Černá Hora

Černohorci stále doufají v premiérovou účast na MS, ke které ale nutně potřebují bodový zisk z tohoto utkání, a to ideálně za tři body. Po utkání s Norskem totiž přijedou do Černé Hory na zbylé dva zápasy Nizozemci a Turci, což nebude nic snadného.
Velkým problémem je zářijová domácí remíza s Lotyšskem. Chuť si tým trochu spravil poslední povinnou výhrou 3:0 nad Gibraltarem.
V sestavě bude kvůli zranění z posledního utkání chybět Stefan Mugoša.
Skupina G nabídne v rámci kvalifikace na MS 2022 v Kataru důležitý souboj o postup. V Oslu se domácímu Norsku postaví fotbalisté Černé Hory.
Skupině vládnou Nizozemci s 16 body, druzí jsou Norové se 14, třetí Turci mají 12 bodů a o bod pod nimi jsou čtvrtí právě Černohorci. Ve skupině jsou ještě Lotyšsko a Gibraltar, ale oba celky jsou už mimo hru.
První duel vyhráli v Černé Hoře Norové, když jediným gólem rozhodl Alexander Sørloth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.