Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Gibraltar - 7. září 2021   20:45

Norsko
Norsko
23' Thorstvedt (Meling) • 27' Haaland (Thorstvedt) • 39' Haaland (Sörloth) • 59' Sörloth (Björkan) • 90+1' Haaland (Holmgren Pedersen)
5:1
(3:1)
Gibraltar
Gibraltar
43' Styche  (Torrilla)
Norsko
Nyland – Holmgren Pedersen, Hanche-Olsen, Ajer, Meling (46. Björkan) – Ödegaard, P. Berg (63. Dönnum), Thorstvedt (80. Aursnes) – Sörloth (63. J. King), Haaland, M. Elyounoussi (80. Daehli).
Gibraltar
Goldwin – Annesley (80. R. Chipolina), Sergeant, Wiseman, Torrilla – Andrew Hernandez (65. Pons), Jolley (83. J. Chipolina), Mouelhi – Valarino (65. Bosio), Ronan, Styche (80. Coombes).

Erling Haaland potvrdil i dnes svou roli kanonýra, zaznamenal hattrick a svým spoluhráčům pomohl k jednoznačné výhře nad Gibraltarem 5:1. Domácí v zápase vyprodukovali celkem 44 střel. Hosté pouze 4.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 16:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:6.
90+4'
90+4'
Hostující brankář bude rozehrávat od své branky.
90+1'
Norsko právě vstřelilo branku!
A je to tady, hattrick ERLINGA HAALANDA. Marcus Holmgren Pedersen mu výborně poslal míč a dokázal oslovit Haalanda, který pohodlně skóroval. Asistence: Marcus Holmgren Pedersen.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
90'
Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
Joseph Chipolina fauloval soupeře, domácí budou nyní rozehrávat od své branky.
87'
Joshua King se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná.
86'
Sledujeme klidnější pasáž hry.
85'
Mats Daehli po pěkné individuální akci zakončoval. Jeho rána končí vysoko nad.
85'
Domácí fotbalisté rozehrávají od své branky, na nějakou výraznější šanci zatím v této části hry čekáme.
83'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ethan Jolley, přichází Joseph Chipolina.
83'
Erling Haaland a jeho rána z velké dálky. Čekání na hattrick pokračuje.
82'
Další rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana dostala míč do bezpečí.
82'
Domácí hledají celou řadou přihrávek a centru právě svého kanonýra. Erling Haaland čeká na dokončení hattricku.
80'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Reece Styche, přichází Jamie Coombes.
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Roy Chipolina.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Fredrik Aursnes.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Mats Daehli.
80'
Další rohový kop pro domácí.
79'
Kyle Goldwin získal snadno míč a bude rozehrávat od své branky. Erling Haaland hraje aktivně a snaží se vstřelit i třetí branku v zápase.
78'
Domácí dál pokračují v aktivní hře, tento fotbal musí fanoušky bavit.
77'
Hostující celek nyní dostal hru na útočnou část hrací plochy, ale do výraznější šance se nedostal. Balon následně mají znovu domácí.
76'
Kristian Thorstvedt to zkoušel z velké dálky, jeho rána ale končí ve středu, kde byl připravený Kyle Goldwin.
75'
Čtvrthodiny hry zbývá do konce zápasu, obrázek hry je stále stejný. Domácí jsou nastěhovaní před brankou soupeře.
74'
Martin Ödegaard centroval před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
73'
Další rohový kop pro domácí, ale obrana si dokázala poradit. Následně domácí díky šikovné hře vybojovali další.
70'
Kyle Goldwin vykopává od své branky. Jeho spoluhráči následně zakončovali. Kian Ronan z velké dálky prověřil brankáře soupeře.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, nyní měl velkou šanci Erling Haaland, ale balon končí mimo branku.
68'
Norsko bude rozehrávat rohový kop. Martin Ödegaard centroval před branku, ale obrana si poradila.
68'
Domácí pokus o ránu z velké dálky byl zblokovaná, nyní neuspěl Aron Leonard Dönnum.
67'
Aron Leonard Dönnum vybojoval autové vhazování hluboko na polovině soupeře.
67'
Gibraltar se dostal k ojedinělé akci, ale do výraznější střelecké pozice se nyní hosté nedostali. Naopak ztratili míč a rychle se vrací na svou obrannou půlku.
65'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Julian Valarino, přichází Jamie Bosio.
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Andrew Hernandez, přichází Alain Pons.
65'
Erling Haaland se znovu dostal do šance, ale jeho rána končí nad, navíc se píská ofsajd.
64'
Praktiky neustále kombinují domácí fotbalisté na útočné polovině , ale nyní se jim nedaří přesněji zakončení.
63'
Kyle Goldwin nyní rozehrával od své branky, ale na polovině hrací plochy si Dean Torrilla počínal nedovoleně, a tak hrát budou domácí.
63'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Joshua King.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Patrick Berg, přichází Aron Leonard Dönnum.
62'
Fotbalisté v červeném o po čtvrtém vstřeleném gólu pokračuje v aktivní hře. Erling Haaland po výborně přihrávce spoluhráče před odkrytou brankou minul. Hattrick nyní odmítl.
59'
V pohodě hrající domácí fotbalisté přidávají další branku. Po rychlé akci a přesné přihrávce od spoluhráče se prosazuje ALEXANDER SÖRLOTH. Asistence: Fredrik André Björkan.
58'
Další rohový kop a možnost pro domácí. Centr se snesl před branku, ale Kristian Thorstvedt nepřesně zakončoval hlavou.
57'
Norsko vybojovalo další autové vhazování. Gibraltar se musí neustále bránit tlaku soupeře.
56'
fotbalisté v červeném se znovu poměrně rychle propracovali před branku, kde se snaží něco vymyslet. Andreas Hanche-Olsen přihrával před branku, ale Erling Haaland neprostřelil obránce.
53'
Norsko pokračuje v důrazné hře a další pokus o střelu byl zblokovaný na rohový kop. Martin Ödegaard centroval před branku a zakončoval hlavou Andreas Hanche-Olsen. Jeho rána končí vedle.
52'
Obrátek hry se vrací znovu k té podobě z prvního poločasu.
51'
Kyle Goldwin rozehrává od své branky, ale jeho tým přišel o míč. Po rychlé akci se k zakončení dostal Erling Haaland, který nepřidává hattrick, protože trefil prostor vedle branky.
50'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, což vyhovuje hostujícím hráčům.
49'
Alexander Sörloth stál na konci velmi dobré akce Norska, ale brankář Kyle Goldwin své spoluhráče velmi dobře podržet a míč kryje.
48'
Mohamed Elyounoussi hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
47'
Scott Wiseman vybojoval vhazování na útočné polovině. Jeho hod byl dlouhý až do velkého vápna, ale obrana si dokázala poradit.
46'
Hned t kraje druhého poločasu vybojovali domácí rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Alexander Sörloth zakončoval hodně nedůrazně.
46'
Podle všeho jsme zatím viděli jen jedno jediné střídání.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Fredrik André Björkan.
46'
Kanonýr Erling Haaland dal dnes dvě branky, a tak i díky jeho příspěvku vede domácí tým 3:1.
45+3'
45+3'
Kyle Goldwin bude rozehrávat od své branky.
45+3'
Pokutový kop z toho nebude.
45+1'
Jeden z hostujících hráčů v pokutovém území možná zahrát rukou, situaci řeší VAR.
45'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu, jedna minuta se bude nastavovat.
43'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Špatná domácí rozehrávka a a snižující branka. Po dobré akci spoluhráče se nyní prosazuje z bezprostřední blízkosti REECE STYCHE, který dokázal přelobovat brankáře. Asistence: Dean Torrilla.
43'
Gibraltar nyní kombinuje na útočné části hrací plochy, pokouší se něco vymyslet.
42'
Erling Haaland založil zajímavou akci, kterou zakončoval Kristian Thorstvedt. Jeho rána jen o malý kousek končí vedle branky.
41'
Norsko vybojovalo další rohový kop. Znovu mají domácí příležitost ohrozit brnaku.
39'
Domácí navyšují své vedení, jen malinko prostorou stačí k tomu, aby se ERLING HAALAND dostal do zakončení a vypálil přesně. Ránou na vzdálenější tyč skóruje. Asistence: Alexander Sörloth.
38'
Po dlouhé době se hosté dostali před branku soupeře, ale k výraznější šanci se nepropracovali.
37'
Hostující celek se dostal do střelecké pozice. Louie Annesley vypálil, ale jeho rána byla zblokovaná na rohový kop.
36'
Žlutou kartu dostává Kristian Thorstvedt (Norsko). Jasný útočný faul domácího hráče, a tak přichází karta.
36'
Erling Haaland to zkoušel individuálě, ale k zakončení se nedostal.
35'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme stále důraznou a aktivní hru domácích.
34'
Žlutou kartu dostává Aymen Mouelhi (Gibraltar). Za jasný faul dostává hostující hráč žlutou kartu a další zápas nebude moci hrát kvůli kartám.
33'
Alexander Sörloth vedl další důraznou akci, ale soupeř jej fauloval.
32'
Domácí vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
30'
Půlhodiny hry je pryč, domácí fotbalisté vedou o dvě branky a dál pokračují v aktivní hře.
27'
Kanonýr ERLING HAALAND se prosazuje i v tomto zápase a potřeboval k tomu 27 minut. Od kolegy dostal skvělou průnikovou přihrávku, míč zpracoval před brankářem a pohodlně skóroval. Asistence: Kristian Thorstvedt.
26'
Ethan Jolley odhlavičkoval míč do zámezí, uvidíme další rohový kop Norska. Míč se rychle dostal do hry.
25'
Aktivní hra domácích pokračuje dál, Martin Ödegaard rychle poslal míč před branku, ale obrana si poradila.
23'
Naprosto zaslouženě se domácí fotbalisté dostávají do vedení. Z levé strany našel Meling před brankou nabíhajícího spoluhráče, tím byl KRISTIAN THORSTVEDT. Jeho rána bez přípravy zapadla přesně do branky. Skvěle to sehráli domácí a vedou. Asistence: Birger Meling.
21'
Za hlasitého podporování mají balon na svých kopačkách domácí fotbalisté, kteří se pokouší něco vymyslet na polovině soupeře.
20'
Hodně důrazně hraje obrana Gibraltaru ve svém pokutovém území, ale zatím je podle sudích vše v pořádku. Zápas sleduje i VAR, takže i video dohlíží na regulérnost utkání.
19'
Centr se snesl před branku, ale pokus o zakončení byl zblokovaný. Kian Ronan stál podle všeho na správném místě.
19'
Aymen Mouelhi měl co dělat, aby zastavil soupeře. Nakonec je z toho rohový kop.
17'
Jack Sergeant ovšem neměl komu přihrát, ale alespoň si vynutil další aut.
17'
Kyle Goldwin znovu rozehrává od své branky a nabádá spoluhráče, aby šli hluboko na útočnou polovinu. Tam jeho tým vybojoval následně aut.
15'
Po delší době se mohli hráči Gibraltaru dostat do útočnou polovinu, ale vzhledem k nepřesné přihrávce o míč přišli.
14'
Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí se usadili na polovině soupeře, kde kombinují. Alexander Sörloth se dostal do zakončení, jeho rána z velké dálky končí výrazně mimo.
12'
Mohamed Elyounoussi překazil akci soupeře, a tak se směr hry rychle otáčí. Erling Haaland ovšem nestihl balon na hrací ploše.
11'
Kyle Goldwin se rozhodl pro dlouhý výkop, který na půlce vybojovali domácí. Následně hostující Julian Valarino a je důrazně upozorněn rozhodčím. Za podobné situace by klidně mohl dostat kartu.
10'
Úvodní pasáž utkání patří jednoznačně domácím. Alexander Sörloth byl před brankou, spoluhráč ho hledal centrem, ale zakončení nebylo přesné. Balon do hry uvede hostující brankář.
10'
Domácí fanoušci se dožadovali pokutového kopu, ale sudí nechávají hru plynout dál. Norsko hraje aktivně.
8'
Gibraltar se pokoušel rychle přenést hru na útočnou část hrací plochy, ale nepodařilo se mu to.
8'
Patrick Berg vhazuje na útočné polovině a předpokládaný tlak Norska je tady.
7'
Velkou šanci měl nyní domácí celek, ale Kyle Goldwin vytáhl proti tvrdě střele dobrý zákrok. Akce pokračovala dál a domácí obrana se tak tak obránila.
7'
Žlutá karta za tento faul není, sudí řeší situaci domluvou.
6'
Martin Ödegaard se dostal d souboje se soupeřem, a Julian Valarino byl tvrdě dohraný.
5'
Alexander Sörloth se dostal do zakončení, jeho hlavička končí ve středu branky, kde byl gólman.
3'
Jack Sergeant vybojoval díky dobré poziční hře autové vhazování na své polovině. Následně bude rozehrávat hostující brankář. Kyle Goldwin uvede míč do hry.
2'
Centr se snesl ze strany před branku, ale obrana si dokázala poradit.
2'
Norsko se propracovalo na útočnou část hrací plochy, kde kombinuje. Andreas Hanche-Olsen se svými spoluhráči zkouší něco vymyslet.
1'
Domácí hrají v tradičních červených dresech, hosté oblékli bílé.
1'
Nad stadionem v Oslu jsou krásné mraky, ale tady je vše připraveno k zahájení zápasu.
Zápas brzy začne.

Norsko: Nyland – Holmgren Pedersen, Hanche-Olsen, Ajer, Meling – Ödegaard, P. Berg, Thorstvedt – Sörloth, Haaland, M. Elyounoussi.
Náhradníci: André Hansen, Brätveit – Gregersen, S. Strandberg, Normann, J. King, Ryerson, Hauge, Aursnes, Björkan, Dönnum, Daehli.

Gibraltar: Goldwin – Annesley, Sergeant, Wiseman, Torrilla – Andrew Hernandez, Jolley, Mouelhi – Valarino, Ronan, Styche.
Náhradníci: Banda, Robba – J. Chipolina, Felipes, Badr, Pons, Morgan, R. Chipolina, Santos, Bosio, Coombes..
Hrát se bude na Ullevål Stadion v Oslu a jasným favoritem je domácí družina.
Norsko je v tabulce skupiny na třetí pozici a o postup ještě dál bojuje. Po pěti zápasech má bilanci tří výher, prohry a remízy. Tým porazil Gibraltar 3:0, Černou Horu 1:0 a Lotyšsko 2:0. Tým nestačil na Turecko 0:3 a remizoval s Nizozemskem 1:1.
Gibraltar ve skupině G odehrál pět zápasů a všechny prohrál, navíc skóre má 2:20. Norsku podlehl 0:3, Černé Hoře 1:4, Nizozemsku 0:7, Lotyšsku 1:3 a Turecku 0:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Norsko a Gibraltar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.