Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Turecko - 27. března 2021   18:00

Norsko
Norsko
0:3
(0:2)
Turecko
Turecko
4' Tufan   • 28' Söyüncü  (Yazıcı) • 59' Tufan  (Çalhanoğlu)
Norsko
Jarstein (47. André Hansen) – Meling, Gregersen, Ajer, Ryerson (68. J. Svensson) – Midstjö (68. Thorstvedt) – P. Berg, M. Elyounoussi (68. J. King), Ödegaard (C) – Sörloth, Haaland (83. Thorsby).
A. Hernandéz – T. Sobrino, R. Cabaňero (vš. ŠPA)
La Rosaleda, Malaga
Turecko
Çakır – K. Ayhan, Söyüncü, Müldür, Meraş – Yazıcı (70. Erkin), Tufan (86. Kabak), Yokuşlu, Çalhanoğlu (70. Antalyalı) – B. Yılmaz (C) (86. Akbunar), Karaman (73. Ünal).

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z kvalifikace, na viděnou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:13.
Je konec. Turecko zaslouženě vítězí. Vše rozhodly tři střely na branku, ze kterých padly tři branky do sítě Norska. Nepomohl k tomu ani vystřídaný brankář, ten mimo jiné též jednou inkasoval. Druhý poločas nám tedy nabídl jednu branku, o kterou se postaral parádní technickou střelou Ozan Tufan a završil tak druhou branku v utkání. Právě tento hráč byl zvolen jako hráč zápasu. Norové se tak v tabulce propadají na čtvrté místo, zatímco Turecko se skóre 7:2 na první. Oba celky čeká zápas ještě v úterý. Turecko vyzve Lotyšsko, kde se očekává další výhra, zatímco Norsko čeká Černá Hora, která je prozatím stoprocentní.
90+3'
90+1'
Norové drží míč na polovině Turecka a vyčkávají až dnešní zápas konečně skončí.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty!
89'
Norové se ještě pokoušeli protáhnout do nějaké akce. Konkrétně to byl levý bek Birger Meling, jenomže obrana Turecka dnes funguje naprosto bez problémů.
88'
Joshua King nijak nepřemýšlel a zkusil dalekonosnou střelu, ta ale putovala pouze nad.
87'
Za Turecko nyní nastoupil Halil Akbunar. Záložník Goztepe, jenž zažívá svůj debut za reprezentační A-tým.
86'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Halil Akbunar.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Ozan Kabak.
85'
Jonas Svensson předvedl dobrý obranný zákrok, když nepustil po lajně Erkina.
84'
Turecko již posledních pár minut kombinuje a nijak zásadně neútočí, tento zápas se tak bude nejspíše jen dohrávat.
83'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Morten Thorsby.
81'
Právě Kristian Thorstvedt dnes nastoupil do teprve druhého zápasu za A-tým a díky červené kartě nenaplní to co minulý zápas. Proti Gibraltaru při svém debutu totiž vstřelil rovnou gól.
80'
Kristian Thorstvedt na hřišti vydržel pouze dvanáct minut. Na polovině hřiště tvrdě zfauloval Canera Erkina a rozhodčí bez váhání vytáhl červenou kartu. Norsko tak bude dohrávat v deseti.
79'
Třetí roh již nebezpečný byl! V brankovišti si nejvýše vyskočil Alexander Sörloth, ale jeho mířidla mířila pouze nad.
78'
Joshua King posunul míč na volného Sorlotha, jenž se pokusil o zakončení zpoza vápna. Jeho pokus mu však pohotově brankář vyrazil na roh.
77'
Norsko mělo v krátkém sledu dva rohové kopy, ovšem ani jeden nijak branku Turecka neohrozil.
76'
Žlutou kartu dostává Mert Müldür (Turecko).
75'
Je tomu tak. Turecko dnes veškeré střely na bránu proměnilo, což donutilo i trenéra Solbakkena střídat brankáře, ovšem nezabránil tomu ani Hansen.
74'
Statistika střel na bránu: 0-3
73'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Enes Ünal.
72'
Okay Yokuşlu teď zabránil nebezpečné přihrávce Norska. Nebýt jeho, tak by se Erling Haaland dostal osamocený na branku a nejspíše by i situaci proměnil.
71'
Alexander Sörloth je velmi frustrovaný a zbytečně tak fauloval. Měl by si již dávat pozor, neboť jednu žlutou kartu má.
70'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Caner Erkin.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Taylan Antalyalı.
69'
Čerstvě vystřídaný mladíček Kristian Thorstvedt zkusil dalekonosnou střelu, ta ale byla pouze zblokována obráncem.
68'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Jonas Svensson.
68'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Fredrik Midstjö, přichází Kristian Thorstvedt.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Joshua King.
67'
Žlutou kartu dostává Alexander Sörloth (Norsko).
66'
Ani následný rohový kop Norů nijak tureckého brankáře neohrozil, Turecko se tak v klidu ubránilo.
65'
Norsku se nedaří! Mohamed Elyounoussi našel na hranici malého vápna Haalanda, který ihned zakončoval z první. Jak jsem již dnes však zmiňoval, obrana má na Haalanda zasednuto a střela tak byla pouze zblokovaná.
64'
Patrick Berg nedovoleně srazil Yaziciho, Turecko tak bude zahrávat volný kop.
62'
Norové vstřelili druhý gól, ale stejně jak u toho prvního, tak i tentokrát se jednalo o ofsajd. Alexander Sörloth našel nabíhajícího se Haalanda, ten se však objevil v ofsajdovém postavení.
61'
Na hranici norského brankoviště, se volně svezl míč, jenž se dostal až na kopačku Yusufa Yaziciho, který bez přemýšlení vypálil z první. Jeho rána ale těsně míjela Hansenovu branku.
60'
Minulý zápas to byl Burak Yılmaz, dnes je to Ozan Tufan, který aspiruje na Hattrick. Uvidíme, zda se mu to povede!
59'
Turecko právě vstřelilo branku!
Máme tu již třetí branku! Hakan Çalhanoğlu posunul míč na doslova volného OZANA TUFANA, jenž nádhernou technickou střelou zpoza vápna nedal žádnou šanci nově vystřídanému brankáři Hansenovi. Ani jeden brankář tak zatím nijak Norsku nepomohl.
57'
Birger Meling pronikl do brankoviště Turecka, kde se následně svalil na zem, hlavní sudí však pokutový kop zamítl.
56'
Martin Ödegaard zahrával přímý kop, jenž směřoval na Haalanda. Ten je však dnes obranou Turecka neuvěřitelně hlídaný a nijak tak branku neohrozil.
55'
Turecko se s míčem daleko nedostalo, proto zaútočili opět Norové. Mohamed Elyounoussi centroval na zadní tyč, kde se snažil hlavičkovat Erling Haaland, pokus mu zblokoval obránce. Vzápětí na to, zakončoval Sorloth, ovšem ani on neprocpal míč do sítě.
54'
Meling dlouho vyčkával s míčem na pravé straně, až ho nakonec ztratil a dovolil tak útok soupeři.
52'
Julian Ryerson znovu zkoušel centrovat do šestnáctky soupeře, ale na poslední chvíli mu do šance vstoupil jeden z obránců a situaci překazil.
51'
Po kombinační hře Norska nadešel zajímavý centr z kopačky Ryersona. Ten hledal na zadní tyči nabíhajícího se Sorlotha, jenže brankář byl u balónu dříve.
50'
Žlutou kartu dostává Stian Gregersen (Norsko).
49'
Norsko zahrávalo rohový kop, jenž putoval na zadní tyč, kam si výtečně seběhl Erling Haaland. Tomu však na poslední chvíli nevyšla teč a balón skončil pouze v zámezí.
48'
Norsko vystřídalo brankáře. Rune Jarstein po dvou inkasovaných brankách tak hřiště opustil a nahradil ho André Hansen. Uvidíme, jak se mu bude dařit.
47'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Rune Jarstein, přichází André Hansen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Rozhodčí nedal nijak vědět kolik minut nastavuje, a po přímém kopu tak okamžitě hvízdl do píšťalky. První poločas nám nabídl dvě branky, a to obě do sítě Norska. Jako první přišla již ve čtvrté minutě, kdy díky malé teči Ajera dostal Ozan Tufan volný prostor pro střelu a nemýlil se. Norové zkoušeli vyrovnat, asi nejblíže tomu byl Alexander Sörloth, který však v dobré pozici trefil jen zadní tyč. Druhá branka poté padla po rohovém kopu, když si nejvýše vyskočil Çağlar Söyüncü. Dále to již byly z obou stran jen nepřesné pokusy a první poločas tak skončil 2:0.
45+2'
45+1'
Přímý kop na sebe vzal Alexander Sörloth, jenž zvolil místo střely rozehrání na krátko. Celou akci ale obrana Turecka přečetla.
45'
Burak Yılmaz fauloval v blízkosti brankoviště. Norsko tak bude zahrávat zajímavý přímý kop!
43'
Následný rohový kop Turecka nijak branku Norska neohrozil, dopředu se tak přesunul soupeř.
42'
Není to 3:0! Aktivní Burak Yılmaz pronikl až do brankoviště, kde měl před sebou již jenom obránce Ajera a brankáře. Při následném zakončení zpoza malého vápna, skočil na poslední chvíli Ajer do střely a zachránil tak svůj celek před třetí inkasovanou brankou.
41'
Z levé strany se dopředu tlačil Birger Meling, jenž svým následný pozemním centrem hledal své spoluhráče v šestnátce. Balón ale sbíral pouze brankář.
40'
Statistika držení míče: 58%-42%
39'
Zřejmě nic. Po špatné přihrávce se dostali k míči Norové, kteří okamžitě zakládali rychlý protiútok, ale po špatném zpracování Sorlotha akce skončila.
38'
Turecko se přesunulo na polovinu Norska, ti je však nechtějí pustit ani k brankovišti. Uvidíme, co z toho nakonec bude
36'
I na druhé straně byl k vidění střelecký pokus. O ten se postaral Yusuf Yazıcı, ale i on nebyl úspěšný.
35'
Ani tentokrát není sníženo! Birger Meling přiťukl balón Elyounoussimu, jenž tak prošel přes obranu až na hranici malého vápna, kde však v koncovce selhal. Jeho pokus totiž putoval pouze kolem tyče.
34'
A nakonec jsme se dočkali. Norsko zahrávalo rohový kop, který směřoval přesně do středu vápna, ovšem nikdo z hráčů v červeném neprojevil žádný zájem o hlavičku či teč.
32'
Seveřani nyní uklidňují hru kombinacemi a na nějakou akci tak musíme čekat.
30'
Burak Yılmaz tvrdě srazil levého beka Melinga, Norsko tak bude zahrávat volný kop z vlastní poloviny.
29'
Turecko mělo vzápětí další rohový kop a znovu to vřelo! Míč byl nejdříve z brankoviště odkopnut, ale ne dostatečně, neboť se ho zmocnil Ozan Tufan. Jeho pokus ale branku nijak zásadně neohrozil a na druhý gól si tak musí počkat.
28'
Je tu druhá branka v síti Norska! Turci si poté vybojovali první rohový kop tohoto zápasu, jenž zahrával dnes již známý Yusuf Yazıcı. Míč putoval na zadní tyč, kde si nejvýše vyskočil obránce Leicesteru CAGLAR SOYUNCU a nedal tak brankáři šanci.
26'
Co chybělo! Norsko se po kombinační hře dostalo až k brankovišti, kde to celé sám na sebe vzal Alexander Sörloth. Nejdříve jeho střela putovala do obránce, poté pouze do tyče!
25'
Norové se přesunuli na vlastní polovinu, kde vyčkávají a kombinují.
24'
Vzápětí na to, se seveřané dostali zpátky k brankovišti soupeře, ale znovu tam byl k vidění faul. Tentokrát nečestně hrál Ryerson.
23'
Mohamed Elyounoussi nečestně odstavil Karamana, Turecko tak bude zahrávat volný kop.
20'
Yusuf Yazıcı je zatím nejaktivnějším hráčem na hřišti. Nyní obdržel přesnou přihrávku na polovině Norska, jenže při zpracování nechtěně zasáhl míč rukou a následoval tak volný kop.
19'
Norsko znovu zkoušelo vymyslet nějakou tu akci, ale obrana tureckého celku je hold lepší a veškeré myšlenky čte.
18'
Kaan Ayhan nakopl dlouhý míč až za obranu Norska. Nikdo z hráčů v bílém se však míči nedostal.
17'
Turecko se nyní drží na vlastní polovině a snaží se hru trošičku uklidnit.
16'
Martin Ödegaard posunul míč do brankoviště, kde vyčkával Alexander Sörloth, jenž se ještě pokoušel o další přihrávku. Obrana tureckého týmu však předvedla parádní sehranou akci a situaci bez problému ubránila.
15'
Norsko dostalo na středu hřiště výhodu a mohla z toho tak býti nějaká šance, ale nepřesná přihrávka jednoho z hráčů rozhodla.
14'
A další. Yusuf Yazıcı si zažádal o dlouhý pas po pravé straně, zapomněl však na své načasování a pomezní sudí měl opět o kousek práce víc.
13'
Ofsajdová situace se konala i na druhé straně, v které se objevil záložník Kenan Karaman.
12'
Norům se podařilo vstřelit vyrovnávací gól, a to po krásné přihrávce Haalanda, jenž našel svého spoluhráče Alexandera Sorlotha. Následnou radost však překazil pomezní sudí svým praporkem.
11'
Kristoffer Ajer se s míčem protáhl až na hranici brankoviště, kde následně hledal svým pasem Odegaarda. Přihrávku však lépe přečetl jeden z obránců.
10'
Norové se přesunuli na polovinu Turecka, kde momentálně kombinují.
9'
Na pravé straně opět bojoval Yusuf Yazıcı, který pomýšlel na dalším centru, při zpracování míče však zahrál rukou. Následoval volný kop pro soupeře.
7'
Stian Gregersen mířil na branku soupeře, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a putoval tak pouze vedle.
6'
Turecko i do druhého zápasu vstoupilo vedením. Zatím nelze říci zda zaslouženě, neboť to byla teprve první akce tohoto zápasu. Uvidíme, co nám hráči předvedou nadále.
5'
Norové se ihned pokoušeli o vyrovnání, jenže Melingův pas do běhu skončil pouze v zámezí.
4'
A máme tu první rychlý gól! Yusuf Yazıcı dostal dlouhou přihrávku po pravé straně, díky které dokázal míč nacentrovat do brankoviště, kam si výtečně naběhl OZAN TUFAN, jenž míč umístil k levé tyči a nedal Jarsteinovi šanci.
2'
Do vápna severského týmu přilétl zajímavý centr z levé strany, na který si sbíhal Burak Yilmaz, jeho hlavičkový pokus však úspěšně zblokoval Ajer.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Norska, kteří se ihned pokusili o dlouhý nákop dopředu, kde se tak momentálně drží.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Norové dnes nastupují v červených dresech, zatímco Turci v dresech bílých.

Norsko: Jarstein – Meling, Gregersen, Ajer, Ryerson – Midstjö – P. Berg, M. Elyounoussi, Ödegaard (C) – Sörloth, Haaland.
Náhradníci: André Hansen, Grytebust – S. Strandberg, Gabrielsen, J. King, Hauge, J. Svensson, Linnes, Fossum, Daehli, Thorstvedt, Thorsby.

Turecko: Çakır – K. Ayhan, Söyüncü, Müldür, Meraş – Yazıcı, Tufan, Yokuşlu, Çalhanoğlu – B. Yılmaz (C), Karaman.
Náhradníci: Günok, Bayındır – Kökçü, Tosun, Antalyalı, Kabak, Ünal, Erkin, Toköz, Türüç, Akbunar, Bardakci.

Rozhodčí: A. Hernandéz – T. Sobrino, R. Cabaňero (vš. ŠPA).
Zajímavost

V roce 1993 při kvalifikaci na Mistrovství světa dostalo Norsko do skupiny právě Nizozemsko a Turecko. Hráči severského celku skupinu naprosto ovládli a dostali se tak poprvé v historii na Mistrovství světa. Otázka zní, bude tomu tak i letos?
Vzájemná utkání

17.11.07 – Norsko – Turecko 1:2
28.03.07 – Turecko – Norsko 2:2
15.08.01 – Norsko – Turecko 1:1
23.02.00 – Turecko – Norsko 0:2
10.11.93 – Turecko – Norsko 2:1
Turecko se v prvním zápase skupiny G blýsklo parádní výhrou 4:2 nad silným Nizozemskem. Právě Holandsko je považováno za nejsilnější kus skupiny, Turecko však řeklo ne. V utkání se především předvedl Burak Yilmaz, jenž vsítil hattrick. Právě tento hráč francouzského Lille, bude v tomto utkání sledován a obrana Norska si na něj určitě dá velký pozor. Turecko z posledních deseti zápasů prohrálo pouze dvakrát, což naznačuje, že se opravdu máme těšit na skvělý zápas. Jak jsem již zmiňoval, poslední vzájemný zápas vyhrálo právě Turecko, tak uvidíme zda tomu bude i dnes.
Norsko se v prvním duelu kvalifikace o Mistroství světa utkalo s nejslabším článkem skupiny, kýmž je Gibraltar. Utkání již od úvodních minut, až do samého konce ovládali hráči Norska a připsali si tak pohodovou výhru 3:0. Nutno však podotknout, že Norové se v koncovce poměrně trápili, vypovídá tomu hlavně počet střel (27). Na branku jich přišlo třináct. Pokud by takový výkon hráči předvedli i dnes, nevím zda by z duelu brali tři body, neboť Turecko půjde do zápasu velmi nabuzené z posledního zápasu. Poslední vzájemný duel se mezi těmito celky odehrál v roce 2007 a vítězně z něj vyšli hráči Turecka 2:1. Uvidíme, jak tomu bude dnes.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na pokračování skupiny G, a to na utkání Norsko – Turecko. Čeká nás velmi zajímavý, ovšem i vyrovnaný zápas. Oba celky své první zápasy zvládly na výbornou a dnes tak budou bojovat o první příčku. I přesto, že Turecko ve středu překvapilo, tak jsou dnešními mírnými outsidery. Utkání se odehraje na neutrálním stadionu La Rosaleda v Malaze a na utkání budou dohlížet španělští sudí. Výkop je stanoven na 18:00.