Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Švédsko - 8. září 2021   20:45

Řecko
Řecko
62' Bakasetas (Douvikas) • 75' Pavlidis (Tzolis)
2:1
(0:0)
Švédsko
Švédsko
80' Quaison  (Forsberg)
Řecko
Vlachodimos – Chatzidiakos, Mavropanos, Tzavellas – Androutsos, Rodrigues, Bouchalakis, Tsimikas – Bakasetas /C/, Pavlidis (90+5. Vrousai), Douvikas (71. Tzolis).
Paschalakis, Dioudis – Saliakas, Papadopoulos, Retsos, Fountas, Limnios, Koutris, Mantalos, Siopis.
Karasev – Děmeško, Gavrilin (RUS)
Olympijský stadión Spyridona Louise, Atény
Švédsko
Olsen – Johansson (77. Krafth), Helander (88. Danielson), Lindelöf /C/, Augustinsson – Claesson (77. Karlsson), K. Olsson, Svanberg (66. Quaison), Forsberg – Kulusevski (88. Thelin), Isak.
Dahlberg, Nordfeldt – M. Olsson, Sema, Larsson, Cajuste, Nilsson.

Fotbalisté Řecka slaví první kvalifikační výhru a ještě se udrželi ve hře o druhou příčku, na poražené Švédsko nyní ztrácejí jen tři body.
Domácí zachránila dvakrát tyč a více než hodinu se navzdory dalším šancím na obě strany čekalo na gól. Ten dal až řecký kapitán Bakasetas v 62. minutě. Druhou trefu, původně neuznanou pro ofsajd, musel Pavlidisovi uznat až videorozhodčí. A právě gól útočníka Alkmaaru byl v důsledku vítězný, dvě minuty po rozehrání totiž z dorážky snížil střídající Quaison na konečných 2:1.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
90+9'
90+8'
Olsen odolal Bakasetasově krásné střele a jednou rukou vystihl i kostrbatou dorážku čerstvého Vrousaie zblízka. Napotřetí už konečně míč zalehává.
90+7'
Nastavení se podle očekávání protahuje. Řekové s náskokem gólu stráví příští okamžiky rozehrávkou rohu po Tzolisově střele, přizvednuté Lindelöfem nad břevno.
90+5'
Střídání v mužstvu Řecka: ze hřiště odchází hrdina druhé gólové akce Evangelos Pavlidis, pár minut si zahraje Marious Vrousai.
90+4'
Hra pokračuje, ostrý centr zprava odhlavičkoval Tzavellas přes břevno vlastní brány.
90+3'
U domácího záložníka se stále sklánějí lékař a masér, avizované nastavení se patrně ještě protáhne.
90+1'
Karlsson fantasticky oklamal dva domácí hráče a připravil zpětnou přihrávkou šajtlí palebnou pozici Forsbergovi. Ten dělovkou z náběhu způsobil asi lehčí otřes mozku naplno do hlavy trefenému Zecovi Rodriguesovi.
90'
Ruský rozhodčí nastavuje zápas o šest minut.
89'
Žlutou kartu si hned po svém příchodu na hřiště vysloužil za faul loktem konžsko-švédský útočník Anderlechtu Isaac Thelin (Švédsko).
88'
Poslední dvě změny provádí Švédsko: hřiště opouštějí Filip Helander a Dejan Kulusevski, přicházejí Marcus Danielson a Isaac Thelin.
85'
Kostas Tsimikas trefil loktem Kulusevského, který ho obtěžoval zezadu. Nejedná se o faul, po krátké pauze na otřepání dává ruský sudí Řekům míč rozhodčího.
83'
Tzavellasovu hlavičku ze záklonu sbírá ještě před čarou Forsberg a hned dlouhým pasem hledá spoluhráče vepředu. Tam se ovšem ještě nikdo nestačil přesunout.
82'
Do útoku se ženou opět domácí, Tzolisovu akci zastavují Švédové za cenu rohu.
80'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Hosté reagují nejlépe, jak to šlo. Forsbergovu parádní ránu zpoza šestnáctky doráží pohotově zblízka nikým nehlídaný ROBIN QUAISON. Jubilejní desátý reprezentační gól pro hráče, působícího v saúdskoarabském Ittifáqu.
78'
Gól je uznán, uhašené nadšení může znovu propuknout.
77'
Zatímco se hlavní rozhodčí stále radí s kolegou u videa, probíhá druhé střídání celku Švédska: ze hřiště odcházejí Viktor Claesson a Mattias Johansson, přicházejí Jesper Karlsson a Emil Krafth.
75'
A hned nato vypukl jásot v ochozech, který rychle utichá. EVANGELOS PAVLIDIS doklepával po rychlém brejku do sítě přihrávku střídajícího mladíčka Tzolise z ofsajdu. Nebo ne?
74'
Viktor Claesson si zasekl míč kolem Pantelise Chatzidiakose, pak vypálil po zemi celkem neškodně do brankáře.
72'
Bakasetas vysunul do uličky právě Tzolise, útočníka Norwiche odzbrojil na velkém vápně zkušenější Lindelöf z Manchesteru United.
71'
Střídání v týmu Řecka: ze hřiště odchází Anastasios (či zkráceně Tasos) Douvikas, přichází teenager Christos Tzolis.
70'
Žlutou kartu dostává Filip Helander (Švédsko).
69'
Bouchalakis v pádu přiťukl míč Douvikasovi, jenž z otočky střílí vysoko nad.
68'
Po ubráněném rohu vyrazil do brejku Androutsos a odrazem o Augustinssona vybojoval pro změnu roh pro Řecko.
67'
Vzápětí z protiútoku nabil Isak Claessonovi, jehož technická střela po zemi se odráží od tyče! Ta zachránila řecký výběr dnes již podruhé. Konstantinos Mavropanos pak neortodoxně kolenem posílá míč kolem stejné tyče na roh.
67'
Po trestném kopu Bakasetase přestřeluje Tzavellas.
66'
Střídání v týmu Švédska: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Robin Quaison.
64'
Za hlavu se drží Bouchalakis. Právě touto částí těla poslal míč po výborném Androutsosově centru jen kolem tyče do zadní podpěry brány.
62'
Řecko právě vstřelilo branku!
Kapitán TASOS BAKASETAS si na velkém vápně narazil s Douvikasem, který mu míč vrátil patičkou, a svůj náběh přes nedůrazné Švédy zakončil útočník Trabzonsporu po zemi k tyči.
61'
Douvikas zostudil jesličkami Augustinssona, jehož zastoupil vzápětí Johansson.
58'
Po rohu ještě hosté vhazovali, nakonec jejich akci utnul hvizd píšťalky, protože Forsberg podrazil kotníky Zecovi Rodriguesovi.
57'
Po rychlé výměně míče s Forsbergem pálí Isak a sražená střela vynáší Švédsku roh.
53'
Žlutou kartu dostává Viktor Claesson (Švédsko).
52'
Po sérii švédských narážeček se snažil dvakrát po sobě prostrčit míč zleva do vápna Kulusevski, leč neuspěl.
51'
Forsberg rozehrál roh vysokou svící, kterou Zeca Rodrigues raději odhlavičkoval na další roh, tentokrát z opačné strany.
50'
Thanasis Androutsos měl rozhodně střílet, cestu k bráně měl na pravé straně pokutového území otevřenou. Místo toho zbytečně a nepřesně přihrával pod sebe.
48'
Z otočky zkusil odraženým míčem překvapit Vlachodimose Dejan Kulusevski. Švédský reprezentant makedonského původu ale vysoko přestřeluje, domácí brankář může být v klidu.
46'
Hned ve 24. vteřině podrazil Svanberg dost nešetrně u postranní čáry Androutsose. Sotva Řekové rozehráli, fauluje naopak urostlý Mavropanos.
46'
Švédům patřily první a poslední minuty poločasu, nejblíže gólu byl hned ve 3. minutě Svanberg, který nastřelil tyč. Prostřední pasáži zase dominovali Řekové. Navzdory několika velkým šancím na obou stranách se oba celky rozcházejí do šaten za bezbrankového skóre.

Statistiky první půle:
Držení míče 53% – 47%, střely na bránu 2:3, střely mimo 1:1, rohy 5:4, ofsajdy 1:0, fauly 5:2.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Andreas Bouchalakis (Řecko).
45+2'
Švédové se nadechli k pořádnému náporu, Emil Forsberg napřáhl z dálky a přes skluzujícího obránce přestřeluje.
45+2'
Po rohu se opět brankář Benficy Lisabon vyznamenal, když na čáře reflexivně vyráží dobře mířený volej hostujícího Isaka.
45+1'
Svanbergovu výstavní ránu z dálky pod břevno vytahuje Odisseas Vlachodimos s námahou na roh.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Řecký roh prodlužoval hlavou v předklonu za sebe Tzavellas, jenže v místech doručení nebyl nikdo v bílém.
43'
Johansson došlápl na nohu Douvikasovi plnou vahou. Ani výkřiky bolesti faulovaného hráče nepřiměly rozhodčího tasit první žlutou kartu.
42'
Tasos Douvikas neadresoval přesně zpětnou skákavou přihrávku do vápna.
39'
Tsimikasův centr stačil líznout hlavou mimo dosah nabíhajících Řeků Augustinsson.
37'
Victor Lindelöf střílel z voleje v záklonu do klubka těl, už mimo hřiště stojící Isak ještě vracel míč před bránu, ale od Claessona se odráží balon k Odisseu Vlachodimosovi.
37'
O tři minuty později mohu zkopírovat předchozí příspěvek...
34'
Rohový kop pro hosty po dalším dravém průniku Emila Forsberga, který zablokoval Mavropanos.
32'
Skandinávci přenášejí hru na druhou stranu. Emil Forsberg od koncové čáry posílal míč před bránu, kde ho ještě před brankářem Vlachodimosem zasáhl skluzem Claesson, ze dvou kroků ho však píchl jen do boční sítě.
30'
Victor Lindelöf zakřižoval Douvikase a pouští míč do zámezí.
28'
Následný roh rozehrál Bakasetas nepřesně.
28'
Evangelos Pavlidis snad ještě teď nevěří, jakou šanci neproměnil. Jeden na jednoho si posadil Lindelöfa a zcela sám přehazoval brankáře, jenže střela, jen lehce tečovaná konečky prstů, se záhadně stočila o centimetry vedle tyče.
27'
Kostas Tsimikas ukázal hru moderního obránce! Od půlící čáry si vedl míč navzdory neustálému dotírání švédské přesily až ke střele, kterou mu Robin Olsen kryje.
24'
Po rušné úvodní čtvrthodině hra trochu ztratila náboj a postrádá šance.
21'
Douvikas se probíjel přes dva Švédy, až si naběhl na loket a dostal do nosu.
19'
Androutsos našel dlouhým křížným pasem Tsimikase, jemuž těžký míč v dobré pozici odskakuje od nohy.
18'
Švédské křídlo se vrací po krátkém ošetření za postranní čarou do hry.
16'
Na hřišti je ošetřován po tvrdém vzdušném souboji Claesson.
15'
Řekové se nedočkali pokutového kopu ani po pádu Tasose Douvikase, který se spíše opřel do protihráče sám a odpadl od něj.
13'
A skutečně se píská místo penalty řecký ofsajd, takže rozehrávají Švédové, kteří si museli zhluboka oddechnout.
12'
Tři rohy – penalta. To platí v silvestrovských derby. Jak to bude v Aténách, rozhodne VAR! K faulu na Pavlidise bezpochyby došlo, otázkou však je, jestli řecký hráč nestál již předtím v ofsajdu.
11'
Georgios Tzavellas zůstal v pokutovém území trestuhodně nehlídaný a vypálil na bližší tyč. Střelu stačil jeden ze Švédů tečovat na roh.
10'
Další rohový kop pro Řecko.
8'
Žlutou kartu dostává Evangelos Pavlidis (Řecko) za spíše asi nechtěný faul na brankáře.
8'
Nebezpečně prolétl polovysoký míč malým vápnem Švédů, než ho odhlavičkoval v předklonu Victor Lindelöf.
7'
Trestný kop z levé strany rozehrál Thanasis Androutsos a po sraženém centru získává Řecko roh.
3'
Nádherný volej Mattiase Svanberga z 20 metrů se o tyč odráží před brankovou čáru.
2'
Po dlouhém autu Viktora Claessona bude Švédsko kopat první roh.
1'
Domácí hrají v bílých dresech s modrým šikmým pruhem, hosté v temně modrých se žlutými trenýrkami.
1'

Řecko: Vlachodimos – Chatzidiakos, Mavropanos, Tzavellas – Androutsos, Zeca, Bouchalakis, Tsimikas – Bakasetas (C), Pavlidis, Douvikas.
Náhradníci: Paschalakis, Dioudis – Saliakas, Papadopoulos, Retsos, Vrousai, Tzolis, Fountas, Limnios, Koutris, Mantalos, Siopis.

Švédsko: Olsen – Johansson, Helander, Lindelöf (C), Augustinsson – Claesson, K. Olsson, Svanberg, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Dahlberg, Nordfeldt – Krafth, Danielson, M. Olsson, Karlsson, Thelin, Sema, Larsson, Cajuste, Nilsson, Quaison.

Rozhodčí: Karasev – Děmeško, Gavrilin (RUS).
Švédsko
Hosté na posledním světovém šampionátu v Rusku postoupili do čtvrtfinále a dobře nakročeno mají i na ten nadcházející. V kvalifikaci zdolali Gruzii 1:0, Kosovo venku 3:0 a především minulý týden Španělsko 2:1, takže bez ztráty bodu vedou skupinu.
Letos Švédové neprohráli ani jediný z 11 zápasů v základní hrací době. Podlehli pouze po prodloužení v osmifinále mistrovství Evropy Ukrajině.
Největšími hvězdami skandinávského výběru jsou z ofenzivních hráčů Alexander Isak ze San Sebastianu, Dejan Kusulevski z Juventusu Turín či Emil Forsberg z Lipska, obraně zase šéfuje kapitán Victor Lindelöf z Manchesteru United.
Řecko
Mistři Evropy z roku 2004 zatím v kvalifikaci sbírají samé remízy 1:1. K té nejcennější ze španělské Granady přidali i plichty s Gruzií a Kosovem, které jsou pro ně spíše ztrátami.
Řekům především v současné generaci chybí vyložený kanonýr, vždyť žádný hráč z jejich kádru nemá na kontě více než 4 branky v národním dresu. Kapitán a útočník Trabzonsporu Anastasios Bakasetas dal ve 40 zápasech tři góly. Velkou oporou řecké reprezentace je brankář Odysseas Vlachodimos z Benficy Lisabon. Na nejzvučnější adrese hraje levý obránce Konstantions Tsimikas, který se po roce od přestupu do Liverpoolu konečně propracoval do základní sestavy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.