Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Malta - 7. září 2021   20:45

Rusko
Rusko
10' Smolov  • 84' Z. Bakajev
2:0
(1:0)
Malta
Malta
Rusko
Guilherme – Kuzjajev, Divejev, Osipenko, V. Karavajev – Jerochin (46. Zobnin), Barinov, Al. Mirančuk (58. Samošnikov) – Ionov (C) (79. Žemaletdinov), Smolov (71. A. Zabolotnyj), Zacharjan (46. Z. Bakajev).
Ali Palabıyık – Ceyhun Sesigüzel, Serkan Olguncan (vš. Turecko)
Otkrytie Arena, Moskva
Malta
Bonello – Z. Muscat, Agius (C) (86. Shaw), S. Borg – Attard (75. Dimech), S. Pisani (66. T. Caruana), Teuma (86. N. Muscat), Camenzuli – J. Mbong, P. Mbong – Montebello (66. Satariano).

S konstatováním, že Rusko doma poráží Maltu po vcelku utrápeném výkonu 2:0, ale společně s Chorvatskem si pojistilo první dvě místa ve skupině, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Rusové tak mají po šesti zápasech 13 bodů, ale klesli o skóre na druhé místo za Chorvaty, jenž dnes vyhráli 3:0 nad Slovinskem.

Na třetím místě číhají devítibodoví Slováci, čtvrté Slovinsko se sedmi body po dnešní prohře již moc šancí na baráž nemá.

Prakticky bez šance je pátá Malta a šestý Kypr, jenž mají shodně čtyři body.
Bez vyloučení.
Rusko se s Maltou trápilo více, než by bylo zdrávo. Již v 10. minutě sice domácí poslal do vedení kapitán Fjodor Smolov, který ztrestal špatnou malou domů hostí, ovšem poté Rusové nevyužili kvantum šancí a ve 45. minutě mohli po chybné malé domů inkasovat, leč Motebello těsně netrefil branku.

Do druhého poločasu vstoupili domácí hodně bohorovně a gólman domácích Guilherme se skvěle vyznamenal proti střele Josepha Mbonga zblízka. Malťané si pak mohli vstřelit vlastní branku po další úděsné malé domů, ale míč šel těsně vedle. Výhru Rusů tak jistil až v 84. minutě Zelimchan Bakajev z pokutového kopu – 2:0.
90+4'
90+3'
Ryan Camenzuli byl hodně dotírán Rifatem Žemaletdinovem, který chtěl před vápnem vybojovat míč. Nakonec ale balon zvládl pokrýt a odkopnout v tísni do autu.
90+2'
Centr do vápna proměnil ve střelu zblízka Maxim Osipenko, proti kterému výborně zasáhl Henry Bonello. Míč ale gólmanovi Malty proklouzl pod tělem a mířil za brankovou čáru. Na poslední možnou chvíli ho ale zastupující stoper vykopl pryč a VAR potvrdil, že balon nepřešel celým objemem brankovou čáru.
90+1'
Ruští hráči mají další rohový kop, nyní už zcela v pohodě míří za třemi body.
90'
Budou se hrát tři minuty nad rámec standardní devadesátky.
89'
Další rohový kop Rusů. Centr Bakajeva minul spoluhráče a Malťané pak odvrátili míč do autu.
88'
Malťané ještě zkusili zaútočit, nicméně ztratili míč a dopředu se hnal Zelimchan Bakajev. Taktickým zákrokem ho na půlce hřiště zastavil Kurt Shaw a je mi s podivem, že bez karty.
87'
K hlavičce se dostal Zabolotnyj, který ale hlavičkou minul tři tyče.
87'
V pohodě hrající Rusové budou zahrávat Bakajevem rohový kop.
86'
Poslední dvě střídání Malty. Teddy Teuma a Andrei Agius jdou z placu, místo nich se na hřišti objeví Nikolai Muscat a Kurt Shaw.
84'
Ryan Camenzuli zároveň vidí za hraní rukou – a možná i za protesty – žlutou kartu.
84'
Rusko právě vstřelilo branku!
Je pravděpodobně rozhodnuto. ZELIMCHAN BAKAJEV si dal s penaltovým rozběhem na čas, poté si ale počkal, až se gólman lehce pohne a poslal míč svým pohledem k pravé tyči.
83'
Turecký sudí Ali Palabıyık nařizuje pokutový kop za Camenzuliho hraní rukou v pokutovém území. Maltský záložník opravdu srazil prudký centr do vápna rukou.
81'
Malťané v rozehrávce opravdu mnohdy předvádí věci. Gólman Bonello dával míč na Dimecha, který vůbec nečekal, že by mohl být napadán, a přišel o míč. Rusům se rázem otevřela situace tři na tři, kterou řešil Žemaletdinov střelou na branku. Steve Borg tentokrát zahrál dobře a míč srazil mimo.
80'
Po faulu Zabolotného leží na zemi Andrei Agius, kterého rozhodně nelze vinit z toho, že by simuloval či předstíral bolest. Dostal nechtíc kamsi na zátylek.
79'
Čtvrté střídání Rusů. Alexej Ionov přepouští místo Rifatu Žemaletdinovovi.
77'
Anton Zabolotnyj po rohovém kopu netrefil branku.
76'
Zach Muscat dával dlouhou malou domů na Henry Bonella, kterého nechtíc obstřelil. Nakonec chyběly sotva dva metry k tomu, aby si hosté vstřelili vlastní branku.
75'
Obránce Caina Attarda střídá Shaun Dimech.
75'
Dlouhý míč ve vápně nakonec propadl na Dmitrije Barinova, který také neváhal vystřelit z první, ovšem minul branku.
73'
Rusové jsou nyní jednoznačně lepším týmem. Pojištující druhý gól ale zatím nemohou přidat.
72'
Zelimchan Bakajev kopal od rohového praporku. Míč se odrazil za vápno pro Maxima Osipenka, jenž se z voleje opřel do míče. Ale Henry Bonello byl na místě lapí balon.
71'
Nový muž na hřišti se hned uvedl střelou, kterou srazil Agius na roh.
71'
Fjodor Smolov, kapitán Ruska, jediný střelec dosavadního průběhu zápasu a nejlepší hráč na hřišti, předává kapitánskou pásku Dmitriji Barinovovi a střídá za Antona Zabolotného.
70'
Akce pokračovala a na pravé straně vápna se dostal k dobrému zakončení Fjodor Smolov. Výborně hrající domácí kapitán si ale nyní na Bonella nepřišel.
70'
V akci tři na tři vzal odpovědnost na sebe Daler Kuzjajev, ale i jeho pokus na branku neprošel. Do míče se postavil Steve Borg.
69'
Daler Kuzjajev rozehrál nakonec přímý volný kop na velké vápno, kde byl se střelou připravený Zelimchan Bakajev. Ale akce postrádala rychlost a Caruana dokázal střelu zblokovat.
68'
Steve Borg dnes nehraje dobrý zápas. Zavinil jediný gól, poté nebyl úplně jistý a nyní se nechal na levé straně snadno obhodit Alexejem Ionovem, kterého vzápětí metr před vápnem fauloval za žlutou kartu.
67'
Míč znovu propadl na velké vápno, kde ale prolétl kolem dvou zkoprnělých ruských hráčů.
67'
Roh Ionova byl odvrácen obranou Malty na další rohový kop.
66'
Hosté cítí, že by se zápasem ještě mohli něco udělat. Ze hřiště jde záložník Stephen Pisani, kterého střídá středopolař Tristan Caruana. Následuje i střídání útočníka za útočníka v podání Luke Montebella – dnes výborně hrajícího, a Alexandera Satarina.
64'
Joseph Mbong se obtočil před vápnem kolem Dalera Kuzjajeva a z otočky vystřelil. Jeho rána byla prudká, ale jen do míst, kde byl připraven gólman Guilherme.
63'
Výkon svěřenců se samozřejmě nelíbí ani trenérovi Valeriji Karpinovi, stejně tak i domácím fanouškům. A z ochozů se stále častěji začíná ozývat pískot.
61'
Třeba jako nyní. Po autovém vhazování přišli domácí zbytečně o balon a Malťané zaútočili po levé straně. Dlouhý centr do vápna si zpracoval nehlídaný Montebello, jenž ideálně přiťukl míč pro Josepha Mbonga. Útočník Malty byl u míče o krok dříve než Igor Divejev a jen díky fantastickému zákroku gólmana Guilhermeho jsou Rusové stále ve vedení.
60'
Hra se pomalu přehoupla přes hodinu, do konce zápasu chybí něco málo přes třicet minut. Rusové vedou 1:0, ovšem v některých pasážích zápasu hrají hodně bohorovně.
59'
Míč je opět u Henry Bonella, který s rozehrávkou až tak nepospíchá. Když budeme brát v potaz, že jeho tým prohrává 0:1.
58'
Z placu odchází Alexej Mirančuk, kterého nahrazuje obránce Ilja Samošnikov.
57'
Mezitím se připravuje další střídání na domácí straně a trenér Valerij Karpin bude v nejbližší době reagovat na zatím nepříliš zdařiliý druhý poočas Ruska.
56'
Alexej Mirančuk ovšem nezahrál rohový kop úplně nejlépe, takže Henry Bonello v brance Malty neměl prakticky žádnou práci.
55'
A hráči v červených dresech nakonec vybojovali rohový kop.
54'
Pokus o další kontr hostí končí neúspěšně, na druhou stranu tak pokračují Rusové.
52'
Igor Divejev se dostal na penaltovém puntíku k zakončení. S jeho hlavičkou si ale poradil Henry Bonello a zapisuje další úspěšný zákrok.
52'
Už se ale opět hraje na druhé straně a nyní bude mít výhodu rohu ruský tým.
51'
Rusové jsou stále v obranné činnosti hodně letargičtí a další zmatky ve velkém vápně hasil Karavajev odkopnutím míče na roh.
50'
Vzápětí na polovině hřiště přejel Alexej Mirančuk Josepha Mbonga a vidí jasnou žlutou kartu.
49'
Situace tři na jednoho a poté tři na dva. Dobrým napadáním získal míč Bakajev, který jej přihrál lehce doleva pro Alexeje Ionova. Záložník Ruska si připravil míč a poté zkusil obstřelit Bonella, který byl pozorný a vytáhl výborný zákrok.
48'
Rusové začali druhý poločas hodně lehkovážně. Nepříjemnou střelu Josepha Mbonga vyrazil Guilherme jen před sebe, kde míč nekompromisně odpálil pryč jeden z vracejících se obránců.
47'
Bakajev se hned zapsal do statistik faulem na Montebella.
46'
Dvojí střídání v ruském týmu. Záložníka Alexandra Jerochina střídá středopolař Roman Zobnin, další střídání ve středových řadách Ruska proběhne na ose Arsen Zacharjan dolů, Zelimchan Bakajev na plac.
46'
Bez karet.
První poločas je u konce a Rusové v něm měli jasnou převahu, kterou již v desáté minutě stvrdil Fjodor Smolov a narušil tak maltské plány na nějakou urputnou defenzívu a dlouhé udržení bezbrankového stavu. Kapitán Rusů totiž vystihl hrůznou malou domů Steve Borga na Bonella a ve skluzu před brankářem zamířil do sítě. I nadále byli domácí aktivní a je třeba říct, že Smolov hraje opravdu dobře. Měl na noze více než jen jednu branku, ovšem další šance Rusů zůstaly nevyužity. Za hosty se mohl prosadit ve 28. minutě Agius, který se před vápnem opřel do míče a ruský brankář Guilherme musel děkovat obránci Divejevovi, že střelu dokázal zablokovat. A když po špatné malé domů Rusů mířil ve 45. minutě těsně vedle Montebello, zůstal stav 1:0.
45'
45'
Po další špatné malé domů mohlo být vyrovnáno. Daler Kuzjejev přihrával z levé strany pro Guilhermeho, ale u míče byl rychleji Luke Montebello. Získal jej, před gólmanem si balon zastavil a připravil ke střele. Z velkého úhlu ale zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
44'
Osipenko fauloval Motebella a Malťané zůstanou u míče.
43'
Moc nechybělo k tomu, aby se Rusové na levé straně před vápnem po dobrém napadání opět dostali k míči a ohrozili branku Bonella.
42'
Agius se po faulu domácích dostal k míči, což je také vítaná možnost pro jedenáctku hostí si odpočinout.
41'
Smolov je vzápětí lapen v ofsajdové pozici.
39'
Utažená rána Alexeje Mirančuka skončila těsně nad levou šibenicí branky Bonella!
39'
Hosté nyní vytáhli napadání a hned to dělá Rusům v rozehrávce problémy. Možná dobrý impuls pro Malťany, že by se mohli trošku více osmělit na druhé straně hřiště.
37'
Ryan Camezuli zkusil střelu zhruba z pětatřiceti metrů, kterou Guilherme v pohodě zkontroloval, neboť šla hodně nad branku.
36'
Malťané se opět osovobdili pouze odkopem k půlící čáře. Rusové se tak hodně snadno dostávají k míči. Ačkoliv nyní jen na chvilku, protože ani dlouhý centr do vápna nebyl přesný.
34'
Rusové táhli po levé straně další akci, zpětná přihrávka domácích do vápna ale postrádala přesnost.
33'
Po malé domů rozhodně nechybělo moc k tomu, aby Henry Bonello kapituloval podruhé. Ale dokázal míč zastavit zhruba metr před brankovou čárou. Poté ale Steve Borg ztratil míč v souboji s Jerochinem, který ve skluzu přiťukl balon všudubylovi Fjodoru Smolovovi, jenž nakonec z dobré pozice minul tři tyče.
31'
Ovšem opět jen na krátkou chvíli a na pravé straně už hostující defenzívu opět zlobí výborně hrající Fjodor Smolov.
30'
Nepřesný výkop gólmana Guilhermeho končí v zámezí, Malťané tak znovu prakticky z ničeho získali míč.
29'
Vše je v pořádku a bek CSKA je zpět na nohou.
28'
Každopádně Igor Divejev je po kanonádě řádně otřesen a turecký sudí raději přerušuje hru, aby zkontroloval jeho zdravotní stav.
28'
Prakticky z ničeho málem udeřilo na druhé straně. Po centru do vápna se míč odrazil na nohu Andreie Agiuse, který se opřel do míče a kdyby se do dráhy balonu nepostavil Igor Divejev, měl by gólman Guilherme rozhodně co dělat. Bek domácích navíc riskoval, ve vápně si nechal míč spadnout na hruď, což není už tak blízko ruce.
28'
Daler Kuzjajev si hezky osedlal Luke Montebella, což se ale nelíbilo rozhodčím a pískají mu nedovolený zákrok.
27'
Nyní tomu sice bylo jinak, ovšem agilní Fjodor Smolov svým centrem z levé strany kousek od brankové čáry našel jen rukavice Bonella.
26'
V posledních minutách se hra trošku uklidnila, Rusové se nyní už nedostávají tak lehce k brance, kterou hájí Henry Bonello.
23'
Míč propadl na velké vápno, kde ale nebyl nikdo v červeném, tedy žádný Rus, a Malta si odpočine autem.
23'
Zacharjanův roh odvrátil Zach Muscat znovu na kop od praporku v podání domácích.
22'
Po několika rychlých přihrávkách se ke střele na pravé straně vápna dostal kapitán Fjodor Smolov, zatím jediný střelec dnešního zápasu. Jeho ránu na bližší tyč vytáhl Henry Bonello s námahou na roh.
22'
Z uctivé vzdálenosti dobrých pětatřiceti metrů zkusil střelu Steve Borg, jeho pokus byl ale zblokován Barinovem a domácí jdou hned dopředu!
21'
Dlouhý centr z pravé strany na levou sice adresáta v podání Ryana Camenzuliho nenašel, přesto mají Malťané alespoň autové vhazování.
20'
Převaha ruského týmu je zatím více než patrná. Třeba i tím, jak domácí bojují o ztracený míč. Nyní moc nechybělo, aby ho skluzem na půlící čáře získal Alex Jerochin.
17'
Hosté následně ztratili míč a po pravé straně již postupuje dopředu Alexej Ionov, jenž přebral dlouhý balon. Poté se i on musel zastavit a volit zpětný pas.
17'
Na pravé straně sice mohl dopředu postupovat Andrei Agius, ale nakonec obránce Malty zatáhl za zpátečku a přihrál míč na obránce.
15'
Hosté se poprvé výrazněji dostali před pokutové území soupeře. Paul Mbong se třicet metrů před vápnem uvolnil a zkusil střelu na branku, mířil však metr a půl nad břevno.
14'
Další útočná akce Ruska začíná přihrávkou mezi stopery na půlící čáře.
12'
Paul Mbong sice získal míč na Divejevovi, který ho fauloval, ale brzy je základní hrací nástroj znovu v držení domácích.
10'
Veškeré maltské plány na delší udržení bezbrankového stavu jsou pryč. FJODOR SMOLOV trestá úděsnou malou domů! Již první přihrávka na gólmana Bonella nebyla úplně jistá. Brankář Malty vyvezl míč kousek od branky a viděl, že je napadán dvěma hráči. Rozehrál proto nalevo pro Steve Borga, který mu míč chtěl vrátit, ale příhrávku vystihl kapitán Smolov a poslal ve skluzu míč do sítě.
9'
Ani nyní není Rusům přáno. Po skrumáži v pokutovém území se již radovali z první branky, ale v samotném úvodu celé akce přebíral Alexej Ionov míč v ofsajdu a proto je po chviličce dopísknuto postavení mimo hru.
7'
Rusové kombinují na vlastní polovině hřiště, skulinky ve zformované obraně Malty zatím hledají marně. Je tedy poměrně jasné, s jakým cílem hosté vyrukovali do dnešního zápasu – poctivě bránit a pokud to bude možné, spoléhat na protiútoky.
6'
Gólman Malty si opět výrazněji osahal míč, když stáhl dlouhý a z pozice domácích rozhodně nepřesný centr.
4'
A nyní se rázem mohli radovat, protože Arsen Zacharjan málem vystihl malou domů na brankáře hostí Henry Bonella.
4'
Stadion v Moskvě je poměrně slušně zaplněn, přece jen fanouškům po dlouhé pandemické odmlce podobné akce chybějí.
2'
Už od začátku to vypadá, že zápas bude pouze dobýváním maltské branky. Ovšem po další nepřesnosti, které se dopustil bek Maxim Osipenko, musí Rusové opět odevzdat míč.
1'
Rusové hned po výkoup Malťanů získali míč, ovšem jejich snaha skončila na napřesné přihrávce na levé straně.
1'

Rusko: Guilherme – Kuzjajev, Divejev, Osipenko, V. Karavajev – Jerochin, Barinov, Al. Mirančuk – Ionov (C), Smolov, Zacharjan.
Náhradníci: Maximenko, Luňov – Muchin, Čeryšev, A. Zabolotnyj, Z. Bakajev, Zobnin, Samošnikov, Džikija, Suťormin, Žemaletdinov, Tjukavin.

Malta: Bonello – Z. Muscat, Agius (C), S. Borg – Attard, S. Pisani, Teuma, Camenzuli – J. Mbong, P. Mbong – Montebello.
Náhradníci: Grech, Galea – Shaw, N. Muscat, Grech, K. Micallef, Yankam, Corbalan, Satariano, Xuereb, Dimech, T. Caruana.

Rozhodčí: Ali Palabıyık – Ceyhun Sesigüzel, Serkan Olguncan (vš. Turecko).
Poslední vzájemný zápas:
V posledním utkájí se radovalo Rusko v Maltě z výhry 3:1, která ale nebyla až tak jasná, jak by se mohlo zdát. Rusové vedli již po poločasu 2:0, ovšem v 56. minutě snížil Mbong. Vítězství Rusů nakonec stvrdil až v 90. minutě Alexandr Sobolev.

Malta – Rusko 1:3

Branky: 56. J. Mbong – 23. Dzjuba (Da. Fomin), 35. Mário Fernandes (Dzjuba), 90. Sobolev (Al. Mirančuk)

Karty: 90+2. Corbalan (MAL) – 62. Žemaletdinov (RUS)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:10.

Malta: Bonello – Shaw, Agius (C) (88. Nwoko), S. Borg – J. Mbong, Kristensen (74. S. Pisani), Guillaumier, Camenzuli (86. Corbalan) – Teuma, Degabriele (46. P. Mbong) – Montebello (46. Satariano).

Rusko: Šunin – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, V. Karavajev – Kuzjajev (78. Mostovoj), I. Achmetov, Da. Fomin (57. Al. Mirančuk) – Jonov (57. Žemaletdinov), Dzjuba (C) (83. Sobolev), Golovin.
Malta:
Pokud si chce ostrovní celek udržet jakousi naději alespoň na barážové umístění, musí dnes vyhrát. Což nebude při formě Malťanů vůbec snadný úkol. Navíc proti Rusku, proti kterému vstoupili do kvalifikace porážkou 1:3. Malta zapsala body překvapivou remízou na hřišti Slovenska 2:2 a výhrou doma nad Kyprem 3:0, jenže v posledním utkání v bitvě čtyřbodových týmů podlehla na hřišti Slovinska 0:1.

Rusko:
Jak již bylo řečeno, Rusové si v kvalifikaci vedou velmi dobře. Spolu s Chorvatskem si po polovině vedou nejlépe, když mají deset bodů. Rozhodně ale nemají nic jistého, neboť Slovinci ztrácí na ruský národní celek pouze tři body a v závětří čekají ještě šestibodoví Slováci. Právě s nimi navíc Rusové prohráli 1:2 a poté zapsali doma jen bezbrankovou remízu proti Chorvatsku. V posledním utkání povinně vyhráli na hřišti posledního Kypru a znovu se vrátili do čela skupiny.

Zápasy Ruska v kvalifikaci:
Kypr – Rusko 0:2
Rusko – Chorvatsko 0:0
Slovensko – Rusko 2:1
Rusko – Slovinsko 2:1
Dobrý den, ještě jednou vítejte u pokračování evropské kvalifikace na mistrovství světa 2022. Ta je prakticky ve své polovině a právě ve skupině H mají všechny týmy za sebou první půlku zápasů. Nejlépe si vedlo Rusko které z 15 bodů získalo 10 možných za tři výhry, remízu a porážku. Jeho dnešním soupeřem bude Malta, která je prakticky bez šance na postup, jelikož má pouze čtyři body za výhru, remízu a tři porážky a spolu s Kyprem, který je poslední, má pouze čtyři body. Zápas startuje přesně ve 20:45 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.