Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Česko - 24. března 2022   20:45

Švédsko
Švédsko
110' Quaison (Isak)
1:0
(0:0)
Česko
Česko
Švédsko
Olsen – Danielson, J. Nilsson, Lindelöf, M. Olsson (61. Bengtsson) – Claesson (62. Quaison), K. Olsson (107. Karlström), Ekdal (72. Svanberg), Forsberg (116. Elanga) – Kulusevski, Isak (115. Helander).
Oliver – Burt, Bennett (všichni Anglie)
Friends Arena, Solna
Česko
Vaclík – Zima, Brabec, Holeš, M. Sadílek (90+2. Ladislav Krejčí ml.) – Masopust (76. M. Havel), T. Souček (C), Barák (90+2. J. Sýkora), Jankto (76. Matějů) – Hložek (111. Lingr), Kuchta (83. Pekhart).

S konstatováním, že v česká reprezentace v barážových bojích končí, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Český národní tým sice odehrál povedené střetnutí, přesto se na mistrovství světa nepodívá. Naopak Švédsko míří do boje proti Polsku!

V semifinálovém barážovém souboji odehráli svěřenci Jaroslava Šilhavého povedený duel, v němž si připravili několik šanci, ale zahodili je. Asi nejblíže k brance měl v nastaveném času druhého poločasu střídající Milan Havel. Bohužel v prodloužení Švédsko předvedlo jednu povedenou akci, kterou proměnil Robin Quaison, jenž poslal Tre Kronor dále.
120+3'
120+1'
K postranní lajně přistupuje s tabulí čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že české reprezentaci zbývají ještě dvě minuty.
120'
Švédsko drží míč na útočné polovině, kde hru chvíli podržel Pierre Bengtsson. Národní tým se pak balonu chopil, ale nedovoleně byl zastaven Tomáš Holeš. Český brankář pak poslal nákop na hranici šestnáctky, ale hlavičkový souboj naši hráči prohráli.
118'
Svěřencům Jaroslava Šilhavého zbývá už jen pár minut na to, aby vyrovnali a poslali zápas do penaltového souboje. Jenomže došlo k dalšímu faulu a Švédsko už nemá zájem hrát. Naopak kouskuje hru a míří za postupem.
116'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Anthony Elanga.
115'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Filip Helander.
115'
Hodně tmavou žlutou kartu vidí Jesper Karlström (Švédsko), který zezadu šlapákem trefil lýtko Jana Sýkory. Tady anglický rozhodčí vůbec nekoukal na zdraví českého hráče...
114'
Švédsko už nikam nespěchá a Alexander Isak se vydal k rohovému praporku, kde se snaží držet míč. Jenomže k němu přispěchal Tomáš Souček, jenž míč odehrál na autové vhazování.
113'
Národní tým se jistě nevzdá a ještě má pár minut k tomu, aby vyrovnal. Česká reprezentace hraje opravdu povedený souboj, ale nyní se musí bránit rohovému kopu.
111'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Ondřej Lingr.
110'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédská akce byla skvěle promyšlena a rozebrala český výběr do posledního šroubku! Na tři doteky se dostalo Tre Kronor až k zakončení, u kterého se nacházel ROBIN QUAISON. Jeho placírka poslala balon kolem Vaclíkovy nohy až za brankovou čáru – 1:0 Asistence: Alexander Isak.
109'
Tomáš Pekhart se dobře vrátil a vybojoval míč pro český tým. Hru tak otočil Jan Sýkora, který postupoval k vápnu, ale zpoza něj zamířil jen na připraveného Robina Olsena.
108'
Marcus Danielson si u postranní lajny posadil na zadek Adama Hložka, který už toho má také plné zuby. Na české střídačce se už chystá do hry také Ondřej Lingr.
107'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Jesper Karlström.
106'
Prvním dotekem s míčem zahájil druhý poločas Jan Sýkora. Národní tým vyslal nákop na pravou stranu, kde sice balon za sebe prodloužil Tomáš Pekhart, ale nikoho ze spoluhráčů už nenašel.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Na začátku prodloužení bylo více u balonu Švédsko, ale českému výběru se postupně podařila vyrovnat hra. Po krátkém občerstvení se bude pokračovat druhým prodloužením.
105'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Adam Hložek posunul míč do strany, odkud odcentroval na první tyčku Aleš Matějů. Ovšem v tomto prostoru se nacházeli pouze hráči ve žlutých dresech.
103'
Středem hrací plochy se rozeběhl Adam Hložek, který nabral velkou rychlost. Kristoffer Olsson (Švédsko) musel letenského útočníka podrazit, a tak i on hraje pod hrozbou žluté karty.
102'
Jakub Brabec dlouhým pasem přenesl hru na pravou stranu, kde zpracování nezvládl Jan Sýkora. Český tým pokračoval v akci a David Zima poslal centr před branku. Tomáši Pekhartovi chyběl snad metr k tomu, aby skóroval.
101'
Za vápnem se nacházel Dejan Kulusevski, kterého obtěžoval Ladislav Krejčí. Přihrávka tak mířila na levou stranu šestnáctky, kde zpracování nezvládl Alexander Isak.
100'
Adam Hložek to výborně udělal na levé straně a následně přihrával na hranici vápna Aleš Matějů. Jenomže Milan Havel z hranice vápna nevystřelil, a tak musel pelášit zpátky, aby zastavil nebezpečného Alexandera Isaka.
99'
Marcus Danielson cpal průnikovou přihrávku na útočníky, ale na zem se položil Ladislav Krejčí, který balon poslal za postranní lajnu. Po vhození míče do hry byl letenský defenzivní štít faulován Dejanem Kulusevskim.
98'
O rozehrávku se postaral Tomáš Vaclík, jehož nákop mířil za postranní lajnu, kde ještě skákal Tomáš Pekhart. Ovšem vhazovalo Švédsko, které kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
97'
V prodloužení domácí reprezentace vypadá zatím mnohem lépe a téměř neustále drží národní tým pod tlakem. Jenomže vše pokazil Alexander Isak, který se dopustil zbytečného faulu.
96'
Na levé straně vápna se nacházel Alexander Isak, který se rychle otočil a už to vypadalo, že vystřelí. Ovšem Milan Havel se položil do skluzu a balon odehrál na rohový kop.
94'
Tomáš Souček se znovu pokusil o přenesení hry na levou stranu, kam se výborně vrátil Dejan Kulusevski, jenž míč podržel. Švédsko otočilo kormidlem hry a centr letěl na zadní tyč, kde naštěstí přihrával hlavou pod sebe Robin Quaison. Díky obráncům tak Emil Forsberg už nevystřelil.
93'
N trávníku zůstal ležet David Zima, který se držel za levé stehno. Anglický rozhodčí chvíli čekal, zda se český obránce zvedne a hru přerušil až v momentě, kdy byl míč u středového kruhu.
92'
Národní tým chvíli podržel balon, až se k přenesení hry odhodlal Jakub Brabec. Ovšem balon na Aleše Matějů neprošel, avšak budeme alespoň vhazovat.
91'
Anglický rozhodčí zahájil prodloužení, které rozehrálo Švédsko. Hráči ve žlutých dresech začali kombinací, kterou ve spolupráci s Adamem Hložkem přerušil Aleš Matějů.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut vítěze nenašlo, a tak uvidíme minimálně prodloužení. Ve druhém poločase už bylo vyložených příležitosti méně, přesto přišly, ale oba celky je zahazovaly. Nejblíže radosti byl v poslední nastavené minutě Milan Havel, avšak jak to dopadlo už víme...
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Milan Havel odmítl poslat český tým do souboje s Polskem! Tomáš Souček směřoval centr na zadní tyč, kde se nacházel osamocený Havel. Ten si mohl míč zpracoval, ale raději střílel z jedné. Zřejmě by se nakonec jednalo o ofsajd.
90+2'
Aleš Matějů (Česko) nejprve vyrazil do akce, ale balon ztratil, a tak si pomohl zatažením za soupeřův dres. Anglický rozhodčí jeho počin ocenil žlutou kartou.
90+2'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Ladislav Krejčí ml..
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Jan Sýkora.
90+1'
K postranní čáře znovu přistupuje čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že uvidíme minimálně ještě čtyři minuty hry.
90'
V posledních minutách je Švédsko více u balonu a také na útočné polovině. Na levé straně pracoval Pierre Bengtsson, kterého zastavil Milan Havel, jenž odehrál míč za postranní lajnu.
89'
Po takovém zápase by si oba celky zasloužili postoupit, ale dále může jít pouze jeden. Kdo se bude radovat z postupu?

Z levé strany přišel centr, který mířil na zadní tyčku, kde si Alexander Isak vypomohl faulem.
87'
Antonín Barák vyvezl balon a následně se snažil najít Tomáše Pekharta, který na pas nedoskočil. Na naší střídačce už se do hry chystá také Ladislav Krejčí.
86'
Velkou rychlost na pravé straně nabral Dejan Kulusevski, jehož do vápna nepustil Tomáš Holeš. Tomu se následně vydal na pomoc Michal Sadílek a Švédsko bude rozehrávat další rohový kop.
85'
Tomáš Souček (Česko) si dal daleko míč od nohy, a tak mu jej sebral soupeř. Záložník West Hamu pak unikajícího domácího hráče podrazil, čímž si vysloužil také žlutou kartu.
84'
Antonín Barák u půlící čáry předskočil Kristoffera Olssona, jenž se dopustil nedovoleného zákroku. Švédský záložník ještě zbytečně diskutoval s rozhodčím a český tým znovu už kombinuje na útočné polovině.
83'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Tomáš Pekhart.
82'
Jan Kuchta už toho má plné zuby, a tak se na naší střídačce chystá do hry Tomáš Pekhart. Znovu jsou slyšet čeští fanoušci, kteří poskakují ve svém sektoru.
81'
Na druhou stranu se vydal Jan Kuchta, který před vápnem zamotal dvojici soupeřů. Až do zakončení bylo všechno báječně, ale střela pak mířila jen vedle levé tyče! Po chvíli ještě přesně na brankáře vyslal pokus Michal Sadílek.
80'
Tomáš Vaclík drží akcie českého národního týmu! Emil Forsberg kopl centr na první tyčku, kde Davida Zimu předskočil Mattias Svanberg Daniel Sundgren. Jeho hlavička mířila doprostřed branky, kde byl připravený brankář Olympiakosu.
79'
Hra se neustále přelévá ze strany na stranu a aktuálně se na tahu domácí hráči. Pierre Bengtsson z levé strany vápna vybojoval rohový kop.
78'
Michal Sadílek rozehrával standardní situaci a centrem hledal nabíhajícího Jakuba Brabce. Český obránce se k hlavičce nedostal, ale český tým vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil jen na brankáře Robina Olsena.
76'
Mattias Svanberg mířil po pravé straně do útoku, jenomže se před něj nacpal Michal Sadílek, který se ochotně kácel k zemi. Český výběr znovu obstál a bude moci myslet na útočné snažení.
76'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Milan Havel.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Aleš Matějů.
75'
Lukáš Masopust i Jakub Jankto mají křeče a budou potřebovat v dalším přerušení vystřídat.
74'
Jan Kuchta posunul balon do šestnáctky, kde se nacházel Adam Hložek. Letenský útočník mohl střílet, ale snažil se přihrávat pod sebe, kde se nacházel Lukáš Masopust. Bohužel obránce ji zablokoval a navíc se bude rozehrávat od branky Tre Kronor.
73'
Nadýchaný centr ze standardní situace poslal na zadní tyčku Emil Forsberg. Jenomže z brankové čáry vystartoval Tomáš Vaclík, kterému se na dvakrát povedlo zkrotit balon a také otočil hru.
72'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Mattias Svanberg.
71'
Na levé straně se rozeběhl Alexander Isak, kterého za cenu žluté karty zastavil David Zima (Česko). Ve druhém poločase karetní tresty přibývají.
71'
Přihrávka Emila Forsberga mířila na hranici vápna, kde si míč za českého obránce posunul prsy Dejan Kulusevski. Jenomže následně se přes Jakuba Brabece neprobojoval, a tak situaci uklidnil Tomáš Vaclík.
70'
Na vlastní polovině se pod tlakem ocitl Antonín Barák, který se pokusil přihrát po lajně do prostoru. Ovšem Jan Kuchta se nestihl přemístit, a tak si Švédsko pomohl přihrávkou na obránce.
68'
První žlutou kartu na naší straně dostává Tomáš Holeš (Česko), jenž byl v souboji jako druhý a sestřelil Kristoffera Olssona. Akce Švédska tak byla zastavena ve správném momentě.
67'
Centr od rohového praporku byl odvrácen a Lukáš Masopust následně netrefil balon, čímž Švédsko pustil do otevřené obrany. Jenomže výborně se vrátil Jakub Jankto, který byl včas na správném místě.
66'
Antonín Barák přihrával po pravé straně, kde se pohyboval Lukáš Masopust. Záložník Slavie se snažil přihrát před branku, kam balon neprošel a český tým bude rozehrávat další roh.
65'
Jan Kuchta nevynechá jediný souboj, což platilo i při signalizovaném ofsajdu. Český útočník dal soupeři ještě pocítit svou tvrdost, ale hrát bude švédský výběr.
64'
Odražený balon putoval na hranici vápna, kde se pohyboval Alexander Isak. Ten už mířil do vápna, ale Tomáši Holešovi vypomohl Jakub Jankto, a tak celou situaci uklidnil až Tomáš Vaclík.
63'
Česká republika znovu napadala velmi vysoko a přihrávku zastavila. Ve druhém poločase už nesledujeme tolik nebezpečný fotbal, jako to bylo před přestávkou.
62'
Jan Kuchta sklepl balon na hranici vápna, kde se nacházel pohotový Antonín Barák. Záložník italské Verony ale zamířil jen nad branku, i když tohle se rozhodně dalo trefit lépe.
62'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Robin Quaison.
61'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Martin Olsson, přichází Pierre Bengtsson.
60'
Albin Ekdal (Švédsko) dlouho otálel s rozehrávkou, a tak k němu zezadu přiběhl Jan Kuchta, který se vydal do akce. První zmíněný svou chybu napravil jen za cenu žluté karty.
59'
Z levé strany odcentroval Jakub Jankto a před brankou se nacházela trojice hráčů v bílých dresech. K hlavičce se ale procpal Tomáš Souček, který zamířil jen daleko vedle levé tyče.
58'
Dejan Kulusevski leduje licní kost, která mu hodně otekla. Domácí útočník chce pokračovat v zápase a lékaři ho na trávník ještě pustí.
57'
Při ošetřování domácího hráče si kamera vybrala Zlatana Ibrahimoviće, na jehož snímek reagují fanoušci, kteří jásají. Ovšem nás zajímá pohled na Dejana Kulusevskiho, s nímž to nevypadá moc dobře.
55'
Z velké dálky se pokusil o střelu Alexander Isak, jehož zakončení česká obrana zablokovala. Národní tým mířil do proti akce, která byla zastavena, protože na hrací ploše zůstal ležet Dejan Kulusevski, jehož atakoval David Zima.
54'
Z těžké pozice se snažil zakončit Emil Forsberg, jehož pokus mířil jen nad českou branku. Tomáš Vaclík jen sledoval míč, který mířil nad branku a teď bude odkopávat od brány.
53'
Dlouhý švédský nákop mířil na levou stranu, kde si situaci pohlídal Lukáš Masopust, jemuž se ale nepovedlo zpracování. Hráči ve žlutých dresech pokračovali v akci, kterou faulem přerušil až Tomáš Souček.
52'
Odražený balon mířil do středového kruhu, kde se u balonu jako první nacházel Jakub Brabec. Toho fauloval Viktor Claesson (Švédsko), jenž v posledním možném momentu ještě stáhl kopačku, a tak českého obránce nezranil.
51'
Na vlastní polovině vybojoval míč Martin Olsson, který přihrával do volného prostoru, kde se objevil jako první David Zima. Český obránce si vypomohl s Tomášem Vaclíkem.
49'
Odražený míč našel Tomáš Souček, který přenesl hru na levou stranu, odkud z jedné přihrával před branku Jakub Jankto. Tam balon nezpracoval Jan Kuchta, ale dostal se k němu Adam Hložek. Letenský útočník přihrávala za vápna, odkud soupeře trefil Michal Sadílek.
48'
Na levé straně se snažil prosadit Martin Olsson, kterého přes sebe nepustil Lukáš Masopust, jenž následně vybojoval i autové vhazování. Hned pětice domácích hráčů zůstala na polovině, a tak podpora nebyla veliká.
46'
První hříšníkem zápasu je Joakim Nilsson (Švédsko), kterého si obhodil Jan Kuchta. Český útočník byl následně dohrán do těla a ještě nejspíše inkasoval ránu do kolena – snad bude v pořádku.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, do něhož oba týmy nastupují ve stejných sestavách. Jako první se balonu chopil Emil Forsberg, avšak následný nákop zamířil mimo hrací plochu, a tak bude vhazovat český tým.
46'
Vracíme se do Friends Areny, jelikož na hrací plochu už nastupují obě reprezentace. Budeme tak pokračovat druhým poločasem a výsledek zápasu je stále nejasný. Doufejme, že se po devadesáti minutách budou z postupu radovat svěřenci Jaroslava Šilhavého.
První poločas semifinálového barážového střetnutí je u konce a zatím se hraje bez branek. Rozhodně nemůžeme říct, že bychom sledovali nějaký nudný fotbal, ba naopak. Český tým byl místy lepším mužstvem a dočkal se také gólu, před nímž si faulem pomohl Jan Kuchta. Obě reprezentace měly i další příležitosti, které nebyly vyřešeny správně. Uvidíme, čeho všeho se dočkáme po změně stran.
45+2'
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli avizuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
45'
Za českou šestnáctkou se nacházel velmi nebezpečný Emil Forsberg, jehož pokus směřoval do pravého spodního rohu branky, kam by se asi Tomáš Vaclík nedostal. Českého brankáře ale zastoupil Jakub Brabec, díky němuž je stav stále bez branek.
45'
Dlouhou dobu držel národní tým balon a snažil se obehrát švédskou obranu. Trpělivost ztratil až David Zima, jehož nákop byl příliš dlouhý a skončil u brankáře Robina Olsena.
43'
K rohovému praporku přispěchal Emil Forsberg, jehož centr si na první tyči pohlídal Antonín Barák. Poté mohl jít do rychlé protiakce Michal Sadílek, kterému ale nevyšlo zpracování.
42'
Odkopem se aktuálně prezentoval Tomáš Vaclík, jemuž se nedařilo a poslal balon jen mimo hrací plochu. Švédsko rychle rozehrálo, ale brankáře napadal Jan Kuchta. Následně domácí celek otočil kormidlem hry a rohový kop vybojoval Dejan Kulusevski.
41'
Jakuba Brabce tak odtlačil Alexander Isak, který ale daleko s míčem nedošel. V posledních minutách se hraje hodně vyrovnaně, ale pouze od vápna k vápnu.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu a stále platí, že se hraje bez gólů! Balon zády k brance dostal Dejan Kulusevski, jehož dál nepustil Tomáš Holeš. Záložník Slavie se pokusil nahrávat na pravou stranu, ale domácí hráči na tuto variantu byli připraveni.
38'
Lukáš Masopust poslal pas před branku, ale na první tyči míč na rohový kop odvrátil Marcus Danielson. Po rohovém kopu balon propadl, ale zakončení jsme se nedočkali. A jelikož Švédsko také přesvědčivě nezahrálo, tak měl šanci na reparát již zmíněný Masopust, kterému se centr nepovedl.
37'
Čeští fanoušci si žádají branku, protože blíže u pokutového území byl faulovaný Jakub Jankto. K balonu přispěchal Lukáš Masopust, jenž bude rozehrávat.
36'
Antonín Barák také napadal rozehrávku soupeře, kterého donutil k přihrávce k brankáři a Jakub Brabec vyhání celý tým na půlící čáru. Akce českého týmu po chvíli skončila, jelikož byl nedovoleně zastaven Michal Sadílek.
35'
Národní tým v prvním poločase napadá hodně vysoko, tentokrát byl úspěšný Adam Hložek. Nákop Švédska mířil na pravou stranu, kde se nacházel pouze Tomáš Holeš. Česká reprezentace znovu mířila do akce, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl Jakub Jankto.
34'
Švédská akce byla tažená znovu po křídle, kde centru nezamezil David Zima. Balon tak mířil na zadní tyčku, kam se vrátil Jakub Jankto, jenž prsy přiťukl balon k Tomáši Vaclíkovi.
32'
Adam Hložek si nabíhal před branku, ale nedostal přihrávku od Jana Kuchty, který vhodný moment prováhal. A tak to zkusil vzduchem na Jakuba Jankta, kterému se znovu nepovedlo dostat balon do předbrankového prostoru.
31'
Victor Lindelöf vyslal dlouhý pas na nabíhajícího spoluhráče, kterého pokryl Jakub Brabec. Švédská akce ale trvá dál, když domácí celek postupuje po levé straně hrací plochy.
30'
Lékařskou pomoc potřeboval Martin Olsson, a tak se chvíli nehrálo. Ovšem pojďme si shrnout střetnutí, které nabízí atraktivní podívanou, i když na gól stále čekáme. Český národní tým vypadá hodně dobře a možná je i lepším týmem.
29'
Na druhé straně byla česká obrana prohozena a najednou se za ní zjevil Dejan Kulusevski. Ten postupoval proti brance ze strany, ale balon nedokázal uklidit na zadní tyčku. Český tým přežil obrovskou šanci soupeře, a tak se stále hraje bez branek.
28'
Národní celek tak rozehrával rohový kop, který se švédské obraně podařil odvrátit za vápno. Jenže tento prostor pokrýval Tomáš Holeš, jehož zakončení ale bylo nepřesné.
27'
Dlouhé vhazování mířilo na Jana Kuchtu, který už byl sám před brankářem. Ovšem místo střely hledal Adama Hložka, před nímž poslal balon těsně vedle branky Joakim Nilsson!
26'
Domácí reprezentace se znovu nachází u balonu a chvíli kombinovala kolem středového kruhu. Na pas si následně nabíhal Martin Olsson, jenž si při zpracování pomohl rukou. Avšak sám ukazuje, že jej Lukáš Masopust fauloval.
24'
Lukáš Masopust se po chvíli dopustil nedovoleného zákroku, když u postranní lajny fauloval Martina Olssona. Centr pak mířil na zadní tyčku, odkud míč před branku vracel Victor Lindelöf. Avšak dobře postavený Jakub Brabec situaci uklidnil.
23'
Přihrávka Jakuba Jankta neprošla před branku a následně definitivní ztrátu předvedl Michal Sadílek. Švédsko se hnalo do rychlé protiakce, kterou skvělým návratem zlikvidoval Lukáš Masopust.
22'
Centr mířil před branku, kde se nacházel dobře postavený Victor Lindelöf. Stejný obránce si pohlídal také Adama Hložka, jenž se nacházel na levé straně vápna, ale k přihrávce do vyložené pozice nedošlo.
21'
Pasem na pravou stranu se prezentoval český kapitán, který viděl v náběhu Lukáše Masopusta. Česká reprezentace vybojovala nejprve autové vhazování a poté také rohový kop.
20'
Tomáš Holeš si nabral hráče nabíhajícího před branku. Právě záložník Slavie odvrátil hru do bezpečných míst, a tak budeme sledovat další útočné snažení národního mužstva.
19'
Na druhé straně vnikl do šestnáctky Emil Forsberg, který zprava přihrával k penaltovému puntíků, kde číhal Alexander Isak. Česká obrana byla na tuto variantu připravena a znovu zasáhla na výbornou.
18'
Michal Sadílek vybojoval balon na levé straně a následně našel Adama Hložka, jemuž centr nevyšel. Sparťanský talent se znovu dostal k balonu a vyslal střelecký pokus, jenž mířil do levého spodního rohu branky, kam se také dostal Robin Olsen.
17'
Semifinálové barážové utkání se hraje před parádní kulisou, která hráče musí burcovat k nejlepším možným výkonům. Česká republika kombinovala na útočné polovině, ale po chvíli nepřesně přesunutí míče nalevo předvedl Tomáš Holeš.
16'
Hráči ve žlutých dresech na malou chvíli uklidnili hru, ale následně už se vydali na útočnou polovinu. Podél lajny přihrával Marcus Danielson, jenž viděl nabíhajícího Dejana Kulusevskiho, jemuž cestu překřížil Tomáš Holeš.
15'
A znovu Adam Hložek, který měl u postranní lajny proti sobě dvojici soupeřů, a tak hru raději zpomalil. Národní tým kombinoval na útočné polovině, ale Jakub Jankto tentokrát situaci nevyhodnotil správně.
14'
Středem pole pelášil k brance talentovaný Adam Hložek, jehož švédští soupeři zastavili faulem. Michal Sadílek poslal centr před branku, kde si odražený balon našel Tomáš Souček, který ale vystřelil jen nad branku.
13'
Chvíli to trvalo, ale rozhodčí už se dohodli. Branka Jana Kuchty opravdu neplatí, ale národní tým poprvé v utkání nebezpečně zahrozil!
11'
Národní celek otočil hru a z pravé strany se spíše snažil centrovat český kapitán. Pokus Tomáše Součka byl sražený sražené do boční sítě. Po rozehrání rohového kopu se branky dočkal Jan Kuchta, jenž si podle sudího dopustil útočného faulu. Do hry tak ještě vstupuje VAR!
10'
Deset minut je minulostí a stále sledujeme střetnutí bez branek! Balonu se chopil Viktor Claesson, který začal další akci Švédska. Centr z levé strany jen o kousek netrefil Dejan Kulusevski.
9'
Tomáš Souček přenesl hru na levou stranu, kde se nacházel osamocený Jakub Jankto. Záložník působící ve Španělsku centroval na zadní tyčku, kde se nacházel pozorný Robin Olsen.
8'
Poprvé to zahučelo na tribunách, jelikož střelecký pokus mířil kousek nad branku! Na centr od rohového praporku si na první tyčku naběhl Alexander Isak, jehož zakončení z jedné bylo o metr nepřesné!
7'
Hráči v bílých dresech kombinovali, jenomže Jakub Jankto pokazil přihrávku. Emil Forsberg poté vysunul Alexandera Isaka, jenž byl velmi pečlivě napadán a vybojoval pouze rohový kop.
6'
Tomáš Vaclík vyhnal spoluhráče daleko a směřoval nákop na pravou stranu, kde naši hráči prohráli hlavičkový souboj. Po pravé straně se kupředu cpal Emil Forsberg, jenž si ale vypomohl faulem.
5'
Česká reprezentace velmi vysoko napadalo, po čemž se dostala k balonu. Následně se pod tlakem nacházel Tomáš Souček, který si vypomohl s Tomášem Vaclíkem. Na tahu tak bylo Švédsko, avšak Emil Forsberg mířil velmi vysoko nad branku.
4'
Velmi složitý balon uhrál na vlastní polovině Jakub Jankto, po jehož přihrávce mohl národní tým vhazovat. Následně hru otočil Jakub Brabec, avšak švédští hráči se balonu chopili a kombinují kolem středového kruhu.
3'
Formace českého týmu zcela jistě není taková, jak byla představena před zápasem. Vypadá to, že národní tým hraje se třemi stopery. Uvidíme, zda je to pouze dočasný jev.
2'
Do dnešního střetnutí vstoupilo Švédsko ve žlutých dresech, naopak česká reprezentace zvolila bílou sadu. Vraťme se na trávník, kde se bude odkopávat od domácí branky.
1'
Anglický rozhodčí zahájil dnešní střetnutí, v němž se jako první míče chopil Adam Hložek. Následně národní tým vyslal nákop na pravou stranu, kde se ale k další kombinaci nedostal. Následně se Švédsko dostalo na útočnou polovinu, ale faulovalo Masopusta.
1'
Obě reprezentace již přicházejí na zelený pažit Friends Areny! Vítěz souboje se o krůček přiblíží mistrovství světa, avšak ještě bude muset v úterý přehrát Polsko. Podaří se národnímu týmu zaskočit favorita a postoupí dále?

Švédsko: Olsen – Danielson, J. Nilsson, Lindelöf, M. Olsson – Claesson, K. Olsson, Ekdal, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Nordfeldt, Linde – Bengtsson, Helander, Karlsson, Quaison, Starfelt, Svanberg, Sundgren, Elanga, Hrgota, Karlström.
Trenér: Janne Andersson.

Česko: Vaclík – Zima, Brabec, Holeš, M. Sadílek – Masopust, T. Souček (C), Barák, Jankto – Hložek, Kuchta.
Náhradníci: Heča, Staněk – M. Havel, Jurečka, Matějů, Pekhart, Pešek, J. Sýkora, Ladislav Krejčí ml., Lingr, Petrášek, Zelený.
Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (všichni Anglie).
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, po němž česká reprezentace může ještě živit myšlenku na postup na mistrovství světa. Jaroslav Šilhavý musel řešit několik otazníků, a tak se pojďme společně podívat na sestavy obou soupeřů. Doufejme, že náš čeká napínavý souboj s dobrým koncem pro partu kolem Tomáše Součka.
Poslední vzájemné střetnutí odehrály oba národní týmy v březnu roku 2016. Ve Friends Areně se zrodila remíza 1:1, když Švédsko poslal do vedení Marcus Berg, avšak česká reprezentace vyrovnala po zakončení Matěje Vydry. Ze současného kádru našeho výběru souboj pamatují pouze Tomáš Vaclík s Jakubem Brabcem.

29.03.2016 Švédsko – Česko 1:1
17.08.2005 Švédsko – Česko 2:1
20.11.2002 Česko – Švédsko 3:3
Pokud se podíváme na nominaci Švédska, najdeme v ní brankáře Robina Olsona, který háji barvy Aston Villy. Ve španělské Seville pak působí obránce Ludwig Augustinsson nebo v San Sebastianu útočník Alexander Isak. Že kvalita mluví více pro Tre Kronor odhaluje i fakt, že další hráči působí v anglické nejvyšší soutěži. Po trávnících Premier League se prohánějí třeba Anthony Elanga, Dejan Kulusevski nebo třeba Victor Lindelöf. Potvrdí favorit papírové předpoklady, nebo v domácím prostředí neunese tíhu okamžiku?

NOMINACE:

Brankáři: Andreas Linde (Fürth/Něm.), Kristoffer Nordfeldt (AIK Stockholm), Robin Olsen (Aston Villa/Angl.)

Obránci: Ludwig Augustinsson (FC Sevilla/Šp.), Marcus Danielson (Dalian/Čína), Daniel Sundgren (Aris Soluň), Emil Krafth (Newcastle/Angl.), Joakim Nilsson (Bielefeld/Něm.), Victor Lindelöf (Manchester United/Angl.), Martin Olsson (Malmö), Filip Helander (Rangers/Skot.), Carl Starfelt (Celtic/Skot.)

Záložníci: Jesper Karlström (Lech Poznaň/Pol.), Victor Claesson (bez angažmá), Albin Ekdal (Sampdoria Janov/It.), Emil Forsberg (Lipsko/Něm.), Dejan Kulusevski (Tottenham/Angl.), Jesper Karlsson (Alkmaar/Niz.), Kristoffer Olsson (Anderlecht/Belg.), Anthony Elanga (Manchester United/Angl.), Mattias Svanberg (Boloňa/It.), Robin Quaison (Ittifák/Saúdská Arábie)

Útočníci: Alexander Isak (San Sebastian/Šp.), Branimir Hrgota (Fürth/Něm.), Zlatan Ibrahimovic (AC Milán/It.)
Obrovské potíže se složením nominace na barážová utkání měl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý. Personální obsazení musel řešit především v obraně a čeká jej také otázka, kdo nahradí "hlavní" českou hvězdu – z důvodu zranění nemohl s národním týmem odcestovat Patrik Schick. Pozici jedničky by měl hájit Tomáš Vaclík, jemuž se v Řecku daří. Obranu by mohl podržet zkušený Jakub Brabec, jehož by na pozici mohl doplnit David Zima nebo Tomáš Holeš. Záložní řada zcela jistě bude stát na Tomáši Součkovi a Antonínu Barákovi, který v Italské Sérii A září. No a na hrotu se nejspíše objeví jeden z dvojice Jan Kuchta – Adam Hložek. Trenéra národního týmu nečeká nic snadného, což potvrzuje i fakt, že Švédsko nastupuje téměř v nejsilnějším možném výběru. České reprezentaci nevěří ani odborníci a když připočteme fakt, že se hraje ve Švédsku, nečeká český výběr nic snadného. Překvapí tým kolem Tomáše Součka a postoupí do dalšího souboje s Polskem?

NOMINACE

Brankáři: Jindřich Staněk (Plzeň), Tomáš Vaclík (Olympiacos), Milan Heča (Sparta)

Obránci: Tomáš Petrášek (Čenstochová), Aleš Matějů (Benátky), David Zima (Turín), Jakub Brabec (Soluň), Jaroslav Zelený (Jablonec), Milan Havel (Plzeň)

Záložníci: Antonín Barák (Verona), Tomáš Souček (West Ham), Tomáš Holeš (Slavia), Ladislav Krejčí (Sparta), Michal Sadílek (Twente), Jakub Pešek (Sparta), Jan Sýkora (Plzeň), Jakub Jankto (Getafe), Lukáš Masopust (Slavia)

Útočníci: Václav Jurečka (Slovácko), Jan Kuchta (Lokomotiv Moskva), Adam Hložek (Sparta), Ondřej Lingr (Slavia), Tomáš Pekhart (Legia)
Vítám všechny fotbalové fanoušky u barážového zápasu, v němž česká reprezentace vyzve Švédsko. Souboj startuje ve čtvrtek od 20 hodin 45 minut. Vítěz postupuje dále, kde v dalším vyřazovacím duelu vyzve Polsko, které postoupilo bez boje proti Rusku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.