Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Bělorusko - 8. října 2020   18:00

Gruzie
Gruzie
8' Okriašvili
1:0
(1:0)
Bělorusko
Bělorusko
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Kvekveskiri, Chočolava – Kankava, Kobouri – Kvaracchelia, Čakvetadze (66. Gvilija), Okriašvili (90. Kvilitaja) – Kazajšvili (82. Šengelia).
Bělorusko
Chatkevič – Zolotov, Martynovič, Naumov, Bardačov (75. Pjačenin) – Bachar (64. Podstrelov), Jablonskij (64. Skavyš), Ebong, Ňachajčyk – Chačaturjan (46. Majevski), Lisakovič.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:17.
Je konec! Gruzie nakonec zvládla dnešní duel s Běloruskem a vítězí 1:0. Domácí Gruzie hned v úvodu vyválčila penaltu, kterou proměnil Okriašvili! Bělorusko poté vyrovnalo obraz hry, ale na hřišti přibylo spíše faulů. Po změně stran měli hosté zajímavou možnost, ale Podstrelov placírkou poslal míč nad břevno! Závěrečný tlak soupeře už si domácí obrana pohlídala.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Giorgi Kvilitaja (Gruzie).
90+4'
Aljaxandr Martynovič se v pokutovém území ve skluzu pokoušel o zakončení, jenže jeho pokus levačkou skončil na noze skvělého Giorgiho Lorii!
90+3'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. S nízkým centrem si však obrana Gruzie se štěstím poradila.
90+2'
Gruzie se dostala do pokutového území, jenže nikdo z domácích fotbalistů nedokázal hlavičkovat mezi tři tyče. Bělorusku už moc času nezbývá.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Tornike Okriašvili, přichází Giorgi Kvilitaja.
89'
Nikolaj Zolotov si v souboji na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Gruzie bude rozehrávat.
88'
Džaba Kankava prošel s míčem u nohy na polovinu hřiště, kde rozehrál na levou stranu, jenže jeho pobídku srazil obránce do zámezí.
87'
Gruzie kouzlila na pravé straně, nicméně domácí fotbalisté se u míče dlouho neohřáli. Bělorusové už chvátají vpřed se snahou o vyrovnání.
86'
Maxim Skavyš kouzlil s míčem u nohy na pravé straně, jenže nenašel recept na důrazné obránce Gruzie. Domácí nenechávají soupeře ani centrovat.
85'
Max Ebong se po pravém křídle dostal do blízkosti pokutového území, jenže jeho centr srazil hned první obránce do zámezí.
84'
Aljaxandr Martynovič nakopl míč na polovině Gruzie. Davit Chočolava však uspěl v hlavičkovém souboji a odehrál míč do autu. Gruzie se brání skvěle.
83'
Šengelija se ihned po nástupu na hřiště zapojil do defenzivní činnosti a před napadajícím soupeřem dokázal míč odkopnout do bezpečí.
82'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili, přichází Levan Šengelia.
81'
Exekuce přímého kopu z blízkosti velkého vápna se ujal Davit Kobouri, jenže jeho dělovka skončila v rukavicích hostujícího brankáře.
80'
Valerij Kazajšvili se prohnal středem hrací plochy na hranici pokutového území, kde byl faulován. Gruzie bude zahrávat přímý kop z dobré pozice.
79'
Další útočnou snahu hostujícího celku zastavuje útočný faul. Maxim Skavyš trefil jednoho ze soupeřů šlapákem.
78'
Bělorusové dokázali přečíslit domácí obranu, jenže s centrem z pravé strany si poradil Valerian Gvilija, který odhlavičkoval míč ze šestnáctky.
77'
Jenže standardní situace se hostující reprezentaci vůbec nepovedla. Centr přiletěl na hranici velkého vápna, odkud jej vyhlavičkoval obránce.
76'
Aljaxandr Martynovič si na levé straně skvěle pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Bělorusko tak bude zahrávat přímý kop. Do vápna míří všichni hlavičkáři.
75'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Bardačov, přichází Kiryl Pjačenin.
74'
Nikita Naumov si v pokutovém území naskočil na vysoký centr z pravé strany, jenže hlavičkoval v záklonu a domácí brankář si s jeho pokusem poradil.
72'
Valerian Gvilija se z hranice pokutového území opřel do odraženého míče, ale jeho rána levačkou se jen otřela o boční síť!
71'
Žlutou kartu dostává Valerij Kazajšvili (Gruzie).
70'
Maxim Bardačov se skvěle vrátil do vlastní šestnáctky, kde se srazi s brankářem a odnesl si ze souboje bolestivý šrám.
69'
Také domácí Gruzie mohla rozhodnout o svém postupu! Valerij Kazajšvili hledal prudkým centrem do vápna spoluhráče, ale hostující brankář na poslední chvíli změnil dráhu letu míče.
68'
Tornike Okriašvili se parádní kličkou na pravé straně uvolnil a dostal se až do zakončení. Jeho rána levačkou ale skončila vedle zadní tyčky.
67'
Džaba Kankava dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, ale dobíhajícímu Kvekveskirimu scházely snad dva kroky.
66'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Valerian Gvilija.
65'
Mohlo být vyrovnáno! Dzmitrij Podstrelov si v pokutovém území naběhl na přirhávku z levé strany, ale placírkou zakončil vysoko nad břevno!
64'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ivan Bachar, přichází Dzmitrij Podstrelov.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jevgen Jablonskij, přichází Maxim Skavyš.
63'
Po delší době se do útoku vydali také hosté. Osamocený útočník ale neuspěl v hlavičkovém souboji. Obrana Gruzie si tak poradila.
62'
Hostující brankář skvěle přečetl dlouhou přihrávku za obranu Běloruska a před rozběhnutým soupeřem odkopl míč do autu.
61'
Davit Kobouri si na polovině soupeře krásně píchl míč před sebe, jenže už jej nedohnal, jelikož jej jeden ze soupeřů fauloval.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Gruzie stále drží postupový výsledek. Hráči v bílém přestáli tlak soupeře a nyní hrají na jeho polovině.
59'
Otar Kakabadze se krásnou kličkou dostal do pokutového území, jenže dobře postavený obránce míč odkopl na poslední chvíli na roh.
58'
Solomon Kvěrkvelija se s míčem u nohy dostal až na hranici velkého vápna, jenže jeho zakončení prolétlo těsně nad břevnem.
57'
Bělorusko hraje po změně stran velmi aktivně a snaží se vyrovnat. Domácí celek ale brání perfektně v pevném defenzivním bloku.
56'
Valerij Kazajšvili schytal tvrdý úder na nohu na levé straně hrací plochy a zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou.
55'
Žlutou kartu dostává Džaba Kankava (Gruzie).
54'
Solomon Kvěrkvelija chtěl urychlit akci domácího celku přihrávkou mezi stopery, nicméně jeho pobídka byla příliš prudká a obránce míč zastavil.
53'
Otar Kakabadze si dal pozor na útok Běloruska vedený po levé straně hrací plochy a riskantním skluzem odehrál míč do zámezí. Hosté vhazují.
52'
Pavel Ňachajčyk vybojoval míč na polovině hřiště, jenže nepřesným nákopem jej zase rychle věnoval obraně domácího celku.
51'
Ivan Majevski to při napadání rozehrávky soupeře přehnal s agresivitou a doslova sestřelil domácího hráče. Ostrý skluz se překvapivě obešel bez karty.
50'
Tornike Okriašvili si počkal na přihrávku z pravé strany a pohotově zakončil pravačkou. Jeho dělovku ale hostující brankář udržel v rukavicích.
49'
Solomon Kvěrkvelija si na polovině hřiště skvěle pokryl míč tělem a napadající soupeř jej musel faulovat.
48'
Také Gruzie se poprvé ve druhém poločasu vydala do útoku. Osamocený útočník v bílém však neměl proti přesile hráčů v červených dresech šanci.
47'
Bělorusko se hned po zahájení druhého poločasu vydalo do útoku. Střídající Majevski si dokonce naskočil na centr, ale z těžké pozice hlavou minul.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Andrej Chačaturjan, přichází Ivan Majevski.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavý souboj! Domácí Gruzie hned v úvodu vyválčila penaltu, kterou proměnil Okriašvili! Bělorusko poté vyrovnalo obraz hry, ale na hřišti přibylo spíše faulů. Do kabin se odchází za stavu 1:0.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Vitalij Lisakovič se dral za přihrávkou na polovinu soupeře, nicméně v souboji si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Gruzie.
44'
Džaba Kankava získal míč na pravé straně a pohotově odcentroval. Jeho přízemní pobídku ve skluzu odehrál obránce.
43'
Valerij Kazajšvili napadal rozehrávku Běloruska, jenže v souboji se Zolotovem si pomohl nedovoleným zákrokem.
42'
Davit Chočolava napadal rozehrávku soupeře na polovině hřiště, nicméně nikdo v bílém dresu se k míči nedostal. Pokračuje se v bojovném duelu.
41'
Jevgen Jablonskij si naběhl na přihrávku za obranu soupeře, jenže přihrávka byla příliš prudká a doplachtila až do zámezí.
40'
Žlutou kartu dostává Nika Kvekveskiri (Gruzie).
39'
Davit Chočolava dostal přihrávku na levou stranu, odkud nakopl míč na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo z hráčů Gruzie.
38'
Džaba Kankava si při zpracování míče na polovině soupeře pomohl rukou, čímž se dopustil porušení pravidel. Sudí mu odpískal přestupek.
37'
Solomon Kvěrkvelija dostal přihrávku na levou stranu, prokousal se na polovinu soupeře, nicméně jeho přihrávka skončila u obránce.
36'
Naumov vhazoval v blízkosti pokutového území soupeře, jenže obránci Gruzie stačili vystoupit a odehráli míč do bezpečí.
34'
Žlutou kartu dostává Nikita Naumov (Bělorusko).
33'
Davit Chočolava na pravém křídle doslova zboural svého strážce a připravil domácí Gruzii o solidní možnost k zaútočení do otevřené obrany.
32'
Zolotov tentokrát vhazoval na polovině hřiště, jenže jeho spoluhráči nebyli zrovna aktivní a nenabízeli se. Gruzie skvěle napadá rozehrávku soupeře.
31'
Nikolaj Zolotov ustál souboj na pravé straně a před napadajícím soupeřem stačil míč z otočky odehrát mimo nebezpečný prostor.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí celek je zatím aktivnější a zaslouženě vede. Hostující Bělorusko v posledních minutách srovnalo obraz hry.
29'
Gruzie zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Po zajímavém signálu přiletěl míč na malé vápno, odkud jej na poslední chvíli odehrál Max Ebong.
28'
Tornike Okriašvili v hlavičkovém souboji na polovině hřiště žduchl soupeře a dopustil se faulu. Sudí prohřešek viděl a odpískal rozehrávku pro Bělorusko.
27'
Otar Kakabadze si dal pozor na nákop za obranu domácí Gruzie a před rozběhnutým soupeřem nechal míč propadnout do zámezí.
26'
Zadáci Běloruska uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Hostující celek by však potřeboval hrát na polovině domácího celku.
25'
Aljaxandr Martynovič vhazoval na levé straně hrací plochy, jenže jeho pobídku přečetl obránce, který míč srazil do autu.
24'
Giorgi Loria se ujal rozehrávky od vlastní branky. Domácí brankář nakopl míč na polovinu soupeře, ale nikdo v bílém se k jeho pobídce nedostal.
23'
Maxim Bardačov dostal přihrávku na levou stranu, odkud chtěl odcentrovat do pokutového území, ale jeho pobídku zablokoval první obránce.
22'
Max Ebong napadal rozehrávku Gruzie na polovině hřiště a následně odehrál míč na levou stranu. Zatím sledujeme hodně bojovný fotbal.
21'
Ivan Bachar si navedl míč do blízkosti pokutového území a zakončil pravačkou. Jeho rána ještě zaplavala ve vzduchu, ale nakonec skončila nad břevnem.
20'
Chviča Kvaracchelia si naběhl na nákop na levou stranu hrací plochy, jenže vysokou přihrávku už nedokázal udržet ve hře. Vhazovat bude Bělorusko.
19'
Max Ebong to přehnal v souboji na hranici velkého vápna, jenže doslova zboural domácího Kvěrkveliju.
18'
Zadáci Běloruska rozjeli riskantní kombinaci na vlastní polovině. Hned tři hráči Gruzie rozehrávku soupeře napadali, ale k míči se nedostali.
17'
Zadáci Gruzie rozjeli akci z vlastní poloviny. Nikdo v bílém dresu se tentokrát nedostal až do velkého vápna. Bělorusové skvěle brání.
16'
Chviča Kvaracchelia dostal přihrávku do skvělé pozice v pokutovém území, jenže jeho dělovka skončila na hrudi prvního obránce.
15'
Bělorusko zahrávalo přímý kop ze slibné pozice v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč se snesl na hranici velkého vápna, kde kralovala obrana.
13'
Okriašvili se dostal k dalšímu nadýchanému centru z pravé strany, jenže musel hlavičkovat z těžké pozice a nezamířil mezi tři tyče.
12'
Giorgi Čakvetadze nakopl míč na levou stranu, odkud následně přiletěl centr do pokutového území, jenže hned první zadák v červeném míč odehrál do bezpečí.
11'
Bělorusko se po delší době vydalo do útoku. Nákop do velkého vápna si obrana domácí Gruzie hravě pohlídala a odehrála míč do bezpečí.
10'
Okriašvili si skvěle pokryl míč u pomezní čáry a napadající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal za lajnu.
8'
Gruzie právě vstřelila branku!
Gruzie se ujímá vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil TORNIKE OKRIAŠVILI a s přehledem proměnil penaltu!
7'
Gruzie předvedla první pohlednou akci dnešního souboje! Na přihrávku do velkého vápna, jenže ránu z ostrého úhlu srazila obrana na roh.
6'
Zadáci Běloruska nyní dostali o něco více prostoru na své polovině. Hráči v červených dresech si vyměnili přihrávky a následně odevzdali míč soupeři.
5'
Davit Chočolava prošel s míčem po levém křídle až na hranici velkého vápna, jenže jeho přízemní centr odehrál do bezpečí hned první zadák.
4'
Domácí celek vstoupil do dnešního zápasu o něco aktivněji. Gruzie se od úvodního výkopu tlačí do útoku. Bělorusové však brání v pevném bloku.
3'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levé koleno. Uvídíme, zda bude schopen pokračovat.
2'
Zadáci domácího celku uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nákop za obranu Běloruska byl příliš dlouhý a hostující brankář si došel pro míč.
1'
Domácí Gruzie obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu byl nepřesný.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na trávník. Gruzie bude hrát v bílém, zatímco Bělorusové obléknou červenou sadu.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Kvekveskiri, Chočolava – Kankava, Kobouri – Kvaracchelia, Čakvetadze, Okriašvili – Kazajšvili.
Náhradníci: Kupatadze, Makaridze – Aburžania, Daušvili, Gvilija, Grigalava, Kačarava, Kvilitaja, Lobžanidze, Šengelia, Tabidze.

Bělorusko: Chatkevič – Zolotov, Martynovič, Naumov, Bardačov – Bachar, Jablonskij, Ebong, Ňachajčyk – Chačaturjan, Lisakovič.
Náhradníci: Hutar, S. Ignatovič – Gromyko, Majevski, Pjačenin, Podstrelov, D. Poljakov, Sačywka, Skavyš, Stasevič, Juzepčuck..
Postupující z této dvojice naráží v další fázi na lepšího z dvojice Severní Makedonie – Kosovo.
Gruzie

Domácí Gruzie je v dnešním utkání favoritem. Gruzie v osmi kvalifikačních duelech nasbírala osm bodů. Přesto skončila až na čtvrté pozici za Švýcarskem, Dánskem a Irskem. Za sebou nechala pouze Gibraltar. V září ale dokázala zvítězit na půdě Estonska a doma ukopala remízu 1:1 se Severní Makedonií.
Bělorusko

Bělorusko nepatří v Evropě mezi týmy, které by si měly brousit zuby na postup na závěrečný turnaj. Během kvalifikace nasbíralo v osmi zápasech jen čtyři body a obsadilo až čtvrtou pozici. V září zahájili Bělorusové počínání v Lize národů, kde nejprve padli doma s Albánií, ale poté dokázali uspět na půdě Kazachstánu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace na ME mezi Gruzií a Běloruskem. Výkop je stanoven na 18 hodin.