Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Německo - 8. června 2019   20:45

Bělorusko
Bělorusko
0:2
(0:1)
Německo
Německo
13' Sané  (Kimmich) • 62' Reus  (Ginter)
Bělorusko
Hutar – Šitov, Naumov, Martynovič (C), Paljakov – Gromyko (57. Korzun), Drahun – Kovaljov (69. M. Gordejčuk), Majevski, Valadzko – Lapcev (62. Skavyš).
Jovanović – Stojković, Mihajlović
Borisov-Arena, Borisov
Německo
Neuer (C) – Tah, Ginter, Süle, N. Schulz – Klostermann, Gündoğan (81. Goretzka) – Gnabry (71. Draxler), Kimmich, Sané – Reus (76. Brandt).

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 0:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali také jedné branky. Tu vsítil Marco Reus, což znamená, že si Němci odvážejí plný počet bodů i z Běloruska a zatím v poklidu směřují za postupem na mistrovství Evropy. Bělorusové naopak příliš šancí po úvodních kláních nemají. Německo působilo poměrně dobrým dojmem a několik dalších příležitostí ještě nedotáhlo do zdárného konce. Bělorusové ve druhé půli příliš nebezpeční nebyli. Pro dnešek je to ode mě všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+4'
Nikita Korzun ještě bodyčekoval Goretzku, který po jeho zákroku zůstal ležet na trávníku. Hokejový zákrok však do fotbalu nepatří, takže Korzun dostává žlutou kartu.
90+3'
Julian Draxler se snažil centrem najít Saného, ale míč byl příliš vysoký a poradil si s ním Hutar.
90+2'
Závěr zápasu se stále rychleji přibližuje a u míče jsou Němci, kteří kontrolují vývoj utkání.
90+1'
Z pravé strany centroval Klostermann, ale soupeřův zadák ho dokázal zablokovat.
90'
Rozhodčí se ještě rozhodl nastavit utkání o další 4 minuty.
89'
Na hrací ploše zůstal sedět kapitán Aljaxandr Martynovič, který se však po chvíli zvedl a pokračuje ve hře.
88'
Nedovolený zákrok vytáhl Joshua Kimmich proti Nikitovi Korzunovi. Domácí však pak nic nevytvořili.
87'
V závěru zápasu sledujeme poměrně aktivní hru v podání obou celků, což je příjemné. Určitě to není jen nějaká údržba od Němců.
86'
Do příležitosti se hnali také Bělorusové, avšak dostatečně rychlý návrat Němců jim ve skórování zabránil.
85'
Centr do pokutového území Německa odvrátila pozorná obrana, která pomáhá Neuerovi s uhájením čistého konta.
83'
Leroy Sané se ocitl v další brankové příležitosti, leč jeho hlavička trefila pouze tyčku, od níž se odrazila do hřiště.
82'
Julian Draxler se ve vápně Běloruska dostal do zakončení, ale rána byla zablokována.
81'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Leon Goretzka.
79'
Domácí se dostávali do nadějného protiútoku, který však pokazili nepovedeným řešením. Napravo byl volný hráč, ale přihrávka tam neletěla, takže Němci situaci dokázali odbránit.
78'
Niklas Süle končí na zeleném pažitu po zákroku Maxima Skavyše, takže sudí píská útočný faul.
77'
Igor Šitov je prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu. Zezadu sestřelil unikajícího Schulze.
76'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.
75'
Reus hledal centrem někoho ze spoluhráče, ale trefil pouze hlavu domácího fotbalisty, který odvrací.
74'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Leroy Sané, jemuž se ale podařilo trefit pouze obranný val před sebou.
73'
Kimmich se nechal faulovat nedaleko soupeřova pokutového území, takže uvidíme standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.
72'
Přihrávka Bělorusů směřovala na levou stranu, ale byla natolik nepřesná, že se k ní jako první dostal Němec.
71'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Julian Draxler.
70'
Další centr z levé strany v podání Schulze neohrozil domácí obranu, která odkopává.
69'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kovaljov, přichází Michail Gordejčuk.
68'
Schulz se prodral do pokutového území, našel lépe postaveného Gnabryho, jehož zakončení však nebylo vůbec dobré.
67'
Hodně divoký skluz předvedl střídající Nikita Korzun a ještě při zákroku sám utrpěl nějaký ten šrám.
66'
Serge Gnabry se dostal k odraženému míči v pokutovém území, ale ránu poslal mimo vymezený prostor.
65'
Útočný faul ale přerušil snažení hostujícího družstva. Po krátké chvíli se však hosté opět k míči dostávají.
64'
Němci ani po vstřelení pojišťující branky nepřestávají držet míč a snaží se ještě navýšit vedení.
62'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dzjanis Lapcev, přichází Maxim Skavyš.
62'
Německo právě vstřelilo branku!
Matthias Ginter vyslal pěknou přihrávku, kterou si našel MARCO REUS, jenž nebyl soupeřem hlídán a s nabídnutou příležitostí si poradil dokonale.
61'
Přihrávka na Saného byla o kousek delší, než by hráč Manchesteru City potřeboval.
60'
Manuel Neuer vyrazil hodně daleko z branky, aby vypomohl spoluhráčům s pacifikací dlouhé přihrávky soupeře.
59'
Gnabry našel na levé straně Schulze, jehož ostrý centr odvrací obrana do zámezí.
58'
Leroy Sané dostal míč na hranici pokutového území, kde okamžitě vyslal střelu, ale trefil pouze před sebou stojícího protihráče.
57'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Valerij Gromyko, přichází Nikita Korzun.
56'
Přihrávka Gnabryho byla příliš razantní, takže spoluhráč míč zpracovat nedokázal.
55'
Maxim Valadzko zastavil Klostermannův útok po pravé straně a poslal míč do autu.
54'
Reusova přihrávka proskotačila až na druhou stranu vápna, kde míč napálil Lukas Klostermann. Jeho rána však prostor branky netrefila.
53'
Gündoğan se dostával do zakončení ve vápně, ale na poslední chvíli ho Martynovič odstavil od míče.
52'
Matthias Ginter přerušil nadějný protiútok, když zatáhl Jurije Kovaljova a ten se ocitl na trávníku.
51'
Průnikovou přihrávku do pokutového území dokázal ve skluzu zastavit jeden z Bělorusů.
50'
Aktivnější jsou jednoznačně Němci, kteří ale postrádají překvapivá řešení, jimiž by zaskočili zformovanou obranu Běloruska.
49'
Hosté měli výhodu rohového kopu, po kterém se však prokombinovali až zpět na polovinu hřiště.
48'
Leroy Sané se dostal k zakončení ve vápně, jenže napálil pouze soupeře, který se stihl vrátit.
47'
V úvodu druhé půle jsou opět o něco aktivnější Němci, kteří kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi Běloruskem a Německem, kde se do vedení dostal papírový favorit díky přesné střele, kterou vyslal Leroy Sané. Hosté byli většinou poločasu lepším celkem a dlouhé minuty soupeře k ničemu nepustil. Pak se však přeci jen Bělorusko začalo osmělovat a největší šanci si připsal Nikita Naumov, ale Neuer si nenechal čisté konto vzít. I Němci měli další brankové příležitosti, avšak ani jim se nepodařilo vstřelit další branku. Uvidíme, jak to bude vypadat ve druhé půli, která začne přibližně ve 21:46.
45'
45'
Opět svou roli nezvládl Lukas Klostermann. Nezpracoval Gnabryho přihrávku a míč se od něj odrazil mimo hrací plochu.
44'
Příliš dlouhou přihrávku Kimmicha nedokázal zachytit Lukas Klostermann, takže vykopávat bude Aljaxandr Hutar.
43'
Pěknou individuální akci předvedl Leroy Sané, ale do zakončení už se proháčkovat nedokázal.
42'
Střelu ze střední vzdálenosti vyslal Joshua Kimmich. Jeho rána neměla vyloženě špatné parametry, přesto zamířila vedle.
41'
K centru do pokutového území se nedokázal dostat Serge Gnabry, takže Bělorusové odvrací.
40'
Příliš dlouhou přihrávku neměl šanci Gromyko zachytit, takže míče se ujímají opět Němci.
39'
Exekuce rohového kopu se ujal opět Joshua Kimmich. Centr od praporku našel jen bránícího hráče Běloruska.
38'
Němci drží míč ve své moci a snaží se dohrát závěr poločasu v poklidu. Vybojovali další rohový kop.
37'
Serge Gnabry vyslal z pravé strany nepříliš povedený centr, který končí rutinním zákrokem Hutara.
36'
Po delší době se vrací Němci ke své hře. Hned se také dostali ke střele, ale Gündoğan branku trefit nedokázal, protože jeho pokus soupeř tečoval na roh.
35'
Sudí Jovanović důrazně domlouvá Kimmichovi, kterému se nezdálo odpískání útočného faulu spoluhráče.
34'
Němci si neaktivitou koledují o komplikace. Bělorusové jsou stále častěji v držení míče.
33'
V posledních minutách se Bělorusové hodně osmělili. Teď fauloval Niklas Süle a ještě se zlobí na srbského sudího.
31'
Nepříjemná ztráta ve středu pole se mohla stát Němcům osudnou, když Neuer vyrazil proti soupeři daleko z branky a měl co dělat, aby proti dvěma soupeřům zvládl rozehrát. To se mu nakonec podařilo.
30'
Po rohovém kopu se musel předvést Neuer! Skvěle vytáhl Naumovovu hlavičku, když Tah nezvládl osobní souboj. Po dalším rohu už domácí nezahrozili.
29'
Konečně se předvedli také Bělorusové, ale Drahunovo zakončení v pokutovém území končí mimo tři tyče Neuerovy branky, protože ho jeden z Němců zblokoval.
28'
V pokutovém území se do zakončení dostal Nico Schulz, ale nezvládl technické provedení střely.
27'
A Jurij Kovaljov dokonce vybojoval výhodu rohového kopu, který rozehrál Valerij Gromyko. Přetažený centr ale nebezpečí pro německou obranu nepředstavoval.
26'
Po delší době se na chvíli k míči dostávají také Bělorusové, kteří kombinují na vlastní obranné polovině.
25'
Míč od rohového praporku uvedl do hry Kimmich, ale do relativního bezpečí odvrátil Ivan Majevski.
24'
Ani tentokrát si Sané nevedl o mnoho lépe. Až po něm Kimmich dokázal vybojovat alespoň rohový kop.
23'
Leroy Sané se dral do vápna, ale kapitán Martynovič dokázal zasáhnout a odkopl Sanému míč do obličeje a od něho mimo hrací plochu, takže rozehrávat bude Hutar.
22'
Nico Schulz poslal z levé strany ostrý míč do pokutového území, kde byl soupeři tečován mimo Schulzovy spoluhráče.
22'
Po delší době si míč osahal také Manuel Neuer, když k němu doskákal míč a on ho neatakován mohl sebrat.
21'
Serge Gnabry našel Lukase Klostermanna, jehož centr do vápna však skončil na bránícím protihráči.
20'
Převaha německého družstva je obrovská a zatím to vypadá, že je jen otázka času, kdy běloruská obrana nevydrží tlak soupeře.
19'
Bělorusové se dlouho u míče neudrželi a Němci se snažili centrovat do vápna, jenže tam domácí obrana odvrací.
18'
Marco Reus si nepohlídal ofsajdové postavení, takže se po jeho kontaktu s míčem přerušuje hra.
17'
Naši sousedé drží míč na svých kopačkách a vůbec soupeře nepouští k ohrožení Neuerovy branky.
15'
Němci nepolevují a stále hledají prostor, kudy by mohli přidat další branku a navýšit vedení v utkání na východě Evropy.
13'
Po chybě v rozehrávce Běloruska se míč od Kimmicha dostal až do vyložené šance a LEROY SANÉ si věděl rady. Nenechal si vzít míč a přesně trefil branku.
12'
Marco Reus z levé strany vypálil, ale nepodařilo se mu trefit prostor branky. Hutor se přesto raději proletěl vzduchem a jistil situaci.
11'
Němcům se podařilo získat volný přímý kop, který rozehrál Joshua Kimmich. Němci nevolili centr, ale postupně kombinují.
10'
I nadále pokračuje optická převaha favorizovaného celku, který je mnohem častěji v držení míče.
9'
Aljaxandr Hutor musel zasahovat proti nebezpečným střelám Němců a vedl si velmi dobře! Nejprve zlikvidoval ránu Gnabryho a posléze vyrazil i střelu Klostermanna.
8'
Pěkná akce byla zakončena Gnabrym, ale jeho ránu zblokoval soupeř na rohový kop. Po něm už se domácí ubránili.
7'
Němci kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině. Kousek před vápnem Gnabrymu soupeř míč ukopl.
6'
Do zajímavé situace se dostával Lukas Klostermann, ale těsně před ním míč ukořistil Aljaxandr Hutar.
5'
Centrovaný míč byl pro Serge Gnabryho příliš dlouhý a vysoký, takže v pohodě zasahuje Hutar.
3'
Aljaxandr Martinovič byl přichycen v ofsajdovém postavení, takže ofenzivní snažení Běloruska tím pro tento okamžik končí.
2'
Ilkay Gündoğan se pokusil o střelu, kterou mu však zblokoval Nikita Naumov.
1'
Hned v úvodní minutě fauloval Ginter nedaleko pokutového území Kovaljova a domácí měli výhodu zkráceného rohu, ale nic zajímavého ze situace nevytěžili.
1'
Na stadionu v Borisově zní hymny. Po jejich doznění budeme moci odstartovat kvalifikační utkání.

Bělorusko: Hutar – Šitov, Naumov, Martynovič (C), Paljakov – Gromyko, Drahun – Kovaljov, Majevski, Valadzko – Lapcev.
Náhradníci: Klimovič, Pavljučenko – Volkov, Korzun, M. Gordejčuk, Šikavka, Skavyš, Kisljak, Veracila, Stasevič, Pjačenin, Ňachajčyk.

Německo: Neuer (C) – Tah, Ginter, Süle, N. Schulz – Klostermann, Gündoğan – Gnabry, Kimmich, Sané – Reus.
Náhradníci: Trapp, Ulreich – Kehrer, Hector, Werner, Draxler, Halstenberg, Brandt, Goretzka, Stark, Havertz.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović.
Německo

Po fiasku na mistrovství světa si Německo potřebuje napravit reputaci. K tomu vede cesta pohodlným postupem na EURO, což by pro Němce neměl být zásadní problém. Jediným vážnějším soupeřem budou Nizozemci, jenže s ohledem na fakt, že na mistrovství postupují první dva celky, by se Německo nemělo o účast na kontinentálním šampionátu obávat. První utkání také Němci zvládli, když zvítězili na půdě Nizozemska 3:2.
Bělorusko

Domácí celek má za sebou již dvě kola, ale s nadějemi na postup na EURO to nevypadá vůbec reálně. V prvním utkání totiž Východoevropané utrpěli debakl 0:4 na půdě Nizozemska a ve druhém zápase pak nestačili ani na Severní Irsko, když na Britských ostrovech prohráli 1:2. V poslední době nepatří Bělorusové mezi týmy, které by měly šanci postoupit na velký evropský či světový šampionát a na žádné zlepšení to momentálně nevypadá.
Fotbalový rok 2020 bude ve znamení mistrovství Evropy, na které se již národní celky snaží kvalifikovat. V rámci skupiny C se utkávají Německo, Nizozemsko, Severní Irsko, Estonsko a Bělorusko. V tomto utkání na sebe narazí Bělorusko, které hostí Německo. Jasným favoritem jsou určitě hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.