Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Nizozemsko - 13. října 2019   18:00

Bělorusko
Bělorusko
54' Drahun (Poljakov)
1:2
(0:2)
Nizozemsko
Nizozemsko
32' Wijnaldum  (Promes) • 41' Wijnaldum  (Bergwijn)
Bělorusko
Hutar – Veracila, Martynovič (C), Naumov, Poljakov – Jablonskij – Kovaljov (60. Skavyš), Drahun, Stasevič, Bachar (70. Ebong) – Lapcev (83. Ševčenko).
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko)
Stadyen Dynama (Minsk)
Nizozemsko
Cillessen – Veltman, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – van de Beek (67. de Roon), Wijnaldum, F. de Jong – Bergwijn (89. Babel), Malen, Promes (66. L. de Jong).

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nizozemska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Hosté si toto utkání pořádně zkomplikovali, soupeř totiž snížil na rozdíl jediné branky už v úvodu druhého poločasu. Nizozemsko tak najednou zpřesnilo hru, načež si v závěru utkání mohlo vzít dvoubrankové vedení zpět, jenomže nemohoucnost v zakončování nakonec žádnou další branku nepřineslo. I tak tři body putují na konto hráčů Nizozemska.
90+3'
90+3'
Wijnaldum mohl zkompletovat hattrick, s míčem se totiž dostal do dobré střelecké pozice, avšak pochvalu si zaslouží Hutar.
90+2'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je opravdu rozhodnuto. Nizozemsko hraje v koncovce utkání velice zkušeně, s míčem se totiž nachází na polovině soupeře.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nikita Naumov (Bělorusko).
90+1'
Blind zahrával ještě jeden rohový kop tohoto zápasu, avšak ten nakonec nic nepřinesl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Ryan Babel.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi se zdá být rozhodnuto, zcela určitě se bude něco málo nastavovat.
88'
Cillessen na jistotu rozehrál po zemi na volného Blinda, který se neohroženým způsobem dostal na útočnou polovinu, kde jeho celek rozjel svižnou kombinaci.
87'
Malen se ještě pokoušel zachytit míč na hrací ploše, avšak to se mu nakonec vůbec nepovedlo. Bělorusko si určitě oddychlo, v tuto chvíli Hutar odkopává od své svatyně.
83'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dzjanis Lapcev, přichází Jevgenij Ševčenko.
82'
Hutar musel k zemi! Do stoprocentní šance se totiž dostal hostující Malen, který byl zcela sám před brankářem, jenomže Hutar dokázal reflexivně zakročit.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Nizozemsko stále vede o jednu branku. Na hře hostů je patrné, že nechtějí udělat žádnou chybu.
80'
Malen se prosmýkl mezi dvojicí protihráčů, přičemž jeho celek raději kombinoval u středového kruhu, kde se Bělorusko pokouší napadat rozehrávku.
79'
V osobním souboji byl mnohem úspěšnější van Dijk, který posléze podpořil své útočné kolegy. Jeho okamžitý centr nakonec doputoval do náruče brankáře Hutara.
78'
Hrací předmět se na chvíli ocitl za postranní lajnou, jako poslední se ho dotkl domácí Veretilo. Blind s rozehrávkou nikam nespěchal, nakonec si vybral de Jonga.
77'
To vedlo k pohotovému centru z kopačky Blinda, který se snažil najít de Jonga. Ani tentokráte jsme zakončení neviděli, místo toho včas zakročil Naumov.
76'
Obrannou povinnost si dokázal splnit Martynovič, který za sebe nepustil dnes celkem nevýrazného Bergwijna. Domácí se celkem rychle připravili o balón.
75'
Bělorusko se muselo vrátit ke své šestnáctce, útočný manévr si totiž přichystal soupeř. Wijnaldum kouzlil s míčem na levém křídle, zakončující de Jong mířil nad branku.
74'
Do kombinace se navíc zapojil také brankář Hutar, který si počkal na naběhnuvšího Staseviče. Jeho nahrávka pro změnu našla u autové lajny Poljakova.
73'
Domácí obránce Naumov se s míčem dostal na útočnou polovinu, kde se pokoušel oslovit Skavyše. Před ním byl u balónu jako první de Ligt, který včas zakročil.
72'
Ebong se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného manévru, který měl krátkou životnost. Na druhé straně Hutar odkopával do autu.
71'
K prvnímu střeleckému pokusu se dostal střídající de Jong, kterému se nepovedlo vypálit dle představ. Domácí brankář Hutar tak nemusel vůbec zasahovat.
70'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ivan Bachar, přichází Max Ebong.
69'
Žlutou kartu dostává Jevgen Jablonskij (Bělorusko).
67'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Marten de Roon.
66'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Luuk de Jong.
64'
Nejprve to vypadalo na rohový kop pro Nizozemsko, avšak sudí nakonec tento verdikt naprosto otočil. Místo rohu bude Hutar odkopávat od své svatyně.
63'
Velice zkušeně si před malým momentem počínal obránce Veretilo, který za sebe nepustil nahrávku pro Bergwijna. Naopak budeme sledovat autové vhazování.
62'
V krátkém časovém sledu třetí žlutá karta pro domácí celek. Tentokráte jí vyfasoval Martynovič, který si pomohl taktickým zákrokem.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas nám zatím přináší aktivnější pojetí hry. Bělorusko díky kontaktní brance najednou sympaticky ožilo.
60'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kovaljov, přichází Maxim Skavyš.
59'
Hlavní sudí byl i tentokráte pozorný, což znamenalo odpísknutí ve prospěch Běloruska. Po dalším hlavičkovém souboji dostal hodně tvrdě naloženo Malen.
58'
Nizozemsko dostalo k dispozici volný kop zhruba ze třiceti metrů od branky. Nakonec jsme sledovali centr na van Dijka, který si ve vzduchu počínal nedovoleně.
57'
Žlutou kartu dostává Igor Stasevič (Bělorusko).
56'
K postranní lajně se dostal obránce Veltman, který celkem dlouho hledal vhodného adresáta, načež zvolil zpětnou nahrávku až na kopačku zadáka de Ligta.
55'
Nizozemsko si tak tento zápas pořádně komplikuje, inkasovalo kontaktní branku v úvodu druhého poločasu. V dnešním utkání bude ještě o co hrát.
54'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, ono to bude ještě hodně zajímavé! Bělorusko roztáhlo hru na levou stranu, kde ideálně odcentroval obránce Poljakov. Tomu se uvnitř pokutového území podařilo najít STANISLAVA DRAGUNA, jehož přesné zakončení hlavičkou putovalo mimo dosah brankáře Cillessena.
53'
Bělorusko i přesto rozehrávalo hluboko ze své poloviny, o což se postaral sám brankář Hutar. Jeho odkop nakonec doplachtil k Bacharovi, který ale neuspěl.
52'
Útočnou lavinu podpořil také Blind, jehož lehoučký bochánek přeci jenom dopadl na hlavu Naumova. Krátce poté si šlapákem pomohl vracející se van de Beek.
51'
Před Promesem se povedlo zakročit Veretilovi, který pouze odkopával na opačnou stranu. Tam měl hodně prostoru Drahun, jenž nepřesně hledal Bachara.
50'
Žlutou kartu dostává Ivan Bachar (Bělorusko).
50'
Kovalev se dostal k hranici pokutového území, kde se pravou nohou pokoušel odcentrovat do vápna, kde se sražená nahrávka stala kořistí Cillessena.
49'
Nakonec z toho byl odkop od hostující branky, po kterém si útočným faulem pomohl Lapcev. Mezitím van Dijk rozehrál nakrátko, nahrávka směřovala na Cillessena.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si obrannou povinnost splnil Bergwijn, kterému se u postranní lajny povedlo vybojovat další autové vhazování pro svůj celek.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl dva přesné zásahy, přičemž se o oba postaralo Nizozemsko. Hosté měli celý první poločas výraznou převahu, jenomže se dlouhou nohu nedostalo do žádné vyložené šance. To se změnilo až ve druhé polovině prvního poločasu, ve které se hráči v oranžovém kompletu prosadili hned ve dvou případech.
45+1'
45+1'
Sympatický pokus z kopačky Jablonskiho se nebezpečně snášel ke vzdálenější konstrukci, nakonec se míč snesl kousek vedle branky.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na pořadu dne byl rohový kop pro hosty, jenomže rozehrávka nepřinesla nic nebezpečného, Hutar tak nemusel vůbec zasahovat.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
42'
Bělorusko tak vůbec nezvládá koncovku prvního poločasu, během které inkasovalo už dvakrát. Domácí celek to bude mít nyní nesmírně složité.
41'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Najednou tu máme druhý přesný zásah hráčů v oranžovém kompletu! Vše začalo autovým vhazováním, po kterém se van Dijk dostal na druhou stranu. Tam se mu povedlo najít Bergwijna, jenž pouze přeposlal na vedle stojícího GEORGINIA WIJNALDUMA, jehož prudká rána pravou nohou zapadla přesně k zadní tyči.
40'
Po delší době jsme sledovali rohový kop. Promesovi se u penaltového puntíku povedlo najít van Dijka, jehož hlavička o zem byla celkem dost nepřesná.
36'
Wijnaldum si uvnitř pokutového území hledal vhodný prostor k zakončení, jenomže ten nakonec nenašel. Jeho rána pravou nohou skončila na Martynovičovi.
35'
Nizozemsko se tak svižným způsobem dostalo na druhou stranu, kde Promes naprosto zabrzdil akci svého celku. Mezitím se vrátila také smečka domácích hráčů.
34'
Zničehonic měl hodně prostoru kolem sebe Drahun, jenž z otočky zkoušel odcentrovat do pokutového území, jenomže do dráhy letu míče se připletl protihráč.
33'
Bělorusko to bude mít nyní nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. To zatím moc vadit nemusí, do konce zápasu totiž zbývá ještě hodně času.
32'
Hned první šance hostujícího celku končí brankou! Celkem nenápadná kombinace na hranici pokutového území přinesla velice přesný centr do malého vápna, kam přispěchal GEORGINIO WIJNALDUM, jehož hlavička směřovala přesně pod břevno, na což byl brankář Hutar krátký.
31'
Je za námi třetina zápasu, vesměs sledujeme totožnou podívanou. Nizozemsko sice má výraznou územní převahu, jenomže se nedostalo k ničemu vážnějšímu.
30'
Na hranici pokutového území číhal van de Beek, který musel vyprodukovat zpětnou nahrávku na Wijnalduma, jenž pro změnu ještě hledal volného Blinda.
29'
Po předchozí situaci měl drobné zdravotní problémy právě de Ligt, který by měl pokračovat ve hře. Hostující zadák je v posledních minutách ve velkém zápřahu.
28'
Domácí se mohli dostat do vedení! Centrovaná nabídka nakonec propadla až k Lapcevovi, jehož první ránu zablokoval de Ligt, ta druhá směřovala vedle.
27'
Promes si počkal na náběh Blinda, který měl k přihrávce hodně daleko. Na opačné straně měl hodně práce de Ligt, který na poslední chvíli zastavil Lapceva.
26'
Nizozemsko se opětovně usadilo na polovině soupeře, jenomže stále je to hodně křečovité. Bělorusko si dobře hlídá střed hrací plochy, kam nahrávky nevedou.
25'
De Ligt celkem podcenil souboj s Lapcevem, který se jako první dostal k balónu. Posléze mu na pomoc přispěchal také Veretilo, jehož centr odvracel van Dijk.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla nic zásadního. Nizozemsko je aktivnější, jenomže domácí předvádějí dobrý obranný výkon.
23'
Hodně tvrdým zákrokem si před malým momentem pomohl Jablonskij, který na hranici středového kruhu fauloval Wijnalduma, žlutit se ale nebude.
22'
V pokutovém území ještě zůstal van de Beek, který to myslel velice chytře. Jeho okamžitá rána přinesla lob přes Hutara, avšak míč dopadl pouze na horní síť.
21'
Do volného prostoru si i tentokráte seběhl Veltman, který neměl kolem sebe vhodnou podporu spoluhráčů. Navíc ho dokázal bleskově dohrát obránce Naumov.
16'
První střelecký pokus domácích vyprodukoval Stasevič, který trefil pouze protihráče před sebou. Míč se navíc dostal do zámezí, Bělorusko bude vhazovat.
15'
Už to vypadalo, že se aktivní Veltman protáhne kolem Naumova, avšak ten zasáhl v hodně nebezpečné pozici. V případě faulu by se pískala penalta – odkop.
14'
Bělorusko se ani tentokráte nedostalo k ničemu vážnějšímu, ba naopak se k hracímu předmětu dostal také brankář Cillessen, který rozehrál na levou stranu.
13'
Nakonec to nebylo nic světoborného, místo toho se přihrávka snesla ven z hrací plochy. Poljakov tak mohl vhazovat, Bachar se na poslední chvíli hnul špatným směrem.
12'
De Ligt opět spolupracoval se svým obranným kolegou van Dijkem, který do kombinace zapojil také Blinda. Bělorusko čeká, s čímž soupeř přijde.
11'
Poprvé se do pokutového území dostal také van Dijk, který se dokonce dostal do zakončení. Hlavička nebyla vůbec dobrá, hostující zadák si chtěl vymodlit faul.
10'
Najednou se Malen dostal až do pokutového území, kde se tlačil do zakončení. Vzorně se k němu dostal také Veretilo, který si splnil obrannou povinnost.
9'
Cillessen si raději počkal na podporu svých spoluhráčů, přičemž se mu jako první ke spolupráci nabídl de Jong, který pro změnu roztáhl hru na levou stranu.
8'
Hodně prostoru měl kolem sebe Veltman, jehož centr byl až příliš čitelný. Ve své šestnáctce se povedlo zasáhnout Martynovičovi, který odklízel do bezpečí.
7'
Blind se rovněž dostal s míčem do své oblíbené pozice, jenomže tam mu vzdoroval Veretilo. Prvně jmenovaný hráč raději přihrával zpět na van Dijka.
6'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Cillessen, který ihned poslal přihrávku na kopačku van Dijka. Následný nákop se stal kořistí obránce Poljakova.
5'
U středového kruhu si řekl o nahrávku de Jong, kterému se povedlo roztáhnout hru na volného Promese. Nizozemsko nyní kombinuje u pokutového území.
4'
Najednou se Bělorusko dostalo do pokutového území, jenomže Lapcev neměl ideální rychlost. Navíc se vzorně vrátil Veltman, který soupeř nepustil ke střele.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali dlouhou kombinaci hráčů Nizozemska. Nakonec se de Ligt dostal na druhou stranu, kde našel volného Bergwijna.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bělorusko: Hutar – Veracila, Martynovič (C), Naumov, Poljakov – Jablonskij – Kovaljov, Drahun, Stasevič, Bachar – Lapcev.
Náhradníci: Čičkan, Chatkevič – Lisakovič, Majevski, Matvejčik, Policevič, Savicki, Ševčenko, Skavyš, Volkov, Zolotov, Ebong.

Nizozemsko: Cillessen – Veltman, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – van de Beek, Wijnaldum, F. de Jong – Bergwijn, Malen, Promes.
Náhradníci: Bizot, Vermeer – Aké, Babel, S. Berghuis, L. de Jong, de Roon, de Vrij, Dumfries, Strootman, van Aanholt.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko).
Nizozemsko

Na opačné straně stojí hráči Nizozemska, kteří se vyhřívají na vedoucí pozici své skupiny. Nizozemsko doposud nasbíralo dvanáct bodů, přičemž vyhrálo ve čtyřech z pěti možných zápasů. Jediná porážka se uskutečnila v souboji proti Německu, tuto prohru ale Nizozemsko rychle odčinilo, druhý vzájemný zápas těchto dvou celků pro změnu přinesl vítězství. Hostující tým tohoto zápasu měl namále v minulém utkání, kdy proti Severnímu Irsku prohrával o jednu branku, nakonec tento zápas dovedl do vítězného konce 3:1. Nizozemsko má navíc totožné skóre, jako druhé Německo, tedy 17:6.
Bělorusko

Fotbalisté Běloruska se po šesti odehraných zápasech nacházejí na průběžné čtvrté pozici, přičemž se jim zatím podařilo nasbírat čtyři body. Bělorusko tak má postup hodně daleko, manko na druhé Německo je v tuto chvíli už osmibodové. Domácí celek tohoto zápasu vyhrál pouze v jediném případe, nicméně v posledních zápasech se herně i výsledkově zlepšil. Nejprve se mu podařilo uspět na hřišti Estonska, kde zvítězil poměrem 2:1, posléze se stejným celkem uhrál na domácí půdě bezbrankovou remízu. Bělorusko nebude favoritem tohoto zápasu, avšak může překvapit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Běloruskem a Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.