Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Řecko - 26. března 2019   20:45

Bosna
Bosna
10' Višća  • 15' Pjanić
2:2
(2:0)
Řecko
Řecko
64' Fortunis   • 85' Kolovos
Bosna
Šehić – Bičakčić, T. Šunjić, E. Zukanović, Kolašinac – Pjanić, Bešić, Cimirot (90+3. Krunić) – Višća, Džeko (C) (90. Gojak), Duljević (80. Milošević).
Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra (vš. NED)
Stadion Bilino polje, Zenica
Řecko
Vlachodimos – Bakakis (80. Koulouris), Papastathopoulos (C), Siovas, Koutris – Kourbelis (67. Kolovos), Zeca, Bouchalakis (46. Masouras) – Fortunis, Donis, Samaris.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:10.
Je konec. Dnešní zápas nakonec skončil remízou 2:2.
Začátek druhé půle se pro Bosnu vyvíjel dobře, ale v 64. minutě přišla komplikace, když Řecko získalo penaltu, kterou proměnil Fortunis. O minutu později navíc uviděl červenou kartu domácí Pjanić. Posléze Řecko bylo ve velkém tlaku a v 85. minutě srovnal Kolovos. Posléze už branka nepadla a obě mužstva si rozdělila po bodu.
90+5'
90+5'
Hostující útočník se ocitl v ofsajdu a to je pravděpodobně vše.
90+4'
Hosté zkazili přihrávku a Bosna tak získala autové vhazování na své polovině, se kterým nebude spěchat.
90+3'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Rade Krunić.
90+2'
Řecko dál obklopuje šestnáctku soupeře, který je hodně zatažený a nakonec bude hodně rád za bod.
90+1'
Kolašinac uviděl žlutou kartu za řeči vůči rozhodčímu.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Amer Gojak.
89'
Hosté si vypracovali místo pro střelu uvnitř vápna, ale Tasos Donis minul bránu.
87'
Stále to je Řecko, které útočí a byla by senzace, kdyby dokázalo toto utkání otočit.
85'
Řecko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno na 2:2! Centr z pravé strany letěl do vápna přesně na hlavu DIMITRIOSE KOLOVOSA, který zakončil nekompromisně pod horní tyč.
84'
Následně se dostal ke střele Konstantinos Fortunis, ale jeho pokus skončil v moci domácího brankáře.
83'
Hosté nyní získali rohový kop z levé strany.
81'
Bosna zatím odolává tlaku ze strany Řecka, ovšem ten je čím dál větší.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Michalis Bakakis, přichází Efthimis Koulouris.
80'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Deni Milošević.
78'
Hosté ale zvyšují své tempo a posléze se opět dostali do zakončení, ovšem Ibrahim Šehić si připisuje další zákrok. No čeká nás ještě velmi dramatický závěr utkání.
77'
Fantastický zákrok brankáře Ibrahima Šehiće, který si poradil s tvrdou střelou řeckého hráče!
75'
Útočný pokus Řecka nepřinesl nic velkého a hra se nyní trochu uklidnila.
74'
Domácí útočník se nachytal v ofsajdovém postavení a u míče tak je opět Řecko.
72'
Bosna se nyní snaží něco vymyslet na levé straně, ale to se jim příliš nedaří.
71'
Domácí jsou stále podrážděni, ovšem měli by se spíše starat o fotbal, jelikož pořád mají na svém kontě pouze jednu obdrženou branku.
70'
Následná standardní situace Bosny ovšem nepřinesla nic vážnějšího.
69'
Sead Kolašinac mohl vrátit klid na domácí kopačky, ale jeho pokus skončil jen v boční síti, ovšem byl ztečován a následuje rohový kop pro Bosnu.
68'
Hostující hráč se provinil rukou, když se snažil si zpracovat míč v útočné akci.
67'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Kourbelis, přichází Dimitrios Kolovos.
65'
Tak to se dějí velké věci! Miralem Pjanić (Bosna a Hercegovina) dostává červenou kartu, když byl u míče později, než soupeř a provinil se ostrým šlapákem! Bosna si tak velice komplikuje zápas, který v první hodince zvládala bez problémů.
64'
Hosté snižují na rozdíl jediné branky! K pokutovému kopu se postavil KONSTANTINOS FORTUNIS, který vypálil tvrdě k levé tyči a i když šel brankář Ibrahim Šehić na správnou stranu, tak nedokázal vyrazit balón.
63'
Byla nařízena penalta pro Řecko. Domácí hráč podkopl soupeře a hosté mají velkou šanci na snížení.
63'
Hosté se sice i tak dostali po levé straně dopředu, ale následný centr letěl pouze do rukou Šehiće.
62'
Bosna vyčkává na svého soupeře na své polovině, kde mu okamžitě takzvaně šlape na paty a nenechává ho něco vymyslet.
60'
Hodina hry je u konce a Bosna stále vede nad Řeckem 2:0.
59'
Bosna se nyní dostala dopředu a získala rohový kop, ovšem ten nic vážnějšího nepřinesl.
58'
Momentální tempo hry je spíše únavné a stále je u balónu řecké mužstvo.
56'
Hosté sice jsou u míče, ale nemohou si vytvořit nic vážnějšího a kombinují spíše na své polovině hrací plochy.
54'
Konstantinos Fortunis se dostal do zakončení zpoza vápna, ale jeho pokus skončil vedle pravé tyče.
52'
Stále nám druhá půle nepřinesla takřka nic a u balónu je častěji Řecko.
50'
Zato Řecko jde po zisku balónu okamžitě dopředu, jelikož má na kontě dvougólové manko.
49'
Bosna se vykombinovala ze své poloviny, ale není do takové tempo směrem dopředu jako v prvním poločase.
47'
Řecko nyní drželo míč na svých kopačkách, ale posléze o něj přišlo ve středu hrací plochy.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Bouchalakis, přichází Georgios Masouras.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je u konce a Bosna vede nad svým soupeřem z Řecka 2:0. Do utkání vlétli domácí velice aktivně a už v 10. minutě poslal Bosnu do vedení Višća. Domácí pokračovali ve velkém tlaku a o pět minut později se prosadil skvělou střelou Pjanić. Posléze se do hry dostalo Řecko, ale to si vypracovalo jen jednu šanci, která skončila nad brankou.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Domácí se posléze dostali do rychlého protiútoku, ale centr z pravé strany nakonec skončil na hlavě obránce Řecka.
43'
Nyní se ovšem domácí dopustili faulu a Řecko získalo volný kop z levé strany.
41'
Opět to jsou hosté, kteří se snaží něco vymyslet, ale po přechodu na polovinu Bosny mají problémy.
39'
Řecko si opět vytvořilo nějakou šanci z levé strany, ale nakonec to nebylo nic velkého.
37'
Hra nám toho ve středu hrací plochy zatím moc nepřináší..
35'
Momentálně se hra uklidnila a Bosna zklidnila své obrovské tempo na začátku hry.
33'
Centr hostů skončil u Tasose Donise, který zakončil hlavou, ale jeho pokus kryl Ibrahim Šehić.
31'
Řecko nyní získalo rohový kop, když byla střela Siovase zblokována.
30'
Půl hodina hry je u konce a Bosna naprosto jasně dominuje na domácí půdě od úvodní minuty a drží Řecko pod tlakem.
29'
V obrovské šanci se ocitl domácí hráč Edin Višća, ale nakonec byl zvednutý praporek pomezního.
28'
Edin Višća se dostal do zakončení, ale jeho pokus zamířil jen vedle levé tyče.
26'
Následně přišel ofsajd Bosny a Hercegoviny.
25'
Nakonec se hosté ubránili, ale posléze stejně přišli o míč a ani oni sami nečekali takový tlak ze strany soupeře.
24'
Teď už je to opět nátlak z domácí strany a Řecko se musí bránit.
22'
Řecko se z ničeho nic dostalo do velké šance po pravé straně, ale následné zakončení hostující hráče skončilo nad bránou Bosny!
21'
Po rohu byl ve vápně chumel hráčů, ale nakonec se řeckému hráči povedlo odkopnout balón.
20'
Řecko se snažilo kombinovat uvnitř svého vápna, ale pod velkým tlakem z toho byla ztráta píče a Bosna má k dispozici rohový kop.
19'
Ovšem tentokrát skončil balón z rohu jen na vyboxování brankáře hostů.
18'
Nyní mají domácí k dispozici rohový kop z pravé strany.
17'
Tasos Donis dojel soupeře a uviděl žlutou kartu.
15'
Bosna právě vstřelila branku!
A je to 2:0 pro domácí mužstvo! K exekuci přímého kopu se postavil MIRALEM PJANIĆ, který místo centru vyslal dělovku k pravé tyči, což Vlachodimos nečekal a pouze se díval. Bosna naprosto dominuje od začátku zápasu a zatím se hraje na jednu branku.
14'
Kourbelis přes sebe nepustil soupeře, ovšem povedlo se mu to jen pomoci faulu a uviděl žlutou kartu. Domácí navíc budou mít přímý kop.
12'
A opět to byla Bosna, která se dostala do velmi dobré šance, ale pokus z pravé strany byl zblokován.
10'
Domácí jdou do vedení! Řecko už velkému tlaku podlehlo a je tady první gól dnešního střetnutí. Po rohu se dostal do zakončení EDIN VIŠĆA, který nepropálil chumel hráčů, ovšem to se mu podařilo napodruhé z dorážky.
9'
Hostující hráč si poradil s centrem z levé strany a Bosna má k dispozici rohový kop.
8'
Bosna je od první minuty mnohem aktivnější a Řecko je čím dál víc pod větším tlakem.
6'
Bosna měla k dispozici volný kop, ale ten nic nepřiinesl.
4'
Ovšem nepřesná přihrávka Miralema Pjaniće skončila jen vedle brány Řecka a celá akce je u konce.
3'
Následně odkopl míč do zámezí Dimitris Siovas a Bosna tak má k dispozici autové vhazování.
2'
Domácí se opět snažili kombinovat na levé straně, ale ani tady se nedostali do vápna.
1'
Bosna a Hercegovina se dostala k míči ve středu hrací plochy, ale je okamžitě napadána soupeřem.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – Bičakčić, T. Šunjić, E. Zukanović, Kolašinac – Pjanić, Bešić, Cimirot – Višća, Džeko (C), Duljević.
Náhradníci: Kjosevski, Pirić – Civić, Gojak, Kodro, Krunić, Memišević, Milošević, Todorović, Zakarić.

Řecko: Vlachodimos – Bakakis, Papastathopoulos (C), Siovas, Koutris – Kourbelis, Zeca, Bouchalakis – Fortunis, Donis, Samaris.
Náhradníci: Paschalakis, Barkas – Bakasetas, Kolovetsios, Kolovos, Koulouris, Masouras, Mavrias, Mitroglu, Risvanis, Siopis, Valerianos.

Rozhodčí: Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra (vš. NED).
Bosna a Hercegovina je momentálně na třetím místě se třemi body. V jediném zápase totiž dokázala vyhrát na domácí půdě nad Arménii 2:1, když se prosadili Krunič s Miloševičem.
Řecko je aktuálně na druhé pozici rovněž se třemi body a skóre 2:0. V jediném utkání vyhrálo na půdě Lichtenštejnska po gólech Fortounise a Donise 2:0.
Ve 2. kole kvalifikace na Euro se ve skupině J proti sobě utkají týmy Bosna a Hercegovina a Řecko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma lety v kvalifikaci na Mistrovství světa na půdě Bosny, kde zápas skončil bezbrankovou remízou. Dnes se bude hrát na stadionu Bilino polje v Zenici, který nabídne kapacitu pro 15 600 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Danny Makkelie a jeho asistenti Mario Diks a Hessel Steegstra (vš. NED). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.