Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Švédsko - 5. září 2019   20:45

Faerské ostrovy
0:4
(0:4)
Švédsko
Švédsko
12' Isak  (Lustig) • 15' Isak  (Seb. Larsson) • 23' Lindelöf  (Quaison) • 41' Quaison  (Seb. Larsson)
Nielsen – Askam, Gregersen (C), Baldvinsson, V. Davidsen – Hansson, B. Olsen (76. M. Olsen), R. Joensen (46. Vatnsdal) – Vatnhamar, Edmundsson, Frederiksberg (63. Bjartalid).
Martins – Campos, Almeida (vš. POR)
Tórsvøllur
Švédsko
Olsen – Lustig (46. Krafth), Lindelöf, Granqvist (C), Bengtsson – Isak, Seb. Larsson (73. Durmaz), Ekdal (63. Svensson), K. Olsson – Quaison, Berg.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera.
Další utkání odehrají Švédové v neděli, kdy se v severském derby střetnou doma s Norskem. Faerské ostrovy budou cestovat na horkou půdu Španělska.
V tabulce kvalifikační skupiny F je Švédsko s deseti body za druhým Španělskem. Faerské ostrovy mají na kontě stále nulu a jsou poslední.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:8.
Švédsko už ve druhém poločase další branky nepřidalo, a tak si z Faerských ostrovů odváží povinné vítězství v poměru 4:0. Domácí načal dvěma slepenými góly v rozmezí tří minut Isak, na něhož ještě do změny stran navázali Lindelöf a Quaison. Rovněž po přestávce bylo Švédsko lepším týmem, ve své aktivitě ale postupem času značně polevovalo, a tak už se skóre neměnilo.
90+3'
90+3'
Bjartalid rozehrál poslední rohový kop, domácí z něj ale čestný zásah nevytěžili. Sudí následně fouká naposledy do píšťalky.
90+2'
Aktuálně se nehraje. Askam má zdravotní problém a musel se odplazit po kolenou za postranní čáru, kde za ním již spěchají lékaři.
90+2'
Fotbalisté ve žlutých dresech kombinují na vlastní polovině a vůbec nikam už se neženou.
90+1'
Edmundsson fauloval na okraji středového kruhu Olssona. Závěrečné vteřiny si užijí s míčem na kopačkách Švédové.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Zdvižený praporek pomezního sudího signalizuje ofsajdové postavení Berga. Rozehrávat budou domácí.
87'
Do míče se ze střední vzdálenosti opřel Olsson, pravý horní růžek branky ale o metr minul.
84'
Švédové si teď hlasitě žádali přímý kop, portugalský sudí Martins ale jejich prosby nevyslyšel a nechal hru pokračovat.
83'
Menší rozmíšku mezi Meinhardem Olsenem a Durmazem uklidnil rozhodčí.
82'
Fotbalisté Faerských ostrovů běhají už několik minut bez balonu, přesto se Nielsen v brance nudí.
80'
Švédové již opět na hrací ploše dominují, do zakončení se ale nedostávají. Zápas jako by se už pouze dohrával.
77'
Edmundsson byl načapán v ofsajdu, a tak akce domácích končí.
76'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Brandur Olsen, přichází Meinhard Olsen.
74'
Faerské ostrovy zahrávaly rohový kop, Vatnhamarovu střelu ale zblokoval Lindelöf.
73'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Jimmy Durmaz.
73'
Bjartalid posunul balon za obranu na zcela volného Edmundssona, který přihrával na pravou stranu před odkrytou branku na Vatnhamar. Ten ale ve skluzu střílel trestuhodně vedle!
71'
Druhá půle postrádá tempo té první, a tak se zatím skóre po přestávce neměnilo. Do konce řádné hrací doby zbývá necelých dvacet minut.
69'
Po vzdušném souboji zůstává ležet na zemi Askam. Rozhodčí píská švédský útočný faul, a tak bude rozehrávat Nielsen.
69'
Obranný zákrok Askama přináší Švédsku další rohový kop.
67'
Vatnsdal hasil svou chybku v obraně zpětnou přihrávkou na brankáře Nielsena.
65'
Švédové drží míč na svých kopačkách a nikam se neženou. Jejich zdlouhavé kombinace zatím skulinku v domácí obraně nevytvořily.
63'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Gustav Svensson.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Árni Frederiksberg, přichází Jóannes Bjartalid.
60'
Berg zboural Hanssona, vše se ale obešlo bez karetního napomenutí.
59'
Bengtssonova vzdušná přihrávka na bližší tyč našla pouze hlavu bránícího protihráče.
59'
Švédský pokus o centr z levé strany zblokoval Askam na rohový kop.
57'
Následný rohový kop rozehrál Bengtsson, Švédové z něj ale nic nevytěžili.
56'
A další výborný zákrok Nielsena! Berg ošálil u penaltového puntíku dvojici protihráčů a vypálil z otočky, gólman Faerských ostrovů ale jeho pokus zhatil fantastickým skokem!
55'
Bengtsson dostal přihrávku na levý okraj vápna a vyslal na Nielsena dělovku, kterou však domácí brankář vyrazil!
51'
Švédové opět zahrozili, zakončení jednoho z hráčů ve žlutém ale skončilo po souboji s obráncem vedle branky.
50'
Gregersen si teď zahrál na brankáře, když na brankové čáře odvrátil hned dva střelecké pokusy Švédů!
49'
Faerské ostrovy měly k dispozici rohový kop. Dlouhý centr vracel do ohně Hansson, následné zakončení hlavou šlo ale nad břevno.
48'
Sledujeme opatrnější začátek druhého poločasu. S balonem hrají především domácí, do zakončení se ale zatím neprokombinovali.
46'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází René Joensen, přichází Heini Vatnsdal.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Úvodní poločas zápasu mezi Faerskými ostrovy a Švédskem nabídl jednostrannou podívanou. Švédský favorit dokázal vsítit hned čtyři branky a dá se tak říci, že o vítězi duelu je de facto rozhodnuto. Uvidíme, zda hosté po změně stran poleví a dovolí domácím alespoň čestný zásah, či zda své vedení ještě více navýší.
45+1'
45'
Edmundsson přižduchl Lindelöfa, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
44'
Švédové nadále kombinují s míčem okolo středového kruhu a snaží se založit další útočnou akci.
41'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Už to ale neplatí! Larsson posunul míč na ROBINA QUAISONA, který jej napálil kousek za hranicí šestnáctky přesně k levé tyči!
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Švédové stále vedou rozdílem tří branek.
39'
Hansson se dostal na pravém okraji vápna do zakončení, jeho rána z úhlu ale skončila na boční síti.
38'
Fotbalistům Faerských ostrovů se nyní daří držet míč na svých kopačkách, z čehož mají domácí příznivci pochopitelně radost.
36'
Frederiksberg odcentroval z levé strany hrací plochy do vápna, kde se do míče opřel hlavou Edmundsson. Netrefil ho ale vůbec přesně, balon končí vysoko nad břevnem. I přesto se dá hovořit o první vážnější šanci domácích.
35'
Švédská kombinace končí na zpracováním míče rukou. Obrana Faerských ostrovů si může zase na chvíli vydechnout.
34'
Po faulu Joensena rozehrávají Švédové z poloviny hřiště.
33'
Faerským ostrovům se nyní daří držet míč daleko od své branky, a tak sledujeme spíše nudnější pasáž utkání.
30'
Ten rozehrál Larsson, hlavičkový souboj Lindelöfa s Askamem byl ale posouzen jako útočný faul prvního jmenovaného.
29'
Táhlá kombinace Švédů skončila centrovaným balonem z pravé strany, který odvracel Gregersen na rohový kop.
28'
Tentokrát si nedovoleným zákrokem vypomohl domácí kapitán Gregersen. Ten vidí za svůj skluz na pronikajícího Olssona dokonce první žlutou kartu tohoto utkání.
26'
Joensen přišlápl nohu Bergovi, u míče zůstanou Švédové. Ti mohou hrát naprosto v klidu, tři body do tabulky jim dnes zřejmě nikdo nevezme.
23'
Centr z pravé strany propadl po teči Quaisona na volného VICTORA LINDELÖFA, který našel přízemní střelou skulinku mezi brankářem a levou tyčí. Švédové už vedou o tři branky!
22'
Isak dostal přihrávku na pravou stranu vápna, nakonec se ale ke střele díky pozornému Davidsenovi nedostal. Je z toho rohový kop.
22'
Centr z pravé strany přiťukl kapitán Gregersen hlavou vlastnímu brankáři.
20'
Askam fauloval Quaisona, míč pro hosty.
18'
Švédové už jsou opět nastěhováni okolo domácí šestnáctky a čekají na skulinku v soupeřově obraně.
16'
Balon si chvíli užijí domácí, kteří budou rozehrávat po nedovoleném zákroku Olssona.
15'
Favorit bleskově přidává druhý zásah! Larsson našel přihrávkou do uličky nabíhajícího ALEXANDERA ISAKA, který se trefil přesně k bližší tyči.
12'
Teď už ale vyšla Švédům akce dokonale. Z pravé strany odcentroval Lustig přesně na hlavu ALEXANDERA ISAKA, který navzdory tomu, že byl tísněn dvojicí obránců, hlavičkoval přesně k tyči!
11'
Švédové se vlastní nepřesností připravili na pravém kraji hrací plochy o míč. Autové vhazování pro domácí.
10'
Faerské ostrovy chvíli kombinovaly s balonem, ten už ale mají opět Švédové.
9'
Larsson nyní vykouzlil něco mezi přihrávkou a střelou. Balon každopádně proskákal domácím vápnem do zámezí.
8'
Domácí se dostali k centru z pravé strany, míč ale dostala švédská obrana mimo šestnáctku.
6'
U míče jsou nadále aktivnější Švédové, kteří jsou velkými favority utkání. Bengtsson nyní poslal balon do hry z autové čáry.
4'
Domácí vybojovali na švédské polovině standardku, kterou rozehráli nakrátko. O balon ale Faerské ostrovy po chvíli přišly.
2'
Hosté vybojovali zkraje utkání rohový kop, po kterém přišla i první vážnější střela. Berg ale poslal míč metr nad břevno.
1'
Fotbalisté Faerských ostrovů nastoupili do utkání v bílých dresech, Švédové hrají ve žlutých.
1'

Faerské ostrovy: Nielsen – Askam, Gregersen (C), Baldvinsson, V. Davidsen – Hansson, B. Olsen, R. Joensen – Vatnhamar, Edmundsson, Frederiksberg.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Bartalsstovu, Bjartalid, Egilsson, Eriksen, Johannesen, M. Olsen, K. Olsen, Vatnsdal.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Bengtsson – Isak, Seb. Larsson, Ekdal, K. Olsson – Quaison, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Andersson, Durmaz, Forsberg, Guidetti, Hult, P. Jansson, Johansson, Krafth, Svensson, Tanković.

Rozhodčí: Martins – Campos, Almeida (vš. POR).

Faerské ostrovy jsou naopak jasným outsiderem celé skupiny. Na samotný úvod kvalifikace dokonce prohrály 2:1 na Maltě. Jinak nasbíraly celkové skóre 3:12 a v posledním duelu prohrály 0:2 s Norskem. Také Švédové by si tady měli připsat snadné tři body.
Švédsko

Švédové budou podle úvodu kvalifikace bojovat o druhé postupové místo s Rumunskem a Norskem. Dosud nasbírali ve čtyřech duelech sedm bodů a patří jim druhá pozice za vedoucím Španělskem. Právě proti Španělům odehrálo Švédsko poslední duel, ve kterém prohrálo vysoko 3:0. Kromě toho ještě ztratilo body za remízu 3:3 v Norsku.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování kvalifikace o postup na EURO 2020. Společně se podíváme na duel Faerské OstrovyŠvédsko. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.