Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, A. Skúlason – Gudmundsson (16. Bödvarsson), Sigurjónsson (73. Finnbogason), B. Bjarnason, Traustason (81. Sigurdsson) – Sigthórsson, G. Sigurdsson (C).
Laugardalsvöllur (Reykjavík)
Francie
Mandanda – Pavard, Lenglet, Varane (C), Digne – Matuidi, Kanté, Tolisso – Griezmann, Giroud (78. Ben Yedder), Coman (88. Ikoné).
Maignan, Aréola – Ben Yedder, Lucas Hernández, Kimpembe, Ikoné, Lemar, NDombèlé, Sidibé, Moussa Sissoko, K. Zouma, Pléa.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Francie, která svého soupeře porazila poměrem 1:0. Hosté byli i ve druhém dějství aktivnější, přičemž si dokázali vybojovat pokutový kop, což přineslo jedinou branku tohoto zápasu. Najednou hráči Islandu museli otevřít hru, což naopak přineslo další šance pro soupeře, který se už ani jednou nedokázal prosadit. Island se snažil o vyrovnávací branku, jenomže v tomto utkání nepředvedl dobrý výkon.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:6.
90+6'
90+5'
Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času, žádné další branky se zřejmě už nedočkáme. Francie je usídlena na polovině soupeře.
90+4'
Centr do pokutového území vyslal Skúlason, který našel pouze jednoho hráče v bílém kompletu. Posléze musel z branky Mandanda, který mířil do rukavic brankáře.
90+2'
Ten se nepovedl, naopak se na opačnou stranu žene domácí celek, který podniká jednu z posledních akcí.
90+1'
Francie začala nastavený čas velice zkušeně, navíc si vybojovala rohový kop, což jí jednoznačně vyhovuje. K rozehrávce se opět natlačil útočník Griezmann.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Francouzi i nadále střeží jednobrankové vedení, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
88'
Ještě jedna žlutá karta tohoto zápasu, vyfasoval jí hostující Tolisso, který si pomohl taktickým způsobem.
87'
Islandu rohový kop nevyšel dle představ, navíc Sigurdsson nedokázal projít kolem protihráče. To vedlo k rychlému protiútoku, po kterém zakončoval vedle Tolisso.
86'
Hodně nebezpečným centrem se prezentoval domácí Pálsson, který nabídku posílal k přední tyči. Tam jako první přispěchal Sissoko, jenž odvracel do zámezí.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Francie i nadále vede o jednu branku, naopak domácí hráči v posledních minutách otevřeli hru.
81'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Arnór Sigurdsson.
80'
Halldórsson si tak na míč vůbec nesáhl, nicméně jeho odkop od branky nebyl povedený. Následovalo další Pavardovo vhazování, po kterém tvrdě pálil Matuidi.
79'
Nyní se obrana domácích trochu rozestoupila, což mohlo být smrtící. Coman se totiž dostal k hranici šestnáctky, načež po jeho zpětné nahrávce pálil do tyče Matuidi.
78'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Wissam Ben Yedder.
78'
Z obrovské vzdálenosti zkoušel své štěstí domácí Pálsson, jehož pokus neměl šanci na úspěch. Po zakončení navíc na zemi skončil Giroud, který se chytil za hamstring.
77'
Nakonec si s míčem pohrál také brankář Mandanda, který zbytečně neodkopával na opačnou stranu, nýbrž oslovil naběhnuvšího obránce Lengleta.
76'
Hráči v bílém kompletu se kombinační hrou přemístili na pravou stranu, kde Pavard spolupracoval s aktivním Tollissem. Island se pokouší napadat rozehrávku.
75'
Nakonec se k dalšímu centru dostal Digne, kterému se přeci jenom povedlo najít Comana. Ten ještě pod sebou hledal Pavarda, jehož centr nebyl zrovna povedený.
74'
Od středového kruhu rozehrával standardní situaci Matuidi, který na jistotu roztáhl hru do strany. Francouzi se bezpečně přesunuli k pokutovému území.
73'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Alfred Finnbogason.
72'
Hlavní sudí musel přerušit hru, v bolestech totiž ulehl na hrací plochu hostující Tolisso, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky špatně. Francie by střídat neměla.
71'
Nakonec se balón opět snesl pouze za postranní lajnu, což Islandu přineslo autové vhazování. Pálsson se pokoušel najít Bjarnasona, což se nakonec nepovedlo.
70'
Přenesení hry našlo na pravém křídle Comana, který se drzým způsobem protáhl až do pokutového území, kde nabídkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.
68'
Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Francie).
66'
Francie právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil OLIVIER GIROUD, který zkoušel zakončit na pravou stranu, zatímco se brankář vydal k opačné konstrukci branky.
65'
Griezmann se po předchozím zákroku stále nachází na zeleném pažitu, zřejmě se bude ošetřovat. Skúlason šel do souboje hodně odvážným způsobem.
64'
Je tu pokutový kop pro Francii!
63'
Žlutou kartu dostává Rúnar Sigurjónsson (Island).
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Francouzi jsou stále o něco aktivnější, jenomže obrana domácích podává dobrý výkon.
60'
Nakonec to na sebe vzal Griezmann, který se v tomto případě pokoušel o střelu na branku. Ta putovala daleko vedle branky, Halldórsson se prolétl vzduchem.
59'
Hráči Islandu se po delší době dostali k souvislejší práci s míčem. Po krátké kombinaci Halldórsson odkopával, jenomže na opačné straně se Sigthórsson neprosadil.
58'
Do pořádného nátlaku se před malým momentem dostal domácí Skúlason, kterému se nakonec nepovedlo odkopnout míč. Odzbrojil ho totiž napadající Coman.
57'
Další vysoká nabídka tentokráte našla hodně nevýrazného Girouda, který sklepl pod sebe. To vedlo k centru od Matuidiho, jenž našel rukavice brankáře.
56'
Varane si rovněž nechtěl komplikovat život, proto vyprodukoval nahrávku na brankáře Mandandu, který okamžitě roztáhl hru do volného prostoru na Digneho.
55'
Nepříliš zodpovědně na opačné straně zasahoval obránce Sigurdsson, který při snaze o odkop poslal míč do zámezí. Griezmann tak obstará rohový kop.
54'
Také domácí si zajistili zisk rohového kopu, jenomže ještě před dopadem balónu bylo pískáno. Až příliš agresivně šel do souboje Árnason, který fauloval.
53'
Rychlá kombinace Islandu málem přinesla šanci. Na nahrávku si seběhl útočník Sigthórsson, jenž se dostal do úhlu, avšak poté trefil pouze nohu protihráče.
52'
Jenomže rozehrávka nepřinesla nic nebezpečného. Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal brankář Mandanda, který zkoušel odkopnout do bezpečí.
51'
Souboj u postranní lajny nakonec sudí posoudil jako nedovolený, naopak se na zemi ocitl Griezmann. To znamená, že budeme sledovat standardní situaci.
50'
Na jistotu jednal domácí Árnason, který v tísni raději poslal balón za postranní lajnu. To pochopitelně přineslo další aut, po kterém Sigurdsson pronikl na druhou stranu.
49'
Byl to právě již zmiňovaný Pavard, kdo se postaral o provedení dalšího autového vhazování. Po něm se míč dostal k Lengletovi, který dalekonosně odkopával.
48'
Nekompromisním způsobem jednal domácí Skúlason, který prudkým odkopem poslal míč na opačnou polovinu, kde se povedlo zasáhnout Pavardovi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Pochopitelně byla aktivnější Francie, jenž měla územní převahu, avšak za celou dobu se dostala pouze do jedné slušnější šance. Island totiž předváděl velice dobrou obrannou činnost, navíc se sem tam podíval na útočnou polovinu, kde nebyl zrovna nebezpečný. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+2'
45+1'
Skúlason ještě vhazoval z levé strany, jenomže jeho celek se daleko na druhou stranu nedostal. Míč totiž sebral Tolisso, který ho předla na obránce Lengleta.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Žlutou kartu dostává Ragnar Sigurdsson (Island).
43'
Jenomže krátce poté Griezmann dokázal vysunout Comana, který měl na zakončení celkem dost času. Jeho tvrdé zakončení nakonec narazilo do boční sítě.
42'
Vůbec první slušnější šance pro Francii! Digne se na levém křídle dostal k přízemní nabídce na Griezmanna, jenž levačkou mířil pouze doprostřed branky.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Jenomže ani další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, Island se i tentokráte ubránil na jedničku. Bjarnason s míčem nenaložil nejlépe, našel pouze protihráče.
38'
I tentokráte se o rozehrávku postaral Griezmann, kterému se nepovedlo najít žádného ze spoluhráčů. Za velkým vápnem ale udeřil Digne, který napálil protihráče.
37'
Bude tu další rohový kop pro Francii. Ta se opět velice svižným způsobem dostala na druhou stranu, kde Pavardovu nabídku musel odklízet na roh Skúlason.
36'
Digne si chtěl narazit s Matuidim, jenomže zpětná nahrávka druhého jmenovaného byla až příliš pomalá. Navíc obětavým zákrokem zakročil zadák Pálsson.
35'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení hned dvojice hostujících hráčů. Griezmann i Giroud se v době nahrávky nacházeli za obranou.
34'
Rohový kop se nebezpečně snášel k hranici malého vápna, kde se o zakončení pokoušel Bjarnason. Jeho hlavičkový pokus nebyl přesný, Mandanda nezasahoval.
33'
Nakonec z toho bude první rohový kop pro Island. Skúlason se totiž snažil odcentrovat od levé postranní lajny, jenomže jeho nabídka skončila na noze soupeře.
32'
Sigurdson se dobře zorientoval ve středu hrací plochy, což vedlo k chytrému roztažení hry na Skúlasona, jehož kolmcie našla naběhnuvšího Bödvarssona.
31'
Island se úspěšně ubránil také další akci soupeře, navíc to bylo s faulem. Rychlá akce přinesla zakončení od Bödvarssona, jehož pokus zneškodnil Mandanda.
30'
Digne si prostřednictvím autového vhazování vybral nenápadného Girouda, který mu v tísni sklepl přesně na nohu. Francie i přesto přenášela hru do volného prostoru.
29'
Žlutou kartu dostává Olivier Giroud (Francie).
29'
Jeho střelecký pokus levou nohou sice přeletěl zeď, jenomže směřoval vysoko nad horní konstrukci. Halldórsson nezasahoval, za míčem se pouze ohlédl.
28'
Na pořadu dne bude standardní situace z velice zajímavé pozice. Kapitán Sigurdson šel totiž do souboje šlapákem, k rozehrávce se okamžitě postavil Griezmann.
27'
Nahrávka do strany na Pavarda byla hodně prudká, navíc směřovala mimo dosah hostujícího bránce. To znamená, že si Skúlason vyzkouší autové vhazování.
26'
Navíc se po jednom ze soubojů ocitl na zemi Árnason, kterého neúnavně napadal Coman, jenž fauloval levou nohou. K rozehrávce se staví brankář Halldórsson.
25'
K pokutovému území si seběhl právě Coman, kterému se šajtlí nepovedlo přenést hru na volného Griezmanna. Island se i tentokráte v poklidu ubránil.
24'
Comanovi se díky zablokovanému centru povedlo vybojovat rohový kop z pravé strany. Griezmannova nabídka byla vysoká, míč skončil až v zámezí.
19'
Do kombinace se zapojil také Giroud, který pouze narazil lépe postavenému Sissokovi, jenž organizuje hru. Island ale vzorně zavřel prostor ve středu hrací plochy.
18'
Francouzi to pro změnu zkoušeli středem hrací plochy, jenomže před Comanem byl prostor zavřený. Následný Digneho centr skončil pouze u Árnasona.
17'
Halldórsson tentokráte zkoušel na opačné straně najít Sigthórssona, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Varane, který navíc našel kolegu Tolissa.
16'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Jón Bödvarsson.
15'
Dost možná se bude poprvé v utkání střídat. Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Gudmundsson, který musí za postranní lajnu. Nevypadá to, že by měl pokračovat ve hře.
14'
Matuidi se rychlým způsobem dostal na druhou stranu, kde vyslal až příliš prudkou nahrávku. Kanté na ní nedosáhl, naopak se k míči jako první dostal soupeř.
13'
Varanemu se jako první pro spolupráci nabídl Pavard, který se ocitl v nepříjemné tísni. Proto jsme sledovali zpětnou nahrávku, jenž doputovala k Tolissovi.
12'
Traústason dokázal s vypětím všech sil procedit míč do pokutového území, jenomže nepovedený centr skončil u Mandandy, který ihned vyhazoval do strany.
11'
Aby toho nebylo málo, tak bylo pískáno také ve prospěch Islandu. Obránce Sigurdsson nejprve naznačil přízemní rozehru, nakonec však zvolil vysoký odkop.
10'
Nedovoleným zákrokem si dle sudího pomohl domácí Sigthórsson, který v souboji o míč atakoval Varaneho. Mezitím Mandanda ihned rozehrával od své branky.
9'
Matuidi si na levém křídle všiml hodně volného Digneho, na kterého okamžitě servíroval svou nabídku. Míč nakonec nabral velkou rychlost a skončil v zámezí.
8'
Coman chtěl najít vedle stojícího Griezmanna, jenomže tento úmysl přečetl také pozorný Bjarnason. I přesto se Francie udržela s míčem na útočné polovině.
7'
Velice zkušeně to provedl Gudmundsson, který při snaze o odkop trefil napadajíciho Comana, od kterého se míč odrazil do zámezí. Bude z toho další odkop.
6'
Mandanda v tomto případě zvolil přízemní rozehrávku právě na Digneho, který si zkušeně počkal na podporu spoluhráčů. Jako první na pomoc přispěchal Kanté.
5'
Také domácí brankář Halldórsson si vyzkoušel první práci s kulatým nesmyslem. Jeho celek navíc navštívil útočnou polovinu, kde Digne pohlídal Pálssona.
4'
Francouzi rozjeli kombinaci na vlastní polovině, přičemž Lenglet u středového kruhu našel volného Girouda, kterému se povedlo roztáhnout hru do strany.
3'
Poprvé se k míči dostal brankář Mandanda, který se postaral o dalekonosný odkop od své branky. Ten se pokoušel poslat na Girouda, který ve vzduchu neuspěl.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Island: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, A. Skúlason – Gudmundsson, Sigurjónsson, B. Bjarnason, Traustason – Sigthórsson, G. Sigurdsson (C).
Náhradníci: I. Jónsson, Kristinsson – Bödvarsson, Finnbogason, Fjóluson, Fridjónsson, Hermannsson, Hallfredsson, Ingason, Kjartansson, Sävarsson, Sigurdsson.

Francie: Mandanda – Pavard, Lenglet, Varane (C), Digne – Matuidi, Kanté, Tolisso – Griezmann, Giroud, Coman.
Náhradníci: Maignan, Aréola – Ben Yedder, Lucas Hernández, Kimpembe, Ikoné, Lemar, NDombèlé, Sidibé, Moussa Sissoko, K. Zouma.

Rozhodčí: Rocchi – Meli, Peretti.
Francie

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je reprezentace Francie. Francouzi momentálně okupují druhou pozici, přičemž mají naprosto totožný počet jako vedoucí Turecko, jenomže o pořadí rozhoduje vzájemná bilance. Francie totiž vyhrála v pěti případech, navíc se jediná porážka konala právě proti Turecku, nicméně druhý vzájemný zápas těchto dvou celků je ještě na programu. Francouzi se prezentují vůbec nejlepším útokem celé skupiny, ten si navíc drží průměr více než tří vstřelených branek na utkání. Špatně na tom není ani obrana, ta doposud inkasovala pouze ve čtyřech případech.
Island

Fotbalisté Islandu se po šesti kolech nacházejí na třetí pozici, přičemž stále mohou přemýšlet o postup na nadcházející EURO. Island má na svém kontě dvanáct bodů, navíc v případě vítězství v dnešním utkání by se na svého soupeře bodově dotáhl. Domácí celek tohoto zápasu vyhrál čtyři zápasy, nicméně ten poslední se zrovna moc nepovedl. Island se totiž utkal se čtvrtou Albánií, přičemž tento duel nakonec nabídl hned šest branek, přičemž čtyři z nich vstřelila právě reprezentace Albánie. Island se navíc neopírá o kvalitní obranu, ta inkasovala už devětkrát, což je před tímto utkáním výstraha.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Islandem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.