Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Belgie - 24. března 2019   20:45

0:2
(0:2)
Belgie
Belgie
10' E. Hazard  (Batshuayi) • 18' Batshuayi  (T. Hazard)
Kypr
Pardo – Kousoulos, Dossa Júnior (46. Georgiou), Merkis (C), Laifis – Papoulis, Margaca, Artymatas, Ioannou – Antoniou (81. Makris), Efrem (75. M. Špoljarić).
Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie)
GSP Stadium (Nikósie)
Belgie
Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Dendoncker, T. Hazard (68. Carrasco) – D. Mertens (56. Januzaj), Batshuayi (89. Praet), E. Hazard (C).

Z tohoto on-line přenosu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc.

6. San Marino – 0 bodů (0:7)
Lídr žebříčku FIFA ovládl také svůj druhý kvalifikační duel. Po domácím vítězství 3:1 nad Ruskem tentokrát vyhrál na Kypru 2:0. Belgie o svém úspěchu rozhodla už v první polovině úvodního dějství, kdy se v rozmezí osmi minut trefili Eden Hazard a Michy Batshuayi.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:18.
90+3'
90+2'
Při jedné z posledních příležitostí na snížení se Papoulis (Kypr) nechal chytit do ofsajdu.
90'
Francouz Letexier nastavil tři minuty.
89'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Dennis Praet.
88'
Ještě to mohlo být drama! Exekuci přímého kopu provádějící Špoljarić posadil balon na hlavu Laifise, který v nadějné pozici belgickou bránu jen těsně přestřelil!
85'
Kypřané se nevzdávají. Znovu se prokombinovali na útočnou půlku a díky tomu mohl vypálit Artymatas, který trefil dobře postaveného Dendonckera.
83'
Tato rána byla jen z nouze ctnost. Z uctivé vzdálenosti ji vypustil Kousoulos (Kypr).
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Minas Antoniou, přichází Andreas Makris.
79'
Z bleskového protiútoku pak Papoulis (Kypr) nedokázal procpat míč skrz soupeřovu defenzivu.
78'
A tak zaveleli k útoku hosté. Po vniknutí na levou stranu vápna Carrasco neotálel se střelou, ta ale směřovala přímo do míst střežených Pardem.
76'
Špoljarić (Kypr) se po svém příchodu na hřiště neváhal zapojit do útoku, ale při svém samostatném průniku byl okamžitě zdvojen, ba dokonce i ztrojen.
75'
Statistika držení míče: 37% : 63%.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Georgios Efrem, přichází Matija Špoljarić.
73'
V následujících vteřinách to ale určitě nebude, protože u míče jsou zrovna Kypřané.
71'
Do konce zbývá dvacet minut. Po tom, jak nás Belgičané namlsali v prvním dějství, jsem od nich očekával mnohem víc. Třeba nás ale ještě překvapí.
69'
Za tohle Papoulis (Kypr) pochválen nebude. Řídil se pravidlem "když nevíš, co s míčem, tak vystřel", ale jeho pokus měl od přesnosti opravdu daleko.
68'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Yannick Carrasco.
67'
O něco lépe si počínal Batshuayi (Belgie). I když mu střela příliš nesedla, tak aspoň zaměstnala brankáře Parda. Ten předvedl jistý zákrok.
66'
A neuspěl ani Thorgan Hazard (Belgie). Přihrávka na jeho osobu se totiž proměnila v ofsajd.
64'
Vzruch mohl způsobit Eden Hazard. Belgický reprezentant zpracoval dlouhý nákop, ale druhým dotekem si balon předkopl daleko od nohy.
63'
V posledních minutách se toho moc neudálo. Sledujeme spíše takovou hlušší pasáž utkání.
61'
Útočný faul. Provinilcem je Castagne (Belgie).
60'
Statistika držení míče: 36% : 64%.
59'
Dění na hřišti se přesunulo ke středovému kruhu, kde právě probíhají usilovné souboje.
57'
Domácí uklidňují hru kombinací na svém území.
56'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Adnan Januzaj.
55'
Castagne (Belgie) si ukousnul příliš velké sousto, když se pustil do souboje s trojnásobnou přesilou.
53'
Nechybělo moc a Tielemans by navýšil belgické vedení! Napřáhl ze střední vzdálenosti a nechal míč prolétnout kolem pravé tyčky. Pardo tam sice skákal, ale těžkou soudit, zda-li by v případě přesnější střely dokázal zakročit.
51'
Už to neplatí. Proč? Kousoulos (Kypr) totiž v rozporu s pravidly atakoval Edena Hazarda.
50'
Tielemans odebral míč Antoniouovi. Avšak nedovoleně, takže domácí mohou v kombinaci pokračovat.
48'
Střela, které scházely přibližně dva metry. Přesně takovou vypustil v pravé části šestnáctky Castagne (Belgie), který zamířil po zemi na zadní tyč.
46'
Poločasové střídání v týmu Kypr: na hřiště se nevrátil Dossa Júnior, místo něj nastoupil Anthony Georgiou.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hrací plochu.
Belgičtí reprezentanti v úvodním dějství potvrdili papírové předpoklady. Už po necelých deseti minutách otevřel skóre Eden Hazard, na jehož trefu o osm minut později navázal Batshuayi. Díky rychle nabitému náskoku hráli Belgičané v optimální pohodě a svým soupeřům jen párkrát dovolili provést nějakou souvislejší akci. Druhá půle by se měla nést v podobném duchu, jestli tomu tak ale opravdu bude, na to si ještě počkejme.
Držení míče: 34% : 66%.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 1:1. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 3:11.
45'
45'
Mertens byl v závěru poločasu ještě jednou v akci. Belgičan zkusil vyzrát na gólmana střelou zpoza vápna, ale Pardo jeho "skákavku" zneškodnil.
44'
Naštěstí to pro ně dobře dopadlo, když Mertens (Belgie) při záměru zrychlit hru kopl balon do země nikoho.
43'
Ani tentokrát domácí s míčem dlouho nevydrželi a po jeho ztrátě jsou nuceni se znovu bránit.
42'
Středem hřiště pronikajícího Efrema zastavil taktickým faulem Thorgan Hazard (Belgie).
40'
Belgičané se rychle dostali k míči, ale stejně tak o něj přišli. Důvodem byl Batshuayiho ofsajd.
39'
Nešika Eden Hazard (Belgie) zahrál rukou.
38'
Po delší odmlce se domácí osmělili. K rohu šestnáctky si navedl míč Papoulis a dobře mířenou ranou pod břevno Courtoise trochu protáhl.
36'
Během krátkého časového úseku si kyperský gólman připsal druhý zákrok. Tentokrát ho k pádu na zem přinutil z pravé strany střílející Batshuayi.
34'
Lépe si počínal Alderweireld (Belgie), který se odhodlal ke střele z pozice obránce. Možná právě proto neměl s jeho pokusem Pardo větší problémy.
33'
Individuálně pronikající Batshuayi (Belgie) narazil na tvrdou obranu soupeřova celku.
31'
Ruka. Fotbal s volejbalem zaměnil Kousoulos (Kypr).
30'
Statistika držení míče: 38% : 62%.
29'
Ne však na dlouho, jelikož Kousoulos (Kypr) selhal při snaze sestrojit průnikovku.
28'
Protože se proti pravidlům provinil také Castagne, vrátí se kulatý předmět na kopačky Kypřanů.
26'
A mohli tak činit i nadále, kdyby Dendoncker (Kypr) po ztrátě míče zbytečně nefauloval.
25'
Kyperští reprezentanti už více jak dvě minuty dokáží držet balon v okolí středového kruhu.
23'
Aktivní Batshuayi teď pro změnu zakombinoval s Mertensem, tuto souhru si domácí tým pohlídal.
20'
Batshuayi (Belgie) chtěl znovu skórovat, Thorgan Hazard ho však tentokrát hledal marně.
18'
Belgie právě vstřelila branku!
S kyperskou reprezentací to vypadá ještě hůře! Po narychlo rozehrané standardce pronikl za záda obránců MICHY BATSHUAYI, zprava oběhnul Parda a pohodovou střelou do jeho prázdné branky zvýšil na 2:0.
16'
Zpoza pokutového území zakončující Antoniou (Kypr) nastřelil pouze některého ze soupeřů.
15'
Statistika držení míče: 29% : 71%.
13'
Nic takového se však nestalo. Rozehrávka nakrátko se ukázala jako nepříliš vhodné řešení.
12'
Kypr má díky rohovému kopu možnost vyrovnat.
10'
Až teď favorit prolomil kyperskou defenzivu! Dlouhý nákop si uvnitř vápna zpracoval Batshuayi, a protože se mu nepovedlo procpat míč skrz obranu, posunul ho na volného EDENA HAZARDA. Ten balon zakroutil ke vzdálenější pravé tyči za záda skákajícího Parda.
8'
Kypr se ubránil jen za cenu dalšího rohu. A také napodruhé si počínal úspěšně.
7'
Další roh pro Belgii. Vybojoval ho Mertens (Belgie), jehož centr ze strany byl sražen mimo hřiště.
6'
A o chvíli později se domácí sami vydali do útoku. Škoda pro ně, že Efrem při něm uvízl v ofsajdu.
4'
Obránci Kypru prokázali dobrý odhad i pří následném centru od rohového praporku.
3'
Hosté zareagovali Batshuayiho pokusem, který za vlastní branku srazil obětavý Artymatas.
1'
Kypřané začali boj s obrovským favoritem nebojácně. Hned v úvodní minutě napřáhl ke střele z dálky Antoniou, mezi tři tyče se ale netrefil.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště a poslechli si hymny obou za chvíli soupeřících zemí.

Kypr: Pardo – Kousoulos, Dossa Júnior, Merkis (C), Laifis – Papoulis, Margaca, Artymatas, Ioannou – Antoniou, Efrem.
Náhradníci: Panayi, Michael – Vasiliou, Demetriou, Mitidis, Sotiriou, Avraam, Makris, M. Špoljarić, Kastanos, Georgiou, Wheeler.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Dendoncker, T. Hazard – D. Mertens, Batshuayi, E. Hazard (C).
Náhradníci: Mignolet, Casteels – Denayer, Vanaken, Trossard, Carrasco, Mechele, Origi, Januzaj, Praet, Ch. Benteke, Chadli.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie).
Už hodinu před výkopem pro vás máme připraveny sestavy. Prohlédnout si je můžete v následujícím příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o Mistrovství Evropy 2020 mezi Kyprem a Belgií.

Belgická reprezentace

Hned v úvodu kvalifikace se uskutečnil souboj dvou největších aspirantů na postup ze skupiny. Belgie ve svém hlavním městě hostila Rusko a v nepříliš atraktivním duelu zvítězila zaslouženě 3:1.

Belgie – Rusko 3:1 (2:1)
Branky:
14. Tielemans, 45. (pen.) a 88. E. Hazard – 16. Čeryšev.
ŽK: D. Mertens – Golovin.
ČK: 90. Golovin.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:13.

Kyperská reprezentace

Kypr zvládl své zahajovací utkání s lehkostí. Proti trpaslíkovi ze San Marina si už po půlhodině hry zajistil pohodlný náskok, který po poločase ještě navýšil. Nakonec se mohl radovat z přesvědčivé výhry 5:0.

Kypr – San Marino 5:0 (4:0)
Branky:
19. a 23. (obě pen.) Sotiriou, 26. Kousoulos, 31. Efrem, 56. Laifis.
ŽK: D. Simoncini, E. Golinucci, Palazzi (všichni San Marino).

Držení míče: 73% : 27%.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 12:1. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:10.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji hezký večer. Před několika dny rozjetá kvalifikace na EURO 2020 píše své další pokračování zápasem Kypr – Belgie, jehož úvodní výkop je na programu od 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.