Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Srbsko - 14. října 2019   20:45

1:2
(0:0)
Srbsko
Srbsko
49' A. Mitrović  (Ljajić) • 51' A. Mitrović  (Ljajić)
Litva
Černiauskas – Mikoliūnas (C), Girdvainis, L. Klimavičius, Baravykas – Vorobjovas, Šimkus, Golubickas (73. D. Kazlauskas) – Lasickas, Verbickas (56. Žulpa) – D. Matulevičius (64. Laukžemis).
P. Raczkowski – M. Obukowicz, R. Siejka (vš. POL)
LFF stadionas, Vilnius
Srbsko
Dmitrović – Miletić, Milenković, Kolarov (C), Mladenović – Nemanja Maksimović, Milivojević (72. Lukić) – Kostić (47. Gaćinović), Ljajić (85. Gudelj), Radonjić – A. Mitrović.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Kvalifikace na ME, na viděnou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 16:19.
Je konec. Srbové zvládli závěrečný tlak Litvy a splňují tak jasnou roli favorita. Na Ukrajině to též vypadá pozitivně, tudíž o postupujícím se rozhodne až v listopadu. Jasný postup si poměrně překvapivě vybojovala již zmiňovaná Ukrajina. Sledovali jsme zajímavý zápas se vším všudy. Rozhodly hlavně dvě branky Aleksandara Mitroviće, který byl také zvolen jako hráč utkání. Litvě se v závěru utkání podařilo snížit, vyrovnávací branku již ale vstřelit nedokázali.
90+4'
90+3'
Není vyrovnáno!!! Na zadní tyč přilétl velmi nebezpečný centr, kam si nabíhali až dva hráči Litvy. Nejblíže k teči byl však Arturas Žulpa, jenomže míč před ním skočil o cca pár milimetrů! Srbové měli nejspíše zástavu srdce.
90+2'
Žlutou kartu dostává Donatas Kazlauskas (Litva).
90+1'
Marko Dmitrović odkopával od branky, na míč si vzápětí nabíhal dnes aktivní Aleksandar Mitrović, ovšem i on se vystavil ofsajdovému postavení.
90'
Hlavní sudí nastavuje závěrečné čtyři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Karolis Laukžemis (Litva).
89'
Nemanja Radonjić nemá dost, chtěl ještě něco do sítě Litvy přidat, hráč si ale nepohlídal své postavení.
87'
Tomu říkám zákrok! Z levé strany přisvištěl vynikající centr na hlavičku Aleksandara Mitroviće, brankář Vytautas Černiauskas však zaklapl nohy jako krab klepeta a zabránil tak třetí brance Srbska!
86'
Karolis Laukžemis byl odveden za postranní čáru, neboť si zřejmě něco udělal s kotníkem či chodidlem.
85'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Nemanja Gudelj.
84'
Hosté si určitě oddychli! Karolis Laukžemis byl odstaven dle mě čistě v brankovišti Srbska, domácí fanoušci to však viděli jinak, hlavní sudí situaci ale přezkoumávat nebude.
83'
Domácí fanoušci pomáhají co nejvíce svým borcům k vyrovnání, ovšem obrana Srbska bude muset momentálně na plno fungovat a kapitán Kolarov vše ošéfovat.
81'
Pro Srbsko to bude velmi nervózní závěr, protože případná remíza jim klidně může překazit postup na ME 2020. Uvidíme jak toto utkání dopadne.
80'
Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (Srbsko).
79'
Litva právě vstřelila branku!
Gól!! Máme sníženo, a to v samotném závěru!! DONATAS KAZLAUSKAS obehrál vše co mu stálo v cestě a z levé strany brankoviště propálil k tyči brankáře Dmitroviče!
78'
Arturas Žulpa chtěl něco zkusit z otočky, ale místo toho jeho rána zavítala úplně mimo Dmitrovičovu branku, následuje tak odkop od brány.
76'
Donatas Kazlauskas fauloval, pro Srbsko tak nastává výhoda přímého kopu, který na sebe nejspíš vezme Aleksandar Kolarov.
74'
Srbové už budou utkání nejspíše dohrávat, navíc z Ukrajiny přišla dobrá zpráva, protože Portugalsko zde prohrává, a to Srbsko momentálně potřebuje. Uvidíme jak to vše celé dopadne.
73'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Paulius Golubickas, přichází Donatas Kazlauskas.
72'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Saša Lukić.
71'
Na druhý pokus hráči Litvy zvolili roh na zadní tyč. Tam se dobře na hlavičku uvolnil Arturas Žulpa, brankář Marko Dmitrović byl ale opět připraven!
70'
I domácí zahrávali rohový kop, po kterém nastala již o něco pohlednější akce. Míč se z vápna odrazil ihned pryč, ovšem zpoza to zkusil dělovkou Linas Klimavičius, rána však byla zblokovaná.
69'
Srbové tak měli k dispozici rohový kop, ale ani tentokrát nevymysleli nějakou tu gólovku.
68'
Po delší době velká šance! Nemanja Radonjić utekl všem obráncům ve žlutém dresu a následně se i dostal do slibného zakončení, veškerou radost mu ale zkazil úspěšný zákrok brankáře.
67'
Stále to není žádná sláva. Nemanja Maksimović mohl poslat do běhu Mitroviče, místo toho však vzal situaci na sebe, což vedlo ke zbytečné ztrátě.
65'
Čerstvý Karolis Laukžemis si zažádal o dlouhý pas, jenže místo čistého zpracování zbrkle fauloval a překazil tak pro svůj tým nadějnou akci.
64'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Deivydas Matulevičius, přichází Karolis Laukžemis.
63'
S přímým kopem se hráči moc dobře nevypořádali a budou tak muset začít od znovu, čas se jim však dosti krátí.
62'
Nemanja Maksimović fauloval domácího Vrobjovase, Litva tak bude mít možnost přímého kopu.
60'
I přesto, že jsme viděly dvě branky, tak se utkání poměrně zpomalilo a oba celky spíše kombinují na středu hřiště a nebo faulují.
58'
Paulius Golubickas sice ukázal, jak rychlé nohy má, ovšem za obranu si zaběhl příliš rychle, což znamená ofsajd.
56'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Ovidijus Verbickas, přichází Arturas Žulpa.
55'
Srbové mohli vsítit již třetí branku, jenomže na Maksimovičovo zakončení si velmi dobře počíhal Vytautas Černiauskas a vytáhl tak další dnes již několikátý důležitý zákrok.
53'
Po vstřelené brance, se hra poněkud uklidnila a domácí se snaží dostat rychlým tempem zpět do hry, obrana a celkově Srbsko je však nabuzené.
51'
Srbsko právě vstřelilo branku!
To je rychlovka! Srbové dávají další gól v rozmezí tří minut a opět to byla stejná dvojka. Adem Ljajić z levé strany posunul míč na ALEKSANDARA MITROVIČE, a ten se již z velké blízkosti nemýlil.
49'
Máme tady úvodní branku zápasu!! Adem Ljajić proklouzl po levé straně až do brankoviště a výtečnou přihrávkou naservíroval tutový gól na kopačku ALEKSANDARA MITROVIČE.
48'
Nepadne! Nikola Milenković se snažil o zakončení zpoza malého vápna, jenomže obrana Litvy byla na správném místě a akci úspěšně zblokovala.
48'
Srbové si ihned v úvodu druhé části vytvořili rohový kop, padne už teď branka?
47'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Mijat Gaćinović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První poločas je u konce, branka hold k vidění nebyla. Litva vstoupila do zápasu i do celého poločasu poměrně překvapivě. To hráče z Balkánu dosti zaskočilo a dlouho se dostávali zpátky do svého herního tempa. Je pravda, že co se týče statistik, tak srbové dominují, herně je to ale vyrovnané. Domácí také drží zatím skvělý Vytautas Černiauskas.
45+2'
45+2'
Nepadne! Roh byl sice kopnutý slušně, ale vyskakující Mitrovič branku o pár čísel minul.
45+1'
Srbové budou před odchodem do kabin zahrávat ještě sedmý rohový kop v dnešním zápase, uvidíme zda teď padne tak branka.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty!
43'
Aleksandar Kolarov vyzkoušel domácího brankáře z velké dálky a musím říct, že mu dala rána pěkně zabrat. Ještě že nikdo nedobíhal do dorážky, neboť mu míč z rukavic vypadl.
42'
Litva začala v závěru poločasu dosti faulovat, což Srbům pomáhá ve hře dopředu.
40'
Justas Lasickas je dnes až moc aktivní. Nyní si nepohlídal rychlého Mladenoviče, a tak musel zbrkle faulovat.
38'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se nějaký tým vůbec dostane do vedení, nebo si to nechají na druhou část.
36'
Hra je jako na houpačce. Nejdříve útočí Srbové, poté zase Litva. Nyní to byla opět Litva, která do vápna hostů zkusila nacentrovat. Do hlavičky se znovu opřel Justas Lasickas a znovu branku minul.
35'
A další pokus. Tentokrát se sice nejednalo o nějakou velkou příležitost, ovšem Justas Lasickas to zkusil z poměrně velké dálky, brankář ale nemusel nijak zasahovat.
34'
Teď i Litva! I domácí se dostali do nějaké té velké šance, na jejímž konci bylo zakončení Ovidijuse Verbickase, brankář Marko Dmitrović byl však připraven!
32'
Utkání se nám již začíná pomalu rozjíždět, po dlouhém držení míče domácích, jsou to momentálně hosté, kteří diktují tempo hry.
30'
Nemanja Radonjić si nabíhal na dlouhý pas ze středu hřiště, jenomže udělal chybu, a to takovou, že si nepohlídal své postavení, tudíž byl pískán ofsajd.
29'
Moc nechybělo!! Na zadní tyč se snesl přesný centr na hlavičku Aleksandara Mitroviće, brankář Vytautas Černiauskas ovšem vytáhl další dnes již třetí skvělý zákrok.
28'
Následný třetí rohový kop skončil pouze na hráči ve žlutém dresu, i přesto však hostující tlak pokračuje.
27'
Srbové již pomalu začínají získávat své tempo hry. Nemanja Radonjić hledal v brankovišti na druhé straně volného Mitroviče, obránce mu pas ale odkopl na roh.
26'
Luka Milivojević zkusil po odraženém míči dělovku zpoza velkého vápna, do rány mu ale odvážně vstoupil Ovidijus Verbickas a udělal dobře, neboť střelu zblokoval.
24'
Kombinace končí. Ovidijus Verbickas si zatáhl míč do dobré pozice pro centr, do brankoviště mu ale žádný ze spoluhráčů nenaběhl a navíc putoval přímo do boční sítě.
23'
Stále sledujeme klidnou kombinační hru litevských hráčů, ti ale stále nemohou najít správný recept na srbskou obranu.
22'
Srbové se již dlouhé čtyři minuty nemohou dostat pořádně k balónu, dle mě jsou hráči tak trochu zaskočeni, z toho jak Litva dneska hraje.
20'
Dvě minuty uběhly jako voda, ovšem hráči nám nic nepředvedli. Domácí se sice pokoušeli o další ohrožení po levé straně, obranu Srbska však stále nemohou překonat.
18'
Po hostující akci tu byla rychlá přepadovka po levé straně, ale místo toho aby Justas Lasickas pokračoval dopředu, tak fauloval.
17'
Přímý kop byl k vidění i na druhé straně. Po faulu jednoho z obránců dostalo Srbsko výhodu kopu, za který se hrdě postavil kapitán Aleksandar Kolarov. Ten se bez přemýšlení rozhodl pro střelu přímo na bránu, ovšem trefil pouze boční síť.
16'
Ani na podruhé se Srbové do šance nedostali. Míč který letěl na zadní tyč zřejmě očekával domácí brankář, neboť balón dobře vyboxoval do bezpečí.
15'
Filip Kostić zkoušel po dobré přihrávce doběhu zakončit z velkého úhlu, do rány mu ale vlétl jeden z obránců a budeme tak svědky druhého srbského rohu.
14'
Domácí hráči hrají zatím poměrně dobře. Dle předpovědí se očekávala jednostranná hra, ovšem Srbové se do ničeho prozatím neženou. Uvidíme co nám přinesou následující minuty.
13'
Nepadne. Míč směřoval do středu vápna, kde si však ani jeden z domácích hráčů nenaběhl a vše tak bylo na hostujícím obránci s číslem 18.
12'
Nemanja Miletić fauloval v blízkosti vlastního vápna, pro Litvu je tu tak možnost nadějného přímého kopu, padne branka ?
10'
Srbové zahrávali první rohový kop dnešního utkání, ovšem branka z toho nebyla. Míč totiž putoval těsně vedle branky.
8'
Litevští hráči zapojují do hry i svého brankáře, který tak rozehraje a začne nový útok úplně odzadu, to se však srbským divákům nelíbí.
7'
Po dosti aktivním úvodu, se hra nyní trošičku uklidnila. Míč mají v moci domácí, kteří se drží na polovině Srbska, akorát neví co s ním.
5'
Rychle na druhou stranu! Brankář Srbska chyboval v rozehrávce. Míče se následně zmocnil domácí Ovidijus Verbickas, ale jeho ránu z velké dálky zachytil těsně pře brankovou čarou Aleksandar Kolarov.
4'
A znovu!! Vzápětí na to, se poměrně stejná situace uskutečnila znovu, akorát zakončoval Adem Ljajić, brankář Vytautas Černiauskas však vytáhl další bravurní zákrok.
3'
Nemanja Radonjić se probojoval obranou Litvy, až do dobré pozice pro přihrávku na druhou stranu, jenomže brankář Vytautas Černiauskas pokus zblokoval.
2'
Srbové chtěli proklouznout po pravé straně, ovšem obrana Litvy lépe přečetla hru a míče se tak rázem zmocnila.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří místo nákopu dopředu zvolilo pas do obrany, odkud zakládají první útok zápasu.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v žlutých dresech, zatímco hosté v dresech červených.

Litva: Černiauskas – Mikoliūnas (C), Girdvainis, L. Klimavičius, Baravykas – Vorobjovas, Šimkus, Golubickas – Lasickas, Verbickas – D. Matulevičius.
Náhradníci: Bartkus, Adamonis – A. Jankauskas, D. Kazlauskas, Žulpa, Vaitkūnas, G. Matulevičius, Kasparavičius, Laukžemis.

Srbsko: Dmitrović – Miletić, Milenković, Kolarov (C), Mladenović – Nemanja Maksimović, Milivojević – Kostić, Ljajić, Radonjić – A. Mitrović.
Náhradníci: P. Rajković – Gobeljić, S. Mitrović, Gaćinović, Lukić, Pavkov, Gudelj, Rodić, N. Milunović, Pavlović.

Rozhodčí: P. Raczkowski – M. Obukowicz, R. Siejka (vš. POL).
Vzájemná utkání

10.6.2019 – Srbsko – Litva 4:1
20.11.2018 – Srbsko – Litva 4:1
7.9.2018 – Litva – Srbsko 0:1
14.10.2009 – Litva – Srbsko 2:1
11.10.2008 – Srbsko – Litva 3:0
Srbsko dnes musí naplno bodovat, aby se alespoň dotáhlo o jeden bod na Portugalsko a modlit se, aby Ukrajina porazila Portugalsko. Pokud by se tak stalo, skupina by byla ještě zajímavá. Srbsko si cestu na Euro pokazilo hlavně vysokou prohrou na Ukrajině 5:0 a následně nad Portugalskem 4:2. Dnes je ale čeká slabší soupeř z Litvy, který by měli lehce porazit. Srbové měli před tímto utkáním přátelský zápas proti Paraguayi a zápas dokázali vyhrát díky jedné brance 1:0. Uvidíme jak se dnes Srbům na půdě Litvy povede.
Litva už nemá šanci na postup, ovšem dnes může zmařit cestu Srbsku. Litva si vybojovala ze šesti zápasů pouhý bod, a to po remíze s Lucemburskem 1:1. Dále již přišly pouze prohry a jejich skóre činí 4:17. Poslední vzájemný zápas, mezi Litvou a Srbskem skončil vysoko 4:1. Zápas byl rozhodnutý již v prvním poločase. Litevským hráčům se nepodařilo porazit zatím suverénní Ukrajinu a Srbsku tak ztížili postup na Euro. Uvidíme jak se hráčům povede před domácím publikem.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 8. kolo Kvalifikace na ME, a to mezi Litva – Srbsko. Srbové dnes budou muset naplno bodovat, zatímco Litva už na postup dosáhnout nemůže. Diváci očekávají jednostrannou bitvu, ovšem Litva může překvapit. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.