Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Ázerbajdžán - 13. října 2019   18:00

Maďarsko
Maďarsko
10' Korhut
1:0
(1:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
Maďarsko
Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Korhut – Szoboszlai (76. Holman), M. Vida – Dzsudzsák (C) (71. D. Nagy), Kovács (86. Sigér), Sallai – Szalai.
Higler – Balder, van Zuilen (všichni Nizozemsko)
Puskás Ferenc Stadion (Budapešť)
Ázerbajdžán
Balajev – Pašajev, B. Husejnov, Mustafazade, Rahimov – Israfilov, Garajev (C), R. Almeida (58. Abdullajev) – Ramazanov (85. Renat Dadašov), Šejdajev, Chalilzade (66. D. Husejnov).

To Maďarům spadl obrovský kámen ze srdce. Celý zápas byli lepší, přesto se o vítězství strachovali až do úplného konce. Teď už však s radostným klidem vyhlížejí závěrečný zápas ve Walesu, který jim za určitých okolností může zařídit vstupenku na Mistrovství Evropy!
Rozporuplné emoce cloumají ázerbájdžánskými hráči při odchodu do kabin. Vždyť v nastaveném čase dosáhli na vyrovnání, podle Nizozemce Dennise Higlera však neregulérním způsobem. Utkání tak prohrávají tím nejtěsnějším možným rozdílem a na bodový zisk si musejí nechat zajít chuť.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:12.
90+5'
90+5'
A znovu se žlutí. Dadašov podle názoru Dennise Higlera fauloval, Badavi Husejnov (Ázerbájdžán) měl ovšem na celou situaci jiný pohled a rozhodčímu od plic vyčinil. Také on si pak zblízka prohlédl žlutě zbarvený kartonek. Ta frustrace z neuznané branky je evidentní a já se tomu vůbec nedivím.
90+3'
Po inkriminovaném momentu se hosté jako supi slétli na nizozemského arbitra a pořádně mu spílali. Nejhlasitější dvojice (Gara Garajev a Bahlul Mustafazade) to odnesla trestem za nesportovní chování.
90+2'
Ázerbájdžánci povstali z popela a po jedné z posledních šancí v zápase vyrovnali! Abdullajev vyslal z přímého kopu dlouhý centr, po kterém u zadní tyče hlavičkoval Rahimov. Gulácsi míč vyrazil přímo na tělo dobíhajícího Mustafazadeho a ten k obrovské radosti svých barev skóroval. Jaké pak bylo jeho zklamání, když sudí branku označil za neregulérní. Můžeme se jen domnívat, zda za jejím neuznáním stála domnělá ruka, anebo ofsajd.
90'
Od důležité výhry dělí Maďarsko čtyři minuty.
89'
Standardku exekuující Holman (Maďarsko) namířil svůj pokus vedle Balajevovy brány.
87'
Hosté vystrkují růžky. O vyrovnání usilující Israfilov svou hlavičkou na Gulácsiho nevyzrál.
86'
Poslední střídání také v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází István Kovács, přichází Dávid Sigér.
85'
Třetí střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Agabala Ramazanov, přichází Renat Dadašov.
83'
Už to neplatí a je tu rychlý kontr, který dobrým zákrokem u půlící čáry zastavuje Vida (Maďarsko).
82'
Přestože Holmanův centr je odvrácen do bezpečí, domácí pokračují v útočení.
81'
Maďarsko bude kopat přímák od levé lajny.
78'
V hledišti to zahučelo poté, co Korhut (Maďarsko) nechal prosvištět míč kolem vzdálenější tyče! Balajev se ke své levé brankové konstrukci natahoval a s největší pravděpodobností by balon stejně vyrazil.
76'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Dávid Holman.
76'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
73'
Mihály Korhut (Maďarsko) podlomil nohy Abdullajeva a do statistik se zapíše nejen coby autor úvodního gólu, ale také jako privinilec.
71'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází Dominik Nagy.
70'
Sallai (Maďarsko) v přerušené hře oplácel Pašajevovi a může být rád, že sudí nepotrestal také jeho.
67'
Sallai na sebe nalákal protihráče a nechal se faulovat. Dobrá práce je odměněna žlutou kartou, kterou vidí Eddy Israfilov (Ázerbájdžán).
66'
Záměr trenéra je jasný. Nikola Jurčevič (Ázerbájdžán) chce vzkřísit mrtvou hru svého týmu. Tomu by však podle mě nepomohla ani svěcená voda.
66'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tamkin Chalilzade, přichází Džávid Husejnov.
64'
Sallai (Maďarsko) se znovu objevil v palebné pozici, jeho ránu tentokrát zblokoval Mustafazade.
63'
Maďaři pokračují v dobývání ázerbájdžánské branky. Sallai ji v krkolomné pozici vysoko překopl, zatímco Dzsudzsák předtím trefil jednoho ze soupeřů.
61'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
60'
Balajev (Ázerbájdžán) se otočil za pokusem, který třicet metrů od jeho brány vyprodukoval Sallai.
58'
Nucené střídání v týmu Ázerbájdžán: zraněného Richarda Almeidu nahrazuje Araz Abdullajev.
56'
Na hrací ploše zůstal ležet Almeida (Ázerbájdžán) a nevypadá to s ním vůbec dobře.
55'
Domácí zahrozili i po rohovém kopu. Po propadnutém centru nastřelil obránce Kovács.
52'
Lépe si vedl Szoboszlai, který to narozdíl od svého spoluhráče zkusil přímou střelou. A skutečně nechybělo moc, aby se tato maďarská standardka ujala! Maximálně půlmetr.
51'
Zajímavé řešení rozehry slávu nepřineslo. Dzsudzsákova přihrávka byla dobře čitelná.
50'
Sallai si šel pro faul a vymodlil si ho. Maďarsko rozehraje standardku poblíž rohu šestnáctky.
49'
Ramazanov (Ázerbájdžán) zakroutil míč rovnou na bránu, ale jeden z obránců ho odhlavičkoval pryč.
48'
V blízké budoucnosti určitě ne. Hosté se totiž osmělili a dokonce budou kopat roh.
47'
Na útočné polovině operující Maďaři usilovně hledají skuliny v obraně soupeřova celku. Naleznou je?
46'
Za kratší konec pomyslného provazu tahající Ázerbájdžán neukázal vůbec nic. Žádná střela na bránu ani žádná mimo. Vytrvale zatažená obrana snažící se vytvářet brejky prostě nebyla to pravé ořechové. A pokud hosté svou hru od základů nepřekopou, budou se muset smířit s možná i výraznou porážkou.
V uplynulém poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Maďarsko mělo převahu ve všech činnostech, ale zároveň může být rádo za rychlý gól, protože své další šance neproměnilo. Jediným úspěšným střelcem tak zůstal Mihály Korhut.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 3:0. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:4.
45'
44'
Vypadá to, že Maďaři upustili od svého tlaku a spokojí se s poločasovým vedením 1:0.
42'
A nejen to. Dokonce také provětrali maďarskou defenzivu, ta ovšem zůstala pevná jako skála.
41'
Nacházíme se v koncovce úvodního dějství. Hosté se na delší dobu konečně osvobodili.
39'
Právě od něj směřovala na Szoboszlaie průniková přihrávka. Maďarskou akci však zastavil pomezní rozhodčí, podle něhož došlo k porušení ofsajdu.
38'
Maďarsko stále v tlaku, který se chvilkama střídá s kombinací okolo středového kruhu.
36'
Zuby nehty bránící se hosté museli odvracet další nepříjemný pas. Jak dlouho ještě vydrží?
34'
Teď už měl Sallai lepší mušku! Na levé straně zůstal úplně osamocený, a tak měl spoustu času zamířit. Bohužel pro Maďarsko střílel přesně do míst, v nichž se vyskytoval Balajev.
33'
Aktivní Sallai opět v zakončení, ale ani tentokrát ázerbájdžánskou branku netrefil.
31'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
29'
Po Kovácsově centru se v předbrankovém prostoru objevil Sallai (Maďarsko)! S vyloženou šancí však nenaložil vůbec dobře.
27'
Dobře pracující maďarská defenziva zachytila pas, který měl směřovat za její záda.
25'
Gergő Lovrencsics (Maďarsko) si u lajny vyšlápl na Šejdajeva a na karetní tresty je vyrovnáno.
23'
Rušno bylo také na druhé straně, kde Sallai (Maďarsko) trefil Balajevovu náruč.
22'
Brejk vedený středem hřiště zakončoval Šejdajev (Ázerbájdžán) střelou do obětavého Barátha.
20'
Při dalším útoku zůstal Szoboszlai v ofsajdu. Hostující obrana teď zareagovala perfektně.
19'
Domácí aspoň kopali roh. Proti centrovanému míči ihned vyběhl Balajev a v tlačenici byl faulován.
18'
Zpoza vápna zakončující Dzsudzsák (Maďarsko) změť před sebou postavených těl neprostřelil.
16'
Statistika držení míče: 73% : 27%.
15'
Dzsudzsákův centr hosté odvrátili, stejně jako Szoboszlaiův pas od protějšího praporku.
14'
Domácí pokračují v náporu, čeká je další roh.
12'
Po prvním gólu známe jméno prvního hříšníka. Stává se jím Šahrijar Rahimov (Ázerbájdžán), který v souboji o míč nepřiměřeně atakoval Kovácse.
10'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Favorit zaslouženě otevírá skóre! Po odvráceném centru z rohového kopu se krásnou střelou prosazuje MIHÁLY KORHUT. Bombou jako z děla prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
9'
Tam vybojovali míč domácí a rozjeli rychlou akci, na jejímž konci Vida zaměstnal Balajeva střelou vyprodukovanou ze střední vzdálenosti.
7'
Teď už se ošem hraje uprostřed hřiště.
6'
Zato domácí ano. Szoboszlai při premiérovém zakončení překopnul jak Balajeva, tak i jeho branku. Aspoň tak máme za sebou první náznak šance.
5'
Ti sice zakombinovali poblíž pokutového území, ke střele se však nedostali.
3'
Dennis Higler poprvé přerušil hru, faulem na Chalilzadeho ho k tomu donutil Lovrencsics. Založit útočnou akci tak mohou Ázerbájdžánci.
2'
Opatrnost obou soupeřů je příčinou pomalejšího tempa začátku zápasu.
1'
Hlavní aktéři oficiálně nastoupili na hrací plochu a poslechli si národní hymny. V hlavním městě Maďarska je tak vše připraveno k zahájení zápasu, který je pro pořádající zemi nesmírně důležitý.
Při pohledu na hřiště můžeme vidět nejen rozcvičující se fotbalisty, ale třeba také rozhodčí, kteří do Budapešti přiletěli z Nizozemska.

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Korhut – Szoboszlai, M. Vida – Dzsudzsák (C), Kovács, Sallai – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Botka, Feczesin, Ferenczi, Holender, Holman, Lang, D. Nagy, Németh, Sigér, R. Varga.

Ázerbájdžán: Balajev – Pašajev, B. Husejnov, Mustafazade, Rahimov – Israfilov, Garajev (C), R. Almeida – Ramazanov, Šejdajev, Chalilzade.
Náhradníci: Jannatov, Mahammadalijev – Abdullajev, Alaskarov, Alijev, Buludov, Renat Dadašov, Rufat Dadašov, Ejubov, D. Husejnov, E. Mahmudov.

Rozhodčí: Higler – Balder, van Zuilen (všichni Nizozemsko).
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z kvalifikačního utkání o EURO 2020 mezi reprezentacemi Maďarska a Ázerbájdžánu.
První vzájemný duel v kvalifikaci

Ázerbájdžán – Maďarsko 1:3 (0:1)
Góly:
69. Emreli – 18. a 53. Orban, 71. Holman.

Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:18.

Ázerbájdžán

Obrovský outsider musel počítat s tím, že v této kvalifikační skupině bude jen do počtu. I když po čtyřech porážkách příjemně překvapil! Ve své domovině si vyšlápl na vedoucí Chorvatsko a za remízu 1:1 si do tabulky přičetl první bod. A ještě jednu pochvalu musím Ázerbájdžánu vysmeknout. V žádném ze svých pěti zápasů nevyšel gólově naprázdno.

Maďarsko

Při pohledu na tabulku se zdá, že osmifinalista posledního EURA se o postupový klíč bude rvát až do úplného konce. Boj mu totiž výrazně ztížila porážka v domácí odvetě se Slovenskem a ve hře navíc zůstává i Wales. Ostrovní stát sice útočí ze zadních pozic, avšak oproti všem týmům před sebou má jeden zápas k dobru. Situace je tak pořádně zamotaná a bude ještě zajímavé sledovat, jakým směrem se dál vyvine.

Pozn.: na ME postoupí první dva týmy.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní podvečer a zároveň vás vítám u sledování on-line reportáže z utkání Maďarsko – Ázerbájdžán, které se v Budapešti odehraje v rámci kvalifikace na Mistrovství Evropy 2020!