Maďarsko - Chorvatsko | ONLINE | 24.3.2019 18:00 | Kvalifikace na ME 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Chorvatsko - 24. března 2019   18:00

Ukončeno
Maďarsko
Maďarsko
34' Szalai (Dzsudzsák) • 76' Pátkai 
2:1
(1:1)
Chorvatsko
Chorvatsko
13' Rebić  (Kramarić)
Maďarsko
Sestavy:
Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Kádár – Á. Nagy, Pátkai – Dzsudzsák (C) (85. Bese), Szoboszlai (65. Kalmár), D. Nagy (40. R. Varga) – Szalai.
Náhradníci:
Kovácsik, Dibusz – Bese, Balogh, Gazdag, Holender, Kalmár, Korhut, Kovács, Németh, R. Varga, Vinícius.
Rozhodčí
Collum – McGeachie, Stewart (všichni Skotsko)
Groupama Aréna
Chorvatsko
Sestavy:
L. Kalinić – Jedvaj (77. Petković), Lovren, D. Vida, Barišić (30. Leovac) – Modrić (C), Brozović – Rebić (67. Brekalo), Rakitić, Perišić – Kramarić.
Náhradníci:
Livaković, Sluga – Badelj, Bradarić, Brekalo, Ćaleta-Car, Leovac, Kovačić, Pašalić, Petković, Rog, Vlašić.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Maďarska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. V úvodu druhého poločasu mělo více ze hry Chorvatsko, které neustále naráželo na pozornou obranu soupeře. Domácí se snažili vycházet ze zajištěné defenzívy, což se dařilo, navíc udeřili po rohovém kopu, díky kterému se dostali do vedení. Maďarsko posléze mohlo navýšit vedení, avšak nakonec utkán skončilo výsledkem 2:1.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Tlak neustále sílí, do konce zápasu nezbývá moc času. Tentokráte za šestnáctkou napřahoval Modrić, který levačkou minul branku.
90+3'
Vida ihned roztáhl hru na levou stranu, kde s manévrem neuspěl Petković. Maďarsko se brání velice zodpovědným způsobem.
90+2'
Následně si velice snadnou práci připsal brankář Gulásci, který stáhl centr do své náruče. Po následném odkopu se domácím podařilo vybojovat aut.
90+1'
Až nyní se hostující celek dostává k slibnému náporu, avšak Chorvatsko se stále nachází daleko od branky soupeře, což k vyrovnání vést nemůže.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednu branku. Počítat můžeme s nastaveným časem.
88'
Leovac už nezastihl míč na hrací ploše, což domácímu celku maximálně vyhovuje. Gulácsi s rozehrávkou nikam nespěchá, u sudího to ale prošlo.
85'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází Barnabás Bese.
85'
Hostující obrana si s centrovanou nabídkou dokázala poradit, poté se ještě snažil míč na hrací ploše zachránit Pátkai, což se mu nakonec nepodařilo.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, ochozy stadionu jsou ve varu. Chorvatsku se nedaří sevřít svého soupeře, který klade odpor.
82'
Nyní na řadu přišla žlutá karta pro hostujícího Lovrena, který pro soupeře připravil standardku. I tentokráte se u balónu nachází Dzsudzsák.
82'
Na opačné straně si pro nedovolený zákrok chtěl dojít Modirć, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Následně odpískal až faul v podání Petkoviće.
81'
Velké štěstí pro Chorvatsko! Hostující hráči doslova udrželi míč před brankovou čárou, hodně blízko k brance měl Szalai, následně neuspěl ani Kalmár
80'
Modrić to myslel hodně chytrou nabídkou na Vidu, který v záklonu prodlužoval daleko vedle branky. Navíc si hostující zadák způsobil zdravotní problémy.
79'
Za pokutovým územím zůstal zcela volný Perišić, kterému se ale nepodařilo odcentrovat do pokutového území. Nicméně další roh přinesl zisk rohu.
78'
V tuto chvíli se Chorvatsko dostává do nelichotivé pozice, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Na to nezbývá zrovna dostatek času.
77'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Bruno Petković.
76'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Nakonec rohový kop končí vedoucí brankou! Dzsudzsák se postavil k rozehrávce rohu z pravé strany, přičemž se mu na malém vápně podařilo najít MATEHO PÁTKAIE, jenž napoprvé neuspěl, avšak následná dorážka směřovala přesně pod břevno, na což byl Kalinić krátký.
76'
Dalekonosná nabídka z kopačky Orbana nakonec zaplula na hlavu Vidy, který našel pouze protihráče. Následný centr raději na jistotu odvracel Leovac.
75'
Jenomže ani tato útočná akce nepřinesla kýžený úspěch, Perišić měl k prudké přihrávce celkem dost daleko. Také Gulácsi si pohraje s balónem.
74'
Vida musel hodně rychle spěchat dozadu, načež přihrál do moci brankáře Kaliniće, který na jistotu roztáhl hru na levou stranu, kde číhal Jedvaj.
69'
Kádár to měl u postranní čáry celkem dost složité, nakonec jeho přihrávku poslal za autovou lajnu Jedvaj. Prvně jmenovaný tak obstará aut zleva.
68'
Lovren raději odkopával míč na druhou stranu, avšak dopad hracího předmětu proběhl až v zámezí. To znamená, že také domácí budou vhazovat.
67'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Josip Brekalo.
66'
Po levém křídle si to namířil velice aktivní Rebić, kterého čistým způsobem zastavil Lovrencsics. Následovalo autové vhazování hostujícího mužstva.
65'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Zsolt Kalmár.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na třetí branku stále čekáme. Chorvatsko má opět více ze hry, naopak domácí celek vychází ze zajištěné obrany.
63'
Žlutou kartu dostává Balázs Dzsudzsák (Maďarsko).
63'
Modrić je tradičním exekutorem standardních situací. Tentokráte však rozehrával po zemi, načež Rakitićova nabídka dorazila na hlavu protihráče.
62'
Po delší době jsme se dočkali útočného výpadu domácích, Varga si navedl míč na silnější nohu, avšak poté ho poslal daleko mimo dosah všech spoluhráčů.
61'
Následně se do šestnáctky podařilo proniknout Perišićovi, který po manévru na levou nohu zakončoval, hrací předmět skončil pouze na boční síti.
60'
Po autovém vhazování navíc fauloval Brozović, který si v osobním souboji počínal nedovoleně. Hlavní sudí byl blízko, proto celý faul dokázal odhalit.
59'
Do nepříjemného obležení se dostal Rakitić, který raději zvolil zpětnou přihrávku, po které se Rebićovi nepovedla práce s míčem. Aut pro domácí.
58'
Chorvati ještě udrželi míč na hrací ploše, načež to Modrić zkoušel hezkou patičkou na Rebiće, kterou na poslední chvíli odklidil do bezpečí Patkai.
57'
Na jistotu se rozhodl zahrát připravený obránce Baráth, který poslal míč za cenu rohového kopu. Modrić se snažil najít Vidu, před kterým zasahoval Szalai.
56'
Opět se nehraje, neboť se na zemi ocitl domácí zadák Kádár. Na hrací plochu přispěchal lékařský personál Maďarska, který si vzal hráče do péče.
55'
V pokutovém území se utvořil menší zmatek, nicméně Patkai se do zakončení nedostal. Na druhé straně to individuálně zkoušel Rebić, který přes Nagyho neprošel.
54'
Nakonec na řadu přišel další nedovolený zákrok, který Maďarsku přinesl zisk volného kopu. Dzsudzsák ho kroutil směrem do branky, včas zasáhl Vida.
53'
Domácí se stáhli hluboko na vlastní polovinu, neboť čekali, s čím soupeř přijde. Záhy to centrem zkoušel Lovrencsics, který našel pouze Lovrena.
52'
Kádár vhazoval míč zpět na hrací plochu, avšak jeho dalekonosná nabídka doletěla pouze na hlavu Brozoviće. Chorvatsko zakládá rychlou protiakci.
51'
Následoval nedovolený zákrok v podání napadajícího Dzsudzsáka, který se výroku sudího hodně divil. Faul to přeci jenom byl, Chorvatsko rozehrálo po zemi.
50'
Hosté opět kombinovali na polovině soupeře, kde to podél levé autové čáry zkoušel Leovac, kterému se alespoň podařilo vybojovat autové vhazování.
49'
Za pokutovým územím ještě číhal Rakitić, jehož nepřipravené zakončení skončilo pouze v hledišti. Gulácsi tak bude rozehrávat od své svatyně.
48'
Hned v samotném úvodu druhého dějství si hosté vybojovali rohový kop. K němu se pochopitelně postavil Modrić, který našel pouze hlavu Patkaie.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Ihned v samotném úvodu bylo totiž aktivnější Chorvatsko, které se dokonce dostalo ke kýžené brance, avšak po ní se hra výrazně vyrovnala. Najednou se probralo také Maďarsko, které udeřilo hned ze své první vyložené šance, čímž uzavřelo na poločasových 1:1. V prvním poločasu jsme viděli hned dvě vynucená střídání, střídat museli oba trenéři.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Na druhé straně se dobře zorientoval Nagy, který ihned roztáhl hru na pravé křídlo, odkud Lovrencsicsovi absolutně nevyšel centr do vápna.
45+1'
Po delší době jsme sledovali rohový kop, který si vybojovalo Chorvatsko. K rozehrávce se postavil kapitán Modrić, který našel pouze náruč brankáře.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Kramarić to nyní neudělal moc dobře, utekl mu míč daleko od kopačky. Rohový kop to nepřineslo, naopak si Gulácsi vyzkouší práci s balónem.
43'
Zpětná přihrávka našla brankáře Kaliniće, který rozehrával po zemi. Lovren to zkoušel kolmicí mezi obránce, avšak před Kramarićem zasahoval Baráth.
40'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Nagy, přichází Roland Varga.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Nagy nakonec zřejmě bude moci pokračovat ve hře, vypadalo to na drobný problém s kotníkem. Tato prodleva se jistě započítá do nastaveného času.
37'
Už se nehraje dobrou minutu, Nagy je i nadále v péči lékařského personálu. Už jsme jedno vynucené střídání viděli, bude následovat také druhé?
36'
I tentokráte byla hra přerušena, neboť se v pokutovém území ocitl na zemi Nagy, který ještě nyní leží na zeleném pažitu. Lékaři tak mají další práci.
35'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, neboť domácí celek udeřil z ojedinělé šance. Maďarsko je po vyrovnávací brance aktivnějším mužstvem.
34'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Jenomže nyní tu máme vyrovnávací branku! Samotnou akci rozjel Szalai, který poté přihrával k postranní čáře, odkud Dzsudzsák nádhernou kolmicí vysunul právě ÁDÁMA SZALAIE, který z menšího úhlu propálil Kaliniće střelou ke vzdálenější tyči.
34'
Do vzdušného souboje se dostával hostující Rebić, který sice prodlužoval za sebe, avšak míč skončil pouze v zámezí. Kádár ho ihned uvedl zpět do provozu.
33'
Přes levou stranu to zkoušel kapitán Dzsudzsák, který se následně ocitl na zemi. Hlavní sudí okamžitě signalizoval odkop, o faul se tedy nejednalo.
32'
Kádárovi se už nepodařilo zastavit míč na hrací ploše, naopak se k rozehrávce autového vhazování dostal Jedvaj, který nedokázal najít Kramariće.
31'
Tak nakonec se přeci jenom muselo střídat, s Barišićem to nakonec dopadlo špatně. Jeho místo na hřišti zaujal Leovac, který se ani moc nerozvičil.
30'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Borna Barišić, přichází Marin Leovac.
30'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet hostující zadák Barišić. Na scénu přispěchal lékařský personál, který si vzal hráče do péče.
29'
Szalai si seběhl pro přihrávku ke středu hrací plochy, načež to dalekonosným pasem zkoušel Baráth, který ale prvně jmenovaného nenašel.
24'
Nyní se o rozehrávku staral hostující Lovren, který si přihrávku vpřed nakonec rozmyslel. Místo toho přišla zpětná přihrávka na brankáře Kaliniće.
23'
Ve středu hrací plochy upadl na zemi Patkai, který si nedovolený zákrok nevymodlil. Následně na pravou stranu roztahoval hru Lovrencsics.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se dočkali jediné branky. Nyní sledujeme nezáživnou podívanou, která nic nenabízí.
21'
Na levou stranu si seběhl obránce Kádár, který okamžitě odcentroval do pokutového území, kde se do míče pokusil položit Szalai, jenž na něj nakonec nedosáhl.
20'
Baráth raději roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel hodně nevýrazný Lovrencsics. Maďarsko se pomalu a jistě dostalo na druhou stranu.
19'
Hostující obrana kombinovala na vlastní polovině, přičemž jsme sledovali dlouhou rozehrávku. Následně putovala nepřesná přihrávka na pravou stranu.
18'
Maďarsko si kulatého nesmyslu moc dlouho neužilo, naopak se k odkopnutí dostal Szoboszlai, jenž hrací předmět poslal pouze na hostujícího Lovrena.
17'
Chorvatsko je i nadále aktivnějším celkem, avšak před malým momentem si obrannou povinnost splnil Orban, který odkopl míč na druhou stranu hřiště.
16'
U autové čáry skončil na zemi Rebić, který si snažil vymodlit nedovolený zákrok. To se povedlo, hostující celek okamžitě rozehrál standardní situaci.
15'
Na levé straně hrací plochy operoval Barišić, který přeposílal do tandemu na Brozoviće. Dobře vystoupil z obrany domácí zadák Baráth, který zasáhl na jedničku.
14'
Najednou to bude mít domácí celek hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
13'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hostující kapitán Modrić si dokázal seběhnout na pravé křídlo, kde se pokoušel oslovit Kramriće, jenž ještě ve skluzu přeposlal na ANTE REBIĆE, který pohodlnou placírkou zamířil mimo dosah domácího brankáře.
12'
Maďarsko zahrávalo rohový kop z levé strany, na který si chtěl vyskočit Szalai. Domácí hráč se dostal k hlavičce, která nebyla nikterak důrazná.
11'
Kolmicí za obranu to zkoušel domácí Lovrencsics, jenž našel pouze náruč brankáře Kaliniće. Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Jedvaj.
10'
Snad poprvé se k míči dostal hostující brankář Kalinić, který rozehrál na jistotu po zemi. Chorvatsko okamžitě začalo kombinovat na vlastní polovině.
9'
Před malým momentem se na zemi ocitl Szalai, který si doslova vymodlil nedovolený zákrok. Ten rozehrával Dzsudszák, jenž málem našel prvně jmenovaného.
8'
Nyní se do zajímavé šance dostal Kramarić, který pravačkou zamířil daleko vedle branky. Chorvatsko je hodně nebezpečné, avšak zatím bez účinku.
7'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Perišić, jehož táhlá rána nakonec směřovala přímo doprostřed branky. Gulácsi si tak přichystal velice snadný zákrok.
6'
Barišić se pokoušel z první prodloužit do tandemu na Perišiće, avšak k němu se jako první dostal Nagy. Maďarsko stále hraje bez balónu.
5'
Následně si ke středovému kruhu seběhl Brozović, který musel jednat urychleně. Zezadu to totiž napadal Baráth, jenž na míč nakonec nedosáhl.
4'
Hostující hráči zahrávali standardku, na kterou si naskakoval urostlý zadák Vida. Jeho hlavička směřovala vysoko nad, Gulácsi tak nemusel zasahovat.
3'
Hned v úvodu utkání to po levém křídle zkoušel hostující kapitán Modrić, který se ale nedostal kolem Nagyho. Chorvatsko si vybojovalo aut zleva.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Kádár – Á. Nagy, Pátkai – Dzsudzsák (C), Szoboszlai, D. Nagy – Szalai.
Náhradníci: Kovácsik, Dibusz – Bese, Balogh, Gazdag, Holender, Kalmár, Korhut, Kovács, Németh, R. Varga, Vinícius.

Chorvatsko: L. Kalinić – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić – Modrić (C), Brozović – Rebić, Rakitić, Perišić – Kramarić.
Náhradníci: Livaković, Sluga – Badelj, Bradarić, Brekalo, Ćaleta-Car, Leovac, Kovačić, Pašalić, Petković, Rog, Vlašić.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Stewart (všichni Skotsko).
Chorvatsko

Na opačné straně stojí vicemistr z posledního mistrovství světa, kterým je Chorvatsko. Ten měl v úvodním skupinovém utkání nečekané problémy, které se před zápasem určitě nečekaly. Proti totiž stál Ázerbájdžán, který se po necelých dvaceti minutách ujal vedení. Chorvati se po územní převaze nakonec dočkali vyrovnávací branky, kterou se podařilo vsítit před koncem prvního poločasu. Následně mělo Chorvatsko drtivou převahu, která vyústila ve vedoucí branku, o kterou se deset minut před koncem zápasu postaral Kramarić, který tak uzavřel na konečných 2:1.
Maďarsko

Fotbalisté Maďarska se dostali do hodně složité skupiny, avšak pochopitelně budou chtít postoupit na vysněné EURO. Maďarsko má za sebou první zápas, který ale nedopadl vůbec dobře. V duelu proti Slovensku totiž prohrálo poměrem 0:2, přičemž první z branek padla těsně před koncem prvního poločasu. Aby toho nebylo málo, tak Slovensko udeřilo také před koncem druhého dějství, o druhou branku se totiž postaral Rusnák. Maďarsko určitě nepředvedlo špatný výkon, dokonce svého soupeře přestřílelo, avšak na slovenského brankáře Dúbravku si ani jednou nepřišlo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Maďarskem a Chorvatskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud