Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Slovensko - 9. září 2019   20:45

Maďarsko
Maďarsko
50' Szoboszlai
1:2
(0:1)
Slovensko
Slovensko
40' Mak   • 56' Boženík  (Lobotka)
Maďarsko
Gulácsi – Lovrencsics (30. Bese), Baráth, Orban, Kádár – Kleinheisler (85. Holender), Á. Nagy (65. Pátkai) – Dzsudzsák (C), Szoboszlai, Sallai – Szalai.
Dibusz, Kovácsik – Lang, Korhut, Németh, Pátkai, R. Varga, D. Nagy, Holman, Bese, Holender, Sigér.
Lahoz – Devís, del Palomar (ESP)
Grouparama Aréna, Budapešť
22 060 diváků
Slovensko
Dúbravka – Šatka, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka (85. Greguš), Lobotka, Hamšík (C) – Rusnák, Boženík (78. Ďuriš), Mak (86. Haraslín).

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:17.
Slovenští fotbalisté napravili páteční domácí výbuch s Chorvaty a dostávají se na postupovou druhou příčku díky lepším vzájemným zápasům před dnešní poražené a o pouhý bod za vicemistry světa, kteří nečekaně ztratili dva body s posledním Ázerbájdžánem.
Druhá půle patřila náctiletým – v její páté minutě vyrovnal domácí Szoboszlai, aby za dalších 6 minut vstřelil vítězný gól (a rovněž svůj premiérový v reprezentačním dresu) mladý kanonýr Žiliny Róbert Boženík.
Hapalovi svěřenci vedení udrželi a takticky vyspělým výkonem nedovolili Maďarům ani pokus o závěrečný nápor.
90+4'
90+4'
Exjablonecký záložník Greguš, působící dnes v USA, si vynutil faul u postranní čáry a ušetřil cenné vteřiny.
90+3'
Zoufalý nákop dopředu letí k Dúbravkovi, slovenský úspěch už visí hodně blízko.
90+2'
Szoboszlaiovi ve vápně nevyšly jesličky proti Šatkovi a hosté přešli do přečíslení, Haraslínovu přihrávku však zachytil Kádár.
90+1'
Míč se odráží z hlavičkového souboje za koncovou čáru od Ďuriše a Gulácsi spěchá s odkopem od své brány.
90+1'
Sudí Lahoz nastavuje 4 minuty.
90'
Maďarský výběr se nemůže dostat ani náznakem do nějakého tlaku, naopak se stále musí zaměřovat na zadní vrátka.
88'
Roland Sallai se prosadil přes Ľubomíra Šatku, ale pak z těžkého úhlu zblízka nedokázal objevit skulinu ve slovenské defenzívě.
88'
Vilmos Orban dost lehkovážně vyvážel míč, zezadu se mu ho pokusil vypíchnout Ďuriš a rozhodčí píská sporný faul.
86'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Lukáš Haraslín.
85'
Rusnákův roh bránu neohrozil, Hapalovi svěřenci ale zůstávají na míči.
85'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Filip Holender.
85'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Ján Greguš.
84'
Slovenští fotbalisté zkušeně drželi míč a nikam se nehnali. V pravý čas se vydal do vápna Hamšík a po rychlé zasekávačce prudce pálil levačkou k tyči. Gulácsi tam byl včas a vyráží na roh.
83'
Kuckova střela byla zablokovaná zpátky na slovenské kopačky.
82'
Při slovenském protiútoku vysunul Hamšík po levé postranní čáře Hancka, jehož přízemní centr končí v Gulácsiho rukavicích.
81'
Také ho maďarský kapitán nasměroval jen do modré zdi.
80'
Stanislav Lobotka fauloval dost blízko slovenské šestnáctky Kleinheislera, ale není to tak dobrá vzdálenost jako u vyrovnávacího gólu.
79'
Hosté chvíli drželi míč na útočné polovině, než o něj přišel Mak. Ani maďarští fotbalisté se ovšem daleko nedostali.
78'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Michal Ďuriš.
77'
Dzudzsákovi se nepovedl přetažený centr zprava, který končí v zámezí.
76'
Slovenský hrdina Boženík v útoku fauloval Orbana.
74'
Dnešní utkání sleduje 22 060 diváků.
73'
Domácí kombinují od vlastní půlky proti zatažené obraně Slováků.
71'
Dzudzsákův tvrdý zákrok na Hancka španělský sudí netrestá kartou, která by pro domácího kapitána musela mít červenou barvu.
69'
Žlutou kartu dostává Máté Pátkai (Maďarsko). Při pátém domácím rohu se střídající Pátkai pokusil dostat míč do sítě rukou.
67'
Svěřenci Pavla Hapala se ubránili i následnému rohu. Zápas teď má skutečně grády.
66'
Szoboszlai uvolnil na velkém vápně Dzudzsáka, který se zbavil Hancka a prudce pálil pod břevno. Dúbravka už dnes předvedl několik skvělých zákroků, ale tento neměl konkurenci!
65'
Z plného běhu napřáhl Balázs Dzsudzsák a velmi slušná střela z dálky letí těsně vedle levé tyče, kde byl ovšem i připravený Dúbravka.
65'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Máté Pátkai.
64'
Vzápětí byl László Kleinheisler naopak v souboji viníkem a trestný kop zahrávali Slováci. Po obrovském zmatkování maďarské obrany se dostal do šance Hamšík, zblízka trefil jen brankáře a z dorážky Rusnák přestřelil poloodkrytou bránu.
62'
Milan Škriniar u čáry fauloval Kleinheislera a po následném trestném kopu z chumlu hráčů hlavičkuje Kádár. Se slabým skákavým pokusem neměl Dúbravka žádné potíže.
61'
Szalai se uvolnil přes tři slovenské obránce a v pokutovém území vystřelil z otočky, naštěstí pro hosty šla jeho rána přímo do Dúbravky.
60'
Mak lehkým obloučkem vysunul Boženíka, proti němu vyběhl na penaltovou značku Gulácsi a trochu kostrbatě míč odplácl ven.
59'
Žlutou kartu dostává Ádám Nagy (Maďarsko). Ztratil míč v nebezpečném prostoru a pak zezadu doslova povalil unikajícího Kucku.
56'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je RÓBERT BOŽENÍK. Nesmírně vyspělé řešení mladičkého útočníka! Ten si zpracoval Lobotkovu křížnou přihrávku na velkém vápně v obklíčení dvou Maďarů a krátkým prudkým švihem k tyči vrací hostům vedení!
54'
Žlutou kartu dostává Botond Baráth (Maďarsko). Zezadu lehce stáhl Boženíka a pak ho spíše nešikovně než úmyslně došlápl.
53'
Žlutou kartu dostává Ádám Szalai (Maďarsko) za faul na Lobotku.
52'
Boženík si všimnul vysunutého postavení brankáře Gulácsiho, odvážný dalekonosný lob žilinského útočníka z vlastní poloviny hřiště však letí několik metrů vedle jeho opuštěné svatyně.
50'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Přímý kop z 18 metrů zakroutil přes zeď nádherně do šibenice osmnáctiletý záložník Salzburgu DOMINIK SZOBOSZLAI.
49'
Kousek před velkým vápnem Vavro lehce zasáhl lýtko robustního Szalaie, který svému pádu přidal hodně teatrální prvek.
48'
Rusnák si mohl uprostřed hřiště vybrat, komu nahraje, vyřešil to však velmi špatně a odkopává se od Gulácsiho brány.
46'
Slováci získali hned po půlminutě hry volný přímý kop, který rozehrál Hamšík. Ještě než míč doletěl do vápna, je po akci – rozhodčí píská útočný faul Kuckovi.
46'
Oba celky nastoupily do druhé půle beze změny.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 4:2, střely mimo 3:4, rohy 2:1, fauly 6:8, ofsajdy 0:3.
Spokojenější odcházejí do šaten fotbalisté Slovenska, kteří v závěru poločasu proměnili svou jedinou šanci, kdy odražený míč napálil zblízka do sítě Róbert Mak. Domácí byli dlouho aktivnější a přestože vyloženou tutovku neměnili, Slováky při několika těžkých střelách podržel brankář Dúbravka.
45+3'
45+3'
Nákop Balázse Dzsudzsáka vyboxoval Dúbravka, který vletěl do klubka hráčů a dva z nich se zřítili na trávník, nicméně španělský sudí kroutí hlavou a penaltu rozhodně pískat nebude.
45+2'
10 vteřin před vypršením avizovaného nastavení si vynutil faul László Kleinheisler.
45+1'
Za křížným pasem spěchal střídající Bese, přehlavičkoval Hancka, ale nikdo ho nepodpořil a míč skáče mimo hřiště.
45+1'
Kucka zastavil těsně před míčem a trestný kop rozehrál až Hamšík, jenže nepříliš povedeně. Míč letí neškodně nad břevno.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Orban ještě fauloval mladého útočníka Žiliny Róberta Boženíka a Slovensko bude kopat přímák z 20 metrů.
44'
Botond Baráth z malého vápna nohejbalově odvrátil Hamšíkův centr.
41'
Žlutou kartu dostává Denis Vavro (Slovensko).
40'
RÓBERT MAK akci rozběhl přihrávkou doprava Hamšíkovi, který prudkým centrem hledal Boženíka. Toho sice uhlídal Botond Baráth, ale odražený míč napálil zpátky do sítě právě záložník Zenitu Petrohrad Mak.
39'
Letní posila Lazia Řím Denis Vavro napřáhl z dálky a tečovanou střelou vybojoval první roh pro hosty.
38'
Škriniarův faul na Szalaie na útočné půlce vrací po krátkém intermezzu míč domácím fotbalistům.
36'
Rusnák hledal nízkým centrem Boženíka, domácí obránce rybičkou odhlavičkoval k Juraji Kuckovi a ten se zpoza šestnáctky opět vysoko ukopl.
34'
Kleinheisler zezadu povalil Maka, trestný kop pak posílá Kucka vysoko nad břevno a domácí fanoušci mu ironicky aplaudují.
33'
Slovensko je pod velkým tlakem, teď hostující obránci pozvolnou rozehrávkou nechávají spoluhráče trochu vydechnout.
31'
Po rohovém kopu domácích pálil nepřesně Orban.
30'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Gergő Lovrencsics, přichází Barnabás Bese.
Pro zranění opouští trávník jediný zástupce domácího klubu, tedy Ferencvárose Budapešť.
28'
László Kleinheisler obešel dva Slováky, než mu v poslední instanci vypíchl míč Milan Škriniar. Z druhé vlny pak pálil Gergő Lovrencsics a tečovanou střelou vybojoval roh.
28'
Balázs Dzsudzsák nepříjemně centroval z přímého kopu od postranní čáry, spolehlivý Dúbravka vyboxoval do bezpečí.
26'
Rukou si nedovoleně pomohl Stanislav Lobotka.
24'
Nešikovným zpracováním míče před vlastní šestnáctkou pomohl domácím Lobotka. Kleinheisler předal vybojovaný míč Szalaiovi, jenž si ještě obhodil Kucku a při prudké ráně útočníka Mohuče zachránil hosty opět Dúbravka.
21'
Péter Gulácsi si poprvé osahal míč, po zemi ho prověřil spíše rozehřívací střelou ze střední vzdálenosti Mak.
19'
Žlutou kartu dostává Balázs Dzsudzsák (Maďarsko). Nejzkušenější domácí fotbalista vletěl na půlící čáře skluzem do nohou nic netušícího Boženíka.
18'
Hamšík nasadil jesličky Kleinheislerovi, připravil si míč na levačku, jeho střele po zemi z 25 metrů ovšem scházela přesnost.
17'
Domácí soupeře pořádně svírají, Ľubomír Šatka ale v poslední chvíli tečoval střílenou přihrávku na Sallaie, který si o trávník znovu ušpinil zadní část trenýrek.
16'
Na druhé straně byl v ofsajdu nachytán unikající nejmladší hráč slovenské reprezentace Boženík.
15'
Osmnáctiletý Szoboszlai po rychle vhozeném autu, který mu ještě přiťukl hrudí jeden ze spoluhráčů, prudce vypálil k tyči a Dúbravka připisuje další těžký zákrok.
13'
Trestný kop namířil maďarský kapitán Dzudzsák pouze na slovenské kopačky.
12'
Žlutou kartu dostává Ľubomír Šatka (Slovensko).
11'
Roland Sallai se projel po zadku po mokrém trávníku, ale na kolmici Balázse Dzudzsáka před bránou nedosáhl a málem ani nedobrzdil.
9'
Další Sallaiovu střelu z úhlu z levého křídla pojistil pádem na zem Dúbravka.
7'
Maďarskou akci zakončil nepřensou střelou Sallai.
6'
Žlutou kartu dostává Dominik Szoboszlai (Maďarsko).
5'
Z brankářů musel jako první zasahovat hostující Dúbravka. Dzudzsák napravo snadno obešel Hancka a přihrál Kleinheislerovi, který měl dost volného prostoru mezi obránci, po zemi však střílí přímo do připraveného exsparťanského brankáře.
4'
Denis Vavro razantně odkopává přes hlavu maďarský pas až za půlící čáru.
2'
Kuckova rána zpoza šestnáctky byla zblokována ještě na velkém vápně, Slováci i poté zůstávají u míče.
1'
Slováci dobře napadali maďarskou rozehrávku, Hamšíkovu přihrávku však vystihl Lovrencsics a skluzem odvrací do autu.
1'
Domácí hrají v červených dresech, bílých trenýrkách a zelených stulpnách, Slováci mají modré úbory.
1'
Budapešťské publikum přichystalo svému mužstvu obří choreografii s motivem rytíře v černé a zlaté barvě, nyní se zato projevuje jako nekulturní dav mohutným pískáním do tónů slovenské hymny.

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Kádár – Kleinheisler, Á. Nagy – Dzsudzsák, Szoboszlai, Sallai – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Lang, Korhut, Németh, Pátkai, Varga, D. Nagy, Holman, Bese, Holender, Sigér.

Slovensko: Dúbravka – Šatka, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík – Rusnák, Boženík, Mak.
Náhradníci: Greif, Rodák – Bénes, Valjent, Greguš, Haraslín, Duda, Bero, Hrošovský, Mazáň, Šafranko, Ďuriš.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (ESP).
Tabulka skupiny E po 4 kolech:

1. Chorvatsko 9 bodů (9:4)
2. Maďarsko 9 bodů (6:4)
..............................................
3. Slovensko 6 bodů (7:6)
4. Wales 6 bodů (4:4)
5. Ázerbájdžán 0 bodů (4:12)
Maďarsko
Domácí jsou ve skupině E o skóre druzí za vicemistry světa Chorvaty. Od zmíněné porážky z úvodního kola v Trnavě bodovali proti zbylým třem soupeřům ve skupině naplno.
Ve čtvrtek se ale Maďarsku nepovedla příprava v Podgorici, navzdory brzkému gólu Holendera podlehlo Černé Hoře 1:2.
Kádr Maďarů tvrdí opory z bundesligy: útočné duo skorojmenovců Szalai (Mohuč) – Sallai (Freiburg), brankář Gulácsi a stoper Orban z Lipska, stálicí je také obránce Kádár z Dynama Kyjev. Kapitán a rekordman v počtu reprezentačních startů Balázs Dzudzsák si už tři roky vydělává ve Spojených arabských emirátech.
Slovensko
Slovenští fotbalisté po nepříliš podařené Lize národů, v níž skončili ve skupině s Ukrajinou a Českem poslední, vstoupili do kvalifikace vítězstvím 2:0 právě nad Maďarskem. V dalším průběhu prohráli ve Walesu, rozstříleli Ázerbájdžán a v pátek utrpěli doma debakl 0:4 s Chorvatskem. Tím se naši východní sousedi propadli v tabulce s 6 body na nepostupové třetí místo o tři body za Chorvatsko a Maďarsko.
Trenér Pavel Hapal nominoval všechny hlavní opory v čele s Hamšíkem, působícím v Číně. Do výběru se dostali sparťanský obránce Hancko a plzeňský brankář Kozáčik, z hráčů dříve působících v české lize Dúbravka (Newcastle), Kucka (Parma), Greguš (Minnesota), Hrošovský (Genk) a Ďuriš (Famagusta).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.