Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Bělorusko - 16. listopadu 2019   20:45

Německo
Německo
41' Ginter (Gnabry) • 49' Goretzka (Kroos) • 55' Kroos (Ginter) • 83' Kroos (Gündoğan)
4:0
(1:0)
Bělorusko
Bělorusko
Německo
Neuer (C) – Klostermann, Ginter, Koch, N. Schulz – Gündoğan, Kimmich, Kroos – Goretzka, Werner (68. Brandt), Gnabry (84. Waldschmidt, 90+1. Rudy).
Grinfeld – Hassan, Yarkoni (všichni ISR)
Borussia Park, Mönchengladbach
Bělorusko
Hutar – Matvejčik, Martynovič (C), Naumov, Poljakov – Kovaljov (78. Skavyš), Drahun, Majevski, Ňachajčyk (84. Bessmertnyj), Stasevič – Lapcev (68. Lisakovič).

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 0.
Němci se díky své výhře posunuli ve skupině C na první místo a zajistili si definitivu postupu na evropský šampionát. Pro Bělorusy tato kvalifikace dneškem skončila, v pětičlenné tabulce obsadili nepostupovou čtvrtou příčku, nicméně na Euro se ještě můžou dostat z play-off Ligy národů.
Je dobojováno! Němci potvrdili roli favorita a na hřišti v Mönchengladbachu porazili běloruskou reprezentaci 4:0. Hlavně v první půli to od domácích ale nebyl stoprocentně přesvědčivý výkon, v jejím závěru po šanci Staseviče málem prohrávali, ovšem hned z následné akce skóre otevřel Ginter. Rozhodujících bylo prvních deset minut po změně stran, kdy Löwova družina hosty zmáčkla a rychle odskočila na 3:0. Za tohoto stavu se začalo prosazovat také Bělorusko. Největší šanci v podobě penalty Stasevič ale nevyužil a Toni Kroos o malou chvíli později upravil stav na končených 4:0.
90+3'
90+2'
Maxim Skavyš neodcentroval přes první překážku, nicméně získal aspoň roh, který Stasevič dobře kopl na Martynoviče. Hlavička běloruského kapitána však proletěla nad břevnem.
90+1'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Sebastian Rudy.
90+1'
Rozhodnutá partie bude trvat ještě tři minuty nastaveného času.
90'
S Waldschmidtem to po nehezké kolizi nevypadalo nejlépe. Po Hutarovi se ale zvedl na nohy i on a hra může pokračovat rozehrávkou od běloruské branky.
89'
Poprvé v zápase se na trávníku objevují členové realizačních týmů. Doteď to bylo hodně plynulé utkání, takže se asi nebude muset příliš nastavovat.
88'
Hodně tvrdá srážka mezi Waldschmidtem a Hutarem, který před německým reprezentantem stihl lapit do rukavic nákop z hloubi pole.
87'
Zatímco do čtvrtého gólu předváděli Bělorusové v ofenzivě sympatický výkon, tak nyní už působí definitivně zlomeným dojmem. Němci naopak nepolevují a hledají cestu k dalším šancím.
85'
Dnes dosti nevýrazný Kimmich dal o sobě vědět alespoň drzým průnikem do přehuštěného pokutového území, kde už balón na noze neudržel.
84'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Ňachajčyk, přichází Dmitrij Bessmertnyj.
84'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
83'
Německo právě vstřelilo branku!
To už je pro hosty hodně krutá podoba skóre. Brandt přetáhl centr na Gündoğana, který z pravého kraje velkého vápna ještě přihrál na TONIHO KROOSE. Ten se při otočce parádně vyhnul Naumovovi, pak si ještě zasekl míč před Martynovičem a navrch s přehledem zakončil.
82'
Poprvé se po svém nástupu více zapojil do hry Maxim Skavyš. Centr z pravé strany ale skončil jen na noze Robina Kocha.
81'
Naumov obětavě zablokoval střelecký pokus Gnabryho. Obléhání běloruského pokutového území tím ale rozhodně neskončilo.
80'
Stasevič dobře načasoval přihrávku přes dva hráče. Za obranu si zaběhl Majevski, jenže byl v nepalebném úhlu a u koncové čáry navíc neměl komu nahrát.
79'
Stadionem v Mönchengladbachu poněkolikáté obíhá mexická vlna. Rozhodně se ale nedá říct, že by v Borussia Parku panovala nějaká elektrizující atmosféra.
78'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kovaljov, přichází Maxim Skavyš.
77'
Němci chtějí trochu uklidnit hru. Na útočné polovině tak rozjeli menší bago, se kterým nemůže hostující obrana de facto nic dělat.
76'
Bělorusové by si snížení rozhodně zasloužili, nicméně ani z penalty jim nyní nebylo přáno. Igor Stasevič pálil ze svého pohledu k levé tyči, Neuer jeho úmysl ale vystihl a výborným zákrokem míč do sítě nepustil.
75'
Žlutou kartu dostává Robin Koch (Německo).
75'
Čtvrthodinu před koncem budou hosté kopat penaltu! Lisakovič skvělou kolmicí uvolnil Ňachajčyka, jenž využil kontaktu s Kochem a ochotně se svalil k zemi.
74'
Na obou stranách je to malinko průchoďák. Velice snadno se ke střele z dálky dostal Pavel Ňachajčyk, ovšem míč letěl přesně na třiatřicetiletého Neuera.
73'
Nikým nehlídán Goretzka se opět zavěsil do vzduchu, ale přeci jen mu scházelo pár centimetrů k tomu, aby po centru zprava kvalitně hlavičkoval.
72'
Vitalij Lisakovič si poradil s těsným bráněním Kocha a Gintera. Uvolnil se vyběhnutím mimo šestnáctku, ale pak rovněž nevystřelil příliš nebezpečně pro Neuera.
71'
Martynovič si vůbec nevšiml náběhu Goretzky, který hlavičkoval po centru z pravého křídla, ale trefil jen prostředek branky, který měl Hutar pod palcem.
70'
O domácí výhře už je stoprocentně rozhodnuto. Hráči obou týmů si toho jsou vědomi a rozhodně už nehrají se stoprocentním zaujetím.
69'
Gündoğan nebyl faulován a hosté mohli rychle otočit hru. Stasevič zleva centroval na Stanislava Drahuna a ten z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle brány!
68'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Julian Brandt.
68'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dzjanis Lapcev, přichází Vitalij Lisakovič.
67'
Nizozemci v souběžně hraném utkání stále remizují se Severním Irskem 0:0. Za této konstelace má Německo jasný postup na Euro.
66'
Nico Schulz přihrával do ohně, ovšem balón poslal jen do nohy Martynoviče. Němcům každopádně nedělalo problém získání míče zpět do svého držení.
65'
Stasevič přihrával patou efektně, jenže jenom na hráče soupeře. Kroose hned vzápětí fauloval a dopředu už se opět tlačí muži v bílém.
64'
Martynovič v roli posledního beka neměl dobrý první dotek. Hutar ale byl rychle venku z branky a žádný hrozící únik se nekonal.
63'
Bělorusům se standardní situace z pravé strany příliš nepodařila. Martynovič podle sudích v pokutovém území fauloval Kocha.
62'
Co se krajních beků týče, tak Schulz výrazně zaostává za Klostermannem. Nyní loktem trefil do tváře Kovaljova a může být hodně rád, že nedostal žlutou kartu.
61'
Gnabry rozdělil doleva na Schultze, jehož sražený pas skončil u Wernera. Ten místo ohrožení branky přihrával směrem dozadu a teď už je německá akce hodně zabržděná.
60'
Držení míče: 71% – 29%.
59'
Oba útoky nyní mají jasně navrch nad obranami. Němci hostující šanci ale přežili, neboť Pavel Ňachajčyk nastavenou nohou ztečoval balón mimo tři tyče.
58'
Robin Koch si nebral servítky v souboji s Kovaljovem, který po jeho skluzu zůstal chvíli ležet, ale nakonec nepotřeboval podstoupit žádné ošetření.
57'
Goretzka dostal míč na prsa, ovšem levačkou pak vystřelil nepřesně. Na opačném konci hřiště dopadl stejně Kovaljov.
55'
V pětapadesáté minutě už není o německé výhře žádný pochyb! I napotřetí byl u gólu Ginter, který prodloužil Klostermannův pas z pravého křídla na TONIHO KROOSE a ten z osmnácti metrů parádně zavěsil k levé tyči Hutarovy branky.
54'
Němci ze standardní situace tentokrát nevymysleli nic kloudného. Po nepřesné přihrávce z hloubi pole byl dokonce máván Wernerův ofsajd.
53'
Werner dostal od Kroose přihrávku na levý roh pokutového území. Dobrou přízemní střelu letící k bližší tyči však Hutar výborným zákrokem zneškodnil.
52'
Hosté si po autovém vhazování Poljakova nedali ani jednu přihrávku. Němci ale propadli na půlící čáře a Kovaljov vyrazil do zajímavé akce, ze které nakonec nebylo vůbec nic.
51'
Pro zápas jako takový trochu škoda, že hned ze startu druhé půle trochu ztratil náboj. Teď už se nezdá být pravděpodobné, že by Bělorusové ještě něco svedli s dvoubrankovým mankem.
49'
Martynovič byl natěsno u Gnabryho a ukopl mu balón na roh, ze kterého domácí podruhé skórovali! Jednoznačně to byl nacvičený signál, během kterého Ginter pouštěl Kroosovu přihrávku za sebe a LEON GORETZKA střelou přes Poljakova uklidil míč přesně k pravé tyči.
48'
Němci hned po změně stran vyrukovali s velkým tlakem. Bělorusové ale několikrát za sebou dokázali narušit předfinální fázi a Hutar nemusel čelit žádné střele.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Fauly: 6 – 4.
Sudí z Izraele nenastavili ani minutu a poslali obě mužstva do šaten. Bělorusové byli podle očekávání pod vytrvalým tlakem. Němce do gólových šancí nepouštěli a po čtyřiceti minutách si díky Stasevičovi sami vytvořili více než solidní příelžitost. Neuer ji ale zneškodnil a o pár vteřin později už mohl slavit Gnabryho uznaný gól z ofsajdu.
45'
45'
Snad první německý útok do rozhozené obrany. Werner svůj postup zastavil a přenechal míč dobíhajícímu Gündoğanovi, jenž potřetí trefil boční síť.
44'
Igor Stasevič prováhal pravý okamžik na centr. Míč si na křídle ponechal a získal jen autové vhazování pro Pavla Ňachajčyka.
43'
Gnabryho střela z dálky neprošla přes Martynoviče. Werner navíc fauloval Majevského a hosté si mohou na malou chvíli odfrknout.
41'
Tak to je trochu kruté pro Bělorusy, kteří po své šanci okamžitě inkasují ze situace, která rozhodně nebyla provedena podle pravidel. Gnabry se na pravé straně odpoutal od obránce a vysunutý MATTHIAS GINTER jeho přízemný centr protečoval do branky. Pomezní si přitom nevšiml neoddiskutovatelného ofsajdu.
41'
Asi největší šance zápasu, kterou překvapivě měli Bělorusové! Pěkný technický pokus Staseviče letěl na zadní tyč a Neuer se musel pořádně natáhnout, aby zamezil nečekanému gólu.
40'
Stasevičův centr z levého křídla do vápna vůbec neprošel. Podobně dopadla také Drahunova ambiciózní střela z dálky.
39'
Serge Gnabry po nákopu z osy hřiště sklepl míč na vedle stojícího Wernera, jenže jeho nečistě trefená lavička proletěla metr vedle Hutarovy levé tyče.
38'
O přímý kop se postaral sám faulovaný Kroos, jehož technická střela sice překonala zeď a letěla do branky, jenže neměla prakticky žádnou potřebnou razanci.
37'
Toni Kroos šl do drzé kličky mezi dva hráče. Pavel Ňachajčyk mu postavil do cesty svou ruku a je z toho velice slibný přímý kop.
36'
Lukas Klostermann nepočínal s Ginterovou přihrávkou, která propadla až do zámezí. Velký favorit tak stále čeká na první vyloženou gólovku.
35'
Kimmichův zákrok na Staseviče byl posouzen jako nedovolený, nicméně Běloruskové už tradičně vydrželi na balónu jen pár vteřinek.
34'
Kroos rozehrál další roh na krátko. Němci se snažili trochu vylákat zataženou obranu pryč z vápna a resultovala z toho neškodná střela prvně jmenovaného záložníka Realu Madrid.
33'
Schultz nalevo od velkého vápna převzal přihrávku od Kroose, jenže nepřipraveným centrem rovněž nevymyslel nic nebezpečného. To samé platilo i v případě Klostermannovy přihrávky.
32'
Pavel Ňachajčyk špatně přihrál a sražený míč vzápětí vhodil zpět do hry Lukas Klostermann.
31'
Držení míče: 74% – 26%.
30'
Goretzka posunul na Gnabryho a ten s pomocí Poljakova získal další rohový kop, ze kterého vzešel jen útočný faul Goretzky na Matvejčika.
29'
Klostermann vracel přetažený centr Schultze na Gnabryho. Ten se sice skládal do střely, ale balón netrefil vůbec dobře.
27'
Teprve podruhé vystrčili růžky také Bělorusové. Plynulá útočná akce však ztroskotala na nepřesné přihrávce z první od Lapceva.
26'
A znovu jen nepřesný nákop, který mířil na útočný hrot Tima Wernera. Předfinální fáze na německé straně zatím dost pokulhává.
25'
Gnabry příliš pozdě reagoval na pobídku od Kimmicha. Míč skončil v autu a zpět do pole jej pošle třicetiletý gólman běloruského výběru.
24'
Leon Goretzka roztáhl hru doprava na Gnabryho, který to zkusil z poměrně těžkého úhlu a rovněž trefil jenom boční síť.
23'
Sergej Matvejčik zablokoval na roh Wernerovu střelu z voleje. Kroosův následný centr ale paseku ve vápně nenadělal.
21'
Robin Koch přetáhl pas k levé postranní čáře, kde se nemohl prosadit Nico Schultz. Pravá strana Německa zatím vypadá o něco lépe.
20'
Toni Kroos si navedl míč na pravačku a podruhé během krátké chvíle vypálil z čáry ohraničující velké vápno. Ve finále však rozvlnil síť jen z vnější strany.
19'
V úvodu hodně aktivní Klostermann sklepl přetažený centr na Wernera. Koncovka německého útočníka ale byla hodně nepovedená a na programu dne bude jen výkop od branky.
18'
Goretzkův dloubák rovněž neskončil u někoho v bílém. Později z hranice vápna napřahoval Kroos, ale Hutar si připsal vcelku snadný zákrok.
17'
Kimmichův oblouček letěl mimo dosah Goretzky. Hosté nedostali míč do bezpečí a zůstávají pod permanentním tlakem.
16'
Werner zprava nabízel míč před branku, ovšem Gnabry tam ve skluzu přispěchal pozdě. Z předchozí akce ještě pálil nad břevno Klostermann.
15'
Ginter se zatím hodně pohybuje na útočné třetině hřiště. Teď z vápna dokonce vystřelil a Hutar měl co dělat, aby solidní projektil skokem k pravé tyči vyrazil.
14'
Znovu se míč dostal k Hutarovi, kterému nesedl odkop a navíc si trochu poranil nárt pravé nohy.
13'
Lukas Klostermann nedostal přesný míč do běhu. Hutar bude ve třinácté minutě opět odkopávat od běloruské branky.
12'
Manuel Neuer si došel pro míč skoro na půlící čáru. Němci se tak po nepřesné hlavičce Wenera rychle vrátili k pokutovému území.
11'
Po rychle rozehraném rohu se už hosté zatáhli v plném počtu do pokutového území. Vše se z dálky snažil prostřelit Kimmich, jenže prostor mezi tyčemi netrefil.
10'
Kovaljovův ofsajd zastavil slibně se rozvíjející akci Bělorusů. Na druhé straně pak Kroos z velké dálky napálil pouze Drahuna.
9'
Gnabry byl bez šance doběhnout nepřesný centr z hloubi pole. Alaxandr Hutar vzápětí rozehrál na kapitána Martynoviče.
8'
Timo Werner o pár centimetrů nedosáhl na Ginterovu přihrávku po ose hřiště, jež neplánovaně prošla až k brankáři Hutarovi.
7'
Klostermann se na pravé straně zbavil Ňachajčyka. Gündoğanovi však nedal míč přesně do nohy a záložník Manchesteru City trefil jen nejbližšího protihráče.
6'
Hosté se nebojí bránit s poměrně vysokou obranou. Němci tak jsou nuceni zdlouhavě kombinovat v klidném středu hřiště.
5'
Lukas Klostermann spěchal za průnikovým pasem do křídla. Poljakov ho ale výborně zakřižoval a doprovodil míč za koncovou čáru.
4'
Nico Schultz si pomohl faulem na Drahuna. Bělorusové se posunuli vpřed, ale po autu Matvejčika balón rychle ztratili.
3'
Matthias Ginter se jako stoper ocitl na pravém křídle, odkud našel ve vápně volného Goretzku, ale jeho hlavička byla dosti nepřesná.
2'
Němci se hned z první akce dostali k rohovému kopu. Kroos zprava centroval k bližší tyči, ovšem Werner neprostřelil Matvejčika.
1'
Úvodním výkopem utkání zahájili domácí, kteří nastupují v bíločerných, zatímco hosté v kompletně červených dresech.
1'

Německo: Neuer (C) – Klostermann, Ginter, Koch, N. Schulz – Gündoğan, Kimmich, Kroos – Goretzka, Werner, Gnabry.
Náhradníci: Leno, ter Stegen – Amiri, Brandt, Hector, Rudy, Serdar, Stark, Tah, Waldschmidt.

Bělorusko: Hutar – Matvejčik, Martynovič (C), Naumov, Poljakov – Kovaljov, Drahun, Majevski, Ňachajčyk, Stasevič – Lapcev.
Náhradníci: Čičkan, Černik – Kisljak, V. Klimovič, Lisakovič, Pavlovec, Šikavka, Skavyš, Jablonskij, Zolotov, Veracila, Bessmertnyj.

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (všichni ISR).
1. vzájemný zápas

08.06.2019
Bělorusko – Německo 0:2
Branky:
13. L. Sané, 62. M. Reus.
Bělorusko

Bělorusové hned po losu moc dobře věděli, že nemají prakticky žádnou šanci, aby se poprvé v samostatné historii kvalifikovali na kontinentální šampionát. Dosavadní výsledky také potvrzují papírové prognózy. Svěřenci trenéra Michajla Marchela, který je u kormidla teprve od letošního června, zvítězili v jediném ze sedmi zápasů, když v poměru 2:1 udolali Estonce. V domácí odvetě přidali další bod a v tabulce skupiny C tak stoprocentně obsadí předposlední čtvrtou příčku. Naposledy Bělorusové sympaticky vzdorovali silnějším Nizozemcům, ovšem porážku 1:2 neodvrátili.
Německo

Domácí před závěrečným týdnem kvalifikačního cyklu ještě nemají definitivní jistotu postupu na evropský šampionát. Na vině je záříjová porážka 2:4 s Nizozemskem, se kterým se Německo s patnácti body dělí o první a druhé místo. O tři body méně má třetí Severní Irsko, které na startu kvalifikace využilo příznivého losu, ale před měsícem v prvních vzájemných zápasech s oběma největšími favority nebodovalo. Naposledy se mužstvo Joachima Löwa představilo na půdě posledního Estonska a přes brzké vyloučení Emreho Cana zvítězilo 3:0. Nejlepším střelcem je s pěti zásahyy ofenzivní záložník Serge Gnabry.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. V rámci skupiny C se od dvaceti hodin a pětatřiceti minut můžeme těšit na utkání mezi výměry Německa a Běloruska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.