Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Faerské ostrovy - 26. března 2019   20:45

Rumunsko
Rumunsko
26' Deac (Keșerü) • 29' Keșerü  • 33' Keșerü  • 63' Puşcaş (Chipciu)
4:1
(3:1)
Faerské ostrovy
40' V. Davidsen
Rumunsko
Tătăruşanu (C) – Benzar (46. Hagi), Grigore, Moţi, Bancu – Deac, Stanciu (77. Man), Marin, Chipciu – Puşcaş, Keșerü (69. Cicaldau).
Meler – Sancaktar, Uyarcan (všichni Turecko)
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu
Nielsen – Rólantsson, Gregersen (C), Faerö, V. Davidsen – Bartalsstovu (67. Frederiksberg), B. Olsen, Vatnsdal (29. Baldvinsson), Joensen – Hansson (77. Vatnhamar) – K. Olsen.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rumunska, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Druhý poločas nám nabídl o dost vyrovnanější podívanou, přičemž jsme sledovaly aktivní nápady obou celků. Také Faerské ostrovy se dostaly k několika sympatickým šancím, avšak brankář Tătăruşanu se podruhé překonat nenechal. Druhý poločas nám nakonec přinesl pouze jednu branku, postaral se o ní domácí celek, který tak uzavřel na konečných 4:1.
90+3'
90+2'
Na útočnou polovinu se podíval Olsen, který ihned roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval Davidsen. Jeho nabídka nepřinesla žádnou střelu.
90+1'
Davidsen si u rohového praporku počínal zkušeně, míč se mu podařilo otřít o nohu protihráče. Faerské ostrovy tak budou ještě jednou vhazovat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je už nějakou dobu rozhodnuto. Ještě počkáme, co nabídne nastavený čas.
87'
Následovalo autové vhazování, o které se postaral již zmiňovaný Bancu. Rumunsko se dostal k souvislejší práci s míčem, kterou soupeř nenarušuje.
86'
Poslední minuty nabízí celou řadu žlutých karet. Olsen byl v souboji o míč příliš pozdě, místo hracího předmětu trefil pouze nohu soupeře.
85'
Další karta, tentokráte pro druhého z domácích stoper. Až příliš agresivně si totiž počínal Grigore, který šel do souboje kopačkou napřed.
84'
U postranní čáry číhal zcela osamocený Bancu, který místo centru ještě celou akci šperkoval přihrávku na Marina, jenž nakonec neudržel míč na hřišti.
82'
Žlutou kartu dostává Árni Frederiksberg (Faerské ostrovy).
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Rumunsko stále vede o tři branky. O vítězi se zdá být rozhodnuto, avšak ještě nepředbíhejme.
80'
Hlavní sudí vyhodnotil počínání domácího Marina jako nedovolené, avšak nakonec se to obejde bez kartónku. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
79'
Po delší době si zákrok připsal brankář Nielsen, který musel krotit tvrdou ránu v podání Marina. Jednalo se o rutinní zákrok, následovat bude roh.
78'
Nakonec hodně prostoru měl před sebou hostující Sorensen, který okamžitou přihrávkou hledal Olsena, před kterým včas zasáhl zadák Moti.
77'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Dennis Man.
77'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hallur Hansson, přichází Sölvi Vatnhamar.
76'
Také defenzíva Faerských ostrovů si vyzkoušela kombinaci u vlastního pokutového území, přičemž se do rozehrávky zapojil také brankář Nielsen.
75'
Hansson nakonec nastoupil zpět na hrací plochu, střídat by se nakonec nemělo. Mezitím se domácím hráčům podařilo vyvézt míč na druhou stranu.
74'
Momentálně je hra přerušena, na zemi totiž zůstal ležet hostující Hansson, který si vyžádal lékařské ošetření. Vypadá to, že se bude muset střídat.
73'
Domácí brankář zvolil vyhození míče do strany, kde číhal dnes velmi dobře hrající Grigore. Druhý jmenovaný hráč si raději počkal na podporu spoluhráčů.
72'
K rohovému praporku si postavil míč hostující Olsen, který tak logicky zahrával roh. Ten kroutil na přední tyč, odkud Baldvinsson prodlužoval do rukou brankáře.
71'
Pro přihrávku si ke středu hřiště seběhl Olsen, který následně přenášel hru na Davidsena, kterého na hranici pokutového území zastavil Grigore.
70'
Tătăruşanu opět mohl rozehrávat od své branky, přičemž to tentokráte zkoušel rozehrávkou po zemi. Rumunsko si způsobilo drobné komplikace.
69'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází Alexandru Cicaldau.
67'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Kaj Leo í Bartalsstovu, přichází Árni Frederiksberg.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, první branky druhého poločasu jsme se už dočkali. Sledujeme kouskovanou hru, která nabízí celou řadu faulů.
63'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Domácí si berou tříbrankové vedení zpět! K pokutovému území si seběhl Chipciu, který pouze přeposílal na vedle stojícího GEORGE PUŞCAŞE, jenž to zkoušel hodně překvapivým zakončením. To se zakroutilo přesně pod břevno, Nielsen opět neměl sebemenší nárok.
62'
Za pokutovým územím číhal s pohotovou střelou Hagi, který mířil pouze doprostřed branky. Nielsen vyrážel před sebe, posléze si poradil také s dorážkou.
61'
Mezitím si hostující hráči pohrávají s míčem na vlastní polovině, přičemž se u balónu protočila kompletně celá obrana. Rumunsko se k napadání moc nemá.
60'
Podél autové čáry spěchal na druhou polovinu střídající Hagi, kterému se sice podařilo oslovit kolegu Keserua, toho ale zradilo vedení hracího předmětu.
59'
Aby toho nebylo málo, tak to s agresivitou přehnal dnes hodně aktivní Keseru, který se za svůj čin omluvil. K rozehrávce se nakonec postavil Faero.
58'
Rodil se tu další protiútok, který čistým způsobem dokázal zastavit Marin. Jeho kolega Stanciu roztahoval hru, hosté se dokázali ubránit další akci.
57'
Na opačné straně musel Tătăruşanu zasahovat, ránu zpoza velkého vápna si dokázal pohlídat. Následoval centr z levé strany, který nebyl nikterak přesný.
56'
Faerské ostrovy se po delší době také připomněly, konkrétněji to byl Baldvinsson. Ten si navedl míč na pravou nohu, avšak poté zamířil kousek vedle.
55'
Kousek před pokutovým územím se svalil k zemi Hagi, který si nedovolený zákrok nevymodlil. Hlavní sudí nechal pokračovat ve hře, domácí toho nevyužili.
54'
Další kolmice se tentokráte měla snášet na Keserua, před kterým na jistotu jednal Faero, který celkem zbytečně odklízel daleko za postranní lajnu.
53'
Domácí si navíc vyzkoušeli rozehrávku dalšího rohu, který byl i tentokráte rozehrán nakrátko. Do vápna nakonec centr nepřiletěl, Marin totiž chyboval.
52'
Stoprocentní šance pro domácí hráče! Puscas se zbavil protihráče, poté napříč pokutovým územím hledal Hagiho, který trestuhodně netrefil prázdnou branku.
51'
K sympatickému zakončení se dostal domácí Stanciu, jehož rána pravou nohou měla dobrý směr, avšak brankář Nielsen předvedl rutinní zákrok.
50'
Tătăruşanu tak mohl v poklidu odkopávat od své branky, jenomže rozehrávka se dvakrát nevyvedla. I přesto si Rumunsko vybojovalo míč zpět.
49'
Faerské ostrovy tak mohly rozehrávat standardní situaci, ke které se opět postavil Olsen. Centr odklidila obrana, následná dorážka směřovala do ochranné sítě.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu přišel hodně tvrdý zákrok v podání Chipciua, který za svůj faul uviděl žlutý kartónek.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Romario Benzar, přichází Ianis Hagi.
46'
Máme za sebou první poločas, ve které jsme se rozhodně nenudili. V samotném úvodu jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, avšak poté začali hosté chybovat, na což doplatili. Rumunsko si totiž v krátkém časovém sledu připravilo hned tři přesné zásahy, načež soupeř reagoval jedinou brankou, která tak uzavřela poločasový výsledek na 3:1. Faerské ostrovy se rozhodně nebojí útočit, avšak chyby v defenzivní činnosti zřejmě rozhodly o vítězi tohoto zápasu.
45+3'
45+2'
Posléze si za obranu pokoušel naběhnout Puscas, jenž se k padajícímu míči nakonec vůbec nedostal.
45+1'
Rumunsko se nyní zatáhlo s míčem hluboko na vlastní polovinu, odkud se na druhou stranu dostával Stanciu, který tak zrychlil hru.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Po něm se do balónu tvrdě opřel forvard Keseru, který tentokráte zacílil vysoko nad branku. Nielsen nemusel zasahovat, naopak bude rozehrávat.
43'
Velice zkušeně to před malým momentem udělal Gregersen, který raději dopravil míč za autovou čáru. Rumunsko si tak vyzkouší další autové vhazování.
40'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Tak přeci jenom je sníženo! K exekuci pokutového kopu se postavil VILJORNUR DAVIDSEN, který zvolil zakončení k pravé konstrukci, kam se sice vrhl také Tătăruşanu, domácí brankář na míč ale nedosáhl.
39'
Žlutou kartu dostává Cosmin Moţi (Rumunsko).
39'
Je tu pokutový kop pro Faerské ostrovy!
39'
Nakonec se jako poslední dotkl míče jeden z domácích hráčů, na řadu přišel rohový kop pro Faerské ostrovy. Olsen našel pouze hlavu protihráče.
38'
Joensen dokázal projít přes Motiho, který si v konečné fázi pomohl taktickým zákrokem. Je pískáno, v tomto případě se klidně mohlo také žlutit.
37'
Na malý moment se Hansson dostal do volnějšího prostoru, což využil k parádnímu centru. Do něj se vrhl Olsen, jenž ale hlavičkoval vysoko nad branku.
36'
Na druhé straně si na jistotu počínal Moti, který pouze odkopával míč ke středovému kruhu, kde číhal Olsen. Faerské ostrovy se snaží uklidnit hru.
35'
Po delší době se nám připomněl záložník Stanciu, který po chvilkovém sprintu oslovil na levém křídle Chipciua, jehož centrovanou nabídku zastavil soupeř.
34'
V tuto chvíli to s hostujícím celkem nevypadá vůbec dobře, v krátkém časovém sledu inkasoval už potřetí. Na bodový zisk to v tuto chvíli nevypadá.
33'
Tady to zavání debaklem, domácí se dostávají do tříbrankového vedení! Tentokráte byla na pořadu dne standardní situace, kterou si vzal na starost Deac. V šestnáctce ještě došlo k prodloužení, přičemž na malém vápně číhal CLAUDIU KEȘERÜ, který tak navyšuje vedení svého celku.
32'
Včas z obrany dokázal vystoupit Grigore, který důrazným způsobem odklidil balón do zámezí. Davidsen rozehrál urychleně, avšak to jeho celku naopak uškodilo.
31'
Ihned po rozehrávce přišel nedovolený zákrok v podání Keserua, který ve středu hrací plochy fauloval protihráče. Hosté se rozhodli rozehrát nakrátko.
29'
V krátkém časovém sledu přichází druhá branka domácích! Rumunsko zahrávalo další rohový kop, po kterém opět zmatkovalo, tentokráte ve vlastním malém vápně. Tam se hracího předmětu ujal dotírající CLAUDIU KEȘERÜ, který bez větších potíží prostřelil bezmocného brankáře Nielsena.
29'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Heini Vatnsdal, přichází Rógvi Baldvinsson.
27'
V tuto chvíli to budou mít Faerské ostrovy hodně složité, budou muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá hodně času.
26'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hosté hned několikrát nedokázali odklidit míč do bezpečí, což mělo fatální následky. Před Nielsena totiž přiletěl centr, po kterém se k ráně z velké blízkosti dostavil CIPRIAN DEAC, který pohotovým způsobem propálil brankáře, jenž byl téměř bez šance.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Domácí pochopitelně mají více ze hry, avšak soupeř se zatím drží.
23'
Rumunsko si vyzkoušelo rozehrávku rohového kopu z levé strany. Stanciu přenechal rozehrývku Deacovi, jenž se po rozehrávce nakrátko ocitl v zámezí.
22'
Z pravé strany to centrovanou nabídkou zkoušel Marin, který sice našel Chipciua. Ani centr druhého jmenovaného nenašel kýženého adresáta.
21'
Nielsen si vyzkoušel odkop od své branky, který posílal ke levé autové čáře. Tam se ve vzduchu prosadil Joensen, po jehož přihrávce fauloval Hansson.
20'
Hodně ledabylou přihrávku vyprodukoval Marin, který se při snaze o přenesení hry setkal s kopačkou protihráče. Hosté mají problém s napadáním.
19'
Přišel další nedovolený zákrok, překvapivě opět ze strany Rumunska. Bancu si totiž přidržel Olsena, který tak nemohl pokračovat v akci svého celku.
18'
Faero si ve středu hrací plochy vybral volného kolegu Hanssona, který raději vyprodukoval zpětnou přihrávku, načež Gregersen přihrával pouze do autu.
17'
Rumunsko si připravilo standardní situaci, kterou rozehrálo urychleně. Nakonec jsme nesledovali nic nebezpečného, což se dá říct také o Hanssonovi.
16'
Je tu druhá žlutá karta tohoto zápasu, tentokráte jí vyfasoval bývalý hráč pražské Sparty, který nevybíravým způsobem přišlápl Vatnsdala.
15'
Žlutou kartu dostává René Joensen (Faerské ostrovy).
14'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Deac, který místo míče trefil dolní končetinu Olsena. Jednoznačný faul, který pochopitelně viděl také sudí.
13'
Aby toho nebylo málo, tak se do zakončení dokázal natlačit Olsen, jehož hlavičku ještě srazil protihráč nad branku. Faerské ostrovy budou zahrávat roh.
12'
Hodně prostoru měl kolem sebe Vantsdal, který ihned přenášel hru na pravou stranu, odkud centroval Sorensen pouze na hlavu domácího Grigoreho.
11'
Chipciu doběhl s míčem až k brankové čáře, odkud se raději vracel ke svým spoluhráčům. Posléze přišla příliš nepřesná přihrávka z kopačky Marina.
10'
Joensen byl v souboji s Benzarem příliš pozdě u míče, avšak Faerské ostrovy si alespoň zajistily autové vhazování, o které se zanedlouho postará Davidsen.
9'
Benzar to zkoušel bleskovým úprkem na útočnou polovinu, odkud hledal své útočné kolegy. Včas vystoupil Gregersen, který za sebe přihrávku nepustil.
8'
Ve vzdušném prostoru kraloval domácí zadák Grigore, který Olsenovi nedal sebemenší šanci. Byl to právě domácí hráč, kdo se jako poslední dotkl míče.
7'
Na zeleném pažitu se zjevil hostující Olsen, který si vyžádal lékařské ošetření. Hra tak musela být přerušena, na nic vážnějšího to ale nevypadá.
6'
Faero si nebral servítky, naopak hrací předmět nekompromisně odklidil na druhou stranu hrací plochy, kde se kulatého nesmyslu ujal pozorný Moti.
5'
Dalekonosné přenesení hry našlo na pravém křídle Benzara, který okamžitě centroval do šestnáctky. Keseru se ke střele nedostal, hosté se ubránili.
4'
Tam si obrannou povinnost splnil hostující Sorensen, od kterého šel míč do zámezí. To vše znamená, že Rumunsko bude moci opět vyzkoušet aut.
3'
O autové vhazování z pravé strany se postaral obránce Benzar, který si pro spolupráci vybral kolegu Keserua, jenž pro změnu přenášel hru na levou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Rumunsko: Tătăruşanu (C) – Benzar, Grigore, Moţi, Bancu – Deac, Stanciu, Marin, Chipciu – Puşcaş, Keșerü.
Náhradníci: Nita, Pantilimon – Anton, T. Baluța, Cicaldau, Hagi, Ivan, Man, Manea, Nedelcearu, Nistor, Săpunaru.

Faerské ostrovy: Nielsen – Rólantsson, Gregersen (C), Faerö, V. Davidsen – Bartalsstovu, B. Olsen, Vatnsdal, Joensen – Hansson – K. Olsen.
Náhradníci: Gestsson, Hansen – Baldvinsson, Egilsson, Frederiksberg, J. Thomsen, Vatnhamar, Wardum.

Rozhodčí: Meler – Sancaktar, Uyarcan (všichni Turecko).

Ještě menší šance na postup mají hráči Faerských ostrovů, kteří se alespoň budou pokoušet o co nejlepší umístění. Faerské ostrovy v prvním utkání měřily síly s reprezentací Malty, která byla v roli mírného outsidera. Malta se ale hodně rychle dostala do vedení, načež po změně stran dohrávala bez vyloučeného Agiuse. Faerské ostrovy dokonce zahrávaly pokutový kop, avšak ten proměněn nebyl. Na opačné straně měla také Malta podobnou příležitost, avšak s opačným efektem. Faerské ostrovy dokázaly v osmé minutě nastaveného času snížit, na vyrovnání moc času už nezbylo.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska to budou mít ve skupinové fázi hodně složité, avšak postup není vůbec vyloučen. Hned první zápas ale Rumunsko moc nevyšel, v roli hostujícího celku totiž zajíždělo na těžkou švédskou půdu, kde nakonec prohrálo výsledkem 1:2. Švédové se těsně před koncem prvního poločasu dostali do dvoubrankového vedení, přičemž soupeř dokázal po změně stran sníží na rozdíl jediné branky. V závěru jsme viděli šance na obou stranách, avšak fanoušci na stadionu se žádné další branky už nedočkali. Rumunsko tak bude chtít tuto porážku dnes odčinit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Rumunskem a Faerskými ostrovy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.