Tătăruşanu – Chipciu, Rus, Chiricheş (C), Ștefan – Cicaldau, Marin (59. Stanciu), Bordeianu, Hagi (72. Grozav) – Andone, Puşcaş (77. Keșerü).
Malta
Bonello – S. Borg, Agius (C), N. Muscat – Corbolan, D. Vella (87. Grech), R. Muscat, Gambin (81. Zerafa), Mbong – J. P. Farrugia, Nwoko (72. Effiong).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 15:11.
Je dobojováno. Rumunsko nakonec potvrdilo roli obrovského favorita a Maltu porazilo 1:0, ano pouze 1:0! O vítězství domácích rozhodl po změně stran George Puşcaş. Rumunsko bylo jasně lepší, ale v útočné fázi se dnes trápilo a nic moc nepředvedlo. Naopak Malta předvedla velice sympatický výkon, hrála dopředu a kdyby měla trochu štěstí, tak mohla klidně uhrát bod. Nestalo se, všechny hody bere Rumunsko.
90+4'
90+3'
Malta se v závěru tlačí dopředu, ale do zakončení se hosté nemohou dostat.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Hostující celek sice dostal míč do sítě, ale branka nakonec neplatí a Rumunsko i nadále vede 1:0.
87'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Dunstan Vella, přichází Jake Grech.
87'
Nyní se do zakončení dostal střídající Claudiu Keșerü, ale ani on nemířil přesně a Henry Bonello byl tedy bez práce.
86'
Už se znovu hraje na polovině Malty. Hosté jsou samozřejmě pod neustálým tlakem, ale když získají míč, tak podnikají velice nebezpečné brejky.
84'
Po další akci zahrávalo Rumunsko už svůj dvanáctý rohový kop, ale ani z něj druhou branku nepřidalo. Hosté se v pohodě ubránili.
83'
Domácí se znovu dlouho drželi na polovině soupeře, ale tentokrát z toho byla jen nepřesná finální přihrávka.
81'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Luke Gambin, přichází Joseph Zerafa.
79'
Domácí se nedaří přidat druhou branku, která by o vítězi definitivně rozhodla. Je to tedy stále 1:0, což je dost ošemetné vedení.
77'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Claudiu Keșerü.
76'
Po další akci se už jeden z domácích borců do zakončení dostal, ale ani tento pokus se neujal a od své branky bude rozehrávat Henry Bonello, který už pospíchá mnohem více, než za stavu 0:0.
74'
Tentokrát ale snažení domácích hráčů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
73'
Už se opět hraje. Domácí jsou u míče a snaží se něco vymyslet na polovině Malty.
72'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Alfred Effiong.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Gheorghe Grozav.
72'
Alexandru Chipciu, bývalý hráč pražské Sparty, zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
70'
Až nyní to vzal na sebe Nico Stanciu, hráč pražské Slavie, ale jeho rána se neujala. Je před námi posledních zhruba dvacet minutek.
69'
Domácí se usadili na polovině soupeře, už dobré dvě minutky kombinují, ale do zakončení se zatím nikdo nedostal.
67'
Nyní se vše podstatné odehrávalo uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme.
65'
Ale ani Malta z rohového kopu nic nevytěžila. Poté ještě zahrával standardní situaci, ale ani z té nic nebylo. Každopádně velmi dobrá pasáž hostujícího celku.
64'
A hosté se hned nebojácně vydali dopředu a bylo z toho zakončení, po kterém následuje roh pro Maltu.
63'
Domácí celek zahrával další rohový kop, už svůj jedenáctý, ale Malta to i tentokrát přežila bez obdržené branky.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě zajímavé.
59'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Nicolae Stanciu.
58'
Nutno ale dodat, že hosté nepředvádí vůbec špatný výkon. Bojují, když mohou tak jdou dopředu, ale kvalitou na rumunské hráče nemají a to se projevuje. Každopádně sympatický výkon ze strany Malty.
56'
Ale nyní se dopředu vydali i hosté, kteří se znovu dostali do zakončení, ovšem Jean Paul Farrugia ani tentokrát zařízení netrefil.
56'
Ale z něho nic nebylo a stále je to pouze o jednu branku. Nutno dodat, že ve druhém poločase má Rumunsko obrovský tlak.
55'
Domácí celek vybojoval už svůj devátý rohový kop.
53'
Po rohu se do zakončení dostal Adrian Rus, ale jeho rána přesná nebyla a stav utkání se nemění.
52'
Rohový kop pro domácí mužstvo.
51'
Po zisku míče se dopředu hnali hosté, kteří kombinaci ovšem nezvládli a míč skončil v zámezí.
49'
Domácí jsou samozřejmě po úvodní brance na koni a znovu se tlačí dopředu. Teď už to bude mít Malta hodně složité.
47'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
A po rohovém kopu se domácí Rumunsko konečně dočkalo vedoucí branky. Do zakončení se dostal talentovaný GEORGE PUŞCAŞ, útočník Readingu, který hlavou překonal bezmocného brankáře Malty.
47'
Domácí hned vybojovali rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03 hodin.
První poločas je za námi. Rumunsko je zatím jasně lepší, soupeře výrazně přehrává, ale do větších šancí se nedostává. Domácí měli mraky střel z dálky, ale to si vše pohlídal Henry Bonello. Největší šanci měl hostující Juan Carlos Corbolan, který se zjevil sám před brankářem, ale Ciprian Tătăruşanu ho skvěle vychytal a v poločase je tedy stav překvapivě stále 0:0.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Znovu se hraje na polovině Malty, která ale dobře brání a domácí si směrem dopředu neví rady.
42'
Hostující brankář Henry Bonello s rozehrávkou vůbec nepospíchal a vyfasoval za to žlutou kartu.
41'
Domácí se stále snaží v závěru prvního poločasu vstřelit úvodní branku, ale žádná větší šance stále nepřichází.
39'
Nedočkáme. Malta se ubránila a hosté se hned vydali dopředu, ale na polovině soupeře z toho byl pouze útočný faul.
38'
Po dalším snažení je tu sedmý rohový kop pro Rumunsko. Dočkáme se úvodní branky?
36'
Nyní to vzal na sebe z dobrých dvaceti metrů Ianis Hagi, ale rána mu vůbec nesedla a od své branky bude rozehrávat Henry Bonello.
35'
Domácí se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet, ale hráči Rumunska se zatím do zakončení dostávají pouze z dálky a s tím nemá Henry Bonello problémy.
33'
Další zajímavá možnost pro hosty. Ve vápně Rumunska se k míči dostal Jean Paul Farrugia, který ho ale z dobré pozice poslal vysoko nad branku!
32'
Je před námi posledních zhruba 15 minutek prvního poločasu. Stále je to 0:0 a nutno dodat, že největší šanci měl hostující Juan Carlos Corbolan, který ovšem v zakončení selhal.
30'
Ale i tentokrát to zadáci Rumunska zvládli na jedničku. Domácí drží míč a kombinují na své polovině.
29'
Hráči Malty se dostali k míči a okamžitě se vydali do otevřené obrany. Do velké šance se dostal Juan Carlos Corbolan, který byl sám před brankářem, ale ten ho skvěle vychytal! Roh pro hosty.
28'
Ten znovu rozehrál Ianis Hagi, ale ani tentokrát z něho nic nebylo.
28'
Nyní se sice domácí do zakončení dostali, ale s touto propagační střelou si Henry Bonello poradil, míč raději vyrazil na rohový kop.
27'
Z rohu ale nic nebylo a dopředu už znovu pospíchají domácí fotbalisté, kteří se dnes zatím v útočné fázi poměrně trápí.
26'
Snad poprvé se dopředu vydali také hráči Malty, kteří nakonec vybojovali rohový kop.
25'
Domácí celek zahrával už svůj pátý rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžil, tedy kromě dalšího nepřesného zakončení, kterým se prezentoval aktivní George Puşcaş.
24'
Rohový kop pro Rumunsko.
23'
Po další akci to vyzkoušel domácí Răzvan Marin, ale s jeho zakončením z dálky si poradil Henry Bonello, který míč vyrazil.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek. Rumunsko je jasně lepší, ale s outsiderem z Malty hraje stále bez branek.
19'
Rohovým kop rozehrál technicky velmi dobře vybavený mladíček Ianis Hagi, ale svým centrem nenašel žádného spoluhráče.
18'
Po zblokované střele skončil míč v zámezí, rohový kop pro Rumunsko.
17'
Neujal se ani centr z pravé strany, protože ve vápně Malty dominoval dobře postavený Nikolai Muscat.
16'
Po pravé straně se dral dopředu talentovaný Ianis Hagi, ale také jemu byl odpískán útočný faul a u míče je Malta.
15'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hosté zatím hrají hodně obětavě a daří se jim zastavovat akce soupeře.
14'
13'
Hráči Rumunska se pochopitelně stále tlačí dopředu a snaží se co nejdříve vstřelit uklidňující branku. Určitě nechtějí dopadnout jak včera Turecko, které proti Andoře vstřelilo vítěznou branku až v 89. minutě.
11'
Domácí se dočkali úvodní branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí, takže pokračujeme za stavu 0:0.
9'
Po tomto rohu se do zakončení natlačil Vlad Chiricheş, ale ani jeho zakončení z těžké pozice nebylo přesné.
8'
8'
Obraz hry je v úvodu stále stejný. Rumuni se tlačí dopředu a Malta se pouze a jen brání. Všichni hráči hostů jsou na své polovině.
6'
Dopředu se nyní dral Florin Andone, ale v souboji si podle rozhodčí pomohl faulem.
5'
Po rohovém kopu se do zakončení dostal Puskas, ale jeho zakončení přesné nebylo a Bonello byl zatím bez práce.
4'
Roh pro Rumunsko.
4'
U míče jsou hráči rumunského celku, kteří kombinují na polovině svého soupeře. Tento obrázek bude dnes k vidění asi často, protože Rumunsko je velkým favoritem.
2'
Domácí kapitán má hned ve druhé minutě zdravotní komplikace a je ošetřován.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v červených dresech. Domácí ve žlutém.
1'
Státní hymny a zápas může začít.
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Rumunsko: Tătăruşanu – Chipciu, Rus, Chiricheş (C), Ștefan – Cicaldau, Marin, Bordeianu, Hagi – Andone, Puşcaş.
Náhradníci: Nita, Radu – Benzar, Tosca, Nedelcearu, Stanciu, Grozav, Keșerü, Păun, Anton, Deac, Maxim.

Malta: Bonello – S. Borg, Agius (C), N. Muscat – Corbolan, D. Vella, R. Muscat, Gambin, Mbong – J. P. Farrugia, Nwoko.
Náhradníci: Hogg, Haber – K. Micallef, Grech, P. Fenech, Xuereb, Effiong, Z. Muscat, Zerafa, J. Pisani, Caruana.

Rozhodčí: Strukan – Perica, Durak.
Poslední vzájemný zápas

Malta – Rumunsko 0:4
MALTA samozřejmě nemá postupové ambice, cílem hostů je skončit ve skupině na předposledním místě, což zatím vychází. Hostující celek má po pěti zápasech 3 body. Malta porazila 2:1 Faerské Ostrovy, ale pak prohrála 0:2 se Španělskem, 0:3 ve Švédsku, 0:4 doma s Rumunskem a naposledy 0:2 v Norsku.
RUMUNSKO si ale v této skupině, kde najdeme ještě Španělsko, Švédsko, Norsko a Faerské Ostrovy, nevede nejlépe. Domácí celek má po pěti zápasech 7 bodů a nachází se až na čtvrté pozici, když na první Španělsko ztrácí 8 bodů a na druhé Švédsko body 3. Dnes tedy domácí potřebují vyhrát, protože na šampionát postupují pouze první dva týmy ve skupině. Rumunsko zatím prohrálo 1:2 ve Švédsku, porazilo 4:1 Faerské Ostrovy, remizovalo 2:2 v Norsku, vyhrálo 4:0 na hřišti dnešního soupeře a naposledy prohrálo doma se Španělskem, a to 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na ME má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Rumunskem a Maltou. Jasným favoritem tohoto utkání je samozřejmě domácí celek.