Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Kypr - 9. září 2019   20:45

0:4
(0:2)
Kypr
Kypr
2' Kousoulos   • 39' Papoulis  (Sotiriou) • 73' Kousoulos   • 75' Artymatas
San Marino
S. Benedettini – D'Addario, F. Vitaioli, D. Simoncini (C), Grandoni – Lunadei, Gasperoni (61. A. Hirsch), A. Golinucci, Tomassini (62. Nanni) – F. Berardi, M. Vitaioli (61. Cevoli).
Griffith – Beckett, Edwards (všichni WAL)
San Marino Stadium, Serravalle
Kypr
Panayi – Artymatas, Ch. Kyriakou, Laifis, Ioannou – Papoulis (46. Georgiou), Kousoulos, M. Špoljarić (62. Ioannou), Costi – Sotiriou (C), Pittas (74. Kastanos).

S konstatováním, že si Kypr bez problémů poradil se San Marinem se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 0:14. Střely mimo: 0:9. Rohy: 1:15. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Kypr zvládá utkání proti San Marinu bez problémů, vítězí 4:0. Celé utkání se hrálo v hodně pomalém tempu, proto jsme moc šancí neviděli. Dlouho to navíc vypadalo, že to bude jen 2:0, ale hosté se mezi 70. a 75 minutou rozstříleli a skórovali rovnou třikrát. První branka sice neplatila, ale ty následné dvě ano, takže mezi úspěšné střelce vstoupil ještě Kostakis Artymatas, Ioannis Kousoulos si připsal druhý vstřelený gól. San Marino skoro tradičně v zápase nic nepředvedlo, nedostalo se ani k jedné střele, není tedy překvapením, že v tomto ročníku kvalifikace stále neskórovalo.
90+3'
90+2'
V závěru zápasu se ke střele tlačil Adolfo Hirsch, který si však při sprinterském souboji pomohl nedovoleně.
90+1'
K zápasu si přidají ještě dvě nastavené minuty.
90'
K přízemní přihrávce Nicholaes Ioannoua se s velkým štěstím dostal Pieros Sotiriou, který však pod tlakem nedokázal ideálně zakončit, takže míč skončil jen v rukavicích Simoneho Benedettiniho.
88'
Hosté sice pěkně kombinují, ale přes sanmarinskou obranu už asi nenajdou cestu. Vše podtrhuje Constantinos Laifis, který poblíž soupeřící šestnáctky docela zbytečně fauloval.
87'
Po odkopu Simoneho Benedettiniho se za míč dral Nicola Nanni, ten ale při hlavičkovém souboji fauloval, takže ještě může zaútočit Kypr.
85'
Nejprve to vypadalo, že Kypr zamíří dopředu přes levou stranu, ale nakonec přišla přihrávka dozadu, která jen naznačuje to, že Kypr nechce houževnatého soupeře ještě více ponížit.
84'
K další střele z velké dálky se odvážil Anthony Georgiou, který sanmarinského brankáře pořádně protáhl. Simone Benedettini musle míč vyrážet na roh.
83'
Ke střele se přece jen odvážil Grigoris Kastanos, který však střílel z hranice vápna z první, podle čehož zakončení vypadalo. Míč šel po zemi a navíc se nakonec zatočil mimo tři tyče.
82'
Hosté už si spíše jen pohrávají se soupeřící obranou, k zakončení se stále neženou, už se tak čeká jen na závěrečný hvizd.
81'
Začíná poslední desetiminutovka utkání, do které s míčem vstoupí domácí, kteří ho však po odkopu svého gólmana okamžitě ztrácejí.
80'
Sanmarincům se samozřejmě vývoj utkání moc nezamlouvá, frustraci dal nyní najevo Alessandro D'Addario, který se prezentoval naprosto zbytečným faulem.
79'
Kypr už nikam nespěchá, nyní v klidu kombinuje na své polovině a pravděpodobně čeká na nějaký dobrý náběh útočníků.
78'
Constantinos Panayi snad poprvé chytá míč, který na něj vyslal Sanmarínec. Pro centr z levé strany si kyperský brankář zkušeně vyskočil a míč chytil do náruče.
75'
Kypr právě vstřelil branku!
Ostrovní stát se přece jen rozstřílel, připisuje si čtvrtou branku! KOSTAKIS ARTYMATAS si šikovně vyskočil na centr od rohového praporku, díky čemuž mohl míč v klidu poslat k pravé tyči. Simone Benedettini si na balón sice sáhl, ale zastavit ho nedokázal.
74'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Pittas, přichází Grigoris Kastanos.
73'
Hosté si přece jen připíší ještě jeden gól! Pěknou brankou se mohl prezentovat Anthony Georgiou, který se ale z přímého kopu trefil jen do břevna. Míč se alespoň odrazil přímo na nohu IOANNISE KOUSOULOSE, který naprosto v pohodě zakončil do odkryté klece.
72'
Fabio Vitaioli poslal k zemi pronikajícího Nicholase Ioannoua, za což zaslouženě vidí první žulutou kartu utkání.
71'
Nicholas Ioannou našel přesným centrem Pierose Sotirioua, který se sice prosadil tvrdou hlavičkou, ale dle postranního rozhodčího se nacházel v ofsajdu, takže branka neplatí!
70'
Když už nic, tak si Simone Benedettini aspoň dobře zachytá. Nyní si připsal další střelecký pokus, který se točil k levé tyči.
69'
San Marino po dost dlouhé době zaútočili, ale míč ztratilo zhruba v polovině útočné poloviny. Uvidíme, jestli si domácí připísíš aspoň střelecký pokus.
68'
Nicholas Ioannou poslal před bránu dost nebezpečnou přihrávku, ale naštěstí pro San Marino tam nebyl žádný kyperský hráč. Kdyby ano, určitě by to byla branka, protože by mohl zakončovat do odkryté klece.
66'
Charalampos Kyriakou zkusil něco vymyslet pomocí stříleného centru, ale míč letěl moc blízko bráně, takže Simone Benedettini ho vyboxoval do autu.
65'
Kypr očividně trénuje aktivní napadání, soupeře napadal až u šestnáctky, kde nakonec Pieros Sotiriou získal faul, kterého se dopustil Davide Simoncini.
64'
Domácí ale nedokázali trestný kop přesně hrát, téměr ihned měli míč zpět v moci Kyperčané, kteří do hry po dlouhé době zapojili také Constantinose Panayiho.
63'
Simone Benedettini se dlouho rozmýšlí, kam míč odkopne. Nakonec ho posílá na levou stranu hřiště, což se vyplatilo, protože se tam Michalis Ioannou dopustil nedovoleného zákroku.
62'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Fabio Tomassini, přichází Nicola Nanni.
62'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Matija Špoljarić, přichází Michalis Ioannou.
61'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Alex Gasperoni, přichází Adolfo Hirsch.
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Matteo Vitaioli, přichází Michele Cevoli.
60'
Máme před sebou poslední půlhodinku utkání, do ní se vstupuje v pomálem tempu. Ani jeden tým nikam nespěchá, vypadá to spíše jako přátelský zápas.
58'
San Marino má opravdu po dlouhé době míč v držení, což ale nebude platit nepřesném autu Alessandra D'Addario.
57'
Nicholas Ioannou naznačil, že přihraje po lajně, ale nakonec přihrál na střed hřiště, čímt docela zmátl domácí defenzivu, ale ta i přesto dokázala zblokovat tvrdou střelu z hranice vápna.
56'
Ani další roh Kyperčané nevyužili, obrana San Marina ve druhé půli zatím funguje naprosto bezchybně.
55'
Hosté to tentokrát zkoušeli pomocí centru, ale opět zaúřadovala sanmarínská obrana, která tentokrát míč poslala na horní síť vlastní brány, takže tu bude další roh.
53'
Kypr to dopředu zkoušel tentokrát pomocí dlouhé přízemní přihrávky do běhu, na ní však nedosáhl žádný hráč, takže míč skončil až u Simoneho Benedettiniho.
52'
Matija Špoljarić mířil od rohového praporku na bližší tyč, jeho úmysl ale přečetl Matteo Vitaioli, který míč hlavou poslal na další roh.
51'
Pokus o přenesení hry skončil jen v autu, přihrávka byla mířená na Ioannise Pittase, ale ten byl od míče opravdu hodně daleko.
50'
Kypr se k dalšímu gólu moc nehrne, spíše si cvičí útočné signály do dalších zápasů. Ani jeden z nich však ve druhém poločase nepřinesl moc úžitku.
48'
Hosté se dostali do nějaké šance až teď, Ioannis Costi si zpracoval míč a po zaseknutí centroval, ale našel jen hlavu Andrea Grandoniho, který míč srazil na roh.
47'
Kypr držel od začátku druhé půle míč, ale nejdál se dostal do středového kruhu. Tam teď navíc fauloval Ioannis Costi, který při hlavičkovém souboji poslal k zemi Alexe Gasperoniho.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Anthony Georgiou.
46'
Fauly: 2:5.
V první půli se nic moc zajímavého nestalo, zápas se vyvíjí podle očekávání, Kypr zatím s přehledem kontroluje utkání se San Marinem, soupeři dokonce nedovolil jedinou střelu. Zpočátku to vypadala, že si hosté proti slabému soupeři s chutí zastřílí, již ve druhé minuta otevřel skóre Ioannis Kousoulos. Ostrovský stát se však za moc brankami nežene, druhý gól zapsal až ve čtvrté desetiminutovce Fotis Papoulis, kterému navíc pomohlo velké zaváhání gólmana Simoneha Benedettiniho. Uvidíme, kolik Kypr přidá gólů ve druhé půli, nebo že by San Marino překvapilo a zapsalo by si první vstřelenou branku v sezoně?
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+2'
45+1'
K prvnímu poločasu se přidává jedna minuta.
45'
Po odkopu sanmarinského brankáře následoval tradiční souboj o balón, který snad poprvé v zápase vyhráli sanmarinští fotbalisté, kteří šli do útoku přes pravou stranu hřiště. Následoval pokus o centr, z čehož však vznikla jen přízemní přihrávka, která mířila na nohu prvního kyperského beka.
44'
Po odkopu Simona Benedettiniho chtějí domácí udržet hru co nejdál od své brány, hostům je však jedno, že soupeř napadá a prostě jen tak si došel k dalšímu centru, který ale opět nebyl moc přesný.
43'
Kypr už kombinuje kolem soupeřící šestnáctky, k zakončení se však moc nehrne, spíše si užívá to, že může kombinovat tak blízko domácí brány.
42'
První poločas se začíná opravdu dohrávat, hosté mají míč na své polovině a dopředu už jdou opravdu hodně pomalu.
41'
Kypr stále svého soupeře tlačí, ještě roh hostů však nekončí gólem. Domácí se navíc poté osvobozují odkopem až na druhou polovinu hřiště.
39'
Vypadalo to, že San Marino prohraje první poločas jen jednobrankovým rozdílem, ale to by nesměl Simone Benedettini předvézt obrovskou chybu! Další roh Kypru nevydapal zpočátku nadějně, ale po přihrávce Pierose Sotirioua se do míče z hranice vápna opřel FOTIS PAPOULIS, který propálil sanmarinského brankáře střelou mezi jeho nohy. Asistence: Pieros Sotiriou.
38'
Ani dvě centrované přihrávky nepomohly ke druhému gólu. Druhý centr přinesl jen nepřesnou hlavičku Nicholaes Ioannoua, která nakonec byla aspoň tečovaná.
37'
Simone Benedettini míč nakopává na útočnou polovinu, ale tam jeho spoluhráči prohráli hlavičkový souboj, takže směrem dopředu opět mohou kombinovat Kyperčané.
36'
Simone Benedettini potvrzuje, že není v bráně náhodou. Fotis Papoulis sice mířil do středu brány, ale i přesto si domácí gólman připsal dobrý zákrok.
35'
Oba celky už pomalu začínají vyhlížet konec poločasu, i když toto utkání zrovna není nikterak vyčerpávající.
33'
Andrea Grandoni se prezentoval skvělým obranným zákrokem, jednomu z hostujících hráčů skluzem vykopl míč do autu, což žádný z hráčů Kypru rozhodně nečekal.
32'
Filippo Berardi dostal skvělý nákop do běhu, míč se totiž dostal přes celý kyperský obranný val, ale nakonec se ukázalo, že byl domácí forvard v ofsajdu.
30'
Ioannis Pittas si po přihrávce šikovně uvolnil, díky čemuž se ze středu vápna dostal k zakončení, ale mířil jen do středu brány, kde byl připravený Simone Benedettini.
29'
Pieros Sotiriou opět unikl domácí defenzivě, Simone Benedettini však zastavuje i tuto šanci, soupeře donutil k nepřesné přihrávce dozadu.
28'
Centr Charalampose Kyriakoua mířil na bližší tyč, ale tam byl připravný domácí bek, který volejí odkopl míč co nejdál od své svatyně.
26'
Hosté v klidu kombinují kolem půlící čáry, San Marino ani moc aktivně nenapadá, takže se v posledních chvílích na hrací ploše nic neděje.
25'
Filippu Berardimu při pronikání pravou stranou míč utekl do těsného autu, čehož si po chvíli všimnul až postranní rozhodčí, který míč poslal do držení Kypru.
24'
Pieros Sotiriou dostal skvělou přihrávku do běhu, díky čemuž byl sám před sanmarinským brankářem, ale tváří v tvář Simonemu Benedettinimu selhal, domácí gólman zastavil jeho zakončení pravou rukou.
22'
Míč se s pěknou dávkou štěstí dostal k Fabiovi Tomassinimu, který okamžitě hledal nákopem Filippa Berardiho, ale jelikož je to amaterký fotbalista, tak jeho vzdušná přihrávka nebyla přesná.
21'
Útočný faul Charalampoes Kyriakoua přerušuje útočné snažení ostrovského státu, domácí následně zapojují do hry svého brankáře Simoneho Benedettiniho.
20'
Hraje se v hodně pomalém tempu, což se dost projevuje na dění na hřišti. Šancí moc nepozorujeme, Kypr má sice už šest střel, ale kromě gólu nic nebezpečného nevymyslel.
19'
Pieros Sotiriou dostal další nákop do běhu, tentokrát ale sprinterský souboj o míč prohrál. Domácí bek však míč úplně zbytečně zakopl, takže útok Kypru ještě chvíli pokračoval, ale útočné snažení nakonec přerušil nepřesný centr Nicholase Ioannoua.
18'
Charalampos Kyriakou to opět vzal na sebe, ale tentokrát se míč k bráně ani nepřiblížil, střelu totiž zastavila vyskakující sanmarinská zeď.
17'
Davide Simoncini si připsal další docela zbytečný faul, tentokrát poslal k zemi Pierose Sotirioua, který si chtěl zpracovat míč na hranice vápna.
16'
Kypr se před napadajícího soupeře nemůže dostat ani své poloviny. To však hostům asi nevadí, přece jen stále drží jednobrankový náskok.
15'
San Marino se pomalu začíná dostávat do zápasu, nyní se zkoušel uvolnit Alessandro Golinucci, tomu ale utekl míč až k soupeřícímu hráči.
14'
Centr od rohového praporku ale skončil jen na hlavě Constantinose Laifise, který míč poslal nad sebe. Následně se v dobrém světle předvedl Constantinos Panayi, který bez problémů zachytil hlavičku svého spoluhráče.
13'
Filippo Berardi se velmi šikovně uvolnil, málem se dokonce dostal před Ioannise Kousoulose, ale ten mu na poslední chvíli raději odkopl míč na roh.
12'
Hosté se dopředu hnali přes levou stranu hřiště, tam však přiletěl moc dlouhý nákop, který domácí hráč raději uklidil do autu.
11'
Domácí hrají poprvé v zápase na útočné půlce, Andrea Grandoni však nerozehrál autové vhazování úplně přesně, míč byl o chvíli později u gólmana Kypru.
10'
Poprvé v zápase je u míče také Constantinos Panayi, který pouze zpracoval dlouhý sanmarinský útok a následně poslal své spoluhráče do útoku.
9'
Charalampos Kyriakou našel dlouhým nákopem Ioannise Pittase, ten ale míč nedokázal ideálně zpracovat, takže ho nakonec poslal jen za brankovou čáru.
8'
Constantinos Laifis rovnou střílel, mířil k pravé tyči, ale míč se nakonec zatočil těsně vedle. Do míče si snad poprvé v zápase kopne Simone Benedettini.
7'
Matija Špoljarić byl při přebírání přihrávky faulován Davidem Simoncinem, Kypr tak bude rozehrávat trestný kop skoro z hranice šestnáctky.
6'
Ioannis Pittas zakončil rychlý útok sám, trefil se ale do prvního domácího beka, takže míč raději vrátil do svého spoluhráče.
5'
Andrea Grandoni při rozehrávce dost zbytečně zariskoval, což vyústilo v souboj o balón, který nakonec dopadl vítězně pro hosty, kteří tak mohou kombinovat směrem dopředu.
4'
Kypr pokračuje v aktivním útočením, centrem zkoušel něco vymyslet Fotis Papoulis, ale obrana San Marina tentokrát zvládla situaci skvěle a míč uklidila do bezpečí.
2'
Hosté jdou podle očekávají okamžitě do vedení! Centru Kypru nedokázal Davide Simoncini, odkopnout, míč srazil jen k IOANNISU KOUSOULOSOVI, který na druhý pokus dostal míč do domácí sítě.
1'
San Marionu sice obstaralo úvodní rozehrávku, ale Lorenzo Lunadei úplně zbytečně nakopl míč přímo za pomezní čáru.
1'

San Marino: S. Benedettini – D'Addario, F. Vitaioli, D. Simoncini (C), Grandoni – Lunadei, Gasperoni, A. Golinucci, Tomassini – F. Berardi, M. Vitaioli.
Náhradníci: Zavoli, De Angelis – Palazzi, Mularoni, Giardi, Ma. Battistini, Cevoli, Brolli, Nanni, Censoni, A. Hirsch, E. Golinucci.

Kypr: Panayi – Artymatas, Ch. Kyriakou, Laifis, Ioannou – Papoulis, Kousoulos, M. Špoljarić, Costi – Sotiriou (C), Pittas.
Náhradníci: Pardo, Michael – Karo, Merkis, Vasiliou, Ioannou, Efrem, Roles, Georgiou, Mintikkis, Kastanos, Panayiotou.

Rozhodčí: Griffith – Beckett, Edwards (všichni WAL).
Kypr
Kypr se také na Euro asi nepodívá, ale alespoň získal nějaké body a má docela dobré skóre 7:6. Jak jsem dříve zmíňil, Kypr slavil jedinou výhru proti San Marinu, jinak překvapivě remízoval s Kazachstánem a podle očekávaní smutnil po utkání se Skotskem, Ruskem a Belgií. Nikdy však neschytal debakl, největší prohra ve skupině je zatím porážku 0:2 s Belgií. Ostrované by si dnes měli připsat další tři body, takže by se mohli na chvíli podívat na třetí místo skupiny I.

Poslední tři utkání
Kypr vs. Kazachstán – 1:1
Rusko vs. Kypr – 1:0
Skotsko vs. Kypr – 2:1
San Marino
San Marionu hraje kvalifikace jen z povinnosti, ani kvalifikace na Euro 2020 není vyjímkou. Sanmarinci zatím nepředvedli nic zajímavé, všech pět duelů jasně prohráli, navíc mají hrůzostrašné skóre 0:24. Dnes opět narazí na papírově nejslabší tým celé skupiny, ale v prvním zápase Kypr zvítězil jasně 5:0. Dočká se San Marino konečně gólu nebo schytá další debakl?

San Marino vs. Belgie – 0:4
Kazachstán vs. San Marino – 4:0
Rusko vs. San Marino – 9:0
Zdravím všechny fanoušky reprezentační kopané. Spolu se mnou dnes budete moci sledovat jeden z méně atraktivních zápasů kvalifikace na Euro, San Marino totiž narazí na Kypr. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.