Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Rakousko - 13. října 2019   20:45

Slovinsko
Slovinsko
0:1
(0:1)
Rakousko
Rakousko
21' S. Posch  (Lazaro)
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Balkovec – Krhin (79. Popovič) – Bezjak (61. Zajc), Iličić, Kurtić, Verbič (69. Berić) – Šporar.
Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko)
Stadion Stožice
Rakousko
Stankovic – S. Posch, Dragović, Hinteregger, Ulmer – Baumgartlinger (C), Ilsanker – Lazaro (88. Trimmel), Sabitzer (90+2. Kainz), Laimer – Gregoritsch (83. Onisiwo).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rakouska, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Druhý poločas byl z hlediska atraktivity hodně nezáživný, za celou dobu jsme neviděli ani jednu stoprocentní šanci. Rakušané byli i přesto mnohem aktivnější, navíc druhý poločas odehráli velice zkušeně. Svého soupeře totiž nepustili do ničeho nebezpečného, navíc z tohoto důležitého zápasu berou plný počet bodů.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:25.
90+4'
90+3'
O vítězi tohoto zápasu se zdá být rozhodnuto. Rakousko zkušeně sbírá cenné vteřinky na vlastní polovině, což mu maximálně vyhovuje.
90+2'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Florian Kainz.
90+1'
Slovinsko si sice vybojovalo jednu z posledních standardek, avšak Iličićovi se vůbec nepovedla. Naopak brankář Stankovic jí schoval do své náruče.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Ještě jedna žlutá karta, hlavní sudí tohoto zápasu jí udělil Sabitzerovi.
89'
Obrovská komplikace pro domácí! Střídající Popović byl na hrací ploše jen deset minut, přičemž za agresivní hru loktem obdržel přímou červenou kartu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě se ještě dočkáme nastaveného času.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Christopher Trimmel.
88'
Žlutou kartu dostává Konrad Laimer (Rakousko).
88'
Slovinsko se v posledních minutách herně zlepšilo, avšak stále se nedokáže dostat souvisleji k míči. V tuto chvíli se Iličić chopí rozehrávky standardky.
87'
Onisiwo se dostal do pokutového území, kde po střetu s protihráčem skončil na trávníku. Penalta to nebude, naopak sudí odpískal ve prospěch domácích.
86'
Poprvé se k míči dostal také střídající Onisiwo, který se zapojil do rychlé kombinace. Nakonec Stojanović hledal Iličiće, před kterým zasahoval Ulmer.
85'
Po jednom z předchozích soubojů skončil na zemi hostující Laimer, který se zdá být značně otřesen. Nutno dodat, že si domácí Struna pomohl v souboji rukama.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Rakušané stále vedou o jednu branku, nicméně svého soupeře nepouštějí k ničemu vážnějšímu.
83'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Karim Onisiwo.
79'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází René Krhin, přichází Denis Popovič.
78'
Laimerovo šikovné roztažení hry dopadlo na hlavu Posche, jenž z jedničky sklepl na vedle stojícího Ilsankera, jehož další kolmice opět skončila v zámezí.
77'
Rakušané sice nezahrozili, avšak včasným zákrokem nepřipustili vážnější protiútok v podání soupeře. Baumgartlinger navíc přihrával až na nohu Stankovice.
76'
Lazaro ve skluzu ještě zachránil míč před autovou lajnou, jenomže Posch přesto chyboval. Snaha jeho kolegy byla zbytečná, soupeř ihned vhodil aut.
75'
Stankovic musel odkopávat z jedničky, jeden z protihráčů mu totiž poslal přihrávku nohou. Hostující brankář si poradil a míč poslal do bezpečnějšího prostoru.
74'
Mevlja musel spěchat k postranní lajně, kde se mu s vypětím všech sil podařilo odvrátit míč před protihráčem. Posch se tak postará o provedení autového vhazování.
73'
Rakušané se pohledným způsobem nastěhovali k opačné šestnáctce, jenomže finální nahrávka od Ilsankera nebyla dobrá. Gregoritsch se navíc hnul špatným směrem.
72'
Až příliš agresivním způsobem šel do protihráče hostující Sabitzer, přičemž hlavní sudí ihned odpískal do své píšťalky. Slovinsko nyní rozjíždí kombinaci.
71'
Stankovic zkoušel na druhém pólu hrací plochy najít Gregoritsche, jenomže ten měl k balónu celkem dost daleko. Posléze dokázal včas zakročit Stojanović.
70'
Šporar se zjevil v hodně nezvyklém postavení, což se projevilo také na výsledku akce. Jeho centr byl hodně vysoký, Stojanović ho neudržel na hrací ploše.
69'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Robert Berić.
68'
Hodně prudký projektil vypustil ze své kopačky Sabitzer, který trefil pouze protihráče před sebou. V následném vzdušném souboji byl poslán k zemi Oblak.
67'
Domácí hráči si ještě vyzkoušeli rohový kop, který byl rozehrán po zemi. Nakonec se k ráně dostal střídající Zajc, který pálil celkem vysoko nad branku.
66'
Slovinsko rozehrálo standardní situaci narychlo, což nebylo zrovna nejlepší řešení. Kurtić to totiž zkoušel centrem z otočky, který za sebe prodloužil Ulmer.
64'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Rakousko).
61'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Roman Bezjak, přichází Miha Zajc.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Rakousko stále vede o jednu branku. Úvod druhého poločasu nám zatím přinášejí lehce nezáživnou podívanou.
60'
Rakušané si navíc zajistili další rohový kop. I tentokráte se k oné rozehrávce postavil Lazaro, jehož kroucený centr si ve vzduchu dokázal najít Mevlja.
59'
Na pořadu dne byla další standardní situaci, tentokráte z velké vzdálenosti od branky. Lazarovi se centr celkem povedl, žádné ze spoluhráčů ale nezakončil.
58'
Jenomže zbytečnou nepřesností se prezentoval domácí Balkovec, který nedokázal nahrát podél autové lajny, nýbrž pouze ke střídačce hostujícího celku.
57'
Žlutou kartu dostává Roman Bezjak (Slovinsko).
56'
Gregoritsch šikovně roztáhl hru na volného Sabitzera, který si ještě přehodil míč na silnější nohu. Ani tato končetina nezajistila povedený centr do vápna.
55'
Až nyní si hlavní sudí pořádně všiml jednoho ze zákroků. Slovinsko rozehrálo urychleným způsobem, jenomže Bezjak se do zakončení nedostal.
54'
Hrací předmět se opětovně dostal pouze do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Rakousko. Po něm jsme sledovali nákop do hrudníku Šporara.
53'
Po jednom ze střetů se na zemi ocitl domácí Mevlja, kterého hodně důrazným způsobem dohrál Baumgartlinger. Nakonec se to obešlo bez píšťalky sudího.
52'
O odkop od své branky se postaral domácí brankář Oblak, kterému se na opačné polovině povedlo najít Kurtiće, jenž nepřesně nahrával vedle sebe.
51'
Rychlonohý Lazaro se dobrým manévrem dostal kolem napadajícího protihráče, což vedlo k dalšímu přenesení hry, přičemž si o nahrávku řekl obránce Ulmer.
50'
K pokutovému území se dostával Sabitzer, jenž ještě našel lépe postaveného Laimera, který si hodil míč na levou nohu a poté zakončil kousek vedle branky.
49'
Posléze se u postranní lajny povedlo zakročit Poschovi, který posléze roztáhl hru na Dragovice, jenž pro změnu přenášel hru do volného prostoru.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali kombinaci hráčů Slovinska, po které si za obranu pokusil seběhnout Šporar, jenž se nacházel pouze v ofsajdu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Posch. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž Rakousko bylo směrem dopředu výrazně nebezpečnější. Slovinci se zatím směrem dopředu hodně trápí, za celou dobu se nedostali do žádné stoprocentní příležitosti.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Verbić pracoval s míčem na levém křídle, načež se jeho celek dostal k hranici pokutového území. Iličić byl bráněn natěsno, nakonec si sudí všiml faulu.
42'
Posléze si Rakousko dával hodně načas s provedením autového vhazování, nakonec si Posch vybral kolegu Dragoviće, který razantně udeřil do balónu.
41'
Posch se vydal ke středu hrací plochy, jenomže tam nepochopitelně nahrával mezi dva protihráče. Struna tak včas vystoupil, jenomže ani on nerozehrál přesně.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Ulmer si před malým momentem počínal nesmírně agresivně, přičemž doslova sestřelil Bezjaka. Žlutá karta je na světe, klidně to ale mohla být i červená.
36'
Žlutou kartu dostává Andreas Ulmer (Rakousko).
34'
Pomezní sudí si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Gregoritsch. To potvrdil také opakovaný záběr, rozehrávat tak bude Struna.
33'
Hlavní sudí opět odpískal ve prospěch Rakouska, které na jistotu rozehrálo směrem k vlastní polovině. Hostující obránci se snaží vylákat hráče soupeře.
32'
Na opačné straně se Laimer rychlostním způsobem dostal až do velkého vápna, kde z velkého úhlu zakončil pouze do rukavic připraveného Oblaka.
31'
Bylo to kousek za pokutovým územím, což vedlo k okamžité navštívence v podání domácího Kurtiće. Jeho rána se stala kořistí hostujícího brankáře Stankovice.
30'
Slovinci se na malý moment nadechli k sympatickému náporu, jenomže do hry se zapojil také hlavní sudí. Pochopitelně se bude pokračovat od místa přestupku.
29'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí hostující Ilsanker, který pálil velice nepovedeně. Oblak nemusel zasahovat, naopak se sám postará o odkop od branky.
28'
Další z řady nákopů měl pro změnu směřovat na Gregoritsche, jenomže s vypětím všech sil dokázal zakročit obránce Struna, který měl pořádnou dávku štěstí.
27'
Rychlonohý Lazaro ještě zachytil míč před čárou, což vedlo k velice nebezpečnému centru. Oblak ho dokázal vyrazit před sebe, následně ho odklidil Struna.
26'
Verbićovi se povedlo prodloužit míč za sebe, kde si pro změnu faulem pomohl Šporar. Domácímu táboru se to nelíbí, slovinský hráč byl v souboji příliš pozdě.
25'
Stankovic si tak vyzkoušel další odkop od své branky, po kterém jsme sledovali přetahovanou na opačné straně, ze které nejlépe vyšel domácí záložník Krhin.
24'
Vzápětí to sám na sebe vzal Iličić, který nebezpečně centroval do pokutového území. Šporar sice neuspěl, z následné druhé vlny pálil vedle branky Bezjak.
23'
Krátce po rozehrávce si navíc nedovoleně vypomohl domácí Kurtić, který místo míče trefil pouze nohu protihráče. Dragović ihned rozehrál na Stankovice.
22'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes dvacet minut. Do kýženého vedení se dostalo Rakousko, které se dostalo do zaslouženého vedení.
21'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Rakušané se na delší dobu dostali k pokutovému území, kde nakonec vybojovali rohový kop. Ten z levé strany rozehrával křídelník Lazaro, kterému se velice přesně povedlo najít STEFANA POSCHE, jenž prodlužoval ke vzdálenější konstrukci.
20'
Nedovoleným zákrokem si tentokráte pomohl napadající Laimer, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Mnohem lépe to udělal Stojanović, jenž vybojoval faul.
16'
Žlutou kartu dostává Aljaž Struna (Slovinsko).
16'
Bezjakovi utekl míč daleko od nohy, načež ho už nezastihl před postranní lajnou. Slovinsko je v úvodu hodně nepřesné, soupeř hraje mnohem zodpovědněji.
15'
Aby toho nebylo málo, tak Rakousko zkoušelo vysunout Laimera, jenomže ten měl k míči přeci jenom trochu daleko. I tak Oblak celou situaci jistil pádem na zem.
14'
Lazaro se rychlostním způsobem pokusil dostat kolem Balkovece, který mu centr znemožnil. Posléze zakončoval jeden z hostů, kterého vychytal Oblak.
13'
Gregoritsch se pokoušel doběhnout prudkou nahrávku od Ulmera, avšak ta se zastavila až v rukavicích oblaka. V případě přesnější nahrávky bychom sledovali šanci.
12'
Lazaro rovněž obstaral autové vhazování, které poslal na vedle stojícího Posche. Následovalo přenesení hry na Ulmera, kterému se centr vůbec nepovedl.
11'
Domácí hráči se přiblížili k pokutovému území, kde si hraničně počínal Baumgartlinger. Ten doslova zahodil protihráče, posléze další akci soupeře zhatil Dragović.
10'
U postranní lajny ještě zabojoval domácí Krhin, kterému se povedlo otřít míč o kopačku Ulmera. To uviděl také rozhodčí, který přisoudil aut Slovinsku.
9'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného počínání Šporara, míč se tak vracel na polovinu Rakouska. Hinteregger se ujal volného kopu, který raději rozehrál po zemi.
8'
Slovinsko chvíli kombinovalo na vlastní polovině, načež Mevlja do kombinace zapojil také brankáře Oblaka, který i tentokráte odkopával daleko na druhou stranu.
7'
Také Oblak se poprvé seznámil s míčem, který prostřednictvím vysokého výkopu posílal na opačnou stranu, kde Ilsanker dokázal přehlavičkovat Krhina.
6'
Iličić se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, což sice povedlo, avšak mnohem lépe to udělal obránce Dragović, který okamžitě vyvezl balón kupředu.
5'
Rakušané se s míčem dostali na opačnou polovinu, kde Sabitzer poslal k zemi jednoho z protihráčů. O faul se nejednalo, i tak bude vhazovat Stojanović.
4'
Posléze se autového vhazování ujal Stojanović, který si pro spolupráci vybral vedle stojcího Bezjaka, jenž nepřesně prodlužoval na svého kolegu Iličiće.
3'
Hned první nákop z kopačky Mevly se snesl pouze na hlavu hostujícího Hintereggera, který velice zkušeně poslal hraví předmět do náruče svého brankáře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Balkovec – Krhin – Bezjak, Iličić, Kurtić, Verbič – Šporar.
Náhradníci: Belec, Vidmar – Bijol, Berić, Blažič, Čerin, Janža, Korun, Matavž, Majer, Popovič, Zajc.

Rakousko: Stankovic – S. Posch, Dragović, Hinteregger, Ulmer – Baumgartlinger (C), Ilsanker – Lazaro, Sabitzer, Laimer – Gregoritsch.
Náhradníci: Pervan, A. Schlager – Arnautović, Friedl, Goiginger, Hinterseer, Kainz, Onisiwo, Schaub, Trimmel, Wöber, Žulj.

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko).
Rakousko

Na opačné straně stojí Rakousko, které se nachází na již zmiňované druhé pozici, což by v konečném důsledku znamenalo postup. Rakousku se doposud podařilo nasbírat třináct bodů, přičemž za celou skupinovou fázi ztratilo pouze ve třech zápasech. Rakušané se rovněž potýkají s velice povedenou formou, poslední zápasy jim vychází na jedničku. Hostující tým tohoto zápasu navíc uhrál bezbrankovou remízu na hřišti prvního Polska, v minulém duelu navíc uspěl v těžkém souboji proti Izraeli. Ten se sice dostal do jednobrankového vedení, nakonec ale prohrál výsledkem 1:3.
Slovinsko

Fotbalisté Slovinska se po sedmi odehraných zápasech nacházejí na průběžné čtvrté pozici, nicméně z hlediska postupu ještě není nic ztraceno. Slovinsko totiž nasbíralo jedenáct bodů, momentálně na druhé Rakousko ztrácí pouze dva body, což by se po tomto utkání mohlo ztratit. Domácí celek tohoto zápasu v posledních týdnech předváděl dobré výkony, navíc vyhrál hned ve třech duelech v řadě. Až ten poslední přeci jenom přinesl zbytečnou porážku, Slovinsko totiž nestačilo na třetí Severní Makedonii, která se na vlastním stadionu radovala z výhry 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Slovinskem a Rakouskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.