Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Švédsko - 10. června 2019   20:45

Španělsko
Španělsko
64' Ramos  • 85' Morata  • 87' Oyarzabal (Ruiz)
3:0
(0:0)
Švédsko
Švédsko
Španělsko
Arrizabalaga – Carvajal, Ramos (C), I. Martínez (88. D. Llorente), Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio (65. Morata), Rodrigo (72. Oyarzabal), Isco.
Collum – McGeachie, Stewart (všichni Skotsko)
Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
Švédsko
Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Seb. Larsson (82. Isak), Ekdal (C) (86. K. Olsson), Claesson (27. Johansson) – Quaison, Berg.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:9.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které už jsme se přeci jen branek dočkali. Konkrétně byly k vidění tři branky – všechny na straně Španělska, přičemž první dvě byly z pokutových kopů. Domácí měli po celý zápas značnou převahu a za vítězstvím si jednoznačně šli. Zásadní byla ruka Sebastiana Larssona, po níž proměnil penaltu kapitán Sergio Ramos. Druhá penalta přišla po faulu na Álvara Moratu, který nařízený pokutový kop bezpečně proměnil. O dvě minuty později pak branku přidal Mikel Oyarzabal a pečetil tím výsledek. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Sergio Busquets dostal přihrávku od Ruize na hranici vápna, ale jeho rána nebyla vůbec povedená a letěla hodně mimo.
90+1'
Máme za sebou první nastavenou minutu, ve které nic zajímavého k vidění nebylo.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
89'
Domácí fotbalisté už si v poklidu přihrávají a směřují za jasným vítězstvím nad severským soupeřem.
88'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Diego Llorente.
87'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Domácí střílejí první branku ze hry. MIKEL OYARZABAL dostal míč od Ruize, povodil si Augustinssona a přesnou střelou rozvlnil síť.
86'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Kristoffer Olsson.
85'
Sám faulovaný fotbalista se postavil k exekuci pokutového kopu a porušil tím nepsané pravidlo, což se však tentokrát vyplatilo. ÁLVARO MORATA utáhl střelu placírkou k tyči a poslal brankáře na opačnou stranu.
84'
Morata unikl Helanderovi, který španělského útočníka poslal k zemi ve vápně a je tu druhá penalta!
83'
Střídající Isak se rozběhl, ale na lépe postaveného Ruize si nepřišel a k míči se nedostal, i když byl rychlejší.
82'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Alexander Isak.
80'
Ve středu hřiště končí na trávníku Busquets po lehkém postrčení od Albina Ekdala.
79'
Útočného faulu se dopustil střídající Álvaro Morata. Vytáhlý útočník je zatím vidět spíše v negativním světle.
78'
Robin Olsen se dostal k míči, ale vůbec se mu nepodařila rozehrávka, když míč poslal jen za postranní čáru.
77'
Domácí kombinují celkem poklidně, ale drží se poměrně daleko od soupeřovy branky.
75'
S centrem z pravé strany si domácí obrana dokázala poradit. Následně se ještě hosté dostali do vápna, ale nic zásadního nevytvořili.
74'
Daniel Carvajal dostával míč do pokutového území, ale byl tělem odstaven, takže se k němu nedostal.
73'
Álvaro Morata se dopustil útočného faulu, po němž se tedy k míči dostávají hosté.
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Mikel Oyarzabal.
71'
Španělsko momentálně kontroluje průběh hry a nenechává soupeře útočit.
69'
Rodrigo se rozhodl vyzkoušet střelecké štěstí zpoza vápna, ale poslal ránu jen do před ním clonícího soupeře.
68'
Ovšem vzhledem k nepříznivému stavu se stále častěji osmělují také Švédové.
67'
Španělé se vrací ke způsobu hry, který předvádí v celém dosavadním průběhu utkání.
66'
Hosté okamžitě zintenzivnili útočné snažení a vybojovali svůj první rohový kop v utkání. Po něm ale branku neohrozili.
65'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Álvaro Morata.
64'
Exekuce pokutového kopu se ujal kapitán SERGIO RAMOS a nezaváhal. Španěl dlouho čekal na Olsenův pohyb, načež poslal míč ke straně, kam Švéd neskákal.
63'
Sebastian Larsson zbytečně máchal rukou nad hlavou v pokutovém území, při čemž ho trefil centr, takže uvidíme penaltu!
62'
Po rohovém kopu se do zakončení dral opět Sergio Ramos, jenže špatně trefil míč, který následně vůbec neletěl směrem na branku.
62'
Pontus Jansson se sice hněvá, že budou domácí zahrávat rohový kop, ale na verdiktu sudího nic nezmění.
61'
Do největší šance Švédska se dostal Robin Quaison, jehož střela však mířila pouze doprostřed branky, kde byl připravený Kepa.
60'
Martínez při návratu do obranných pozic fauloval protihráče, čímž zabránil možnému rychlému brejku.
59'
Po rohovém kopu však domácí družstvo svého soupeře ničím překvapit nedokázalo.
58'
Mikael Lustig zabránil narážečce hostů zákrokem, kterým poslal míč na další rohový kop.
57'
Olsen se nedohodl se spoluhráčem, kdo odehraje míč. Následkem byla srážka, ale hosté měli štěstí, že míč se k domácím nedostal.
56'
Pontus Jansson opět odvrací další z centrovaných míčů do pokutového území Švédska.
55'
Další ofenzivní snažení zakončoval Isco, jehož rána na zadní tyč zamířila kousek vedle.
54'
Po Carvajalově přihrávce do vápna zakončoval Asensio, ale pořádně netrefil míč, takže branku neohrozil.
53'
Španělé se dočkali dalšího rohového kopu. Míč od praporku letěl na Isca, který se pěkně položil do voleje za vápnem, ale rána letěla kousek mimo branky.
52'
Sledujeme další postupný útok španělského favorita. Míč létá od jednoho hráče domácích ke druhému.
51'
Hodně nepovedené přenesení hry má na svědomí Dani Parejo. Míč z jeho kopačky letěl do míst, kam spoluhráč neměl šanci dosáhnout.
50'
Po rohovém kopu domácí fotbalisté nic zajímavého vymyslet nedokázali.
49'
Isco poslal míč na Carvajala, jehož centr zblokovala švédská obrana na další rohový kop.
48'
V úvodních okamžicích druhé půle jsou hosté aktivnější než za celý první poločas. Lustig poslal aut na Larssona, ale ten míč ztratil.
47'
Hosté se opět vyskytli na útočné polovině, kde se však provinili proti pravidlům, takže je jim míč odebrán.
46'
Švédové se hned v úvodní minutě druhé půle dostali do zakončení, ale Augustinsson Ramose neprostřelil.
46'
Máme za sebou bezbrankovou první polovinu utkání. Obraz hry byl naprosto jednoznačný – Španělé útočili a Švédové se urputně bránili. I ve druhém poločase můžeme očekávat podobný obrázek hry, protože pro hosty by byl jakýkoliv bodový zisk dobrý. Španělům nebyl uznán Rodrigův gól pro ofsajdové postavení. Domácí měli i několik dalších zajímavých příležitostí, ale buď netrefili prostor branky, nebo zakročil pozorný Robin Olsen. Uvidíme, jestli ve druhé části hry najdou domácí recept na kvalitní švédskou defenzivu. Druhý poločas začíná přibližně v 21:48.
45+2'
45+2'
Po dalším rohovém kopu zakončoval Sergio Ramos, ale jeho akrobatické nůžky nedokázaly trefit prostor branky.
45+1'
Sergio Ramos se zlobí na sudího po zákroku Albina Ekdala v pokutovém území. Jakmile totiž kapitán Španělska ucítil kontakt ruky švédského kolegy na rameni, upadl.
45'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Isco poslal na hranici vápna míč na Pareja, jemuž střela z voleje příliš nesedla, takže branku neohrozila.
44'
Španělům se podařilo vybojovat výhodu dalšího rohového kopu, po němž se však míč dostává mimo vápno.
43'
Přihrávka se Ruizovi moc nepovedla a k Rodrigovi se míč nedostal. I nadále však domácí zůstávají v držení míče.
42'
Carvajal centroval z pravé strany, Augustinsson zblokoval a od pravého beka Španělska míč putuje mimo hrací plochu, takže vykopávat bude Olsen.
41'
Přihrávka na levou švédskou stranu nebyla vůbec povedená a Quaison neměl nejmenší šanci zachytit míč.
40'
Martínez končí na trávníku poté, co ho trochu zbytečně dohrál Robin Quaison.
39'
Španělská kombinace končí těsně před pokutovým územím Švédska.
38'
Skvělý obranný zákrok předvedl Martínez, který nepustil míč na soupeře a ještě dobře rozehrál.
37'
Tvrdá rána ze střední vzdálenosti v podání Fabiána Ruize končí kousek nad horní tyčí Olsenovy branky.
36'
Emil Forsberg vypálil z celkem velké vzdálenosti, ale trefil pouze dobře postaveného Ramose.
35'
Quaison dokázal v těžké situaci udržet míč proti dvojici protihráčů a Švédové se vydávají na útočnou polovinu.
34'
Stoper Martínez zůstal na útočné polovině, kde se pokusil přejít přes Larssona, což se mu nepovedlo a nakonec fauloval.
34'
Jordi Alba na levé strany pouze napálil míč do Larssona, od něhož míč končí v zámezí. Po rohovém kopu odvrací opět Pontus Jansson.
33'
Rodrigo si počínal nedovoleně na útočné polovině, což skotský sudí nepřehlédl a píská.
32'
Carvajalův ostrý centr z pravé strany odhlavičkoval dobře postavený Pontus Jansson.
31'
Trojice Švédů zpacifikovala jediného Isca, který se pokusil projít přes zhuštěnou část hřiště.
30'
Dani Parejo se ujal exekuce volného přímého kopu, ale jeho pokus se do historie ničím významným nezapíše.
29'
Španělé pokračují v kombinační hře, ale sérii přihrávek přerušuje Jakob Johansson faulem na Isca.
28'
Po krátkém přerušení pokračujeme tam, kde jsme skončili – Španělé kombinují s míčem u kopaček a hledají prostor, kudy zaútočit.
27'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Jakob Johansson.
26'
Claesson kulhá ze hřiště za pomoci lékařů a nemůže došlápnout na nohu. Zřejmě jde o poškozené koleno. S jeho pokračováním v zápase to nevypadá ani trochu dobře.
25'
Fotbalista ruského Krasnodaru zůstává ležet na zeleném pažitu a nevypadá to s ním vůbec dobře. Spíše si ublížil při došlapu.
24'
Defenziva Švédska dokázala zachytit míč a rychlý útok končí faulem Jordiho Alby na Viktora Claessona, za což Alba dostává žluté varování.
23'
Bezbrankový stav trvá i nadále, ale velkou aktivitu směrem do útoku předvádí i nadále Španělé.
22'
Míč v držení Švédů však dlouho nevydržel. Do útoku se dostali domácí, leč Asensio zamířil hodně nepřesně.
21'
Další útočný výpad Španělů končí nepřesnou rozehrávkou a míče se ujali hostující hráči.
19'
Ofsajdové postavení si tentokrát nepohlídal Marco Asensio. Ovšem dlužno dodat, že situace byla hodně těsná.
18'
I nadále pokračují domácí fotbalisté ve velkém tlaku a snaží se o vstřelení regulérní branky.
16'
Španělé se chvilku radovali ze vstřelené branky, leč jejich branka není uznána pro Rodrigův ofsajd.
16'
A po rohovém kopu musel přidat Olsen třetí zákrok. Španělé v posledních okamžicích hodně zatlačili soupeře.
15'
Další zákrok musel předvést Robin Olsen, když vytáhl pěknou ránu ze střední vzdálenosti.
14'
Pěkná technická akce v podání Fabiána Ruize skončila povedenou střelou, kterou dokázal Olsen vytáhnout na rohový kop.
13'
Augustinsson se nejprve snažil protlačit míč přes soupeře, přišel o něj a nakonec ještě fauloval Ramose.
12'
Carvajal poslal centr z pravé strany, na který si nabíhal Rodrigo, leč Jansson ho dokázal odtlačit. Situace však byla nakonec posouzena jako ofsajdová.
11'
Švédskému trenérovi Anderssonovi se něco nezdá a hlavní sudí ze Skotska s ním vedl krátkou debatu.
10'
Sklepnutí Španělů mělo letět na Asensia, ale těsně před ním míč sebral jeden ze švédských zadáků.
9'
Po rohovém kopu se domácí dostali k centru z levé strany, na který si naskakoval Ramos, ale k zakončení se nedostal.
8'
Dani Parejo poslal centr z pravé strany, který Pontus Jansson před brankou raději odkopl na rohový kop.
7'
Nedaleko pokutového území Švédska však Španělé o míč přišli. Vpřed se hnal Forsberg, leč končí na trávníku a u míče je Ramos.
6'
Po šanci švédského soupeře už jsou u míče opět domácí fotbalisté, kteří směřují vpřed.
5'
Robin Quaison se dostal k míči nedaleko pokutového území Španělska, ale jeho střelu zblokoval Dani Carvajal.
4'
K míči se dostali také Švédové hrající ve žlutých dresech, kteří se také chvíli drží na útočné polovině.
3'
Isco poslal na pravou stranu na Asensia, jehož centr dokázal zblokovat Ludwig Augustinsson.
2'
Míč se dostal na obranné polovině až k brankáři londýnské Chelsea Kepovi, který posílá přihrávku na neobsazeného spoluhráče.
1'
Domácí okamžitě kombinují s míčem u kopaček. Švédové jsou ale v úvodu utkání velmi pozorní.
1'
Na stadionu Realu Madrid právě zní švédská hymna. Za malý okamžik uslyšíme i domácí hymnu a poté již budeme moci přikročit k utkání.

Španělsko: Arrizabalaga – Carvajal, Ramos (C), I. Martínez, Alba – Parejo, Busquets, Ruiz – Asensio, Rodrigo, Isco.
Náhradníci: de Gea, Pau López – D. Llorente, Hermoso, Morata, Roberto, Oyarzabal, Gayá, Rodri, Aspas, Cazorla, Navas.

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, Seb. Larsson, Ekdal (C), Claesson – Quaison, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Karlsson, Johansson, Guidetti, Svensson, Hult, Isak, Krafth, Andersson, K. Olsson, Durmaz.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Stewart (všichni Skotsko).
Švédsko

Seveřané se účastnili posledního mistrovství světa, takže by se rádi podívali i na evropský šampionát. V prvních třech kolech Švédové získali sedm bodů za domácí výhry s Rumunskem (2:1) a Maltou (3:0), kromě čehož získali bod v Norsku po hodně divokém průběhu, kdy nejprve vedli Norové 2:0, aby Švédové úplně otočili průběh a vstřelili gól na 3:2 v první nastavené minutě. Ovšem v sedmé minutě nastavení vyrovnal Kamara. Ve Španělsku však Švédové budou rádi za jakýkoliv bodový zisk.
Španělsko

Domácí družstvo se nachází na vedoucí příčce s plným počtem bodů. Španělé porazili postupně Norsko (2:1), Maltu (2:0) a Faerské ostrovy (4:1). Zatím to tedy vypadá na hladký postup Španělska na evropský šampionát, což by rádi potvrdili i proti druhému celku tabulky, čímž by si do zbylé části kvalifikace vytvořili velmi slušný náskok. Jelikož na EURO 2020 postupují první dva týmy z kvalifikace, vypadá to na pohodovou práci pro mistry světa z roku 2010.
Kvalifikace na mistrovství Evropy v roce 2020 je v plném proudu. V kvalifikační skupině F se spolu utkají Španělsko a Švédsko. Papírovým favoritem je domácí celek, který průběžnou tabulku vede.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.