Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Ukrajina - 17. listopadu 2019   15:00

Srbsko
Srbsko
9' Tadić  • 56' A. Mitrović (Tadić)
2:2
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
32' Jaremčuk  (Cygankov) • 90+3' Besjedin  (Jarmolenko)
Srbsko
P. Rajković – Nikola Maksimović (76. Milivojević), Milenković, Kolarov (C), Rodić – Gudelj, Nemanja Maksimović – Tadić, Ljajić (69. Gaćinović), Radonjić (82. S. Milinković-Savić) – A. Mitrović.
Madden – Roome, Stewart (vš. Skotsko)
Stadión Rajka Mitiće, Bělehrad
Ukrajina
Pjatov (C) – O. Karavajev, Matvijenko, Kryvcov, Mykolenko – Sydorčuk – Cygankov (77. Besjedin), Kovalenko (77. Šepeljev), Malinovskyj (88. Šachov), Jarmolenko – Jaremčuk.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.
Fotbalisté Ukrajiny ani v osmém zápase kvalifikace na mistrovství Evropy neprohráli a potvrdili své první místo remízou ve Srbsku 2:2, kterou zařídil až v samém závěru zápasu střídající Arťom Besjedin.

Srbové dvakrát vedli, přesto zápas nedotáhli do vítězného konce, na jejich třetím místu ve skupině už by ale nic nezměnila ani případná výhra, neboť Portugalci v souběžně hraném zápase zvítězili v Lucembursku 2:0.
90+3'
90+3'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Ukrajinci v samém závěru vyrovnávají a odehrají tuto kvalifikaci bez prohry!

Karavajevovu technickou střelu z hranice pokutového území brankář Rajković ještě vyrazil, pak ale vznikl obrovský závar v pokutovém území, v němž se z otočky prosadil ARŤOM BESJEDIN a jeho střela se dokutálela k tyči srbské branky!
90+2'
Rohovému kopu Karavajeva se Srbové ubránili, pak ale nedokázali založit protiútok na prázdnou branku.
90+1'
Další centr Karavajeva domácí kapitán Kolarov uklidil na rohový kop, před srbskou branku běží i brankář Pjatov.
90+1'
Rozhodčí Madden oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Portugalci se v Lucembursku ujali dvougólového vedení, i ty minimální srbské naděje na postup z této skupiny tedy pohasínají a Srbové se budou muset snažit o postup v jarní baráži.
88'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Jevhen Šachov.
87'
Po tečovaném centru Karavajeva měl obrovskou šanci Volodymyr Šepeljev, z voleje ale branku přestřeluje!
85'
Centr z následné standardní situace stáhl ze vzduchu brankář Rajković.
84'
Kolarov u postranní čáry ostře srazil Besjedina a prohlíží si žlutou kartu.
83'
Mykolenkův přetažený centr se pokusil zpracovat Jarmolenko, nepovedlo se mu ale balón udržet.
82'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Sergej Milinković-Savić.
80'
Dušan Tadić si nepovedeně zpracoval míč u pokutového území Ukrajinců, pak mezi dvěma protihráči padl k zemi a musí být ošetřen.
79'
Neúspěšná akce Srbů podél levé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Olexandr Karavajev.
77'
Po standardní situaci se hosté do zakončení nedostali.
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Arťom Besjedin.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Volodymyr Šepeljev.
76'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nikola Maksimović, přichází Luka Milivojević.
76'
Jarmolenko byl faulován na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Ukrajince.
74'
Na centr zleva si naskočil Cygankov, v záklonu ale hlavičkoval velmi nepřesně.
73'
Rohový kop Tadiće pak stáhl ze vzduchu Andrej Pjatov.
72'
Dušan Tadić vysunul do pokutového území Aleksandara Mitroviće, ten pak prudce pálil z úhlu, Pjatov si ale prostor u bližší tyče pohlídal.
71'
Nový muž na trávníku Gačinović dostal obrovské množství prostoru na útočné polovině, pak se mu ale nepovedlo prostrčit přihrávku na Tadiće.
69'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Mijat Gaćinović.
69'
Srbové kontrolují míč ve středu hřiště a dopředu moc nespěchají.
67'
Ukrajinci podnikli rychlý přechod do útoku po pravé straně, Cygankov pak ale centroval poslepu do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo z jeho spoluhráčů.
66'
Alespoň teoretická šance Srbů stále žije, Portugalci nadále vedou v Lucembursku jen 1:0, navíc domácí tým tam má své příležitosti ke skórování.
65'
Následný roh Ukrajincům nevyšl už vůbec, míč při letu do pokutového území opustil hrací plochu.
64'
Mykolenko v souboji s Milenkovićem na levém křídle vybojoval další roh pro fotbalisty ve žlutém.
64'
Po standardní situaci od rohového praporku Ukrajinci nedokázali nijak zahrozit.
63'
Centr Malinkovského Milenković srazil za vlastní branku, pokračovat se bude ukrajinským rohem.
61'
Malinovskyj se pokusil rozběhnout Mykolenka po levém křídle, ten měl k míči ale dále než Maksimović.
59'
Karavajev se na pravém křídle pokusil z první posunout míč Cygankovovi, přihrával mu ale nepřesně.
58'
Srbové už mají zase míč v držení, hrají ale od vlastního brankáře Rajkoviće.
56'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbové podruhé vedou! Dušan Tadić se šikovně uvolnil u rohu pokutového území, pak parádním obloučkem našel ALEKSANDARA MITROVIĆE, kanonýr londýnského Fulhamu pak měl dostatek času si míč zpracovat a jednoduše překonal brankáře Pjatova, jenž neměl nejmenší šanci zasáhnout!
56'
Následný střílený centr doskákal k brankáři Rajkovićovi.
55'
Radonjić u postranní čáry podkopl zezadu Mykolenka a může být rád, že se vyhnul žluté kartě, dostalo se mu ale důrazné domluvy z úst skotského arbitra.
53'
Jarmolenko se pokusil přenést hru po levém křídle k pokutovému území Srbů, byl ale přistižen v těsném postavení mimo hru.
52'
Mitroviće ve středovém kruhu stáhl k zemi Sydorčuk, rozehrávat mohou domácí fotbalisté.
52'
Ukrajinci napadají Srby ve čtyřech hráčích až u pokutového území soupeře, Srbové se nakonec s potížemi dostali do středu hřiště.
50'
Druhý poločas začíná velmi otevřeně, Adem Ljajić tentokrát střílel zpoza pokutového území, branku přestřelil.
50'
Po akci Tadiće Adem Ljajić zakončoval z levé strany, schoval svoji střelu za dva ukrajinské obránce, brankář Pjatov tam ale byl včas a dokázal tuto ránu zlikvidovat.
48'
Po Jarmolenkově centru se do odraženého míče opřel Malinovskyj, tomu ale střela nevyšla a zamířila daleko vedle domácí branky.
47'
Na opačné straně se rovněž po pravé straně pokusil prosadit Cygankov, nedokázal ale propasírovat svoji přihrávku před branku mezi dvěma protihráči.
46'
Dušan Tadić pronikl po pravém křídle, pak jeho centr stáhl ze vzduchu brankář Pjatov.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Srbové měli v úvodu zápasu výraznou převahu, kterou využili k penaltové trefě Tadiće po Matvijenkově ruce.

Ukrajinci ale postupně převzali otěže hry do svých rukou, Jarmolenko v první obrovské šanci ještě trefil tyč, pak už ale vyrovnal Roman Jaremčuk a vzhledem k následné ukrajinské převaze je pro Srby výsledek 1:1 ještě dobrý.
45+1'
45+1'
Z rohového kopu pak Ukrajinci nezahrozili a první poločas míří ke svému závěru.
45+1'
Rozhodčí Madden k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Ukrajinci už jsou jasně lepší, Karavajev potáhl míč po pravé straně a přihrál před pokutové území naprosto osamocenému Jaremčukovi, ten měl dostatek času si míč zpracovat a pak povedenou technickou střelu nasměroval přesně k tyči, brankář Rajković ale výborným zákrokem zachránil Srby!
43'
Po Kovalenkově ztrátě míče se Srbům nepovedlo rozjet rychlý protiútok, u míče už jsou opět Ukrajinci.
41'
Mykolenko si naběhl na levé křídlo na přenesení hry od Jarmolenka, hrudí se mu ale nepovedlo těžký pas zpracovat.
40'
Gudelj přidržel za dres Sydorčuka, hosté mohou rozehrávat na vlastní polovině.
39'
Ruslan Malinovskij je elitní střelec zpoza pokutového území, teď ale středopolaři Atalanty Bergamo střela ze střední vzdálenosti vůbec nevyšla, míč nasměroval až k rohovému praporku.
37'
Adem Ljajić dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, neměl šanci jej dostihnout na hrací ploše.
35'
Následnému centru Malinovského se Srbové ubránili a už přenesli hru do středu hřiště.
34'
Žlutou kartu dostává Nemanja Radonjić (Srbsko).

Radonjić u postranní čáry prohrál osobní souboj s Mykolenkem a soupeře stáhl k zemi.
32'
Ukrajinci sehráli krásnou akci na pravé straně hřiště a vyrovnávají! Viktor Kovalenko na křídle uvolnil svého jmenovce Cygankova, ten posadil bochánek na hlavu ROMANA JAREMČUKA, jenž už měl snadno úlohu hlavou nasměrovat míč k tyči branky bezmocného Rajkoviće.
31'
Nemanja Radonjić mohl podniknout rychlý výpad do otevřené obrany, ovšem nepovedeným prvním dotykem si ukopl míč až do zámezí.
29'
Od praporku Srbové rozehráli nakrátko a postupně se sami zahnali až na vlastní polovinu.
28'
Radonjić potáhl míč po pravém křídle, následnou přihrávku před branku srazil na roh Serhij Kryvcov.
27'
Adem Ljajić znovu střílel zpoza pokutového území a jeho rána prosvištěla zhruba půl metru vedle bližší tyče ukrajinské branky.
26'
Po rohovém kopu Tadiće se míč nebezpečně odrážel v pokutovém území Ukrajiny, pak se jej ale zmocnil hostující kapitán Pjatov.
25'
Tempo zápasu se neustále zvyšuje, tentokrát nebezpečně zahrozil Srbové, ovšem Ukrajincům se povedlo zablokovat střely Radonjiće i Ljajiće, následovat bude rohový kop.
23'
Obrovská šance hostů!

Ukrajinci sehráli přímočarou akci, Cygankov výbornou kolmicí uvolnil Jaremčuka, ten tváří v tvář nepřešel kolem Rajkoviće, míč se ale odrazil k Jarmolenkovi, jenž trefuje tyč poloprázdné srbské branky!
22'
Ukrajinci zase mají míč ve svém držení, zatím ale zůstávají jen na vlastní polovině.
20'
Při další ukrajinské akci si odražený míč našel v pokutovém území Viktor Cygankov, jeho ránu k bližší tyči ale kryje brankář Rajković.
20'
Malinovského nákop do pokutového území se Jaremčuk marně snažil sklepnout ke Kovalenkovi.
19'
Po nedovoleném zákroku Ukrajinců může rozehrávat srbský kapitán Kolarov, ten dnes netradičně nastupuje ve stoperské dvojici.
18'
Ukrajinci se usadili na útočné polovině, zatím ale kombinují daleko od pokutového území Srbska.
16'
Neúspěšná souhra Radonjiće s Maksimovićem, toho u postranní čáry pohlídal Matvijenko.
14'
Nepovedený oblouček Malinovského mířil do protipohybu Jaremčuka, míč doputoval za brankovou čáru a rozehrávat může domácí brankář Rajković.
13'
Po průniku Mitroviće se za zády Ukrajinců ocitl Tadić, v krkolomné pozici se mu ale nepovedlo vystřelit, navíc rozhodčí viděli ofsajd hvězdy Ajaxu Amsterdam.
12'
Při další ukrajinské akci zkusil z dobrých pětadvaceti metrů vystřelit Andrej Jarmolenko, jeho dalekonosná rána ale doskákala vedle srbské branky.
12'
Po rohu se hosté do zakončení nedostali.
11'
Poprvé budou moci zahrozit i Ukrajinci, hosté vybojovali rohový kop.
9'
Míč si vzal DUŠAN TADIĆ a z penaltového bodu jej poslal do protipohybu brankáře Pjatova!
8'
Mykola Matvijenko si za svůj zásah rukou navíc prohlíží žlutou kartu.
8'
Tadićovu ránu Matvijenko srazil rukou a rozhodčí Bobby Madden ukazuje na penaltový bod!
8'
Penalta pro Srbsko!
7'
Nemanja Gudelj napřáhl ke střeleckému pokusu z dálky, mířil ale jen doprostřed branky a Andrej Pjatov si s tímto pokusem poradil.
6'
Dušan Tadić zaútočil po pravém křídle, následný centr před branku nadvakrát zkrotil brankář Pjatov.
5'
Neúspěšná souhra domácích u rohu pokutového území, míč se odrazil k Sydorčukovi, ten jej odkopl za postranní čáru.
4'
Srbové pozvolna rozehrávají na vlastní polovině, Ukrajinci od úvodu brání v kompaktním bloku.
2'
Velmi nepřesný pas Gudelje doletěl až do zámezí, hosté mohou vhazovat.
1'
Rozehráno! Srbové hrají v červených dresech, Ukrajinci oblékli žlutou sadu.
1'
Jsou za námi státní hymny, utkání bude během několika momentů zahájeno.
Skotští rozhodčí už přivedli fotbalisty na trávník takřka prázdné bělehradské arény. Srbové se dnes musejí obejít bez svých fanoušků, neboť dostali trest za rasistické chování svých příznivců při zápase proti Portugalsku.

Srbsko: P. Rajković – Nikola Maksimović, Milenković, Kolarov (C), Rodić – Gudelj, Nemanja Maksimović – Tadić, Ljajić, Radonjić – A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, Rockov – Djuričić, Gaćinović, Lukić, Miletić, S. Milinković-Savić, Milivojević, N. Milunović, Mladenović, Pavlović, Spajić.

Ukrajina: Pjatov (C) – O. Karavajev, Makarenko, Kryvcov, Mykolenko – Sydorčuk – Cygankov, Kovalenko, Malinovskyj, Jarmolenko – Jaremčuk.
Náhradníci: Lunin, Pankiv – Besjedin, Bezus, Bolbat, Bujalskij, Konopljanka, Plastun, Šabanov, Šachov, Šepeljev, Sobol.

Rozhodčí: Madden – Roome, Stewart (vš. Skotsko).
Ukrajina

Ukrajinci se neprobojovali na mistrovství světa do Ruska, o to více si užívají současné jízdy kvalifikací na nadcházející kontinentální šampionát.

Tu rozehráli bezbrankovou remízou na trávníku obhájců titulu z Portugalska, od té doby pak v dalších šesti zápasech neztratili ani bod. O vysoké výhře 5:0 nad Srbskem už byla řeč, v domácím prostředí pak porazili i Portugalce 2:1, čímž si zajistili postup na mistrovství.

Ukrajinci do Bělehradu přicestovali bez Tarase Stěpaněnka, jenž byl v minulém kvalifikačním zápase vyloučen, ze základní sestavy proti aktuálním mistrům Evropy chybí i zranění Zinčenko a Marlos, jinak je tým kompletní.
Srbsko

Srbové mají v posledních letech tým plný skvělých individualit, které se ale složitě dávají dohromady týmově a výsledkem jsou velmi nepřesvědčivé výkony. To potvrzují i v této kvalifikaci, kdy po nadějné remíze 1:1 v Portugalsku totálně propadli na Ukrajině, když ve Lvově prohráli 0:5. Další ztrátu bodů utrpěli už jen proti Portugalsku domácí prohrou 2:4, porazit tak ale dokázali jen Litvu a Lucembursko.

V minulém utkání Srbové měli nečekané komplikace s Lucemburskem, které porazili jen 3:2, přesto zaznamenali důležité tři body, které je ještě udrželi alespoň teoreticky v boji o postup přímo z kvalifikace.

Pozitivem pro Srby je fakt, že jako vítězové své skupiny Ligy národů mají jistou účast minimálně v jarní baráži.

Do srbské nominace pro tento dvojzápas se vůbec nevešel Luka Jović z Realu Madrid, kam v létě zamířil z Frankfurtu za částku kolem 60 miliónů euro.
Hezké nedělní odpoledně při sledování přenosu utkání Srbska s Ukrajinou, které uzavře souboje ve skupině B kvalifikace na mistrovství Evropy.

Zatímco Ukrajinci v sedmi zápasech inkasovali pouhé dvě branky a už mají jistý postup na šampionát, tak Srbové jich inkasoval plných patnáct. Ještě nejsou zcela bez šance na postup, potřebují ale výraznou pomoc Lucemburska, aby uhrálo alespoň bod proti Portugalsku, pak by Srby dnešní výhra ještě posunula na finálový turnaj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.