Günok – Celik, Demiral, Söyüncü, Meraş (61. Tufan) – Kahveci, Belözoğlu (C) – Yazıcı, Çalhanoğlu (80. Kilinc), Yalcın (46. Karaman) – Tosun.
Bolat, Cakır – Tufan, Karaca, Toköz, Ünal, Karaman, Malli, Türüç, Kilinc, K. Ayhan.
Beşiktaş Park, Istanbul
Andorra
J. Gómes – San Nicolás, Llovera, Lima (C), Cervós – V. Rodríguez (63. Marc García), Rebés, Vales, Clemente (79. Aláez) – C. Martínez, M. Vieira (86. E. García).
E. García, A. Martínez, Aarón Sánchez, Ju. Sánchez, Aláez, Sebastián Gómez, Marc García, Jordi Rubio.

Je za námi utkání, v němž jsme málem byli svědky obrovské senzace. Andorra totiž na hřišti jasného favorita z Turecka dlouho držela bezbrankovou remízu, gólman Josep Gómes přišel o čistý štít až v 89. minutě. Stalo se tak po centru z rohového kopu, do kterého se hlavičkou opřel střídající Ozan Tufan a trefil se k levé tyči. Turci tedy nakonec neztratili důležité body v souboji o Euro, na kontě jich mají dvanáct, stejně jako Francie a Island. Andorra zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+7'
90+6'
Poslední šanci na vyrovnání měli hosté po standardce, pro balón si ovšem s velkým přehledem vyskočil Mert Günok. Je to jasné, Turecko vyhraje.
90+5'
Stoperská dvojice Merih Demiral – Çağlar Söyüncü pochopitelně nikam nespěchá. Na presink se zmohl pouze Jordi Aláez, jemuž se ale nijak nepodařilo obranu rozhodit.
90+4'
Andořané se snaží s výsledkem ještě něco udělat, avšak když celý zápas bráníte, je těžké najednou přepnout na útočný mód, zvlášť proti tak kvalitnímu soupeři.
90+3'
Ammosféra na stadiónu se z minuty na minutu obrovsky proměnila. Místo posmutnělých výrazů v obličejích fanoušků nyní můžeme vidět obrovskou euforii a povzbuzování v závěrečné fázi zápasu.
90+2'
Domácí fotbalisté zahrozili i po následujícím rohu, zakončení Demirela ale tentokráte dokázal vytěsnit Gómes.
90+1'
Za vzájemnou potyčku obdrželli žlutou kartu Yusuf Yazıcı a Jordi Aláez.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
89'
Turecko právě vstřelilo branku!
Turci to dokázali, minutu před uplynutím řádně hrací doby s největší pravděpoboností rozhodují o svém vítězství! Na centr Yazıcıho od rohového praporku si naskočil nebráněný OZAN TUFAN, jenž hlavičku umístil nechytatelně k levé tyči.
88'
Emre Kilinc souboji uvnitř pokutového území hodně přidal, což hlavní rozhodčí dobře viděl a pokutový kop správně neodpískal.
87'
Emre Belözoğlu se ze středu pole dostal až do vápna, jenže tam znovu narazil na obrannou hráz andorrských bojovníků.
86'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Emili García.
85'
Velmi nepovedený centr Karamana, míč přeletěl ve vápně připraveného Tosuna i Yazıcıho.
84'
Pomalu, ale jistě se blíží konec zápasu a ukazatel skóre i nadále ukazuje dvě velké nuly. Tlak Turků se stupňuje každou vteřinou víc a víc.
83'
Pro vysoký pas z levé strany si vyběhl Mert Günok, který také bez problémů stáhl kulatý nesmysl do své moci.
82'
Ve složité situaci si Marc Vales poradil znamenitě. V nerovném souboji nastřelil do nohy Tufana a vybojoval autové vhazování.
81'
V krátkém časovém sledu musel Gómes předvést druhý zákrok, s hlavičkou Tosuna ale příliš starostí neměl.
80'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Emre Kilinc.
79'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Jordi Aláez.
78'
Stoper Çağlar Söyüncü na polovině hřiště naskočil na záda bezbranného Vieiry. Za tento počin si vysloužil od sudího žlutou kartu.
77'
Propadnutý míč si našel Cenk Tosun, jemuž však skvěle a hlavně včas zmenšil střelecký úhel Gómes. Další, v pořadí již sedmý zákrok pro brankáře klubu Pennoise.
76'
Hluboký blok hostující defenzivy funguje opravdu výborně, soupeř s ním má velké problémy.
75'
Výborně si poradil stoper Çağlar Söyüncü, který přehlavičkoval Clementa o hlavu a navíc ještě dokázal přesně předat míč Kahvecimu.
74'
Hakan Çalhanoğlu se pěkně proháčkoval přes tři hráče, jenže ve finále akce vyslal z levé strany velmi nepřesnou nahrávku.
73'
Svěřenci trenéra Gunese začínají být nervózní, což dokazují mimojiné i narůstající hádky s rozhodčím. Není divu, kdo by to čekal, že zde Andorra bude bojovat o bod.
72'
Na hřišti ještě probíhá ošetřování hostujícího hráče, na lavičce Turecka se mezitím chystá třetí, a tedy i poslední střídání.
71'
První žlutá karta putuje i na konto domácích, to když zezadu nepříjemně zajel do Vieiry kapitán Emre Belözoğlu.
70'
Velmi nejistě si počínal Joan Cervós, jemuž hrozilo, že s sebou vezme i spoluhráče. Nakonec to pro Andořany dopadlo dobře, balón sebral gólman.
69'
Střelu z nouze, no spíše to nazývejme útočným odkopem, se prezentoval Márcio Vieira. Balón proletěl dobrých pět metrů vedle svatyně Merta Günoka.
68'
Akrobatické zakončení Ozana Tufana rozhodně mělo gólové parametry, kdyby nezasáhlo hned prvního bránícího hráče, jímž byl San Nicolás.
67'
Šance přišla v podobě rohového kopu, jenže Hakan Çalhanoğlu našel svým pasem hlavu obránce Martíneze.
66'
Domácí se dožadovali další standardky po údajném faulu na Çalhanoğla, píšťalka sudího zůstala v tomto případě němá.
65'
Razantní centr z levé strany si našel Yusuf Yazıcı, jenž nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče, potažmo za záda Gómese.
64'
Ne, ani teď to nevyjde. Emre Belözoğlu si mohl vybrat, zda nahraje Tosunovi nebo Tufanovi, vybral si však přesně prostor mezi oběma spoluhráči a ten pokryl Rebés.
63'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Víctor Rodríguez, přichází Marc García.
62'
Nejspíše se mělo jednat o přihrávku, nakonec to ovšem byl střílený centr v podání Zekiho Celika, který skončil v náručí gólmana.
61'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Umut Meraş, přichází Ozan Tufan.
60'
Máme za sebou hodinu utkání, po níž stále čekáme na úvodní gól. Turecko se až šíleně trápí v koncovce. Andořané odolávají, myslím že sami ani neví jak.
59'
Na polovině hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Ludovic Clemente, zabránil tím možnému brejku domácích.
58'
Do přízemního pasu Celika z pravé strany vložil nohu Hakan Çalhanoğlu,ten z mírného úhlu zamířil těsně vedle.
57'
Pod tlakem zazmatkoval Yusuf Yazıcı, jenž ve skluzu odkopl balón do zámezí.
56'
Když to nejde kombinačně, zkusil to Emre Belözoğlu z dálky. Rána kapitánovi ale vůbec nesedla, proletěla vysoko nad svatyní Gómese.
55'
Turci jakoby vůbec nevěděli, kudy že se mají dostat do početné defenzivy Andorry, chybí tomu dobře vyřešená finální fáze.
54'
A opět se v akci zjevil forvard domácích. Teď sám držel míč na kopačkách a vydal se do nerovného souboje proti dvěma obráncům, avšak tento drzý manévr mu téměř vyšel, na poslední chvíli skluzem zasáhl Marc Rebés.
53'
Dobrý pas, ovšem trošku nižší by ho potřebal Cenk Tosun. Z velkého záklonu hlavičkoval velmi slabě.
52'
Márcio Vieira si dobře zpracoval balón na prsa, to však bylo vše, co mu Turci dovolili. Ve dvojici soka připravili o míč.
51'
Centr ze standardky nebyl vůbec špatný, zakončení Demirala ale dokázal odvrátit do bezpečí Lima.
50'
V krátkém časovém sledu přichází druhá žlutá karta a třetí celková v týmu Andorry. Provinil se Moisés San Nicolás.
49'
Exekuce se pode očekávání chopil specialista na tuto činnost Hakan Çalhanoğlu, avšak tentokráte mířil těsně nad.
48'
Cenk Tosun s kličkou výborně uvolnil přes stopera, Rebés posléze složil soka k zemi. Bude následovat přímý kop z ideální střelecké pozice.
47'
Máme tu druhého hráče, jenž je napímán žlutým kartónkem. Je jím Víctor Rodríguez, který skluzem zajel do Tosuna.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Güven Yalcın, přichází Kenan Karaman.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Skončil první poločas kvalifikačního zápasu o postup na Euro, v němž Turci nedokázali i přes jasnou převahu vstřelit Andořanům jediný gól. Nebyli od něj ale vůbec daleko, bek Zeki Celik po náběhu do šestnáctky mířil těsně vedle, Cenk Tosun pro změnu napálil tyč. Andořany výbornými zákroky drží gólman Josep Gómes, jenž musel zasahovat hned pětkrát.
45+5'
45+4'
V prvním poločase už se nic nestane, ten tak skončí překvapivou bezbrankovou remízou. Poslední vteřiny dohrávají hosté na vlastní polovině s balónem na kopačkách.
45+3'
Yusuf Yazıcı se omlouvá spoluhráči Kahvecimu za velmi nepovedenou nahrávku, na níž středopolař neměl šanci dosáhnout.
45+2'
Příliš dlouho držel balón na kopačkách Çalhanoğlu. Andořané ho skvěle zdvojili a o míč i úspěšně připravili.
45+1'
Po menší skrumáži vypálil u hranice šestnáctky slabou střelu Hakan Çalhanoğlu. Rovněž v tomto případě záložník AC Milánu narazil na Gómese.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Těžko uvěřitelné číslo v počtu přihrávek. Domácí zkompletizovali už 270 nahrávek, zatímco Andořané pouhopouhých 28. I to svědčí o jasné dominanci tureckých fotbalistů.
43'
Zeki Celik se krásnou kličkou zbavil u lajny osobního strážce, vzápětí ovšem přetáhl centr na Tosuna, balónu se chopil Rebés.
42'
Turci rozehrávali rohový kop, který se jim však vůbec nevydařil. Na přední tyči odhlavičkoval do bezpečí Moisés San Nicolás.
41'
Josep Gómes se v první půli rozhodně nenudí, na rozdíl od svého protějšku. Pořádně se proletěl vzduchem po pokusu Yazıcıho.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Smyčka kolem šestnáctky hostů se utahuje každou minutou, Tosun po dobrém centru Celika nastřelil tyč!
38'
Foravrd Cenk Tosun se prokličkoval přes dva hráče, ovšem mírně ztratil balanc a toho na jedničku využil k zisku kulatého nesmyslu třetí v pořadí, tedy Cristian Martínez.
37'
Obranný blok Andořanů je opravdu početný, o čemž se přesvědčil i Güven Yalcın. Ten se při zakončení marně snažil propálit chumel pěti blokujících fotbalistů.
36'
Z prvního doteku centroval Zeki Celik do ohně. Před nabíhajícím Çalhanoğluem na poslední chvíli odvrátil balón do bezpečí Joan Cervós.
35'
İrfan Can Kahveci si nepochopitelně posunul míč doleva, čímž si paradoxně zhoršil palebnou pozicipřesto to zkusil a trefil do zad San Nicoláse.
34'
Opět musel jít na zem gólman Gómes, i tentokráte se ale jednalo pouze o střelu přímo do středu svatyně.
33'
Co domácím vůbec nevychází, to jsou dlouhé nákopy. Ve vzduchu jsou obránci Andorry jistí, což prokázal i Cristian Martínez ve výskoku s Tosunem.
32'
Nebylo to nic hrozného, avšak o faul se jednalo. İrfan Can Kahveci na zemi skutečně trefil soka na holeň.
31'
Zpoza šestnáctky vypálil záložník AC Milán Hakan Çalhanoğlu štiplavou střelu, k jeho smůle však přímo na střed branky. Josep Gómes si s míčem nadvakrát dokázal poradit.
30'
Po půl hodině hry tedy vstupujeme do závěrečné čtvrt hodinovky první půle za bezbrankového stavu. Neujal se ani centr Güvena Yalcına, který Rebés sklepl hlavou pro gólmana.
29'
Tlak Turků je sice enormní, avšak kromě šance Celika se k nic většímu nedostali.
28'
Lékaři nakonec zalepili ránu Yusufa Yazıcıho těsně nad obočím zalepili. Domácí fotbalista se okamžitě vrátil na hrací plochu.
27'
Otázkou zůstává, zda to bude na střídání, nebo to spraví obvaz, případně pár stehů.
26'
Pochopitelně se teď pár minut hrát nejspíše nebude. Na hřišti už jsou lékaři, kteří čistí ránu tureckého křídelníka.
25'
Tak to je velmi nepříjemné. Yusuf Yazıcı se dostal do kleští a ačkoli vůbec nešel do souboje, inkasoval tvrdou ránu od protihráče. Nová posila Lille má dokonce krvavý šrám na hlavě.
24'
Güven Yalcın vyslal parádní pas do vápna, na který si naběhl Zeki Celik. Pravý bek Turecka však z jedničky zamířil těsně vedle!
23'
Do hry se zapojil i gólman Mert Günok, jenž je doposud úplně bez práce. Alespoň do kombinace ho zapojil Merih Demiral.
22'
Hodně slabou přihrávku na pár metrů poslal Lima Vieirovi. Výborně ji vystihl pozorný Güven Yalcın.
21'
Yusuf Yazıcı dobře viděl po pravé straně ofenzivně laděného beka Celika, jemuž ještě chybělo pár kroků k dosažení pasu.
20'
Marc Vales si ve výskoku viditelně pomohl loktem. Sudímu nezbývalo nic jiného, než středopolaři Andorry udělit žlutou kartu.
19'
Efektní, leč neefektivní patičku zahrál u pravé lajny Hakan Çalhanoğlu. Měl alespoň štěstí v tom, že se míč po odrazu od nohy Cervóse dokutálel za postranní čáru.
18'
Domácí kapitán Emre Belözoğlu utržil nepříjemný šlapák ve snaze obejít hříšníka Clementeho. Rozhodčí pochopitelně přerušil hru a nařídil volný přímý kop.
17'
Na centr z levé strany vyběhl dopředu Josep Gómes, jehož vzápětí nedoleně atakoval Zeki Celik. Tureckému bekovi se odpískání faulu vůbec nepozdává, s rozhodnutím ale už nic neudělá.
16'
Předem ztracený souboj podstoupil Víctor Rodríguez při snaze založit rychlý brejk. Proti početní převaze neměl nárok míč udržet.
15'
Sledujeme zápas na jednu branku, což se před úvodním hvizdem i očekávalo. Defenzivy Andorry však pracuje více než obstojně.
14'
Hakan Çalhanoğlu jemným lobem našel Cenka Tosuna, jenž si prvním dotekem zpracoval balón a poté při snaze zakončit nepropálil blok tří obránců.
13'
Bez přípravy vypálil z nějakých pětadvaceti metrů Emre Belözoğlu přízemní ránu těsně vedle levé tyče.
12'
Teď to hlavní rozhodčí, jak se říká, sežral i s navijákem hostujícímu Ildefonsi Limovi, který ani náhodou nedostal kopačkou do hlavy od soupeře. Přesto se za ni chytl a skácel se k zemi. Rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
11'
Brejk Andorry skončil velmi rychle, Víctor Rodríguez si totiž při zpracování pomohl rukou.
10'
Zeki Celik dostal k levé lajně vyšší nákop, než by potřeboval. Hlavou z krkolomné pozice posléze přihrál prorihráči.
9'
Centr ze standardky mířil na přední tyč, kde si prostor pohlídal stoper Leicesteru Çağlar Söyüncü.
8'
Překvapivou kličku vytáhl Vieirana Belözoğlu, který soka bez okolků okamžitě sundal k zemi.
7'
Pro balón si vyběhl Josep Gómes, avšak nepočínal si úplně jistě, nakonec ale dokázal vyboxovat kulatý nesmysl do bezpečí.
6'
Opět se Cenk Tosun rozhodl místo střely nahrávat, Ildefons Lima srazil míč na rohový kop.
5'
Akce ovšem pokračovala, neboť u levé lajny stihl míč na hrací ploše Emre Belözoğlu. Ten posléze nacentroval na Yusufa Yazıcıho, jenž hlavičkoval do připraveného Gómese.
4'
Forvard Cenk Tosun dostal parádní průnikovou přihrávku, jenž byl hodně z úhlu, a tak hledal před brankou Çalhanoğlu, jemuž k dosažení míče chyběly jeden, možná dva metry.
3'
Turci od úvodních minut ukazuje, kdo bude na hřišti pánem. Cristian Martínez se osvobodil jen za cenu dlouhého odkopu.
2'
Domácí do dnešního utkání vstoupili v červench dresech, Andorra navlékla dresy barvy bílé.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Turecko – Andorra 5:0
Andorra – Turecko 0:2
ANDORRA je jasným outsiderem této skupiny a tuto roli zatím potvrzuje. Po čtyřech kolech nemá ani bod, nedala ani branku a rovných 10 jich inkasovala. Hosté prohráli 0:2 doma s Islandem, poté 0:3 doma s Albánií, následně 0:1 v Moldavsku a naposledy 0:3 doma s Francií. A dnes to bude nejspíše dost podobné.
TURECKO se samozřejmě chce probojovat na evropský šampionát, takže potřebuje skončit ve skupině nejhůře na druhé pozici. A zatím to mají Turci skvěle rozehrané. V prvním zápase vyhráli 2:0 v Albánii, poté doma porazilo 4:0 Moldavsko, následně 2:0 přehráli doma silnou Francii, ale naposledy prohráli 1:2 na Islandu. Žádné velkého střelce Turci nemají, takže o branky se pravidelně stará několik hráčů.