Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Rumunsko - 25. března 2023   20:45

Andorra
Andorra
0:2
(0:1)
Rumunsko
Rumunsko
35' Man  (Moruțan) • 50' Alibec  (R. Marin)
Andorra
Álvarez – San Nicolás (86. M. García), Alavedra, Llovera, Je. Rubio – Cervós (86. Pujol), M. Vales (60. Guillén), Rebés, A. Martínez (72. E. Vales) – Rosas (72. Fernandez), M. Vieira (C).
Gómes, Pires – De Pablos, X. Vieira, I. Fernández, Bernat, Jo. Rubio.
Bel – Pataki, Šarić (CRO).
Estadi Nacional, Andorra la Vella
2927 diváků
Rumunsko
Radu – Dragusin, Burcă, Olaru (65. M. Marin), Ratiu – R. Marin (65. Baluța), Moruțan (72. Dobre) – Sorescu, Stanciu (C) (78. Tanase), Man (72. Popescu) – Alibec.
Nita, Moldovan – Manea, Nedelcearu, Cicâldău, Munteanu, Opruț.

Los byl ke svěřencům kouče Iordanesca milosrdný, jejich cesta kvalifikací v úterý pokračuje zápasem s Běloruskem. Andorru pak čeká duel v Kosovu.
Dnešní utkání sledovalo 2927 diváků.
Máme hotovo! Rumunsko po náročných úvodních minutách zlomilo vzdorující Andorru a z Pyrenejí po výsledku 2:0 veze takřka povinný tříbodový zisk. Domácí sice podali bojovný výkon a papírově silnějšímu soupeři nedali nic zadarmo, góly Mana s Alibecem ale odvrátit nedokázali a po vyloučení Rebése v 61. minutě definitivně ztratili se svým sokem krok.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.
90+4'
90+3'
Chorvatský rozhodčí má ale ještě práci. Nejprve napomínal Fernándeze, o pár desítek sekund později pak fauloval pro změnu hostující Ratiu.
90+2'
Duel na Estadi Nacional pomalu ale jistě spěje ke konci. Míč v závěrečných minutách často mění majitele.
90+1'
Álvarez si na své konto v závěru připisuje ještě další zákrok, tentokrát ho prověřil střídající Dobre.
89'
Radu Dragusin (RUM) vzápětí žlutý praporek opravdu vidí, jeho zákrok rozhodčímu neušel.
88'
Dragusin si teď na straně hřiště počínal nevybíravě a strčil k zemi Fernándeze, tohle je na kartu.
87'
Alibec mohl pomýšlet na rozšíření svého střeleckého účtu, ve vápně ho ale zradily nohy a nedokázal si rychle zpracovat přihrávku jednoho ze spoluhráčů.
86'
Střídání v týmu Andorra:
ze hřiště odchází Moisés San Nicolás, přichází Marc García,
ze hřiště odchází Joan Cervós, přichází Marc Pujol.
85'
Andorra bude ještě jednou střídat, na hřišti uvidíme dvě další nové tváře. Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes šest minut.
84'
Sorescova nepovedená přihrávka skončila na kopačce Dobreho, který míč tečoval za branku.
82'
Alibec reklamuje zákrok Guilléna u postranní čáry, rozhodčí ale trestat nebude. Atmosféra v závěru rozhodnutého duelu houstne.
81'
Guillén odvrátil Popescovu další střelu na roh. Uvidíme, co si hostující výběr připraví tentokrát.
80'
Nepřesná domácí rozehrávka zajela až do vápna, kde si míč do náručí vzal Radu. Rumunsko stále kontroluje dění na ploše, Andorra je bezzubá.
78'
Střídání v týmu Rumunsko:
ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Florin Tanase.
78'
Octavian Popescu (RUM) je od příchodu na pažit hodně aktivní, teď byl ale možná až moc. Za faul u středu hřiště byl napomenut žlutou kartou.
77'
Svěřenci kouče Iordanesca teď další rohový kop nezahráli ideálně, tohle šlo určitě vymyslet lépe.
76'
Hosté nyní táhli míč dopředu po pravé straně, po následném centru do vápna zavládl před Álvarézem chaos. Ze série hlaviček a odkopů vyšli vítězně Andořané, kteří balón vytěsnili ven z vápna.
74'
Hezká akce z dílny Rumunů! Alibec zachytil Sorescovu pěknou přihrávku a poslepu posunul míč na čerstvě střídajícího Popesca, který zakončením z první donutil Álvareze zakročit!
73'
Rumunsko znovu rozebralo vznikající výpad Andorry už v samotném zárodku. Míč má nyní jeho obrana, která pomalu postupuje přes střed hřiště.
72'
ze hřiště odchází Dennis Man, přichází Octavian Popescu,
ze hřiště odchází Olimpiu Moruțan, přichází Alex Dobre.
72'
ze hřiště odchází Alexandre Martínez, přichází Eric Vales,
ze hřiště odchází Albert Rosas, přichází Ricard Fernandez.
71'
Álvarez se ani tentokrát moc nezapotil, hosté sundali nohu z plynu a v koncovce už nejsou tak kreativní.
70'
Utkání se už více méně jen dohrává, svižné tempo hry po vyloučení Rébese výrazně opadlo. Rumunsko bude nicméně zahrávat standardku po faulu Llovery, exekutorem bude Moruţan.
69'
Llovera chtěl dlouhou přihrávkou podél vápna poslat dopředu Martíneze, kterého si ale pohlídal protihráč.
68'
Man lehoučkou střelou z pravé strany Álvareze příliš nepotrápil, gólman míč hravě lapil do svého náručí.
66'
Stanciu přihrávkou do vápna připravil výbornou šanci pro Alibeca, který ale z pozice před malým pokutovým územím nezvládl Álvareze pořádně ohrozit! Nedokázal se totiž zbavit dotěrného Alavedry, kterého během souboje fauloval.
65'
ze hřiště odchází Darius Olaru, přichází Marius Marin,
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Tudor Baluța.
63'
Hra se teď drží převážně u rumunského vápna, hostující zadáci ale mají situaci pod kontrolou.
61'
Tak to bylo hodně rychlé. Marc Rébes (ANR) se nepoučil a po další žluté kartě míří do sprch, domácí tak duel dohrají v deseti.
60'
ze hřiště odchází Marc Vales, přichází Joel Guillén.
59'
Je to tak, Marc Rebés (ANR) si během zbývající půlhodiny bude muset počínat opatrněji.
58'
Rebés u středu hřiště v zápalu boje poslal k zemi Olara, za což nejspíš uvidí žlutou kartu.
57'
Rosas byl odzbrojen na pravé straně, následný protiútok Mana ale též neměl dlouhého trvání.
56'
Domácí připravují první střídání, na hřiště se vydá Joel Guillén. Jeho spoluhráči se teď na pažitu ujali míče a snaží se se protáhnout k Radovi.
55'
Rumunsko krouží kolem domácího vápna, obrana Andorry prožívá hodně náročnou pasáž utkání. Nebezpečného Moruțana nicméně zkrotila.
54'
Stanciu chtěl poslat míč na stranu k Alibecovi, který ale balón nezvládl zachytit před zadní čarou. Andorra má šanci aspoň trochu uklidnit hru.
53'
Až dosud solidně hrající Andorra se po Alibecově gólu naprosto rozpadla, svěřenci kouče Iordanesca ovládají hru a znovu pronikají před Álvareze.
52'
A hned to mohlo být o tři branky! Rozháraná domácí defenzíva si nepohlídala Mana, jehož jedovaté zakončení na zadní tyč šlo jen o pár čísel vedle! Velká škoda pro Rumunsko!
50'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Videorozhodčí DENISU ALIBECOVI prvním poločase jeden gól vzal, teď mu ho pro změnu přisoudil! Rumunský forvard se po pěkném pasu protáhl za andorrskou obranu, naběhl až do vápna a domácího gólmana překonal jednoduchým zakončením k pravé tyči – 0:2!
49'
Potenciálně nebezpečnou přihrávku do běhu mířící na Mana vystihl Rosas, a usnadnil tak Álvarezovi život.
48'
O první přesnou střelu Andorry v dnešním utkání se postaral Martínez, který ale Rada příliš nepotrápil.
47'
Vysunutý Rosas se snaží vystihnout nakopnutý balón u středu hřiště, jako první se ale dostal k Dragusinovi. Ten ho pro jistotu poslal za sebe k Radovi.
46'
Rozběhl se druhý poločas, ani jeden kouč o pauze nepřikročil ke změnám v sestavě. Andorra velmi rychle odrazila první rumunský pokus o útok.
46'
První poločas je za námi, k výhře má zatím o chlup blíž papírový favorit z Rumunska. Andorra sice podala celkem bojovný výkon a soupeři z východní Evropy obětavě vzdorovala, zabránit zásahu Mana z 35. minuty ale nedokázala. Hosté tedy zatím na Estadi Nacional vedou, ale o ničem ještě samozřejmě není rozhodnuto. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
45+2'
45+2'
Radu bude po nepovedené domácí akci zahrávat míč ze svého rajonu, to bude asi před pauzou už vše.
45+1'
Hosté v závěru úvodního poločasu kontrolují dění na trávníku a snaží se se ještě aspoň jednou dostat k Álvarezovi, obrana Andorry je ale pevná.
44'
Moruțanův nákop přistál přesně v náručí připraveného Álvareze, tentokrát Rumunsko klec neohrozilo.
43'
Hra se v závěru prvního poločasu hodně kouskuje. K vidění je nemálo zákroků na hranici pravidel a pár i za ní, a to hlavně ze strany Andorry.
42'
Rebés za zákrok na Olara trestán nebude, Rumunsko nicméně získalo standardku z pozice zhruba na půl cesty mezi vápnem a středem hřiště.
41'
Andorra v rámci bleskového tažení na rumunskou klec zkusila dlouhý nákop dopředu, který ale v šestnáctce vystihl zadák hostující Dragusin.
40'
Man v bolestech sedí na trávníku a reklamuje zákrok Llovery, který hlavního rozhodčího nechal chladným.
39'
A právě Ratiu teď chtěl rozšířit střeleckou listinu hostujícího výběru, jeho zakončení šlo ale mimo tři tyče. Álvarez tentokrát nemusel zasahovat.
38'
Bránící Alavedra srazil Ratiův centr z pravé strany za bránu, Rumunsko si tak vyzkouší další rohový kop.
37'
Rumuni se znovu octili v postavení mimo hru, pravidla tentokrát porušil Stanciu. Z domácí šestnáctky bude balón zahrávat sám Álvarez.
36'
Jeden gól svěřencům kouče Iordanesca evidentně nestačí, obrana Andorry prožívá další těžké chvíle.
35'
Tenhle gól už platit bude, papíroví favorité se v pětatřicáté minutě ujímají vedení! Moruțan zpoza vápna poslal míč vzduchem ke vzdálenější tyči, kam naběhl DENNIS MAN a přesnou hlavičkou nasměroval balón za Álvareze – 0:1!
34'
Hosté se přesouvají do útoku opravdu šnečím tempem, Andorra je možná až přehnaně pasivní a nechává spoluhráčům na trávníku velkou míru svobody.
33'
Rumunsku se po chvíli podařilo uklidnit situaci a zmocnit se balónu. Dragusin drží míč u středu hřiště a přemýšlí, na jakou stranu ho poslat.
31'
Hraje se tedy dál za stavu 0:0, na úvodní gól utkání si ještě budeme muset počkat. Andorra míří dopředu.
29'
Rumunsku se podařilo doslova protlačit balón za domácího gólmana, jeho zásah ale z důvodu ofsajdu platit nemůže! Alibec se z bezprostřední blízkosti malého vápna prosadit dorážkou, jenže Olaru byl v postavení mimo hru!
28'
Hosté operují v bezprostřední blízkosti andorrského vápna a snaží se najít nějakou skulinu v pevné domácí obraně, která by jim umožnila překapit Álvareze.
27'
Dragusin srazil balón k Radovi, který ho rozehraje od své brány. Útok Andorry se rychle rozpadl.
26'
Cervós zachytil nepřesnou rumunskou přihrávku, hosté si ale následně rychle vybojovali míč zpět a stále se snaží postoupit k domácí šestnáctce.
25'
Dlouhý rumunský nákop ze středu hřiště přistál na andorrské obraně, hostům to dnes na Estadi Nacional zatím moc nevychází. Álvarez je bez práce.
23'
Răzvan Marin (RUM) poprvé napomenutí unikl, po dalším excesu už ale dostává žlutou kartu.
22'
Rosas se už oklepal a nyní z pravé strany úspěšně poslal míč do vápna na Martíneze, jehož následná teč minula svatyni. I tak ale šlo o hezkou akci.
21'
Răzvan Marin neopatrným počínáním poslal na trávník Alberta Rosase, který zákrok jen rozdýchává opravdu těžko. Domácí chtějí kartu, která ale nepříjde.
20'
Alibec se dostal za domácí obranu, jeho následná střela z hranice malého vápna ale šla mimo tři tyče. Potenciální zásah by možná tak jako tak neplatil, rumunský borec byl zřejmě v ofsajdu.
19'
Po centru Ratia se ve vápně natahoval Alibec, který ale přes dotěrného protihráče na letící balón nedosáhl. Rumunsko má stále více ze hry.
18'
Exekutorem dalšího rohového kopu, tentokrát z opačné strany, byl Marin. Balón šel znovu přesně do šestnáctky, Álvarez ho ale vyboxoval mimo nebezpečí.
17'
Hostující borec míč poslal do dobrých míst, ale jeho snaha vyšla vniveč. Zakončení z toho ani teď nebylo, obrana Andorry zvládla další těžký test.
16'
Uvidíme další roh, tentokrát si jej vyzkouší hostující celek. Zahrávat ho bude zřejmě Moruţan.
14'
Alibec chtěl vybojovat roh, Llovera ale uchránil ujíždějící balón, který dojel až za Álvarezovu svatyni.
13'
Rumunsko pomalu postupuje k andorrské svatyní, kterou se mu dosud nepodařilo ani jednou ohrozit.
12'
Sudí poprvé vytáhl žlutou kartu, kterou vidí Max Llovera (ANR). Skluz aktivního domácího zadáka ve středu hřiště byl až trochu moc agresivní.
10'
Andorrští odráží jeden hostující výpad za druhým, zatím si počínají celkem úspěšně. Po povedeném úvodu se jim teď ale nedaří zahájit vlastní ofenzívu.
9'
Moruțan dlouhou přihrávkou vysunul dopředu Mana, který proběhl k vápnu a naservíroval míč Alibecovi. Zakončení z voleje proletělo kolem bližší tyče.
8'
Misky pomyslných vah se překlopily na stranu Rumunů, kteří hrají aktivně a nepouští protihráče na balón. Zároveň se jim ale nedaří prorazit k Álvarezovi.
7'
Alibec krátkou přihrávkou na střed vyhlížel českým fanouškům dobře známého Stancia, kterého si ale pohlídal bránící protihráč a míč zachytil.
5'
Sledujeme vesměs vyrovnanou podívanou, které ovšem chybí nějaké pohlednější útočné akce. Zatím na trávníku vynikají hlavně obrany obou týmů.
4'
Andorra si hned zkraje utkání vyzkouší první roh, se soupeřem drží krok. K praporku se přesouvá Cervós.
3'
Na aktivního Alibeca v domácí šestnáctce se nalepila hned čtveřice protihráčů, která ho odzbrojila a znemožnila mu zakončit. Álvarez bude odkopávat.
2'
Andorra nedokázala rychlý výpad přetavit v nějaký dlouhodobější nápor, na míči už jsou Rumuni. Balón drží jejich obrana, která se ho snaží rozehrát.
1'
Cervós se hned zkraje utkání pokusil z levé strany centrovat míč do vápna, balón ale zblokoval protihráč. Za rumunskou svatyní se zvedá dým z pyrotechniky, kterou na startu utkání odpálili hostující fanoušci.
1'
Úvodní výkop obstarají domácí, jdeme na věc!
Hráči nastupují na pažit, start souboje se kvapem blíží. Za chvíli si ještě poslechneme hymny obou zemí.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání mezi Andorrou a Rumunskem začíná za pár desítek minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy obou výběrů.

Andorra: Álvarez – San Nicolás, Alavedra, Llovera, Je. Rubio – Cervós, E. Vales, Rebés, A. Martínez – Rosas, M. Vieira (C).
Náhradníci: Gómes, Pires – De Pablos, X. Vieira, Pujol, Fernandez, I. Fernández, M. Vales, Guillén, M. García, Bernat, Jo. Rubio.
Trenér: Koldo Álvarez.

Rumunsko: Radu – Dragusin, Burcă, Olaru, Ratiu – R. Marin, Moruțan – Sorescu, Stanciu (C), Man – Alibec.
Náhradníci: Nita, Moldovan – Manea, Nedelcearu, Baluța, Cicâldău, Munteanu, Opruț, M. Marin, Dobre, Tanase, Popescu.
Trenér: Edward Iordanescu.

Rozhodčí: Bel – Pataki, Šaric (CRO).
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel budou dnes na Estadi Nacional dohlížet chorvatští sudí. Tím hlavním bude Dario Bel a na stranách uvidíme Gorana Patakiho a Kruna Šařice, přičemž roli čtvrtého rozhodčího převezme Ante Culjak. U videa pak bude připraven Paolo Valeri spolu s asistentem Danielem Doverim, oba jsou z Itálie.
HISTORIE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Pojďme se ještě pro zajímavost podívat na dosavadní vzájemné zápasy dnešních soupeřů, kteří se v minulosti potkali čtyřikrát – vždy v kvalifikaci na mistrovství světa. Všechny utkání poněkud nepřekvapivě skončily výhrou papírově silnějšího Rumunska, které svého soka hned třikrát deklasovalo rozdílem čtyř gólů.

11. 10. 2013 (kval. MS): Andorra – Rumunsko 0:4
11. 9. 2012 (kval. MS): Rumunsko – Andorra 4:0
17. 8. 2005 (kval. MS): Rumunsko – Andorra 2:0
8. 9. 2004 (kval. MS): Andorra – Rumunsko 1:5
RUMUNSKO

Aktuálně 52. tým světa dle rankingu FIFA si bude chtít spravit chuť po nepovedené kvalifikaci na poslední EURO, které se obešlo bez jeho účasti. Rumunsko tehdy ve své skupině skončilo čtvrté a hned v prvním kole play-off následně jeho naděje definitivně vyhasly po prohře 1:2 v islandském Reykjavíku.

Nutno podoktnout, že hostující fanoušci neměli moc důvodů k radosti ani v následujících měsících. Na uplynulé Mistrovství světa v Kataru se jejich výběr též neprobojoval a poslední místo ve skupině v Lize národů, se kterým se pojí sestup do nížší výkonnostní kategorie, pak sérii neúspěchů nasadilo pomyslnou korunu.

Setřesou ze sebe Rumuni konečně deku, která se na nich drží už roky, a zajistí si letenky do Německa?

Nominace Rumunska

Brankáři (3): Horațiu Moldovan (Rapid Bukurešť), Florin Niță (Pardubice), Ionuț Radu (Auxerre).

Obránci (8): Andrei Burcă, Cristian Manea (oba CFR Kluž), Radu Drăgușin (Janov), Ionuț Nedelcearu (Palermo), Raul Opruț (Hermannstadt), Andrei Rațiu (Huesca), Adrian Rus (Pisa), Marius Ștefănescu (Sepsi OSK).

Záložníci (12): Tudor Băluță (Farul Constanța), Alexandru Cicâldău (Ittihad Kalba), Alex Dobre (Famalicão), Dennis Man (Parma), Marius Marin, Olimpiu Moruțan (oba Pisa), Răzvan Marin (Empoli), Darius Olaru, Octavian Popescu, Deian Sorescu, Adrian Șut (všichni FCSB), Nicolae Stanciu (Wuhan).

Útočníci (3): Denis Alibec, Louis Munteanu (oba Farul Constanța), Florin Tănase (Al Jazira).

Trenér: Edward Iordănescu.
ANDORRA

Andořané budou ve skupině I platit za outsidera, který může jen překvapit. Celek z malé zemičky na východě Pyrenejí se na turnaj pro evropskou smetánku ještě nikdy nepodíval, v předchozích šesti kvalifikacích navíc ze šedesáti pokusů zvítězil jen jednou jedinkrát.

Onen úspěch se datuje to 11. října 2019, kdy domácí výběr na Estadi Nacional přetlačil Moldavsko těsně 1:0. Pod rozhodující trefu se tehdy podepsal záložník Marc Vales, kterého pravděpodobně uvidíme i dnes.

Překvapí Andorra na úvod kvalifikace papírového favorita a naváže na tři a půl roku starý triumf?

Nominace Andorry

Brankáři (3): Iker Álvarez (Villarreal B), Josep Gómes (FC Santa Coloma), Xisco Pires (Vianense).

Obránci (8): Albert Alavedra (Primorje), Joan Cervós (Rudar Prijedor), Eric de Pablos (UE Santa Coloma), Marc García (Engordany), Joel Guillén (Atlético Monzón), Max Llovera (San Cristóbal), Txus Rubio, Moisés San Nicolás (oba Inter d'Escaldes).

Záložníci (7): Marc Pujol, Jordi Rubio, Xavier Vieira (všichni Engordany), Marc Rebés (FC Santa Coloma), Eric Vales (Tamarite), Marc Vales (Real Unión), Márcio Vieira (Atlético Monzón).

Útočníci (5): Víctor Bernat (Engordany), Izan Fernández (Atlético Monzón), Ricard Fernández (San Cristóbal), Àlex Martínez (Atletic d'Escaldes), Albert Rosas (Betis B).

Příjemnou sobotu u sledování evropské kvalifikace! Do zápasového kolotoče dnes vstoupí také Andorra, která na domácí půdě přivítá reprezentaci Rumunska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.